Erwin Piek winnaar TotaaldagBlauw Wit Competitie TC Holten een wisselend sncces Ruud en de beste Beuno zijn schutters Schaakclub raakt sterke leden kwijt Meindert Koopman vierde in Morsloop Mix-toernooi was gezellig gebeuren Voorsprong van Müller/Van Heek aan zijden draad HOLTENS NIEUWSBLAD Uitslagen Koetsenrit Ponyconcours is afgelast Recreanten volleybal DONDERDAG 12 JUNI 1986 De schaakclub Holten heeft het seizoen 1985-1986 afgesloten met een vergadering. Nadat de voorzit ter een aantal agendapunten ter ta fel had gebracht, gaf de wedstrijd leider een overzicht van het schaakgebeuren in het afgelopen seizoen. Van het eerste team moest worden gezegd dat het maar matig heeft gepresteerd. Het tweede en derde team hebben daarentegen een zeer goed seizoen achter de rug: beide teams zijn op een tweede plaats geëindigd. Vervolgens werd een beeld van de interne competitie gegeven zo als die is verlopen. In deze 24 ron den durende competitie werden door de Holtense schakers precies 200 partijen gespeeld. Ongekend spannend was de competitie wat de definitieve bezetting van de eerste plaats betreft. Pas na het spelen van de laatste ronde was duidelijk wie Jan Scheperman als clubkam pioen is opgevolgd. Na het door de wedstrijdleider gegeven overzicht reikte de voorzitter aan vier scha kers een beker uit: aan Joep Midde- link als nieuwe clubkampioen, aan Dick van der Knaap als winnaar van de interne beker-competitie, aan Erik Gervedink Nijhuis als clubkampioen snelschaak en aan Hans van Oijen die het best heeft gescoord in de externe competitie. Helaas zal de schaakclub aan zienlijk verzwakt aan het komende schaakseizoen beginnen. Om di verse redenen kunnen namelijk vijf schakers geen lid meer blijven, drie ervan zijn spelers van het eerste team. Het Nationaal concours dat de ponyclub De Bergruitertjes ter gelegenheid van het 25 jarig be staat op zondag 15 juni zou or ganiseren gaat wegens een te gering aantal inschrijvingen niet door. Wanneer en op welke wijze men nu het zilveren jubileum gaat vieren is momenteel nog niet be kend. Afgelopen zaterdag was in Rijssen de Morsloop, langzamerhand een Twentse klassieker gezien het ster ke deelnemersveld. Deze wegwed strijd over 15 kilometer levert elk jaar zeer snelle tijden op, door het grote windvoordeel dat er is. Tegen de wind in zorgt de bosrijke omge ving voor enige luwte, van de wind af zit je op de open vlakte. Meinderd Koopman, lid van het Deventer Daventra, werd vierde in 46.59 min. Dirk Hoekman hield de Holtense kleuren hoog. De Dijker- hoekse atleet die dit jaar duidelijk aan snelheid heeft gewonnen, deed er 51.08 min. over. Langzaam krab belt uit een diep dal weer op Mari- nus Baltus die finishte in 53.08 min. Gerard Beldman was na een half jaar pure rampspoed weer terug in 54.23 min. Ap Koetsier deed er 61.40 min over en Wim Brinks, die het erg moeilijk had, finishte in 63.21 min. Ook was er nog een 10 kilometer loop. Daarin werd Gerard Mark voort derde in 19.20 min. Op de 1,5 km was Margot ter Schure het snel ste meisje in 6.29 min. terwijl San dra Zweers in 6.59 min. als tweede aankwam. Programma: zaterdag 14 juni: 10 E.M. te Apeldoorn. Het is nog steeds mogelijk zich in te schrijven voor het buiten- toernooi van de volleybalvere niging Mintonette op 28 juni aanstaande. Inmiddels heeft iedereen een in schrijfformulier in de brieven bus gehad voor dit gezelligè re- creantentoemooi, waaraan ie dereen kan deelnemen. Daar het aantal deelnemende "teams gelimiteerd is (maximaal 32 teams), is het zaak op zo kort mogelijke termijn in te schrij ven bij een van de onderstaande adressen: Jan Voogt, Nagelhoutstraat 57, tel. 6 38 42 of bij Rik Wielaard, Nagelhoutstraat 47, tel. 6 2145. De kosten bedragen f. 25,- per team. Tijdens de vorige week zondag ver reden Holterbergrit, georganiseerd door de vereniging van het aange spannen paard De Bergrijders werd de publieksprijs gewonnen door Joop en Hettie Wissebom uit Lathum met een Franse phaethon en een tweespan Friese paarden (nr. 66). De mooist eenspan was van J.H. Middelkamp uit Bomeboerk (nr. 63) met een Zwitserse uitrijwa- gen en een WPN-paard. De mooiste meerspan was van J. Hermans uit Lunteren (nr. 57) met een spider en een tweespan Friezen. Het mooiste enkelassige rijtuig was van B. Vol kerink uit Eefde (nr. 20) met een dogcart en een WPN-paard. Het mooiste twee-assige rijtuig was van G.A Groot Roesink uit Hengelo (G) met een parkwagen en een tweepsan Haflingers. Het leukste geheel had R. van Houten uit Epe met een Oostenrijkse boodschap penwagen en een Halflinger paard. De jury bestond uit de heren Veld hoen uit Bathmen en Beunk uit Rijssen namens de Bond van vere nigingen van het aangespannen paard. De voetbalspelletjes vormden de hoofdmoot van de totaaldag vah Blauw Wit. Als afsluiter van het sei zoen 1985/1986 hield de ZW „Blauw Wit" zaterdag 7 juni op sportpark 't Vletgoor voor de 15e keer haar jaar lijkse Totaal sport- en speldag waarop alle pupillen, junioren en senioren in aktie kwamen. Het doel van deze dag is om ten minste een keer per jaar met alle leden van de vereniging als een gro te familie gezellig recreatief bezig Spelcircurt supporters: Onder de 16jaar: 1. te Zijn en de onderlinge band tus- Marjon Dul. Boven de 16 jaar: 1. Henny Met een grandioos verlopen mix- toernooi voor senioren heeft, onder redelijke weersomstandigheden, de afd. voetbal van de s.v. Holten het seizoen 1985-1986 afgesloten. Tien teams geformeerd uit diverse elftallen streden na de aftrap van Teun Hofman om de hoogste eer. Dat het krachjtsverschil niet groot was bleek uit de vele gelijke spelen. Zowel de halve finales als de finale moesten middels strafschoppen worden beslist. Utrecht werd na 8 penalty's de winnaar. Feyenoord werd tweede en er was een gedeelde derde plaats voor Twente en Ajax. Bij de prijsuitreiking in het club gebouw prees de afdelingsvoorzit ter Jan Kurz de sportiviteit van de deelnemers en bedankte de vele medewerkers, zoals toemooicom- missie, kantinepersoneel en scheidsrechters. Tevens werd de scheidende terreinbaas „Knols" nog eenmaal in het voetbalzonne tje gezet. Mevr. Hofman kreeg een prachtige plant aangeboden, ter wijl onder een spontaan gezang van alle roodzwarters Teun een gazon maaier werd aangeboden om zijn eigen Hofmanskamp kort te hou den. Voor de inwendige mens stond er een barbecue in de tuin en de mensen achter de bar kwamen han den (en glazen) te kort om de dorsti- gen tijdig van een drankje Disco Tony Tumer en de Me- bo's brachten met passende plaat jes de stemming er goed in. De jarige „Ontvanger" ging op de stoel en met een uitbundige polonaise en het Sallandslied gezongen door de jarige, werd het voetbaljaar uitge zwaaid. nateurs en ouders te versterken. Al- witA2,2. Blauwwit A1,3. BiauwWitBi,4. geheel winnaar en kampioen van Blauw Wit B4. C/D: 1. Blauw Wit Cl, 2. de sportdag werd evenals in '85 de v^,'lt C2'13 mlauw^',t ei1 o!a.uw wÜ D2. Pupillen: 1. Blauw Wit F1,2. Blauw Wit 8-jange Erwin Piek uit de Churclill- F2> 3. Biauw Wit E2,4. Blauw wit E1 straat en hij mocht de keurig opge- poeste wisselbeker, die door Hotze Wiersma te Dokkum (oud-voorzit ter/speler) van Blauw Wit beschik baar werd gesteld nog een jaartje in bezit houden. Winnaar bij het pe nalty schieten om de Ben IJspeerd- bokaal werd Anko Beldsnijder die vanaf de witte stip alle 3 kansen be nutte, een prestatie die verder door niet één van andere 23 schutters De tenniscompetitie voor het sei- In de damescompetitie op dinsdag zoen 1986 is op een haar na gevild, speelden drie teams mee en de re- Er moet nog een, door de weergo- sultaten waren verheugend. Het den veroorzaakt, staartje van de zaterdag-competitie worden afge werkt, maar alle overige teams zijn uitgespeeld. In tegenstelling tot wat er bij de verkiezingen gebeurde, toen alle voorspellingen werden gelogen- eerste damesteam spelend in de 3e klasse had een moeilijk seizoen. De tegenstand was dit jaar erg groot, maar de dames hebben ach deson danks goed weten de handhaven door op een 6e plaats te eindigen. Het tweede damesteam begon met straft, blijken de eerder in deze een overwinning op TC Bathmen. krant gedane voorspellingen nog Daarna werd er afwisselend een zo gek te zijn geweest. Uiteindelijk wedstrijd verloren en gewonnen, kent de TC Holten twee trotse vaak met slechts één puntje ver- kampioensteams, maar daarnaast schil. Het eindresultaat werd een zijn er nogal was degradanten. verdiende tweede plaats. Het spelen op zondag lijkt de TC De competitie van het derde da- Holten niet erg te liggen. In de mesteam, bestaande uit J. Berg- gemengde competitie en in de he- huis, B. v.d. Werf, M. Rustebiel, A. rencompetitie deden in totaal vijf Arendse en aanvoerster S. de Roos, teams mee, die allen kans zagen om begon onder wat moeilijke omstan- op de laatste plaats te eindigen, digheden. Niettemin raakten de Voor de teams in de hogere klassen dames toch al vrij snel op elkaar in houdt dit antomatisch degradatie gespeeld en verloren zelfs niet één in, zodat de TC Holten het volgend wedstrijd, waarmee het kampioen jaar met één team in de 4e klasse schap in de zesde klasse een feit zal uitkomen en de rest van de was. Door dit resultaat mogen zij teams in de 6e klasse met een scho- volgend seizoen uitkomen in de ne lei opnieuw mogen beginnen. vijfde klasse. Door TC Holten werd met twee teams deelgenomen aan de zater dagse jeugdcompetitie t/m 15 jaar. Het gemengde team met aanvoer ster Annemiek Klijnsma behaalde een uitstekende tweede plaats. Het gemengde team met Evelien Ool- bekkink als aanvoerster speelde dit jaar voor het eerst competitie. Het werd een laatste plaats, maar dat zal volgend jaar beslist wel be ter gaan. Op woensdag speelden drie teams in de bassisschoolcompetitie. De teams van Sanne Boer en Rebecca van Rappard behaalden resp. een vierde en een achtste plaats. Het jongenstean met Coen Beuken kamp, Daan Visser, Aemile van Rappard en Doeke Berghuis werd kampioen in hun poule, na een aan tal spannende partijen, waarbij het tot het laatste moment niet zeker was of Holten dan wel Deventer kampioen zou worden. De trotse kampioenen van TC Hol ten. werd geleverd. De doelman van het Po eerste, Eddy van Dijk, moest bij het schietfestijn vaker naar het net dan andere jaren omdat hij als gevolg van het glibberige terrein bij het af zetten onderuit ging. De wedstrijd om de fraaie wisselbeker ging tus sen Blauw Wit 2 en Blauw Wit 7. Het zevende kreeg de kans om met een z.g.n. „vooraf-penalty" al met een op voorsprong te komen maar helaas de bal ging naast. Blauw Wit 2 was technisch de betere ploeg maar moest toch nog 5 minuten voor tijd op de winnende treffer wachten die gemaakt werd door Harm Otter die wegens vertrek naar Twello voor Blauw Wit 2 z'n laatste doelpunt scoorde. De prij zen bestonden uit plaquettes met embleem en inscriptie. Alle mede werkers en deelnemers(sters) aan de sportdag ontvingen een vaantje en een balpen beide in de clubkleu ren. Bestuurslid Harry Dul sprak een woord van dank tot allen die meewerkten aan het welslagen van het evenement in 't bijzonder tot Ben IJspeerd en de scheidsrechters Henk Westerik, Jan van Avezaath, Tonny Haan, Jannes Hovenkamp, Ben van Doom en Eddy de Jong, de dames en heren van de clubhuis commissie (voor wie het een extra drukke dag was) en EHBO-er G. Willems. Een twaalftal pupillen (jongens en meisjes) kregen een echte voetbal, die als wedstrijdbal z'n diensten heeft gedaan, maar voor een balletje trappen nog zeer geschikt is. Programma sporthal 't Mossink voor de week van 14 juni 1986 tot en met 20 juni 1986 Zaterdag 09.00-18.00 badmintonclub Holten 20.00-21.00 B. Wissink Maandag .10-15.30 scholengemeenschap .10-15.30 scholengemeenschap 19.15-20.45 Mintonette Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap Donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 20.00-21.30 s.v. Holten, All Stars Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap Tijdens de afgelopen zondag verre den internationale wedstrijd te Makkinga, meetellende voor de Holland-cup zijn August Müller en Henk van Heek door een losschie tende waterslang hun voorsprong in de tussenstand bijna kwat ge raakt. De eerste manche wisten ze royaal te winnen, maar in de tweede man che moesten ze in eerste positie liggende, door de defecte water slang opgeven. In de derde manche moesten ze door deze pech van de tweede rij af starten en naar voren zien te komen. Dat lukte in het zware zand van Makkinga zelfs zo, dat ze de kop-positie in namen, maar de inhaalrace had vermoede lijk zoveel kracht geëist dat in de laatste twee ronden Janssen en Timmermans toch nog langszij konden komen en August en Henk genoegen moesten nemen met een derde plaats. Afscheid Tijdens de prijsuitreiking werd afscheid genomen van de Jeugd commissie leden Jan Ros en Ben IJspeerd, de leiders Ben Lentink, Erik Aanstoot, Albert Kolkman, Jan Klein Nagelvoort, Eric de Vel de Harsenhorst, Ben Bril als verzor ger/leider van het eerste elftal en leider van de afd. dames Jan Lo- huis. Dul liet zijn woorden van dank vergezeld gaan van een fraai boeket en wees op het grote belang van de begeleiding in 't bijzonder van de jeugd. Voetbalcircuit: Meisjes pupillen: 1. Diana Visser 81 p., 2. Jolanda Withaar 76 p. F-pu- pillen: F2: 1. Marco Schuiterd, 2. Martijn Arfman. F1: 2. Ronnie Schoenmaker, 2. Hans Stam. E-pupillen: E2:1. Erwin Piek, 2. Martijn Gerards. E1:1. DirkJan Beldman, 2. Ton Veldhuis. D-pupillen: 1. Rimco Velt- kamp, 2. Coen Beukenkamp. C-junioren: 1. Gerben Smid, 2. Hans Blok. B-junioren: 1. Oedse Blok, 2. Gerald Jansen, A-junioren: 1. Gerwin de Velde Harsenhorst, 2. Gerben Beldman, 3. Hans Bekkernens. Senloren-voetbalcircuit: Heren: 1. Henk Aanstoot 117 p., 2. André Stam 112 p. Da mes: 1. Joke Stam 98 p., 2. Juliette Meije- rink 93 p. Ruud te Winkel en Bennie Vincent hebben dit jaar de finale omn de Penalty-bokaal gewonnen, die op vrijdag 30 mei werd gehouden op het sportpark Meermanskamp. Zij kwamen daarmee beiden in het bezit van een fraaie beker, de Lens Bokaal, die voor de winnaars be schikbaar waren gesteld door Ger- rit Wansink en de organisator van de penaltybokaal, Rob Onstenk, De finalisten waren de jongens, die zich geplaatst hadden bij het pe nalty-schieten in de rust van de thuiswedstrijden van het eerste elf tal van s.v. Holten. Was het tegenover de „eigen" kee per nog wel eens mogelijk met een simpele schijnbeweging een goaltje te verschalken, in de finale troffen de jongens een klasse keeper tegen over zich, de ere gast van deze avond,.Ramon van de Gauw kee per van de ere-divisieclub Go- Ahead Eagles uit Deventer. De finale werd afgewerkt in twee poules: een finale voor de jeudleden uit de D, E en F elftallen en een fina le voor de wat oudere jeugdleden uit de B en A elftallen. Het werd de jongens niet gemakkelijk gemaakt om te scoren, waarbij de zenuwen Doelman Ramon van de Gauw had het nakijken bij een slim balletje van een van de jeugdleden van s.v. Holten. af en toe een belangrijke rol speel den. Ramon van de Gauw toonde zich bijna niet te passeren obstakel in het doel. Uiteindelijk bleken in poule 1 Ruud te Winkel (D3) en in poule 2 Benno Vincent (Al) over de beste schutterskwaliteiten te be schikken. In poule 1 werd tweede Erik Jan Paalman (E3), een derde prijs was voor Eric Veneklaas (Dl). In poule 2 werd Reint Hofman (A2) tweede en behaalde Robert Akker man (BI) de derde prijs.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9