Een zonnig feest... Holtens Nieuwsblad^ Motorglorie van weleer bij start van Holtense zomeractiviteiten HHv Geweldig aanbod op negende Boeldag Bibliotheek over op een centraal computersysteem Bliksem Geslaagd U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON oltens Nieuwsblad Donderdag 19 juni 1986 - 39e jaargang - nr. 25 Abonnementsprijs f 35.25. Losse nummers 80 cent. Gedrukte oplage 3075 Stralend zomerweer, een gezellige, druk bezochte rommel markt die verzorgd werd door het enthousiaste onderwij zersteam samen met een aantal al even enthousiaste ou ders, heeft uiteindelijk een bruto bedrag van 2960 gulden opgebracht. Beter had het de viering van het 30 jarig be staan van de De Schakel niet kunnen beginnen. Het groot ste gedeelte van het bedrag wordt besteed voor het rolstoel- Op maandag 23 juni aanstaande zal de Openbare Bibliotheek in Holten de gehele dag voor het pu bliek gesloten zijn. Op die dag zul len een vijftiental bibliotheken in West-Overijssel, waaronder Hol ten aangesloten worden op een nieuw computersysteem van de Centrale Bibliotheek Dienst voor West-Overijssel. De bibliotheken waren al aangesloten op een ver eenvoudigde voorloper van de ALS-systeem. Voor de leners zal er niet veel veran deren. De apparatuur in de biblio theek blijft hezelfde, evenal de uit leenhandelingen. Wat wel gaat ver anderen zijn de boetes. Vroeger was het zo dat na een uitleentermijn van drie weken de boeken nog en kele dagen boetevrij ingeleverd konden worden. Met ingang van 24 juni is dit niet meer het geval. De uitleentermijn blijft21 dagen, maar op de 23e dag gaat men boete beta len. Een voordeel van de overgans- fase is, dat iemand die op dit mo ment lid wordt van de bibliotheek, pas met ingang van november hoeft te betalen. Zodra de bibliohteek aangesloten is op het nieuwe computersysteem kan begonnen worden met het in voeren van alle boeken in het be stand. Binnen twee jaar zal de kaartcatalogus verdwijnen en plaats maken voor een wijsbuis en/of microfilmreader. In de toe komst zal het voor de leners moge lijk worden om via een beeld scherm een overzicht te krijgen van alle boeken die in Overijssel in de diverse bibliotheken aanwezig zijn. De boeken kunnen, indien ze niet in de collectie van Holten aanwezig zijn aangevraagd worden bij ande re bibüotheken. Door blikseminslag in het cen trale computersysteem waarop het Holtens Nieuwsblad is aan gesloten is een gedeelte van de copy niet verwerkt. Dit houdt u dus nog van ons tegoed. Uitgeversmaatschappij Van der LoeffBV in samenwerking met de stichting ,Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 ,tot dinsdag 12 uur InBathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur project voor een ziekenhuis in Zimbabwe. De opbrengst van de verkoop van oude leerboeken, zo'n 260 gulden komt ten goede van het documentatiecentrum van de school. Het dertigjarig bestaan werd afgelopen week op school nog gevierd met een waterfestijn voor de jongste leerlingen, een vossejacht rond de school een dagtocht naar Berg en Bos, een creatieve morgen en een speldag in de Holterberg. In onze rubriek Kroon op Studie is bij het vermelden van de geslaag den van de Scholengemeenschap De Marke is de naam van Jolanda Nijenhuis per abuis komen te ver vallen. Jolanda slaagde voor het diploma kantoorpraktijk. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam: Adres: I Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld 1 per jaar ad f 34.25 Al weer voor de negende keer wordt zaterdag 21 juni door de actieve supportersvereniging van HMV een grote boeldag gehouden ten bate van de Holtense Muziek vereniging. Plaats van handeling is dit keer de gloednieuwe stal lingsgarage van de firma Udema aan de Waagweg. Het genereuse aanbod van de firma Udema kwam voor het bestuur van de supportersvereniging als het spreekwoordelijke geschenk uit de hemel. „Onvoorstelbaar, zoveel goederen als we dit jaar bij elkaar hebben gekregen. We hebben een schuur van 24 meter lang en zes meter breed en die zit tot de nok toe vol, dat wil wat zeggen," verklaart glunderend het bestuurlid J. Cal- hoven, gelijk de gelegenheid te baat nemend om alle Holtenaren te bedanken die belangeloos al hun overtollige spullen voor HMV heb ben afgestaan. „Zonder de mede werking van al die mensen zou ons aller HMV niet in staat zijn die instrumenten en uniformen te ko pen die voor een korps als HMV onontbeerlijk zijn". Het aanbod is niet alleen groot, maar ook zeer gevarieerd, zodat er voor iedereen wel iets van zijn of haar gading te vinden is. „Wie zin heeft, kan zijn hele huis bij ons inrichten", weet „Snies Jan" Schuppert te vertellen. „We heb ben dit jaar geen invalidewagen, zoals vorige keer maar verder kun nen we van alles leveren. Bankstel len zijn er in alle soorten en maten, verder televisies, wasmachines, af wasmachines en van die ouderwet se houten tweepersoons ledikanten en ook een zwarte hoge hoed, com pleet in bijpassende doos". Voordat de spullen zaterdag ter verkoop worden aangeboden, heeft de sup portersvereniging haar keurend oog over het aanbod laten gaan. „Echt kaopt spul, dat toch niet ver kocht worden hebben we direct al uitgesorteerd", aldus Schuppert. Wie niets van zijn gading kan vin den op de Boeldag kan HMV altijd nog steunen door een of meer loten te kopen van HMV, waardoor de muziekvereniging weer de nodige financiële armslag krijgt. De op brengst van de loten komt ten goe de van het uniform en instrumen tenfonds en de muzieklessen van de toekomstige muzikanten van HMV zodat Holten zich ook in de toekomst verzekerd weet van een muziekkoprs van niveau. De boeldag begint om 09.30 uur en duurt tot 15.30. Op donderdag 26 juni zal voor de tweede maal in su- cessie zal in Holten een Ve- teranenrit voor motoren worden gehouden. Vorig jaar werd in de feestweek ter gelegenheid van de herden king van 40 jaar bevrijding op initiatief van MAC Hol terberg, in samenwerking met de Stichting Viering Nationale feestdagen voor het eerst een rit met oude motoren gehouden. Dit was toen zo'n geweldig succes dat de Holtense Handels vereniging dit initiatief heeft overgenomen en er nu een jaarlijks terugkerend evenement wil maken als start van de zomeractivitei ten. Evenals vorig jaar is de organisatie in handen van twee rasechte moto renthousiastelingen van MAC Hol terberg, toerman Rob Mulder en veteranenrijder Ab Vukking. Beide heren glimmen al bijvoorbaat bij het vooruitzicht van zoveel fraai motorwerk dat tuffend en brom mend door Holten zal rijden. "Alle deelnemende motoren zijn van v'o'r de oorlog, dat hebben wij als eis gesteld", verklaart Ab Vuk king. In totaal zullen zo'n 35 moto ren aan de start verschijnen, afhan kelijk van de weersomstandighe den. Ab Vukking rijdt mee met een van zijn pronkstukken, een motor uit 1929. De oudste motor die don derdag 26 juni in Holten te bewon deren zal zijn stamt uit 1925. Vol gens Vukking, zelf actief lid van de Landelijke vereniging van Vetera- nenmotorclubs zijn er nog wel ou dere motoren. Die komen alleen maar op de weg tijdens de speciale Veteranenrit die jaarlijks wordt ge houden tussen Assen en Leek. Tijdens de rit in Holten komen vooral rijders uit de regio aan de start aangezien het een avondrit is. De start is gepland 's avonds om half zeven bij sporthal 't Mossink. In tegenstelling tot de reguliere clubritten die vallen onder de aus piciën van de Veteranenmotoren- club en die meetellen voor het lan delijk kampioenschap, zullen de 35 deelnemers in collonne rijden. Dit blijkt bij het publiek goed aan te slaan. „Dat geeft ook wat meer show aan de zaak", weet Ab Vuk king te vertellen. „Bij een clubrit vertrekt er iedere minuut een mo torrijder. Aangezien de snelheid voor een groot deel bepaald wordt door de ouderdom van de motor- de oudste halen een 'snelheid' van 50 km per uur- wordt gedurende zo'n rit het rijdersveld helemaal uit el kaar getrokken. Dat is voor het publiek minder aantrekkelijk. Bij een gewone toertocht, zoals don derdag in Holten rijden we alle maal in hetzelfde tempo". Route Om half zeven start de caravaan, begleid door de mensen van de Rijkspolitie en MAC Holterberg, vanaf het parkeerterrein bij sport hal 't Mossink. In gematigd tempo gaat de tocht dan naar: Molenbel- terweg, Motieweg, Haalmansweg, Valeweg, Helhuizenweg, Raalter- weg, Maneschijnsweg, Tromopweg richting molen Dijkerhoek. Indien het tijdschema niet teveel m de war loopt, zal bij de molen in Dijker- hoek een pauze worden gehouden. Via de Broekweg, Keizersweg, Beu- sebergerweg, Langstraat, Bor- keldsweg, Geskesdijk, Velddijk gaat het weer richting dorp. Via de Oranjestraat komt de motorcara- vaan Holten weer binnen. De moto ren worden omstreeks kwart over acht uur verwacht bij de finish op het Smidsbelt. Daar kan het pu bliek zich nog enige tijd verlustigen aan aan al het fraais op motorge- bied uit vroeger dagen. Motorliefhebbers in hart en nieren Rob Mulder en Ab Vukking zorgen voor de organisatie van de Vetera nenrit Holten. Een kijkje op de Boeldag van de supportersvereniging van HMV in 1985.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1