Woi,rr nu ook in zeer modieuze tinten.... 7 IA AR GARANTIE! *&k S3 Oecumene in Holten nog niet vanzelfsprekend j VOOR VADER! STEUNENBERG FA. BROEKMAAT W H00-6R, ZESHONDERD GULDEN VERDIENEN AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS DONDERDAG 12 JUNI 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 Het complete A vant Garde pro- gramma bestaat uit verschillende zuiver scheerwol kwaliteiten, die zorgvuldig zijn samengesteld op basis van struktuur en kleur Avant Garde leveren wij maar liefst in 93 kleuren! KotamiKwna NUKSCWCHJ «E«l scwnraui KIMMWWOOIMX VtlOUttMIUIMYlUM Alle Avant Garde tapijtsoorten zijn minimaal ge schikt voor zwaar huishoudelijk gebruik (4 en 5 sterren tapijt), tevens zijn deze tapijten voorzien van een stabilon of gelatexeerde rug. Met Avant Garde tapijt hebt u de zekerheid dat u een uitstekende keus hebt gemaakt, die elk ■interieur een geheel eigen handschrift verleent. GARANTIE Avant Garde tapijt wordt gegaran deerd op slijtage en poolverandering voor maar liefst 7 jaar, mits het gelegd is op een goede kwaliteit ondertapijt. In alle andere gevallen, alsmede op trappen, geldt een garantie periode van 5 jaar. ONDERHOUD Avant Garde tapijt vergt zeer weinig onderhoud. Het is voldoende wanneer u het tapijt 2 a 3 maal per week reinigt met een goede borstel stofzuiger VA/HJo een pracht van een tapijt, nu te zien bij Boerhof Tapijt, exclusief dealer voor Salland en omstreken IS ER REEDS VANAF ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a Onverslijtbare, leren herenmuil voor binnen en buiten van Romika. Perfect afgewerkt en licht in gewicht. Robuuste herensandaal met leren voetbed. Voor prijsbewuste mannen. Schoenhandel m Larenseweg 23 - Holten door nu te kopen bij Larenseweg 18, Holten KTV van 1995.- voor1395.- V.H.S. Video van 1890.- voor1498.- Klokradio van 139.- voor105.- Midi set met c.d. en boxen1549.- C.D. speler voor899.- Walkman van 115.- voor85.- Stofzuiger 1000 w240.- Sledestofzuiger voor132.50 Miele stofzuiger van 529.- voor 399.- Braun scheerapparaat voor65.- Philips scheerapparaat van 139.- voor 105.- Ford Escort UI1983 Ford Taunus 1.6L1981 Ford Fiesta 1.1L1984 Ford Fiesta 1.1 L1979 Ford Fiesta 1.11979 Nissan Stanza 1.61985 Lancia A12 Elegant1982 Daihatsu Charade XG1981 DIESELS Ford Escort 1.6 1984 -Ford Fiesta 1.61984 VW Golf1980 VWGolfC1982 Nissan Sunny1984 HOLTEN Keltewweg 61-70, Industrieterrein „De Haar". Tel. 05483-51900 Voor de in het teken van de oecu mene staande Gemeentezondag die zondag door de Hervormde Ge meente van Holten voor de vierde keer werd gehouden in de recrea tietent en op het aangrenzende van camping „De Lindenberg" bestond ondanks de aanvankelijk wat min der gunstige weersomstandighe den een góede belangstelling. Na de diverse kerkdiensten ver zamelden zich plm. 200 mensen rond de tent die werden welkom ge heten door de voorzitter van de or ganisatiecommissie Kees van Bruggen. Na een gezamelijk koffie (half) uurtje werd het woord gege ven aan ds. M. Berg, die sprak over het onderwerp „Wat pleit voor oe cumene en wat is er tegen"? Van oecumene, dat betekent be woonde wereld, is reeds sprake in Lukas 2 vers 1 en Hebr. 2 vers 5 en in het begin van onze jaartelling ken den we oecumenische concilies waar alle bischoppen aanwezig wa ren. Oecumene is de opdracht die we hebben vanuit de bijbel: geloof in God en Jezus Christus.,.Her vormde- en Gereformeerde kerken die beide stammen uit de reforma tie hebben samen veel gemeen schappelijk. Samen dezelfde bijbel en dezelfde belijdenis schriften", al dus dominee Berg. „Wat is er tegen oecumene? Eigenlijk niets, alleen oecumene is niet zo gauw mogelijk om in één kerk te zitten en dat hoeft ook niet als we maar samen gaan werken uit het geloof." Uit een onlangs verschenen rap port blijkt dat „Samen op weg" in heel wat kerken de zaak van de oe cumene wat moeilijk ligt. „Tenslot te, zo zei ds. Berg geloof is dat oecu mene is samen rondom de open bij bel elkaar ontmoeten en elkaar ver trouwen". Pastoor A. Rademaker sprak hierna over „Wat spreekt mij aan in het Protestantisme en wat mis ik er in"? Hij noemde het een pluspunt dat de rivaliteit (nog voor een deel terug te vinden in Rijssen, de hele Veluwezoom. Kampen t/m Stap horst) gelukkig tanende is en erva ren de christenen van verschillende kerken het Evangelie als een blijde boodschap.„Bij alle verschillen, die er nog wel zijn, is het meest gewel dige dat de Heilige Doop ons toch allen tot een Eenheid maakt. Het spreekt mij aan", zo besloot pas toor Rademaker. Het derde refe raat werd gehouden door ds. R. Vis ser die als opdracht had „Enige po sitieve kanten van de R.K. Kerk naar voren te brengen. Hij vertelde dat hem in deze kerk zeer aansprak het gevoel voor litur gie. Naar zijn mening was in de re formatorische kerken het litur gisch besef erg verschraald en dat heeft Calvijn nooit gewild. Verder noemde hij de sacramenten waar bij hij de grote waarde het Heilige oliesel benadrukte als onderdeel van het pastoraat aan zieken en stervenden. Daarnaast bracht hij naar voren de hierarchiesche struk tuur van de R.K. Kerk die naast de vele slechte kanten ook een goede kant bezit nJ. dat er in bijzondere omstandigheden ook van boven af maatregelen genomen kunnen worden, iets dat in protestantse kerken bijna niet mogelijk is gezien de geheel andere opbouw. Als punt van scheiding achtte ds. Visser vraagstukken rond het Heilig Avondmaal en Pausdom van on dergeschikt belang. Veel wezenlijker en ingrijpender is dat er binnen de R.K. theologie vanuit haar aard veel meer de na volging van Christus wordt bena drukt terwijl binnen de Reformato rische theologie de betekenis van Christus als Verlosser en Verzoener wordt geaccentueerd. Middagprogramma Na de broodmaaltijd werd het middagprogramma geopend met een optreden van de zang/muziek groep „Discus" waarna in een zes tal gespreksgroepen gediscuseerd werd over een 7-tal vragen o.a. „Wat voor gevoel bekruipt u bij de Hol- tense oecumene"? „Bent u er blij mee, of verdrietig"? en „Aan welk kerkgenootschap denkt u het eerst om mee samen te werken"? Op de eerste vraag werd door een van de groepen geantwoord: Bedroefd en verdrietig dat de 3 kerkgenoot schappen elkaar zo slecht kunnen binden in de dingen waar we het zo duidelijk over eens zijn n.l. het gelo ven in dezelfde God en het lezen in dezelfde bijbel. Christelijk denken kndfct vaak af bij de bestuursvorm (kerkeraden). We zullen weer van onderaf moeten beginnen, elkaar leren kennen, open staan en niet wachten op regels. Elkaar in open heid en onbevangen tegemoet tre den. Geref./Hervormde samenwer king ligt het meest voor de hand maar de grote bereidheid van de R.K. Kerk biedt ook perspectief. Niet te hard van stapel lopen, el kaar wat meer respecteren, niet te gauw voor-oordeien. Op noemen wat ons bindt en niet eerst wat ons scheidt. Oecumene opgang bren gen in gespreksgroepen en bijbel kring. Kanselruil eens per maand! Zouden de Gereformeerden ons niet uit kunnen nodigen voor een volgende „Gemeentezondag" in september zo besloot een van de groepen haar schriftelijke reacties die op grote vellen papier waren op geprikt op de tentwanden. Op de laatste van de zeven vragen „Stel er wordtin Holten een Herv. Geref. fe deratie gevormd, wat voor predi kant zou hier dan beroepen moeten worden? Antwoord: „een duizend poot (tekening) met takt, zich -zelf blijven, punctueel, herder voor jong en oud, oecumenisch, ernstig gevoel voor humor en nog tien „deugden" meer". Na presentatie van een „rollen spel" door een cabaretgroep o.l.v. de heer J. Schipper en muzikale omlijsting van Marjon Bogaard en Jeannet van Bruggen (gitaar) werd de zeer geslaagde „Gemeentezon dag", met een korte vesperdienst waarin ds. W. Vons een meditatie hield n.a.v. het bijbelgedeelte Efeze 3:14-17, besloten.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7