Eerste prijs voor majorettekorps HMV Docentenconcert was sprankelend gebeuren Gezellige sfeer op muziekschool van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Uit het politierapport -0-OPEL Concert kerkkoren maar matig bezocht Gevonden voorwerpen Verkiezing ambtsdragers Geref. kerk BOLSENBROEK Exposities in de bieb GARAGE SCHUPPERTB.V. Recreatie volleybal toernooi HOLTENS NIEUWSBLAD NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. W. Vons 19.00 uur: ds. R. Visser (Vesper) Uitgangscollecte: Jeugdwel zijn/Kinderbescherming Oppasdienst: mevr. Ligtenberg- Schoolen en Emy Dikkers. Diessenplas: Woensdag 11 juni 19.30 uur: de heer Schipper. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. A. van Asselt, Er- melo. 19.15 uur: Ds. C. Gros, Aalten (jeugddienst m.mv.v gospel koor Maranatha uit Nijverdal). In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de twee de collecte voor rente en aflos sing. Kindemevendienst: groep 5 en 6 o.l. v. mevr. A. Beldpian-Sta- man. Oppasdienst: mevr. Jansen- Stam, mevr. Lubberdink-Ol- denhuis en mevr. Harbërs-Pot- man. Anja Veldhuis en Linie Stam R.K.KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Jeugdwel zijn/Kinderbescherming OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. De Majorettes van HMV, hier op archieffoto tijdens de jubileumshow in 1985. Tijdens Nationale Federatieve KNF-mars-, show en majoretten- wedstrijden die afgelopen zater dag werden gehouden in Hellen- doorn ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de Hellendoom- se Harmonie, hebben de majoret tes van HMV een schitterende prestatie op de grasmat gelegd. Op alle onderdelen: choreografie, technische uitvoering algemeen, uitvoering op onderdelen, syn chronisatie, presentatie en timing, behaalden zij een acht, goed voor de eerste prijs met intotaal 288 punten. Door het behalen van dit resultaat mogen de majorettes van HMV volgend jaar uitkomen in de derde divisie. De prestatie is des te opmerkelijk omdat het voor de eerste keer was dat de Holtense majorettes aan een dergelijke wedstrijd deelnamen. Zij kwamen uit in de introductie divi sie. HMV wist deze prestatie op waarde te schatten en haalde zater dagavond de meisjes op muzikale en feestelijke wijze in. Het behalen van dit fraaie resultaat kwam tot stand door veelvuldig trainen. De laatste veertien dagen werd elke dag twee uur getraind onder leiding van de trainster me vrouw M. Braam en hoofdmajoret te Marjan Pasop die binnen de ver eniging ook de training van de mini-majorettes voor haar reke ning neemt. Leidster mevrouw Voordes hier over: „dit resultaat geeft de meisjes een goede stimulans om door te gaan. Nog te vaak wordt door het publiek gedacht - en soms ook nog wel eens binnen de eigen vereni ging - dat de majorettes slechts ter versiering voor het muziekcorps uitlopen. Het is echter veel meer dan dat. Zo langzamerhand hoort het bij de categorie ballet en tur nen. Wil men als majorettekorps goed voor de dag komen, moet er vaak en intensief getraind worden. Onze meisjes hebben met dit resul taat bewezen dat training loont. We zijn nu op de goede weg". 26 april: Uit de Raedtskelder aan de Larenseweg werd wel een zeer speciaie diefstal gepleegd, name lijk een trapleuning werd weggeno men. Deze trapleuning was demon tabel in verband met het regelma tig naar binnen brengen van góede ren. 27 april: Een 41-jarige vrouw uit Hilversum werd in overspannen toestand aangetroffen op de Al. Zij was met haar auto zonder benzine blijven staan. Per taxi werd zij overgebracht naar Den Dolder. Een verdrietige mevrouw komt aan het buro met de mededeling dat zij haar portemonnaie met ongeveer f 1000.- is verloren. Enige uren later kwamen enkele vakantiegangers aan het buro die de portemonnaie hadden gevonden. De eerlijke vin ders werden beloond met f 100.-. 28 april: Uit het dierenparkje aan de Vrijheidslaan werden pauwenei eren uit een nest gehaald. De eieren werden teruggevonden nabij de noodlokalen achter de Nagelhout straat. Een afgesloten fiets werd wegge haald bij de scholengemeenschap. 29 april: Op de Vossenweg werd een 17-jarige jongedame bekeurd die een personenauto bestuurde. Haar buurman fungeerde als „rijschool houder". Beiden liepen tegen een proces-verbaal op. 30 april: Een surveillance ontdekte op de S14 dat een bestuurder van een auto de zelfde op- en afrit van de Al weer op wilde rijden, waar hij zojuist vanaf was gekomen. Geluk kig kon deze aspirant-spookrijder staande worden gehouden. Toen bleek dat zijn gedrag niet zo ver wonderlijk was; bij een blaastestop de alcoholtester sloeg de meter op tilt Een bloedproef werd afgeno men en de bestuurder kon zijn auto achter het politieburo stallen en een taxi naar huis nemen. Op de kruising Deventerweg-Ma- neschijnsweg ontstond een stevige aanrijding tussen twee personen auto's. Eén der auto's, komende uit de richting Deventer, stopte, met de bedoeling linksaf te slaan, nadat hij de vrije doorgang had verleend aan een tegenligger. Een achterop komende auto bemerkte de stil staande auto echter geheel niet op en botste met volle snelheid op zijn voorganger. Wonderlijk genoeg viel er maar één licht gewonde, name lijk de bestuurder van de achterop komende auto; vermoedelijk had hij een paar gebroken ribben. Beide auto's werden zwaar beschadigd. MARKELO -TEL. 19 07 Tot en met 13 juni aanstaande wordt er in de Openbare biblio theek een overzichtstentoonstel ling gehouden van materialen die gebruikt kunnen worden bij de volwasseneneducatie. De tentoon stelling is samengesteld door de Centrale Bibliotheek Dienst voor van het bureau Volwassenenedu catie. Nog tot en met 4 juli is in de Open bare Bibliotheek een expositie van schilderijen in olieverf en aquarel van Johan Wielaard uit Olst. Het was een feestelijke ge beurtenis, het Docenten concert van de Muziek school Holten dat vrijdag 30 mei werd gehouden in de Ned. Herv. kerk. Het is een goede zaak dat docenten eens per jaar uit hun isole ment van het lesgeven ko men en muzikaal van zich laten horen. Ook voor het sociale contact met de dorpsgemeenschap is het een zinvol gebeuren. De koppeling aan de uitreiking van de diploma's zorgde voor een extra feestelijk tin tje. He t concert werd geopend door het docenten ensemble, dat versterkt met docentep uit Uijssen uit de derde suite van Johan Sebastiaan Bach „Air" speelde in een trans criptie van W. Nieheus. Hoewel De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Hoïten-Bathmeh e.o. Oranjestraat 30 yel 05483-6 13 63 mooi gespeeld, viel de wijze van instrumenteren hier en daar wat tegen. Overigens is het geweldig moeilijk om deze compositie even wichtig uit te voeren met een en semble dat bestaat uit blokflui ten), dwarsfluit, accordeon, fagot, hoorn, trombone en viool, in de Op zaterdag 28 juni zal het zes de Mintonette volleybaltemooi voor recreanten plaats vinden. Het wordt een feestelijk bui- tentoernooi dat in het teken staat van het tienjarig bestaan van Mintonette. Zoals men in het huis-aan-huis verspreide boekje heeft kunnen lezen, begint het toernooi om 10.00 uur en zullen er in totaal 32 team aan mee kunnen doen. Zo snel mogelijke opgave is dus echt noodzakelijk. Inschrijfformulieren kunnen worden ingeleverd, samen met het inschrijfgeld per team van f.25 bij J. Voogt, Nagelhout straat 57, tel. 6 38 42 en R. Wiel aard, Nagelhoustraat 47, tel. 6 2145. Men kan inschrijven tot en met 10 juni aanstaande. Voor inlichtingen en/of vragen kan men zich ook wenden tot de bo venstaande personen. finale zelfs aangevuld met orgel. Verreweg het best tot klinken ge bracht was het Choral and Varian tion van J.S. Bach in een arrange ment van R. Nakagawa. Na de opening door het ensemble liet Alice Teunis op orgel een mooi introvert gespeeld Ciaconne in d- moll van D. Buxtehude horen. Her mine Ritzema op blokfluit en Henk Swart op piano, speelden vervol gens op helaas niet met elkaar ge stemde instumenten (tydgebrek) een aantal korte werkjes, o.a. een menuet van Handel. Henk Swart vertolkte vervolgens heel fraai en dromerig Liebestraum nr. 3 van Franz List. Samen met zijn echtge note, Y.M.M Lenoir, speelde Jan Dam op viool twee delen uit de mooie sonate in Bes voor viool en piano van W.A. Mozart, die heel fris en in mooi samenspel werd uitge voerd. Marielle Zonjee vormde nog maals met Henk Swart een bijzon der sprankelend duo in de Sonate voor fluit en piano van F. Poulcnc. Ook hier een heel boeiende en mu zikale uitvoering. Hermien Ritze ma, dit maal op fagot, speelde in dit laatste duo met Henk Swart een Elegie en Consolation van R. de Guide. Muziek die wat meer eisen stelt aan de uitvoerenden en luiste raars. In sommige delen verliep het spel wat stroef. Na de finale door het voltallige en semble werden door de directeur van de Holtense Muziekschool de getuigschriften uitgereikt. Rinco Berends. West-Overijssel, in samenwerking met het bureau Volwassenenedu catie. Te zien zyn o.a. materialen ten be hoeve van: Alfabetisering: achtergrond infor matie, begeleiders/leesboeken, speelmateriaal. Open Schooi: lesmateriaal, achter grondinformatie voor begeleiders, keunehjsten. Voorts verschillende brochures Wielaard, die les kreeg o.a. van Paula Thies en Jaap Niuewenhuis houdt het niet bij olieverven en aquarellen alleen, hij boetseert ook en werkt in hout en metaal. Zyn idee dat de lijst een wezenlijke aan vulling geeft aan de wandversie ring, laat hy zien in een paar ont werpen, die doen denken aan de Styï-groep uit de jaren twintig. De uiteenlopende onderwerpen die luj schildert en maakt vindt hij in de dingen rondom en put hij uit zijn fantasie. Zaterdagmorgen waren docenten en leerlingen van de Holtense mu ziekschool in touw tydens de „Open dag" die gehouden werd in het schoogebouw tussen half en en half een. In verschillende combina ties maakten de leerlingen muziek in een van de leslokalen en gezellig buiten op het schoolplein zittend in het voorjaarzonnetje terwyi de do centen informatie gaven aan ou ders en toekomstige leerlingen of zich lieten horen in korte muzikale uitstapjes. De belangstelling voor lessen aan de muziekschool büjft in Holten groot, ondanks de vermindering van het aantal kinderen in de jon gere leeftydscategorie, dat bleek ook zaterdagmorgen weer aan het groot aantal kinderen dat samen met ouders de Open dag van de Muziekschool bezochten. Veel ouders wilden nader geïnfor meerd worden over de lesgelden nu büjkt dat de muziekschool in De venter overgaat op een lesgeldsys teem op basis van draagkracht, waardoor voor een aantal leerlin gen de lesgelden aanmerkelijk om hoog gaan. Directeur Eisenga verklaarde des gevraagd dat in Holten voorlopig alles bij het oude blijft, al zal een lesgeldverhoging op den duur niet uit te sluiten zijn. De heer Eisinga verklaarde dat de Muziekschool een aanvraag zal indienen voor een RÜkserkenning, waardoor de sub sidiekansen vergroot worden. Om trent de mogelyke samenwerking van de Muziekschool en de muziek opleiding van HMV, verkeert men in een impasse. Beide partyen heb ben hun intentie uitgesproken te willen samenwerken, maar de fi nanciële basis ontbreekt nog. Met aandacht luisterden de toe komstige leerlingen van de Muziek school tijdens de open dag naar de muzikale uitstapjes van de leraren. DONDERDAG 5 JUNI 1986 In de vacatures J. Kolkman, M. Im- mink, Js. Beldman en T. van Dyk- de Waal zijn als ouderlingen geko zen J. H. Baard, Herm. Beldman Tzn., F. Stam en mevr. Y. Sysling. Als diakenen werden in de vaca tures G. J. Saalmink en A. Schipper gekozen G. J. Grotewal en J. Verve da. De bevestiging zal plaats heb ben in de avonddienst van zondag 15 juni. Gevonden: twee bankbfljetten; sleutelbos in étui; een buisje medicynen; sierwieldop „Sa- cex"; een vaantje sportdag lage re school. Verloren: plastic schooltas met boeken; giropas no. 873406; bril met metaalkleurig montuur; rond wit horloge (merk Heli con); beige kleurige portemon naie met bankpasje; geruite da- mesjas; blauw/wit pluche ko- rnjn; vier sleutels aan ring; een afrieembare fietstas, kleur grijs, twee gele kanaries; zwarte kater met rode band; bruin/grijs ko- mjn. Geboren: Hendrik Johan, z.v. G. J. Lubbersen en A. A. P. Lo- man; Denise, d.v. D. J. G. Ool- bekkink en B. van Diepen (geb. te Deventer); Renée Charlotte, d.v. M. S. M. Rouvroye en W. J. L. L. Pirson (geb. te Deventer). Overleden: B. J. Schütten, oud 73 jr. (overl. te Deventer). Ondertrouwd: A. D. Paalman, 23 jr. Holten en J. E. Rensen, 21 jr. Holten. Gehuwd: E. H. M. Nije Bijvank, 31 jr., Holten en I. T. M. Gerrit sen, 26 jr. Holtem ARTS: J.F. Sytsem, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 5 tot en met 12 juni: zr. A. Thomas, tel. 05700-124 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 614 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: F.G. Koop, Spoorstraat 3, Goor, tel. 05470-71350. DIERENARTS: W.C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel 05483-6 20 04. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. DONDERDAG 5 JUNI: 18.30-20.30 uur: Fietsvierdaag se. VRIJDAG 6 JUNI: 18.30-20.30 uur: Fietsvierdaag se. ZATERDAG 7 JUNI: Jubileum-totaal sportdag Blauw Wit op 't Vletgoor; Zwijn- jakkentoemooi hockeyclub. ZONDAG 8 JUNI: Zwijnjakkentoemooi hockey club; 10.00 uur: Koetsenrit Bergrijders. MAANDAG 9 JUNI: 19.30 uur: Laatste ruilbeurs sei zoen '85/86 Holtense Postzegel- beurs in Vosman. DONDER- De belangstelling voor het drie-ko- renconcert dat zaterdagavond ge houden werd in de Ned. herv. kerk, op uitnodiging van het Holtens Hervormd Kerkkoor viel wat te gen. Het enthousiasme waarmee gezongen werd maakte echter veel goed. Aan het concert werd deelgenomen door de kerkkoren uit Diepenheim, Markelo en Holten. De koorzang werd afgewisseld door orgelspel door organist A. Koopman terwijl tijdens de samenzang trompettist Wim Dollekamp zijn medewerking verleende. Mevrouw J. Roelofs uit Holten verraste met twee geheel uiteenlopende gedichten, Barabas, van Jan H. de Groot en Worden als een kind, van dominee Okke Jager. Het kleinste koor uit Diepenheim bracht onder leiding van dirigent Nj. Ellenkamp een viertal liederen ten gehore, die geheel a-capella werden gezongen; een knappe pres tatie, vooral gezien de leeftyd van de meeste koorleden. Het Her vormd Kerkkoor uit Markelo, on der leiding van H, Schierboom le verde een geheel Nederlandse by- drage, terwijl het Holtens Her vormd Kerkkoor, onder leiding van J. op den Dries, met meer dan veer tig leden ver uit het grootste, onder andere een prachtige vertolking gaf van het zo bekende Ave Verum Corpus. Tot slot van het geslaagde koorop treden zongen de koren gezamen lijk Ambrosianer Lobgesang en Zum Sanctus, terwül gezamenlijk met de aanwezigen, onder leiding van J. op den Dries besloten werd met Gezang: 456, Vers, 1,2 en 3. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 614 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-61814. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6'24 37.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DAG 12 JUNI: 10-12 en 14.16 uur: Open dag Volwassenen onderwijs, lokaal 2 in Irene. ZATERDAG 14 JUNI: Landdag Paardrijden gehandi capten by maneège Snorre- wind. ZONDAG 15 JUNI: 09.00 uur: aanvang jubileum concours Bergruitertjes, terrein Borkeld; MAANDAG 16 JUNI: 15.45 uur: Openbare les Algeme ne Vorming Muziekschool WOENSDAG 18 JUNI: 20.00 uur: concert Jubilate-Deo in De Kandelaar.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3