Meer kijkers dan kopers bij de bieb „Christelijk onderwijs terug naar de bron" Kèrkdiensten Uit het politierapport Medische diensten van dag tot dag Bej aardenreisj e viel in de smaak Vanuit de kantlijn HOLTENS NIEUWSBLAD Puzzelrit Gevonden voorwerpen -0-OPEla Dropping De Schure Gunning Diessenplas aangehouden NBvP Holten op reis DONDERDAG 22 MEI 1986 Veel kijkers, maar minder kopers op de verkoopdag van de openbare bibliotheek. Ruim tweeduizend boeken werden vrijdag door de bibliotheek ter ver koop aangeboden. Allemaal boe ken die om verschillende reden niet meer voor uitleen geschikt werden bevonden. Daaronder veel jeugd boeken die letterlijk en figuurlijk door de jeugd waren stukgelezen. Direct vrijdagmiddag by opening van de bibliotheek was er een druk te van belang, al bleef het vaker bij kijken dan bij kopen. Een uitzonde ring vormde een ouder echtpaar met hun dochter uit Colmschate, dat speciaal voor deze gelegenheid per bus naar Holten waren gereisd. Zij verrasten bibliothecaresse Ka rin Pennewaard door stapels boe ken te reserveren; voornamelijk dikke „pillen" met geschiedkundi ge inhoud. Een levensgrote bood schappentas moest er aan te pas komen om de zaak te vervoeren. Veel aftrek vonden de streekro mans en detectiveverhalen, maar de verhalenbundels en boeken van mider bekende schrijvers bleven Vrijdag 23 mei is er weer een drop ping, georganiseerd door j.s. De liggen. Toch hoefde men het om de gen op de grote zolder van de bi- prijs niet te laten. Het goedkoopste bliotheek. Voor de laatste keer wor- boekje ging weg voor een kwartje den ze voor de najaarsverkoop naar en het duurste boek bracht slechts beneden gehaald. Wat dan nog niet een gulden meer op. verkocht is, gaat dan naar de opko Wat overbleef werd weer opgebor- per. 13-05-86. Op de Dorpsstraat, iets voorbij de Stationsstraat, vond een aanrijding plaats tussen een trac tor met aanhangwagen en een bus van de Oad. Dit gebeurde doordat de tractorbestuurder plotseling moest remmen en daardoor begon te schuiven. Er ontstond lichte ma teriële schade. 13-05-86. Een ree werd aangereden door een onbekend gebleven auto mobilist. Dit gebeurde op de Toe- ristenweg en het ree werd later voor een woning aangetroffen. 13-05-86. Een jongeman kwam op de steile helling van de Toeristen- weg te vallen. Hij kwam vanuit Groningen en bereikte bijna zijn einddoel in Holten. Door te zware belading kwam zijn fiets aan het slingeren en sloeg hij over de kop. Hij kreeg hierbij diverse verwon dingen aan het hoofd en de armen en werd door de politie naar de dok ter gebracht die hem verder behan delde. 14-05-86. Door de gemeente Holten werd aangifte gedaan van diefstal door middel van braak in de ge meente garage aan de Waagweg. Men was daar binnengedrongen, door een raam aan de achterzijde te forceren. Er werden drie portofoons van de brandweer weggenomen. Het onderzoek wees al gauw in de richting van een ons bekende jon geman uit Deventer. Deze werd op ons verzoek de volgende morgen door de collega's van Deventer van zijn bed gelicht. Deze 20-jarige be kende het feit en verklaarde appa ratuur te hebben verkocht te Amersfoort. Deze heler werd daar na aangehouden. Ook hij bekende en van hem werden de portofoons in beslag genomen. 14-05-86. Een piloot had zijn zweef vliegtuig aan de Steenroddeweg in de Enk aan de grond gezet. Er ont stond geen schade. 15-05-86. Een mevrouw kwam aan het buro met de mededeling dat zij tijdens het fietsen op de Aaltinks- weg in haar hiel was gebeten. Zij werd niet gewond. De eigenaar van de betreffende hond werd hierover door ons aangesproken. Hij zal zijn hond wat beter vast houden. 15-05-86. Op het woonwagencen trum aan de Markeloseweg werd kend bewaard gebleven melkkel- - - - der en in de stallen de slaapplaat- Schure. Het vertrekto om 21.45 uur ïoor de taechts het s^oek. vanaf De Schure. Men wordt ge- je v00r de ,5^^ en zomer- dropt per huifkar. Inschrijven te verbU)f van het „ezm Een mogelijk bij De Schure van 20.00 diaprestentatie vertelde over het tot 21.30 uur. De kosten bedragen landleven van weleer en aan de 1,- per persoon. knusse oude tafels, gedekt met Workumer aardewerk, kon men ge zellig koffiedrinken met een drab- Donderdag 15 mei maakten onge- belkoek, gemaakt volgens eeuwen- veer 50 bejaarden, leden en niet-!e- oud recept, den van de Bejaardensociëteit met Het dorpje (met 24 inwoners) heeft de bus hun jaarlijkse uitstapje. Dit als bezienswaardigheid het lieflijke S!f^,det0?t"aar FrtSl!nd* "W0OTd en Beeld-kerkje uit 1893 „„u j Kampen werd door met een houten voorportaal en een een zwarte opoehets ontvreemd. mini-terp- knappe uitbeelding van het Schep- De benadeelde was weer de me- dmpje Alingawier bi) Bolsward ge- pingsverhaal door het cineasten- vrouw die eerder in de week haar reden waar een bezoek werd ge- echtpaar Hans en Laura Samson, t.v. en stereotoren kwijt werd. reXZteSóktedëuSt Van Allingawier werd gereden naar ^Sfv™Tv^ begin van de 18e eeuw. Op de deel Bolswaar waar, nadat de wanne het vernielen van een bank in het ^eWagT en maaiö!d was Jebruiw- een kort« Vletgoor nam de gemeente ook de Venkam" wandeüng werd gemaakt. andere schades eens op. Al met al molen te bewonderen. bleek er de laatste tijd door zich Op de terugeis werd in Hattem een kennelijk vervelende jongelui een In het woonhuis, compleet met een bezoek gebracht aan de Anton schade van ruim f700-aangericht prachtige opkamer, was een uitste- Pieck Museum en werd in het Ge- De vernielingen bestonden uit het meenschapshuis onder genot van bekliederen en afbreken van bor- een kopje koffie nagepraat over, de den, het 'door snijden van de ban- ondanks de soms minder gunstige den om de bomen, het afbreken van weersomstandigheden, prima ge- bomen en palen en het geheel ver- slaagde dag. wijderen van de bast van een boom. Wij hopen dat de daders zich bij het lezen van dit al nog eens bezinnen. 15-5-86. Op de Al werd een auto uit het verkeer genomen van een Duit ser. De auto viel op doordat het rechterwiel eraan zwabberde. De jongeman uit Hannover die vertel de de auto juist voor 1600 DM te hebben gekocht om naar Amster dam te gaan moest helaas met zijn vrienden met de trein terug. 15-05-86. Er werd aangifte gedaan van het tanken zonder te betalen bij een tankstation aan de Al. Een gedeelte van het kenteken van de betreffende auto is bekend en er wordt nog een onderzoek naar de eigenaar ingesteld. 17-05-86. Er werd aangifte gedaan van het doorrijden na een aanrij ding op de parkeerplaats bij een su permarkt. De bestuurder(ster) van een kleine geel-kleurige auto had zich niet bekend gemaakt nadat hij de auto van aangeefster had aange reden. Proces-verbaal werd opge maakt. Indien men het later ge merkt heeft laat men dan sportief zijn en niet een onschuldige met de schade laten zitten. 17-05-86. Een jongeman werd mis handeld door een hem bekende persoon. Deze vond dat hij dat nog te goed had. Na de aangifte werd de dader aangehouden en overgege ven aan de Marechaussee te Schalkhaar omdat hij militair was. 18-05-86. Op de Deventerweg ont stond een aanrijding. De bestuur der van een personenauto moest plotseling remmen, waarna de be stuurder van een andere auto ach terop hem botste. Er ontstond al leen materiële schade. De blaas- proef bij de bestuurder van de eer ste auto viel negatief voor hem uit, waarna ook een bloedproef werd af genomen. 18-05-86. Een bewoner uit de Hout weg deed aangifte van diefstal van zijn leren jas. Hij had de jas na een reinigingsbeurt aan de waslijn in de tuin hangen. 18-05-86. Het bleek dat er de voor gaande avond weer wat vernielin gen waren gepleegd. Een ruit van de dependance van de Scholenge meenschap aan de Wilhelmina- straat sneuvelde, het glas van een lantaarnpaal kwam naar beneden en er werden wat zaken langs de Stationsstraat vernield. 18-05-86. Ook werd er nog een fiets ontvreemd welke bij het NS-sta- tion stond. 18-05-86. Op de Gaardenstraat ont stond een aanrijding tussen een bromfietser en een personenauto. Er ontstond alleen materiële scha de. De bestuurder van een perso nenauto, kwam uit een uitrit en verleende geen voorrang aan de bromfietser, die kennelijk even niet erg oplettend was. 19-05-86. Er werd nogmaals aangif te gedaan van de diefstal van een fiets. Deze werd weggenomen bij gebouw Irene. TOYOTA Schuppert I GARAGE SCHUPPERTB.V. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 1 -tel. 05483-6 13 63 De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" houdt zaterdag avond 24 mei de derde puzzelrit in het seizoen 1986. De rit van plm. 40 km. wordt binnen de gemeente grenzen uitgezet door de clubleden. In de recreatieruimte van „Het Kompas" werd donderdagavond H. Paalman en Harm Mooiweer. De de jaarlijkse ledenvergadering ge- eerste deelnemer start om 19.00 uur houden van de „Vereniging voor bü clubcafé „De Biester" (Stations- Protestants Chr. Onderwijs te Hol straat) waar Inschrijven mogelijk is ^n". ^j S°ed bezochte bijeen- wijs in Holten hebben gegeven. Uit vend. Het aantal kinderen dat con- vanaf 18.30 uur. Er is weer een aan tal mooie prijzen te winnen. De vrijgezel Laatst las ik ergens: „Velen gaan eenzaam het leven door. niet omdat zij te gering, doch omdat ze te hoog van het huwe lijk denken". Daar zit wat in, dacht ik bij de eerste keer lezen. Maar toen ik dat nog eens wou toepassen op wat ik de kam pioen-vrijgezel zou wülen noe men, kreeg ik alras wat moei lijkheden. Mijn vrijgezel, die we voor het gemak de receptionist zullen noemen, gaat om te beginnen al les behalve eenzaam door het le ven. Begiftigd met een ijzerster- ke familieband, heeft hij zich in die kringen niet alleen bijzon der geliefd gemaakt, maar is hij er zo'n beetje de patriarch van geworden. Naar wie wordt ge luisterd en op wie telkens weer wordt gerekend. En vrijwel nooit tevergeefs. Nee, als er in de familie van de receptionist een verjaardag is, dan is hij er ook en worden alle andere ver plichtingen aan de kant gescho ven. Die eenzaamheid is er ook bui ten de familieband in geen enkel opzicht. Hoewel ik nooit precies heb kunnen ontdekken waarom de receptionist overal bijhoort. Was het nu zijn grote maat schappelijke betrokkenheid die het maakt dat je hem vrijwel overal tegenkomt? Of moet er eerder gedacht worden aan een klein stukje, overigens heel menselijke, nieuwsgierigheid. Bij de biljartvereniging, de voet bal en het carnaval, de Tour de France en de O.C. Het straten- voetbal, de reisvereniging. Het tachtigen, mexicaantje en kasje vierentwintig. Zelfs op de dans vloer ontbreekt de receptionist niet. En toch geen huwelijk. Nee, bij lange na niet. Ondanks dat een niet onbelangrijk deel van het vrouwelijk schoon hem een aan trekkelijke partij zal vinden. Hij was nog niet te vangen, on danks dat ook bij hem wel een deel van de liefde door de slok darm en de maag zal gaan. Vrij heid lijkt voor hem het hoogste goed en wellicht is zijn levensde vies ontleend aan dat wat Gui- do Gezelle ons voorhield: Liever vrij en geen eten, dan met een volle buik aan een ijzeren keten. Demis thoom. komst werd door voorzitter G. Be!- dman geopend met een woord van welkom na het lezen van het bij belgedeelte (Luk. 11:9-13) en gebed, In het jaaroverzicht vroeg Bel- dman aandacht voor de vele veran deringen op onderwijsgebied o.a. voor de integratie kleuter- en lage- ronderwijs die in het afgelopen jaar werd afgerond en hij dankte tevens de leerkrachten die hun beste krachten aan het christelijk onder- Aannemerscombinatie Ribbe rink uit Hengelo was vrijdag de laagste inschrijver voor de bouw van ne gentien aanleunwoningen by be jaardencentrum Disssenplas. De overige inschrijvers, Voordes uit Holten, Koopmans uit Glanerbrug en WBC uit Winterswijk schreven voor een hoger bedrag in. De gun ning is evenwel nog niet rond, daar de prijs aanmerkelijk hoger is uit gevallen dan gepland is. Met de architect, het Lochemse bureau Twijnstra, zal nu gekeken worden inhoeverre ontwerp en uitvoering aangepast kunnen worden. De aanleunwoningen worden ge bouwd in opdracht van de Landelij ke Stichting Hervormde Bouw- stichting, de eigenaresse van de Diessenplas. het financieel overzicht bleek o.m. dat de Unie-kollekte in 1985 f 2290.- heeft opgebracht en dat aan contri butie/ledengeld werd ontvangen f4373.- De kascontrolecommissie die bestond uit mevr. J. Rietman- Klein Nagelvoort en de heer J. Tro- mop had boeken en bescheiden in orde bevonden. De controle zal wat 1986 betreft plaats hebben door mevr. Rietman en de heer H. Roe- lofs. Als bestuurleden werden bij acclamatie herkozen de dames W. Lichtenberg-Schooien en J. Wol- ters-Teeselink, terwijl in de vacatu re A. Huiting gekozen werd de heer G. A. Haverslag, Waardenborsch- straat 19. In plaats van mevr. Stam- Compagne werd gekozen mevr. J. Stam-Slotboom, Schoutenstraat 4. Voorzitter Beldman sprake een woord van dank tot mevr. Stam en bood een geschenk in couvert en bloemen aan. Na de pauze sprak de heer drs. K. De Jong te Leidschendam, voorzit ter van de „Unie School en Evange lie" over het onderwerp „Het werk van de Unie en de identiteit van het christelijk onderwijs". De Unie fessionele scholen bezoekt is dus ei genlijk twee keer te groot. Men vindt in feite dat de chr. school er alleen is voor „christelijke" kinde ren. De vereniging voor openbaar onderwijs (VOO) is steeds maar weer bezig de PvdA en de WD voor dit item te interesseren en men hoopt dat deze partijen bij een a.s. herziening van de Grondwet, of bij de planningsvemieuwing van het Voortgezet Onderwijs er mee voor willen zorgen, dat chr. onderwijs al leen maar meer wordt toegestaan aan gesloten christelijke scholen (scholen waar het overgrote deel van de leerlingen van christen ou ders zijn). Politiek gesproken; men wil hebben dat het openbaar onder wijs regel wordt en bijzonder onder wijs uitzondering. Als er in een be paalde regio maar één school kan zijn moet dat een openbare zijn. Heel veel volwassenen hebben op tal van vragen niet het juiste ant woord. Wat doen wij er aan om ze kerheden terug te krijgen? „Het stelt zich ten doel bevordering van chris^k onden^smoet terug het chr onderwiis in nn, iJ?h „n naar de bron en dat is de by bel. Dan NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. J.H. Israël. 19.00 uur: ds. R. Visser Uitgangscollecte: Fonds kerk interieur. Oppasdienst: Diny Aalpol en Gerdien Slotman. Diessenplas: Woensdag 28 mei 19.30 uur: ds. M. Berg. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds H. Hessels, Dieren. 19.15 uur: Ds. H. J. Bouwhuis, Rijssen. In alle diensten is de eerste col lecte voor de kerk en de tweede collecte voor rente en aflossing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l. v. Ria Kolkman-Bolink. Oppasdienst: Annemie Tromop en Petra Koning. Jolanda Stam, Tiny Stroeve en Robert Tromop. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Fonds kerk interieur. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. G. Bouman. Uitgangscollecte: kerkvoogdij. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.HA Bruins, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483- ,6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 22 tot en met 29 mei: zr. T. Kamphuis, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: A. J. Boerman, Zuiderstraat 27 a. Rijssen, tel. 05480-1 25 35, DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 6 15 15. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, teL 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCH APPE LI JKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84 Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRUF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483 6 24 87.0peningstijden: maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.00 uur; woensdag 09.30 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 22 MEI: 19.00-20.00 uur: Inl. rechten-sy steem voor hen die geboren zyn in 1927 tot 1952 bij G. Kruime laar, vert. CNV, Canadastraat 2. ZATERDAG 24 MEI: 09.00 uur: aanvang senioren- toernooi lagere elftallen Blauw Wit.; 19.00 uur: start eerste deel nemer Puzzelrit MaC Holter berg bij clubcaf e De Biester. 11.00 uur: opening Wilde Zwij- nentoemooi Hockeyclub op Sportdal; 09.00 uur start Allard van Bruggen toernooi, Meer manskamp. ZONDAG 25 MEI: 10.00- 14.30 uur: Allard van Bruggen toernooi, Meermans kamp. MAANDAG 26 MEI: 08.00 uur: vertrek vanaf Irene van reisje HVG Holten; pas meenemen. DINSDAG 27 MEI: 09.00-10.00 uur: inschrijven en informatie dagonderwijs voor volwassenen in gebouw Irene, lokaal 3. DONDERDAG 29 MEI: Uitstapje HVG Dijkerhoek, ver trek om 08.00 uur van Bethanië. ZATERDAG 31 MEI: Stratenvoetbaltoemooi op Meermanskamp. ZONDAG 1 JUNI: Gemeentezondag in recreatie tent op Borkeld. ZATERDAG 7 JUNI: Jubileum-totaal sportdag Blauw Wit op 't Vletgoor. ZONDAG 8 JUNI; 09.00 uur: aanvang jubileum- concours Bergruitertjes, terrein Borkeld. Ondertrouwd: B. D. Groten- boer, oud 26 jaar, Holten en D. W. Kettelarij, 23 jaar, Holten. Getrouwd: A. H. W. Fransen, oud 25 jaar Arnhem en J. H. E. Braunius, oud 22 jaar, Holten; J. Dangremond, oud 34 jaar, Hol ten en J. J. Bronsvoort, oud 25 jaar, Holten. Overleden: H. Oolbekkink Slettenhaar, oud 89 jaar (overl te Deventer); L. Meinsma, oud 67 jaar. het chr. onderwijs in ons land en het buitenland. Dit onderwijs heeft het in ons land niet gemakkelijk. De gelijkstelling, die na een lang durige schoolstrijd in 1920 werd be reikt dreigt te verdwijnen. De „open christelijke school" zal een belangrijke rol spelen in de politie ke ontwikkelingen rondom het chr. onderwijs. Van de kant van het openbaar onderwijs hoor je vaak de volgende redenering: Plm. 65% van de Ned. bevolking stuurt zijn kin deren naar een confessionele school, doch slechts 35% van die bevolking is nog kerkelijk meele- zal dit onderwijs gezegend worden en tot een zegen zijn", zo besloot de heer De Jong. Gevonden: geblokte plaid; donker blauwe kin- derportemonnaie; lips sleutel met zwart touwtje nummer 01468. Rode langwerpige leren portemonnaie. inh. wat geld. Verloren: bruine map van lease plan (zonder pasje.), zilver kleurig dameshorloge met wit leren bandje; groene porte monnaie inh. rijbewijs, kenteken bewijs en giropasje. BOLSENBROEK MARKELO-TEL. 19 07 De reiscommissie van de afdeling Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen had op dinsdag 13 mei een leuk reisje georganiseerd waaraan door 90 dames werd deel genomen. Het reisdoel was Tilburg. Na heerlijke koffie met vlaai werd er een bezoek gebracht aan een centrum waar garens gefabriceerd werden, een eldorado voor de brei sters. De garens waren ook te koop waar dankbaar gebruik van ge maakt werd. Na een heerlijk diner gingen de da mes naar Asten waar het nationaal Beiaard museum en een Natuur studie Centrum bezocht werd.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3