eerste Zwembadjubileum met 'n polonaise besloten Plan Beuseberg heeft de eerste bewoners Groot aantal ruiters bij Concours Hippique Gezellige sfeer en enthousiaste mensen Uitslag verloting TOYOTA! I GARAGE SCHUPPERT B. V. HOLTENS NIEUWSBLAD Zaterdag 5 en zondag 6 juli op Borkeld Geslaagd Wielerronde op 22 juli Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 7-tel. 05483-6 13 63 DONDFRDAG 3 JUL! 1986 vindt 's morgens de M en Z dres suur en 's middags het springen in deze klassen plaats. Met 30 combi naties in de M en 20 in de Z klasse kan men spreken van een interes sant deelnemersveld. Zo komt in de z dressuur onder andere in de ring Ciska van Mechelen uit Lonneker met Waldano, een klasse apart in de dressuur. Bij het Z springen zijn alle Holtense ogen gericht op de verrichtingen van Eric Vincent met zijn paard Chef. Als afsluiting van C.H. Holten wordt zondagmiddag na het sprin gen in de klasse Z een jachtspring- konden hun titel niet verdedigen aangezien het team incompleet was. Het geheel werd omlijst werd met muziek van de groep Midnight train, die zorgde voor een uitste kende stemming in het zwembad die voortduurde tot ver na de offi ciële sluitingstijd. Een polonaise van het zwembadpersoneel, de win naars van het polotoernooi en hun trouwe supporters besloot een meer dan geslaagd jubileumfeest van zwembad Twenhaarsveld. Uitslagen hinderniscross: Basisschoojeugd: 1 Remon Jager- /Jeroen Kalisvaart; 2. Geert Soer- /Dennis Scheurs; 3. Rinnnert de Jong/Jeroen Eek Timmerman; 4. Mark Nijland/Erik Veneklaas; 5. Arthur Hoogedoom/Wilfred v.d. Pluym. "Zo mooi krijgen we het de eerste jaren beslist niet meer", verklaarde vrijdag avond zwembadman B.J. IJspeerd, terwijl hij druk doende was alle 650 deelne mers aan de avondzwem- vierdaagse hun verdiende medaille uit te reiken. „Wat wil je nog meer: alle dagen stralend weer, elke avond een gezellige sfeer en veel enthousiaste mensen. Vorig jaar leek het er op dat de animo voor de avond-zwem- vierdaagse tanende was, maar gezien het grote aan tal deelnemers dit jaar, was dat maar een tijdelijke in zinking". De avond-zwemvierdaagse stond dit jaar in het teken van het 25 jarig bestaan van zwembad Twenhaars veld. De gehele week door waren er tal van activiteiten, zoals een spe- lencircuit voor de Holtense basis scholen en de scholengemeen schap De Marke. Ook voor de deel nemers aan de avond-zwemvier daagse werd het een en ander georganiseerd. Zo speelde'maan dagavond de Tirolerkapel van HMV. Dinsdagavond werd door de Deventer kanovereniging een zeer goed bezochtte kano demonstratie met onder andere stunts van de „hoge"en iri de pauze van het wa- terpolotoernooi een demonstratie kano-polo. Na afloop mochten de zwemmers zelf een rondje varen in een kano, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Woensdag zorgde een dicodrive in voor een aanmoe digend muziekje. Aansluitend werd door de volksdansgroep van de Stichting Sociaal Cultureelwerk onder leiding van Harry Bakhuis een volksdansdemonstratie gege ven die zo goed in de smaak viel in korte tijd het hele grasveld vol stond met spontaan meedansende bezoekers die een uur lang geïntro duceerd werden in allerlei interna tionale dansen. Hindernis Vooral veel jeugdige deelnemertjes waren er donderdagavond aan de hinderniscross voor duo's. Ruim tachtig jeugdigen liepen al ver voor aanvang van de cross met hun zelf meegebrachte rugnummers op door het zwembad, om vooral toch maar niet te laat aan de start te ver schijnen. Om acht uur plonsden onder luide aanmoedigingen deel nemers in het water. Via het zwem bad, de pierebak, onder een groot zeil door ging het richting polobad, vandaar over het grasveld en het muziekpodium terug naar het zwembad. Uiteindelijk bleek bij de jongste groep het duo Remon Ja ger-Jeroen Kalisvaart de snelste te zijn. Bij de oudere jeugd in de open cross was dat het duo Anton Aar- sen en Marcel Kees. Vrijdagavond werd de feestweek van Twenhaarsveld afgesloten met de uitreiking van de medailles van de zwemvierdaagse, en de finale wedstrijden van het buurtwaterpo- lotoernooi dat eveneens vorige week in Twenhaarsveld werd ge houden. Het aantal deelnemende ploegen was minder dan in voor gaande jaren; vermoedelijk speel de de wereldkampioenschappen voetbal hierin een grote rol. Dat nam niet weg dat de voetballlers van s.v. Holten uiteindelijk de door de firma Beltman beschikbaar ge- Onder begeleiding van het donde- bouwen woning opgeleverd rend lawaai van vier F 5 straalja- Aanvankelijk leek het er op dat het gers zijn in het uitbreidingsplan overvliegen van de vier in formatie Beuseberg dinsdagmiddag de eer- vliegende straaljagers berustte op ste twee van de in totaal 300 te toevalligheid. Het bleek echter een De hindemiscross was een van de hoogtepunten van het jubileum feest in zwembad Twenhaarsveld Uitslag verloting Z.P.C. „Twen haarsveld" gehouden tijdens de zwemvierdaagse. De hoofdprijs, een rondvlucht bo ven Holten is gevallen op lotnr. 604 geel: deze is gewonnen door dhr. A. Aaftink. De overige prijzen hieron der vermeld zijn af te halen bij K. Knapen-ter Hoeven, Waarden- borchstraat 36. 677 geel - autowasset 641 geel - cassettebandje 992 blauw - vaas 943 blauw - zaklantaarn 944 blauw - schoonmaakset 990 blauw - cassettebandje 653 rose - schoonmaakset 956 rose - lampje 812 rose - paraplu 769 rose - memoblok 974 rose - cassettebandje 614 rose - id. 794 rose - id. 964 rose - sleutelset 962 rose - keukendoek 702 rose - teleToonmemo 861 rose - kurketrekker 999 rose - slang 956 rose - stiften 833 rose - personenweegschaal 580 rose - strijkplank. Open cross: l.Anton Aarsen/Mar- cel Kees; 2, Johnny Hoogendoorn- /Bert Blaauw; 3. Bertel Borghuis- /Ronald Bronkhorst; 4. Eric Meule- mans/Rob Heetland. Burgemeester Van Rappard sa- der en echtgenote en dochter Sas- Joosje Tutert Erin Voortman en men op defoto met de eerste bewo- kia, die nu eindelijk buiten kan haar echtgenoot Martin Blokland, ners van de Beuseberg: Henk Mul- spelen met haar vriendinnetje stelde wisselbeker in ontvangst kon nemen. Het team van Moöi- weer, genaamd de Holter Dolfino's die vorig jaar de beker wonnen. Op zaterdag 5 en zondag 6 juli aanstaande zal op ruitersportter rein De Borkeld het Concours Hip pique Holten worden gehouden. Dit hippisch gebeuren is in de loop der jaren uitgegroeid tot een be langrijk regioneel evenement met ook dit jaar weer een groot aantal deelnemende verenigingen. De spreiding over twee dagen maakt het mogelijk de verschillende wedstrijdonderdelen goed tot hun recht te doen komen. Op zaterdag 5 juli starten vanaf 08.30 uur ruim 300 combinaties in de klassen B en L. Zondag 6 juli concours gehouden. Hiervoor zijn door parcoursbouwer Dries Wil- lems zeer speciale hindernissen aangelegd, geheel passend in de natuurlijk omgeving. Ook voor de toeschouwers wordt goed gezorgd gedurende de twee dagen. Rond de springwei staan tal van kraampjes en de countryband Daybreak van good old Anton Stukker zorgt voor de muzikale omlijsting. Tijdens de pauzes wor den diverse demonstraties ver zorgd door ponyclub de Bergruiter- tjes en de hoogst geëindigde dre- suurcombinaties. geslaagde stunt van de collega's van Martin Blokland, een van de twee nieuwe bewoners van de Beu seberg, in het dagelijkse leven straajagerpiloot, gestationeeerd op de vliegbasis Twente. Zijn toekom stige buurman, fotograaf Henk Mulder, legde het onverwachte be zoek op de gevoelige plaat vast. Nadat de F 5's in het luchtruim nogmaals een eresaluut brachten, kon burgemeester Mr. W.L.F.C. rid der van Rappard in een korte toe spraak de nieuwe bewoners wel kom heten. De burgemeester wees op de lange voorbereidingstijd van het plan Beuseberg en de wijzigin gen die de grondprijzen, en dus de uiteindelijke bouwkosten nogal hebben verhoogd. Desondanks vroeg hij over de hoofden van de aanwezigen heen aan archtecten en aannemers wat meer durf te to nen. „Wat mij betreft mag er wel iets gewaagder gebouwd worden. Piramidewoningen, bohvoningen, het mag van ons allemaal. Een beetje variatie in het plan kan het alleen maar aantrekkelijker maken". De eerste twee-onder-een kap-wo- ningen zijn gebouwd in de premie- vrije sector door aannemersbedrijf Klein Leppink. Zij zijn ontworpen door achitectenbureau Nijhoff uit Wierden. Aan de Lagere Technische School te Rijs- sen is geslaagd voor het diploma ..Tim meren": L. J. Slijkhuis. Voor het diploma ..Schilderen": M. Onstenk en H. ten Wolthuis; voor het diploma ..Consump tieve technieken": A. D. Aanstoot; voor het diploma „Mechanische technieken": G. W. Barvelink. P. A. Bos. G. J. H, Broekmaat en J. ten Dam: voor het di ploma „Bankwerker": G. ter Brake. J. W. Hulsman, H. J. Nijkamp. G. H. Paalman. A. J. ter Maat en D. H. Veneklaas: voor het diploma A. W. Aanstoot en W. ter Harmsel; voor het diploma „Automon teur" (kopklasse) G. J. Meilink. Aan de Chr. Middelbare Technische School in Almelo slaagde J. G. Meijerink voor het diploma „Electrotechniek studie richting „Electronica" en werd het diploma „Werktuigbouwkunde" behaald door N. Klein Nulent. Geslaagd aan da S.G. Holten; MAVO: Agnes Aanstoot, Markelo; Marlies Beunk, Bathmen; Hester Bolink, Bathmen; Linda Bolink, Holten; Ruth Boonstra, Rijssen; Flo- ris Drabbe, Bathmen; Marilyn Heil, Holten; Evelien Kamperman, Markelo; Marieke Kloosterboer, Bathmen; Johan Lammers, Holten; Bas Pool, Goor; Anne v.d. Steen, Holten; Yvonne Wichers, Bathmen. HAVO: Remco Beekers, Rijssen; Nicole Bogert, Markelo; Anneke van Dijk, Bathmen; Hele- ne Donkers, Bathmen;, Inge Haarman, Goor; Riande den Heijer, Holten; Bert Hoe- vink, Markelo; Michel Huiskamp, Markelo; Hetty Jonkman, Holten; John Kamp, Goor; Arjan Koldenhof, Bathmen; Evelyn Kreuk niet, Goor; Tessa Tuinman, Goor; Agnes Vasters, Markelo; Ard Vrielink, Goor. ATHENEUM: Henk Jan ter Balkt, Markelo; Robert v.d. Broeke, Notter; Marlies Buurman, Bath men; Tonny Ikkink, Markelo; Tamara In- berg, Rijssen; Frank Knoef, Rijssen; Robert- Jan Schinkel, Bathmen; Bert Schut, Marke lo; Hanneke Warrink, Holten. Aan de Lagere Technische School te Rijssen is geslaagd voor het di ploma „Timmeren": L. J. Slijkhuis. Voor het diploma „Schilderen": M. Onstenk en H. ten Wolthuis; voor het diploma „Consumptieve tech nieken": A. D. Aanstoot; voor het diploma „Mechanische technie ken": G. W. Barvelink. P. A. Bos, G. J. H. Broekmaat en J. ten Dam; voor het diploma „Bankwerker": G. ter Brake, J. W. Hulsman, H. J. Nijkamp, G. H. Paalman, A. J. ter Maat en D. H. Veneklaas; voor het diploma A. W. Aanstoot en W, ter Harmsel; voor het diploma „Auto monteur" (kopklasse) G. J. Meilink. Aan de Chr. Middelbare Techni sche School in Almelo slaagde J. G. Meijerink voor het diploma „Electrotechniek/studierichting „Electronica" en werd het diploma „Werktuigbouwkunde" behaald door N. Klein Nulent. Aan de Scholegemeenschap de Marke zijn geslaagd: Herkansingen: Natasja Betten, Holten; Jo landa Holterbroek, Okkenbroek; Janneke Brilman, Bathmen; Diana Krieger, Holten; Henriette Meerman, Rijssen, Marion Spen- kelink. Holten; Marian Kemper, Holten; Els van Velthoven, Markelo; Hanneke van Zalt- bommel. Holten. Geslaagden D-niveau: Natasja Betten, Hol ten; Metin Cubuk, Holten; Ingrid Gort, Goor; Udo Roseboom, Bathmen; Rianne Slijkhuis, Holten; Wim ten Zijthoff, Holten; Ronnie Hofstede, Holten; Jantina Rensen, Holten; Jolanda Breukink, Holten; Marina Hoekman, Holten; Karla Hoentjen, Laren; Heieen de Jong, Holten; Gerdien Kranen- berg, Markelo; Marnix Kwakernaak, Marke lo; Erica Podt, Holten; Alisja Roodnat, Hol ten; Ina Wansink, Holten; Hilke Westra, Bathmen, Dianne Wibbelink, Markelo; Inge van Zon, Holten; Jolanda van Lieshout, De venter; Andr'e Olden, Lettele; Wilco Roe- terdink, Bathmen. Aan de academie voor Logopedie te Utrecht is geslaagd voor het di ploma logopediste onze plaatsge- note Marloes Wille, Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan de heer J. v.d. Knaap toestemming verleend voor het aanbrengen van een rookkanaal in de woning Ab Jansenstraat 4. 2. aan de heer A.M. Nijkamp vergunning verleend voor vervanging lichtreklame Dorpsstraat 16 3. aan de heer M. Boode vergunning verleend voor het kappen van twee bomen aan de Vijfhuizenweg 4. aan Zomeraktiviteiten Holtense Handelsvereniging vergunning/toestemming verleend voor diverse aktiviteiten 5. aan de heer M.J. van der Heijden vergunning verleend voor de bouw van een zwembad alsmede vrijstelling t.b.v. aanleg Ie fase kampeerterrein „de Haspel", Langstraat 2 Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Kom Holten" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 23 juni 1986 heeft besloten: 1. te verklaren dat een herziening voor een gedeelte van het bestemmingsplan „Kom Holten" wordt voorbereid, voor zover omvattende het gebied zoals in rode kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven; Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op een perceel aan de Schoolstraat te Holten. 2. te bepalen, dat dit besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. De burgemeester voornoémd, W.L.F.C. van Rappard. Holten, 3 juli 1986 Toepassing artikel 19 W.R.O. en artikel 50, lid 8, woningwet t.b.v. de Bouw van twee woningen en een tandartsenpraktijk aan de Schoolstraat te Holten. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door: a. aannemersbedrijf Paalman-Tempelman b.v. te Holten, Maneschijnsweg 32, voor de bouw van twee woningen op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten sectie F nr. 2706 (ged). en 3335 (ged.), gelegen aan of nabij de Schoolstraat te Holten; b. de heer J.A. Groot te Holten, Aaltinksweg 6, voor de bouw van een tandartsenpraktijk op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F nr. 2706 (ged.) en 3335 (ged.) gelegen aan of nabij de Schoolstraat te Holten. Beide bouwplannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „Kom Holten", daar enerzijds gebouwd zal worden buitèn het op de plankaart aangegeven bouwperceel en anderzijds op gronden met de bestemming tuin. Aangezien het eerste bouwplan past binnen het tot op heden gevoerde beleid m.b.t. opvulling van „open plekken" in de kom en tegen het tweede bouwplan gelet op de aanwezigheid van bijzondere bebouwing ter plaatse geen planologische bezwaren bestaan, bestaat het voornemen om - vooruitlopend op een gedeeltelijke herziening van genoemd bestemmingsplan - met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan en derhalve de gevraagde bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 'dagen, te rekenen met ingang van 7 juli 1986, schriftelijke bezwaren "tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van 'de onderhavige bouwplannen bij ons college in te dienen. 'De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het (geldende bestemmingsplan „Kom Holten" en het ontwerp van een (gedeeltelijke herziening daarvan liggen gedurende bovengenoemde 'termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene ;zaken, voor een ieder ter inzage. Burgemeester en wethouders voornoemd. De loco-secretaris, J. Vuuregge. De burgemeester, W.L.F.C. van Rappard. Holten, 3 juli 1986. Sociaal-Cultureel Programma 1987 Subsidie-aanvragen voor sociaal- culturele aktiviteiten in 1987 moeten vóór 1 september 1986 bij het college van burgemeester en wethouders ingediend worden. Na deze datum ingediende aanvragen zullen in principe niet meer voor subsidiëring in aanmerking komen. Aan verenigingen/instellingen die de afgelopen jaren volgens het sociaalcultureel programma subsidie ontvingen, zal een aanvraagformulier toegezonden worden. Formulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling welzijnszaken van het gemeentehuis. HOLTEN - Geboren: Yvonne d.v. H. J. Podt en A. J. Baltus (geb. te Deventer); Thomas Wil liam z.v. H. Vos en M. W. van der Brugge (geb. te Deventer). Ondertrouwd: P. G. Brugge* man 25 j. en J. H. A. Jansen Ma- nenschijn 25 j.; A. M. van Es 25 j. en Y. M. J. Overweg 25 j. Getrouwd: H. A. B. J. Waakop Reijers34j.enM. Zieleman 25 j.; G. J. Prins 23 j. (Heerhugo- waard) en W. Soer 21 j.; W. B. Nieuwenhuis 28 j. (Olst) en H. W. Krikkink 25 j. (Olst); A. D. Paal man 23j.en J. E. Rensen 21 j. Overleden: L. de Vrijer 66 j. (overl. te Deventer); W. G. Rein- ders 76 j. (overl. te Deventer); B. Bronsvoort 75 j. overl. te De venter); H. Teeselink-Meilink 89 j.; H. J. Baltes 65 j.; A. C. J. van der Harst 75 j. Op 22 juli aanstaande zal 's avonas de inmiddels traditionele Ronde van Holten worden gehouden. Aan de start zullen komen een groot aantSl bekende nieuwelingen en amateurs. Volgens de organisato ren belooft het weer een spannende strijd te worden, omdat veel ren ners van vorig jaar gebrand zijn op een revanche. Holten heeft in ren nerskringen een goede naam opge bouwd in de categorie „rond de kerk" ritten, niet in de laatste plaats door de goede organisatie en het veilige circuit. Hoe laat de eerste renners van start gaan, was deze week nog niet be kend, evenals het juiste aantal deelnemers met de daarbij horende namen. In de editie van 17 juli ko men wij uitgebreid op dit evene ment terug.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5