Holtertrappers geven hun visitekaartje af Al Holten haalt het kampioenschap binnen Holtenaren bedwingen Luik- B astenaken- Luik Dubbel kampioenschap voor familie Nyenhuis Nederlands kampioenschap succesvol Uitslagen fietscross HOLTENS NIEUWSBLAD Hockey- toernooi DONDERDAG 22 MEI 1986 De fietscrossclub de Holtertrappers kan terugkijken op alleszins geslaagde Nederlandse kampioenschappen voor niet-licentiehouders van de KNWU, die in het afgelopen Pinksterweekende bij uitstekende weersomstandigheden gehouden werden voor eigen publiek op sportpark 't Vlet- goor. Niet alleen liep de organisatie in alle opzichten op rolletjes; ook sportief gezien werden goede successen be haald en konden drie Holtense deelemers als Nederlandse kampioenen gehuldigd worden: Jeroen Grave, Berry Meerman en Gerben Pinkert. Alom tevredenheid en stralende gezichten bij de Holtertrappers zondagmiddag nadat de laatste kampioensritten waren gereden. Het kunststukje was gelukt. Op een enkel protest na, zijn de wed strijden zonder interrupties verlo pen en heeft het in grote getale aanwezige publiek een weekend lang kunnen genieten van fiets- crosswedstrijden van uitstekend gehalte. Vier, vijf rijen dik zat het publiek (waaronder opemerkelijke veel Holtenaren) op de meegebrachte campingstoeltjes rond het cross- terrein, enthousiast hun kroost en clubgenootjes aan te moedigen. Dat in de hitte van dé strijd er links en rechts wel eens een onver- Jeroen Grave van fc. Holtertrap pers met startnummer 328 wist alle concurrenten achter zich te hou- dep. togen woord viel, hinderde de feestpret niet. In de meeste geval len waren de ouders fanatieker dan de deelnemers die na een ijsje of patat m'et hun verlies alweer vergeten waren. Minder aardig werd het zondagmiddag toen het bij de hogere leeftijdklassen echt spannend werd. Een aantal deel nemers trachtte de concurrente -vroegtijdig uit te schakelen door een aantal fietsbanden finaal door te snijden en fietskabels stuk te trekken. Door de uitstekend lei dende wedstrijdcommissie onder aanvoering van F. van Gorchum uit Raalte kon dit vervelende indi- cent tijdig worden opgelost. Ongetwijfeld komt een groot deel van het welslagen van het evene ment voor rekening van het orga nisatie-team van Hennie van de Keuken, Dries en Alie Willems, A. Klein Velderman en D. Nijland, waarbij de organisatie-ervaring van meerdaagse sportevenemen ten van Dries Willems uitstekend van pas kwam. De grote tent op het terrein met de disco van Erik Ren- sen bleek een gouden vondst. Het werd een gezellige ontmoetings plaats, waar men even met een verfrissing kon bekomen van al te veel zonneschijn. Van de Keuken tekent er echter bij aan dat zonder de hulp van de verschillende Holtense verenigin gen dit succes niet mogelijk zou zijn geweest. Zo stond de touw trekvereniging OKIA belangeloos haar terrein af als campingplaats voor enige tientallen tenten, cam pers en caravans toen bleek dat het ijsbaanterrein niet geschikt was als kampeerterrein, deden twee kleedkamers van Blauw Wit I dienst als wasplaats, was de MAC weer onmisbaar bij de verzorging van het geluid afzetting en zorgde de brandweer zaterdag voor het nathouden van het crossterrein. „En vergeet vooral de sponsors niet en onze eigen vrijwilligers die het gehele Pinsterweékeinde opge offerd hebben voor de club. Daar door was mogelijk om alles in ei gen hand te houden. Veel Holtena ren hebben me dit weekeinde een Het keurcorps van s.v. Holten voetbaljeugd heeft de begeerde kampioenstitel toch binnen ge sleept. Vorige week donderdag werd het resterende gedeelte van de wedfstrijd tegen G.F.C. uit Goor gespeeld en de Holtenaren slaagden er in nog twee doelputen aan de 1-0 score toe te voegen. Via de invallers Berg-Jan Vincent en Tonny Geerling werd de zege veilig gesteld en was het kampioen schap een feit en kon de bloemen hulde beginnen. In de volle kantine werden de jon gen kampioenen allereerst toege sproken door jeugdbestuurslid H.Rietberg. Hij prees de inzet van spelers, leiders en trainer en ver strekte de dorstigen een rondje ran ja. Daarmee loste hij een wat vroeg tijdig op muzikale wijze geuit ver zoek van de A-selectie in. Zij slikten het als levertraan. Namens het voetbalbestruur sprak voorzitter J. Kurz. Hij constateerde dat Al behalve een succesvol sei zoen eenjeugdcarrière" afsloot en hij schetste de ontwikkelingsgang van pupil tot oudste jeugdspeler. Hij waarschuwde voor te optimisti sche verwachtingen van de jeugd spelers in het senioren-voetbal. .Alleen met volledige inzet en strijdlust kan de succerstory een vervolg krijgen", aldus Kurz. Ook complimenteerde hij trainer Gerrit ter Harmsel, leider Wim Nljenhuis en „grens" Wassink. Namens het algemeen bestuur sprak secretaris G. Oberink woor den van lof, terwijl de supporters vereniging bij monde van F. ter Hoeven met name de rol van de jeugdleiders en het jeugdbestuur benadrukte. „Het is fijn dat het vele werk dat zij verrichtten bekroond kan worden met een kampioen schap als dit". Aanvoerder Jeroen Vincent bedankte namens zijn team alle sprekers. Hij vergat daar bij niet de ouders, die voor het ver voer zorgden, de leiders en trainer te noemen. Afscheid Van trainer Ter Harmsel werd op deze avond tevens afscheid geno men. Hij gaat het volgende seizoen bij concurrent Enter Vooruit wer ken. Jeugdsecretaris Rietberg be dankte hem voor zijn voortreffelijk functioneren en overhandigde hem een tinnen wandbord. Voor me vrouw Ter Harmsel waren er bloe men. De scheidende trainer be dankte voor alle prijzende woor den; hij constateerde dat de pretti ge werksfeer bij Holten een belangrijke rol speelde bij zijn goed functioneren. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een echt Enters cadeau, dat een goed plaatsje in het clubgebouw verdient. compliment gemaakt over de or ganisatie. Dat geef ik bij deze graag door aan iedereen die mee gewerkt heeft aan het welslagen van deze geweldige promotie van het fietscrossen. Zet er maar bij: waar een kleine club groot in kan zijn". 18 mei: 1981/1382 Jongens: 1. Maurice Wevers Haaksbergen, 2. Roy Bulten Zelhem, 3. Tom Abink Neede. 1980 Jongens: 1. Mare v. Doesburg Gelder- malsen, 2. Michael v. Laarhoven Roosen daal, 3. Bodewijn Niemeyer Neede. 1979 Jongens: 1. Arjan Nijland Groenlo, 2. Stefam Embregt Steenbergen, 3. Patrick Korten Borculo. 1978 Jongens: 1. Joost Wichman Lichten voorde, 2. Anwar Hilverts Zevenhuizen, 3. Raymon Klein Vriezenveen. 1977: 1. Beny Meerman Holten, 2. Marcel Willemsen Lochem, 3. Dennis Wissink Vrie- 1976:1. Gerben Pinkert Holten, 2. Maurice Schaapveld Aalten, 3. Martijn v. Poecke Sas v. Gent. Meisjes 1980/1979:1Danielle Spoelstra De Krim, 2. Ilse Freriks Zelhem, 3. Anita Heus- den Ammerzoden. Meisjes 1978: 1. Marchien Wubbels Lich tenvoorde, 2. Ilona Pas Gennep, 3. Ellis Jon kers Sleen. Meisjes 1977/1976:1Anja Brouwers Dalen, 2. Claudia Koerhuis Raalte, 3. Patricia de Jongh Geldermalsen. 19 mei: 1975:1. Reinhard ten Hopen Neede, 2. Ber- trand Evers Vriezenveen, 3. Marijn in de Wal Raalte. 1974:1. John Tingen Erica, 2. Serge Zijlstra Brekens, 3. Jeffery Kranenberg Lochem. 1973:1. Jeroen Grave Holten, 2. Patrick Eb- bers Lichtenvoorde, 3. Ronnie Zwanenberg Nuland. 1972: 1. Harold Holterman Raalte, 2. Wim de Reuter Geldermalsen, 3. Patrick Harm- sen Doetinchem. 1971: 1. Chris Funk Nijverdal, 2. Marcel Tempelman Nw. Leusden, 3. Rodney v. Rooyen Doetinchem. 1970:1Maikel Kelder Raalte, 2. Patrick His- sink Doetinchem, 3. Marcel Vrieveen Steen bergen. 1969:1Arno Baars Ammerzoden, 2. Andre Weigraven Raalte, 3. Erik Baan Nijverdal. 1968/1967/1966:1. Eric Fynaut Oostburg, 2. Everdinus Smit De Krim, 3. Ton Smits Dru- ten. Meisjes 1975: 1. Natasja Masop Aalten, 2. Dianne Ottink Haaksbergen, 3. Rebecca Wichman Lichtenvoorde. Meisjes 1974/1973: 1. Lianne Bos Schone- beek, 2. Nicole ten Asbroek Haaksbergen, 3. Babette v. Oostayen Oud Gastel. 1971/1972:1. Petra Ambravo Raalte, 2. Ger- dy Scholten Neede, 3. Monique Stoffers Schoonebeek. Pechprijs: Wim v.d. Wilk. Speciaal voor het Holtens Nieuwsblad poseerden de wielerfanaten in het Belgische even voor de fotograaf. Alle Holtense deelnemers op één na, hebben de wie- ler-klassieker Luik-Basten aken-Luik, een 219 kilome ter lange prestatietocht door de Ardennen, die het afgelopen weekeinde werd gehouden, weten te vol brengen. Een prestatie waar de Holtense wieler vereniging terecht trots op is. Vrijdag vertrokken de meeste Hol tense deelnemers al naar het trai ningskamp in Schin op Geul. Twee leden waren 's morgens reeds per fiets afgereisd naar het Limburgse land. Vrijdagavond werd direct al een traingsrit gepland met o.a. de beklimming van de Gulpenberg (stijgingspercentage 15%) Tromp- berg (10%), Camering (10%), Kruis berg (12%) en als toetje de Kenten- berg (22%). Alle bewondering voor de profis die zelfs hierop demareren. Zaterdag was een ontspannings dag voor de meesten, maar de me canicien Hans van Oyen was druk om alle fietsen in goede staat te brengen. Om vijf uur werd de repa ratiewerkplaats gesloten en kon den de voorbereidingen voor de ko mende tocht gemaakt worden, zo als het vullen van de drinkbidons en het samenstellen van de etens- paketten voor onderweg. Zondagmorgen om vijf uur was het reveille. De laatste voorzorgsmaat regelen werden getroffen voor ver trek naar Tilff bezuiden Luik. Half acht zat iedereen op de fiets vol spanning voor de zware tocht die hen te wachten stond. De eerste klim kwam al na zeven kilometer, de cöte de Dolembreux. Er kwam al vrij snel een scheiding in de ploeg. De „klimgeiten" waren in hun ele ment maar de afdeling had voor de rest van de ploeg aangename mo menten. Na 58 kilomter was de eerste rust en controlepost op een hoogte van 500 meter. De eerste lekke band was geweest, maar dat was ook tevens de enige van de gehele dag. Kleine bijsturigen in het andere materieel was nog wel eens nodig doordat de lichte toer-fietsjes het zwaar te ver duren kregen in de uitputtingsslag. Van Dochamp naar Bastogne (na Vader en zoon Nyenhuis: de beste vissers van Holten. Het Kampioensteam Holten Al. Op de jaarlijkse feestavond van de hengelsportvereniging De Riet voorn, hielden de leden zich nu eens niet bezig met hengels, snoer tjes en dobbertjes of speciale vis technieken, maar werd de avond gezellig doorgebracht met leuke spelletjes en bingo. Er kon een dansje worden gemaakt en een humorist zorgde voor de lachspieren. Al met al een gezellige avond met als jaarlijks terugke rend hoogtepunt, de uitreiking van de bekers aan de kampioenen. Dit jaar wel heel uniek, want zowel va der Wim bij de senioren als zoon Raymond Nyenhuis bij de junioren wisten beslag te leggen op het kam pioenschap. Beiden ontvingen hiervoor uit handen van voorzitter H. Kers een prachtige beker, die ongetwijfeld een ereplaats krijgen in huize Nyenhuis. Competitie Inmiddels is de competitie al weer in volle gang. Woensdag 14 mei werd de derde wedstrijd gehouden in de Berkel bij Lochem. Er waren 26 deelnemers, die samen 23 meter vis uit het water haalden. De uitslag was: I. A.J. Lichtenberg, 284 cm.; 2. G. Scholten, 243 cm.; 3. H. ter Harm sel, 192 cm.; 4. G. Jansen, 177 cm.; 5. A. Driezes, 176 cm.; 6. G. Bands, 146 cm.; 6. B. Groot Obbink, 146 cm.; 8. J.W. Plekkenpol, 116 cm.; 9. G. Slot>- man, 101 cm.; 10. W. Nyenhuis, 93 cm. De eerst volgende wedstrijd wordt gehouden in het Twentekanaal te Lochem op 28 mei a.s.. Deze wed strijd staart buiten de competitie en wordt georganiseerd door die- renspeciaalzaal Dick Zanting. ie dereen die beschikt over een visver gunning kan hier gratis aan mee doen. Er zijn leuke prijzen te win nen. 98 km) gaf verder niet zoveel pro blemen al kostte het in de beklim ming van La Roche naar Ortho (8 km), en een flinke stijging in me ters, vele zweetdruppels. De helft zat er bijna op, maar het zwaarste deel van de koers moest nog wor den afgelegd. Het deel van Bastog ne naar de voet van de cóte de Wanne was voor iedereen goed te volbrengen. Lopen geblazen Een obstakel van formaat was de cöte de Wanne op 540 meter met een stijging van 18%, waar het voor vele renners uit de caravaan lopen geblazen was. De meeste Holtenaren kwamen op de fiets naar boven. De opkikkers van de ploegleiders waren goed voor het moraal. Op de cöte de Wanne was tevens rust en stempelplaats. Een aangename pauze die wel nodig was. Na een afdaling naar Stavelot kwam de beklimming van de Hau- te-Leve'e met na zeven kilometer de beklimming van de cöte Rosier van vier kilometer. Helaas moest één van de renners de pijp aan Maarten geven na 166 km. De rest stampte verder op de pedalen voor de beklimming van de cóte Vecqu- té en koerste richting Haute Re- gard voor de vierde controle en rustplaats. De laatste loodjes wogen het zwaarst, maar met nog 30 kilome ter voor de boeg was het einde in zicht en bleef de moraal hoog. Eén aardige beklimming kwam nog, namelijk de cöte de la Redoute (18%) met een lengte van 1800 me ter. Niemand kon meer stuk met nog één colletje te gaan (cötye d Forges). Gezamenlijk werden de laatste kilometers afgelegd en ie dereen was blij het bordje Tilff te zien na 219 kilometer. Alle deelne mers klommen moe maar voldaan en vele kilo's lichter van de fiets. Een klassieker van formaat was volbracht, waar de wielervereni ging trots op mag zijn. Tevreden De ploegleiders Anton en Jan wa ren tevreden over het optreden van hun debutanten (9). Een bijzondere pluim heeft Hans van Oyen ver diend. Hij heeft de gehele dag opge- offerend aan die mensen die achter in het peloton zaten. Zijn ervaring heeft de betrokken renners moed gegeven door te gaan tot het bittere einde. ij terugkomst op de camping werd de ploeg door de achterblijvers op feestelijke wijze ingehaald en na de nodige pilsjes kwamen de verhalen los en werd de koers in gedachten nog eens over gedaan. Komend weekeinde, zaterdag 24 en zondag 25 mei wordt op Het Sport- dal weer het jaarlijlcse Wilde Zwij- nentoernooi gehouden, georgani seerd door de Hockeyclub Holten. De opening wordt op zaterdag om 11.00 uur gehouden door burge meester Van Rappard. Deelnemende teams zijn o.a. De venter, Woerden, Alphen, Soest, Lochem, Wageningen, Maarsen, Hengelo en de organiserende ver eniging Holten. De finale is om streeks 15.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7