I Bert Wissink nieuwe Schutterskoning 1986 Buitentoernooi leed onder tropische hitte Uit het politierapport Kerkdiensten Medische diensten Van dag tot dag Schuredag wordt een groot festijn -0-OPEL HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Geslaagde puzzeltocht BOLSENBROEK Telefoonnummer politie DONDERDAG 3 JULI 1986 3 Shutterskoning Bert Wissink ging op de Dijkerhoekse schouders. De 20-jarige schilder Bert Wis sink, Dijkerhoekseweg 4, is sinds zaterdagavond de nieuwe schut terskoning van Dijkerhoek. Met een voltreffer (om precies te zijn om 21,48 uur) haalde hij de romp van de grote houten vogel naar beneden die was geplaatst op een veertien meter hoge metalen mast in de wei de bij café-rest. „Het Bonte Paard" waar de Dijkerhoekse Schietvere niging als opening van het jaarlijks School- en Volksfeest een Vogel- schietevenement organiseerde met als inzet de titel Schutterskoning Aangezien pas met het 34ste schot, dat gelost werd door Jan Reijlink, de kop werd afgeschoten leek het er op dat het wel eens lang Huldiging kon duren voordat de koning be kend zou zijn maar toen Allard Markvoort al na 7 treffers de linker vleugel er af knalde werd rekening gehouden met een snelle afloop. Dit bleek niet het geval te zijn want de rechtervleugel viel pas na het 38ste schot dat gelost werd door Bets Rensen en voor de staart, die na 50 schoten naar beneden kwam, tekende Appie Holmer. Voor de romp had vogelbouwer Eikelkamp uit Vorden een extra taai stuk ei kenhout gebruikt want pas nadat hierop 241 kogels waren afgevuurd was het pleit beslecht. Die 241-ste treffer kwam op naam van Bert Wissink. Hij werd voor een jaar Schutterskoning van Dijkerhoek en ging op de schouders van de schutters de lucht in. Na afloop van het zeer vlot verlo pen koningsschieten had in „Het Bonte Paard" onder veel belang stelling de huldiging plaats van de nieuwe koning die werd gekroond door z'n voorganger Gerrit Venek laas. Namens de Schietvereniging De Zaagmolen en alle „Diekerhoo- kers" werd koning Bert gefelici teerd door voorzitter Rensen. Door secretaris Wim Markvoort werd na mens de vereniging aan de nieuwe koning een schitterde bokaal aan geboden en de andere prijswin naars ontvingen een fraaie beker. Na de huldiging werd er een paar uurtjes heel gezellig gefeest op mu ziek van het Miami-trio. Dinsdag avond presenteerde het Dijker- hoeks Amateur Toneel de revue „Bie D.A.T." belééf ie umsgelieks wat" en woensdag werd het schooi en volksfeest gehouden. We komen hierop in ons blad van de komende week uitvoerig terug. Óndanks de hitte werd er fanatiek gevolleybald op het Buitentoernooi. Onder wel zeer tropische tempera- ren van tien uur 's morgens tot vijf turen heeft Mintonette zaterdag 28 uur 's middags in de weer. juni het zesde buitentoernooi ge- Omdat Mintonette tien jaar be houden. Vier en twintig teams wa- stond werden alle teams op de foto Nog een kleine twee weken en dan wordt weer de jaarlijkse Schuredag gehouden. De vrijwilligers van De Schure zijn druk bezig van alles te regelen om het vrijdag 11 juli tot een groot festijn te maken. De bands van dit jaar zijn wat mu ziek betreft zeer gevarieerd. White heat uit Zutphen zal als eerste het podum betreden. De band heeft al eens eerder in de Schure opgetre den, wat toen een grandioos succes was. De Apeldoomse formatie Casual Affairs, die als tweede groep het podium zal betreden, is een groep die langzaam maar zeker een plaats in de Nederlandse pop-scene weet te veroveren. Dat bewijst wel de single An Emorional man die onlangs nog in het steunfonds van Frits Spits heeft gestaan. De hoofattractie is toch wel De Dijk die tot de beste Nederlandse pop groepen kan worden gerekend. De formatie is in het najaar van 1981 opgericht en al in november van dat jaar werd de latere hit Bloe dend hart gelanceerd, gevolgd in 1982 door de lp Nooit meer Tarzan met daarop de hitsingle Slow mo tion. In 1984 had de groep weer een hit met de single Elke keer en de groep heeft bewezen definitief tot de betere popacts te behoren met Binnen zonder kloppen. Het festival begint om 19.30 uur in de feesttent aan de Beuseberger- weg. De kosten bedragen f. 10,- in de voorverkoop en f. 12,50 aan de kassa. De kaarten zijn verkrijgbaar op de bekende voorverkoopadres sen. gezet en deze foto's werden 's mid dags al aan de deelnemers uitge reikt. Het toernooi werd gewonnen door de ploeg met de fraaie naam: Lim burgse Stieren. Tweede werden de Koude Kikkers en derde de Jan- sens. Alle deelnemers werden uit genodigd op het jubileufeest van de vereniginng, dat 's avonds in het Bonte Paard tot in de kleine uur tjes heeft geduurd. Donderdag 26 juni fietsten en puz zelden de Plattelandsvrouwen van Dijkerhoek om weer bij het eind doel, het Bonte Paard, terug te ko- Gefietst werd door de mooie omge ving van Bathmen. De heren Lug- genhorst, Roeterink en Stevens hadden de rit uitgezet. De eerste prijs was voor mevrouw J. Hoekman, de tweede prijs voor me vrouw W. Reilink en de derde voor mevrouw M. Stevens. 17-6 Door een leerlinge van de Scholengemeenschap werd aangif te gedaan van diefstal van een zwarte Puch brommer. Zij had. om dat haar eigen brommer defect was, deze brommer van haar vrien din geleend. De brommer was niet afgesloten. Door personeel van Rijkswater staat werd gemeld dat vandalen een schakelkast aan de Langstraat hadden opengebroken en het bin nenwerk, zoals zekeringhouders, hadden vernield. Omstreeks 15.45 uur vond een eenzijdig ongeval plaats op de noordelijke rijbaan van de Al. De bestuurder van een personenauto reed. bij hevige regenval, achter een vrachtwagen en begon plotse ling te drijven waardoor de auto on bestuurbaar werd. De twee gladde banden van de auto zullen daarbij wel mede oorzaak zijn. De auto schoof via de vluchtstrook en de berm in een sloot waar hij door een bergingsbedrijf uit gehaald moest worden. Buiten de schade mag de bestuurder ook nog een bekeuring verwachten. Omstreeks 16.00 uur werd dooi de NS gemeld dat er moeilijkheden waren geweest tussen passagiers in de trein van Deventer naar Almelo. Hierbij waren klappen gevallen waarna een van de daders aan de noodrem had getrokken en in de omgeving Holten de trein verliet. Na enig speurwerk kon deze knaap, afkomstig uit Almelo, worden aan gehouden waarna hij werd overge geven aan de spoorwegpolitie. Hij bleek ook nog te reizen op het kaartje van iemand anders! 18-6 Op de kruising van de Kolweg - Oranjestraat vond een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een automobilist. De brommer na derde de Oranjestraat over de Kol weg en verleende de uit de richting Markelo komende automobilist geen voorrang. Beiden liepen lichte schade op. 20-6 In de nacht van 19 op 20 werd tot tweemaal toe gepoogd de ruit van de etalage van een juwelier aan de Dorpsstraat in te slaan. Bij de tweede keer was hierbij het alarm overgegaan. Tussen beide pogingen had ongeveer een kwar tier ingezeten. Pas na de tweede keer werd de politie in kennis ge steld omdat bij de eerste poging- getuigen dachten dat „de ander" wel gebeld zou hebben. Jammer, genoeg konden de krakers nu niet op heterdaad gegrepen worden. Bij het nadien ingestelde onder zoek bleek dat later in de nacht een wel geslaagde juwelenkraak in Borne was gepleegd. Bij het geza menlijk voortgezette onderzoek konden drie daders worden aange houden die zo>vel de poging te Hol ten als de kraak in Borne beken den. Tevens bleek dat zij tussen tijds in Rijssen nog een aanrijding hadden veroorzaakt en uiteraard waren doorgereden. Een gedeelte van de buit uit Borne kon worden opgespoord terwijl ook een paar helers werden gehoord. De bestuurder van een personen auto. afkomstig uit Bathmen, was met vorenstaande best gelukkig. Hij was juist op alcoholgebruik ge controleerd waarbij gebleken was dat hij zich aan een bloedproef moest onderwerpen. Omdat poli tieambtenaren ook mensen zijn met maar twee handen werd hij weggestuurd met „slechts" een rij verbod waarna het eerder gemelde onderzoek voorrang kreeg. De bestuurder van een bromfiets, een jongeman uit Holten, was later in de nacht niet zo gelukkig. Omdat hij wat slingerend reed mocht hij ook blazen. Omdat hij op het bu reau de blaasproef een beetje trachtte te saboteren werd zonder meer maar besloten tot een bloed proef. 21-6 In de nacht van 20 op 21 viel een automobilist in de prijzen van de alcoholwetgeving. De man. af komstig uit Bathmen, bleek bij de blaastest te hoog te scoren waarna hij mee moest naar het bureau. Daar weigerde hij een bloedproef te ondergaan. Hierop werd dit van hem gevorderd. Ook nu weigerde hij weer. Nu wordt proces-verbaal opgemaakt voor de weigering. De boetes hiervoor plegen hoger uit te vallen dan voor het rijden met alco hol op. Conclusie: Hij heeft zich nu nog verder in de problemen ge werkt. 21-6 Door een inwoner van Holten werd aangifte gedaan van vernie ling van zijn schuurtje aan de Beu kenlaan. De deur was ingetrapt ter wijl diverse (lege) drankflessen wa ren achtergebleven. Na onderzoek kon worden vastgesteld dat een aantal jongeren, die daar met een dropping terecht waren gekomen, zich hieraan schuldig had ge maakt. Hen de schade laten ver goeden en de rommel te laten op ruimen. Ook werd deze nacht weer eens een parasol van een van de plaatse lijke middenstanders aangetroffen op een plaats waar hij niet thuis hoort. Kennelijk loopter een groep je „flinke" jongens rond die zich met dit soort kinderlijke streken meent te moeten bewijzen. De pa rasol is weer terug bij de eigenaar. 22-6 In de loop van de ochtend werd een auto. geparkeerd langs de La- renseweg aangereden, waarbij de dader die een en ander gemerkt moet hebben, door reed. Achteraf kon worden vastgesteld wie de da der was. Een woning aan de Vrijheidslaan kreeg inwoning van een bijenvolk. Omdat de hoofdbewoners hier niet echt blij mee waren werd de hulp ingeroepen van een plaatselijke im ker. Deze wist de bijen te bewegen andere huisvesting te zoeken. 23-6 Door Maneschijn van de Dor- perdijk werd gemeld dat hij een reekalf had gevonden. Na onder ling overleg werd het kalf overge bracht naar de familie Brinks in Holten die zal proberen het kalf groot te brengen. 24-6 Omstreeks 09.00 uur vond op de Markeloseweg een eenzijdig on geval plaats waarbij een personen auto zware schade op liep. De be stuurder, een inwoner van Rijssen, geraakte met zijn rechterwielen in de berm, stuurde hierna te heftig naar links en belandde vervolgens in de linker bermsloot. Zijn echtge note die bij hem in de auto zat. raakte hierbij licht gewond. 26-6 Ook deze morgen een eenzijdig ongeval en wel op de Aaltinksweg. Het betrof hier een bestuurder van een personenauto die richting De- venterweg reed. Omdat hij zich bukte om wat van de vloer op te ra pen zag hij te laat dat de rijbaan onder het viaduct aanzienlijk smal ler is. Gevolg was dat hij tegen de rechterkant van het viaduct aan botste. Een geluk is nog dat de man, wonende te Vorden, zelf scha de-expert is. 27-6 In de loop van de avond werd een personenauto bij een verkeers controle voor onderzoek uit het verkeer genomen. De auto bleek di verse gebreken te hebben. Zo zaten er diverse gaten in de bodem-plaat en werkte de veerdemping niet naar behoren. De eigenaar, een in woner uit Bathmen. krijgt uiter aard een bekeuring. 28-6 Op het politiebureau vervoeg de zich een Duitse jongeman die even te voren op de Al problemen had gehad waarbij hij was mishan deld. Hij was met zijn auto op korte afstand gevolgd door een vracht wagen die het kennelijk met zijn manier van rijden niet eens was. Bij een oprit onder Hengelo werd hij door de vrachtauto aangereden. Toen hij hierop stopte kwam de bij rijder uit de vrachtauto (volgens de beschrijving van het model kleer kast) en stompte hem in het ge zicht. Hij had het kenteken van de vrachtauto die uit Bussum bleek te komen, opgenomen. Uiteraard wordt het gebeurde nader onder zocht waarna een proces-verbaal wordt opgemaakt. 29-6 Op zondagmorgen verscheen een haveloos uitziende inwoner van de republiek Ierland op het bu reau te Holten met de mededeling dat hij zonder papieren en geld zat. Hij zou in Hengelo van een en ander beroofd zijn en wist nu niet hoe hij verder moest. Daar zijn ambasade niet bereikbaar was is de man met medewerking van de spoorwegen op transport gezet naar Den Haag waar hij via de politie morgen te recht kan bij zijn ambassade. Deze ochtend werd ook een mel ding ontvangen van een schennis pleger of zoals dat in politiekringen wordt genoemd een „potloodven- ter". De man zou zich met zijn vreemde aktiviteiten ophouden in de omgeving van de Rijssenseweg waar hij reeds een meisje had laten schrikken. Het zou om een man van 35 a 40 jaar gaan met een witte snor. Mocht iemand meer hier over we ten dan graag bericht. Ook werd deze ochtend weer eens een opgevoerde bromfiets uit het verkeer genomen. Dit keer be trof het een jongeman uit Nijverdal die de verleiding niet kon weer staan zijn brommer sneller te maken. Een prent is nu zijn deel. Door een bewoner van de Kerk straat werd gemeld dat men de af gelopen nacht zijn auto had open gebroken. Het bleek dat men om binnen te komen alle deuren en het open dak had trachten te forceren. Uiteindelijk sloopte men een zijruit waardoor de toegang tot de auto werd verkregen. Daar poogde men de radio te demonteren wat echter niet lukte. Al met al veel schade. De auto stond geparkeerd op de par keerplaats aan de Tuinstraat. Mocht iemand iets van het gebeur de hebben gezien laat hij/zij dit dan bij de politie melden. MARKELO-TEL 19 07 NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. W. Vons. 19.00 uur: mej. B.v.d. Brink, cand. theol. te Groningen. Uitgangscollecte: Ned. Bijbel genootschap. Oppasdienst: mevr. Rensen- van Dolder en Ariëtte Groen. Diessenplas: Woensdag 9 juli 19.30 uur: ds. W.Vons. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. J. van Wijngaar den. Bameveld. 19.15 uur: Ds. M.M. den Hollan der, Meppel. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de twee de collecte voor rente en aflos sing. Oppasdienst: Mevr. Tromop- Nijkamp, Andrea Schipper, mevr. Hulsman-Zwier. Mevr. Schuttert-Beltman. Es ther en Marian. Na de ochtenddienst koffie-uur tje met de gasten in het Voor huis. Gastvrouwen: mevr. Stam-Bosschers en mevr. Schuppert-Stukker. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: mej. B.v.d. Brink cand. theol. Uitgangscollecte: Ned. Bijbel genootschap. OKKENBROEK: 09.30 uur: Openluchtdienst. Ds G. Bouman en pastoor Weijs van Lettele. Uitgangscollecte voor de Zending. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 3 t/m 10 juli: zr. T. Kamphuis, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 614 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diètistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: T.I. Lafeber, H. Dunantstraat 1, Rijssen, tel. 05480-6 20 04. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk. ge zins- en bejaardenverzorging Spreekuur: maandag t m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3. tel 05483- 6 24 87,Openingstijden: maandagen vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur: woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. VRIJDAG 4 JULI: 20.00 uur: K.I. in de Schure. ZATERDAG 5 JULI: Paardensportterrein de Bor- keld: coucours hippique Berg- ruiters. ZONDAG 6 JULI: Paardensportterrein de Bor- keld: concours hippique Berg- ruiters. DINSDAG 8 JULI: 19.00 uur: op Smidsbelt: Hoolter dagen/Houthakkersfeest. II JULI: 19.30 uur: Schuredag in j.s. de Schure. WOENSDAG 16 JULI: Garageterrein Beltman/Schup- pert: Openluchtspel ZATERDAG 19 JULI: 14.00 uur: Koningsschieten; ter rein Markeloseweg. 17.30 uur: F.C. Twente-Mazda FC op „t Vletgoor; 19.45 uur Folkloristi sche avond m.m.v. boerendan- sers en boerenzangers; verkie zing dorpskoningin. Parkeerter rein Beltman/Schuppert, Dorpsstraat. MAANDAG 21 JULI: Vakantiecross f.c. Holtertrap- pers op 't Vletgoor. DINSDAG 22 JULI: 14.30 uur: opening Dorpsfeest op Smidsbelt; 19.00 uur Wieler ronde Holten. WOENSDAG 23 JULI. 10.00 uur: kleinveemarkt in Kalfstermansweide; 19.00 uur: autocross MAC Holterberg, ter rein Beusebergerweg. DONDERDAG 24 JULI: 14.00 uur: Dorpsfeest; 19.00: Koopavond. VRIJDAG 25 JULI: 13.30 uur: Dorpsfeest op Smids belt; warenmarkt op Kolweg. ZATERDAG 26 JULI; 13.30 uur: Touwtrekken voor verenigingen, bedrijven en buurtschappen om het kam pioenschap van Holten, terrein Kalfstermansweide. Gevonden: blauwe damesman tel in plasticzak. blauwe kinder- jas met doosje inhoudende pen nen, oranje kinderportemon nee, kantoenentas met twee zwembroeken en badlaken. Verloren: leesbril met bruin montuur in zwart etui. zwema bonnement groen, rood/wit- /blauwe jas, computertje merk Sharp, gouden zegelring met bruine steen, herenhorloge, zwarte portemonnee inhouden de geld, betaalpas en cheques, zonneklep voor op bril. wit- /zwarte wieldop Lada. sleuteltje P3516.3 plus ventielsleutel, lin nentas inh. gymkleding en schoenen. Eurochequepasje van de Rabo, pen met Varta-in- scriptie, witte linnentas met zwemspullen, sleutels Merce des. Zoekgeraakte dieren: een rood- wang waterschildpad. Gevonden dieren: een groenge le parkiet. Met ingang van 1 juli is het tele- nummer is dag en nacht te berei- foonnummer van de Rijkspolitie te ken. Alle overige nummers komen Holten gewijzigd in 6 44 44. Dit te vervallen.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3