Brandweer paraat Dienstregeling NS is flink gewijzigd OKIA niet op dreef in eigen toernooi Fietsers „op scherp" voor monstertocht Luik- B astenaken- Luik Belangstelling compostinformatie viel wat tegen Holten E2 behaalt de kampioenstitel HOLTENS NIEUWSBLAD HKC besluit het seizoen Met overstapje nu naar Schiphol Voorzitter Zondagsschool Kwiebus Verkoop van overtollige leenboeken DONDERDAG 15 MEI 1986 cols te noemen: de Wanne, La Re doute, des Forges, du Rosier. Deze route wordt nu eerste Pinksterdag door tourfietsers gereden, maar dan is de lengte 215 km. Scherp Ploegleider Anton van Oyen heeft het volle vertrouwen er in dat de ge hele ploeg, met daarin maar liefst negen debutanten, de einstreep zal halen van deze monstertocht. „We staan op scherp", aldus Van Oyen. „De voorbereidingen in het voorsei zoen waren goed, en bij de laatste test in Bameveld bij de BDU Tom- de Porce afgelopen zaterdag waren de prestaties van dien aard dat ik de zware rit over de Belgische kas seien met vertrouwen tegemoet zie". Ook zijn assistent ploegleider Jan Scheperman zal als geroutineerd toerrijder zijn inbreng hebben in het geheel. Dinsdag keert de ploeg met aanhang terug in Holten. Afzien Afgelopen zaterdag namen vijftien leden van de Wielervereniging Hol ten deel aan het groots Veluws wie- Ierfestijn in Bameveld, de BDU Tom de Force. Een evenement dat voor de 45e maal wordt georgani seerd en waarin regionale dagbla den, politie Rode Kruis, bedrijven en radio vertegenwoordigd zijn. Gekozen was voor de afstand van 160 km,terwijl twee leden de 90 km reden. Voor zes man was de 160 km nog niet genoeg, zij vertrokken 's morgens per fiets naar Bameveld, om zich daar bij de groep aan te sluiten. De route liep via Achterveld, Scherpenzeel, Amerongen (waar de eerste klim was) Eist, Rhenen naar Ede, waar de eerste controle en rust was. Vervolgens ging het via Wolf- hezen, Oosterbeek, Posbank naar Laag Soeren. In Loenen was de tweede controlepost, waar tevens de nodige rust genoten kon wor den. De laatse loodjes waren het zwaarst en via Beekbergen, Assel, Kootwijk, Harskamp, Kootwijker- boek ging het naar het eindpunt in Bameveld. Voor één deelnemer (Hans van Oyen) was de 235 km nog niet genoeg. Samen met Gerrit Luggenhorst ging hij op de fiets naar huis terug. Afzien dus. Niet minder dan twintig zwaar ge wonden werden maandagavond geteld bij het gecompliceerde on geval dat plaats vond in en rond de bedrijfsgebouwen van Nido Uni versal. Bij een onvoorzichtigheid in de spuitcabine was in de grote hal brand uitgebroken, terwijl ge lijkertijd op het voorterrein een auto zich frontaal had geboord in een tankauto van de firma Vru- wink, waarbij twee doden en vier gewonden vielen te betreuren. Gelukkig betrof het hier slechts een grootscheepse gecombineerde oefening van de brandweercorpsen van Holten, Rijssen, Markelo en de Holtense EHBO, waarbij het co*r- dinatieteam van het gewest Mid den IJssel zorgde voor de verbin dingen tussen de verschillende corpsen. De combinatie van de verschillen de calamiteiten leidde er toe dat er met name bij de EHBO-mensen bij aanvang van de oefening enige ver warring heerste. Zo dumde het ruim een half uur voordat er door de EHBO maatregelen genomen werden om de zwaar gewonden uit de personenauto te bevrijden, ter wijl elders op het terrein men rustig bezig was een man met een geringe beenwond te verbinden. Ook heers te er de nodige verwarring over de tijdelijke opvang van de gewonden. Commandant Eshuis verklaarde dat dit jaar en een aantal van der gelijke gecombineerde oefeningen op het programma staan om zo doende de paraatheid van de ver schillende corpsen beter op elkaar af te stemmen. Rond negen uur werd de oefening door comman dant Eshuis "afgeblazen". levensecht" was het optreden van de gewonden bij de gezamenlijke oefening van brandweer en EHBO. In de laatste competitiewedstrijd wist het E2 team van s.v. Holten in de uitwedstrijd tegen Enter Voor uit E2 de kampioenstitel te beha len. Direct na de aftrap bleek al dat de Holten-boys niet voor niets boven aan de competitieladder stonden. Door goed samenspel werden al gauw doelrijpe kansen gecreëerd, en het was alleen aan uitstekend keeperswerk van de Enter doelman te danken dat de stand in de eerste helft beperkt bleef tot 0-2. De doel punten werden gescoord door Ber ry Meerman 0-1) en Herman Klein Velderman (0-2). Na rust wist Enter Vooruit nog te rug te komen op 1-2 door een uitval. Enter rook nog kansen, maar door uitstekend verdedigend werk en volledige inzet door het hele elftal bleef de stand 1-2 en kon na afloop in Holten het overwinningsfeest worden gevierd met bloemen en de nodige glaasjes „prik". De kampioenen van Holten E2: Boudioijn van Putte, Rob Wechsta- pel, Marcel Grooteboer, Mark ten Wolthuis, Marcel Kuipers, Laurens Hovenkamp, Wilco Hollegien, Ger- brand Huiskes, Harmen Klein Vel derman, Ame Dibbets, Berry Meer man, Wietske Scholen, Marten Brentes. leiders: J. ten Wolthuis en G. Broekmaat. Met ingang van zondag 1 juni zal de nieuwe dienstre geling van de Nederlandse Spoorwegen ingaan. Het nieuwe spoorboekje is reeds verkrijgbaar op het station, postkantoor en in de boek handel. Omdat de dienstre geling op tal van punten is uitgebreid en gewijzigd, kan op het oude boekje absoluut niet meer worden ver trouwd. Dit geldt niet voor de aankomst- en vertrektij den in Holten die gelijk blij ven, in tegenstelling tot de informatie die we ontvingen van de Holtense stations chef. Wel is een aantal aan komst een vertrektijden van aansluitende verbindingen gewijzigd. Belangrijkste wijziging voor trein reizigers uit het oosten van het land is de rechtstreekse intercity-ver binding met Schiphol (voor Holten: in Deventer overstappen). Met in gang van 1 juni worden de IC-diens- ten Groningen/Leeuwarden en En- schede/Hannover naar Amsterdam doorgetrokken naar Schiphol met als eindpunt Hoofdorp. Ieder uur heeft men dan een rechtstreekste verbinding met de nationale lucht haven. be bereikbaarheid van Schiphol voor vroege luchtreizi gers en de terugreismogelijkheden voor late aankomers wordt verbe terd. Niet onbelangrijk is de mede deling van NS dat op de IJsselroute geleidelijk comfortabeler materieel zal worden ingezet. Door de opening van twee nieuwe stations op de Schiphollijn, Am sterdam Lelylaan en Amsterdam' De Vlugtklaan komen belangrijke westelijke stadsdelen van Amster dam onder het invloedsgebied van de trein. Station Lelylaan krijgt de IC-status. Op station sloterdijk „ontmoet" de Schiphollijn de spooorlijnen van Amsterdam naar Zaandam en naar Haarlem. Van de talrijke overstapmogelijkheden die op dit „etage" -station ontstaan (in de spits stoppen hier 40 treinen per uilT), zijn vooral die naar en van de richtingen Den Helder en Enkhui- festraat. zen van belang. De Holtense kaartclub besloot het seizoen 1985/'86 op 3 mei met een gourmetavond bij het AC-restau- rant. De resultaten van het afgelopen seizoen waren: 1. Mevr. H. Klunder, 1655 pnt.; 2. H. Paalman, 1594 pnt.; 3. J. Klunder, 1585 pnt.; 4. J.J. van Langen, 1568 pnt.; 5. J. W. van Langen, 1565 pnt.; 6. D. Beldman, 1560 pnt.; 7. F. Men- sink, 1559 pnt.; 8. F. de Brie, 1549 pnt.; 9. J. Broere, 1546 pnt.; 10. Hr. v.d. Hulst, 1527 pnt.; ll.F. Flantua, 1518 pnt.; 12. J. Spenkelink, 1494 pnt.; 13. D. v.d. Velde, 1490 pnt.; 14. G.H,. Efftink, 1488,8 pnt.; 15. H. Nijkamp, 1418,7 pnt.; 16. H. J. van Langen, 1467 pnt.; 17. H. Kuppert, 1465 pnt.; 18. H. Theyn, 1461 pnt.; 19. G.J. van Aalst, 1458 pnt.; 20. G. Steenbeek, 1451 pnt.; 21. P. Dekker, 1443 pnt.; 22. Mevr. G. Prins. Vier spelers hadden geen partijen genoeg gespeeld om in aanmerking te komen voor een plaats (mini maal 40 pnt): T. Nijland, J. Krom- dijk, H. Prins en V.d. Hulst, jr. Op de eerste woensdag in septem ber wordt het nieuwe seizoen weer geopend in het Kolnus aan de Hof- Wijzigingen Met ingang van 1 juni zullen hou ders van de veel gebruikte Senio- renkaart ook op zondag vrij kun nen reizen. Door de invoering van de nachttrein, die in de nacht van 1 op 2 juni op de route Rotterdam - Den Haag HS - Leiden - Schiphol - Amsterdam CS - Naarden/Bussum - Hilversum - Utrecht CS gaat rij den worden de bestaande regels met betrekking ot de geldigheid van de NS-vervoersbewijzen aan gepast. De geldigheid van alle vervoerbe- wijzen loopt nu door tot vier uur 's nachts. Een enkele reis of dagre tour krijgt dus een geldigheisduur van 28 uur. Het zogeheten daluur tarief, dat op maandag tot en met vrijdag om 09.00 uur begint, eindigt van zondagnacht tot en met don derdagnacht om 04.00 uur. In de nachttrein wordt geen toeslag ge heven. Met algemene stemmen is maan dagavond tijdens de vergadering van de commissie Sociaal en Cultu reel werk de heer G.J. van 't Holt gekozen tot voorzitter van het da gelijks bestuur. Mevrouw M. van Engbrink-Ramakers werd gekozen tot lid. Namens de gemeente Hol ten neemt wethouder W. Dalhuisen zitting in het dagelijks bestuur. Het feest van Pinsteren wordt ko mende zondag gevierd door de zon dagsschool Dijkerhoek in gebouw Bethanië. De bijeenkomst begint om negen uur. Ook zondag 25 mei en 1 juni begint de zondagsschool om negen uur (evenals de kerkdienst). Zondag 1 juni is er ook voor de kinderen van de zondagsschool een leuk pro gramma samengesteld op de ge meentezondag die gehouden wordt in de recreatietent op de Borkeld. 1. SMITH, Wilbur De ruige kust Amsterdam, Elsevier, 1985461 p20 cm. Tijdens de Eerste Wereldoorlog komt een meisje dat op weg is naar Zuid-Afrika na een schipbreuk bij de bosjesmannen terecht. 2. LUGT, Arie van der De vrouwen van Amefjord. Nijkerk, Callen- bach, 1985 259 p. Als een schip vergaat, bestaat een dorp op een ei landje tussen Noorwegen en IJsland nog slechts uit vrouwen. 3. BESTE Amerikaanse verhalen. Amsterdam, W L boeken 1985 448 p. Bloemlezing uit de periode 1920-1980. 4. JANSZ, Ernst De overkant. Haarlem, In de Knipscheer, 1985 295 p. Autobiografisch relaas van een met Indië/Indonesië verbonden familie. 5. HYDE, Anthony De streken van de vos. Utrecht, Luitingh, 1985 351 p. Een Amerikaanse journalist gaat op verzoek van een vriendin op zoek naar haar verdwenen stiefvader en raakt daardoor verzeild in een gevaarlijk spionagecomplot. 6.230.1 HANDBOEK van het christelijk geloof. Den Haag, Voor hoeve, 1985 480 p. 7.627.3 HET nieuwe reparatiehandboek. Complete gids voor on derhoud en reparatie in en om de woning. Amsterdam, Readers Digest. 1985 466 p. 8.614.62 QUAEDVLIEG, Thea. Zure regen over Nederland; eerst de bomen dan de kinderen. Zwolle, La Rivière Voorhoeve, 1985 112 p. Beschrijving van oorzaken en gevolgen van deze vorm van milieubedreiging. 9.624.5 MATHIAS, Bob Maak zelf eenvoudig speelgoed van hout. Helmond, Helmond, 1985 80 p. 10. EL1AS, Betty Het veel te grote huis. Leuven, Infodok, 1985 31 p. Als opa naar een bejaardentehuis moet, is hij daar erg ongelukkig mee. Joris helpt opa zo goed hij kan door allerlei verboden spulletjes binnen te smokkelen. Heure 10-48, Des 9-37, EHTC 7-32, Eibergen 11-24, Okia 3-18, Erichem 3-5. 640 C: Halfweg Boys 18-71, Vorden 13-55, Noordijk 15-50, Olden Eibergen 11-44, Bek veld 12-39, EHTC 0-35, Okia 9-27, Olden Ei bergen 2 5-19, Treklust 5-15, Vorden 2 2-5. Jeugd A: Bekveld 8-28, Eibergen 2 5-20, Eibergen 5-16, Vorden 2-11, Erichem 0-5. Jeugd B: Bisons 11-39, Treklust 7-27, Bek veld 2 4-19, Heure 10-17, Bisons 2 6-11, Treklust 2 4-8, Vorden 2 0-1. OKIA was in eigen huis ondanks aüe inspanning, niet erg op dreef. De touwtrekvereniging OKIA heeft op het eigen competitietoer- nooi, dat zondag gehouden werd op 't Vletgoor, niet kunnen over tuigen. OKIA had in de A klasse, 640 kg, een redelijke voorsprong op de nummer vier op de ranglijst, Erichem. Erichem was echter goed op dreef en liet in de eerste trek- beurt tegen OKIA zien wie die dag de sterkere was. Uiteindelijk ging Erichem met twaalf punten met de dagoverwinning strijken. OKIA eindigde met acht punten in de middenmoot. De publieke belangstelling voor het touwtrekgebeuren was groot, mede door het redelijk goede touwtrekweer, in tegenstelling tot vorig jaar toen het onafgeborken regende, 's Morgens trokken de da mes, jeugd en 720 kg. klasse. Bij dc dames streden vier ploegen om de hoogste eer. Eibergen, Erichem, EHTC en de Halfweggirls. De da mes van Erichem trokken aan het langste eind. De jeugd trok verdeeld over twee poules. In poule A won Bekveld met acht punten, gevolgd door Ei bergen 1 en 2 ieder met vijf punten. Bjj de jeugd uit poule B won Bisons met 11 punten, gevolgd door Heure met tien punt en Treklust met ze ven punten. In de 720 kg. klasse komen elf ploe gen uit. Dit betekent dat iedere ploeg tien maal aan het touw komt. Halfwegboys gingen na drie toer nooien riant aan de leiding, maar kregen op het vierde toernooi ster ke tegenstand van de Bisons. Bei den deelden de dagoverwinning met negentien punten. EHTC werd derde met vijftien punten. In de 640 A,B, en C klasse, die 's middags aan touw kwamen, werd getrokken in drie poules. In de ope ningswedstrijd verloor OKIA van Erichem; tegen Oosterwijk werd gelijk getrokken, evenals tegen de Bisons. OKIA begon steeds met een gewonnen trekbeurt, maar wist in de revance de voorsprong niet vast te houden. Normaal wint OKIA van deze ploegen. Tegen Bekveld ging het beter, deze werd gewonnen. Tegen Eibergen werd weer gelijk gespeeld, evenals tegen de koploper Heure. Van Vor den werd weer gewonnen, waar door OKIA uiteindelijk acht pun ten bij elkaar trok. Koploper Heure had een slechte dag; zij namen maar zes punten mee naar huis. In de 640 B klasse is Bathmen weer iets uitgelopen op concurrent Heu re. OKIA behaalde slechts drie punten wat slecht te noemen is. OKIA is hierdoor in de degradatie zone terecht gekomen. In de 640 C klasse ging koploper Halfwegboys met de dagoverwin ning naar huis. Hier ging het beter met OKIA. Men haalde negen pun ten binnen wat goed was voor een zesde plaats. Uitslagen: Vierde competitie gewest Oost NTB In Hol ten: 720-klasse: Halfweg Boys 19-75, EHTC 15- 61, Bekveld 12-58, Eibergen 14-56, Bisons 19-54, Kleigaten Boys 10-39, Halfweg 2 6- 27, Bussloo 7-23, Erichem 4-21, Bisons 2 4- 14, DES 0-11. 640 A: Heure 6-45, Eibergen 10-44, Okia 8- 38, Erichem 12-31, Bisons 10-26,"Oosterwijk 7-22, Vorden 3-22, Bekveld 0-0. 640 B: Bathmen 2 1-91, Bathmen 12-51, De belangstelling voor de voorliet» ting omtrent het gebruik van com- postvaten, die vorige week woens dag werd gehouden in zaal Vosman door een medewerker van de VAM in samenwerking met de dienst ge meentewerken, is nogal tegenge vallen. Welgeteld veertien toekom stige gebruikers woonden de voor lichtingsavond bij. Inmiddels zijn er zo'n veertig compostvaten ver kocht. De gemeente draagt met een subsidie van vijftig gulden per vat bij aan de kosten van aanschaf van een compostvat. Ondanks de tegenvallende op komst, verwacht wethouder W. Woensdag 21 mei is alweer de laat ste instuif van de kindersoos Kwie bus. Om Kwiebus een beetje feeste lijk af te sluiten, trekken de kinde ren er met de huifkar op uit om er gens op een mooi plekje in het bos te gaan picknikken. Met de huifkar worden de kinderen opgehaald en weer weggebracht. Opstapplaatsen zijn: Kolschool, 13.45 uur; Dorpsschool, 13.50 uur, Haarschool 13.55 uur. De kosten bedragen f 2.-. De tijd is van 14.00 tot 15.30 uur. Opgave vooraf bij het Paalhuus, tel. 6 27 55. Dalhuisen dat er in de loop van het jaar meer animo komt voor de aan schaf van een compostvat. „In Hol ten kijkt men de kat nu eenmaal wat langer uit de boom dan elders. Ik verwacht dat als de eerste resul taten positief zijn, er meer schapen over de dam komen. Het is best denkbaar dat we op dat tijdstip opnieuw een voorlichtingsvond be leggen. Inmiddels zullen we zorgen voor voldoende voorlichtingsmate riaal, zodat de aspirant gebruikers op de juiste manier aan de slag kunnen". Aanstaande vrijdag, 16 mei, houdt de openbare bibliotheek in Holten een grote verkoop van uit de uitleen genomen boeken. In totaal zullen ongeveer 2.000 boeken ter verkoop aangebo den worden. De gemiddelde prijs zal rond de gulden liggen. De verkoop vindt plaats gedu rende de normale openingstij den van de bibliotheek: 's mid dags van 14.00 tot 17.30 uur en 's avonds van 18.30 tot 20.00 uur. Vijftien leden van de Wielervere niging Holten reizen komende vrijdag af naar Zuid Limburg om zich voor te bereiden op de toer- klassieker Luik-Bastenaken-Luik, die op eerste Pinksterdag zal wor den verreden. Het trainingskamp is in Schin op Geul aan de voet van de Keuten- berg. Een ideaal kamp om zich op timaal te kunnen voorbereiden op de klassieker. Voor de niet-kenners van wielervevenementen: Luik- Bastenaken-Luik is een ééndaagse professionele wielerwedstrijd over 260 kilometer in de Ardennen in België waarin de cols en het „vals plat" niet ontbreken. Om enkele

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9