Het Nijenhuis 31 mei gratis toegankelijk Weerpraatje 't heutink huis Weekendrecept op vrijdag 23 mei en zaterdag 24 mei Handbal-heren op weg naar promotie AVO maakt er werk van ubent van harte welkom van 9.00 uur tot 18.00 uur Dik Bruynesteyn kreatief afhaaicentrum :V Uw woning verbouwen??? KI. Velderman BV DISCO BAL Café „De Wippert" MEI ZEER MOEIZAAM OP DREEF DIT BLAD STAAT WEEK VOL MET INTERESSANTE AANBIEDINGEN. DONDERDAG 22 MEI 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 Blouses te kuêt en te keur. In vele aktuele kleurstellingen en dessins. Even sprankelend als de zpmer zelf. Van primair zwart/wit tot flamboyant mandarin en geel. Blouson-blouse in turquoise groen, mandarin ol geel 38'44 - Overhemdblouse met koi mouw in modieuze kleurkombinaties - 38*44 EEN VERRASSENDE KIJK OP MOOIE MODE Zaterdag 31 mei biedt museum Het Nijenhuis haar bezoekers een unieke mogelijkheid tot het be lichtingen van de collecties. Bij wijze van uitzondering zullen deze dag niet alleen de beide bouwhui zen, maar ook het kasteel worden opengesteld, waardoor men de Ondanks de economische groei blijft het voor mensen met een han dicap moeilijk zich maatschappe lijk te ontplooien. Met name de overheid laat zich in het algemeen aan deze kansarme groep weinig gelegen liggen. Voor zieningen worden in negatieve zin omgebogen, uitkeringen gekort. Hierdoor worden de kansen voor gehandicapten om zich een gelijk waardige plaats binnen de samen leving te verwerven nog kleiner. Sinds 1927 zet AVO-Nederland, vereniging voor arbeids- en wel zijnszorg voor gehandicapten, zich in voor de concrete belangen van de gehandicapten. AVO bemiddelt met sukses bij het vinden van arbeidsplaatsen, helpt bij het starten van een eigen bedrijf of zorgt voor alternatieven voor arbeid. Maar AVO doet meer; o.a. bij scholing, vorming, vervoer en re creatie. In de periode 19-25 mei a.s. vindt de landelijke collecte plaats. Met de opbrengst daarvan kunnen vele gehandicapten weer aan het voor hen noodzakelijke worden gehol pen. U kunt daarbij helpen door uw gift in de collectebus te doen; of stort uw bijdrage op giro 62 50 00 (AVO, Amersfoort). Laat uw kans niet voorbij gaan. kans krijgt het interieur van het huis individueel te bezichtingen. Normaal is dat alleen mogelijk na afspraak een rondleiding door het kasteel te maken. Meer nog dan de exposities in de bouwhuizen ademt het inwendige van Het Nijenhuis de sfeer van de legendarische Dr. D. Hannema (1895-1984), wiens verzameling de basis van de inrichting vormt. Er zijn bijvoorbeeld schilderijen van Cornells Vroom., Weenix en Stroz- zi, beeldhouwwerk van onder ande re de gebroeders Van Vianen, even als prachtige meubelen, zilver en keramiek. Een van de kamers be vat de schilderijen die door Hanne- man aan Johannes Vermeer zijn toegeschreven. Tijdens de open dag is het ook mogelijk in het depót een kijkje achter de schermen van museum Het Nijenhuis te nemen. Men ziet daar onder meer een opstelling van de geavanceerde apparatuur, waarover het museum sinds enige tijd beschikt. Hiermee is het moge lijk de klimaatomstandigheden in de gebouwen in de hand te houden. De aanschaf van deze apparatuur, evenals de inrichting van het de pót, kwam tot stand door een schenking van het Provinciaal An jerfonds Overijssel. In de bouwhuizen, die permanent zijn opengesteld, kan men een se lectie uit de verzameling bezichti gen. Er is werk van Cornells Troost en Guardl. maar ook van moderne meesters als Zadkine, Picabla en Piet Mondriaan. In de tuin van het kasteel kan met hedendaagse Ne derlandse sculptuur bewonderen. De openingstijden zijn op zaterdag 31 mei van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is die dag gratis. Er is een ruime parkeergelegenheid. Het kasteel Het Nijenhuis ligt in de onmiddelijke omgeving van Heino, gemeente Wijhe. Voor alle technische installaties naar één adres! electra verwarming sanitair dakbedekking Ook voor levering en aansluiting van uw nieuwe keuken of badkamer. Kolweg 86, tel. 613 32 Zondagmiddag aanvang 15.00 uur Aanvang 14,00 uur De komende week loopt het hand balseizoen 1985/'86 ten einde. Met de laatte bekerwedstrijden op donderdagavond 22 mei omn 19.30 uur (dames tegen Boskampen om 20.45 uur (heren tegen Tyfoon) en de competitiewedstrijden tegen DASH op zaterdag 24 mei is een lang handbalseizoen voorbij. Op deze laatste zaterdag vieren de heren hun kampioenschap op het veld in de derde klasse C. In een na- comeptitie moet op zondag 1 juni samen met D.S.C. en V&K en Bos- Tot koninginnedag was het voor jaar een grote tegenvaller. In april bleven 22 dagen kouder dan nor maal. Wat de eerste twee weken van mei te zien geven is geweldig. In zeer korte tijd veranderde de hele natuur in groei en kleur, dit bij regelmatig temperaturen rond en boven 20 graden. Deze periode van mei zo tussen 8 en 15 mei staat bekend als de IJs- heiligen met niet zelden schadelij ke nachtvorsten. Wij hebben in april al enkele zeer koude nachten genoteerd. In de nacht van 12 april werd voor deze maand het record gebroken met een minimum van -9 graden op het vliegvled Deelen, op de Veluwe, en dat was een record voor april. De grond was 's morgens hard bevroren. Zo te zien mogen de IJsheiligen dit keer rustig doorrei zen. De pinksterdagen komen in zicht. Verleden jaar toen pinkste ren vrij laat viel, op 26 en 27 mei, waren het met 1944 de warmste pinksterdagen van deze eeuw met een maximum van rond de 28 gra den. Het vliegveld Eelde op tweede pinksterdag van dat jaar was 31 graden hetgeen op die dag de hoog ste temperatuur van heel Europa was. Normaal voor deze tijd van mei is een maximum in de buurt van 15 16 graden. Wat opvalt is dat het zee water door het koude voorjaar lang koud is gebleven met momenteel niet meer dan 10 A11 graden. Zolang de wind zuidwest is, al thans van zee komt, drukt dit de temperatuur in de kustgebieden. Er is geen zekerheid maar na een koud voorjaar zoals in 1917 en 1970 hebben wij nog wel eens een warme juni-maand. Verleden jaar was juni teleurstellend koud en nat, mis schien dat het dit keer weer eens de zomerse kant uit gaat. kamp gestreden worden om twee promotieplaatsen naar de tweede klasse. Dames In de bekerwedstrijd van de Hol- tense dames tegen Actief werd de verwachtte nederlaag geleden. Toch bleek ook tijdens deze wed strijd dat Holten komend jaar toch wat hoger dan de derde klasse zou moeten kunnen komen. In beide helften speelde Holten goed, maar kwam het qua tempo en variaties in de aanval te kort. Toch kan de uitslag van 4-15, na een ruststand van 2-7 zeer redelijk genoemd wor den. Treffers: Ineke Lee flink 2; An- nemarie Wijnberg, Tanja Hess 1. Programma: do 22 mei: Bekerwedstrijden: Dames senoiren thuis tegen Bos kamp om 19.30 uur. Heren senioren thuis tegen Tyfoon om 20.45 uur. za 24 mei: Heren senioren thuis tegen DASH om 17.00 uur. zo 25 mei: Gerda Schuiterttoemooi te Wesepe: Al, A2 BI en JA1 spelen 's morgens, Einde 13.00 uur. Vertrek Al: 09.30; vertrek A2:08.30; vertrek JA 1: 09.00; vertrek BI: 09.00; vertrek Cl: 12.30 uur. met een bezoek aan ons open huis maakt u kans op zo'n schitterende karikatuur van uzelf, gemaakt door nederlands bekendste tekenaar verder demonstraties van o.a.: bloemsierkunst- pottenbakken— kunstschilderen- textiele werkvormen- koffie met krentewegge staat voor u klaar! graag tot ziens! industrieterrein „de mors" - galvanistraat 1 - rijssen - tel.: 05480-13162* Belegde stokbroodjes smaken ei genlijk altijd. Heel lekker is het om er op zondag uitgebreid en laat mee te ontbijten. Maar ook op zaterdag zijn fantasierijke stokbroodjes ge zellig, lekker en gemakkelijk. Aan variatie hoeft het niet te ontbre ken: stokbroodjes dik besmeren met kalfsleverworst en gameren met uienringen en gevulde olijven. Of beleggen met katenspek en stukje groene paprika. Biefstuktar taar op stokbrood, bestrooid met peper en zout, uienringen, kapper tjes en ansjovis. Het zijn maar een paar van de vele mogelijkheden. Stokbrood op Ameri kaanse wijze U heeft nodig: 1 vers stokbrood boter om te besmeren enkele blaadjes sla 8 pfakken cornedbeef van ongeveer een xh cm dikte 3 hardgekookte eieren ZOUt 6 peperoni's (potje). Snij het stokbrood in de lengte door en besmeer beide kanten met boter. Leg op de onderste helft de goed gewassen en drooggedepte slabladeren. Hierop de plakken cornedbeef en in schijfjes gesneden hardgekookte eieren. Strooi er wat zout over. Snij de peperoni's open, verwijder de zaadjes en hak ze fijn. Strooi ze over de eieren. Doe de deksel weer op het brood en leg het op een lange plank. Snij er grote schuine plakken van.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9