Prima sfeertje op negende Schuredag Boerendansers naar Pyr Gynt Festival Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Uit het politierapport Voor elfde keer weer Oost'n Rit Vanuit de kantlijn HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen^; Ondanks matige belangstelling publiek -0-OPEL BOLSENBROEK Tobbedansen Autocross DONDERDAG 17 JULI 1986 //Zs. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. W. Vons (Heilige Doop). 19.00 uur: ds. W.C.C. Polhuys,, Colmschate. Uitgangscollecte: Kerkinte rieur. Oppasdienst: Jenny Vukkink en Ina Letink. 10.00 uur: kampdienst, recrea tietent op de Borkeld. Diessenplas: Woensdag 23 juli 19.30 uur: ds. J. W. Dragt. GEREF. KERK: 09.30 en 19.15 uur: ds.M. den Hollander, Meppel. In beide diensten is de le collec te voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Oppasdienst: Renate Stam, Ju liette Meijerink en mevr. Stam- Slotboom. Mevr. Rietman-Kl. Nagelvoort, mevr. Tromop-Prins en mevr. Tromop-Imhof. Na de morgendienst 'koffie-uur- tje' in het Voorhuis. Gastvrou wen: mevr. Aanstoot-Geerlinks en mevr. Kolkman-Vos. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. H. v.d. Veer, em. pred. te Deventer. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. A.M. Broekman, Delden. Uitgangscollecte: Kerk en s menleving. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ART»: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 17 t/m 24 juli: zr. J. Koer- se, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 614 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: paardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: J. A. Groot, Aaltinksweg 6, Hol ten. tel. 05483- 6 28 84. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, teL 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-61814. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87,Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. ZATERDAG 19 JULI: 14.00 uur: Koningsschieten, ter rein Markeloseweg; 17.30 uur: FC Twente-Mazda FC op 't Vlet- goor; 19.45 uur: parkeerterrein Schuppert/Beltman: folkloristi sche avond, verkiezing Dorps- koningin.~ DINSDAG 22 JULI: 14.30 uur: Smidsbelt, Opening Dorpsfeest; 19.00 uur: Wieler ronde Holten. WOENSDAG 23 JULI: 10.00 uur: Klein veemarkt op Kalfstermansweide; Dorpsfeest op Smidsbelt; autocross MAC Holterberg. DONDERDAG 24 JULI: Dorpsfeest. VRIJDAG 25 JULI: Dorpsfeest op Smidsbelt; 13.30 uur warenmarkt op Kolweg. ZATERDAG 26 JULI: 13.30 uur: Kalfstermansweide, touwtrekken om het kampioen schap van Holten. DINSDAG 29 JULI: Hoolter dage op Smidsbelt. WOENSDAG 30 JULI: 20.00 uur: Openluchtspel, par keerterrein SchupperfBelt- man; 19.00 uur: vakantie oriëte- ringsritMAC Holterberg. DONDERDAG 31 JULI: Vanaf 09.00 uur: Dagje De Boer Op. ZONDAG 3 AUGUSTUS: Vanaf 09.00 uur: start Oost'n rit bij Stationskoffiehuis, Station straat. DINSDAG 5 AUGUS TUS: 19.00 uur: Smidsbelt. Groot Handboogschiettoemooi door s.v. Zaagmolen i.s.m. Handels vereniging. ZATERDAG 9 AUGUSTUS: 09.00 uur: Paardenfokdag Hol- batheo bij Bonte Paard, Dijker- hoek. Gevonden: een rode ponyhalter met musketonhaken; twee bankbiljetten; drie sleutels aan bruine sleutelring; wieldop; bruine slaapzak in hoes; een zwarte vogel (soort niet be kend); een Duitse staander. Verloren: een bril (Lee Towers- model); een denim tasje met o.a. een doosje met contactlenzen; zwarte portemonnaie met in houd; twee regencapes in brui ne hoes; blauwe regenjas; he- renbril met donker montuur; huissleutels met label „K"; drie rood/witte tafelkleedjes; bruin mapje inhoudende cheques en bankpasje; Doberman Pincher (reu). HOLTEN - Geboren: Irma, d.v. G. J. Groteboer en H. J. Pak- kert; Yvette Elisa, d.v. I. Esmeij- er en E. E. Reterink; Rick, z.v. J. W. Lammertink en A. H. Jansen (geb. te Deventer). Ondertrouwd: A. J. Reilink, 27 jr. en M. H. Wilmerink, 25 jr. Getrouwd: J. H. ten Hove, 71 jr., Rijssen en H. Vros, 72 jr., Rijs- sen. Overleden: G. Berends, 71 jr. (overl. te Deventer); J. H. D. Matthews, 77 jr. (overl. te De venter); B. A. Paalman-Wech- stapel, 74 jr. De belangstelling voor de Schuredag viel behoorlijk tegen, maar de sfeer was uiitstekend. Als volgend jaar de vrijwilligers van J.s. De Schure beginnen aan de voorbereidingen van de tiende Schuredag, die gezien het jubileum iets heel bijzonders moet worden, zal men zeker vooraf de vakantie kalender in de gaten houden, want hoewel de sfeer zaterdagavond in de grote tent op het terrein aan de Beusebergerweg uitstekend was, viel het aantal bezoekers toch flink tegen, Normaal gesproken kan de Schuredag al jaar en dag rekenen op zo'n zeven a achthonderd trou we supporters. Dit maal passeer den niet meer dan een krappe drie honderd popliefhebbers de kassa. Jammer, voor de bijna vijftig vrij willigers die maandenlang in tou^v zijn geweest om de Schuredag tot een succes te maken. De oorzaak kan niet gelegen heb ben in het aantrekkelijk muzie kaanbod van groepen zoals White Heat, Casual Affairs en vooral De Dijk, maar. moet volgens de organi satoren vooral gezocht worden in het vroege tijdstip in het seizoen waardoor veel van dfe vaste bezoe kers van de Schure hun tenten buji- ten Holten hebben opgeslagen en vermoedelijk het vroege aanvang- suur. De wel aanwezigen hebben kunnen genieten van popmuziek van eigen bodem waarbij het afsluitende op treden van De Dijk met Huub van der Lubben als 'prettig gestoorde voorman' het hoogtepunt vormde. De inmiddels overbekende songs als Bloedend hart en Binnen zon der kloppen werden luidkeels mee gezongen. Ook de inwendige mens kwam goed aan zijn trekken bij de verschillende stalletjes met hapjes en drankjes die verzorgd werden door de Schure-vrijwilligers. De mensen van de Schure zijn in middels al begonnen met de voor bereiding van het twee lustum van De Schuredag dat volgend jaar plaats zal vinden. Men denkt er over de Schuredag weer overdag te houden, evenals in vroeger jaren. Uit een mini-onderzoek bij de trou we bezoekers van de Schure blijkt dat idee goed aan te slaan. MARKELO-TEL. 19 07 Op zondag 3 augustus wordt voor de elfde keer door de P.J.G.O, K.P.J. en Jong Gelre de Oost'n Rit georganiseerd. Dit jaar doen er zestien verenigingen mee uit de Achterhoek, Twente en Salland. Door de organisatoren zijn vier au toritten uitgezet, welke allemaal door Diepenheim komen. De rit- lengte is ongeveer 135 km. Ook zijn er weer vijf fietsritten uitgezet met een lengte van ieder ongeveer 50 kilometer. Bij de autoritten zijn ze ven controleposten en bij de fiets ritten zijn drie controleposten. Hier moet men verschillende opdrach ten uitvoeren die ook enige tijd vergen. Gestart kan worden vanaf09.00 uur tot rond de middag. De startposten sluiten om 19.30 uur. Iedere deelne mer ontvangt een leuke herinne ring. Tevens zijn er voor de win naars enkele leuke prijzen te win nen. Het startgeld is nog gelijk aan dan van elf jaar geleden: f. 5,- per auto met één deelnemer, f. 8,- met twee Ook dit jaar organiseren de platte landsjongeren van kring Twente van de P.J.G.O. weer Tobbedans wedstrijden voor leden en niet-le- den. Dit waterfestijn zal plaats vinden op zondag 31 augustus op de surf- plas 't Grasbroek te Bornebroek (gem. Ambt-Delden). Opgave voor dit spektakel is moge lijk tot 20 augustus bij Henk Wes- seldijk, tel. 05408-509. deelnemers, f. 10,- voor drie deelne mers per auto en voor een 'volle bak' bedraagt het startgeld f. 12,-. Per motor of fiets bedraagt het in schrijfgeld f. 3,- per persoon. In Holten kan gestart worden bij net Stationskoflïehuis, Stations straat 9; verder zijn er startplaat sen in Bathmen (café Boode), Laren (hotel Stegeman), De Lutte, Zei- hem, Haaksbergen, Diepenheim, Ruurlo. Vorden, Eibergen, Winters wijk, Borculo, Aalten, Lochem, Al- men/Harfsen en Almelo. De deelna me staat open voor leden en niet le den van de organiserende vereni gingen. 8 juli: Op de Kwintenweg ging een personenauto de bocht uit en bot ste vervolgens tegen een schrikhek en kwam tenslotte tot stilstand in een droge sloot. Door een behulpza me landbouwer werd zijn wagen weer op de weg geholpen door mid del van een tractor. De auto werd ernstig beschadigd, de bestuurder bleef ongedeerd. Enkele vandalen vonden het ken nelijk nodig om een paar fietsen min of meer te vernielen bij het NS- station. Onderdelen werden later in de omgeving teruggevonden en konden voor een groot gedeelte weer op de betreffende fietsen wor den gemonteerd. Ook werd een fietsmandje ontvreemd, welke niet boven water is gekomen. 9 juli: Twee inwoners van de Haar (Churchillstraat en Canadastraat) weten nu weer dat men ter plaatse hun auto niet mogen parkeren. Toen ze 's morgens wakker werden vonden ze een bon achter hun rui tenwisser. 10 juli: Een Deense vrachtauto kwam met pech te staan op de Oranjestraat. Om het overige ver keer niet te hinderen reed hij het trottoir op, doch vernielde daarbij diverse tegels die niet bestand wa ren tegen dit geweld. De schade werd met de gemeente geregeld. 10 juli: Een illegale zandafgraving werd geconstateerd in de Beuse- berg. Enkele ondernemers hadden opdracht gekregen (o.a. van SV Holten voor de aanleg van een handbalveld op Meermanskamp) geel zand te leveren. Een bewoon ster van de Beuseberg wilde graag een vijver bij huis, zodat één en an der mooi was te combineren (dacht men). Er bleek echter veel meer zand nodig te zijn dan voor de aan leg van de vijver noodzakelijk was. Het werk werd in opdracht van de politie onmiddellijk stilgelegd. Te gen de opdrachtgeefster werd pro cesverbaal opgemaakt. Op de kruising Aaltinksweg-Wil- helminastraat onstond een aanrij ding tussen twee personenauto's, omdat er geen voorrang werd ver leend. Beide voertuigen werden middelzwaar beschadigd. Twee automobilisten kwam aangif te doen van het feit dat ze de afgelo pen nacht met hun auto in de pro blemen waren gekomen op de AI. Een vrachtauto stond aldaar in de berm geparkeerd en had kennelijk wat van de lading verloren. Beide bestuurders kwamen met deze voorwerpen in aanraking, zodat hun voertuigen schade opliepen. De politie heeft nog niet kunnen achterhalen wie die betreffende vrachtwagenchauffeur is geweest. De politie houdt zich aanbevolen voor nadere informatie van mensen die denken dat ze iets meer weten. Inwoners uit Haarlem die in de Voorboersstraat op visite waren, verloren hun (oude) hond even uit het oog. Na ongeveer anderhalfuur kwam de hond weer terug. Het dier bleek toen op diverse te zijn aange schoten met vermoedelijk een buks. Mede gelet op de leeftijd van de hond, achtte een te hulp geroe pen veearts het wenselijk, c.q. noodzakelijk dat het dier werd af gemaakt hetgeen dan ook werd ge daan. Ook in dit geval zou de politie van Holten nadere informatie zeer op prijs stellen, zodat deze ergelijke vorm van dierenmishandeling op gelost zou kunnen worden. Eén en ander moet zich hebben afgespeeld op woensdag 9 juli j.l. 12 juli; In de nacht van 11 op 12 juli werden in de Churchillstraat enke le hekken die zijn bestemd om fiet sen er tegenaan te plaatsên, uit de grond getrokken en op het wegdek gegooid. Drie jonge katjes werden bij de po litie afgeleverd. Volgens de vinder waren de diertjes op de S14 uit de auto gezet. Ook een (misselijke) manier om van je huisdieren af te komen. Op de Holterberg werd een auto mobilist bekeurd die zijn veertien jarige dochter rijles aan het geven was met zijn auto. Een rijles bij een erkende rijschoolhouder zou in dit geval wel eens goedkoper uitgeval len kunnen zijn. In het kader van het Dorps feest 1986 organiseert de Motor en Automobielclub „De Holter berg" op woensdagavond 23 juli op een terrein aan de Beu sebergerweg de jaarlijkse auto cross. Rond half zeven zal daar het licht op groen springen en zul len coureurs uit de regio en daarbuiten tot plm. 9.00 uur weer zorgen voor een boeiend en zeer spannend spektakel. De wedstrijden worden verreden in vijf klassep t.w. damesklasse, sportklasse 1600 en 2000 cc., su perklasse en standaardklasse. Op het terrein is een circuit aan gelegd dat aan alle veiligheids eisen voldoet. Het rennerskwar tier is geheel afgescheiden ter wijl vlak bij het terrein plaats is gemaakt voor de EHBO, de brandweer en de tractoren die na een stevige botsing, met of zonder over de kop slaan, moe ten zorgen voor afvoer van de verkreukelde bolides. Kortom alle „ingrediënten" zijn aanwe zig voor een spannend en sensa tioneel evenement. Kunstzinnig? Zag u ze in gedachten ook lopen door Diepenheim? Langs de route van de openluchtexposi tie Beeld-en-Route van dat oude stedeke. Waar tijdens de kermis een schutterij optreedt. Com pleet met vier bijlemannen, twee poortwachters en evenzoveel paljassen. In ons geval was er niet sprake van vier nog van twee personen van het manne lijk geslacht Het waren er drie en bovendien niet de eerste de beste, maar de volledige magi stratuur. De heren Van Rap- pard, Westerik en Dalhuisen. Driftig op zoek naar een moge lijkheid het culturele peil in Hol ten op te vijzelen naar een in de ogen van de politiek meer aan vaardbaar niveau. Aan de rand van het bos van kasteel Diepenheim ontdekte de burgemeester als eerste een kunstwerk dat in aanmerking kwam: Henk Oeles samenstel van wapperdende linten. Ach teraf gaf de burgemeester toe dat hij meer gelet had op de ach ternaam van de kunstenaar en de vraag of het hier soms ging om een familielid van de CdK in Drente, dan om de creatie zelve. Vervolgens zagen Westerik en Dalshuisen samen bijna tegelij kertijd het werk van Cees Sillen. Wederom een aanduiding hoe opmerkelijk vaak beide heren het de laatste tijd met elkaar eens zijn. Maar tegen het uiter mate nuchtere bezwaar van VanRappard „dat deze pyrami- den toch wel als enigzins ge vaarlijk mochten worden aan gemerkt" was geen kruit gewas sen. Het „winnende" kunstwerk van Willem J,.A. Bouter, zonder se, schijnt ontdekt te zijn door wethouder Henk Westerik. Op de keper beschouwd is dat ook niet zo verwonderlijk. Hij is on getwijfeld de man met de meeste ervaring op het culturele vlak. Hij fluit voor Blauw Wit en blaast ergens in het midden zijn partij(tje) mee. Bij HMV, wel te verstaan. Waar het kunstwerk komt te staan is nog niet duide lijk. Het is namelijk nogal groot uitgevallen. Hoe dat ook zij, in ieder geval kan dat niet in de dorpskom, volgens de drie kunstkenners voornoemd. Dat mag dan zo zijn, maar in 'n Die- kerhook kan het absoluut ook niet. Dat kan je Herman Koop man niet aandoen! Demis thoorn. Op maandag 4 augustus vertrek ken de Holtense Boerendansers voor hun 26e buitenlandse toernee naar Noorwegen. Met Henk Veltkamp aan het stuur van de OAD-touringcar is het ver trek gepland omstreeks 04.00 uur in de nacht. De reis zal voeren via Nordhorn, Hamburg naar Kiel, waar de dansers en de bus aan boord zullen gaan van de Kron- prins Harald van de Jahre line. Dinsdag 5 augustus zal Holtense boerendansgroep omstreeeks 13.00 uur aankomen in Oslo, waarna de tocht zal worden vervolgd naar de plaats Tretten, waar de dansers een vertoeven als gasten van de dans- bungalows op de plaatselijke cam- groep Ottar Birting. De Holtense dansers zullen gastvrij onderdak vinden bij hun Noorset gastheren. Tijdens hun verblijf zijn een drietal gezamenlijke optredens gepland op een aantal toeristische plekjes. Donderdagmorgen 7 augustus ver trekken de dansers naar de plaats Vinstra waar zal worden deelgeno men aan het grote C.I.O.F.F. folklo- refestival „The Pyr Gynt Festival" waar samen met dansgroepen uit onder anderé Noorwegen, Grieken land, Duitsland, Zweden en Spanje diverswe folklore shows zullen wor den opgevoerd. Der dansers zullen pings. De diners worden hen gedu rende het festival aangeboden door de plaatselijke hotels aldaar. Het beloofd een bijzonder mooie reis te worden en voorzitter Dick Plekkenpol heeft alle vertrouwen in dit Noors avontuur waar de Hol tenaren ongetwijfeld weer diverse dansvrienden zullen opdoen en eventueel zullen vragen deel te ne men aan hun volgend folklore festi val in Holten in de komende jaren. Op 13 augustus in 'alle vroegte ho pen de dansers weer Holten te kun nen begroeten. tweetal dagen en nachten zullen in Vinstra verblijven in vakantie- De Holtense Boerendansers.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3