Holtense countryband in heel Europa op tv Drie docenten van sg Holten met VUT. Varkens of zwijnen: dat is de kwestie Hot Pueblo pakt de zaken groots aan. Obs Dijkerhoek ging op schoolreis Schoolvakanties voor drie jaar reeds vastgesteld VAK begeleidt en adviseert boeren HOLTENS NIEUWSBLAD Recreatie tent Borkeld Ingezonden Geslaagd Uitslagen Dijkerhoek Supporters bus August Geslaagd DONDERDAG 10 JULI 1986 5 Er zijn vermoedelijk maar weinig Holtenaren die van het bestaan van de Holtense countryband Hot Pueblo afweten. Toch speelt deze groep een belangrijke rol in de Euro Coun try Music Masters, een songfestival voor countrymuziek. Het programma wordt in zestien landen van Europa uitge zonden. Maandag 14 juli zal de Tros Hot Pueblo op de buis brengen. Zij spelen een zelf gecomponeerde openingsmelo die en zullen deelnemers uit Ierland en Luxemburg tijdens het festival begeleiden. De vaste kern van Hot Pueblo be staat al 25 jaar. Als jongens van vijftien jaar begonnen onder ande re Jules Rambonnet en Jan van de Laan onder de naam Hot Pueblo muziek te maken. De huidige sa menstelling bestaat uit Jules Ram bonnet, zang en gitaar, Victor Ma- care, zang en gitaar. Harm Jansen, zang en Keyboards, Jan van de Laan, zang en bas en Harrie Tim merman, zang en drums. Aanvankelijk hadden de leden ie der hun eigen muzikale beslomme ringen en speelden daarnaast sa men voor de lol in café's en dergelij ke. In 1985 kwam de ommekeer de. Aangemoedigd door deze suc cessen besloot de country- en wes- terngroep de zaken nu wat grootser aan te pakken. Introductie Het Nederlands kampioenschap was eigenlijk de eerste introductie in de professionele countrywereld. Hierna werd Hot Pueblo in ijltem po bekend als één van Nederlands beste coutrygroepen. Hot Pueblo verrastte de kenners met een speci fiek eigen stijl; door de critici be schreven als een „welkom fris ge luid in de country-wereld". Zelfs omschrijven de bandleden hun re- toen de Holtense groep zich voor de pertoire als: „country met invloe- gein inschreef voor een talenten- den van de zestiger-jaren muziek", jacht van countrymuzikant Ben Steneker. Hot Pueblo won tot ie ders verrassing deze talentenjacht met glans. Vervolgens werd inge schreven voor het Nederlands kam pioenschap voor countrymuziek. Met slechts één punt verschil met de winnaars eindigden zij als twee- Het programma van de Interkerke lijk Recreatietent op de Borkeld luidt voor de periode van 12 juli t/m 20 juli als volgt: zaterdag: 20.00 uur raadselavond zondag 10.00 uur: kampdienst maandag 14.30 uur: lijnbal 20.00 uur volleybal dinsdag 14.30 uur: zeskamp woensdag 14.30 uur: playbackshow donderdag 19.30 uur: vossejacht vrijdag 22.00 uur: Nachtspel zaterdag 20.00 uur: kennisma kingsavond zondag 10.00 uur: kampdienst. Van maandag t/m vrijdag iedere morgen van 10.00 tot 12.00 uur kin dermorgen. Hoge ogen Ambitieus als Hot Pueblo is, wil zij binnen enkele jaren tot de top van Europa behoren. Bereikt zij die niet, heeft het volgens Jules Ram bonnet en de zijnen geen zin om op de professionele toer met de coun trymuziek door te gaan. Na enige radio en televisie optredens én het begleiden van Ben Steneker staan al weer nieuwe acitviteiten op sta pel. Zo zal Hot Pueblo een toernee door Zwitserland maken en in Amerika samen met de beroemde countryster Micky Hayes op tre den. De muzikale Holtenaren hoopt door het Euro Country Music Mas ters songfestival in Europ hoge ogen te gaan gooien, want zoals zij zelf zeggen: „dit is een unieke kans voor ons om een grotere bekend heid te krijgen". Hot Peublo, wat vrij vertaald Hete Mens betekent, heeft zelf nog geen langspeelplaat gemaakt. De plan nen zijn er wel, maar een LP komt er alleen als de groep alle nummers Herrie Een leuk ..geintje" van de eerste be woner van de nieuwbouwwijk Beu- seberg. Zulk soort ..geintjes" kunt u beter achterwege laten ..meneer" Blok land. Ik denk dat ik niet de enige ben die daar zo over denkt. Wat een herrie van de straaljagers, die volgens mij ook veel tejaag overvlogen. Ik was met mijn kleinkind van 1 1/2 jaar in de groentetuin. Het kind is er vrese lijk van geschrokken. Is dat nu nodig om u zo in Holten te komen voorstel len. In Holten en omgeving houdt men van rust en gemoedelijkheid, „t Is maar dat u het weet meneer Blok land. H. Nijland-Roeterdink Espelodijk 10, Holten. Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen is onze plaatsgenoot Nico Arf- man cum laude geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde, spe cialisatie biochemie. Nico Arfman is thans aangesteld voor een promotie-onderzoek bij de vakgroep microbiologie, eveneens te Groningen. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1 aan HMV vergunning verleend voor opvoering van een openlucht spel; 2. aan Ver. Paardrijden Gehandicapten vergunning verleend voor een kledinginzamelingsaktie in 1987; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. Subsidie Woningverbetering Burgemeester en wethouders maken bekend, dat er voor het jaar 1986 geen gelden meer beschikbaar zijn ten behoeve van woningverbetering in het kader van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing. Nieuwe aanvragen om in aanmerking te komen voor subsidie in het ka der van deze regeling kunnen eerst na 1 januari 1987 worden ingediend en in behandeling worden genomen. Levering Com postvaten Met ingang van maandag 14 juli a.s. kunnen diegenen die een compostvat hebben besteld, deze afhalen bij de gemeentewerf aan de Waagweg, tegen betaling van f 70.- contant. De openingstijden van de gemeentewerf zijn dagelijks van 8.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Bestemmingsplan „De Beuseberg" De burgemeester van Holten maakt bekend, dat het besluit van Gedeputeerde Staten van Overijssel van 7 mei 1986, nr. 56767, waarbij het door de raad van deze gemeente op 28oktober 1985 vastgestelde be stemmingsplan „De Beuseberg" werd goedgekeurd, onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan ligt ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, juli 1986. De burgemeester voornoemd, H. J. Westerik, loco. de moeite waard vindt om vast te leggen. Hot Pueblo uit Holten op weg naar de country-top Uitslagen kinderspelen: Klas 1-2-3: (Waterdragen). 1e prijs: Betsie Pinkert, Henno Boer, Wendy Bronsvoort, Rob Rensen, Martijn ten Wolt huis, Alicia Heck, Dirk Veneklaas. 2e prijs: Dianne Stevens, Michiel de Lange, Erwin Stevens, Bertine Meijerman, Wilfred Noteboom, Eline Dibbits. 3e prijs: Rianne Markvoort, Marco Ooster- veld, Wilco Rensen, Joost Boer. Monique Podt, Nanci Holmer, Geert Stevens. Klas 4-5-6: (Hindernisbaan): Jongens eerste prijs: Wilco Paalman, Gerrit Prins, Erik Blumink, Geert Roeterdïnk. Tweede prijs: Arne Dibbits, Geert Weijers, Marcel Kuiper, Martin Podt. Derde prijs: Mark ten Wolthuis, Marcel Groteboer, Erwin Noteboom, Bennert Ren- "Het zijn wel degelijk varkens", is de stellige overtuiging van burge meester Van Rappard, in een reac tie op de ingezonden brief van de heër Beijers die vorige week in het Holtens Nieuwsblad werd afge drukt. De voormalige gemeente ambtenaar Beijers verklaarde in zijn brief, dat het college van b en w uitging van een verkeerde voor onderstelling: niet de varkenshan del had tot voorbeeld gediend voor de drie varkenskoppen in het ge meentewapen, maar de wilde zwij nen die in vroeger eeuwen de Hol- terberg bevolkten. Dat kon naar zijn mening worden afgeleid aan de slachttanden die duidelijk in het wapen zichtbaar zijn. De burgemeester beroept zich op het Koninklijk besluit en het ad vies van de Raad van Adel. waarin sprake is van varkenskoppen en niet van koppen van everzwijnen. „Ik heb begrepen dat er nogal wat reacties zijn losgekomen op ons be sluit varkens in brons te vereeuwi gen: ook negatieve reacties. Dat is bijna onvermijdelijk. Iedereen heeft zo zijn eigen idee over wat wel of niet passend is". De drie kunstenaars die uitgeno digd zijn om een schetsontwerp te maken hebben inmiddels een eer ste bespreking gehad met het colle ge van b en w. De Holtenaar Kees Bos is een van hen. Het idee van de drie varkens spreekt hem wel aan, al zou hij persoonlijk liever wat meer het accent gelegd hebben op de varkenshandel, zoals hij die nog uit zijn eigen jeugherinnering weet van de meimarkt. „Ik ben het volle dig met de burgemeester eens dat elk kunstwerk verschillende reac ties oplevert. Ik zie die varkens wel sen. Rob Wechstapel, Hens Janssen, Hans Pinkert. Meisjes eerste prijs: Rianne Bieleman, Lau- rien Ulfman. Tweede prijs: Yvonne Veneklaas, Janet Oosterveld. Derde prijs: Ellen Kuiper, Rianne Eggink, Carlijn Berendsen. Kleuters (Ballonnenrace): Eerste prijs: Ronald Noteboom, Anita Bronsvoort, Marieke Rensen, Hermien Ban- nink, Dinant Boode, Sandra Bronsvoort. Tweede prijs: Arnoud Boer, Hanneke Aaf- tink, Gerjanne Meijerman, Hendri Meester- berends, Erwin Veneklaas, Arno Meijer man. Derde prijs: Bennie Reijlink, Erica Mark voort, Anita Podt, Inge Hoefman, Gerwin Holmer, Jurriën Heek. VOLKSSPELEN: Fietsen met hindernissen voor dames: 1. Marietje Stevens, 2. Diny Aaftink, 3. Bea Nijland, 4. Mieneke Tuitert, 5. Willy Ste vens, 6. Zwaantje Roeterdink. Stoelendans: 1. Willy Stevens, 2. Zwaantje Roeterdink, 3. Janny Paalman, 4. Liesbeth Veneklaas, 5. Henny Klaasses, 6. Geke Markvoort, 7. Thea Markvoort. Hindernisbaan paren: 1. Willy Stevens en Martin Gerresheim, 2. Henk en Henny Klaasses, 3. Herman en Miep Sluiter, 4. Geke Markvoort en Erik Wilgenhof, 5. Teun Stevens en Ria Tempelman. Hindernisbaan (t.e.m. 15 jaar): 1. Hans Wis- sink, 2. Aart Bieleman, 3. Edwin Beldman. Hindernisbaan :dames 15 j. en ouder). 1. Erna Wissink, 2. Willy Stevens, 3. Erica Meijerman. Hindernisbaan (heren 15 j. en ouder): 1. Appie Roeterdink (met 40 jaar de oudste deelnemer!), 2. Gerrit Klaasses, 3. Erik Ren sen, 4. Wilco Stevens, 5. Erik Wechstapel, 6. Henk Haverslag. Tuneluken: Een nieuwe attractie waarbij de deelnemers(sters) zich trekkend aan een touw en zittend op een tonnetje over een paal moesten trekken. Uit het evenwicht raken (en dat gebeurde heel vaak) beteken de dat kopje onder in de kuil met water. Dames: 1. Willy Stevens, 2. Anja Meijer man, 3. Joke Tempelman, 4. Willy Ebrecht, 5. Anja Pasop, 6. Anny Ebrecht. Heren: 1. Wilco Stevens, 2. Bert Wissink, 3. Marcel-Vlogtman, 4. Henry Rensen, 5. Erik Rensen, 6. Wim Rensen, 7. Joop Rensen. Trekkerbehendigheid: 1. Henk Klaasses, 2. Herman Sluiter, 3. Gerrit Klaasses, 4. Her man Bosman, 5. Wim Rensen. FIETS 'M D'R IN: De snelsten: 1. Edwin Beldman, 2. Albert Wegstapel, 3. Jan Jans sen. Hoogzitters: 1. Henk Rensen (namens Buurtvereniging Dijkerhoek), 2. Bert Steu nenberg (namens C.J.V. Dijkerhoek) Origineelste: 1. Team S.V. „De Zaagmolen" (Henk Haverslag, Wilco Stevens, Egbert v.d. Brink en Wim Balte3). Drie docenten van de s.g. Holten namen donderdag 3 juli afscheid. Hoewel de heren Keestra, Popelier en Schimmel te kennen hadden gegeven het einde van hun loop baan bij liet onderwijs zonder veel ruchtbaartheid te willen laten verlopen meenden schoolleidng en collega's dat het ongepast zou zijn hen met stille trom te laten ver trekken. In informele en ongedwongen wijze waarop het afscheid vorm kreeg, zal ongetwijfeld ook bij de vertrek kende leraren in goede aarde zijn gevallen. Namens het bevoegd ge zag waren wethouder Dalhuisen en ambtenaar Vuuregge aanwezig om de drie te bedanken voor hun ge waardeerde werkzaamheden. Zij brachten bloemen, Makkummer aardewerk en cadeaubonnen mee om hun woorden te illustreren. Rector Bakker noemde het feit dat anecdote-achtige verhaaltjes desti- Ceremoniemeester Jan Kurz zei in leerden, die Popelier ten voeten uit zijn slotwoord te hopen dat de be tekenden. scheiden collega's dit afscheid op Docente Enngels Riejet Nijdam prijs hadden gesteld en kon niet sprak haar collega-coach Keestra nalaten de heer Schimmel - die op toe en roemde zijn collegialitiet- een eerder moment al afscheid had ."Niet alleen voor de leerling wasje een vaderlijke verschijning, ook voor vele jonge collega's ben je een grote steun en vraagbaak ge weest". genomen van de Franse sectie - even in de schijnwerper te plaat sen. De leerlingen van de Obs Dijker- haddenzijn we naar het Bezoekers- hoek hebben ter afsluiting van het centrum Noetselerberg geweest, schooljaar een bezoek gebracht Daar was van alles te zien: ze had drie collega's tegelijk de VUT in- aan de Noetselerberg. Rianne Bie- den daar dia's over de natuur. Ook gaan voor zijn school uniek en vond leman, leerlingen uit de hoogste veldmuisjes, dat vonden de kleu- zijn taak om drie collega's tegelijk groep schreef voor het verslag. ters erg leuk. Er was een filmpje van toe te spreken moeilijk omdat het "Afgelopen vrijdag zijn de kleuters de schapen, dat ging er over hoe ze drie verschillende onderwijsmen- en de groepen 6,7,8 naar de Noetse- werden geschoren, hoe ze verzorgd sen betrof. Het was voor hem dan lerberg geweest. De lagere groepen moesten worden en hoe de schapen ook gemakkelijker vanuit het on- gingen met de trein naar Deventer, op de hei graasden. Er waren ook We gingen er met de OAD-bus naar een soort proefjes, dan moest je wat toe. Toen we er waren hebben we ruiken en dan moest je raden welke een wandeling gemaakt naar de geur het was. Er was ook zoiets met schaapskooi. De schapen waren er bloemen, maar dan moest je niet niet meer, die waren naar de hei. We ruiken maar kijken welke naam die hebben daar de schaapskooi beke- bloem had. ken en allemaal foto's die daar op Toen we dat allemaal hadden beke- een bord hingen. We hebben daar ken, zijn we weer naar de bus ge- even gerust en zijn toen weer terug gaan. We mochten nog even spelen gewandeld. Bij de bus hebben we en zijn daarna terug naar school drinken gekregen. Nadat we het op gereden". derscheid dan uit overeenkomst te spreken. Daarbij ging hij uit van de wijze waarop zij elke morgen de school betraden, de wijze waarop elk zijn al of niet aanwezige school tas hanteerde. Op deze wijze slaag de hij er in de drie collega's heel her kenbaar te typeren. Hij had veel waardering voor de wijze waarop ieder op heel eigen wijze zijn bijdra ge voor het onderwijs op de scho lengemeenschap Holten heeft gele verd. Namens de collega's bood rec tor Bakker cadeau's aan. Muziekleraar Peter van Leeuwen zorgde voor een cabaratesk inter mezzo door met zijn kunstbroeder Erik Jan v.d. Brink uit Nijmegen enkele fragmenten uit hun cabaret programma te brengen. Vervolgens zette sectiegenote Agma Engelvaart neerlandicus Po pelier in het zonnetje met behulp van de oud-collega Piet van den Ende en Johan ten Brugge en de collega's Rijkeboer en Aitink, die zijn kwijt geraakt; zo niet, dan wor den bij de jonge biggetjes al getrok ken. Kroon Het wapen van Holten heeft in de loop der tijd enige wijziging onder gaan. Op 26 juni 1967 werd doot Koningin Juliana toestemming verleend voor een kroon boven het wapen van de gemeente. De officië le tekst van het koninklijk besluit luidt: zitten: stel je eens voor als er geko- Gelet op het besluit van de Soeve- zen was voor een of ander modern reine Vorst van 24 december 1814 De grote zomervakanties van het basis- en voortgezet onderwijs staan voor de komende drie jaai vast. In verband met een evenwich tiger spreiding van de vakantie over de verschillende regio's geldt vanaf volgend school j aar een ande re indieling. Dit heeft het ministe rie van Sociale Zaken en Werkgele genheid meegedeeld. De vakantie voor het schooljaar 1986'1987 is als volgt: Onder de naam VAK is sinds kort gevestigd aan de Waagweg 15 het Vee- Regio Noord: (Friesland. Gronin- A„v*.es"en Verkoopkantoor. De heer Hans Bökkers uit Olst heeft gen. Drenthe. Overijsel en Flevo- voortgezet onderwijs 11 juii t m 30 augustus. Voor het schooljaar 1987-1988 is voor regio Noord de schoolvakan tie vastgesteld: basisonderwijs 23 juli t'm 4 september, voortgezet on derwijs 16 juli t/m 4 september. Voor het schooljaar 1988 1989: ba sisonderwijs 8 juli t'm 20 augustus, voortgezet onderwijs 8 juli t'm 27 augustus. kunstwerk, dat past toch helemaal niet bij Holten. Wat de varkens in het gemeentewapen betreft, deelt hij eveneens de mening van het college. „Het zijn koppen van man- nr.32 en het Koninklijk besluit van 23 april 1919, Stb. nr. 181; De Hoge Raad van Adel gehoord; HEBBEN GOEDGEVONDEN EN VERSTAAN; netjesvarkens of wel beren. De hui- aan de gemeente Holten een wapen dige generatie varkens is zo gede- te verlenen, waarvan de beschrij genereerd dat zij hun slachttanden Ving luidt als volgt; 1. In sinopel de Maagd Maria var natuurlijke kleur, zittend op eer troon van goud, het hoofd ge kroond van goud en omgeven dooi een nimbus van zilver, met harer ais persoonlijk adviseur van agrarische ondernemers op te treden. Het is meenten Almere en Zeewolde) ba- een nieuw initiatief waarmee hij de afstand tussen produktleveranciers en sisonderwijs zaterdag 25 juli tm afnemers wil overbruggen. Hij haakt hiermee tevens in op de tendens dat zondag 6 september, voortgezet on- agrarisehe ondernemers in toenemde mate behoefte hebben aan een ver- derwijs 18 juli t/m 6 september, trouwd en deskundig contactpersoon die kan worden geraadpleegd bij Regio Midden: (Gelderland manegementproblemen. Utrecht. Noord-Holland en Zuid- De neer Bokkers, die een jarenlange ervaring heeft in het begeleiden van Holland) basis onderwijs zaterdag spancrossen. Vertrek en opgave is agrarische ondernemers, aanvankelijk namens het landbouw Econo- 4 juli t m 16 augustus, voortgezet café Maats. De kosten bedra- misch Instituut en daarna als vertegenwoordiger van mengvoederfabrie- onderwijs 4 juli t'm 23 augustus. gen f- 5,-. Vertrek plm 10.30 uur. ken, wü zijn kennis aanwenden voor adviezen op een breed terrein en Regio Zuid: (Limburg. Noord-Bra- voorts de belangen van zijn klanten bij de produktenleveranciers beharti- bant. Zeeland. Zuidhollandse ei- f.en' landen en de gemeenten Rotter- Voor de levering van mengvoeders heeft VAK gekozen voor De Groene dam. Capelle aan den IJssel. Schie- öter in Deventer. Voor de verkoop van kunstmesstoffen is een overeen- dam. Vlaardingen, Maassluis en 8+6w m^tdeAgrarisC^ieUn'eVu^caan' Dordrecht) basisonderwijs zater- o5°mSC bereikbaar onder nummer 05483- 610 41 (na kantooru- dag 11 juli tón zondag 23 augustus, ren 05708-2416). keel, met de rechterhand vasthou dend een schepter van goud, waar op een omgewende duif van zilver met de linkerhand op haar schooi vasthoudende het Christuskinc van natuurlijke kleur, het hoofc omgeven door een nimbus van zil ver met haren van goud, met d< linkerhand vasthoudende een we reldbol van goud en de rechterhanc opgeheven houdende, gekleed var zilver. 2. In keel drie varkenskoppen var goud, getand van zilver. Het schild gedekt met een gouder kroon van drie bladeren en twe< paarlen. Zondag 13 juli vertrekt er weer een supportersbus naar Lochem voor het Nederlands kampioenschap zij- Onze plaatsgenoot Eddie Mulder aan de Vakschool te Twello ge slaagd voor het diploma Vakbe kwaam hovenier.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5