UiP Reünie MEAO in Hengelo Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Avondfietsvierdaagse geteisterd door regen Uit het politierapport Vanuit de kantlijn Stunteam toert door de regio HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Jj| Ondanks herfstweer 400 deelnemers 't Klavier krijgt een terrasje Amnesty op de markt DONDERDAG 12 JUNI 1986 NED. HERV. KERK: 09.30 uur ds. R. Visser; (Bevesti ging ambtsdragers). 19.00 uur. ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Zuiderzee- fonds. Oppasdienst: mevr. Markvoort- Baltus en Comelie Heemstra. Diessenplas: Woensdag 18 juni 19.30 uur ds. J.W. Dragt. GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur Ds. M. Berg. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de twee de collecte voor rente en aflos sing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.L v. mevr. R. Kolkman. Oppasdienst: mevr. Prins-NiJ- kamp, mevr. Smit-Paalman en mevr. Tromop-Van der Meulen. Mevr. Dul-De Fockert, mevr. Paalman-Zwiers en Marion Dul. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DUKERHOEK: 09.00 uur: ds. W.Vons. Uitgangscollecte: Zuiderzee- fonds. OKKENBROEK: 09.30 uur. ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, teL 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 12 tot en met 19 juni: zr. W. Marcus, tel. 05700-124 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 614 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: J.H. Koppert, T. van Ameron- genstraat. 25, Markelo, tel. 05476-22 00. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 61515. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, teL 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK. Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 1328 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electrieiteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. ZATERDAG 14 JUNI: 10.30-15.00 uur: Bazar en rom melmarkt De Schakel; Landdag Paardrijden gehandicapten bij mane'ege Snorrewind. MAANDAG 16 JUNI: 15.45 uur Openbare les Algeme ne Vorming Muziekschool WOENSDAG 18 JUNI: 20.00 uur concert Jubilate-Deo in De Kandelaar. VRIJDAG 20 JUNI: 14.15: Warenmarkt, aanbieding boek Amnesty International aan burgemeester Van Rap- pard;20.00 uur:recreatietent op de Borkeld: Open Deur zang- dienst ZATERDAG 20 JUNI: Boeldag HMV; slotuitvoering leerlingen muziekschool; Puzel- ritMAC. MAANDAG 23 JUNI: Avond-zwemvierdaagse; jubi leumactiviteiten in zwembad; waterpolotoemooi. DINSDAG 24 JUNI: Avond-zwemvierdaagse; jubi leumactiviteiten in zwembad; waterpolotoemooi. WOENSDAG 25 JUNI: Avond-zwemvierdaagse; jubi leumactiviteiten in zwembad; waterpolotoemooi DONDERDAG 26 JUNI 19.00 uur: Oude Motoren door dorpscentrum; avond-zwem vierdaagse; jubileumactivitei ten in zwembad; waterpolotoer- nooi. VRIJDAG 27 JUNI: Slotavond avond-zwemvier daagse; disco in zwembad; slot waterpolotoemooi. ZATERDAG 28 JUNI: Tot 17.00 uur op Smidsbelt en Kerkplein: Schaapscheerders- feest, Vrije markt; Recreatie volleybaltoernooi Mintonette. DINSDAG 1 JULI: 19.30 uur. Feestavond Schooi en Volksfeest in Bonte Paard. Revue D.A.T. WOENSDAG 2 JULI: Vanaf 09.30 uur: School-en Volksfeest Dijkerhoek Gevonden: drie bankbiljetten een paraplu; kinderhaarspeld zilveren armband „Karin"; brui ne portemonnaie inhoudende buskaart; sleutel en enig klein geld; een regen-jack donker blauw met grijs; beige dames- portemonnaie met o.a. bank- pasje t.n.v. Bruseker; een sleu telhanger met vijf sleutels o.a. van Niussan: een zwaan; licht blauwe parkiet. Verloren: grijs-bruin gestreepte kat met rode halsband; doublé dameshorloge; bruin loonzakje met opschrift P. Hogewind; een damesbril; lichtbruine lederen knipportemonnaie met inhoud; een zilveren schakelarmband; gouden trouwring „Rieki 1-10- '77 27-8-'80"; rood/bruine da- mesportemonnaie met inhoud; bruin mapje met drie Peugeot- sleutels; een witte zweetband. Geboren: Hans Nico zv J. G. Coster en G. H. Grote boer (geb. te Deventer); Clazina Ger- dina dv H. H. Bronsvoort en G. J. Holmer (geb. te Deventer; Willemien Jettie dv G. J. Agter- kamp en A. M. H. Ntjland; Hen- rike dv G. M. Markvoort en G. H. Elbersen; Kevin zv F. H. Stam en B. M. Boeve. Gehuwd: B. D. Groteboer, oud 26 jaar, Holten en D. W. Kettela- rij, oud 23 jaar, Holten; T. Bus- sink, oud 27 jaar. Velsen en G. A. Scheperman, oud 22 jaar, Velsen; H. J. Stulen, oud 24 jaar, Vriezenveen en J. H. Reinders, oud 29 jaar, Vriezenveen; J. M. Götz, oud 27 jaar, Meppel en A. M. W. Bogers, oud 23 jaar, MeppeL 3 juni: Op de Beusebergerweg ter hoogte van De Schure vond een aanrijding plaats tussen een bestel auto en een personenauto. De be stelauto kwam van de Boldersweg gereden en draaide de Beuseber gerweg op, waarbij hij geen voor rang verleende aan de personenau to. Mede doordat laatstgenoemde niet geheel rechts reed, botsten bei de voertuigen op elkaar. Het echt paar M. wonende te Holten, die in de personenauto zat, werd met ver wondingen aan het gelaat overge bracht naar een ziekenhuis te De venter. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Te omstreeks 14.00 uur die dag, botste een vrachtauto frontaal op een personenauto in de Oranje straat ter hoogte van rijwielhande laar Stam. Gezien vanuit de rich ting Markelo stond een andere vrachtauto rechts geparkeerd. Een niet verzekerd. De auto werd inbe- slaggenomen en na het opmaken van een proces-verbaal werd de man overgedragen aan de Mare chaussee die hem de grens overzet te. 6 juni: Door de gemeente Holten werd aangifte gedaan van diefstal van een geiser uit één der units van het woonwagenkamp aan de Mar- keloseweg. Bij Edah werden twee dames be trapt b(j het wegnemen van enkele pakken koffie. In eerste instantie piepten ze er tussenuit, doch kwa men 10 minuten later weer terug. Ze waren het niet eens met het win kelpersoneel, die getracht had ze tegen te houden. De justitie zal ver- moedehjk wel beslissen dat deze koffie duur betaald wordt. 8 juni: In de afrembocht van de Ryssenseweg, voor de kruising met Regen, harde wind en kou, teister den vorige week de deelnemers aan de Holtense avond-fietsvierdaagse. Dat er ondanks nog bijna 400 deel nemers aan de start kwamen, was vooral te danken aan de enige mooie fietsavond van die week: maandagavond. Aangelokt door het fraaie weer startten de meeste deelnemers al op de (reserve)maan- dagavond al in plaats van dinsdag avond. „Ik denk, dat als we dinsdag pas van start waren gegaan, dat we nog niet de helft aan deelnemers hadden gehad," verklaarde Wim van Oyen, een van de leden van de organiserende Holtense Wielerver eniging. „Op dinsdagavond hebben nog geen tien nieuwe inschrijvin gen gehad. Logisch, want het re gende de hele avond gewoonweg bakstenen". Toch kwamen er dins dagavond al met al nog zo'n twee honderd dappere doorzetters aan de start, het merendeel dames van „een zekere leeftijd" en jeugd onder de veertien jaar. „Mijn man is niet voor de televisie vandaan te bran den, daarom hebben mijn buur vrouw en ik maar besloten om mee te fietsen met de avond-vierdaagse. Dat is een stuk gezonder, al had het best wat beter weer mogen zyn," vertelde een deelneemster, gehuld in een zeer ruim bemeten regenpak Het regenpak bleek van een van haar zonen, die het graag voor deze gelegenheid had afgestaan aan zijn moeder. Zoonlief was ook geveld door de voetbalkoorts, terwijl hij fietsen voor zyn plezier al lang had TOYOTaI Schuppert I GARAGE SCHUPPERT B.V. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 /tel. 05483-6 13 63 afgeleerd. „Hij rijdt alle dagen, Niet wetende wat hun in de loop weer of geen weer, op de fiets naar van de week nog zou overkomen school. Dan krijg je dat", vergoe- aan regen ellende gingen de fiet- lijkte zyn moeder, sers maandagavond opgewekt op Succes pad' ongelukken. Een attente automobilist zag op dinsdag 3 juni te omstreeks 17.50 uur dat een automobilist op de par keerplaats by Albert Hein tegen een andere auto, vermoedelijk een gele van een Japans merk, opreed. De veroorzaker stapte uit, bekeek de schade van de tegenparty, doch Voor het eerst dit jaar kon er ook reed daarna weg. Btj de politie Is gestart worden in Dykerhoek, dat starten. De meeste deelnemers za- ^ans wel de vermoedehjke dader maandagavond direct al door 35 ten voor half zeven al op de fiets zo- ^fend, doch de benadeelde heeft deelnemers als startplaats werd ge- dat ze voor het journaal van acht ach op heden 11161 fer^, kozen, ook volgend jaar zal Dijker- uur weer hoog en droog en wel ach- PoUüf zou graag in contact komen hoek als startplaats meegenomen ter de koffie zaten, niet nadat zy met deze benadeelde, zodat ze ae zichzelf op de videobeelden hadden bewonderd die elke avond door Wim van Ooyen op de route werden gemaakt. „Ze stonden elke avond wel drie rijen dik voor het televisie toestel. Dat zullen we zeker volged jaar herhalen". de Markeloseweg, geraakte een personenauto k personenauto in een slip en vloog lo werd achter die TOChtouto tot stilstand gebrachtomdatxreente- bestuurder kwam genligger aankwam. De betreffen- de vrachtautobestuurder die ook met de schrik vnj. uitderichting^elokwa^tr^ Junfc Te omstreeks n.20 uur echter gewoon doo vond op de Molenbelterweg een doende frontaal p Kp*;rhn- verkeersongeval plaats tussen een ger. Deze auto w personenauto en een voetgangster EJul 8 persooniyke Qp trottoir Uep De worden in het uitzetten van de rou tes. Hoewel het vervroegen van de starttyd tot half zeven voor de le den van de wielervereniging moei- fijk is in verband met de dagehjkse werkzaamheden, zal overwogen worden ook volgend jaar vroeg te doorrijder aan kan pakken. 4 juni: Een bestuurster van een bromfiets werd op de Raalterweg onwel en kwam te vallen. Hierdoor brak zy haar rechter been en werd overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. Een Duitser trok de andacht in het dorp, gelet op het feit dat hy dieselolie te koop aanbood. By na der onderzoek bleek de politie dat deze man een personenauto by zich was va£ oa 00 uur tot 16.00 uur druk had, welke was voorzien van een met m ongeval. De juiste oorzaak vals kenteken. Tevens gaf hy een van jjet ongeval is nog niet geheel valse naam op en ook zyn auto was duideUjk. nenauto die van de berg afkwam, reed pardoes het trottoir op en schepte de bejaarde voetgangster (78 jaar). Met een gebroken neus werd ze opgenomen in een zieken huis te Deventer. De oorzaak van het ongeval is nog niet geheel dui- dehjk; of de auto geraakte in een naast de rijbaan gelegen goot, of de auto had voordien een klapband. De technische dienst van de ver- keersgroep zal een onderzoek in stellen. 7 juni: Op de Al, en wel op de afrit naar het benzinestation van Texa co, geraakte een vrachtwagencom binatie van de weg. Nadat eerst en kele verkeersborden werden plat gewalst, belandde het voertuig ge kanteld in de bermsloot De bestuurder werd met een gebroken rib voor nader onderzoek overge bracht naar een ziekenhuis te De venter. De schade aan de vrachtau to valt naderhand nog wel mee, doch de schade aan de inhoud (voor miyoenen aan copieerapparaten) was nog niet te overzien. De politie HENGELO - De gemeentelijke MEAO aan de Laurastraat neemt op 1 juli afscheid van haar direk- teur, W. G. van Diek. Hij begon zijn loopbaan in het onderwijs 40 jaar geleden bij een lagere school in Neede. Daar werd hij na kor je tijd al hoofd van de school. In 1974 ver huisde hij naar Hengelo en ging les geven aan de dat jaar gestarte MEAO. Ook daar verliep zijn loop baan voorspoedig want hij werd er onder-direkteur en daarna direk- teur. In die tyd heeft hy een reputatie opgebouwd van een man die zeer gesteld is op zyn leerlingen en oud leerlingen en daarom heeft het or- ganisatiekommitee besloten het af scheidsfeest te kombineren met een reünie voor alle oud-leerlingen. Daarmee hebben de organisatoren het zich echter niet makkehjk ge maakt. Vorig jaar namelijk is de MEAO in de zomermaanden be zocht door de rooie haan en werd de gehele administratie en het archief door het vuur verwoest. Daarmee dus ook het adressenbestand van Wisky Hij drinkt wisky en dat weet vrij wel iedereen die hem kent. Niet dat het met overmaat gepaard gaat. Maar echte wisky-drinkers zijn in dit Amsteldorp nu een maal op de vingers van één hand te tellen. Daar komt nog wat spe ciaals bij. Zoals meerdere van zijn leeftijdsgenoten bezit hij een bijnaam. En eentje die naar alle waarschijnlijkheid komt uit de koker van wat ik eens heb ge noemd de bizarre bareigenaar. Goed, zijn eigen voornaam in combinatie met zijn bijnaam maken hem voor mij de verper soonlijking van Johnnie Walker. Een boerenzoon die in 1820 in Kilmarnock in het Schotse graaf schap Ayrshine werd geboren. Een streek die meerdere grote zonen heeft voortgebracht. Schotlands grootste dichter Ro bert Bums zag er in 1759 het le venslicht. Hij schreef schitteren de ballades en dankt zijn grote populariteit in Schotland met name aan zijn voorliefde voor vrouwelijk schoon, de bonnie lassies zoals ze dat in de Hoog landen noemen. Maar ook een wee dram (een kleintje wisky) kon hij uitermate waarderen. Nog geen twintig jaar later werd er John MacAdam geboren, de latere uitvinder van door middel van geklopte keien en basaltslag verharde wegen. Wiens naam daar nog in terug te vinden is, maar dan wel helemaal verbas terd: macadamwegen. Maar terug naar Johnnie Wal ker, althans de Schotse. Een kruideniertje, die in de wisky dis tilleerderij op een gegeven mo ment meer, allesbehalve droog, brood zag. Zelf heeft hij de we reldfaam nooit meegemaakt. Daar hebben zijn nazaten voor gezorgd. Het visitekaartje van de Walker wisky is wereldbe kend. De tekening, aan de hand van een oude foto van Johnnie Walker gemaakt, laat een slanke gentleman zien compleet met wandelstok en hoge hoed. Door Tom Browne in 1908 ontworpen. En zoals het vaker is gegaan in de wereld van de reclame, er kwam een ijzersterke slagzin bij. Het tweede deel daarvan wens ik onze Holtense Johnnie Walker van harte toe: Still going strong. Demis thoom. alle leerlingen en oud-leerlingen. En dat zijn er nogal wat geweest want voordat de school in Hengelo startte, draaide de MEAO in Hol ten als een experiment met enkele klassen. Volgens Rüdi By vank, de woord voerder van het organisatiekommi- tee, gaat het om zo'n duizend leer lingen die in de omgeving van Hen gelo en Holten wonen. Om toch te proberen zoveel mogelijk leerlin gen te bereiken plaatst het kommi- tee de komende weken adverten ties in een aantal dagbladen en pro beert ook via mond-op-mond rekla- me iedereen op de hoogte te stellen van het gebeuren. Verder probeert de organisatie bijdragen te verzamelen voor een afscheidskado en ook dit heeft twee funkties. naast de welkome gelde- Uj ke bydrage wil men namely k pro beren aan de hand van de binnen gekomen bank en giro-overschrij vingen een nieuw adressenbestand op te bouwen. De bydragen kunnen worden gestort op bankrekening 65.22.52.222 ten name van de MEAO-Hengelo of gironummer 811153 van de NMB -Almelo, onder vermelding van het examen jaar. De feestelykheden op 1 juli zullen worden gehouden in het schoolge- Het Bennie Carrera Stuntteam, dat bouw aan de Laurastraat waarbij on(jer andere bekend werd door het de examenjaargangen van 1980 t/m polulaire televisie programma De 1985 om 19.30 uur worden verwacht (jg Beste zal op 12 juni optre- en de jaargangen van vóór 1980 pas ,jen Ny verdal op het parkeerter- om 21.00. rein van de Bowlingboerderij, waar het stunteam vanaf 20.oo uur ga rant zal staan voor een aantal adembenemende stunts. Op zater dag 14 juni (20.00 uur) en zondag 15 juni (15.00 uur) is het team te zien in Raalte op de parkeerplaats by Do mineeskamp. Het stunteam had ook een optre den in Holten gepland en wel voor vrijdag 13 juni op het parkeerter- Met eigenaar Jos Kamphuis heeft rein van W. Muller. By het ter perse gemeentewerken een plannetje gaan van dit bericht kon geen defl- ontwikkeld dat een eind moet nitief uitsluitel worden verkregen maken aan de overlast van links en of de gemeente inderdaad toestem rechts neergesmeten fietsen op het ming zou verlenen. trottoir op de hoek van de Dorps- straat en Larenseweg voor 't Kla vier. Er zal een fietsenstalling ko men, waardoor de voetganger weer vrije doorgang krijgt. Tevens is in het plan opgenomen de aanleg van een terrasje voor het cafe. Wanneer een en ander zyn beslag krijgt kon wethouder Wes- terik nog niet meedelen. Ook met bakker Nykamp zyn in middels besprekingen gevoerd over het terras op het Smidsbelt, waarbij de belangen van Nykamp en de vrijdagmarkt op elkaar zyn afgestemd. Bennie Carre ra en zyn mannen ha len in een hoog tempo de ene stunt na de andere uit. Brandende hek ken worden met motoren door boord. Een stuntman, die door een auto op snelheid is gebracht ghjdt op zyn rug door een zee van vuur. Spectaculair is ook de koprol met een auto. Hoogepunten van het programma zyn toch wel de explo derende doodkist en het doorboren met een motor van enige honder den TL-buizen. Voor leuke en betaalbare verlichting... Wierdensestreat 52, Rijssen De werkgroep Holten van Amensty International zal in het kader van het 25 jarig bestaan van Amnesty International op vrijdag 13 juni met enige activiteiten op de weke- Ujkse warenmarkt aandacht beste den aan dit jubileum. Zo zullen de marktgangers een bloem aangebo den worden en komt er een stand met verkoop en informatiemateri aal van Amensty Internationaal, dit alles gelardeerd met lichte mu ziek. Om kwart over twee zal aan burgemeester Van Rappard het ju bileumboek van A.I worden over handigd.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3