Veel belangstelling 'SMsa bij afscheid J.Dekker Rode Kruis gebouw officieel geopend "Fietsers in de knel in nieuwe situatie" 3® Herverkaveling is enige oplossing voor brandgevaar Grontmij betaalt kosten Vletgoor HOLTENS NIEUWSBLAD kroon op studie BVG ging op reis Herinrichting kruising Rijssenseweg: KANTINE-/WERFBEHEERDER (m/v) Kleding inzameling een succes Leuke trip leden HVG Dijkerhoek DONDERDAG 5 JUNI 1986 Mevrouw Van Rappard-Buitendijk was een van de velen afscheid kwa men nemen van direc teur J. Dekker. Scheidend PTT-directeur J. Dek ker had vorige week donderdag tij dens de officiële afscheidsreceptie die gehouden werd in cafe rest. De Biester niet te klagen over belang- De leden van de Hervormde Vrou wengroep Holten hebben 26 mei hun jaarlijkse reisje gemaakt. Dit maal ging de tocht met de OAD- bus naar Brabant. Na onderweg een kopje koffie te hebben gedronken ging het naar Helmond, waar een kasteel en een bakkerij werdén bezocht. In Lierop werd nog de prachtige Katholieke kerk bezocht. stelling. Niet alleen het voltallige personeel met hun dames kwamen de heer en mevrouw Dekker de hand schudden, ook het Holtense zaken en verenigingsleven en ver tegenwoordigers van de gemeente Holten gaven acte de presence. Daarnaast maakten tal van Holte- naren die: „af en toe eens een post zegeltje komen halen", zoals een van de aanwezigen opmerkte, ge bruik om afscheid te nemen van de Holtense kantoorhouder en hem te bedanken voor de goede service altijd verleend. Tijdens een informele bijeenkomst ten huize van de familie Dekker had regio-directeur W. van der Kaa woensdag reeds officieel afscheid genomen van de heer Dekker, die zoals bekend gebruik maakt van de VUT regeling. De heer Dekker is rui km 42 jaar in dienst geweest van de PTT, waarvan bijna een kwart eeuw in Holten. Namens het gemeentebestuur kwam burgemeester Van Rappard de heer Dekker de hand schudden. Als blijk van waardering overhan digde hij hem het bekende gemeen tegeschenk, het gemeentewapen, gevat in glas en lood. Namens het comit'e Kinderpostzegels bracht mevrouw Van Rappard haar waar dering over. SG de Marke Kantoorpraktijk: Natascha Betten, Holten; Metin Cubuk, Hol ten; Tonnie Geerling, Holten; Ingrid Gort, Goor; Robert Gruben, Bathmen; Alie Ha verslag, Holten; Jolanda Holterbroek, Ok- kenbroek; Anke Keijzer, Bathmen; Fenny Lenderink, Bathmen; Andr'e Lensink, Bath men; Natasja Murris, Holten; Bea Nijland, Holten; Alie Nijland, Okkenbroek; Herma Oolbekkink, Holten; Erik Prins, Holten Ger hard Rensen, Holten; Udo Roseboom, Bathmen; Jacco Schuppert, Holten; Rianna Slijkhuis, Holten; Riande Stegeman, Hol ten; Jeanet Tuitert, Okkenbroek; Suzanne Tuitert, Holten, Janet Tuitert, Holten; Jaco den Uijl, Holten; Wim ten Zijthof, Holten, Ronnie Hofstede, Holten. Textielverwerkende beroepen: Frieda Agterkamp, Holten; Annet Bakker, Holten; Diana Bakker, Rijssen; Anja van de Bos, Holten; Paulowna Hondman, Bath men; Anja Klein Teeselink, Holten; Heieen Megelink, Holten; Jantina Rensen, Holten; Rina Rietman, Bathmen; Anita Roelvink, Markelo; Hennie Ulfman, Holten. Vrije afstudeerrichting Huishoudkunde: Geke Bijma, Bathmen; Huub Bouwhuis, Holten; Jolanda Breukink, Holten; Janneke Brilman, Bathmen; Annemarie Brinkman, Bathmen; Irna Honcoop, Holten; Elly Jan sen, Heeten; Nico Jaolath, Rijssen; Henk Kappert, Holten; Diana Krieger, Holten; Evelien Lensink, Nieuw Heeten; Saskia Leus, Rijssen; Harriët Meerman, Rijssen; Irene Mondeel, Holten; Herma Muilerman, Markelo; Jolanda Nieuwenhuis, Rijssen; Diana Oostervelt, Holten; Inge Sluiter, Hol ten; Marjon Spenkelink, Holten; Marga Ter- wel, Holten; Johan Tijhof, Rijssen; Danie ten Veen, Oldenzaal; Ingrid Vros, Holten; Henk Waanders, Rijssen; Joke van Wave- ren, Bathmen. Vrije afstuudeerrichting Gezondheidskun- de: Helma Admiraal, Holten; Inez Alten, Bath men; Harriët Barvelink, Holten; Lilian Evers, Bathmen; Colette van Gennep, Mar kelo; Jolanda Hargeerds, Markelo; Marjan Hoekman, Holten; Karla Hoentjens, Laren; Heieen de Jong, Holten; Marina Kemper, Holten; Gerdien Kranenberg, Markelo; Marnix Kwakernaak, Markelo; Ellen Leef- tink. Holten; Joke Markvoort, Holten; Ada Nijenhuis, Haarle; Erna Nijland, Bathmen; Raymond Pietersz, Holten; Erica Podt, Hol ten; Arlette Roelofs, Holten; Alisja Roodnat, Holten; Ellen Roosenburg, Markelo; Grietje Tuitert, Holten; Anja Veldhuis, Holten; Els van Velthoven, Markelo; Ina Wansink, Hol ten; Hilke Westra, Bathmen; Dianna Wibbe- link, Markelo; Erna Wissink, Holten; Hanne- ke van Zaltbommel, Holten; Inge van Zon, Holten. Agrarisch Onderwijs: Henk Altena, Markelo; Bert van Coeverden, Markelo; Johan Elkink, Markelo; Elbert ten Elshof, Markelo; Teunjan Hargeerds, Mar kelo; Herma Heuvelman, Bathmen; Gerald Ikkink, Markelo; Andr'e Keuterman, Holten; Anton Klein Twennaar, Holten; Harry Le- tink, Markelo; Bert Leunk, Markelo; Yolan- da van Lieshout, Deventer; Erjan Mark voort, Bathmen; Gerard Mekenkamp, Hol ten; Jan Henk Morsink, Markelo; Andr'e Ol den, Lettele; Dirk Pekkeriet, Holten; Philip Pelgrum, Bathmen; Erik Rietberg, Holten; Wilco Roeterdink, Bathmen; Dick Rotman, Markelo; Rudie Ruiterkamp, Markelo; Jo- rien Verboom, Holten; Johan van Zon, Hol ten. 117 leerlingen geslaagd, 4 leerlingen afge wezen. SG Midden Ussel: Certificaten Nederlands en Duits: H.H. Brinkman-Stegeman, Colmschate en B. W. Krikkink-Stevens. Certificaat Engels: M. Boodt-Hoogendonk, M.W. Traanman-Hoogvliet, M. E. Reilink- Meulman,. G.A.M. Bunt-Tuitert. Certificaat Duits: J.M. Faber-van Haarst, B. J. v.d. Berg-Hofman, W. Deurloo- van Hol land, Nijverdal; J. Beldman-Preuter en J. H. Bronzewijker-Preuter, Bathmen. Certificaat economie: J.E.M. Jacobs- van Gelder, G.C. van Loene Heere, M. Boesveld- Kok .Laren; E van Laer-Mekkink, Laren, M. J. Zwijnenberg, v.d. Meuten, C. v.d. Run straat- Parent. G. Wibbelink-Roelvink, A. Middelink-Snier, G.B. Dikkers-Wegstapel en Henk Wesseldijk. Muziekschool Holten: Monique Hofs, orgel b; Gerrie Jansen- Brinkman, orgel B; Rita Schuppert, blokfluit B; Monique de Goijer, blokfluit g; Karin Hauptmeijer, blokfluit g; Karin Meijerman, blokfluit g; Erna Wechstapel, blokfluit g; Erna Reterdink, blokfluit g; Lyanne Kruime laar, orgel a; Cornelie Heemstra, blokfluit a; Jeannet Wegstapel, orgel a; Anke Velt- kamp, orgel b; Evelien Bril, piano a; Ina Overmeen, orgel a; Hans Paalman, orgel a; Gerdien Goorman, orgel b; Pauline Aalten, piano a. Chr. Lyceum, Almelo: Bert Heusinkveld, Gymnsasium A. J. Cais College: Gerben Schuppert, 4 LTO, Chr. Lagere Landbouwschool: Diederik Kruimelaar. Chr. Scholengemeenschap 't Noordbroek, Almelo: Karin Beldman en Ans Kolkman, LHNO; Herwin Meijerink, Bouwtechniek; Gerben Beldman, Marcel van Engbrink, Henk Jan Meijerink, Mechanische techniek; Alec van Bruggen, Electrotechniek. Hannie Schafacademie, Haren (Gr): Erna Brouwers. Twentse Academie, Hengelo: Mieke Schuppert, wijkverpleging. Chr. Mavo, Rijssen: Eelco Bolee. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN. ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer J. A. Wechstapel voor de bouw van een werktuigenberging- /jongveestal bij het perceel Oude Deventerweg 49; - aan de heer F. W. W. H. Bekkernens voor de verbouw van de woning Bes- sinkpasstraat 16; - aan de heer J. G. Meijerink voor het vergroten van een schuur bij het perceel Helhuizerweg 22; - aan de heer A. Brilman voor de bouw van een tuinhuisje bij het perceel La ren seweg 90 - aan de heer P. K. H. Keesmaat voor de bouw een garagebedrijf met woning aan de Keizersweg; De brandgevaarlijkheid van het zo merhuisjesterrein op de Borkeld, baart dé brandweer émstigé zor gen, zo bleek maandagmiddag tij den de rondvraag bij de commissie Gemeentewerken. Het commissie lid E.M van Schooten vroeg aan wethouder H.J. Westerik hoe het nu stond met de verbetering van de bereikbaarheid van de verschillen de huisjes op het terrein. Het blijkt dat de complexheid vroeger de zomerhuisjes ook in het groot is en de oplossing nog niet na-, voor en naseizoen gebruikt worden bij. Door het groot aantal verschil- en de eigenaren/huurders niet al- lende eigenaren die wereldwijd ver- tijd even voorzichting omspringen spreid wonen - één eigenaar woont vuur, wordt een oplossing op zelfs op Madagaskar, is het bijzon- korte termijn wenselijk, maar he- der moeilijk doeltreffende maatre- laas niet haalbaar geacht. gelingen te nemen. Wel is door de dienst gemeentewerken in samen werking met de brandweer een in ventarisatie gemaakt van het aan tal knelpunten. Als enige, rigoreuse oplossing, zou het gehele terrein herverkaveld moeten worden en zullen nieuwe brandgangen aangelegd moeten worden. Doordat veel meer dan Met het hijsen van de Rode Kruisvlag heeft de ere-voorzitter van het Kringbestuur Overijssel Mr. J. L. M. Niers, commissaris der Koningin, maandagmiddag het Kringbureau Overijssel geopend, dat gevestigd is in de voormalige pastorie aan de Oranjestraat in Holten. Voordat het ceremonieel plaats had hield mr. Niers in zaal Vosman een toespraak tot een groot aantal genodigden die na mens het kringbestuur Overijssel van het Ned. Rode Kruis werden welkom geheten door voorzitter drs. M. A. J. Knip. Mr. Niers herinnerde in zijn toe spraak aan het stichten van de or ganisatie in 1859 door de Zwitser Henry Dunant. Aanleiding hier voor was de trieste aanblik van het slagveld bij het dorpje Solferino in Noord Italië. „Aanvankelijk be perkte het werkterrein van het Rode Kruis zich tot het bieden van hulp aan gewonde soldaten; nu zien wij, dat de zorg zich uitstrekt over &lle oorlogsslachtoffers, bur gers incluis. 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan mevr. M. E. R. R. Murris-Breukers, voor een boom bij Holterberg- weg 14; - aan de heer Jhr. G. A. H. van Coeverden vooreen boom bij Canadastraat 95 - aan de heer Jhr. J. H. A. van Coeverden voor een boom bij Beuseberger- weg 37; - aan de heer B. J. J. Ansink voor bomen bij Vianenweg 174; - aan de heer N. Sickenga voor bomen bij Postweg 12; - aan de heer B. J. Bloemendal voor bomen bij Potsweg 9; - aan de heer J. Wiggers voor bomen bij Borkelsweg 73, 75, 77 en 79; - aan de heer F. H. Klein Horstman voor een boom bij Hoffesstraat 11; - aan de heer J. A. Bargboer voor een haagbeuk bij Kolweg 15 VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. COMPOSTVATEN De aflevering van bestelde compostvaten zal vermoedelijk plaatsvinden in de maand augustus. SPORTCOMMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehou den op maandag 9 juni a.s., aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen tot het uitbrengen van een advies aan het college van burgemeester en wethouders inzake het verlenen van jeugdsportsubsidie aan di verse verenigingen en het instellen van een commissie ter advisering over het verkiezingsreglement COMMISSIE SOCIAAL CULTUREEL WERK De eerstvolgende vergadering van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk wordt gehouden op donderdag 5 juni (vanavond) om 19.45 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot de afrekening van subsidies 1985 van het Holtens Gemengd Koor, het Holtens Mannenkoor, de Waarden- borchgroep Scouting, de Commissie Bejaardensociëteit, de Stichting Interkerke lijk Recreatiewerk en de Scholengemeenschap Midden-IJssel en aanvragen om subsidie van de Waardenborchgroep Scouting (jeugdgroep De Bevers) en de s.v. BATO (afd. Klassiek Ballet). Bij gemeentewerken komt op korte termijn vakant de funktie van Funktie-lnformatie: De te benoemen medewerker zal in hoofdzaak worden belast met het beheer van de gemeentewerf in ruime zin. Tevens beheert de te benoemen medewerker het gemeentelijk chemisch afvaldepot. Functie-vereisten; - bezit van groot rijbewijs - diploma L.T.S. elektrotechniek of fijnmetaal - diploma depotbeheerder chemische afvalstoffen (of bereidheid daarvoor te studeren) - leeftijd minimaal 25 jaar. - bereidheid in wisseldienst werkzaamheden op vrijdagavond en zaterdag te verrichten. Aanstelling/salaris: Afhankelijk van opleiding en ervaring kan een salaris worden geboden tussen f2.131.- (min. aanloopschaal 4) tot f2.960.- (max. funktieschaal 5). Informatie: Nadere inlichtingen worden verstrekt door de direkteur gemeentewerken, telefoon: 05483-6 14 71 Sollicitatie: Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatie binnen 1 week na het verschijnen van dit blad te zenden aan: Burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. De gemeente Holten is allesbehal ve te spreken over de voorgenomen reconstructie van de kruising Rijs senseweg, Markeloseweg en Oran jestraat, die voor het najaar van dit jaar op. deplanning staat. Met name de door Rijswaterstaat voor gestelde afwikkeling van het fiets- verkeer gaat naar de mening van Holten straks levensgevaarlijke problemen opleveren. Reeds eerder had de gemeente Hol ten bij Rijkswaterstaat, de eige naar en beheerder van het kruis punt, aan de bel getrokken toen bleek dat er plannen ontwikkeld werden het kruispunt andefs in te richten. Het gemeentelijk voorstel om gelijkertijd de uitmonding van de Rijssenseweg op de Markelose weg vloeiender te laten verlopen, vond geelt genadé in dé ögén Van de heren van Rijkswaterstaat. Men wilde hierover wel onderhandelen, mits Holten een bedrag van rond een miljoen gulden zou bijdragen in de reconstructie.. Rijksaterstaat houdt vast aan het oorspronkelijke voorstel, waarbij behoorlijk in de knel omdat er een gekozen is voor een versmalling behoorlijke bocht genomen moet van de rijbaan tot één rijstrook, worden en men, komend van de waardoor een meer haakse krui sing ontstaat, de zogenaamde .Wierden. variant, waarmee men denkt het verkeer tot langzamer rijden kan dwingen. Naar hun zeg gen wordt met de nieuwe inrichting de suggestie gewekt als zou de krui sing midden in het dorp liggen. Rijkswaterstaat spreek overigens niet over een reconstructie maar een opknapbeurt. Door de versmalling onstaan er aan de Rijssense problemen voor de fietsers die vanaf het fietspad via een suggestiestrook langs de rijweg het dorp binnen komen. Dit laatste is naar de mening van de gemeente Holten' lévènsgevaarlijk. „Iedereen komt met een vaart van tachtig .negentig het dorp binnen rijden en trapt bij de Noorderbergstraat pas op de rem", zo vatte directeur De Jong het probleem samen. „De fiet sers komen in de nieuwe situatie andere kant alvast halverwege de straat gaat oversteken,. Zo werkt dat nu eenmaal met groepen kinde ren op de fiets. Rijkswaterstaat is van mening dat hun voorstel de beste oplossing is. Wij delen die mening niet en zien meer in haakse oversteek plaatsen waarbij de fiet sers als het ware gedwongen wor den recht over te steken. De weg- breedte ter plaatse wordt maar 2.75 m., inclusief fietsstrook. Vooral door achterop komend vrachtver keer, dat uit de richting Rijssen het dorp binnen rijdt, kunnen er le- vensgevaarlijkse situaties ont staan". Burgemeester en wethou ders van Holten hebben inmiddels in een brief aan Rijkswaterstaat laten weten niet „gelukkig" te zijn met het voorgestelde reconstruc tieplan en dringen met klem aan op een betere beveiliging voor de fiet- „Naast het zenuwcentrum van Ere-voorzitter van het Rode Kruis, het Rode Kruis vormt het Kringbu- afdeling Overijssel, mr. Niers hijst reau in Holten, het hoofdkwartier de vlag voor het nieuwe Kringbu- van de vele aktiviteiten die de reau Overijssel in de Holiense kring Overijssel ontplooit. Het Oranjestraat. stemt tot grote tevredenheid dat er in Overijssel telkenmale zo enthou- dingsdierist Overijssel en door siast gereageerd wordt op oproe- mevr. R. Wolhoff-Beekman te De- pen om bloed te geven. Dankzij de venter namens de afd. Rode Kruis- goede opkomst is er in onze provin- /Welfare in Deventer, Diepenveen, cie geen tekort aan bloed. Laten wij Holten, Raalte, Olst, Bathmen en dat zo houden. Zo reikt het Rode Wijhe. Ter gelegenheid van de ope- Kruis op allerlei fronten de helpen- ning van het kringbureau werd te- de hand. Ik hoop en wens dat het vens de nieuwe provinciale verbin- nieuwe kringbureau in Holten in dingsauto officieel in gebruik geno- dle traditie een bijdrage mag leve- men. ren aan de doelstelling van het Ne- - derlandse Rode Kruis: Hulpverle ning aan hen die hulp behoeven", zo besloot mr. Niers. De directeur binnenland van het Rode Kruis mr. H. J. van Asbeck die namens het woord voerde noemde 2 juni 1986 voor het Rode Kruis-Overijssel een bijzondere dag. Men kan nu beschikken over De kledinginzameling, die door de een ruime functionele accommoda- Hervormde Vrouwengroep Dijker- tie waarin het prettig werken is. hoek gehouden werd ten bate van Burgemeester mr. het Leger des Heils, tijdens de ver- W. L. F. C. Ridder van Rappard, die sprak namens het gemeentebe stuur zei blij te zijn met de vesti ging van het Kringbureau Overijs sel in Holten. Hij bood een houtgra vure aan van de felle brand op 16 Juli 1829 waardoor het dorp voor het grootste deel werd verwoest. Verder werd nog gesproken door de heer L. A. J. Bijkerk, cdt. verbin- kiezingsdag op 21 mei in het kies bureau Bethanië in Dijkerhoek, is een geweldig succes geworden. Niet minder dan 1430 kilogram kle ding werd ingeleverd. Mede na mens het Leger des Heils wil HVG hierbij een ieder die bijgedragen heeft tot dit succes, hartelijk dank zeggen. De Grontmij zal de kosten voor verbetering van het hoofdveld van Blauw Wit voor zijn rekening ne men. Dit deelde wethouder H.J. Westerik maandag mee tijdens de vergadering van de commissie Ge meentewerken. Slechts daar waar het ging om een extra verbetering zal de gemeente Holten bijdragen in de kostern Westerik verklaarde redelijk tevreden te zijn met dit resultaat. Tijdens een vorige week woensdag gehouden overleg tussen NSF, Grontmij en de dienst gemeente werken Holten heeft de Grontmij erkend, dat bij de aanleg fouten zijn gemaakt. De aanleg blijkt te zijn uitgevoerd aan de hand van verou derde gegevens, terwijl in de tijd dat het terrein braak lag er het „een en ander is mee gebeurd" (crosster rein, red.). Naar aanleiding van het onderzoek door de grondtechni- sche dienst van de NSF, die het onderzoek uitvoerde in opdracht van de Holtense PSportcommissie heeft de Grontmij dit nu erkent. Door het dichtslibben van de on derlaag is de afwatering onvol doende waardoor bij de eerste bes te regenbui het veld onbespeelbaar is. Op korte termijn wil de Gront mij nu de zaak gaan aanpakken. Het karwei zal minstens drie weken gaan duren en kan alleen worden uitgevoerd in een kurkdroge perio de. Gekozen is voor een soort koffiefil ter systeem. In een ruitvorm zullen op een afstand van vier meter van elkaar sleuven van 80 centimeter diep in het veld worden gegraven die zullen worden opgevuld met filterzand. Verder zullen nog wat aanvullende werkzaamheden wor den verricht onder andere bij de toegang van het veld en in de hoek bij de Larenseweg. Voor deze ope ratie zal de gehele grasmat in plag gen van het veld worden verwijderd en tijdelijk opgeslagen moeten worden. Of deze operatie de komst van FC Twente op zaterdag 19 juli in de wielen rijdt, kon men bij het ter perse gaan van dit bericht geen uitsluitsel geven. De Hervormde vrouwengroep Dijk erhoek maakte samen met enkele gasten op 29 mei de jaarlijkse ver- rassings tocht. Na vertrek vanaf Bethanië werd koers gezet richting Apeldoorn. Bij het Uddelermeer werd een koffïe- stop gehouden. Vandaar ging de rit door de mooie natuur van de Velu- we om vervolgens in Haarzuilens het kasteel De Haar te bezichtigen, sinds de 14e eeuw in het bezit van de familie Van Zuilen. Een prachtig kasteel met veel bezienswaardig heden. 's Middags werd een bezoek ge bracht aan de modeltuinen van Rob Herwig bij Lunteren. Jammer, dat er nog niet veel in bloei stond. Hier werd tevens een koffiestop ge houden. In Apeldoorn kregen de dames de gelegenheid een uurtje te winkelen. Tot stlot van de tocht was er in restaurant Jachtlust in Loo Bathmen een gezellig diner.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5