Twintig jaar Blauw Wit werd feestelijk herdacht Enter V. winnaar seniorentoernooi _r Is.*. Werkloosheid in Holten gedaald Afdeling P.C.O.B. opgericht Geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD Ouderenwerk onder loupe Gemeente DONDERDAG 29 MEI 1986 „Twintig jaar zaterdagvoetbal in Holten onder de naam ZW Blauw Wit, is dat iets om te herdenken? Een vraag waarop het bestuur una niem mat ja antwoordde", zo zei clubvoorzitter Gerrit Welink in zijn openingswoord tijdens de druk be zochte receptie die vrijdagavond in clubhuis 't Vletgoor werd gehou den. „Er is in die achterliggende 20 jaar zo veel gerealiseerd waarvan het bestuur, de oprichters van toen alleen maar durfden dromen dat we het waard vonden om hier even bij stil te staan. Twintig jaar geleden heeft een groepje mensen, door er samen de schouders onder te zet ten iets van de grond weten te krij gen, die het lef hadden een zater dagvoetbalclub op te richten. Veel is er sindsdien veranderd maar het uitgangspunt is hetzelfde geble ven: Samen sterk staan! Dat geldt nog steeds en heeft de Blauw Wit ters in de eerste jaren van haar be staan de kracht gegeven om zich door het diepe dal van de jaren '66- '72 heen te worstelen en overeind te blijven". Met het gereed komen van het sportpark „Meermanskamp" in de herfst van 1972 was het probleem van speelterreinen opgelost en kon, na een paar jaar gastvrijheid in de cantine van de SV „Holten", een ei gen clubhuis worden gebouwd. „Al les overziende", zo besloot Welink „mogen we dik tevreden zijn en is er reden om het glas te heffen op 20 jaar Blauw Wit en een goede toe komst van onze bloeiende vereni ging". Felicitaties Voorzitter Groeneveld, die na mens de gemeentelijke sportcom- missie feliciteerde, constateerde dat Blauw Wit haar draai heeft ge vonden op het Vletgoor. Hij wenste de club ook voor de toekomst veel goeds. Terloops liet hij weten dat bij technisch onderzoek van het hoofdveld is gebleken dat het met de bij het aanleggen van dit veld gemaakte fouten nog wel meevalt en dat zo snel mogelijk de nodige voorzieningen getroffen zullen wor den om de gerezen problemen op te lossen. J. Wiggers die het woord voerde namens de initiatiefnemers tot het oprichten van een zaterdagclub herinnerde aan de oprichtingsver gadering op maandag 23 mei 1966 in café „De Poppe". Er werd in deze vergadering een voorbereidings commissie ingesteld die bestond uit G. Beldman Tzn., J. A. H. Brons voort, C. Knijff, A. Landeweerd, Leo Steggink en J. Wiggers. Deze commissie kreeg o.a. als opdracht om zo spoedig mogelijk de club (waarvoor zich inmiddels 60 leden hadden aangemeld) op poten te zetten en een definitief bestuur te vormen. Dit bestuur werd gekozen in de op maandag 13 juni gehouden ledenvergadering. Het bestond uit G. Stroeve, voorzitter; A. Lande weerd, seer.; H. J. J. Kevelam, pen ningmeester; J. A. H. Bronsvoort en B. J. Aanstoot. Als trainer (te vens speler in het eerste) werd be noemd Leo Stegging te Hengelo voordien trainer/speler van de in middels opgeheven „W Markelo Vooruit". Wiggers herinnerde ver der aan het nomadenbestaan van de club die, voordat op Meermans kamp kon worden gespeeld drie keer moest verhuizen. Hoofdtrainer Henk Mennegat uit Enter, die tevens gelukwenste na men jeugdtrainer Henry Grond- huis uit Nijverdal (beiden zijn aan him le seizoen bezig bij Blauw Wit) wees op de goede sfeer binnen de vereniging waardoor het prettig werken is. Mennegat zei vertrou wen te hebben in een goede afloop en bedoelde hiermee het zal niet lang meer duren voordat Blauw Wit promoveert riaar de 4e klasse van de K.N.V.B. Onderscheiding Voor een complete verrassing tij dens deze receptie zorgde het be stuur van de afd. Twenthe KNVB Cor Heerdink uit Nijverdal die mee deelde dat het bestuur van de afde ling had besloten de clubleden Ger rit Welink, Johan Stam en Renger G. Veldhuis te onderscheiden met, de bronzen speld. „Twintig jaar is geen officieel jubileum maar als je sinds de oprichting als speler en be stuurslid je beste krachten aan een club hebt gegeven en 20 jaar zo goed hebt gefunctioneerd mag dat gevierd en gewaardeerd worden en dat geldt ook voor de heer Welink die 12 jaar bestuurslid is geweest waarvan 6 jaar voorzitter", zo zei Heerdink. Aan de vrouwen van de drie heren werden bloemen aange boden. Voorzitter Welink dankte mede namens Stam en Veldhuis voor de onderscheiding. De ver schillende afgevaardigden lieten hun felicitatie vergezeld gaan van een attentie in couvert. Bij de schriftelijke felicitaties was die van oud-voorzitter Hotze Wiersma uit Dokkum. Feestavond Zaterdagavond was er een feesta vond voor alle medewerkers(sters) en senioren in de grote zaal van café-rest. Het Bonte Paard, in Dijk- erhoek die mudvol was. Aktie- groepvoorzitter Dick Beldman sprak een welkomstwoord waarna voorzitter Welink in een toespraak wees op de grote saamhorigheid en vriendschap in de Blauw-Wit-fami- lie. Tevens riep hij de senioren op die nog geen medewerker zijn zich beschikbaar te stellen. Vooral de junioren-afdeling heeft goede bege leiding nodig waarvoor we samen verantwoordelijk zijn. De feesta vond werd verzorgd door drie hu moristen van de toneelvereniging C.O.C. de beide „Diekskes" (Diede- rik Bosschers en Diederik Kruime laar) en de „onbekende Vletgoor- bezoeker Jan Stam". Voor de muzi kale omlijsting tekende de muziek groep „Hammond Two". De onderscheiden Blauw Witters, en de vertegenwoordiger van de v.l.n.r. de echtparen Veldhuis-Wil- KNVB afdeling Twente Cor Heer lens, Stam-Jansen en Welink-Stam dink. Het aantal werkloze Holtenaren dat in eind april stond ingeschre ven bij het GAB bedroeg 215, waarvan 155 mannen en 59 vrou wen. Eind april vorig jaar stonden 174 werkloze mannen en 67 vrou wen ingeschreven. In opleiding verdeeld komen de meeste werklozen voor iii de groep L.B.O.'ers 68 mannen en 34 vrou wen, gevolgd door mensen met al leen lagere school en de zogenaam de „drop outs", 57 mannen en 9 vrouwen. In totaal 37 M.B.O'ers (23 mannen en 14 vrouwen) hebben nog geen werk gevonden. Per leeftijd verdeeld zijn de meeste werklozen te vinden in de groep schoolverlaters en „drop outs" tot 22 jaar (34 mannen en 34 vrouwen), direct gevolgd door de leeftijds groep 25 tot 39 jaar 46 mannen en elf vrouwen). Bij het Arbeidsbu reau staan acht werklozen boven zestig jaar als werkzoekenden inge schreven, zeven mannen en één vrouw; in de leeftijdsgroep 55 tot 60 jaar zijn dat er twaalf (elf mannen en één vrouw), in de leeftijdscatego rie van 40-49 vijf en dertig (30 man nen en vijf vrouwen) en van 50 tot 54 jaar negentien (14 mannen en vijf vrouwen). Uitgesplitst naar beroep komen de meeste werklozen voor in de groep bouw en hout (38) en handel en kantoor (38), gevolgd door land bouw (27), onderwijs (26), verkeer (22) en horeca (22). De duur van de inschrijving was zeer verschillend. Tweeënzeventig werkzoekenden stonden korter dan vijf maanden ingeschreven, 42 langer dan een half jaar maar kor ter dan een jaar. Een zelfde aantal was al meer dan 36 maanden werk loos. Op het sportpark 't Vletgoor or ganiseerde zaterdagmiddag de ZW „Blauw Wit" in het kader van het 20-jarig bestaan een toernooi voor lagere senioren elftallen waar aan werd deelgenomen door 4 teams van de eigen vereniging, twee van de CJV-ers uit Deventer, twee van Eversberg, het vijfde van Enter Vooruit en het derde van Marle '69. 's Morgens werden in 3 poules de voorronden gespeeld waarna de fi nales volgden. Om de 3e en 4e prijs speelden Blauw Wit 8 en Marle 3. De Marlenen waren duidelijk ster ker en wonnen verdiend. Om de le en 2e prijs streden zeer sportief en met grote inzet het zevende van de CJV-ers uit Deventer en Enter Vooruit 5. De ploegen waren volko men aan elkaar gewaagd wat ook bleek uit de ruststand 0-0. In het tweede kwartier was Enter Vooruit technisch beter en onderstreepte dit met 2 doelpunten. Eindstand 2- 0. Blauw Wit 8 dat na een gelijkspel tegen CJV 7 bij het nemen van strafschoppen de kans kreeg om in de finale te komen faalde vanaf de witte stip totaal. De fairplaycup werd door de scheidsrechters toe gekend aan Blauw Wit 5. Als scheidsrechters fungeerden Tonny Haan, Ben Pleizier, Jannes Hoven- kamp, Henk Westerik, Wim Bel- Op korte termijn zal in Holten een enquête gehouden worden onder alle inwoners boven vijftig jaar. On derzocht zal worden welke wensen en eisen de senioren in Holten stel len aan hun leefomgeving, welke voorzieningen voor ouderen er al zijn, hoe die worden ervaren en wel ke feilen hieraan nog kleven. De enquête wordt uitgevoerd in op dracht van de onlangs opgerichte Stichting Ouderenwerk Holten, die al het welzijnswerk voor senioren in Holten in de toekomst gaat coördi neren. In de stichting hebben zit ting vertegenwoordigers van oude renbonden, kruiswerk, maatschap pelijk werk en gemeente. Een spannend moment in het senio rentoernooi van Blauw Wit. dman, Ben IJspeerd en Eddy de Jong. De voorzitter van Blauw Wit sprak bij de prijsuitreiking een woord van dank tot de arbiters, EHBO-er G. Willems en Gerrit van Zeijts die zorgde voor een perfecte organisatie van het gezellige en sportieve evenement. De einduitslag: 1. Enter Vooruit; 2. C.J.V.-ers 7; 3. Marle '69; 4. Blauw Wit 8; 5. Blauw Wit 6; 6. CJV-ers 9; 7. Blauw Wit 5; 8. Eversberg 4; 9. Blauw Wit 7; 10. Eversberg 3. In Holten is dezer dagen opge richt een afdeling van de Prot. Christelijke Ouderen Bond (P.C.O.B.) Het doel van deze bond is: 1. dat ouderen daadwerkelijk in geestelijk en materieel opzicht de zorg op zich nemen voor hun naas ten; 2. de ouderen mondig te maken én te houden op kerkelijk en cultureel gebied; 3. dat ouderen voldoende, in spraak houden en krijgen e.a.; a) in de gezondheidszorg, b) de bouw (verbouw) van aange paste woningen, c) de gezins- en bejaardenhulp, d) de organisaties voor zorg aan zelfstandig wonende ouderen. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk met de afdelingen van an dere ouderenbonden (organisaties) in onze gemeente wordt samenge werkt. Voorlopig contactadres: W, de Groot, Fazantenweg 26, 7451 HD, Holten, tel. 6 28 24. Onze oud-plaatsgenote Marleen Jalink slaagde aan de Sociale Aca demie „De Horst" in Driebergen voor het diploma H.B.O.I.W. (Hoge re Beroeps Opleiding Inrichtings werk). Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan H.M.V. toestemming verleend voor muzikale rondgangen tb.v. ondersteuning lotenvertoop; 2. aan Holtens Mannenkoor ontheffing verleend voor rondgaan met geluidswagen t.b.v. ondersteuning bloemenverkoop actie VOOR INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDEUNG ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRE TARIE. COMMISSIE WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 3 juni 1986 en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeente huis. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester is verhinderd op maandag 2 juni a.s. spreekuur te houden. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie Gemeentewerken vergadert op maandag 2 juni 1986 om 15.30 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - Vervanging portofoons en vernieuwen bluskleding t.b.v. brandweer; - aanschaf grafgroenraam t.b.v. begraafplaats; - Aanschaf rioolspiegels; - Aanschaf metaalcirkelzaagmachine t.b.v. gemeentewerken; - Vernieuwen dakbedekking diverse gebouwen; - Verkoop perceel grond aan maatschap H. en T.A. Schutte; - Verlenen zakelijk recht t.b.v. plaatsen lichtmasten rond tennisbanen op Meermanskamp; - Aanschaf materiaal t.b.v. gladheidsbestrijding; - Huurverhoging gemeente-woningen per 1 juli 1986; - Verkoop perceel Enkweg 9 De Commissie financiën vergadert op dinsdag 3 juni 1986 om 16.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27 De agenda vermeldt o.a.: - Vervanging portofoons en vernieuwen bluskleding t.b.v. brandweer; - Aanschaf grafgroenraam t.b.v. begraafplaats; - Aanschaf rioolspiegels; - Aanschaf metaalcirkelzaagmachine t.b.v. gemeentewerken; - Vervroegde aflossing geldleningen door woningbouwvereniging „Onze Woning'; - Aanschaf meubilair t.b.v. o.s.b. Kolschool; - Vernieuwen dakbedekking diverse gebouwen; - Aanschaf materiaal t.b.v. gladheidsbestrijding. GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN "DE BEUSEBERG" De burgemeester van Holten maaktter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Overijssel bij besluit van 7 mei 1986 nr. 56767, afd. 2, hebben goedgekeurd het bestem mingsplan „De Beuseberg", vastgesteld bij raadsbesluit van 28 oktober 1985, nr. 364/Um. Het besluit van gedeputeerde staten en het bestemmingsplan, liggen met ingang van 3 juni 1986, gedurende een maand voor een ieder ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Aangezien niemand zich tijdig met bezwaren noch tot de gemeenteraad noch tot gedeputeerde staten van Overijssel hebben gewend, komt de bevoegdheid tot het instellen van beroep bij de Kroon gedurende bovengenoemde termijn slechts toe aan de gemeenteraad en de inspecteur van de ruimtelijke ordening. Beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin i van de Raad van State. Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Holten, 29 mei 1986 n worden ingediend bij de Afdeling Geschillen van Bestuur De burgemeester voornoemd, W.LF.C. van Rappard. HINDERWET Terinzagelegging aanvraag om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de Gemeentesecretarie van Holten ligt vanaf 2 juni 1986 tot en met 2 juli gen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage het verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet van: de hee* Kerkstraat 28 te Holten tot het oprichten en inwerking hebben vaneen reparatie-inrichtingen revisie ......wiuitiii aan het adres Keizersweg 48 Voorts ligt deze aanvraag gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink Keizersweg 22 (kantoor Beheerder). Schriftelijk kunnen tot 2 juli 1986 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten, Dorpsstraat 27 7451 BR Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar inbrengen tegen de aanvraag om vergunning en wel op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op dinsdag, 24 juni 1988 des morgens om 10.00 uur ten gemeentehuize van Holten. INZAMELING LANDBOUWPLASTIC. Ook dit jaar zal de gemeente Holten weer een inzameling houden van landbouwplastics. De opzet van de inzameling is dezelfde als vorig jaar, d.w.z. om het de mensen zo gemakkelijk mogelijk te maken zal het landbouwplastic weer huis aan huis (huisvuilroute) worden opgehaald met een speciaal daarvoor in te zetten wagen. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal de inzameling dit jaar worden verzorgd door de firma Heerbaart Hengelo. Het huis aan huis inzamelen van het landbouwplastic zal plaatsvinden op woensdag 4 juni 1986, en bij een groot aanbod, eventueel nog een gedeelte van donderdag 5 juni. Wat mag worden aangeboden? In principe mogen alle soorten plastic, zoals landbouwfolie, kunstmest-, veevoeder-, melkpoeder- en turfzakken, worden aan geboden. Hierbij wordt echter verzocht aan de volgende punten te voldoen: 1. verzocht wordt het plastic tijdig aan de weg te zetten b.v. daags voor de inzameling; 2. het landbouwplastic dient in handzame pakketten (door één persoon te tillen) aan de weg te worden gezet, op de plaats welke ook voor het huisvuil gebruikelijk is; 3. verontreiniging en vervuiling (zand, chemicaliën e.d.) dient zoveel mogelijk te worden voorkomen, aangezien dit problemen geeft bij transport en verdere verwerking. Bied het daarom „uitgeklopt" aan. 4. verzocht wordt geen andere afvalstoffen dan landbouwplastic aan te bieden; 5. turf en/of kunstmestzakken e.d. afzonderlijk gebundeld van de zwarte folie aan te bieden. Er wordt echter op gewezen, dat de inzameling van „witte" landbouwplastics door de openbare lagere scholen „Dijkerhoek" (doorlopend) en „Kolschool" (21-24 mei 1986) geschiedt. Deze inzamelingen vinden, zoals in voorgaande jaren, normaal doorgang, zodat „witte" plastics kunnen worden bewaard voor de akties van genoemde scholen. Gastarief kleinverbruik per 1 juli 1986 omlaag Tot ons genoegen kunnen wij u mededelen dat het gastarief voor kleinverbruikers per 1 juli 1986 7,5 ct/m3 exclusief BTW (8,9 ct/m3 inclusief BTW) omlaag gaat. De gezamenlijke gasbedrijven, verenigd in de Vegin, hebben met hun leverancier, de Gasunie, een tijdelijk akkoord gesloten voor een periode van twee jaar. In deze twee jaar zal de gasprijs steeds op 1 januari en 1 juli worden bijgesteld op grond van de prijsontwikkeling van gasolie. De gasbedrijven houden vast aan hun standpunt dat de inkoopprijs, die de gasbedrijven moeten betalen, niet hoger mag zijn dan de prijs die soortgelijke afnemers van de Gasunie in rekening wordt gebracht. In dat geval zou het kleinverbruikerstarief verderomlaagkunnen.DeGasunieendeMinistervanEconomischeZakenzijnhierechtertegen. De periode van twee jaar zal worden gebruikt voor onderhandelingen om de meningsverschillen op te lossen. De tarieven zien er met ingang van 1 juli 1986 als volgt uit. Ter vergelijking zijn ook de tarieven tot 1 juli 1986 vermeld. KLEINVERBRUIKERSTARIEF per 1 juli 1986 tot 1 juli 1986 excl. milieu heffing en BTW incl. mi lieuhef fing van 0.05 ct/m3 *n 19% BTW excl. milieu heffing en BTW incl. mi lieuhef fing van 0.05 ct/m3 en 19% BTW prijs per m3 voor het verbruik tot 170.000 m3 pér jaar 50,1 ct 59,68 ct 57,6 ct 68,6 ct vastrecht per aansluiting per jaar 57.- 67.83 57.- 67.83 vastrecht per woning per jaar bij blok-/wijkverwarming 15.- 17.85 15.- 17.85 met een minimum per blok/wijk van 210.- 249.90 210.- 249.90 Na een lange periode van prijsstijgingen gaat de gasprijs dan eindelijk omlaag. Toch bljft het interessant om ook het gasver bruik omlaag te krijgen. Elke kubieke meter die u niet verbruikt levert tenslotte bijna 60 cent op. Wij helpen u graag met advies. U kunt daarvoor terecht bij de afdeling voorlichting van het gemeentelijk energiebedrijf Holten, Industriestraat 1tel. 6 18 14 Verbindingenstudie Overijssel 1Vanaf maandag 26 mei t.m. vrijdag 4 juli 1986 ligt gedurende de openingsuren op de secretarie van de gemeenten Zwolle, Meppel, Hoogeveen, Almelo, Lochem, Zutphen en Deventer, alsmede op de secretarie van alle gemeenten gelegen binnen het door de voornoemde plaatsen begrensde gebied en voorts op de griffie van de provincies Overijssel, Drenthe en Gelderland voor een ieder ter inzage de Verbindingenstudie Overijssel. 2. De Rijkswaterstaat zal over de in deze studie behandelde plannen voorlichting geven op: dinsdag 10 Juni 1988 in Café-restaurant-zalenverhuur 't Centrum aanvang 20.00 uur Julianastraat 54 te Dedemsvaart. Woensdag 11 juni 1986 in café-resstaurant de Leeren Lampe aanvang 20.00 uur Almelosestraat 2 te Raalte. 3. Degenen, die hun mening over de studie kenbaar willen maken dienen dit schriftelijk te doen en hun brieven uiterli jk vóór 18 juli 1986 te richten aan het secretariaat van de Raad van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX 's-Gravenhage. 4. De Commissie van Overleg voor de Wegen van de Raad van de Waterstaat stelt degenen, die in hun schriftelijke reactie daartoe de wens te kennen hebben gegeven, in de gelegenheid hun standpunt toe te (doen) lichten in een openbare hoorzitting. Plaats en datum zullen nog nader bekend worden gemaakt. 5. Een exemplaar van de onder 1 genoemde studie kan schriftelijk worden aangevraagd bij het secretariaat van de Raad van de Waterstaat. HOLTEN, 29 mei 1986

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5