dit voordeel houdt u waf-in voorraad. 8?5 12 1? IS *79 10.' 3? 3f8 10.- 9f« e u ook op vakantie gaat... De Marke ziet toekomst met vertrouwen tegemoet Tourrijders fietsen langs Drente's grens OKIA grijpt net naast het brons Müller/Van Heek dingen volop mee EMAILLE WECKKETEL lbo volwaardige studieroute naast mavo WECK THERMOMETER 595- WECKPOTTEN WECKRINGEN 79* KLEMBEUGELS RADIANT HUISHOUD- HANDSCHOENEN 99 PAGEKEUKEN- R0LLEN MELITTA DIEP VRIESZAKJES 69 RADIANT DIEP VRIESZAKJE: THEEDOEK 5xD CURVER DIEP VRIESDOZEN 98 LUX AFWAS- MIDDEL SPORT TENNIS- SOKKEN OMO IS- BLIJ MET IN DE BUURT SUPERMARKTEN DOUANE W. Lodeweges kwart eeuw bij Enkco Verkoop vuurwerk aan banden Geslaagd uitstap ie Puzzelrit Uitslagen Rietvoorn G. Egberts wint Troyes DONDERDAG 3 JULI 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 8 r Kompleet met bodemrooster (adv.prijs 69.-), onze prijs Per stuk geen 9.95 maar bij ons slechts Per stuk 1.79, nu 6 stuks geen 10.74' maar Seta 10 stuks bij ons slechts Seta 10stuks pi bij ons slechts 99 'Helaas niet in al onze filialen verkrijgbaar. MaatS-M-L, adv.prijs 2.99. onze prijs Draagpak a 4 rollen, 99 geen 5.18 maar bij ons slechts I Rol a 30 stuks, inhoud o.a. 1 en 3 liter bij ons vanaf Doos a 40 stuks, inhoud 11/2 liter nu van 0.99 voor Per stuk 3.99 nu 3 stuks voor Set a 4 stuks, inhoud o.a. 600/1200/1400 cc., nu vanaf Nu 2 flakons a 500 ml. van 3.98 voor Katoen, maten 35t/m 46 per paar 3.99 3 paar voor Met ingebouwde wasverzaphter, vat a 3 kilo van 10.49 voor Geldig t/m zaterdag 5 juïïT98b^Z7 Voor fevering van elke hoeveelheid Strooisel, A-Z snip pers, Bierbostel (Franse), Hooi/Stro, Mais, (direct- /voorver.), Maisgluten, Perspulp (voorv.) Henk Bieleman fouragehandel - Holten Voor al uw ruwvoeders, kraehtvoeders, meststoffen, tel. 05483-6 14 93 Op dinsdag 24 juni vierde de heer W. Lodeweges het feit dat hij 25 jaar in dienst was bij Enkco diepvries vlees-bedrijf. Ter ere hiervan werd hem door de directie een receptie aangeboden in de bedrijfskantine waarbij zijn vrouw, beide kinderen en het voltallige personeel aanwe zig waren. De heer Meijer memo reerde in een korte toespraak de ge schiedenis van de heer Lodeweges bij Enkco, waarbij de diverse ver richte werkzaamheden de revu pas seerden. Van „manusje van alles" ontwikkelde de jubilaris zich tot vakbekwaam slager. Vooral zijn plichtsbetrachting en volledige in zet dienen velen tot voorbeeld. Ook zijn vrouw heeft hij leren kennen bij Enkco, waar zij werkzaam is ge weest als inpakster. Als jubileum geschenk overhandigde de heer Kalfsterman hem de gebruikelijke envelop met inhoud met daarnaast een prachtig horloge met inscrip tie. Voor mevrouw Lodeweges was er een schitterend boeket bloemen. De heer Heyda roemde in zijn toe spraak vooral de collegialiteit van de jubilaris en overhandigde na mens het personeel een envelop met inhoud en een delicatessen- mand. Zwaagdijk,; wilde OKIA het brons behalen diende geen trekbeurt meer verloren gaan en moest Zwaagdijk op zijn beurt de wed strijd tegen Bakkeveen verliezen. Zwaagdijk hield het hoofd koel en won beide partijen. OKIA won ten slotte nog tegen Bakkeveen. Na aanvankelijk slecht te zijn ge start, kan OKIA toch met tevre denheid terugkijken op het Neder lands kampioenschap. Gezien de resultaten van de laatste twee toer nooien behoren zij tot de top van Nederland. De dagoverwinning ging naar landskampioen Eibergen met 23 pnt. Zwaagdijk werd tweede met 21 pnt en OKIA derde met 19 pnt. In de 720 kg, klasse werd het kam pioenschap in de laatste trekbeurt beslist. Ttv Poppewier hoefde nog maar één punt te halen om lands kampioen te worden terwijl de Halfwegboys uitLonneker de partij (2 trekbeurten) moest winnen. Het werd de spannendste partij van het gehele toernooi. De Halfwegboys wisten het landkampioenschap binnen te halen. Bij de jeugd werd Eibergen kam pioen en bij de dames Teems uit Friesland. De eindstand 640 kg. klasse: 1. Eibergen, 70 pnt.; 2. heure, 56 In het laatste toernooi om het Ne derlands kampioenschap heeft het A-team van OKIA een vierde plaats weten te behalen. OKIA stond in de voorgaande toernooien op een vijfde plaats. Wilde men op een derde plaats eindigen, dan mocht in Monnickendam geen puntje verloren gaan. Dat doel werd niet gehaald door onder an dere verlies tegen Eibergen en Zwaagdijk. OKIA begon op het door Ttv De Koperen Vis georganiseerde toer nooi direct al tegen Eibergen dat na twee toernooien ruim bovenaan stond. De eerste trekbeurt kon de Holtense ploeg goed weerstand bie den, maar wegens het kant-verschil won Eibergen. De tweede trekbeurt bleek dat er wel degelijk kant-ver schil was want OKIa won deze trek beurt overtuigend. In de beslissen de derde trekbeurt won Eibergen. OKIA bleek uiteindelijk de enige ploeg die een phunt van de koplo per afdwong. Tegen de ploegen Britsum 1 en 2 had men weinig moeite. Hierna kwam OKIA in actie tegen de orga niserende vereniging Koperen Vis, welke trekbeurten overtuigend werden gewonnen. Ook tegen Wa tergang werd zonder veel proble men gewonnen. De volgende tegenstander was Heure, die in het begin van het pnt.; 3. Zwaagdijk, 49 pnt.; 4. OKIA toernooi nog enige kampioenskan sen koesterde. OKIA bleek toch sterker en won beide trekbeurten. De beslissende partij was tegen 40 pnt.; 5. Koperen Vis, 40 pnt.; 6. Britsum 1 en Watergang, 28 pnt; 8. Bakkeveen, 17 pnt.; 9. Britsum 2, 5 pnt. August Müller en Henk van Heek hebben afgelopen zondag laten zien in de Grand-Prix van San Ma rino in Italië dat ze heus nog in staat zijn mee te dingen naar het wereldkampioenschap. Van een vierde plaast in de tussenstand zijn ze opgeklommen naar een der de plaats met nog maar twee pun ten achterstand op de nummers twee op de ranglijst. Vorige week in Reek wisten ze elf punten in te dag pakten ze weer tien punten terug, alle reden tot tevredenheid dus. In de eerste manche wist August zijn V.M.C.-Honda naar een ver dienstelijke tweede plaats te stu ren, achter de zeer sterk rijdende Duitsers Netterscheid/Hoormann, wat overigens toch ook een beetje een Holtens succes is, want zij rij den namelijk ook op een V.M.C. uit lopen op de koploper, de Zwitsers P TT v mo'ul' B^chtold-Fuss, en afgelopen eon- de Werkplaak van wink, maar dan met een Maico- blok. De derde plaats ging naar de Zweed Nielsen en regerend wereld kampioen Bachtold wist slechts een vierde plaats te behalen; Jans sen werd zesde en Johan Smit uit Markelo vijftiende. leerlingen behaald hebben voor de vakken Nederlands, Engels, Duits, Wiskunde en Geschiedenis die in 1986 voor het eerst op D-niveau mochten worden geexamineerd. Meer dan dertig leerlingen namen aan deze examens deel. Gezien de relatief korte voorbereidingsperio de is dit een repsctabel aantal. Ruim 65 procent van de leerlingen slaagden met een voldoende cijfer, soms voor drie vakken. Koelemay hierover: „Misschien ook een teken dat bij het streven naar de ontwikkeling van een nieuw onderwijssysteem, zoals ge kenschetst in de studie van de We tenschappelijke Raad voor het Re geringsbeleid, Basisvorming in het De scholengemeenschap De Marke kan met recht tevreden zijn over het afgelopen examenjaar 1986. Niet minder dan 124 kandidaten legden hun eindexamen af. Op vijf afgewezen leerlingen na, ontvin gen 119 kandidaten hun diploma. Dit betekent dat het percentage geslaagde ruim 96 procent be draagt. Vergeleken met de lande lijke gegeven is dit een uitstekend resultaat. Directeur J. Koelemay sprak tijdens het uitreiken van de laatste diploma's op 27 juni dan ook van een verheugende ontwik keling. Verdeeld over de afstudeerrichtin gen van de school was het aantal geslaagden: kantoorpraktijk 28; verkooppraktijk en textielverwer king 11; huishoudkunde 26; ge- zondheidskunde 30 en de agrari sche richting 24. Volgens directeur Koelmay is op vallend dat er een tendens naar een verhoging van het afstudeerniveau te bespeuren valt. Meer leerlingen proberen zich voor het C- of D- niveau te kwalificeren. Deze ni- veau's geven toegang tot het mid delbaar beroepsonderwijs. Andere leerweg "Het voorbereidend beroepsonder wijs, de nieuwe naam voor het he laas wat negatief klinkende lager beroepsonderwijs, is een volwaar dige studieroute geworden naar Terwijl de motorcoureurs over het het MAVO", aldus de Marke-direc- circuit van Assen denderden, ploe- teur. „Het blijkt steeds vaker dat terden elf tourrijders van de wieler- leerlingen het aantrekkelijk vinden vereniging Holten over de Drentse om behalve een gedegen theoreti- wegen. Dit keer waren ze te gast bij sche scholing ook een interessant de Hesseler Fietsers in Oosterhes- practisch vak in hun studiepakket selen. op te nemen". Hij voegt er aan toe: Er schreven vier rijders in voor de handhaafde scheiding tussen l.b.o. en mavo aan het vervagen is. Een inspelen. Tegelijkertijd dwingt dit feit tot het bepalen van een duide- gegeven dat beide schoolsoorten lijk herkenbare identiteit, kortom noodzaakt tot herbezinning op de voor hun leerlingen nuttige lespro gramma's". Vertrouwen Directeur Koelemay kijkt dan ook met vertrouwen de school tege moet. „Samen met de scholenge meenschap Holten zorgen wij voor een goed onderwijsaanbod in de regio. Ondanks de landelijke terug gang in het aanbod van nieuwe leerlingen, loop het totaal aantal leerlingen aan de Marke maar in geringe mate terug. Het is een ont- het geven van goed en nuttig on derwijs". Daarnaast blijven er voor S.G de Marke nog veel wensen bestaan, zoals de verbetering van de huis- vesting. „Deze zaak heeft de hoog- ta de rcgi0 Deventer ste prioriteit van de onderwijscom missie bouw Maatschappij", verklaart di recteur Koelemay. „In de loop van het afgelopen jaar is er aan de acco- Indien met alle betrokken gemeen- overeen- stemming kan worden bereikt, zal van de Overijsselse Land- verkop van vuurwerk verder aan verklaart dl. banden WOTden 6eleSd- De regio Deventer vormt een encla ve tussen Twente en Apeldoorn De tweede manche gaf ongeveer Op dinsdag 10 juni maakten de hetzelfde beeld. Weer was Netter- plattelandsvrouwen van Espelo scheid met zijn snelle V.M.V.-Maico hun jaarlijske reisje. Het doel was de snelste en August en Henk weer Gelderland. keurig tweede. Bachtold behaalde Via Zutphen, Dieren en Arnhem slechts een vijfde plaats, Janssen ging het naar Lent, waar de koffie SCoorde niet en Van heugten, die de klaar stond in rest. het Witte Huis. eerste manche met een blessure Aansluitend brachten de dames was uitgevallen, haalde ook nu een bezoek aan de cactuskwekerij door machinepech de eindstreep aldaar. Er werd menig cactus mee njet. naar huis genomen. Daarna ging de tocht via Ewijk en Dodedaard Het dagtotaal was voor Netter- naar ucnten. In Ochten lieten de TT rtPhinpnnmctor ««o, scheid met August en Henk als deeineeemster de lunch goed sma- n - 0 J tweede en Bachtold derde. De tus- onderwijs, dat de tot nu toe ge- wikkeling waarop een school moet mo^tie veel verteteriL Een ^rste d00r plaa* °P stap naar nieuwe ontwikkelingen is dag0n de v0rk°°p vaf" vuurwerk reeds gedaan. Naast dit gevoel van staan' ?m de nu r0cht realiteitszin blijft De Marke met ^e„n, en de zuigkracht van vertrouwen de toekomst tegemoet zien' ken. Aansluitend werd de land bouwhogeschool in Wageningen senstand is als volgt: 1. Bachtold, 160 pnt.; 2. Jansen, 127 pnt.; 3 Mül- bezocht. Ook werd een bezoek ge- lor hrarht aan het S„enlH„„.n...„nm ler, 125 Pdt- 4' Va" Heugten, 108 realiteitszin blijft De Marke met vertrouwen de toekomst tegemoet ene dag extra uitgaat weg te ne men, wordt demogelijkheid onder zocht ook in Deventer en nabijlig- gende plaatsen (waaronder Holten) de verkoop van vuurwerk te beper ken tot één dag per jaar. Mocht men hiertoe overgaan, zal met de drie verkooppunten in Holten over leg worden gepleegd om de zaak nader uit te werken. bracht aan het Speeldoosmuseum in«i<1 in Betmebom. In Hoenderloo stond l "on, P voor de wel wat hongerig gewor- p den Epselose plattelandsvrouwen al klaar. Via prachtige wegen en veel natuurschoon ging het weer richting Espelo waar de dames omstreeks half negen moe en zeer voldaan arriveerden. Blijkbaar was zaterdagavond 28 juni het weer te mooi om te puzze len want slechts veertien automo bilisten meldden zich voor deelna me aan de vierde rit die in dit sei zoen werd georganiseerd door de M.A.C. „De Holterberg". Waar schijnlijk heeft de hoge tempera- De 160 duiven die door de PV ..De Bergvliegers" waren ingekorfd voor een vlucht van 475 km vanaf ^uur 00^ een nadelige invloed ge- „De ervaring wijst ook uit dat het Middelbaar Beroepsonderwijs het op prijs stelt dat de leerlingen hun beroepskeuze kunnen baseren op een practisch ontwikkelde belang stelling. Het risico van een pijnlijk en vaak dure mislukking wordt hierdoor aanmerkelijk verkleind". De Marke is bijzonder verheugd over de geode resultaten die de kilometer en zeven voor de 150 kilometer. De route was zo gekozen dat van de drukte van de TT geen last werd ondervodne. Vanuit Oosterhesselen ging het via Veenoord naar Zwartemeer waar na het in noordelijk richting ging naar Emmercompascum, Nieuw Buinen, Gasselte, Gieten naar Eext waar de eerste controle was. Er waren ondertussen reeds ruim 80 km. afgelegd in een behoorlijk tempo. Men was aan verfrissing toe. Hierna werd koers gezet richting het noordelijkste punte van Dren te, Zuidlaren. Met de wind in de rug ging het daarna richting Rolde en Elp waar de tweede controle was. De warmte begon de renners par ten te spelen. De club peddelde verder richting finish via Wester- bork, Orvelte, Meppen naar Oos terhesselen. Aan deze rit namen ongeveer 100 fietsers deel. Een aantal dat niet toereikend is om de kosten te dek- De jeugdleden van de hengelsport ken. Jammer dat de organisatie vereniging De Rietvoorn hebben in niet meer gebruik heeft gemaakt wedstrijdverband voor de tweede van de vele mooie fietspaden, die 'ceer gevist in het Catsmeer. De deze provincie rijk is. Verder kun- uitslag hiervan was: nen we nog melden dat Gerhard Achterkamp, 121 cm.; 2. M. Höften en Henk Beldman de terug- Neijenhuis, 105 cm.; 3. Welmer, 103 reis ook op de fiets aanvaarden een cm;; 4- Neijenhuis, 101 cm.; 5. rit van nog eens 75 kilometer. Voor- Meierman, 70 cm.; 6. Tombroers, 20 al voor Gerhard een goede training cm-' T* Nijland, 13 cm.; 8. Wansink, voor de Zuiderzeerandonneur van 12,5 cm- komende zaterdag die 350 kilome ter bedraagt. De stand na twee wedstrijden is: I. M. Neijenhuis, 163 cm.; 2. Wei- De eerstvolgende clubrit zal zijn op mer> *39 cm-J 3. Meierman, 132,5 16 augustus in Dinxperlo. De trai- cm->4- Neijenhuis 132,5 cm.; 5. H. ningsavonden op dinsdag en Achterkamp, 121 cm.; 6. T. Brands, donderdagavond gaan normaal cm Tombroes, 40 cm.; 8. Nij- door, land. 27 cm.; 9. Wansink, 12,5 cm. Troyes (Frankrijk) kregen het door het zeer warme weer en kopwind moeilijk. De lossing had plaats om 07.10 en de snelste duif van G. Eg berts werd om 14.49 uur geklokt. (Gemiddeld ruim 62 km p.u.i Het was voor Egberts een succesvolle vlucht want een paar minuten latei- kreeg hij ook z'n 2e duif binnen. Alle 40 prijsvliegende duiven waren na ruim een uur gearriveerd. Uitslag 1-2-6-7-8 G. Egberts; 3-4-12-17 Comb. Oolbekkink-Tijhof; 5-18-28 E. Veneklaas: 10-16-26-32-33 M. Lo deweges; 13-25 Jan Aaftink: 15 Frits Meester en Zn; 19 Teun Schuppert;20-29 Gert Steunen- berg;21-27 Comb. Kwintenberg: 22- 23-35 A. ten Dam (2); 24-30-36 Wim Aaftink; 37 Mevr. Van Beek. had op het waarnemingsvermogen want geen of weinig strafpunten was er deze keer niet bij. De heren die de le t/m 4e prijs wonnen „scoorden" maar liefst 519 straf punten. Uitslagen: Tour A: 1. M. A. Veld huis, Wijhe 125; 2. E. Klein Teese- link. Holten 127; 3. J. Hannink. Raalte 129:4. W. Fleerkate, Marke lo 138. Tour B: 1. F. Lansink, Holten 286. De poedelprijs was met 349 strf.p. voor Bert Pas uit Rijssen. De rit was uitgezet door mevr. Bijma. Henk Oolbekkink en A. Lensink. De volgende rit (een vakantierit) is op woensdagavond 30 juli. Start le deelnemer om 19.00 uur bij clubca fé „De Biester" (Stationsstraat).

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 8