Zwembad pakt flink uit in een feestweek Concert en open dag Muziekschool Holten Uit het politierapport Kérkdienstèn Medische diensten Vanuit de kantlijn H.JYLV. start loten verkoop HOLTENS NIEUWSBLAD Twenhaarsveld viert 25 jarig bestaan Diploma uitreiking muzikaal omlijst verlichting Gevonden voorwerpen garage SCHUPPERT B V. CdK Niers opent gebouw Rode Kruis DONDERDAG 29 MEI 1986 Het jarige zwembad, eens gezien vanuit grote hoogte. De foto wérd gemaakt door Henk Mulder. Deze maand is het 25 jaar geleden dat zwembad Twenhaarsveld offi cieel open ging voor het publiek. Dit wordt uitgebreid gevierd met een groot aantal activiteiten in de week van 23 tót en met 27 juni, met als centraal gegeven de avond- zwemvierdaagse en het waterpo- 1 otoernooi voor Holtense straten en bedrijven. De feestweek wordt georganiseerd door het personeel van het zwembad in. samenwer king met de zwemclub Twen haarsveld, bijgestaan door de ge meentelijke dienst sportzaken. Het programma voor die week ziet er voorlopig als volgt uit: «Maandag 23 juni: 09.00-10.30spelcirGuit in en om het water voor de jongere leerlin gen van De Schakel. 10.30-12.00: idem voor de oudere leerlingen van De Schakel. 13.00-15.00: diverse activiteiten voor de leerlingen van De Mar- ke. 17.30-20.30: le avond van de zwem- vierdaagse (aanmeldingsfomu- lieren worden huis-aan-huis verspreid). 17.30-20.30: diverse activiteiten, o.a. waterpolotoemooi voor straten en bedrijven, schiet tent, pop raden, bus gooien en om de bocht sjoelen. 19.00-2000: optreden Tiroler Kapel H.M.V. Dinsdag 24 juni: 09.00-10.30: spelcircuit voor de jon gere leerlingen van de- Dorps school. 10.30-12.00: idem voor oudere leer lingen van de Dorpsschool. 13.00-15.00:diverse activiteiten voor de leerlingen van De Mar- ke. 17.30-20.30: 2e avond van zwem- vierdaagse. 17.30-20.30: diverse activiteiten, o.a. waterpolotoemooi, kano polo, schiettent, pop raden, ring gooien en sjoelen. Woensdag 25 juni: 09.00-10.30: spelcircuit voor de jon- gere leerlingen van Het Kom pas, Dijkerhoek en Espelo. 10.30-12.00: idem voor de oudere leerlingen van Het Kompas, Dijkerhoek, en Espelo. 13.00-15.00: diverse activiteiten voor de leerlingen van De Mar- ke. 17.30-20.30:3e avond van de zwem- vierdaagse. 17.30-20.30: diverse activiteiten, o.a. waterpolotoemooi, schiet- Hent, pop raden, spiraal, rom melmarkt, disco-show en volksdansen. Donderdag 26 juni: 09.00-10.30: spelcircuit voor de jon gere leerlingen van de Haar- school. - 1030-12.00: idem voor de oudere leerlingen van de Haarschool. ►13.00-15.00: diverse activiteiten voor de leerlingen van De Mar- ke. 17.30-20.30:4e avond van de zwem- 17.30-20.30: diverse activiteiten, o.a waterpolotoemooi, schiettent, pop raden, ring gooien, spel 21, verloting en een hindernis- cross voor scholieren en vol wassenen. Vrijdag 27 juni: 09.00-10.30: spelcircuit voor de jon gere leerlingenvan de Kol- school. 10.30-12.00: idem voor de oudere leerlingen van de Kolschool. 13.00-15.00; diverse activiteiten voor leerlingen van De Marke. 17.30-21.00: slotavond van de zwemvierdaagse met medaille uitreiking. 17.30-21.00: diverse activiteiten, o.a. finale waterpolotoemooi, schiettent, pop raden, spiraal, sjoelen om de bocht, spel 21 en verloting. 18.00-21,00:. optreden van amuse-, mentsband Midriight Train. Dinsdag: 2 keer werd aangifte gedaan van •diefstal van een fiets. Eén flets werd zaterdagavond gestolen vanaf het station en de andere zondagavond bij Irene. - 's morgens wordt er een ree ge vonden langs de Al. Deze ree is doodgereden. Een eventuele auto bestuurder met autoschade heeft zich (nog) niet gemeld. - Meldt een opzichter dat bij de nieuwbouw van de Beuseberg bal- dadigheid is gepleegd. De deur van een schaftkeetwerd opengebro ken. Kennelijk kinderwerk. De ver nielingen en'.baldadigheid gebeur den in het week-einde. - Beheerster van café doet aangif te van diefstal van een trapleuning. Deze trapleuning is ongeveer 5!/a meter lang. Gebeurde j.L zaterdag nacht. - Blijkt een verkeerspaal voor de gebroeders Mulder aan de Kolweg krom te zijn. Dit is gebeurd door een onbekend gebleven vrachtau tobestuurder die de bocht naar de Golds te ins traat te krap nam- Dit gebeurde vrijdagmiddag. - Is er opnieuw huisvuil bij het hek van de gemeentegarage neergezet. Het huisvuil werd later door de po litie weer thuisbezorgd. Alleen op de toegestane tijdén mag men het huisvuil bij de gemeente brengen. Als men het huis vuil niet op norma le wijze, op de daarvoor bekende dagen, aan de weg wil zetten is er de -mogelijkheid huisvuil bij de ge meente te brengen. De tijden dat dit kan staan vermeld op het hek van gemeentewerken. (Garage) -T Omstreeks 17.00 uur belt men vanuit een ijswinkel dat men daar last heeft van een hond. Deze hond is uit op een ijsco. Hij valt de men sen lastig. De hond is hierna door de politie afgehaald en' gebracht naar het asiel te Schalkhaar. Die zelfde avond meldt de eigenaar zich en haalt de hond op. Woensdag: - Doodgebeten kippen. De eigena resse van een kippenren, mevr. B., woonachtig aan de Espelodijk te Holten ontdekt 's morgens tientel len dode kippen in haar kippenren. Na onderzoek blijken er 60 a 70 kip-, pen doodgebeten. Deze massale moordpartij is bijna zeker het werk van een vos, vermoedelijk met jon gen. - Nog een aangifte van diefstal van een fiets vanaf het station te Hol ten. Donderdag: - Was er alarm bij een bank. Bleek later loos alarm te zijn. - Doet G. J. K. uit Holten aangifte TOYOTA Schuppert I - De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor HolterirBathmen e.o. Oranjestraat 30 -tel. 05483-6 13 63 Vrijdagavond 30 mei om 19.30 uur zullen docenten van de Holtense Muziekschool weer een concert ge ven in de Hervormde kerk. Het ligt in de bedoeling om dit vorig jaar gestarte evenement jaarlijks te or ganiseren. Ook dit maal hebben al ruim van te voren de docenten tijd genomen om een aantrekkelijk programma voor te bereiden. Te vens zullen tijdens deze avond de diploma's aan de leerlingen wor den uitgereikt, waardoor ook dit gebeuren een extra feestelijk tin tje krijgt. De bedoeling van deze concerten is, dat naast een kennismaking met muziek en verschillende instru menten men kennis kan maken met de docenten in de andere rol Toontje Normaal As ie is ivist'n hoe mien arme hatte zeer dut, As ie is wist'n hoe allenig ik mie vuul, As ie is wist'n sinds ie rondloopt met 'n melkmuul, As ie ut wist'n vond'n ie oezelfeen trut. Ik doo of ik niks in de gaat'n hep. Ik lach nog wel moar dat is nep. Ut ett'n smik mien gaar neet meer, En elk'n dag baal ik nog meer. Tis kloot'n hier en ik veul mie rot, As ik nog langer zo mos leven, Was ik binn'n utjoar kapot. Wet ie nog toen wie in de Bijlmer most'n wèzen, Wet ie nog den triest en trooste looz'n stad, Wet ie dat ik dach wat loop ik rond te hang'n. Wetienoghoewietoenbaald'nvan dat gat. Wie hadd'n mekaar dat was genog, Moar de liefde kwam veur ons te vrog, Want later kwam de klad d'r in En noe hep ik allied slechte zin. Tis kloot'n hier en ik veul mie rot, As ik nog langer zo mos léven, Was ik binnen utjoar kapot. Tis kloot'n hier en ik veul mie rot,' As ik nog langer zo mos léven, Was ik binn'n utjoar kapot. Ik als me niet vergis, was dit de let terlijke tekst van het eerste num mer van Normaal. Al weer ruim tien jaar geleden. En als je het nog eens beluisterd, dan merkje wat er in die tijd met Jolink en de zijnen allemaal veranderd is. Maar de tekst is nog akelig actueel en ik denk zelfs nog meer van toepassing op de situatie van vandaag de dag. Vooral het tweede copuplet schil dert precies de gevoelens die je als plattelandsmens in die steenklomp kunnen bekruipen. We hebben het dezer dagen nog weer eens uitgebreid mee kunnen zingen. Toen we met Toontjes ge* volg onder weg waren noar en van d'n Pruus. As ie is wist'n hoe mien arme has- suns zeer dut. Demis thoorn. van uitvoerend musicus, zowel so listisch als samen, met, als finale een ensemble, samengesteld uit de docenten. Voor het muzikale klimaat vinden docenten en bestuur van de Mu ziekschool het belangrijk dat leer lingen en toekomstige leerlingen en gewoon geïnteresseerden regel matig betrokken worden bij activi teiten van de Muziekschool. Daar voor worden jaarlijks ook leerlin gen-uitvoeringen georganiseerd. De; uitvoering van 3 en 13 mei wa ren een succes gezien het niveau, maar bok gezien de ruime ipteresse van de ouders. Bij die gelegenheid telden we tussen de 80 100 ouders en leerlingen. Het is een goede ma nier om in een infonnele sfeer de in teresse van kinderen op te kweken en ze met diverse muzikale uiting svormen in contact te brengen. Een andere gelegenheid om kennis te maken met hét werk van de Mu ziekschool is tijdens de Open dag, die op zaterdag 31 mei tussen 10.00 en 12.30 uur wordt gehouden in de school, Schoolstraat 6. Hier kan men spreken met de docenten zelf over instrumenten, opleiding, exa- tnens, lesgelden etc. Op deze och tend is het mogelijk de leerlingen op te geven voor les. Men dient hiermee niet te lang te wachten omdat ook dit jaar een beperkt aantal leerlingen geplaatst kan worden. Tot slot van het cursusjaar is er de. eindexamen-uitvoering door de wat verder gevorderde leerlingen op 20 juni in de Aula van de Scho lengemeenschap. Voor al uw moderne en klassieke verlichting... EVI if I f Wierdensestr. 52, Rijssen De Holtense Muziekvereniging startte maandag jongstleden haar loten verkoop -in.-de Gaarden en Boskampstraat en een gedeelte van de Kol. Vanzelfsprekend werd het begin van de lotenverkoop op geluisterd door de muzikale tonen van H.M.V. De,financiële positie van H.M.V. is zodanig dat een gel delijke injectie broodnodig is. Op 3 en 4 juni gaat de verkoop door in de Haar en de rest van de Kol. Noodzakelijk is het, dat elk huisge zin minimaal één lot van f. 5,- koopt, om de toekomst van HiM.V. dragelijker te maken. De eerste ver koop gaf beslist aanleiding tot opti misme. H.M.V. is niet weg te denken in Holten. De Muziekvereniging staat heel vaak klaar, ook al komt men niet altijd in eigen straat of buurt, maar vrijwel elke. feestelijke ge beurtenis in het dorp Wordt opge luisterd door de muziek van H.M.V. De vereniging rekent dan ook op de steun van de Holténse bevolking. De verloting Is goedgekeurd door b en w onder nummer 2(MHO, d.d. 18- 2-1986 van diefstal van zijn fototoestel en rij- en kentekenbewijs uit zijn auto. Onbekend is waar de diefstal is ge pleegd. - Samen met dé Explosieven op-' ruimingsdienst in een bouwland aan de Oosterveldsweg te Holten een 60 lips, Engelse raket, laten ontploffen. De ontploffing werd er gens in de Holterberg tot stand ge bracht. - Wordt er een fiets aangetroffen op het station. Blijkens de postco- 'de hoort de fiets in Hengelo (O) thuis. Later blijkt het een oiide postcode te zijn. Eigenaar is Holte- naar. - Tanken zonder betalen. Om streeks 17.00 uur tankte aan de 'snelweg de bestuurder van een oranje Peugeot 204 voor f 31.- ben zine. Hierna reed hij weg zonder eerst af te rekenen. Vrijdag: - In de vooravond gebeurde er een eenzijdig ongeval. De bestuurder van een personenauto was komen de vanuit de richting Holten links tegen een middengeleider aangere den..Hierdoor werd de auto van de., grond getild en belandde ongeveer' 7 meter verder in de middenberm. De auto raakte behoorlijk bescha digd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. - 's nachts omstreeks 04.30 uur trof de surveillerende politieauto een persoon aan liggend op de oude Stationsweg. Vlak daarvoor had de politie een melding gekregen dat er een bromfietser over de kop zou zijn gegaan aldaar. Vermoedelijk heeft die melder die jongen zien lig gen. Al gauw bleek dat het niet om een gewond iemand ging maar een ladderzatte knaap. De jongeman lag luid te snurken op de rijbaan, half op zijn fiets. Met enige moeite kon hij worden gewekt. Hiema was hij slechts in staat wartaal uit te slaan. Na enig zóeken in zijn kle ding kon zijn naam en adres wor den vastgesteld. De jongen krijgt ëen proces-verbaal voor openbare dronkenschap. Zaterdag: - 's avonds trof een jachtopzichter in de Holterberg een wild kampeer der. De man voldeed niet aan een verzoek om aldaar weg te gaan. Toen de jachtopzichter hierop de overtreding wilde doen ophouden ontstond er een handgemeen. Na dat de politie ter plaatse was ging men naar het buro alwaar proces verbaal werd gemaakt. - 2 fietsers en 1 bromfietser werden bekeurd voor het rijden zonder ach terlicht Zondag: - Een gevonden fiets komt naar aanleiding van de postcode weer bij de eigenaar terug. - In de Wansinkstraat wordt een hond gevonden die kennelijk ge- wondis. Eerder die ochtend meld de iemand dat hij een hond had aangereden. De eigenaar haalde de hond op en de schade is geregeld. - Eén autobestuurder bekeurd die zijn auto óp een wel zeer vreemde wijze had geparkeerd op het trot toir van de Voorsboersstraat. De auto stond bijna dwars op de stoep zodat de gehele stoep versperd was. De-politie wil langs deze wég de mensen waarschuwen die in die buurt de auto nogal eens half op de stoep parkeren. Men doet dit ken nelijk om de rijbaan breder te hou den voor het verkeer. Hierbij wordt echter wel het voetgangersverkeer vergeten. Denk eens aan de moe- ders met kinderwagens. Parkeer uw auto zoals dat hoort! Maandag: - Meldt de meldkamer Zwolle dat er in Hengelo iemand is doorgere den na een aanrijding. De patrouil le achtervolgt deze auto over de Al vanaf de afslag Lochem tot Twello alwaar de Algemene verkeers dienst van de rijkspolitie de auto staande houdt. De Commissaris van de koningin in Overijssel, mr. J.L.M. Niers, zal op maandag 2 juni officieel het provinciaal bureau van het Rode Kruis openen. Het bureau is geves tigd in de voormalige pastorie aan de Oranjestraat. Sinds een jaar is het provinciale Rode Kruis geyestigd in Holten, van waaruit acht beroepskrachten onder meer zorgen voor de begelei ding van in totaal 42 provinciale Rode Kruis-afdelingen. Voordien was het pand in gebruik bij de BB en beheerder Mekenkamp die de bovenverdieping bewoonde. Het gebouw staat nu geheel ter be schikking van het Rode Kruis, met o.a. ruimten voor vergaderingen en cursussen. Mr. Niers, die ere-voorzitter is van het kringbestuur van het Rode Kruis, zal de opening verrichten om vier uur tijdens een bijeen komst voor genodigden in zaal Vos man. Aansluitend wordt de nieuwe verbindingsauto van het provincia le Rode Kruis in gebruik genomen. VJÜS. //SS. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. R. Visser (Afscheid van de kinderen van de zon dagsschool) 17.00 uur Tent Borkeld ds. W. Vons (Vesper) Oppasdienst: mevr. Admiraal- Koenders en Annet Vukkink. Diessenplas: Woensdag 4 juni 19.00 uur: ds. R. Visser (Bed. Heili Avondmaal). GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur: Ds. M. Berg. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de twee de collecte voor rente en aflos sing. Kindemevendienst: groep 7 en 8 o.l. v. mevr. G. van Zeijts. Oppasdienst: Ingrid Jansen, Wilma Aanstoot en Willy Brinks. Ans Aanstoot en Dianne Bos- schers. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.00 uur: ds. W. Vons. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. G. Bouman. Doop en gezinsdienst m.m.v. Jonge renkoor. Uitgangscollecte: plaatselij ke diaconie. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: W.R. vanCouwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren; 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor-spoedre- cepten om 11.00 en I61OO uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483- 6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 29 tot en met 5 juni: zr. J. Roelvink, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraht 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstyaat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Krtiiswerk, Gaarden- straat 29. TANDARTS: H.F. Steunenberg, Pastorie- straat 42 Holten, tel 05483- 6 14 33. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 6 15 15. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. Q5704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voörziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tél. 05483-6 26 55. Na 18.00 urn- benen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.00 uur; woensdag 09.30 - 12:30 mar en 14.00-17.30 uur. VRIJDAG 30 MEI: 19.30-20.30 uur: Sporthal 't Mos- sink: inschrijven Fietsvierdaag se; 19.30 uur: docentenconcert Muziekschool in Hervormde kerk en diploma uitreiking; 19.00 uur: Meermanskamp, fina le penaltyschieten s.v. Holten. ZATERDAG 31 MEI: 10.30 tot 12.30 uur: open dag Mu ziekschool; Straten voetbaltoer nooi op 't Vletgoor, aanvang 08.30 uur; 20.00 uur. concert Herv. kerkoren Holten, Markelo en Diepenheim in Ned. Herv. kerk. ZONDAG 1 JUNI: Gemeentezondag in recreatie- tent op Borkeld. MAANDAG 2 JUNI: 18.30-20.30 uur: Fietsvierdaag se. DINSDAG 3 JUNI: 18.30-20.30 uur: Fietsvierdaag- WOENSDAG 4 JUNI: i8.30-20.30 uur: Fietsvierdaag- DONDERDAG 5 JUNI: 18.30-20.30 uur: Fietsvierdaag- VRIJDAG 6 JUNI: 18.30-20.30 uur: Fietsvierdaag- ZATERDAG 7 JUNI: Jubileum-totaal sportdag Blauw Wit op 't Vletgoor; Zwijn- jakkentoemooi hockeyclub. ZONDAG 8 JUNI: Zwijnjakkentoemooi hockey club; 10.00 uur: Koetsenrit Bergrijders. ZATERDAG 14 JUNI: Landdag Paardrijden gehandi capten bij mane'ege Snorre- wind. ZONDAG 15 JUNI: 09.00 uur: aanvang jubileum concours Bergrui'tértjes, terrein Borkeld. Verloren: tas voor achter op motor, damestas met make-up, vulpotlood, zwemabonnement, rij- en kentekenbewijs, sleutel Kadett, voetbal plastic, wit- /zwart, rode ceintuur jurk, zegel ring, beige gebreid meisjesvest, dubbelfocus bril met rood etui, gym tas met gumspullen. Gevonden: body warmer, horlo ge digitaal, bromfiets verzeke ringplaatje, bril in etui, bruin, horloge wit rond, rol gaas. Dieren: weg: lapjeskat, pauw (haan), pauw (hen), twee gele ka- Geboren: Joanne Henrike d.v. D. J. Paalman en G. A. Ulfman; Diederik Gerrit Jan z.v. H. Aaf- tink ep G. J. Zwiers; Emiel Jo hannes z.v. A. Bijma en A. H. Tempelman; Berien Henrieke d.v. B. Paalman en H. J. Paal man; Sebastiaan Benjamin z.v. G. J. Tuitert en A. M. M. Koper- berg. Ondertrouwd: F. Verweije 22 jr. (Montfoort) en J. B. Nijkamp 20 jr. Getrouwd: G. M. Hoogeboom 25 jr. (Raalte) en H. J. Ulfman 22 jr.; R. A. van Geerestein 29 jr. en J. Harbers 28 jr.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3