Vakantie vierders massaal naar tweede Hoolter dage Bouwplan Dikke Steen blijkt niet haalbaar Dorpskoningin 1986 Jaaragenda Geen nachtzwemmen in Twenhaarsveld Silo veevoederbedrijf blijft struikelblok HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 17 JULI 1986 5 DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. aanW.Bulsink, Pastoriestraat 7 vergunning verleend voorde bouw van een garage; 2. aan C. Th. ter Hoeven, Oranjestraat 57 vergunning verleend voor de bouw van een afscherming. JULI 19 juli: Koningsschieten, Markelo seweg; FC Twente op 't Vletgoor verkiezing dorpskonigin; boeren- brulfte. 22 juli: Dorpsfeest; Nationale Wie lerronde 23 juli: Dorpsfeest; Autocross MAC Holterberg 24 juli: Dorpsfeest 25 juli: Dorpsfeest 29 juli: Hoolter Dagen 30 juli: Openluchtspel;Oriënte- ringsrit MAC Holterberg 31 juli: Open dag Landbouw AUGUSTUS 5 augustus: Handboogschieten 6 augustus: Openluchtspel 12 augustus: Sterkste Man en Vrouw van Holten 13 augustus: Reservedatum Open luchtspel 16 augustus: Grote vrije markt rond Smidsbelt; concours Berg- ruiters 17 augustus: concours Bergruiters 23 augustus: Triathlon Holten 24 augustus: Holterbergrit MAC Holterberg 29 augustus: Muzikale happening HMV m.m.v. Pajokolaric, Joego slavië, Avendo, Nijverdal, Nijver- dals mannenkoor en Warnvelds mannenkoor. SEPTEMBER 12 september; Superstarcompeti tie n.a.v. tiepjarig bestaan sport hal 14 september: Oriënteringsrit MAC Holterberg 27 september: Holterbergtoer Wie- lerv. Holten 28 september: Hyppolon Bergrui ters OKTOBER 4 oktober: Nacht om Holten, MAC Holterberg 27 oktober: Bloedplasma-avond 18 oktober: Jeugdcross MAC Hol terberg 19 oktober: Jeugdcross MAC Hol terberg NOVEMBER 1 november: concert HMV in sport hal 15 november: Elfde van de elfde Carnavalsvereniging Fienpreu- vers 16 november: Oriënteringsrit MAC Holterberg 21 november: Tiepjarig bestaan Holtens Mannenkoor. 28 november: Zilveren jubileum DAT Dijkerhoek. 29» november: Zilveren jubileum DAT Dijkerhoek. DECEMBER 16 december: Kerstbijeenkomst Ned. ver. van Plattelandsvrou wen JANUARI 7 januari: Stichting Viering Natio nale Feestdagen. 9 januari: Nacht van Truus in sporthal Bestemming Wat uiteindelijk de bestemming ze worden van de Dikke Steen en bi. behorend terrein is moeilijk t voorspellen. Men kan er alle kante mee uit. Voor een derde gedeelt heeft het terrein een horecabesten ming, terwijl een gedeelte van he achterliggende weiland een agrar sche bestemming heeft. Direc naast de silo van buurman Mülle heeft het terrein de bestemmin kleinindustrie, verder heeft me recht van overpad op het terrei van Muller tussen het woonhuis e de fabriek. Enkele gegadigden hebben zich gemeld, onder andere voor de hor< cabestemming (dancing), maar zij geschrokken van het achterstalli onderhoud. Mevrouw Nieuwei huis: „Er is inderdaad de laatsl jaren niets meer aan gedaan. Dat ook logisch, je gaatje huis toch ni< opknappen als er een plan in c maak is om het over een pat maanden af te breken. Dat gaat n dus niet door. Ruim twee jaar hee het al met al geduurd en wij nu zij we weer bij het begin". De tweede editie van de Hoolter dage mocht zich net als vorige week, verheugen op een enorme belangstel ling. Rijen dik stond men langs de dranghekken op het Smidsbelt; voorname lijk vakantiegangers die een avond de tent de tent lieten. Deelnemers aan het spelen- circuit, dat dit keer onder de vlag van de Holtense Boe- rendansers werd uitgevoerd waren ploegen van camping De Haspel, Holterberg, De Prins en de Poppe. Het pau zenummer, waarvoor veel bezoekers naar het dorps centrum waren gekomen, was Ria Valk. VERPLAATSEN MARKT IN VERBAND MET DORPSFEEST In verband met het te houden dorpsfeest in de week van 21 tot en met 25 juli a.s. zal de vrijdagmiddag-markt niet op de Smidsbelt kunnen worden gehouden. Opvrijdag25juli 1986 zal de warenmarkt worden gehouden in deKolweg, het gedeelte vanaf de Dorpsstraat tot bij de kruising Industriestraat/H. J. Wansinkstraat. Dit gedeelte van de Kolweg zal vanaf plm. 12.00 uur gesloten zijn voor alle verkeer, derhalve ook voor fietsers. Aanwonenden worden verzocht geen auto's in dit gedeelte van de Kolweg te willen parkeren. Holten, 17/24 juli 1986. Na ruim twee jaar van on derhandelen, plannen maken en nog eens onder handelen blijkt het bouw plan de Dikke Steen op de plaats van het voormalige hotel de Dikke Steen aan de Rijssenseweg niet haalbaar. In totaal zestien woningen waren op het terrein ge pland. Beide partijen, de da mes Nieuwenhuis, eige naars van het voormalige hotel en buurman-molenaar Müller zijn geen stap dichter bij elkaar gekomen, zodat nies Nieuwenhuis" aldus make- het makelaarskantoor laar Stukker die vooral de zwarte Stukker uit Rijssen, die de »aar het co1" verkoop van de te bouwen ..Toen met het plannetje kwa- WOningen in handen had, SI- men om 0p het terrein van de Dikke ziet van het bouwplan. steen woningen te bouwen, was men enthousiast op het gemeente- "Het heeft ons handen vol" geld huis. Het paste volgens zeggen pre- gekost en uiteindelijk niets dan cies in het gemeentelijk beleid om ellende opgeleverd, niet alleen kleine bouwplekken tussen de voor ons maar vooral voor de da- -reeds bestaande bebouwing op te Dit keer stonden de spelletjes, die qua opzet elke aflevering gelijk zijn, in het teken van baby-en kleu tertijd. Bij het eerste spel 'eet sma kelijk' moesten de deelnemers zich met een lepel in reuze formaat door een portie 'lammetjespap' brinta en bruinebonen eten met als toetje een zuigflesje met enig zoetig spul. Verder was er een autoped-race een wip-wap wedstrijd en een kinder wagenrace, die echter na een paar verwoede pogingen moest worden afgeblazen. De kinderwagens wa ren niet berekend op het gewicht van de 'baby's zodat voor het ron den van de eerste bocht de wielen van een van de wagens afliep. De andere kinderwagen zakte volledig door de veren. „Kennelijk kinder wagens van de rommelmarkt", grapte speaker Dick Plekkenpol. 'Gezien de reacties van de ddelne- mers waren zij niet zo gelukkig met het mislukken van dit wedstrijdon derdeel. Bij de stoelendans werd dit keer geen gebruik gemaakt van de medewerking van enkele dames uit het pubüek maar van wat min der kwetsuurgevoelige bierkrat ten. De wedstrijden werden beslo ten met het traditionele watergooi en dat dit keer de nodige spanning miste doordat de vier deelnemende ploegen niet gelijkertijd in de ring werden gezet. Uiteindelijke win naar van het geheel werd het vier tal van camping de Haspel met 21 punten., gevolgd door camping De Prins met negentien punten, Cam ping Holterberg met achttien pun ten. Hekkesluiters was het team van camping de Poppe die acht punten bij elkaar sprokkelde. Worstjes Het optreden van artieste Ria VCalk werd met gemengde gevoe lens ontvangen. Veel nieuws had zij niet te brengen. Oude bekende meebrullers zoals Rocking Billy, en niet te vergeten 'Worstjes op m'n borstjes' schalden op volle luid- sterkte over het Smidsbelt. Ria Valk heeft by haar optreden duide- lijk het directe contact van het pu bliek nodig. In Holten kwam zij in elk geval niet goed uit de verf, mede doordat de afstand publiek en ar tieste te groot was. Het grote score bord, dat overigens alleen leesbaar is voor de wedstrijdleiding, benam het uitzicht van een groot deel van het publiek dat een plaatsje had gevonden voor het nieuwe gemeen tehuis. Het randgebeuren werd, ondanks oproepen van de beide spreekstal- meesters Plekkenpol en Dinant Ve- Ria Valk op het Holtense podium. neman ook dit keer maar zeer ma tig bezocht, met uitzondering van de Keunebar die als ankerplaats fungeerde voor de Holtenaren die nog niet op vakantie zijn De eerst komende Hoolter dage is over veertien dagen als OKIA de spelletjes organiseren onder het motto 'motoren'. Als pauzenum mer zijn dan de bandparodisten John en Graads uitgenodigd. Het zwembadpersoneel heeft geen toestemming gekregen van het college van b en w om op donder dag 7 en vrijdag 8 augustus een 24- uursrace te houden in het zwem bad Twenhaarsveld. Hoewel het Holtens college de initiatieven van het zwembadpersoneel van harte toejuichen, heeft men toch besloten voor dit evenement geen vergunning te verlenen. "Wij hebben hierin een Salomon- soordeel moeten vellen" verklaar de wethouder Henk Westerik. „Aan de ene kant vinden we het prima dat er van alles georganiseerd wordt in het zwembad, aan de ade- re kant kan men rekenen op nogal wat geluidsoverlast, vooral in de nachtelijke uren". Ook het koste naspect speelt een rol mee in het gemeentelijkbesluit. Gedurende de nacht moet het water op tempe ratuur gehouden worden en moet er personeel aanwezig zijn, terwijl het bad 24 uur lang gedeeltelijk voor het publiek niet toegankelijk zal zijn voor een relatief kleine groep. Wel wil men toestemming geven voor een twaalf uurs-race die dan om middernacht beëindig dient te worden. Jolanda Hengstman, een van de initiafieneemsters ziet in dit alter natief niet zoveel. „Het leuke was juist het nachtgebeuren. De deel nemers mochten met hun tentjes op het grasveld staan en we zouden zorgen voor een sfeervolle verlich ting en natuurlijk de nodige hapjes en dergelijke". Als alternatie! wordt nu gedacht aan een mara thonrace aan het eind van het sei zoen. nenden over mogelijke overlast. Het resultaat daarvan is bekend Müller wilde een schriftelijke ver klaring van alle zestien nieuwe huiseigenaren dat zij geen bezwaai zouden aangetekenen tegen over last van de silo, terwijl het college zich verschool achter het argumenl dat de beide partijen het samer maar moesten uitzoeken". Stukker wordt weer kwaad als hi aan de veel bewogen hoorzitting denkt. „Het is toch te dol voo: woorden dat je mensen eerst eer hoop kosten laat maken voor eer plan dat niet haalbaar blijkt te zijn en dan nog beweren dat de menser het zelf maar uit moeten zoeken Ruimtelijke ordening is toch eer taak van de gemeente en niet iede re burger persoonlijk". Bokshandschoeri Al is het woningbouwplan, zoal; het er nu uitziet, van de baan, d" dames Nieuwenhuis gaan onver droten om op zo kort mogelijk- termijn het voormalige hotel en bij behorende grond te verkopen. „Wi willen hier niet nog een paar jaa büjven wonen. Vanaf heden is he pand weer te koop. Wie of wat er in komt zal ons een zorg zijn, van mij: part maken ze er een dancing van' aldus mevrouw Nieuwenhuis. „O Müller het nu leuk vindt of niet, e komt toch een andere eigenaar. Wi hebben hem nooit een strobreed de weg gelegd, maar wie zegt of d volgende eigenaar ook zo makke lijk is. Ik denk dat hij met zij: nieuwe buren nog wel eens heel wa meer te stellen zal krijgen. Stel j eens voor dat de nieuwe eigenaar e weer een hotel van wil maken, en L de tuin tafeltjes en stoeltjes nee wil zetten. Die hebben dan ever, veel last van de silo. Nee, Müller i tot nu toe met fluwelen handschoe nen aangepakt, maar hij kan nu we eens met bokshandschoenen t maken krijgen". Wie? Een vraag waarmee vele Holtenaren zich momenteel bezig houden en waarop zaterdagavond het antwoord zal worden gegeven als de verkiezing zal .plaatshebben op het terrein aan de Dorpsstraat tussen Beltman en Schuppert. De verkiezing zal zoals gewoon lijk weer plaatshebben door tien vakantiegasten. Er zal tevens af scheid worden genomen van San dra Krause die op zaterdag 20 juli '85 als dorpskoningin werd geko zen. De huldiging zal - nadat de kro ning heeft plaatsgehad door de scheidende majesteit Sandra - plaatshebben om plm. 20.15 uur. Vanaf 19.45 uur speelt op het ter rein de Boerenkapel van H.M.V. en na de verkiezing begint om plm. 20.30 uur de Folkloristische-avond m.m.v. de Boerenkapel, de Boeren- dansgroep „De Holterdansers" en het dubbelkwartet „De Maarkei- zangers". Na het trouwen van Dieks Kerkemeijer en Jenneken Vossebelt is er brulfte met muziek van de boerenkapel. Dorpskoningin 1985, Sandra Krau se ging vorig jaar gezellig in de draaimolen samen met het toenma lig college van b en w. vullen. Aan de hand van dat gege ven hebben heeft aannemer Ter Harmsel het Bouwkundig dien stencentrum in Rijssen een ont werp laten maken voor de bouw De dames Nieuwenhuis voor de Dikke Steen: „verkopen doen we". van zestien woningen. Pas toen het ontwerp door alle instanties, tot en met de milieudienst toe, was goed gekeurd en er op speciaal verzoek een aarden wal was geprojecteerd tussen de silo van Müller en de nieuwe woningen, werd er een hoor zitting gehouden voor de omwo-

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5