Nog geen beslissing over herbouw van gymlokaal Lageweg é- Fair-Play-cup voor Dorpsschool Blauw Wit sluit competitie af met goede winst J ubileumtoernooi Blauw Wit-jeugd Mannix van Adnorstee de allerbeste Golden Miiller/Van Heek weer oppermachtig Successen Bergruiters Toernooi Blauw Wit Winst voor René Bannink is» wm HOLTENS NIEUWSBLAD fW-VJMé Combinatie met Dorpshuis in discussie Laatste Disco Hoekman vooraan Van Bruggen toernooi NBvP ging naar Brabant T Uitstapje van NBvP naar AC Vletgoor op gemeentepaal DONDERDAG 22 MEI 1986 5 MS 5Ö}$ De brand in het gymlokaal is geblust, de discussie over het Dorvs huuis laait weer op. Er is nog geen beslissing genomen over de herbouw van het onlangs door brand verwoeste gymnas tieklokaal aan de Lageweg. Dit deelde het college van b en w vori ge week mee tijdens de wekelijke persconferentie. Het gymnastieklokaal was aanvan kelijk uitsluitend bestemd voor de gymnastieklessen voor de lagere scholen. Later maakte ook de scho lengemeenschap De Marke ge bruik van het lokaal. Door het te ruglopen van het aantal leerlingen in het basisonderwijs is deze ge bruikersgroep aanzienlijk gedaald terwijl het aantal uren dat De Mar ke gebruik maakte van het gymlo kaal in de loop der jaren flink is toe genomen. Met de betrokken schoolbesturen wordt nu overleg gepleegd om het gymnastieklokaal straks zodanig herbouwen dat het volledig voldoet aan de eisen die gesteld worden aan gymlokalen voor het voortgezet on derwijs. Ook wordt, na informatie achteraf bleek, bekeken inhoeverre er een combinatie mogelijk is van gymlo kaal en Dorpshuis. Volgens ge meentesecretaris J.P. Stegeman zijn die plannen echter nog heel vaag. „Als de mogelijkheden er in zitten, is het mooi meegenomen, maar daar komt nogal wat bij kij ken. Denk alleen maar eens aan de verdeling van de uren in de „grote zaal" die dan zowel door de vereni- besloten tot een lokaal dat voldoet Twilight, gingen als door de scholen gebruikt aan de eisen van het voortgezet, moet worden. Voorzichtig is hier en dat zal dat niet voor de zomerva- daar een balletje hierover opge- kan tie plaats kunnen vinden in ver gooid, maar of hét haalbaar is, is band met de aanpassingen, maar nog maar de vraag"wordt er besloten tot herbouw van Over het tijdstip van herbouw kon het oorspronkelijke plan, dan heb- de gemeentesecretaris geen een- ben we alleen maar de kast met duidig antwoord geven. „Dat hangt tekeningen open te trekken en kun- helemaalafvan de ontwikkelingen, nen we op korte termijn aan de Wordt er besloten tot een gymlo- slag. In elk geval zorgen we ervoor kaal/annex Dorpshuis, dan kan het dat de overlast voor de scholen zo nog wel enige tijd duren, wordt er kort mogelijk zal zijn". Tijdens de 2e Pinksterdag gehou den Internationale zijspancross die verreden werd in Zaltbommel hebben August Müller en Henk van Heek laten zien dat zijn opper machtig zijn. Zij wisten in drie manches de dagoverwinning mee te nemen naar Holten. De eerste manche werd onbedreigd door het Holtens/Rijssense duo ge wonnen. In de tweede manche la gen zij weer riant op de eerste plaats, maar het leek er even op dat August wat verfrissing wilde zoe- Op het in Vriezenveen gehouden 3-daagsconcours hebben Bergrui ters de volgende resultaten be haald: Dressuur Klasse B: 1. Ema Wille- mink met Avant Garde 130 p. Dressuur Klasse LI: 2. Sandra Die- perink met Ariamber 128 p. Ook op het concours van de LR „Markelo" waren de Bergruiters goed op dreef. In de dressuur Klas se L2 was de le prijs (132 p.) voor Ingrid van Dijk met Sonate en in de klasse LI was de le prijs voor Ingrid maar nu met Ariamber (132 p.). Eerste prijzen werden ook be haald door Gerlinde van Dijk met Tianca (136 p.) en Rikus Brons voort met Mistral (130 p.) beide in de klasse B. Harm Kuiper werd met Artaban in de klasse B 4e met 123 p. Springen B: 1. Gerlinde van Dijk met Tianca, 3. Ria Hogeslag met Grey Ghost, 6. Arnold ter Maat met De afgelopen weken is op 3 avon den het hand- en voetbaltoernooi voor de Holtense basisscholen ge houden. Zes handbalteams en 12 voetbalteams van de diverse scho len streden om de titels. Bij het handballen waren na 4 ge speelde wedstrijden zowel het team van de Haarschool als de Dorps school nog zonder puntverlies. De onderlinge wedstrijd moest hier de beslissing brengen. Die werd met 6- 4 gewonnen door de Haarschool. Bij het voetballen ging de strijd in de finalepoule tussen de teams Op zaterdag 24 mei organiseert op sportpark 't Vletgoor Blauw Wit het jaarlijks toumooi voor lagere seniorenelftallen, een evenement waarmee het seizoen wordt afgeslo ten. Voorgaande jaren hebben steeds veel clubs belangstelling getoond voor het sportieve evenement en ook deze keer hebben in totaal 11 elftallen van clubs uit de GVB en TVB aangemeld. De deelnemende verenigingen zijn: Blauw Wit 5, en 8, Eversberg 3 en 4, SWN 7, Marie 3, SVZW 5, Markvogels 4, C JV-ers 7 en 9 en En ter Vooruit 5. Het toumooi dat.om 8.45 uur be gint zal rond 16.30 uur afgelopen zijn. ken in de Waal, want hij werd het spoor bijster en reed richting het water, wat toch zoveel tijd in beslag nam dat hij nu de eer aan Tony Bens moest laten en tweede werd. In de derde manche moest August als best geclasseeerde met een han dicap van 15 seconden starten. Dit bleek voor hem geen enkel pro bleem. Samen met Henk stuurde hij zijn VMC-Honda in eren snel tempo weer naar de eerste positie. Erg jammer dat er een kleine mo torstoring optrad aan de Honda waardoor hij terug moest vallen naar een vierde plaats; toch vol doende voor de dagoverwinning. Komende zondag 25 mei kan men beide heren aan het werk zien in Lochem tijdens een internationale wedstijd, dus alle gelegenheid voor de supporters om dicht bij het getuige te zijn. Zondag 25 mei aanstaande organi seert Musky de laatste dico van het seizoen. Tijdens de vorige dico werd er een hitgevoelige muziekkwis georgani seerd door de vrijwilligers. Na de telling kwamen de volgende win naars uit de bus: de eerste prijs was voor Edwin Wissink; een gedeelde tweede plaats voor Natsja Mein- ders en Dianne Pieffers. Edwin kan zijn prijs zondag 25 mei aflialen.De disco begint om half drie. De entree bedraagt f. 1. Alle tieners in de leeftijd van twaalf tot en met 15 jaar zijn welkom. Informatie is te verkrijgen bij het Paalhuus, tel 6 27 55. Tweede Pinksterdag trokken toch Donderdagavond 15 mei speelde Blauw Wit de laatste competitie wedstrijd tegen het Aadorpse ASV. Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel en dat was te merken. Toch bleken de Holtense gasten beter geconcentreerd dan de thuisclub en wisten ze met 0-1 te zegevieren. Ondanks het ontbreken van eni ge basisspelers zoals van Iperen en doelman Van Dijk bleek Blauw Wit niet de mindere van de thuisclub. Weliswaar had doelman Spijker, „geleend" van de A-junioren, in de 9e minuut het geluk aan zijn zijde toen ASV de bal tegen de paal schoot, maar vooral via de rechter vleugel werden de Blauw Witten in de beginfase gevaarlijk. Invaller rechtsbuiten John-Peter Schalk, ook al uit de A-jeugd, combineerde goed met Henri Stam, maar de af werking liet nog te wensen over. Dat deed het ook aan ASV-zijde dat in de 19e minuut de lat trof. Na bij na een half uur nam Blauw Wit een voorsprong. Harry Kolkman maak te zich goed vrij, zijn voorzet werd door Henri Stam ingekopt. Toen ASV-doelman de bal niet kon vast houden was Gerrit Stam ter plekke om de bal tegen de touwen te wer ken (0-1). Deze voorsprong deed het zelfvertrouwen van de gasten goed en de thuisclub ging steeds ver- krampter te spelen. Ook na de pau ze bleek Blauw Wit duidelijk beter. Trainer Mennegat, hij blijft ook het komend seizoen in Holten, had in de pauze Gerrit Stam vervangen door middenvelder Geijan de Vel de Harsenhorst en voor de steriele aanvallen van ASV bleek het 4-4-2 systeem van de Holtenaren volko men onoplosbaar. Vruchteloos ble ven de gastheren zoeken naar een zwakke plek in de door Harry ten Wolthuis prima georganiseerde verdediging. Weliswaar troffen de ASV-ers nogmaals het houtwerk maar aan de andere kant had Blauw Wit de wedstrijd al in een vroeg stadium kunnen beslissen wanneer de aanvallers de snelle uit vallen wat nauwkeuriger hadden uitgevoerd. Maar Hans Stam, Erik de Velde en John Peter Schalk slaagden er niet in de ASV-keeper ter Hoeven voor de 2e keer te ver rassen. Onder de goede leiding van arbiter Dollen, die volgend jaar de 4e klasse KNVB gaat fluiten, be reikte Blauw Wit met een 0-1 zege het einde van de competitie 1985/1986. Met 29 punten uit 26 wedstrijden werd de Holtense za terdagclub opnieuw een goede sub topper in de eindstand van de le klasse A van de TVB. Blauw Wit: d: E. Spijker; a: H. Bolink, H. ten Wolthuis, Th. Blok, G. Stam; m. H. Stam, A. Kolkman en Hs. Stam; v. J. P. Schalk, Gert Stam (46 G. de Velde Harsenhorst) en H. Kolkman (68 H. Thalen). van de Kolschool, Haarschool en de Schakel. Het duel tussen de Kol en Haarschool eindigde onbeslist (1-1). Beide teams wonnen van de Schakel, zodat het doelsaldo de be slissing moest brengen. Dit viel in het voordeel uit van de Haarschool, omdat zij de Schakel met 5-0 ver sloegen. De Kolschool bleef in de laatste wedstrijd steken op 4-2. Op initiatief van de voetbal scheidsrechters werd er dit jaar op zaterdag 24 en zondag 25 mei voor het eerst een wisselprfj s uitge- WOrdt door de jeugdafdeling van de reikt aan de sportiefste ploegen. De s v. Holten weer het jaarlijkse Al- Handbal-fair-play-cup werd ge- lard van Bruggen jeugdtoemooi ge wonnen door de Dorpsschool, bij de organiseerd. voetballers ging de trofee naar het Acht en veertig jeugdteams zullen team van Dijkerlo (een kombina- weer strijden om de door de familie tieteam van de school uit Dijker- van Bruggen beschikbaar gestelde hoek en de Bosschool uit Espelo). wisselbeker, die thans in het bezit De eindstanden: jg ygn g_c_ Brummen. Handbal: 1. Haarschool, 2. Dorps- Deelnemende verenigingen zijn: school, 3. Het Kompas, 4. Dijkerlo, s.c. Brummen, s.v. Dalfsen, Rohda- 5. Kolschool, 6. Schakel. Raalte, s.v. Schalkhaar en s.v. Hol- Voetbal: 1. Haarschool 1, 2. Kol- ten. school 1, 3. Schakel 1, 4. Dorps- De eerste wedstrijden beginnen za- school 1, 5. Haarschool 2, 6. Kom- terdag om 09.00 uur; op zondag pas 1,7. Kolschool 2,8. Dijkerlo 1,9. wordt om 10.00 uur begonnen. De Haarschool 3,10. Schakel 2,11. Kol- prijsuitreiking wordt op zondag school 3,12. Haarschool 4. verwacht omstreeks 14.30 uur. Het zit de leden van de P.V. „de Bergvliegers" in het nog prille sei zoen lelijk tegen want ook de vlucht vanaf Strombeek, waarvoor 338 duiven waren ingekorfd ging als gevolg van het slechte weer in Belgisch Brabant niet door. Dien tengevolge gingen de vogels terug naar Den Bosch waar ze om 14.45 uur voor de 101 km. naar Holten werden gelost. Het was René Bannink die om 15.53 u. de eerste duif klokte (ge middelde snelheid ruim 89 per uur) De uitslag: 1-79 René Bannink; 2-41-60 Gert Steunenberg; 3-14-42-77.85 Comb. Oolbekkink-Tijhof; 4. H. J. Aaftink; 5-28-30-31-50 E. Veneklaas; 6-33-45- 74-81 Comb. Kolkman; 7-16-20-21- 25 G. Egberts; 8-17-37-51-56 Teun Schuppert; 9-64-70 A. ten Dam (1); 10-18-29-32.61 M. Lodeweges; 11-55 Frits Meester en Zn.; 12-35-39 44 19 A. ten Dam (2); 13- W v.d. Pluijm; 15 G. J. Koetsier; 19-22-26-34-52 Comb. Kwintenberg; 23-43-76 H. J. Paalman; 24-65 J. G. Jansen; 26 Wim Aaftink; 53-69 Mevr. van Beek; 80 Joh. Veldhuis; 82 H. Wan- sink. De dames van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, af deling Dijkerhoek maakten vorige week woensdag per bus een reisje naar Brabant. Onderweg werd kof fie gedronken in Rheden waarna in Waalwijk het schoenenmuseum werd bezichtingd. In 's Hertogen bosch werd een bezoek gebracht aan het Sint Jansklooster. Een be zoek dat zeer in de smaak viel. Tot Binnenkort zal sportpark 't Vlet- 8101 werd in Lent een kijkje geno- goor opgenomen worden in de ge- men in een cactus- en vetplanten- meentelijke bewegwijzering. Hier- kwekerij. Na de terugreis in Dijker- mee wordt een wens vervuld van de hoek stond ter afsluiting in het Een spelmoment uit het jubileum toernooi voor pupillen Begunstigd door ideale weers omstandigheden heeft de ZW „Blauw Wit" zaterdag op het sport park 't Vletgoor in het kader van het 20-jarig bestaan een jubileum- jeugdtoemooi georganiseerd waaraan werd deelgenomen door 22 verenigingen met in totaal 60 elftallen uit Overijssel, Gelder land en Nd. Brabant. Voor een perfect verloop van het geslaagde evenement tekenden de voorzitter van de Jeugdcommissie Jan Ros, Harry Paalman, Roel Smid en Ben IJspeerd, die werden geassisteerd door een groot aantal vrijwilligers(sters). Ook sportief ge zien slaagde het toernooi prima want slechts 1 keer moest een ju nior een paar minuten naar het „strafbankje". Het probleem van een tekort aan kleedruimte kon worden opgelost door het plaatsen van een tweetal grote trailers die beschikbaar wa ren gesteld door het transportbe drijf Müller/Oolbekkink. Alle spe lers ontvingen een fraai vaantje in de clubkleuren, voor de poule win naars bij de pupillen bestond de nog enkele atleten de loopschoe- prijs uit een plaquette, een onder- nen aan voor de Bosloop te Lo- scheiding die ook werd uitgereikt chem. Hans ten Dam liep er de 6,2 km. in 24.53 min. De 11,2 km. eindigde in een Holtense zege. Dick Hoekman zegevierde in 41.01 min. Gerard Wennemers liep dezelfde afstand in aan de 4 best geklasseerde elftallen in de 6 poules junioren A, B en C en de scheidsrechters Jan Avezaath, J. Beldman, Wim Beldman, Tonny Haan, Jannes Hovenkamp, Henk Hulsman (Rijssen), Jan Kors, Ben 47.17 min. Ap Koetsier gooide er pieizier, Herman Schutte, Roel wat meer wedstrijd kilometers te- smid, Henk Westerik en Herman genaan. Hij liep de 16,2 km. in 1 uur withaar. Clubvoorzitter Gerrit 13.05 min. Welink sprak een woord van dank aan hen, die in welke vorm dan ook hun medewerking verleenden aar. het welslagen van het jubileum- toernooi. Uitslagen: Junioren: poule A1:1. Spoor donk (Nd. Br.), 2. Nw. Heeten, 3. Markvo gels, 4. Blauw Wit. Poule A2: 1. V K, 2 A.B.S., 3. Haarle, 4. Witkampers. Poule A3 1. Rohda, 2. Blauw Wit, 3. CJV-ers, 4. Ma rienheem. Poule BI: 1. Witkampers, 2 Die penheim, 3. Wesepe, 4. Gorssel. Poule B2: 1Blauw Wit 2. Diepenveen, 3. Nw. Heeten, 4. Marienheem. Poule B3: 1. Wilhelmina, 2 Witkampers, 3. Schalkhaar, 4. Blauw Wit Poule C1: 1. Sallandia, 2. Gorssel, 3. Ma rienheem, 4. Diepenheim. Poule C2: 1Die penveen, 2. Eefde, 3. Blauw Wrt, 4. Nieuw Heeten. PouleC3: 1. Ven K, 2. Wilhelmina. 3. Holten, 4. A.B.S. Pupillen: Poule Dl: 1. Holten, 2. Nw. Hee ten, 3. Eefde, 4. Blauw Wit. Poule D2:1. Nw. Heeten, 2. Haarle, 3. Holten, 4. Diepenveen Poule E1:1. Blauw Wit, 2. Eefde, 3. Nw. Hee ten, 4. CJV-ers. Poule E2:1. Eefde, 2. Holten. 3. Haarle, 4. Blauw Wit. Poule F1: 1. Blauw Wit, 2. Haarle, 3. Nw. Heeten, 4. Sallandia Poule F2:1Blauw Wit 2. Enter V., 3. Helios, 4. Holten. De leden van de nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Holten brachten vorige week een bezoek aan het AC restaurant, waarvoor grote belangstelling be stond. Om zeven uur begon de fiestocht vanaf Vosman. Via de Borkeld en Beuseberg reed men naar het AC restaurant. Hier waren ook de da mes die niet meegefietst hadden, maar per auto waren gekomen. „Grandioos zo'n kampioen schap, zoiets meemaken is een hele belevenis", zeggen Dick en Sien Zanting in koor. Vol enthousiasme kij ken zü terug op de 15e febru ari 1986, toen hun vier jaar oude Golden Retriever-reu Mannixs from the Golden Rennet in Eindhoven defini tief zijn kampioenschap in de wacht sleepte. „Dat kampioenschap haalde Man nix precies op zijn vierde verjaar dag binnen. Schitterend. Je weet natuurlijk zelf best datje een goede hond hebt, maar dat stukje waar dering dat van zo'n kampioen schap afstraalt doet het best goed", aldus het echtpaar Zanting, die met hun kennel Van de Adnomstee in de afgelopen vijftien jaar een goed reputatie hebben opgebouwd. Dick Zanting: „Ons grootste succes tot nu toe was het fokken van een kampioen: Nelson van de Adnor stee, die met Jan van de Berg grote successen vierde. Dat kampioen schap van Nelson was natuurlijk schitterdend. Maar nu met Mannix beleef je zo'n kampioenschap hele maal mee". Gevraagd om een korte karakteris tiek van kampioen Mannix from the Golden Rennet vertelt Dick Zanting: „Het is een hond met een gouden karakater, een enorme werklust die ondanks zijn geweldi ge energie ook goed en graag showt. Kortom, een in onze ogen ideale combinatie". Mannix was pas anderhalf jaar oud toen hij al het KNJV-diploma C en B behaal de. Daar bleef het niet bij, Mannix haalde ook als snel de diploma's G en Gl. Sinds 1983 hebben de Zan- respectabel aantal Golden Retrie vers onderdak. Het fokken van tot nu toe ruim 200 Retrievers heeft de familie Zanting een groot aantal goede kennissen opgeleverd. Als een uitvloeisel van die contacten stonden zijn ook aar. de wieg van de oostelijke jachttrai- ningsclub De Dichte Dekking, waar Dick Zanting samen met Hen ri Dekkers als instructeur optreedt. „Zeker voor mensen die meer met hun Golden Retriever willen doen. is zo'n jachtclub een ideale moge- tings Mannix zestien keer uitge- lijkheid de hond klaar te stomen bracht, wat dertien keer een U ople verde. Reputatie Als dekreu heeft Mannix intussen voor een jachtexamen", aldus Zan ting. De in het oog springende resulta ten van de honden Van de Adnor stee komen volgens de Z an tings een stevige reputatie opgebouwd, vooral door de zorgvuldige fok. „Wij De reu van de Z an tings heeft in- middels dertig dekkingen achter de rug. hebben bij het fokken steeds het karakter voorop gesteld. Het is jammer dat men zich, zeker bij de broodfokkers, om karakters hele- Dick en Sien Zanting lopen ruim maal niet druk maakt. Willen wij vijftien jaar mee in de Golden Re- triever-wereld. „Onze eerste hond kochten wij uit de krant. Daar man keerde werkelijk van alles aan. Dat was niet zo'n succes. Al snel daarna werd de basis gelegd voor de kennel Van de Adnorstee met Adnor, en korte tijd met zijn nestzus Amber. het ras goed houden, dan moet het karakter de hoofrol blijven spelen. Vandaar dat wij in onze Mannix met zijn gouden karakter als reu voor het nageslacht alle vertrou wen hebben. Ook veel van zijn af stammelingen hebben dat rond borstige karakter en die enorme Bij de Z an tings in Bathmen en werklust. Als je dat ziet geeft dat daama in Holten vond steeds een echt een heleboel voldoening". sportverenigingen die hun domici lie hebben op 't Vletgoor. Bonte Paard een heerlijk diner op bet programma.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5