Blauw Wit- To taaidag A Holtertrappers eert zijn crosskampioenen Oranjestraat winnaar Stratenvoetbal '86 OKIA in de race om het kampioenschap Holten promoveert Jonge hockeyers zijn weer aktief ■a Tien jaar BCH gevierd met gezellig feest Jan Slotman vangt de grootste vis HOLTENS NIEUWSBLAD Zwemmen en crossen in feestweek Succes voor Bergruitertjes r DONDERDAG 5 JUNI 1986 7 Het kan niet ontkend wordért dat de hockeyclub Holten deze weken ongekende activiteiten ontwik keld.Naüwelijke warén de b^llon- ^eïtjV.^i'hët WlldeZWijnèntoernooi dé lucht in gegaan of liét traditione- le keilers en baggêrs toernooi werd afgew"erkt op> het SpprtÖal.Dejeug- digéhockeyleden; in de lèeftijd van - ïHet '25 jaar wilden bij zo- .vëel hdckeyenthousiasme niet ach ter blijven en organiseerde op him beiirt "eën eigen toernooi dat als naam meekreeg het Zwijnjakken- toernooi.- - Geheel in de sfeer van zelfwerk zaamheid, die binnen de hockey club vanzelfsprekend is, hebben de juniorleden de organisatie zelf op poten gezet. Het toernooi start vrij dagavond 6 juni meteen ontvangst op het sportdal van de deelnemen- organisatiecomité van HC jHilte de teams. Deelnemers, .zijn; Lo- Om twaalf uur wordt eert bégiri ge- chem, Alphen aan de Rijn, Keep fit maakt met de laatste partijen van liit'Oss. Hattem, HC-Maarii, twéé het toernooi; tetwijl omstreeks elf teams van HC Nijverdal, The Frogs uur de prijsuitreiking plaats zal uit Nieuw Vennep, HC Hoorn en het vinden. organiserende Holten. De deelne mers zullen pndergebracht worden in een tentenkamp op het sportdal. Zaterdagochtend om elf uur zal een begin gemaakt worden met het toernooi, met een! onderbreking om éénuur vooreen lunch. Aan het slot van de wedstrijddag wordt een bar- beque georganiseerd, muzikaal ge lardeerd doofde tonen van de dixy- landband met de weinig toepasse lijke naam 't Zuur, afkomstig uit Colmschate. Aansluitend wordt in het clubhuis een feest gehouden waarbij op de tonen van discomu- ziek de vriendschapsbanden wat nauwer aangehaald zullen worden. Zondagmorgen worden de deel nemers om elf uur gewekt met een brunch, geheel verzorgd door het organisatiecomité van He jHilten. Op zaterdag 7 juni houdt de ZW wisseltrofee zijn er voor diverse Blauw Wit '66 weer haar traditio- groepen bekers te winnen. Ook het ncle Sport en Speldag ter afslui- penalty schieten staat weer op het ting van het voetbalseizoen programma met als hoofdprijs een 198j5/.:86j deze keer tevens in het ka- fraaie bokaal. De voorrondes wor- der van het 20-jarig bestaan. den afgewerkt als onderdeel van bet voetbalcircuit waarna de twee Op deze dag is er op sportpark 't beste schutters van elk team uit de Vletgoof de hele dag Wat te doen voorrondes overgaan naar de finale voor spelers en supportérs, voor aan het eind van de dag. jong en oud, kortom voor de hele Blauw-Wit familie. Wethouder H J. Westerik had voor de kampioenen en toekomstige kampioen urljze raadgevingen. De organisatie is evenals voor gaande jaren weer in banden van de oud-vooratter van de Jeugd- commissie Ben IJspeerd.. Het och- tehdgedeelte staat weer in het te ken van de prachtige wisselbeker die door de oud-vooratter/speler Hotze Wiersma te Dokkum be schikbaar is gesteld. De beker wordt uitgereikt aan hét jeugdlid $at algemeen winnaar wordt van het voetbalcircuit bestaande uit 12 onderdelen o.a. dribbelen,vak- schieten, koppen, doelschieten, poortjesvoetbal etc-. Naast deze De wisselbeker de Ben IJspeerd- bokaal werd vorig jaar gewonnen door Henk Potman uit de Waarden- borchstraat. Ook voor de supporters en verde- Met een korte bijeenkomst, voorafgaande aan de weke lijkse clubcross heeft de FC de Holtertrappers vrijdag avond de drie Nederlandse kampioenen binnen de ver eniging, Jeroen Grave, Bar ry Meerman en Gerben Pin- kert in gehuldigd. Tevens re belangstellenden zijn er prijzen werden de vier overige Hol te winnen op een speicircuit. op en tense finalisten, Marco Gra- rond een van de voetbalvelden. Het ve, Sandor Kruiswij k, Henk circuit is geopend tot, 13.00 uur jan Beldman en Harm waarna meer dan 20 voetbalteams ^lein Velderman in de hlfi- verdeeld over diverse poules in rip hotrnkkpn mini-partijtjes zullen strijden om de prijzen. De meisjes zijn inge- „Toen Tinus Aanstoot, Roel Berg- deeld bij de pupillen en de dames man en ondergetekende in 1983 na bij de senioren. oprichting van de fietscrossclub de De totaaldag begint om 9.00 uur. Holtertrappers ons vervoegden bij het gemeentebestuur, werd er wat Het negende Stratenvoetbaltoer- nooi, dat zaterdag 30 mei werd gehouden op de velden van Blauw Wit op 't Vletgoor, is een overwin ning geworden voor het elftal van de Oranjestraat. In de finale wis ten zij het team van de Industrie- straat te klopppen met 3-0. In de fi nale om dé derde en vierde plaats werd het team van de Kozakken- straat met 1-3 verslagen door Hol- tèrbroek. Voordat de jongens van de Oranje straat de wisselbeker uit handen van handen van Jan Beltman de Beltman wisseltrofee in ontvangst mochten nemen, was er een span nende eindstrijd aan vooraf ge- gaan. Als winnaar van poule drie traden de Oranjeboys in het veld tegen het team uit Holterbroek, de winnaar van poule vier. In een spannende maar sportieve wed- de ploeg Beuseberg 2 uitgeroepen strijd werden de punten gedeeld (1- als sportiefste ploeg van het toer- 1), zodat strafschoppen uiteindelijk nooi. Het was ook een zeer doelrijk de beslissing bracht ten gunste van toernooi, er werden maar liefst 126 Oranjestraat. goals in 44 wedstrijden geteld. Ook in de kruisfinale tussen de win- Tot slot van het toernooi bedankte naars van poule 1 (Kozakken- Arie Onega de spelers voor het goe- straat) en poule 2 (Industriestraat) de spelmoraal, de vrijwliigers van moesten na een doelpuntloos gelijk de EHBO, die belangenloos weer spel, strafschoppen de beslissing hun medewerking verleende, maar brengen. Industriestraat was hier- gelukkig maar weining in actie in de betere. hoefden te komen, maar bovenal gastheer Blauw Wit, die zorgde Het Stratentoemooi werd dit jaar voor een voortreffelijke verzorging, gekenmerkt door uiterst sportieve sfeer. Geen enkele onkameraad- schappelijke actie werd geconsta teerd door de scheidsrechters, A. Wechtapel.T. Haan, J, Avezaath, L. Schiper, H„ Westerik, W. Bruns- vëld, J. Hovenkamp, Boerrichter Jr,. Door de scheidsrechters werd schamper om gelachen toen wij durfden te beweren dat wij binnen vijf jaar de nationale kampioen schappen naar Holten zouden ha len, terwijl de vereniging statutair nog niet eens was opgericht. In 1985 ontketende wij al een sportieve ex plosie door het behalen van het Nederlands kampioenschap door Bart. Willems; dat wekte hoge ver wachtingen. Dit jaar kunnen wij maar liefst drie Nederlandse kam pioenen huldigen", verklaarde clubbestuurder Hennie van de Keuken vrijdagavond met zonder enige trots. Dat het aanvankelijke ongeloof van de gemeentebestuurders maar van korte duur was, bleek uit de voortreffelijke samenwerking tus sen gemeente en fletse ross bestuur tijdens de organisatie van het Ne derlands kampioenschap, dat zoals bekend tijdehs de beide Pinkster dagen plaats vond op 't Vletgoor. Van de Keuken verwachtte dan ook dat als de vereniging straks met een verlanglijstje komt, men een gewillig oor vindt in gemeente lijke kring. In zijn dank betrok de fietscrossbestuurder ook vereni gingen Blauw Wit, OKIA, de Noordpool, MAC Holterberg en EHBO en niet te vergeten de vrij willigers uit eigen vereniging die mede hun steentje hebben bijge dragen tot het welslagen van het fietscrossevenement Wethouder Henk Westerik, die sa men met de voorzitter van de sport- commissie Johan Groene veld en de ambtenaar sportzaken Hans Wis- sink de huldiging bijwoonde, hield de jonge sportlieden voor dat dit Nederlands kampioenschap een begin kan zijn van een glanzende sportcarrie're. Hij had voor de spor ters in de dop een paar waardevolle leefregels: op tijd naar bed, ver standig eten, niet roken en niet drinken en op school goed je best doen, vooral met Engels, want als je hoger op wil komen in de sport moet je die taal goed kunnen be heersen. Voor het bestuur van de Holtertrappers had hij alle lof: „Dit was echt een staaltje van Holten Promotion. Holten spreekt een duchtig woordje mee". De drie kampioenen mochten ieder een fraai trainingspak in ontvangst nemen van de heer Van de keuken Op 12 mei j.1. bestond de BCH 16 Jaar. Het verjaarsparti jt je ter gele genheid van dit heuglijke feit werd gebonden op woensdag 26 mei in sporthal 't Mossink. Geen officiële toestanden, maar de lu strumcommissie had alle leden uitgenodigd voor een gezellig on derling toernooi. In het instructie lokaal had de familie Willemink enkele spelletjes opgesteld en be heerster Ada Keulen van de kanti ne had gezorgd voor smakelijke warme en koude hapjes. Van 6 tot 8 uur was de jeugd aan de beurt De deelnemers speelden steeds met andere partners, waar bij het wedstrijdelement duidelijk ondergeschikt was aan de gezellig heid. Misschien was voor deze groep wel het belangrijkst, dat er ijs, limonade en een kroket te ver dienen waren. Na afloop mocht voorzitter Gerrit de Roos enkele p.ijsjes uitdelen aan diegenen die bü de spelletjes het beste hadden gescoord; ook had hij namens de Nederlandse Badminton Bond een standaardje voor het eerste jeugd- team in verband met het behaalde kampioenschap, terwijl de leden van dit team een herinnerings vaantje overhandigd kregen. Vervolgens waren de senioren aan de beurt. Ook hier kreeg het eerste team een standaardje als be loning van de Bond voor het be haalde kampioenschap. De techni sche commissie onder leiding van Reijer Dorresteijn had de deelne mers in een aantal teams opge deeld, waarvan er per ronde een tweetal in het strijdperk diende te verschijnen. Uitslagen met te hoge cijfers werden vooraf verboden en evenals bij de jeugd voerde het speelplezier de boventoon. Tijdens een ingelaste pauze werd de jarige Gerben Tombroers op originele wijze gelukgewenst en bood Heike Programma Sporthal *t Mossink voor de week van 7 juni 1986 tot en met 13 juni 1986 Zaterdag 20.09 - 21.00 B.Wissink Maandag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-22.30 badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 19.15-21.15 Mintonette Instruktielokaal: 19.00-20.30 Schei- degger Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-22.30 badmintonclub Holten namens de sponsor, terwijl de vier Donderdag finalisten een bloemenhulde kre- 08.10-16.30 scholengemeenschap gen. Alle aanwezige fietscrossers 20.00-21.30 s.v. Holten, All Stars werden onthaald op een flesje Vrijdag „prik". 08.10-15.30 scholengemeenschap Jan Beltman reikt aan de winnen de ploeg uit de Oranjestraat de wisseltrofee uit, goedkeurend ga degeslagen door organisator Arie Ongena. Het eerste touwtrekteam van OKIA kan terug kijken op een goed competitieseizoen. Na vorig jaar het kampioenschap te hebben be haald in de 640 kg. B klasse, wisten de Holtenaren zich in de A klasse uitstekend te handhaven en ein digden op de derde plaats in de eindrangschikking. Door dit resul taat mag OKIA deelnemen aan het wedstrijden om Nederlands kam pioenschap, die op 15 juni plaats vinden in Eernewoude, Friesland, 22 jnni in Eerbeek en 29 juni in een nog nader te bepalen plaats in west Nederland. Afgelopen zondag werd het zesde en laatste touwtrek-competitie- toemooi van gewest oost georgani seerd door de touwtrekvereniging Heure. OKIA begon het toernooi goed. De spanning was groot. In totaal moesten de Holtenaren tien punten verzamelen om de zo fel begeerde derde plaats vast te hou den, maar dan mocht de concurren ten geen punt verliezen. De eerste wedstrijd tegen Vorden werd ge wonnen. Na Vorden moest men aantreden tegen Erichem. Deze partij werd verloren en tegen Bek veld werd zonder al te veel moeite gewonnen. Ook tegen Oosterwijk werd gewonnen. Hierna moest te gen koploper Eibergen het touw opgenomen worden. Werd deze trekbeurt gewonnen, dan was de derde plaats gereserveerd voor OKIA want mede kandidaat Bi sons had intussen al enkele punten laten liggen. Met het spreekwoor delijke klamme zweet in de handen werden de hakken stevig in de grond gezet en kon de winst na een zeer spannende partij binnen ge haald worden. De laatste twee trekbeurten waren door het wegvallen van de span ning geen hoogtepunten. In de punt door dat een van de spelers ge blesseerd raakte. OKIA behaalde in deze klasse een zesde plaats, waardoor het tweede team volgen de week moet deelnemen aan het trekbeurt tegen Bisons kregen bei- promotie/degradatie toernooi, de teams twee waarschuwingen, In de C klasse werd Halfweg boys nroorrinnr Hp crhPiHcrorht^r rip nar. uit. T-nnnolror Vomntnon flirii t Jdnuner» want oanung Iiaa van 't Holt namens de aktiviteiten- commissie bet bestuur als verjaars cadeau een electronische typema chine aan. Na een uitermate geslaagde avond ontvingen de meest gelukki gen bij de spelletjes enkele kleine sportprijsjes en de beste teams bij het toernooi mochten een sla groomtaart, een appeltaart of een boterkoek in ontvangst nemen, die uiteraard ter plaatse werden veror berd. De Inschrijving voor de avond- zwemvierdaagse, die gehouden wordt van maandag 23 juni tot en met vrijdag 27 juni is geopend. Aan melden is mogelijk bij de kassa van het zwembad Twenhaarsveld en bij de afdeling welzijn op bet gemeen tehuis aan de Dorpsstraat. Tevens kan men zich vanaf heden opgeven voor de hindemiscross die tijdens de feestweek in het zwem bad wordt gehouden in en rond het zwembad en ligweide, bestemd voor Holtenaren en vakantiegan gers in de leeftijd boven zestien jaar. De hindemiscross wordt ge houden op donderdagavond 26 juni, aansluitend aan de avond- zwemvierdaagse. Het is de bedoeling dat tweetallen tegen elkaar gaan strijden, op een parcours, dat vol sal zitten met spektaculaire grappen en grollen. Men dient zich aan te melden bij Peter Corstanje In zwembad Twen haarsveld, tel. 6 16 55. Leden van .de ponyclub De Bergruitertjes die zaterdag 31 mei hebben deelgenomen aan een „Uitnodigingsconcours" in Bath- men hebben de volgende succes sen behaald: Dressuur B: 3. Ineke Bolink met Friso 122 p. Dressuur L2: 4. Jolanda Bolink met Rufus 126 p. 5. Willy van Coeverden met 8 tra wins ky 125 p. Springen L, cat. D: 5. Liesbeth Muyller met Polly, 6. Willy van Coeverden met Strawinsky. Springen M cat. B: 1. 'Sandra Holl met Snorrewind. Op het concours in Eibergen was de 2e prijs in het L-springen Cat. D. voor Jolanda Bolink met Rufus. Op woensdag 28 mei j J. werd on der slechte omstandigheden de jaarlijkse viswedstrijd gehouden van dierenspeciaalzaak Dick Zan ting. Er stond erg veel wind en de scheepvaart op het Twentekanaal bij Lochem was bijzonder actief, wat van de vis niet gezegd kon wor den. Evenals vorig jaar was er weer een behoorlijk aantal deelnemers. 68 wei geteld, waarvan het meren deel geen beet heeft gezien. Erg waardoor de scheidsrechter de par- uit Lonneker kampioen. OKIA 3 tij afblies. In de herkansing was de behaalde in de laatste wedstrijd winst voor de Bisons. Ook de twee- drie punten en eindigde onderaan de trekbeurt tegen Heure kon niet op de zevende plaats, in winst worden omgezet. In de dagranglijst eindigde OKIA op de De eindrangschikking in de 640 kg vierde plaats. A klasse is als volgt: K In de lagere klassen was OKIA niet 1. Eibergen, 67 pnt.; 2. Heure, 58 zo succesvol en moet cr rekening pnt; 3. OKIA, 52 pnt.; 4. Bisons 50 q gehouden worden met degradatie, pnt; 5. Erichem, 47 pnt; 6. Ooster- (RilSsa H» Ptek In de B klasse werd Bathmen kam- wijk, 31 pnt.; 7. Vorden, 29 pnt. 8. Ter Harmsel 'Rassen) 53-10- Plek- prachtige prijzen gezorgd. Totale vangst was 14 meter en Rick Jan Slotman ving de grootste, (brasem 42 cm) Uitslag: 1. Smale (Bathmen) 1.33 mtr. 2. R.J. Slotman 1.00. 3. Drent pioen. OKIA 2 behaalde slechts één Bekveld, 2 pnt. kenpol 51. In de promotiewedstrijden voor 2 plaatsen in de 2e Klasse heeft f01™.!" °rtUifrend.e WiiM la' ten was de Holtense verdediging ten blijken daarvoor n aanmer- attent en moest er 4 maal aan king te komen, door alle wedstrij- de noodrem getrokken worden, den te winnen. Dgc benutte de evenvele keren ge- gevep strafworpen. Holten kwam In Apeldoorn startte Holten met zo met 4-1 achter. Toch kwam Hol de wedstrijd tegen Boskamp. Hoe- ten voor rust nog terug tot 5-3. Na wel vooral in het begin het spel wat de donderspeech in de rust was stroef verliep wist Holten met Holten in de 2e helft sneller en name in de 2e helft toch afstand - agressiever in het spel. Dat leverde van deze op papier zwakste ploeg - in de eerste aanvallen al een gelijke te nemen. Holten won met 7-2. Op stand 5-5 op. Holten wist daarna' het andere veld verraste V. K., een kleine voorsprong te nemen en wedstrijd speelde Holten te- K. won naar verwachting van gen tegen DSC. In de eerste minu- Boskamp met 14-7. De laatste wed- door met de ruime 14-8 zege van het •sterker geachte DSC te winnen. In strijden werden daardoor een for maliteit. Tegen V. K. liep Holte., wederom een kleine achterstand op alvorens er goed tegen aan te gaan. Toch was Holten ook voor V. K. te sterk. Vooral door schoten van John Lamping en Meino v. Beek uit de 2e lijn won Holten ook deze wedstrijd met 9-4. In de laatste wedstrijd versloeg DSC het team van Boskamp met 14-8. De eind stand van de promotiewedstrijden was: 1. Holten 3-6; 2. V. K. 3-4; 3. DSC 3-2; 4. Boskamp 3-0. Door deze hield die tot het einde zonder veel» stand promoveren Holten en V. ie problemen vast. Eindstand 8-10. V. K. naar de 2e klasse.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7