9: 5: 2!l IC 2? 12: 1" IC Koninklijk zilver voor Anton Koopman Holten en de kunst ■■■■■■■■■■■■■■BREI UW EIGEN VESTm» PAKKET MET 10 BOL NU Ingezonden lil PANTALONS KINDER SHORTS KINDER T-SHIRTS DAMES SHORTS WAARDEBON 00 OVERHEMDEN SMI T-SHIRT PAKJE NYLON SOKJES ZOMER ROKKEN DAMESTOPS NACHTHEMDEN OS. PANTALONS DS. BIKINI'S 500 BARETTA T-SHIRTS OS. ROMPERS TRICOT KOKER ROK HEREN SOKKEN 00 HERENT-SHIRTS DAMES SLIPS Twenhaarsveld breidt uit 7 kleuter en kindermaten diverse modellen vele modellen en kwaliteiten in baretta en met korte mouw uni kleuren 128/176 A85- 100% katoen geinig fruitdessin 14,95- 9ü aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiia tegen inlevering van deze waardebon krijgt u op alle l( geldig t/m 5/7'86 nlllllHlllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllillllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllillllilllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllilllllllillllllllillllillllllllllllllilIn dames maten leuk druk dessin 100% katoen 37,95 dames maten gekleurde randjes normaal 3r5fl- NU uni en gedessineerd div. modellen £1 diverse uni modelletjes 21 ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiniiHiiiiiiiiiiimiiiiii^ tegen inlevering van deze waardebon krijgt u op alle geldig t/m 5/7'86 .ïililllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllilllllllillllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillillllllllilllllllllllllT diverse modellen van dit seizoen beperkte voorraad OP OP in dames maten OP OP 2 modellen in badstof Wr95- ËillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllUi normaal 15.95 NUSPOTGOEDGOEDKOOP lïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiö ior div.kleuren 2{WH>TSprijs 11MI5-NU met ruit dessins div. kleuren div. modellen er 3 verpakt baretta mouw 'Ridder' Anton Koopman glunderend met zijn onverwachte, maar terechte onderscheiding. Een donderend applaus werd ontlokt aan de talrijke belangstellenden toen bur gemeester Van Rappard vrijdagavond tijdens de re ceptie in gebouw Irene be kend maakte dat Koningin Beatrix organist Anton Koopman de zilveren me daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau had toegekend als waarde ring voor zijn inzet en toe wijding en doorzettingsver mogen als organist in de Ned. Herv. kerk. Burgemeester Van Rappard herin nerde aan de spreekwoordelijke be scheidenheid van Anton Koop man. 'Veertig jaar heeft u een on dersteunende taak gehad. Met vraagt altijd wel: wie preekt er van daag. maar nooit wie speelt er op het orgel. Inhoudelijk is uw rol ech ter zeker niet zo bescheiden. Daar om was deze zangdienst vanavond ook zo waardevol'. Het 40-jarig jubleum van organist Koopman begon met een zang- dienst in de Ned. Herv. kerk die geheel door de jubilaris was samen gesteld. De verbindende teksten, eveneens uitgezocht door de heer Koopman, werden beurtelings ge zegd door domine R. Visser en W. Vons. In besloten bijeenkomst was hem eerder die dag door de presi dent kerkvoogd, mevrouw A. Beek man namens het hoofdbestuur van de Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. kerken de draaginsigne in goud op gespeld. Een zevental sprekers bezorgde daarna Anton Koopman enige schuldgevoelens, zoveel loftuigin- gen werden aan zijn adres gericht. In de tot aan de laatste plaats bezet Irene zongen de vier kerkvoogden de jubilaris toe op de melodie van Catootje. De afkeer kennende van Koopman voor cadeau's werd hem een 'herinnering' aangeboden in de vorm van een aquarel, geschilderd door Rinco Berends, voorstellende het kerkinterieur met Koopman aan het orgel. Van zijn kinderen kreeg hij eveneens een herinnering in de vorm van een houtskoolteke ning van de een doorkijkje naar het kergebouw, getekend door Kees Stoop. Namens de kerkeraad sprak voor zitter R. Lahuis de jubilaris toe. Hij prees zijn deskundigheid, die ge paard gaat met inspiratie. „Van u geen demonstratie van viruositeit maar orgelspel, dienstbaar ge maakt aan de eredienst". Dominee R. Visser verklaarde". „Koopman speelt zoals hij is. wars van bomba rie. Sober als een dienaar van de muziek, met het ere ambt van orga nist. Door u heeft de gemeente le ren zingen"'. "De hulpjes van Anton", zoals zij zichzelf wel eens gekscherend noe men. staken bij monde van hulpor ganist J. Bax hun bewondering voor de jubilaris niet onder de kerk banken. Koopman is voor het drie tal hulporganisten een voorbeeld, vooral waar het gaat om het onder houd aan het orgel, dat overigens node wacht op een restauratie beurt. ..Hij verpleeet en verzorgt het orgel, zoals een verpleeggster haar patiënt' aldus Bax. Lovende woorden waren er ook na mens het Hervormd Kerkoor door W. Aaltink. onderstreept door een gelukwens in dichtvorm door me vrouw Jo Roelofs. „Een dienst zon der dominee, dat kan nog. maar denkt u eens in een dienst zonder orgel" vroeg Aaltink zich af. Me vrouw Jansen-Dollekamp namens de Cantorij had haar gelukwens ook in dichtvorm gegoten.Tot slot sprak de heer C. Vogelij die de jubi laris dankte namens „de mensen in de kerk". Stille kracht Anton Koopman verklaarde in zijn humoristisch dankwoord de eerste dagen met goed fatsoen over straat te kunnen. Hij relativeerde alle lof- tuigingen aan zijn adres door te vertellen dat er ook wel eens wat mis ging, zoals de dienst waarin hij halverwege ophield, terwijl de ge meente vrolijk doorzong en de dienst waarin de gemeente reeds was gestopt met zingen terwijl hij nog doorspeelde. Ook verhaalde hij met pretoogjes van de voorvallen die hij ongemerkt vanachter het rode gordijn had kunnen bespied den. zoals preek die een beginnend dominee hield voor de lege kerk banken. In zijn dankwoord betrok hij ook zijn 'stille kracht' die al veertig jaar lang elke zondag alleen in de kerkbanken moet zitten. Over zijn onderscheiding was hij kort maar krachtig: „Ik ben er wijs mee". het gemeentebestuur van Holten heeft, zoals de kranten melden, in verband met de bouw van het nieu we gemeentehuis op Smidsbelt drie regionale kunstenaars uitge nodigd een ontwerp te maken voor een kunstwerk voor het thans nog in aanbouw zijnde raadshuis. De gedachten gaan uit naar drie bron zen varkens (keunen) op de trappen van het gebouw. In het kader van een rijksregeling dient bij nieuwbouw van over heidsgebouwen één procent van de kale bouwsom (in dit geval f. Alles bij elkaar genomen, Wel een heel aardig tableau. En dat wapen kreeg nu Holten. Gratis zoo voor niets cadeau. Niemand heeft nog opgehelderd, Wat dit stelletje beduidt. Daarom leg ik nu hieronder. Mijn bescheiden meening uit. De Maagd Maria moet vertellen Dat de Marke reeds bestond, Voor dat de Hervormde godsdienst In ons land haar aanhang vond. De kleine koppen zijn van varkens, Die men ook wel biggen noemt. Juist om deze drukke handel. derd en geleidelijk naar zijn huidi ge samenstelling gegroeid. De Holterberg is trouwens altijd een bron van behoeften en inko men geweest. Meer dan honderd jaar geleden staken de boeren er hun heideplaggen (schadden) om als strooisel te dienen in hun pot stallen. Tegenwoordig is die bron van inkomen het toerisme, dat door de slogan 'Holten met de Hol terberg' grote faam gekregen heeft. Maar de bronzen varkens mogen best het symbool zijn van oas eco nomisch handelen. W. Beijers. 35.000,-) besteed te worden aan kunstwerken. Niet het gehele be drag is bestemd voor de bronzen - misschien wel vergulde - varkens; er kan nog andere kunst mee bedre ven worden. Het idee van de varkens ontleent het college aan het gemeentewa pen, dan naast de maagd Maria en het Kindeke, drie varkenskoppen bevat. Die varkens worden in ver band gebracht, niet met de burge meester en de twee wethouders, zoals grappenmakers wel eens heb ben geopperd, maar met de biggen- handel en varkensfokkerijen, -mes- terijen en -slachterijen, waardoor Holten nog allerwegen grote be kendheid geniet. Een bekende Holtense 'dichter' heeft daarover, onder pseudoniem 'Ooievaar' zestig jaar geleden het volgende gedicht geschreven: HET WAPEN VAN HOLTEN In sinopel (groen) de Maagd Maria Met het kindeke op schoot en in keel (geel) drie varkenskop pen, Op een achtergrond van rood. Wordt de plaats nog steeds ge roemd. De grote kop symboliseert ons De drukke vakrkensmesterij. En door deze tak van veeteelt Krijgt Holten gauw haar slachthuis vrij. 17-3-1925 Ooievaar. De varkenshandel en -slachterij is altijd van grote betekenis geweest voor Holten. Maar het gemeentebe stuur en de dichter (aan hem wel bekend) gaan echter uit van een onjuiste stelling. De varkenskop pen in het wapen zijn niet van han dels-en slachtvarkens, maar van wilde zwijnen. Op het wapen zijn duidelijk de slachttanden te zien. Volgens overleveringen was een paar eeuwen geleden de Holterberg en omgeving bedekt met een woud van eiken en beuken, waar de wilde varkens hun domein hadden en on dermeer voedsel vonden in de ei kels en beukenootjes. Doordat onze voorouders het bos kapten om in hun onderhoud te voorzien, is het landschasp onder andere ten- gevolgde van erosie geheel veran- Na de zomervakantie zal op het terrein van het bungalowpark Twenhaarsveld door Aegon Recre atie BV begonnen worden met de vervanging van 26 oudere bunga lows en de bouw van zes nieuwe. Burgemeester en wethouders heb ben onlangs vergunning verleend voor de bouw aan de eigenaresse van Twenhaarsveld, Aegon Recre atie BV te Den Haag. Na de uitbrei ding beschikt Twenhaarsveld over 148 bungalows. Volgens burgemeester Van Rap pard blijft het niet bij deze uitbrei ding, maar zullen volgend jaar op nieuw oude bungalows worden ge sloopt om plaats te maken voor een groter aantal nieuwe. Dat zal met zich meebrengen, dat het bestem mingsplan gewijzigd moet worden. De woordvoerder van Eagon in Den Haag wilde de bewering van Hol- tens burgemeester niet bevesti ging. Naar zijn zeggen wordt hier over pas later in het jaar een beslis sing genomen.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7