Bewoners Köllingserf Winst Egbert willen speelveldjes en verkeersdrempels Prestaties op niveau op leerlingenconcert Veel belangstelling voor Boeldag HMY OKIA in herstel Müller/V anHeek weer in opmars Lochem sterk in Hockeytoernooien Vistriomf Nijeiihuis Spannende finales kampioenschap HTC Geslaagd Snorrewind-trofee voor E. v.d. Pauw Geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD Veneklaas in Harfsen Triathlon in Bathmen Stichting Vormingscentra Nijverdal gaat verhuizen DONDERDAG 26 JUNI 1986 Het optreden van het blokfluitensemble was een van de hoogtepunten van het leerlingenconcert. Een bont gezelschap van instru mentalisten liet zich vrijdagavond horen tijdens het leerlingenconcert van de Muziekschool, dat gehou den werd in de aula van de Scholen gemeenschap Holten. Zoals altijd was het beluisteren van dit wel wat erg lange programma zeer de moei te waard. Een talrijk publiek rea geerde spontaan op de vele presta ties van formaat. Het is voor de docenten en hun leerlingen een gro te voldoening, dat hun inspannin gen heel vaak leidden tot optre dens, die boeiend waren om naar te luisteren. Vanzelfsprekend speelde ook de nervositeit hier en daar een rol maar dat deed toch nergens afbreuk aan het geheel. De sfeer bij het publiek was ontspannen, getui ge het feit dat één der toehoorders luidkeels Joechei" riep bij het in zetten van een folkloristische dans melodie op accordeon. Aan het begin van het concert was er voor accordeon een echte ouver ture, die zeer vaardig werd ge speeld. Ook een Preludium van Bach op orgel kwam goed uit de verf. Muzikaal bijzonder boeiend Rietvoorn-kampioen van het vo rig seizoen Wim Nijenhuis heeft in de lopende competitie van HSV De Rietvoorn de vijfde wedstrijd ge wonnen. Na een onzichtbare start begint hij nu dus goed in vorm te komen. Afgelopen zondag was het Twente kanaal bij Eefde het strijdtoneel. Bijna alle deelnemers vingen wat, maar de echte cracks belandden toch weer op de eerste plaatsen. Dat resulteert in een spannende competitie. Zondag vingen de 25 deelnemers in totaal 22 1/2 meter vis. De grootste, een brasem van 44 centimeter, kwam op naam van P. Molkenboer. was het vierhandig pianospel in twee werkjes van Gerard Henge- veld. Bij de individuele prestaties viel verder op een virtuoos gespeel de Toccata op orgel en hetzelfde instrument klonk zeer verdienste lijk bij een Preludium in d.moll van Bach. Het is prettig voor de afwiseling, dat er ook vele ensembles te horen waren. Opvallend hierbij was het blokfluit-ensemble dat zeer homo geen musiceerde. Ook een werkje van Wim ter Hedde voor drie gita ren en twee fluiten deed het goed. Heel fraai van niveau speelden vier violisten in een suite van Teleman en in de Dancing Doll speelden vier fluiten levendige muziek. Opmer kelijk was het slot van dit concert. Vier musici improviseerden op gi taar en saxofoon met sierlijke bal letprestaties van Percy Vorst. De bewoners van het Köllingserf aan het onderzoek. Uit de wel goed en Reilinksweg hebben wethouder ingevulde lijsten bleek dat 49 (71%), H.J. Westerik verzocht verbete- van de ondervraagden de verkeers- ring te brengen in de soms levens- veiligheid slecht vonden. Zeven on gevaarlijke situaties in hun straat. dervraagden vonden die goed, zes Door het ontbreken van trottoirs redelijk en zeven gaven geen me en speelruimte voor de jeugd, in ning. combinatie met te snel rijden van De belangrijkste oorzaak bleek het het verkeer, ontstaan dagelijks te snel rijden van het verkeer in bijna-botsingen tussen auto's en combinatie met kinderen die door spelende kinderen die als enige het ontbreken van trottoirs en speelplaats de openbare weg tot speelruimtes wel verplicht zijn op hun beschikking hebben. straat te spelen. Diverse onder- Naar aanleiding van de verkeerssi- vraagden wezen er overigens op tuaitie in hun straat hebben een dat de „snelle" rijders meestal be- aantal bewoners van Köllingserf en woners zijn van Köllingserg/Rei- Reilinksweg een enquete gehou- lings weg. den onder hun buurtgenoten, met Bijna driekwart van de onder- uitzondering van de flat Reilinks- vraagde (51 bewoners) waren voor hof. Dit onderzoek werd gedaan stander van eén woonerf of andere door middel van een huis aan huis verkeersremmende maatregelen, verspreide brief met vragenlijst. Zeventig procent (48 bewoners) wa- Deze vragenlijst werd door de initi- ren voor het plaatsen van speel- atiefnemers later weer opgehaald, toestellen in de buurt en 64 (44 Van de 69 vragenlijsten werden er bewoners) waren voor een trap- 68 terug ontvangen. Vijf formulie- veldje in de buurt, hoewel dit van- ren bleken niet goed ingevuld of de wege de ruimte niet goed mogelijk invullers verklaarden hierop geen is. Als invulling van de speelruimte medewerking te willen verlenen werden vooral genoemd zandbak, Rob Jaap Martens en Corinne van Yperen zijn de nieuwe clubkampi oenen bij de jeugd van de Holtense tennisclub. Tijdens spannende fi nale partijen die op 14 en 15 juni werden gespeeld op de banen op Meermanskamp bleken zij de de toeschouwers bij tijd en wijle de adem inhielden van de spanning. De uitslagen waren: Jongens enkel A: Rob Jaap Mar- tens-Barend Jan Klijnsma, 6-4,2-6, 6-2; meisjes enkel A: Corinne van Yperen-Marieke Thiele, 6-7,6-3,6-0; klimrek en wiptoestellen. Door de bewoners werden verder nog diver se suggesties gedaan om de ver keerssituaties te verbeteren. Waardering Zaterdag 21 juni werd de uitslag van het onderzoek overhandigd aan wethouder H.J .Westerik., die toezegde een en ander te bespreken in de vergadering van b en w. Hoe wel de wethouder geen definitieve toezeggingen kon doen, sprak hij zijn grote waardeinrg uit over de grondigheid van het onderzoek, waarin alle aspecten van het pro bleem aan de orde waren gekomen. Hij kon alvast meedelen dat achter de nu in aanbouw zijnde huizen een speelveldje zal worden ingericht. Verder zal gekeken worden of er binnen de bestaande, bebouwing mogelijkheden voor een speelveld je zijn. Hij verzekerde de onderzoe kers dat suggesties voor een woon erf verder uitgewerkt zullen wor den. „De bewoners moeten er echter niet op rekenen dat wij hele straten op gaan breken. Bij het inrichten van een nieuwe wijk zitje altijd met het probleem dat je de bewoners niet kent; dat merken wij nu ook weer bij de nieuwbouw in de Beuse- berg. Pas na een paar jaar komen dan de vragen om veranderingen. We willen als dat mogelijk is, aan de wensen van de bewoners tegemoet komen, maar wel binnen de be staande mogelijkheden". Wim Nijenhuis. Uitslag: 1. W. Nijenhuis (270 cm), 2. G. Scholten (209 cm), 3. G. Brands Voorzitter Bouwhuis betrok in zijn (197 cm), 4. H. Achterkamp (159 dankwoord de scheidende docente cm), 5. A. Lichtenberg (145 cm), 6. A. Mevrouw van Santen voor haar in- Zanting (140 cm), 7. B. Groot Ob- bink (137 cm), 8. M. Kappert (136 cm), 9. J.W. Plekkenpol (130 cm), 10. H. ter Harmsel (123 cm). zet en kundigheid bij het geven van A.M.V.-lessen aan vele leerlingen. Tenslotte deelde directeur Eisinga een groot aantal diploma's uit. Henny Fransen. Aan de Chr. Middelbare Tech. School te Almelo is geslaagd voor het diploma Werktuigbouwkunde- /Algemene Werktuigbouwkunde R. OKIA heeft zich zondag 22 juni na een moeizame start vorige week, goed hersteld bij het Nederlands Kampioenschap touwtrekken. Vol gens de coach was de pap in de benen van vorige week vervangen door ijzer. Het tweede toernooi om het Neder lands kampioenschap werd geor ganiseerd door EHTC uit Eerbeek. Deze ploeg trekt zelf in de 720 kg. klasse, die 's morgens trokken evenals' de jeugd, 's Middags was het de beurt aan de 640 klasse en de dames. OKIA begon tegen de nummer twee, Heurne, waarvan verloren werd. Van Watergang werd gewon nen en tegen Bakkeveen trokken zij gelijk spel, maar de derde trek- beurt bracht winst voor OKIA. Zwaagdijk werd moeiteloos inge pakt evenals Britsum 1 en 2. De laatste wedstrijd was tegen kop loper Eibergen. De eerste trekbeurt werd afgefloten tegen OKIA op drie waarschuwingen en de tweede trekbeurt werd eveneens in het voordeel van Eibergen beslist. Aanstaande zondag is het vertrek om 08.00 uur bij Tonnie en Betsie naar Monnickendam; supporters even bellen bij M. Jansen <05725- 384) i.v.m. de bus. Het algemeen klassement is nu als volgt: 1. Eibergen, 47 pnt.; 2. Heure, 43 pnt.; 3. Zwaagdijk, 28 pnt.; 4. Kope ren Vis, 23 pnt.; 5. OKIAZ 21 pnt.; 6. Britsum 1,19 pnt.; 7. Watergang, 16 pnt.; 8 Bakkeveen, 14 pnt.; 9. Brit sum 2, 5 pnt. Er is geen twijfel mogelijk: wij zijn een welvarend volkje. Want hoe is het anders mogelijk dat verouder de, maar nog zeer bruikbare bank stellen in vrijwel alle kleuren en maten, bedden, eetkamerstoelen, salontafels, welgeteld zes en twin tig t.v.toestellen, bergen vol klein goed en een hele rij aanrechtblok- ken, afkomstig uit Diessenplas, op de rommelmarkt van de suppor tersvereniging van HMV voor een zacht prijsje ter verkoop kon wor den aangeboden. De belangstelling voor dit jaarlijks terugkerend evenement was weer bijzonder groot: al ruim voor half tien vormde zich een lange rij van ongeduldig wachtenden voor de poort van het terrein van de firma Udema, waar HMV dit jaar de Boel dag hield. Nauwelijks waren de hekken wegeschoven of de massa stormde naar binnen, op zoek naar koopjes. Het was duidelijk dat de vroege vogels zich vooraf al op de hoogte hadden gesteld van koop waar van hun gading, want on danks de aanvankelijke duisternis in de grote hal, die het eerste half uur maar met een klein peertje werd verlicht, stevende men doel bewust op de kramen af, terugko mend met tassen en armen voor nuttige en onnutte zaken. Hoewel echte klappers, zoals een jaar of wat geleden aanrechtblok- ken compleet met ijskast, afkom stig uit de aanleunwoningen van Diessenplas, dit jaar ontbraken, waren de verkopers tevreden over aanbod en verkoop, al waren er ook teleurstellingen. Zo ging er bijvoor beeld een Puch bromfiets uit de jaren zestig, die zo te zien zojuist bij een boer onder het stro vandaan was gehaald, net voor de neus van drie jeugdige coureurs weg. Anderen haalden weer een koopje in de vorm van een onooglijke ke- Vrijdagavond 20 juni en zaterdag 21 juni organiseerde man'ege Snor- rewind haar jaarlijks terugkerende dressuur en springwedstrijden voor haar leerlingen en diegenen die hun paard of pony bij de man'e ge gestald hebben. Het geheel werd beoordeeld door de heren H.W.G. Vixseboxse en W. Aaltink en Lian- ne Veneklaas en Liesbeth Muller. De Snorrewind-trofee werd ook dit jaar gwonnen door Elle van de Pauw. Zaterdagavopnd, voorafgaande aan de prijsuitreiking gaf Johan Bronsvoort een demonstratie dres- suurrijden die toegelicht werd door zijn zoon Rikus. De uitslagen waren: B dressuur Jeugd: 1. Marscha Agters, Sabine; 2. Berit van de Veen, Katinka; 3. Sander Mulder, Snorrewind; 4. Mariska Oonk, Katinka; 5. Bella Spanjer, Polly. L dressuur Jeugd: 1. Minke Murre, Sabine; 2. Marieke Baan, Poly; 3. Jos'e Kraaienzank, Pino; 4. Nicole Bazuin, Aprice. Dreussuur B. paarden: 1. Jaqueline Jonkers, Kitty; 2. Jo- landa Broekmaat, Kitty; 3. Robert Spenkelink, Oranje; 4. Albert Klein Horstman, Vera; Dressuur L paarden: 1. Ellen v.d. Pauw, Dirigent; 2. Anke Jansen, Tidola; 3. Rikus Bronsvoort, Zypher; 4. Erna Beker, Dirigent; 5. Henk Lammers, Wemo- na. Springen pony's: 1 I -inda Wessels, Sabine; 2. Minke Murre, Poly; 3. Wilmy ten Hove, Wendy; 4. Nicole Bazuin, Aprice; 5. Sandra Holl, Precon. Paarden B. springen: 1. Ingrid Kreijkes, Tosca; 2. Henk Avers, Mark; 3. Jeannet Wegstapel. Oanja; 4. Robert Spenkelink, Oan- ja; 5. Alexander Hamer, /vera. L. Springen paarden: 1. Ellen v.d. Pauw, Dirigent;2. Rikus Brons- voort, Zypher, 3. Silvia Holl, Ken- chic. De Holtense atleten hebben het goed gedaan bij de Midzomera- vondloop in Harfsen. Egbert Ve neklaas won de tien kilometer on bedreigd in 33.23 en Dirk Hoekman werd derde in 35.47. Voor Dinant Markvoort was de achtste plaats weggelegd in een tijd van 37.47 terwijl ook Ap Koetsier (42.30) en Harry Heuvelmans (43.29) het re delijk deden. Voorzitter Benny Op- hof heeft het duidelijk te druk met de feestcommissie en ook een on willige knie speelde hem parten (44.33). Ook op de vijf kilometer waren lo pers van SV Holten van de partij. Wim Klein Baiting deed er 19.22 over en Hans ten Dam hoefde daar maar weinig op toe te geven: 20.10. Voor Dine Ophof was meedoen be langrijker dan het resultaat: 32.02. Tijdens baan wedstrijden in het FBK-stadion in Hengelo liep Dick Zweers de drie kilometer in 11.05. Zijn zusje Sandra deed er 14.12 over. Hans ten Dam doorbrak, zo als verwacht de 20 minuten grens op de vijf kilometer (19.52). Ap Koetsier zat daar heel dichtbij: 20.05. Ard Wee ink, dirigent van de Hol tense Muziekvereniging is onlangs geslaagd voor het groot-Hafa diplo ma. Weeink deed examen met de Mari- nierskapel. Door het behalen van het diploma, dat hem morgen wordt uitgereikt, heeft Ad Weeink de bevoegdheid en de vakbe kwaamheid om beroepsorkesten te leiden. sterksten. Zij mochten voor een jongens enkel a: Han Berghuis-Jan jaar de wisselbekers mee naar huis Bert Heemstra, 6-1,6-1; meisjes en- nemen. Bij de jeugd tot en met kei B: Annemiek Klijnsma-Margot twaalf jaar wonnen Annemiek Visser, 6-0,6-0; jongens dubbel: Ba- Klijnsma en Han Berghuis van res- rend Jan Klijnsma/Barend Jong- pectievelijk Margot Visser en Jan man- Rob Jaap Martens/Waldrik Bert Heemstra. Udema, 6-3,6-3; meisjes dubbel: Co- De belangstelling van ouders en rinne van Yperen/Floor Driessen- clubgenoten was helaas gering, Mariek Thiele/Bettina Kramer, 6-4, maar voor de wel aanwezigen wa- 4-6, 7-6; mix dubbel: Annemiek ren het spannende finale dagen Klijnsma/Barend Jan Klijnsma- met aantrekkelijk tennis. Vooral de /Han Berghuis/Kittina Jannink, 6- meisjesdubbel ging zo gelijk op dat 2, 6-4. tel, die nader bekeken een fraai koperen exemplaar bleek te zijn. Ook het complete vergrotingsap paraat zal ongetwijfeld zijn weg hebben gevonden naar een begin nend fotoamateur. Vanzelfsprekend waren de leden van de Oudheidkamer al vroeg pre sent om te zien of er nog iets van hun gading bij was voor een toe komstige oudheidkamer. Wat dat betreft viel de Boeldag tegen: „Veel spul, maar weinig moois voor ons" was de reactie van de oudheid- speurders. Komende zaterdag gaan de men sen van de supportersvereniging al weer op pad om overtollig huisraad op te halen voor de Boeldag in 1987, want zoals de heren vertelden: dat gaat gewoon door. De baten van de Boeldag komen ten goede van het instrumenten- en uniformenfonds van HMV, waarvoor op de boeldag ook loten werden verkocht. Tijdens de afgelopen zondag ver reden Grand Prix voor zijspannen te Reek hebben August Muller en Henk van Heek met een derde plaats in de eerste manche en een tweede plaats in de tweede man che zoveel punten bij elkaar gere den dat ze op zijn geklommen van de zesde plaats naar de vierde plaats in de tussenstand voor het Wereldkampioenschap. Het ver schil met nummer 1 is terugge bracht van 56 punten naar 45 pun ten. In de eerste manche ging August als vijfde van start en het kostte nogal wat moeite op het loodzware en warme circuit om de voor hem rijdende altijd lastig te passeren Tonie Bens voorbij te komen. Toen dit eindelijk gelukt was, werd de achterstand tussen de koplopers Ton van heugten en Bennie Jans sen wel snel kleiner, maar het was te laat om er nog bij te komen. In de tweede manche gingen ze als achtste van start. Dat werd snel terug gebracht naar een vierde plaats maar het kostte veel moeite om de voor hen rijdende Van H6eugten en Schrijver te passeren. Uiteindelijk lukte dit toch, maar de „Mennekes" Janssen en Geurts van Kessel hadden reeds zo'n grote voorsprong, dat August en Henk genoegen moesten nemen met een tweede plaats. Opvallend goed was ook het rijden van Johan Smit uit Markelo, die in dit internationale gezelschap met een kranige 14e en 13e plaats naar Markelo terug ging en vijf punten scoorde. De stand is als volgt: 1. Bachtold, 136 pnt.; 2. Janssen, 117 pnt.; 3. Van Heugten, 108 pnt.; 4. Müller, 91 pnt; 5. Nielsen, 78 pnt.; 6. Huwijler, 65 pnt.; 24 Johan S,mit, 9 pnt. Op 6,7 en 8 juni organiseerde de Hockeyclub Holten een mixedtoer- nooi voor 18 tot en met 25 jarigen. Op vrijdagavond werd de officiële opening verricht door de heer Ha- newinkel die de tien hockeygebo- den voorlas, die even tevoren wa- De supportersvereniging van A.B.S. Bathmen organiseert in sa menwerking met de zwemclub in Bathmen hun jaarlijkse Triathlon op 29 juni. Men kan inschrijven voor de l/4e of de l/8e triathlon. De start is om 12.00 in het zwembad de Looërmark in de buurtschap Loo. Het inschrijfgeld bedraagt f. 12,50 per persoon. Men kan zich aanmel den bij badmeester Theo Stokman, tel 05704-15 83 of bij cafe Braak- hekke te Bathmen. De inschrijving sluit op 22 juni. De routes zijn gelijk aan vorig jaar: Oudendijk, Oude Stationsweg en Veënweg. Voor de l/4e triathlon moet men 40 banen zwemmen, acht ronden fietsen en twee ronden lo pen. Voor de l/8e triathlon: 20 ba nen zwemmen, acht ronden fietsen en twee ronden lopen. De finish is op het grasveld naast het zwem bad. Alle deelnemers ontvangen na het volgbrengen van de triathlon een herinnering. Voor nadere inl- cihtingen kan men terecht bij H. A. Oonk van de Supportersverenigng A.B.S., tel 05704-18 76. ren gebracht door een koerier te paard. Zaterdagmorgen werd be gonnen met de eerste wedstrijden tussen de verschillende teams: Maam, Alphen a/d Rijn, Nijverdal dat met twee teams was vertegen woordigd, Hattem, Lochem, Nieuw Vennep en Holten. Hoom kwam helaas, zonder afzegging, niet op dagen. De dag werd besloten met een barbeque en een feest. Zondag werd vanaf 11.00 uur een kop- en staart poule gespeeld. Lochem kwam uiteindelijk als sterkste uit de bus, en ontving uit handen van de toemooicommissie de eerste prijs. Op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni werd het vierde Baggers en Keiler- stoemooi gehouden, waaraan deel namen de teams van Lochem, Al- blasserdam, Deventer, Culemborg en het organiserende Holten. Ook hier bleek Lochem de sterkste. Hol ten behaalde een vijfde plaats. NIJVERDAL - De stichting Vor mingscentra Nijverdal gaat haar onderkomen aan de Maasstraat 2 in Nijverdal verlaten. Na de zomer vakanties, met ingang van 11 au gustus, is deze stichting gehuisvest aan de Groen van Prinsterer- straatl5 in Nijverdal, postcode 7440 AC. Het telefoonnummer zal ongewijzigd blijven 05486-1 31 00.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9