Hoofdveld Yletgoor op tijd bespeelbaar Regionale Landdag werd gezellig feest Ingrid van Dijk met Sonate eerste in Lemelerveld Kampioenen BCH zijn nu bekend Müller/Van Heek raken achterop OKIA start matig in nacompetitie Jaaragenda Koopman sterk in Cityloop Zwolle Fiets vierdaagse Markelo HOLTENS NIEUWSBLAD Schutters Dijkerhoek Concert Japanse Mazdaploeg 19 juli naar Holten De Rietvoorn prima vangst DONDERDAG 19 JUNI 1986 Het gaat August Müller en Henk van Heek dit jaar niet voor de wind. Tijdens de afgelopen zondag verreden Grand-Prix van Frank* rijk is het Holtens/Rijssense duo verder achterop geraakt in de klassering voor het wereldkampi- oenschap. In de eerste en tweede manche scoorden ze een vijfde plaats, wat een vierde plaats in het dagtotaal tot gevolg had. Regerend wereld kampioen Bachtold wist beide manches te winnen, terwijl de weer sterk rijdende Janssen tweemaal beslag ist te leggen op een vierde plaats. De tussenstand na drie Grand- Prix is nu als volgt: 1. Bachtold, 115 pnt.; 2. Janssen, 80 pnt.; 3. Van Heugten, 73 pnt.; 4. Nielsen, 69 pnt; 5. Herwijler, 64 pnt.; Van maandag 23 juni tot en met donderdag 26 juni wordt in Marke lo de jaarlijkse fietsvierdaagse ge houden. Gestart kan worden iedere avond tussen 6 en 7 uur bij de kanti ne van de S.V. Markvogels, aan de Endemansdijk 6a. Afstand: iedere avond plm. 20 kilometer. Donder dag 26 juni is de slotavond. Deelne mers die minimaal drie avonden de 20 kilometer hebben gereden ont vangen die avond een mooie herin nering. Vrijdagavond (27 juni) is er een extra inhaalavond (keuze uit de routes van dinsdag of woens dag). Inlichtingen: 05476-27 87 (Korthals Alteslaan 62) of 05476- 26 00. 6. Müller, 59 pnt. Aanstaande zondag wordt in Reek de Grand-Prix van Nederland gere den en daar zal het uiteraard zeer spannend worden, alle reden dus voor de supporters om in grote ge tale naar Reek te trekken. Zaterdag 28 juni zal in Dijkerhoek op het terrein van het Bonte Paard het traditionele Koningsschieten plaatsvinden. De organisatie is in handen van de schietvereniging de Zaagmolen Dijkerhoek in samen werking met de Volksfeestcom- missie. Het eerste schot zal om 20.00 uur gelost worden door Schuttersko- ning 1985, Gerrit Veneklaas. De vo gel is weer vervaardigd door de heer Martens uit Vorden. Rond de klok van half tien verwacht men dat de koning bekend zal zijn. Op zaterdag 21 juni zal in de Ned. Herv. kerk te Den Ham (0), een concert worden gegeven door het meisjes- en dameskoor In Dulci Ju- bilo uit Den Ham onder leiding van Gert Lucas. Aan dit concert wordt medewer king verleend door Het Tussen- koor, onder leiding van E. Kuiper, het Schoolkoor met dirigent A. Rotman en organist Cor Ardesch. Tevens zal spelen het Overijssels Barokensemble dat bestaat uit An- nemiek de Bruijn-Schouten, tra verso; Lucretia Ponten, blokfluit; Myra Fidelman, cello en Hans Pon ten, clavecimbel. Het concert be gint om 20.00 uur. Aan de zeer vele concoursen die momenteel in de regio worden ge houden werd ook deelgenomen door ruiters en amazones van de Bergruiters. Ingrid van Dijk werd met Sonate in de dressuur L2 eerste in Lemelerveld met 134 p. Petra Berghuis werd met Soraya tiende bij het klassiek springen in klasse L. Op de Almelose ruiterdagen reed Ingrid van Dijk met Sonate 4 keer een dressuurproef en behaalde een le en 3e in de klasse Ml (136 en 123 p.) en een 2e en een 4e prijs in de klasse L 2 (131 en 127 p.). Dries Wil- lems won met Wiljo de vierde prijs in de dressuur klasse Ml (118 p.) en bij het klassiek springen klasse L werd Petra Berghuis met Soraya dertiende. Zondag werd de con coursreeks voortgezet in Olst waar de volgende successen werden be haald: Dressuur klasse B: 2. Roelfien Lin- denaar met Parat (125 p.), 3. Erna Willemink met Avant Garde (122 p.), 4. Gerlinde van Dijk met Tianca (121 p.). Dressuur klasse LI: 5. Rikus Bronsvoort met Zefry (127 p.). Klassiek springen klasse L: 2. Ri kus Bronsvoort. Springen B: 1. Ema Willemink met Avant Garde, 5. Ria Hogeslag met Grey Ghost. De vierde wedstrijd van hengel sportvereniging De Rietvoorn werd gehouden op maandagavond 9 juni j.l. in de Zandvang van de Schipbeek te Diepenheim. Goed weer een een prima opkomst waren ingrediënten voor een fijne wedstrijd. De 36 deelnemers vingen samen 23 meter vis. De uitslag was: 1. B. Groot Obbink, 261 cm.; 2. M. Woltman, 181 cm.; 3. H. Kettelarij, 140 cm.; 4. R.J. Slotman, 132 cm.; J.W. Plekkenpol, 109 cm.; A. J. Lich tenberg, 105 cm.; 7. Stegeman, 102 cm.; 8. H. ter Harmsel, 89 cm.; 9. W. Kettelarij, 78 cm.; 10/11. J. v. Ave- zaath en G. Brands, 76 cm. Met de precisie van een lineaal worden door de mensen van de Grontmij in het hoofdveld van Blauw Wit gleuven gegraven die moeten zorgen voor een betere waterhuishouding in het veld. Na ongeveer 120 poule-wedstrij den, die in de afgelopen weken op de normale clubavonden gespeeld waren, konden de diverse poule winnaars zaterdag 14 juni uit gaan maken wie zich kampioen mocht noemen in een bepaalde spelsoort. Met veel plezier en in een uitsteken de sportieve sfeer werden ook deze hele en halve finales gespeeld. Dat het er desondanks soms letterlijk heet aan toe ging, mag een compli ment voor de deelnemers zijn. He laas liet de overige belangstelling door het wel zeer fraaie weer nogal te wensen over; gelukkig had dat geen weerslag op de prestaties van de finalisten. Hierdoor kon voorzit ter Gerrit de Roos om ca. half vijf met een persoonlijk woord voor een ieder de prijzen uitreiken. Uitslagen: Damesenkel: cat. a. 1. Dinie Weg- stapel; 2. Gea Beldman; 3. Sonja de Roos. Cat. B. 1. Dinie Broekmate, 2. Christine v. Kesteren, 3. Marry Bo- Herenenkel: cat. A. 1. John Jacobs, 2. Eddie Willemink, 3. Pieter Aar- sen. Cat. B. 1. Peter Daane, 2. Hans Paalman, 3. Bert Groothuis. Damesdubbel: Cat. A. 1. Gea Bel- dman/Sonja de Roos, 2. Ivonne Ha- nenburg/Dinie Wegstapel, 3. Ria Groeneveld/Leike v. 't Holt. Cat. B. 1. Dinie Broekmate/Christine v. Kesteren, 2. Ineke Moring/Betty v.d. Velde, 3. Marry Bogaard/Ria Kolkman. Herendubbel: Cat. A. 1. Pieter Aar- sen/Eddie Willemink, 2. Sijtze Meinsma/Hans Zuethoff. Gemengddubbel: Cat. A. 1. Ans Ja cobs/John Jacobs, 2. Gea Beldman- /Pieter Aarsen, 3. Sonja de Roos- /Eddie Willemink. Cat. B. 1. Dinie Broekmate/Peter Daane, 2. Marjan Voortman/Hans Paalman, 3. Moni- ka Koeslag/Bert Groothuis. De trotse kampioenen van de Bad- mintonclub Holten. Het hoofdveld van Blauw Wit zal, mits het weer in de komende weken geen roet in het eten zal gooien, op tijd bespeelbaar zijn voor de grote match tussen de juli begint bij de Enschedese ploeg, mum te beperken worden de Holte- Mazda FC een van de beste Ja- naren verzocht zoveel mogelijk per panse clubs die dit seizoen eindig- fiets te komen. Voor de vlotte af- de in de bovenste helft van de Ja- werking van het parkeergebeuren panse eredivisie. Het niveau van de op het Vletgoor heeft Blauw Wit Japanse eredivisie valt te vergelij- inmiddels de medewerking gekre- ken met het spelpeil in de onderste gen van de touwtrekvereniging Japanse ploeg Mazda FC en helft van de vaderlandse eredivisie. OKLA en de F.c. Holtertrappers. FC Twente op 19 juli aan- Inde Japanse club zijn twee Neder- staande. Maandag zijn de landers te vinden, de manager, M.J. mensen van de Grontmij en Ooft> oud-speler van Feijenoord en SoWeco begonnen met de vopnnalig medewerker afdeling werkzaamheden aan het °P1'jld>n« de kotb terwijl het doel van Mazda wordt verdedigd hoofdveld, die zoals bekend door Dick Havenaar, oud-speler tot doel hebben een betere van fq den Haag. Verder heeft de waterhuishouding van het ploeg nog een aantal internationals veld. Hiervoor worden on- in zijn gelederen zoals de nummer der de grasmat waterdoor- vier, de ex-international van Zuid latende zandbanen aange- Korea, Sik Shoi en de Japanner bracht. De Grontmij heeft Shinto die voor de nationale ploeg de verzekering gegeven het ^tkomt. Uit Engeland komt de karwei binnen drie weken te kunnen klaren mits het weer niet al te veel tegenzit. Entree OKIA heeft in het eerste nacompe- titie-toemooi, om het Nederlands kampioenschap, dat zondag 15 juni gehouden werd in Eemewoude nog niet kunnen overtuigen. De Holten- se touwtrekkers eindigden op een zesde plaats. De deelnemende ploegen waren de hoogst geeïndigde ploegen uit ie der gewest. Van gewest Noord wa ren dat Britsum 1 en 2 en Bakke- veen. Van gewest Oost, Eibergen, Heure en OKIA en van gewest West waren de Koperen vis, Watergang en Zwaagdijk aanwezig. Favoriet was uiteraard Eibergen die deze rol ook prima waarmaak te, door 23 pun ten te halen. Heure werd met 22 punten een uitsteken de tweede. Door het drie-punten systeem waren er maximaal 24 punten te behalen. OKIA wist tegen Britsum 1 één punt te behalen, van Britsum 2 werd gewonnen en tegen Water gang werd de derde trekbeurt ge wonnen. De overige partijen wer den verloren. Volgens de coach van OKIA had het Holtense team 'pap' in de benen. Zondag 22 juni is het tweede toer nooi van de nacompetitie dat ge houden wordt in Eerbeek. OKIA vertrekt om 11.00 uur vanaf Tonnie en Betsie. De stand tot nu toe is: Eibergen, 23 pnt.; 2. Heure, 22 pnt.; 3. Zwaagdijk, 18 pnt.; Koperen vis, 13 pnt.; Watergang, 10 pnt.; Bakke- veen9 pnt.; OKIA 6 pnt.; Britsum 1, 5 pnt.; Britsum 2, 2 pnt. Greg Norrie. Trainer van Mazda is K. Inamishi. "Zoiets kan alleen maar in een klein dorp" riep voorzit ter G.J. Kraaij zaterdagmid dag enthousiast uit toen wij vroegen hoe de organisatie verliep van de regionale Landdag voor gehandicapte ruiters die in Holten werd georganiseerd. „Het is in een woord geweldig. Natuurlijk zorgt het mooie weer voor Mazda speelt een week eerder in De wedstrijd begint om 18.00 uur. Duitsland tegen de Hamburger SV De entreeprijs bedraagt f. 5,- voor en komt daarna naar Nederland bezoekers boven zestien jaar; tot om een oefenpartij te spelen tegen zesüen jaar betaalt men één gul- F.C. Twente. De organisatie van de den. in Holten te spelen wedstrijd be- De wedstrijd wordt gehouden mid- rust in handen van de z.v.v. Blauw den in de Bouwvakvakantie, zodat een reuze gezellige sfeer hier wit- er ook grote belangstelling wordt op het terrein van manége Volgens de heer Kasper, de nieuwe verwacht van vakantiegasten. Om Snorrewind maar zonder al manager van FC Twente, die op 1 het parkeerprobleem tot een mini- to ^Sgem Holten- se verenigingen en al die particulieren die hier in de hitte lopen te sjouwen zou het niet zo's succes zijn ge weest. Meindert Koopman heeft in de woensdagavond gehouden City loop In Zwolle erg sterk gelopen. Hij werd negende op het 10 km. lange parcours in een tijd van 30.28 min. Geen slechte prestatie als men bedenkt dat door een aantrek kelijke prijzentafel veel Neder landse toplopers aan deze straten- loop deel namen. Het was de tien de keer dat in Zwolle de Cityloop werd georganiseerd. Egbert Veneklaas liet een tijd note ren van 31.38 min over. Heel erg goed in vorm waren Dirk Hoekman in 33.47 min en Chris Offringa in 34.27 min, die net Henk Reitsema, 34.28 min, voor bleef. Een bekeken wedstijrd liep Mari- nus Baltus in 35.14 min. In de sprint kon Dinant Markvoort in 35.40 min. de taaie veteraan Gerard Beldman in 35.45 min. nog kloppen. Harry Penders in 38.22 min. moet beter kunnen terwijl Hendri Markvoort in 38.49 min. voor zijn doen formi dabel presteerde. Ap Koesier deed er 40.55 min. over. Goed presteerde ook Bert Beldman in 41.24 min., evenals Benny Ophof in 41.35 min. Jan Wieldraaier in 42.30 min had het erg zwaar. Minutenlang na de fi nish zat hij nog naar lucht te hap pen; het vele roken zal hieraan niet vreemd zijn. Programma: zaterdag 21 juni: Tussenloop, Lo- chem, 3-10,2 km.; Midzomeravond- loop, Harfsen, 2-5-10 km.; zondag 22 juni: 4e Papendalloop, Arnhem, 1,5-5-10-21 km. JUNI 20 juni: Slotuitvoering leerlingen Muziekschool. 21 juni: Puzzelrit MAC; Boeldag HMV 23 juni: Zwemvierdaagse; jubileu mactiviteiten zwembad 24 juni: Zwemvierdaagse; jubileu mactiviteiten zwembad 25 juni: Zwemvierdaagse; jubileu mactiviteiten zwembad 26 juni: Zwemvierdaagse; jubileu mactiviteiten zwembad; oude motorenrit door Holten. 27 juni: Zwemvierdaagse; jubileu mactiviteiten zwembad; jubile um organist A. Koopman. 28 juni: Schapenscheren en vrije markt; Jubileumtoernooi Minto- nette; vogelschieten Dijkerhoek JULI 1 juli: School-en Volksfeest Dijker hoek. 2 juli: School en volksfeest Dijker hoek 5 juli: concours Bergruiters 6 juli: concours Bergruiters 8 juli: Hoolter Dagen 15 juli: Hoolter Dagen 16 juli:Openluchtspel 19 juli: Koningsschieten, Markelo- seweg; FC Twente op 't Vletgoor. 22 juli: Dorpsfeest; Nationale Wie lerronde 23 juli: Dorpsfeest; Autocross MAC Holterberg 24 juli: Dorpsfeest 25 juli: Dorpsfeest 29 juli: Hoolter Dagen 30 juli: OpenluchtspeljOriënte- ringsrit MAC Holterberg 31 juli: Open dag Landbouw AUGUSTUS 5 augustus: Handboogschieten 6 augustus: Openluchtspel van spreken ingebakken zit, was de speciaal voor gehandicapten het toch een gok omdat voor het aangepaste touringcar van de O AD eerst voor zo'n groot evenement die op het terrein was opgesteld, gebruik werd gemaakt van het ter- Twee enthousiaste deelneemsters rein van manége Snorrewind in aan de reis voor gehandicapten Markelo. Het bleek een goede gok naar het Zuid Frankrijk waren voor te zijn. Zowel de ruiters als de vele deze gelegenheid naar Holten ge- begeleiders en belangstellenden komen om uitleg te geven. Het konden op het terrein goed uit de blijkt dat er op de camping zelfs een voeten. „De loop zit er goed in", aangepaste surfplank voorhanden glunderde voorzitter Kraaij. De is. manége was voor deze gelegenheid omgetoverd tot een spelhal waar de vrijwilligers van de Schure de gehe- Hoewel het deelnemen belangrij- le dag de kinderen bezig hielden ker was dan het winnen, werd er se- raet spelletjes, waarin het paardrij- rieus gereden door de ruiters en den centraal stond. Voor de mané- amazones, 's Morgens werd de aan- ge was met behulp van stro-balen gepaste rijproef afgewerkt en 's en parasols een gezellig terras ont- middags stonden demonstraties staan waar het goed toeven was en van de tien deelnemende groepen het grote ruiterterrein werd om- op het programma. De wisselbeker zoomd door talloze belangstellen- voor dit laatste onderdeel werd ge- den. Voor de middag zorgde de wonnen door't Zoekerveld uit En- 12 augustus: Sterkste Man en Het was de tweede keer dat de vijf .Day Break voor een gezellig ter-Tijdens de sMttagseeremonie muziekje op het terras en 's mid dags was de boerenkapel van HMV present op het hoofdterrein. Veel belangstelling was er ook voor werd onder andere het woord ge voerd door loco-burgemeester Hel- iinga van Markelo en burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard. Vrouw van Holten bestuursleden van de Stichting 13 augustus: Reservedatum Open- Paardrijden Gehandicapten teken- luchtspel den voor dit huzarenstukje. Hoewel 16 augustus: Grote vrije markt het organiseren het vijftal bij wijze rond Smidsbelt; concours Berg ruiters 17 augustus:: concours Bergruiters 24 augustus: Holterbergrit MAC Holterberg SEPTEMBER 12 september: Superstarcompeti tie n.a.v. tienjarig bestaan sport hal 14 september: Oriënteringsrit MAC Holterberg 27 september: Holterbergtoer Wie- lerv. Holten 28 september: Hyppolon Bergrui ters OKTOBER 4 oktober: Nacht om Holten, MAC Holterberg 12 oktober: Jeugdcross MAC Hol terberg NOVEMBER 15 november: Elfde van de elfde Carnavalsvereniging Fienpreu- vers 16 november: Oriënteringsrit MAC Holterberg 21 november: Tienjarig bestaan Holtens Mannenkoor. DECEMBER 16 december: Kerstbijeenkomst Ned. ver. van Plattelandsvrou wen JANUARI 7 januari: Stichting Viering Natio nale Feestdagen. Twee van de talloze deelnemertjes aan de Landdag voor gehandicapten tijdens hun dressuur.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7