Koor Jubilate Deo is een volstrekt unicum "De Marke heeft zijn vorm nu gevonden" Penningmeesters op hun vestje getikt Subsidiebeleid gaat op helling Op korte termijn nieuw schetsplan dorpshuis Lageweg HOLTENS NIEUWSBLAD Kaartverkoop concert in de Kandelaar in volle gang Commissie brengt praktijk dichterbij Manifestatie Radio Oost begint een ruilbeurs Muziekschool en dag-mavo in Repelsteeltje Opbrengst AVO collecte DONDERDAG 12 JUNI 1986 De belangstelling voor het concert dat het groot Twents koor Jubilate Deo op woensdag 18 juni zal ge ven in De Kandelaar is erg groot. Nauwelijks was de voorinschrijving voor kaar ten geopend of er waren al 250 kaarten verkocht. Voor al vanuit de regio bestaat veel belangstelling. Van de 80 aangeschreven zangvere nigingen hebben de mees ten al positief gereageerd. Naar inschatting van de organisa toren, zal de belangstelling van de Holtenaren vooral in de laatste week op gang komen, al wijst men er op dat het aantal beschikbare plaatsen niet zo groot als als ge bruikelijk bij concerten in de Kan delaar. Het koor Jubilate Deo be staat uit maar liefst 500 zangers en zangeressen. Het zijn leden van Chr. Ger. Evangelisatiekoor Soli Deo Gloria, Almelo; Chr. Gemend koor Soli Deo Gloria, Daarle; Chr. Gem Zangv. Looft den Heer, Enter; Chr. Gem. Zangver. Looft den Heer, Den Ham; Herv. Zangkoor, Den Ham, Chr. Gem. Zangver., Hellen- doom; Chr. Gem. Zangver. Looft den Heer, Notter; Herv. kerkkoor, Rijssen; Chr. Gem Zangver. God is mijn lied, Sibculo, Interkerkelijk Gem.Koor, Vriezeveen en Chr. Gem. Zangver., Wierden. Het koor staat onder leiding van Koos Rie- mens. Zo'n groot koor heeft nog nooit in Holten opgetreden; het is een vol strekt unicum. Het was even puzze len om zoveel zangers op een podi um te krijgen, maar de zaak is rond", aldus bestuurslid Vorkink van het Holtens Mannenkoor. Sa men met voorzitter Egbert Stam neemt hij het leeuwendeel van de organisatie van dit concert voor zijn rekening. "Vergeet daarbij niet te vermelden de geweldige mede werking die wij krijgen van de fami lie Meijerink, de koster van de Kan delaar. We hebben samen een plan uitgedokterd, waardoor het moge lijk is zevenhonderd bezoekers te herbergen. Daarvoor worden voor die gelegenheid alle kerkbanken een slag gedraaid. De pessimisten, die menen dat het allemaal niet zou lukken krijgen dan ook ongelijk". Naast de organisatie van het koor- concert heeft het bestuur van het Holtens mannekoor ook al het pro gramma ter gelegenheid van het tienjarig bestaan al voor een groot deel in kannen en kruiken. Het ju bileum zal gevierd worden op vrij dag 21 november a.s. met o.a. een optreden van de gebroeders Brou wer. Bijdrage Om de kosten voor de koorconcert zoveel mogelijk te drukken en zo doende een grotere bijdrage te kun nen leveren aan het uiteindelijke doel van het concert: het kinderte huis Las Palm as in Santiago in Chi li, zullen er geen programmaboek jes worden gedrukt, maar verzorgt de dirigent van het Holtens Man nenkoor Bert Jaarsveld - die ook de algehele leiding heeft tijdens het concert - het programma toelich ten. Elpee Enige weken geleden werd in de Walburgiskerk te Zutphen de der de langspeelplaat van het koor op genomen. Van iedere verkochte plaat wordt vijf gulden bestemd voor het project in Chili. Speciaal voor deze elpee werd in Holten een foto van het koor gemaakt, die op de hoes van de elpee zal prijken. Na de opamen in Zutphen ging men met bussen naar Holten waar op het grasveld van 't Vletgoor de zan gers en zangeressen naar het vogel tje van de fotograaf keken. Dat een en ander gepaard ging met v'e'el inschuiven en opschuiven, voordat alle zangers op de gevoelige plaat konden worden vastgelegd, kan men zich voorstellen. Tijdens het concert in Holten zal men uiteinde lijke resultaat kunnen bewonderen en vanzelfsprekend ook kopen. Kaarten voor het concert zijn ver krijgbaar bij: Boekhandel Heu- sinkveld en de Rabobank en 's avonds voor de aanvang van het concert, dat om 20.00 uur begint, bij De Kandelaar. Ook kan men kaar ten telefonisch reserveren bij E. Stam, Schreursweg 3, tel 6 14 95 en A.G. Vorkink, H.J. Wansinkstraat 17, tel. 6 15 90. De kosten bedragen f. 7,50 per persoon. Het Groot Twents koor Jubilate Deo ging aan de oever van de vijver van't Vletgoor op de foto. "Het lager beroepsonder wijs, presenteert zich steeds meer als een zelfbewuste on derwijs vorm. Het heeft veel te bieden. Ook De Marke in Holten biedt een gedegen beroepsvoorbereiding in verschillende richtingen", aldus directeur J. Koelemaij die sprak tijdens de feestelij ke diploma uitreiking, op vrijdag 6 juni j.l. "Voor de Marke was 1986 een goed schooljaar. Het was een jaar van grote inspanning. Naast het aan brengen van de nodige vernieuwin gen was het ook een jaar tot bezin ning op het lesprogramma. Het do cententeam heeft het lessenpakket aangepast aan de eisen die een mo derne samenleving aan haar jonge deelnemers stelt: goed kunnen functioneren in de maatschappij, jezelf kunnen redden en anderen van dienst willen zyn. De Marke heeft zijn vorm gevonden". Om die lessen steeds goed aan te la ten sluiten op de praktijk heeft De Marke nu een technische commis sie ingeïnstalleerd die de praktijk nog dichterbij moet brengen, voor al op het gebied van de landbouw. De commissie bestaat uit de heren G.W. Harmelink uit Bathmen (vee houder), A.v.d. Brink uit Holten (veehouder), F.D. Lubbers uit Hol ten (SoWeCo) en de directieleden J. Koelemay, J. Groenewegen en de leerkracht A. van Eekelen. Vooruitzichten Ondanks de vreugdevolle geluiden, bijvoorbeeld over het grote aantal geslaagden op C niveau en het aan tal leerlingen dat doorstroomt naar het vervolg onderwijs, waren er met name bij de uitreiking van de diplo ma's aan de leerlingen van de agra rische opleiding kritische geluiden te horen omtrent de vooruitzichten in de landbouw. Namens de mede zeggenschapsraad sprak de heer H. Bronsvoort de eerste geslaagden van de agrarische richting van De Marke toe. "Er is in de afgelopen vijftien jaar veel veranderd in de landbouw. De vooruitzichten zijn niet het zelfde als vijftien jaar geleden. Het keer punt Is reeds gepasseeerd. De markt voor de producten is verza digd en terwijl de ontwikkelingen op technische gebied een steeds grotere rol gaat. spelen, hebben de beperkende maatregelen, denk maar aan de meststoffenwet, grote gevolgen voor de bedrijfsstructuur. De melkrobot is er nu nog niet, maar technisch staat de tijd niet stil. Ik ben niet optimistisch over de toekomst in het agrarisch be drijf. Ik raad jullie dan ook aan, samen met je ouders en eventueel derden, goed uit te zoeken waar je je werkplek wilt zoeken". Het subsidiestelsel voor culturele activiteiten gaat op de helling. Dit deelde de voorzitter van het dage lijks bestuur van de commissie So ciaal én Cultureel Werk, G. J. van 't Holt mee tijdens de eerste verga dering van de commissie in de nieuwe samenstelling. Het huidige susidiesysteem is ge baseerd op historische gegevens Op korte termijn zal het college van b en w aan drie architecten op dracht verlenen tot het maken van een schetsplan voor een gecombi neerd dorpshuis/annex gymlokaal aan de Lageweg. Dit deelde wet houder WJ. Dalhuisen mee tijdens de vergadering van de commissie SoCuWe. Hoewel geenzins vaststaat dat het oorspronkelijke ontwerp van archi tect Beeftink voor een dorpshuis aan de Tuinstraat nu is afgeschre ven, maakt de nieuwe lokatie aan de Lageweg een goede kans van slagen, vooral omdat er door de brand ongeveer een half miljoen gulden aan verzekeringsgelden be schikbaar komen. Wethouder Dals- huisen noemde het dan ook „dom" als de mogelijkheden aan de Lage weg niet onderzocht zouden wor den. Nog deze week zal het voorstel op de agenda van b en w prijken, waar na nog voor de vakanties de op drachten de deur uit zullen gaan. Om welke architecten het gaat wil de de wethouder voorlopig nog even binnenskamers houden. Om dat er haast is geboden, zullen de architcten de zomervakantie nog enige tijd moeten uitstellen, want het college wil op korte termijn de plannen op de rails zetten. Wethou der Dalhuisen verklaarde, dat in afwachting van de verdere plannen een voorlopig rooster voor de gym lessen is opgesteld en verzekrede dat er hoe dan ook een gymlokaal op de Kol zal komen. Door de nieuwe situatie is de bege leidingscommissie, die ook de plan nen voor een Dorpshuis aan de Tuinstraat heeft begeleid, weer ge activeerd. Namens de commissie SoCuWe neemt Janneke Metsema- kers-Rouw'e zitting in de commis sie. Zij volgt Kees van Bruggen op die geen zitting meer heeft in de commissie SocuWe in haar nieuwe samenstelling. die vaak niet meer kloppen met de werkelijkheid van heden. Zo krij gen sommige verenigingen en clubs een subsidie op basis van een jeugdledental van vijf 'a zes jaar geleden, terwijl het aantal jeugdle den nu aanmerkelijk hoger ligt. An dere clubs of verenigingen ontvan gen een subsidie op een eenmalige aanvraag van jaren geleden. Ook de kortingen die door de bezuini gingsmaatregelen in de laatste ja ren moesten worden toegepast, zijn gebaseerd op de verouderde gege vens. Het dagelijks bestuur van de com missie SoCuWe wil de subsidie- koek in de toekomst eerlijker gaan verdelen. Daartoe wordt momen teel een concept-beleidsplan ont wikkeld dat in de eerste week van september drie weken lang ter inza ge zal liggen voor het publiek. De definitieve vaststelling zal dan plaats vinden in de vergaderingen van 24 september en 2 oktober aan staande. De leden van de commis sie konden zich unaniem vinden in het voorstel. Zondag 15 juni aanstaande vindt in Den Haag een grote landelijke ma nifestatie plaats tegen de apart- heid in Zuid Afrika. De manifesta tie wordt gehouden ter gelegenheid van de herdening van de bloedige onlusten in Soweto, nu tien jaar geleden en wordt georganiseerd door de samenwerkende anti- apartheidsorganisaties in Neder land. De manifestatie begint om 14.30 uur op het Malieveld in Den Haag, waarna in optocht naar de ambas sade van Zuid Afrika wordt gegaan. Er zijn sprekers uitgenodigd van FNV, PvdA, CPN, PSP, PPR, Black People in Holland Against Apart heid en het scholierencomit'e. Bo vendien zal het woord worden ge voerd door een vertegenwoordiger van het ANC. De penningmeesters van verschil lende Holtense verenigingen zijn vorige week donderdag door de commissie Sociaal en Cultureel Werk op hun vestje getikt tijdens de behandeling van de definitieve vaststelling van de subsidies voor het boekjaar 1985. Hoewel de be dragen uiteindelijk wel met elkaar in overeenstemming waren, bleek dat er boekhoudkundig nogal wat mankeerde aan de diverse aanvra gen. Ook waren de commissieleden van mening dat er het een en ander schortte aan de verslaglegging met betrekking tot de besteding van de gelden terwijl in de meeste gevallen een evaluatie ontbrak. Met name bij de subsidieaanvraag van de Scholengemeenschap Mid den IJssel, de dagmavo, wilde de commieleden H.Dul en mevrouw Koelemay graag het uiteindelijk ef fect gemeten zien. De dagmovo vroeg een bijdrage in het kader van de emancipatiesubsidie voor de cursus „Science". Mevrouw Koele may had zich eerder uitgesproken tegen het verlenen van een emanci- aptiesubsidie. Zij was van mening dat dit een schoolse activiteit was die gesubsidieëerd diende te wor den uit de pot schoolsubsidie. Het commissilid Dul wilde graag weten of volwassenen door het volgen van cursus „science" zich aangemeld hadden voor de lessen in excacte vakken, maar kon dit in het verslag van de dagmavo niet terug vinden, al gaf hij toe dat het effect van emancipatorische activitenten moeilijk meetbaar zijn te maken. Voorzitter G.J. van 't Holt zegde toe, dat in het nieuwe beleidsplan Sociaal en Cultureel werk het on derdeel verslaglegging extra aan dacht zal krijgen. Aan het nieuwe beleidsplan wordt momenteel druk Radio Oost is begonnen met een ruilbeurs voor luisteraars. Mensen die op zoek zijn naar een bepaald voorwerp of iets hebben aan te bie den, kunnen dat elke zaterdag tus sen 11.00 en 11.30 uur rechtstreeks kenbaar maken in de uitzending. Radio Oost probeert dan vraag en aanbod bij elkaar te brengen.Er mag geen geld worden gevraagd of geboden. Mensen die kleine goederen of voorwerpen zoeken of willen ruilen, kunnen Radio Oost bellen: 074 43 00 45. Ook kan men schriftelik rea geren: Radio Oost, postbus 1000, 7550 BA Hengelo. Naast de ruilbeurs is vorige week zaterdag ook het programma Toe ristische tips begonnen. In samen werking met de VW's in Overijssel geeft Radio Oost tussen 12.00 en 12.30 uur toeristische tips voor in woners van deze provincie. Gedu rende de zomermaanden komen de ruilbeurs en toeristische tips in plaats van het hoorspel de Joseph- stoate en het Joumalistenforum, gewerkt. Daarin zal ook worden op genomen aan welke voorwaarden subsidieaanvragen moeten vol doen en zal een zekere verplichting tot evaluatie achteraf worden op genomen. Met ingang van het nieuwe school jaar zal de afdeling Holten van de Scholengemeenschap Midden IJs sel, het dagonderwijs voor volwas senen, verhuizen van gebouw Irene naar de voormalige kleuterschool Repelsteeltje. Dit deelde wethou der W.J. Dalhuisen donderdag avond mee tijdens de comissiever- gadering Sociaal Cultureel werk. De dagmavo gaat in Repelsteelte een soort „LAT'relatie aan met de muziekschool, die reeds eerder van de Schakel verhuisden naar Repel steeltje. De dagmavo was sinds een jaar gevestigd in Irene. Hoewel men dankbaar was voor de tijdelijke op lossing, bleek de functie van Irene, o.a. als bijeenkomsten voor uit vaarten niet te stroken met het onderwijs. Beide instellingen zijn volgens de wethouder bijzonder tevreden met deze oplossing. De Dagmavo zal vooral 's morgens gebruik maken van Repelsteeltje, terwijl de lessen van de muziekschool meestal na de middasg plaats vinden zodat over last over en weer beperkt zal blij ven. Aan de van Rhijnschooi td Almelo v diploma MEAO Henk Jan Aanstoot en Jan Stam Ezn. Aan de Chr. Scholengemeenschap Noet- sele te Nijverdal: Mavo: Ineke Bolink, Loes Dijkink, Ina Huls man. Irma Jansen en Renate Stam. Havo: Hetty Beldman, Johan Jansen, Wim Meilink, Anno Muller en Jan Post. VWO: Willem Jelle Berg. Andries van loe ren en Wim Mooiweer. Aan de Chr. LH NO „Veerenland" te Rijs sen: Annemiek Meijerink, Carla Paalman, Tonnie Aanstoot, Nicoline Aanstoot, Edith Bosschers, Erica Kruimelaar, Marian Elber- sen en Irma Baan (Lichtenbergerweg), Jo hanna Wolthuis (Elsenerveldweg). Aan de Lagere Tech. School te Rijssen: Voor het diploma Boogtassen voor gevor derden: G. H. Rensen, A. J. Roeterdink, B. J. Tempelman en H. Keveldam. Voor het diploma Autogene metaalbewer king voor gevorderden G. Paalman (Bor- keldsweg); voor het diploma Mig Mag-las- sen elementair: Frits Jan Haan en G. Steen bergen. Chr. Lagere Landbouwschool, Wierden: Dinant Kruimelaar. Lagere Ondernemers- school te Enschede: Gerben Schuppert. De A.V.O. collecte heeft in de ge meente Holten een bedrag van f. 3.237,60 opgeleverd. De A.V.O. Nederland bedankt alle collectanten voor hun inzet en alle mensen die een bijdrage hebben geleverd voor hun steun aan de invalide mens. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer E. Steunenberg voor het vergroten van een dakkapel op het perceel Brenderweg 4; - aan de Landelijke Hervormde Bouwstichting voor bejaarden te Utrecht voor de bouw van 19 bejaardenwoningen bij het perceel Vrij heidslaan 1; - aan de heer J. A. Aanstoot voor de bouw van een (nieuwe) woning. Broekweg 5. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DANWEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BE ZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDE LING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. VERLENGING RIJBEWIJZEN De laatste tijd doen geruchten de ronde, dat er een andere regeling komt voor het verlengen van rijbewijzen. Wat is het geval? Wel, binnen afzienbare tijd (naar verwachting per 1 oktober 1986) komt er inderdaad een andere regeling. Het rijbewijs zal niet meer voor 5 jaren geldig zijn, maar doorlopend, tot u 70 jaar bent. Daarnaast zal het rijbewijs dan ook niet meer door de provincies maar door de gemeenten worden af gegeven. Nu rijst de vraag of degene, die nu zijn rijbewijs moet verlengen kan wachten tot de nieuwe regeling ingaat. Nu, dat kan niet! Wanneer uw rijbewijs nu is verlopen of binnenkort zal verlopen moet u tijdig verlengen, want rijden zonder geldig rijbewijs is verboden en dus strafbaar. KortomZolang de nieuwe regeling niet van kracht is, moet u tijdig uw rij bewijs verlengen. Is uw rijbewijs al verlopen, dan kunt u dit nog binnen één jaar na de einddatum verlengen. U mag dan niet meer rijden, maar verlenging is nog wel mogelijk, Is ook dit jaar verstreken, dan zult u opnieuw rij-examen moeten doen. ONTWERP GEDEELTELIJKE HERZIENING VOORSCHRIFTEN BESTEMMINGSPLAN „DIJKERHOEK" (2e WIJZIGING) De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 17 juni 1986 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van een gedeeltelijke herziening van de „Voorschriften bestemmingsplan Dijker- hoek". Deze herziening (2e wijziging) heeft betrekking op artikel 14 van de Voor schriften inzake wijzigingsbevoegdheid, gebaseerd op artikel 11 W.R.O. Met deze herziening wordt beoogd de bij de wijzigingsbevoegdheid in acht te nemen voorschriften in overeenstemming te brengen met de voorschriften voor de bij het bestemmingsplan direkt toegekende bouw mogelijkheden voor woningen danwel de bestaande woonbebouwing. Een exemplaar van het geldende bestemmingsplan is tevens ter inzage gelegd. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp van een gedeeltelijke her ziening van genoemde voorschriften indienen bij de gemeenteraad. Holten, 12 juni 1986 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard ONTWERP-WIJZIGINGSPLAN ART5KEL 11 W.R.O. BESTEMMINGSPLAN „DIJKERHOEK" (3e WIJZIGING) Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voorne mens zijn met toepassing van artikel 14 van de „Voorschriften bestem mingsplan Dijkerhoek", gebaseerd op artikel 11 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, genoemd bestemmingsplan te wijzigen ten behoeve van de bouw van woningen op een gedeelte van een perceel grond met de be stemming „agrarische doeleinden, categorie AG (agrarisch gebied)", ge legen aan de Hakkertsweg. Het ontwerp-wijzigingsplan artikel 11 W.R.O., vervat in toelichting en plankaart, ligt gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een iederter inzage. Op deze planwijziging zullen de voorschriften van het geldende bestemmingsplan „Dijkerhoek" van toepassing worden verklaard. Om die redenen is tevens een exemplaar van het geldend plan ter inzage gelegd. Belanghebbenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende bovengenoemde termijn van een maand, gerekend vanaf het tijdstip van bekendmaking, schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp-bestemmings- plan bij hun college in te dienen. Holten, 12 juni 1986 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester J. P. Stegeman, secretaris

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5