Meer koorleden dan publiek bij concert Politie tijdens weer paraat de vakantie Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Vanuit de kantlijn afwezigheidsmelding Alc ohol ver sla ving jeugd neemt toe Mini-triathlon op 23 augustus Imponerend Jubilate Deo in De Kandelaar. Puzzelrit Politie- journaal HOLTENS NIEUWSBLAD Postcode: Woonplaats tot: Afwezig vans Evt. telefoonminnaart Wie kan er bij onraad worden gewaarschuwd: Naam: Naams Adress Adreg, tei.s .tel.: Is op bovengenoemd adres een aleutel van uw woning? ja/neen» Eventuele bijzonderheden: Bent u met een auto onderweg? ja/neen. Merk! Kleur: Kent.: TIJDIG INLEVERSi BIJ BE RIJKSP0LIIÏI IN UK WOONPLAATS» Geslaagd Bejaarde schilderes exposeert Telefoon nummer politie gewijzigd Bijna miljoen leden voor Rode Kruis DONDERDAG 26 JUNI 1986 3 NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. R. Visser (Heilig Avondmaal). 19.00 uur: ds. W.Vons. Uitgangscollecte:Algemeen Kerkewerk. Oppasdienst: mevr. Teeselink- Scheperboer en Jorien Ver boom. Diessenplas: Woensdag 2 juli 19.30 uur: ds. Lindeboom. GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur: Ds. M. Berg (Viering Heilig Avondmaal en dankzegging). In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de twee de collecte voor rente en aflos sing. Oppasdienst: Gea Aanstoot en Wilma Meijerink. Ans Aanstoot en Dianne Bos- schers. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. W. Vons (Heilig Avondmaal). Uitgangscollecte: Algemeen Kerkewerk. ESPELO: OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. G. Bouman, m.m.v. Chr. Gem. Zangver. Oc- tava; afscheid zondagsschool- kinderen Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. WK Top 5 Voetbal beheerst de wereld op dit moment. Hoe onterecht dat ook moge zijn, het is en blijft een vaststaand feit. Gelukkig zijn er ook nog mensen die de hele zaak weten te relativeren. Zelfs mensen uit het voetbalwereldje zelf. Zo staat mij nog altijd bij wat Piet Fransen in de rust van de late avondwedstrijd tussen Rusland en België tegen Mart Smeets zei. Het was maandagmorgen kwart voor een. Smeets meende deskundig te kunnen vaststel len dat een voetbaldier als Fransen wel tot het bittere einde aan de buis gekluisterd zou zijn. En Piet? Ja, zeg kom nou! Het is morgen maandag en ik moet mijn mélkwijk weer vroeg in en het is nog een godsgruwelijk eind van Hilversum naar Gro ningen. Dus wat zegt Piet tegen Smeets? JVee hoor, ik geloof dat ik ga rijden." Daarmee Smeets in opperste verwarring achter latend. Dan nu de WK Top 5. De absolu te 'hoogtepunten' tot dusver, dus tot aan de halve finales, zijn voor mij onbetwist de volgende. 5. De dodelijke terugspeelbal vanJesperOlsen in de wedstrijd Denemarken-Spanje. 4. De geheide handsbal waar mee Maradonna tegen Enge land scoorde en daarmee te recht de carrière van een eerste klas oen uit Tunesië naar de knoppen hielp. 3. De scène waarin Toni Schu-_ macher in de wedstrijd tegen Mexico op een bijzonder geraffi neerde wijze de kramp van Hugo Sanchez liet uitgroeien tot een onherstelbare vorm door quasi-sportief aan diens voet te rukken. 2. De wijze waarop in de wed strijd Brazilië-Frankrijk door Zico en later in de beslissende reeks ook nog door Socrates, Platini en Julios Cesar de straf schoppen werden gemist. 1. Het absolute 'hoogtepunt' was tot nu toe echter het optre den van de Columbiaanse arbi ter Jesus Diaz. Twee rode en acht gele kaarten in de wed strijd Mexico-West-Duitsland maakten hem ongetwijfeld tot de meest opmerkelijke man van dit toernooi. Die man moet bel- sist de finale fluiten! Daarbij is Jan Keizer met zijn drie straf- schopjes een nietig fluitekruid- je. Maar Keizer kan dan ook niet voor Jezus spelen! Nog een weekje en dan begint de grote jaarlijkse vakantie uittocht. Voor hond of kat is een oppas gere geld terwijl een vriendelijke buur vrouw tijdelijk de zorg voor de plantjes op zich neemt en de krant en post uit de brievenbus haalt. Ook de rijkspolitie Holten is weer paraat om een extra oogje in het zeil te houden. Evenals voorgaande jaren stelt de Holtense politie u weer in de gele genheid uw vakantieadres achter te laten door invulling van de hier onder afgedrukte Afwezigheids melding. Deze kan worden ingele verd op het politiebureau aan de Reilinksweg. De politie neemt uw adres dan op in de surveillance- route. naam; Adres: ARTS: J.F. Sijtsema, K eisers weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 26 juni tot en met 3 juli: zr. A. Thomas, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 614 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: F.B. Zeilstra, Brederodestraat 6, Rijssen, tel. 05480-145 69. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 6 20 04. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OyERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag Urn vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87-Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 26 JUNI 19,00 uur: Oude Motoren door dorpscentrum; avond-zwem- vierdaagse; jubileumactivitei ten in zwembad; waterpolotoer- nooi. VRIJDAG 27 JUNI: Slotavond avond-zwemvier- daagse; disco in zwembad; slot waterpolotoemooi; 20.00 Zang- dienst t.g.v. jubileum organist A. Koopman. ZATERDAG 28 JUNI: Tot 17.00 uur op Smidsbelt en Kerkplein: Schaapscheerders- feest, Vrije markt; Recreatie volleybaltoernooi Mintonette; 20.00 uur Bonte Paard: vogel schieten Dijkerhoek. DINSDAG 1 JULI: 19.30 uur: Feestavond Schooi en Volksfeest in Bonte Paard. Revue D.A.T. WOENSDAG 2 JULI: Vanaf 09.30 uur: School-en Volksfeest Dijkerhoek VRIJDAG 4 JULI: K.I in De Schure. ZATERDAG5JULI Concours Hippique Bergrui- ters. ZONDAG 6 JULI Concours Hippique Bergrui- ters. DINSDAG 8 JULI: Holterdagen/Houthakkersfeest. VRIJDAG 11 JULI: 19.30 uur: Schuredag in j.s. De Schure. De invulling van het formulier dient zo volledig mogelijk te zijn. Tevens wil de politie er op wijzen dat er op het bureau gratis een folder verkrijgbaar is waarin tal van tips voor een onbezorgde va kantie op een rijtje zijn gezet. Best de moeite waard om even op te halen. Vakantieadres; Alcoholvoorlichting voor alle ba sisscholen is de inzet voor de lan delijke collecte die de Nationale Commissie tegen Alcohol (NCA) in onze gemeente gaat houden van 30 juni tot 6 juli. De opbrengst van de collecte is bestemd voor voorlich ting aan de jeugd ter voorkoming van misbruik en verslaving aan alcohol en drugs. De alcoholproblematiek is zorg wekkend, maar het bespreken er van blijft een gevoeling onderwerp. Voor miljoenen Nederlanders is al cohol een dagelijkse sociale ge woonte. Het wordt gepromoot als brenger van gezelligheid, avontuur en romantiek. Maar de hoeveelheid die wordt gedronken, 175 miljoen glazen per week, is buiten propor ties gegroeid. Alcohol maakt le vens kapot: vijf doden per dag, 20 opnames per dag voor ontwenning; per jaar 30.000 veroordelingen voor alcohol achter het stuur, 650 doden en 5000 gewonden door alcohol in het verkeer, 700.000 mannen en vrouwen met een gemiddeld dage lijks verslavend gebruik van twaalf glazen. Het alcoholgebruik onder jeugdi gen heeft ernstige vormen aange nomen. 75 procent van de 16-jarige kinderen drinkt alcohol; 22 procent van het drinkt regelmatig meer dan vier glazen en één op de zes jongens drinkt meer dan zeven glazen per gelegenheid. Door de speciale NCA schoolvoorlichting aan 12-jarige leerlingen wil men de kinderen een kritische steilingname tegenover alcohol meegeven voordat zij naar het voortgezet onderwijs gaan. Uit onderzoek blijkt dat de kinderen op 15 jarige leeftijd onder invloed komen van de sociale dwang op school(feesten) sportkantine), om mee te doen aan de drinkgewoon ten. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij mevrouw Kieboom, Schouten straat 55 Holten, tel 6 39 04. Tevens kan men zich bij de mevrouw Kie boom aanmelden als collectant. Onze oud-plaatsgenoot Jan Willem Wilpshaar is geslaagd voor zijn doc toraal examen geneeskunde aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam. Tientallen excuses waren aan te voeren om woensdag 18 juni niet naar het concert te gaan van het Groot Ge mengd Twents koor: het Nog tot 1 september exposeert me vrouw C.K. de Groot haar olieverf schilderijen in AC restaurant Hol ten. Mevrouw De Groot, woonachtig in Colmschate, begon pas op 60 jarige leeftijd met schilderen. Ze volgde een opleiding aan de Famous Ar tists School in Amsterdam en nam vervolgens les bij kunstschilder C. Koelemeyer in Epe. De schilderes is thans 83 jaar. Het werk van de bejaarde schilde res staat in een klassieke traditie. Ze schildert voornamelijk land schappen en stillevens. „Als ande ren er met plezier naar kijken, geeft mij dat erg veel voldoening", aldus de kunstenares. „Het schilderen maakt dat ik me niet oud voel". De tentoonstelling is dagelijks te bezichtigen tijdens de normale openingsuren van AC restaurant Holten. De toegang is gratis. TOYOTA Schuppert GARAGE SCHUPPERT B.V. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 '.-tel. 05483-6 13 63 voetballen in Mexico, de warmte, het onweer van de vorige dag, de tuin en ga zo maar door. Maar zoals "spreekstalmeester" Bert van Jaarsveld die avond al zei: "de thuisblijvers zijn de onverstandigen deze avond". Anders gezegd: Hol ten liet het afweten. Zoals de foto al duidelijk aangeeft waren er meer koorleden dan bezoekers in de Kande laar. En dat was jammer, niet alleen voor de organisa toren die zich zoveel moeite hadden getroost dit immen se koor van zo'n 500 zangers en zangeressen naar Holten te krijgen, maar ook voor het koor zelf met. dirigent Koos Riemersma, die door de aanblik van al die lege koorbanken niet bepaald geïnspireerd konden wor den. Zoveel te meer waardering kan men opbrengen voor het koor dat met volle overgave zong. Zo zelfs, dat de luisteraars na het openings lied: Wees mijn leidsman, trouwe Heer, te beduusd waren om te ap- plaudiseren. Het koor vervolgde met gezang 92 uit de Liederenbundel 1938: Heilig, Heilig, Heilig; Heer ik hoor van rij ke zegen en Lof aan de Heer al even indrukwekkend van klank en kleur als het openingsnummer. Als intermezzo tussen al het zan- gersgeweld trad op de sopraan Anja Harmsen-Lankamp,- zojuist met voortreffelijke cijfers afgestu deerd aan het Twentse concervato- rium te Enschede, met begeleiding van fluitiste Johanna Hoekman en- pianist Hans van de Roest. Zij brachten een liederencyclus van de Nederlander Jan Brandst Bys: Nachtruf, AbendsUndchen en Brautfahrt, die ondanks het afwij kende muziekgenre uitstekend paste in dit concert. In samenzang met het publiek zong het koor het bekende Daar ruist langs de wolken, in een muzikale toonzetting van Willem Hendrik Swart. Het uit kosten overoverwe- ging weggelaten tekstboekje - de baten van het concert komen ten goede aan het kinderthuis van zus ter Kuiper in Santiago in Chili - werd hier voor het eerst gemist. Niet iedere bezoeker van zo'n con cert is tenslotte tekstvast, zeker niet als het vollledig aantal cou pletten wordt gezongen. De soliste Anja Harmsen-Lankamp kwam nog terug om samen met het koor het King all glorius te zingen. Door de massaalheid van het koor bleef verbleekte haar bijdrage enigzins, met name in het slotcouplet. Het concert werd besloten door Ambro- sius Lobgesang, waarbij het pu bliek verzocht werd dit staande aan te horen. Voor de niet-kerkelij- ken onder het gehoor was dat niet zo vanzelfsprekend. Met ingang van 1 juli aanstaande is het telefoonnummer van de Rijkspolitie Holten gewijzigd in 6 44 44 (zes driemaal vier). Dit num mer is dag en nacht bereikbaar. Alle overige nummers komen te vervallen. Op zaterdag 23 augustus wordt voor de tweede keer een triathlon in Holten ge houden. Deelnemers kun nen dan terecht voor een kwart of een achtste van de officiële afstand. De organi satie is in handen van de Wielervereniging Holten, MAC De Holterberg, de af deling atletiek van de SV Holten, PV De Bergvlie- gers, de zwemclub Twen- haarsveld en de medewer kers van het Recreatiebad Twenhaarsveld. Vorig jaar al was de eerste mini-tri- athlon een succes. Vandaar dat de initiatiefnemers op nog meer be langstelling rekenen. Het parcours is weer uitgelegd in de buurt van zwembad Twenhaarsveld, waar ook het centrale wedstrijdsecreta riaat is ondergebracht. Begonnen wordt met het zwemmen van 1000 meter (1/4) of 500 meter (1/8), waar na op de fiets wordt geklommen voor vier ronden van 111/2 kilome ter 1/4) of twee ronden van 111/2 kilometer (1/8). Besloten wordt met een loop van tien kilometer voor de meer geoefende deelnemers aan de kwart-triathlon en vijf kilometer voor de recreanten van de achtste triathlon. Het is verboden met twee- of meer tallen te fietsen en de deelname is op eigen risico. Wel is er medische begeleiding aanwezig en na afloop kunnen de stramme spieren in han den worden gegeven van sportmas seurs. Ook kan er een warme dou che worden genomen en onderweg zijn er verversingsposten aanwezig. Vanaf 09.00 uur kan er op Twen haarsveld worden gestart. Voor ie dereen die de mini-triathlon tot een goed einde brengt, ligt er aan de fi- De Motor - en Automobielclub „De Holterberg" houdt op zater dagavond 28 juni een puzzelrit voor iedereen. De rit is door de cluble den mevr. Bijma, Henk Oolbek- kink en Henk Lensink over plm. 25 kilometer op Bathmens grondge bied uitgezet. Natuurlijk moet men er wel iets voor doen om een kans te maken op een van de mooie prijzen maar moeilijk hebben de uitzetters het niet gemaakt. Aan het ritje voor iedereen kan ook worden deelgeno men door vakantiegasten. De eer ste deelnemer start om 19.00 uur bij clubhuis „De Biester" in de Sta tionsstraat waar inschrijving mo gelijk is vanaf half zeven. nish een herinnering klaar en voor de nummers 1,2 en 3 van de wed strijddeelnemers zijn speciale prij zen beschikbaar gesteld. De inschrijving sluit op woensdag 13 augustus. Men kan zich opgeven en contant betalen bij het Recrea tiebad Twenhaarsveld aan de Lan- duwerweg (05483-61655) of de 15 gulden inschrijfgeld voor 13 augus tus voldoen door overmaking op bankrekeningnummer 32.85.65.911 van de Rabo-bank Holten o.v.v. Triathlon Holten, t.n.v. J.H.M. van Oijen of door overmaking op giro nummer 875587 van de Rabo-bank te Holten o.v.v. bankrekeningnum mer 32.85.65.911 en Triathlon Hol ten, t.n.v. J. H. M. van Oijen. De minimum leeftijd voor deelname is zestien jaar. Door onvoorziene omstandig heden komt het wekelijkse poli- tiejournaal te vervallen. U houdt dat van ons tegoed. Blijkens het dezer dagen ver schenen jaarverslag over 1985 tel de het Nederlandse Rode Kruis op 31 december 1985 994.525 leden verdeeld over 484 plaatselijke af delingen. Het aantal vrijwilligers bedroeg op 31 mei '85 32790. Tellen we hierbij de 440.000 bloeddono ren op dan komen we op een totaal van 472.790 vrijwilligers. Het Nederlandse Rode Kruis heeft in 1985 f 15.572.225 besteed aan buitenlandse hulp waarvan het grootste deel (f 11.235.484) ging naar de slachtoffers van de droogte in Afrika. De hulpverlening waar onder die in het Columbiaanse Ar mere, vergde nog eens f 1.511.265. Naast de 15 miljoen eigen geld be steede het Nederlandse Rode Kruis ook f 6.300.000 van het Ministerie van Ontwikkelingssamenwerking aan buitenlandse hulp. In 1985 verzorgde het Rode Kruis voor 5233 mensen met een handi cap of honische ziekte een vakan tie. Zij werden daarbij begeleid door 3456 vrijwilligers. Van de 5233 gasten maakten er 506 een vijf daagse boottocht met de J. Henry Dun ant en 2479 verbleven een week in vakantiehuis De Valkenberg in Rheden of IJsselvliedt in Wezep en 238 gingen met vakantie naar het buitenland. Het aantal vrijwilligers aan het Welfarewerk bedroeg in 1985 35929. Vierhonderdveertigduizend do noren gaven in '85 met elkaar 629000 keer bloed. Helaas was er in het verslagjaar nog een plasmate kort van 25000 liter. Om aan dit te kort zo spoedig mogelijk een einde te maken werden voortbereidingen getroffen voor de oprichting van een aantal plasmaferessecentra. In deze centra worden onmiddellijk na afname de bestanddelen die men op dat moment nodig heeft uit het bloed gehaald. De rest gaat weer terug in het lichaam van de donor en dat betekent dat veel va ker bloed kan worden afgenomen dan normaal.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3