Arbeidsduurverkorting zorgt voor problemen bij politie in Holten Ponyconcours weer uitstekend geslaagd Jaar agenda HÖLTENS NIEUWSBLAD Paradeprijs voor Bergruiters DONDERDAG 15 MEI 1986 De inwoners van Holten voelen zich redelijk tot goed beschermd door de plaatselijke politie. Dit is geen verdienste van de Hol- tense politie alleen. Het ligt namelijk niet in de aard van de Holtense bevolking om zich crimineel te gedra gen, afgezien van de kleine criminaliteit, waaraan sommige (jeugdige) Holte naren zich schuldig maken. Dit staat te lezen in het jaarverslag 1985 van het korps Rijkspolitie te Hol ten. „Beter laat dan nooit", schreef groepscommandant G.W. Oberink op een begeleidend briefje bij het jaarverslag aan het Holtens Nieuwsblad. De oorzaak van de late verschijning van het jaarlijkse overzicht van de politiegebeurte- nissen is overduidelijk veroorzaakt door de invoering van tweetal nou- veautées: de zogenaamde Arbeids- DuurVerkorting (A.D.V.-dagen) en de decentralisatie van de taken van de politie en start van de automati sering van de administratie. „Met name door de A.D.V.-dagen komt de politie danig in de proble men. Het Holtense politiepersoneel heeft gemiddeld vorig jaar zestien vakantiedagen niet op kunnen ne men. Dat betekent dat in 1986 meer vakantiedagen opgenomen moe ten worden, hetgeen weer ten kost zou kunnen gaan van de dienstuit voering. Om uit deze spiraal te ontsnappen, zullen er in de komende jaren dui delijke prioriteiten gesteld dienen te worden. Er zullen systemen ge vonden moeten worden om effi ciënter te kunnen gaan werken, doch indien dat gedeeltelijk niet lukt, zal uitbreiding van het perso neel de enige oplossing zijn om aan de politiebasiszorg te kunnen vol doen", aldus groepscommandant Oberink in zijn jaarverslag. Als mogelijke oplossing zal onder zocht dienen te worden of bijvoor beeld de surveillances overdag al tijd door twee politiemensen uitge voerd moet worden, wat de mini male surveillance-uren per etmaal dienen te zijn, of er elke avond of yiI_HEI_RAPPORTENBQEKi Diefstal auto Vals alarm faatschappelij te/echte1 i jke prob lemen Bedreiging(telefonisch/schriftelijk) Gevonden fietsen Gevonden bromfietsen Uitreiking gerechtelijke stukken Inzet bij brand Celding illegaal kappen Signalering van verdachte personen/ auto's door derden Aangereden ree Aangereden hond/kat/ander dier Celding baldadigheid Celding loslopende dieren Verklaring van oorsprong/CE vergunning Celding van zigeuners Overbrengen van bericht Telfdod ing Celding defecte spoorwegovergang Assistent lever lening Winkeld iefsta1 stroper i 3 Ci1ieu Cishandeling Openbare schennis Winkelsluitingswe t Voge1wet Visser i jwet Badpakkenmani ak Illegaal kappen Spookrijder Ontploffen bom Op 1ich 11ng diefstal aanhangwagen diefstal caravan opgevoerde bromfiets 5 keer 37 keer 25 keer 16 keer 52 keer 5 keer 5 keer 14 keer 2 keer 113 keer 1 1 keer 11 keer 7 keer 19 keer 43 keer 3 keer 8 keer 2 keer 11 keer 3 keer 1 1 keer 17 keer 9 keer 7 keer 14 keer 9 keer 2 keer 4 keer 6 keer 1 keer 1 keer 1 keer 5 keer 5 keer 2 keer 4 keer nacht in de gemeente Holten gesur veilleerd dient te worden en in hoe verre in samenwerking met omlig gende groepen mogelijkheden te vinden zijn. Ook zal nader moeten worden bezien of bepaalde onder werpen projectmatig aan te pak ken zijn tijdens de assistentie-sur- veillances. in net afgelopen verslagjaar wer den er in Holten 21 woninginbra ken, acht inbraken in bedrijven en dertien diefstallen van gereed schappen uit schuren van boerde rijen gemeld met een niet onaan zienlijke buit. In verband met de woninginbraken werd er extra ge surveilleerd wat een aardig succes opleverde door de aanhouding van een man uit Alkmaar die met de laatste trein kwam en graag met de eerste trein van de volgende dag weer wilde vertrekken. Hij opereer de op die manier door het hele land. In Holten had hij vier inbraken ge pleegd, en op zijn kamer werd de buit van dertien inbraken uit Wamsveld aangetroffen. Ook wer den twee mannen uit Drachten en Hengelo opgepakt, waardoor klaarheid kwam in een inbraak in Holten en een twintigtal inbraken rond Drachten. Drie auto's werden gestolen, waarvan er twee daders opgespoord konen worden. Hoewel het aandeel van de Holten se bevolking in de criminaliteit zeer gering is - de meeste daders komen van elders - blijkt de baldadigheid •en kleine criminaliteit niet op te houden bij de gemeentegrens. Zo werd er 127 keer aangifte gedaan van diefstal uit auto's, diefstal van geld en kleding uit garderobes en kleedlokalen, tanken zonder te be talen en diefstallen uit winkels. Ne gentig keer werd er melding ge maakt van vermissing van fietsen en bromfietsen. In de meeste geval len kwam het karretje weer boven water, waarbij de fietscodering een welkom hulpmiddel was om de fiets werer aan de rechtmatige eige naar te kunnen overhandigen. De baldadigheid vierde weer hoog tij in de eerste dagen van het nieu we jaar met maar liefst 25 meldin gen. In de loop van het jaar liep dat aantal op tot 111 meldingen. Voor hulpverlening, gezinsproblemen en burenruzies werd 125 maal de hulp van de politie ingeroepen. Meestal kon na een sussend woord de zaak weer rechtgetrokken worden. Tien keer werd er aangifte gedaan van het optreden van een „potloodven- ter"; twee maal werden vrouwen verkracht en tweemaal was er spra ke van ontuchtige handelingen. Verder bleek er in de zomermaan den kennelijk iemand plezier aan de beleven om kinderbadpakjes te ontvreemden en deze na „gebruik" weer terug te hangen! Milieu Het milieugebeuren heeft in 1985 volop in de belangstelling gestaan. Er werd door de groep Holten een begin gemaakt met het gericht con troleren op milieu-overtredingen, waarvoor twee groepsleden gemid deld 1 dag per twee weken vrij ge maakt worden. Naast de controle op de grond is in 1985 ook het Heli- projekt gestart waarvoor de groep Holten een coördinator en een op stapper levert. Zij behartigen te vens de belangen van de groepen Wijhe en Diepeveen. De uitkomst van de eerste twee proefsurveillances waren zo posi tief dat nu wordt overgegaan tot milieusurveillance per helikopter. De verwachting is dat dit jaar een begin gemaakt wordt met een in tensieve milieusurveillance, zowel ter land als vanuit de lucht. Tevens dat de samenwerking met de dienst gemeentewerken verder zal wor den aangetrokken. Verkeer Het aantal verkeersongevallen blijkt in het afgelopen jaar weer hoger geweest te zijn dan in de voorgaande jaren. In 1985 vonden 162 aanrijdingen plaats met in to taal 32 gewonden. Op de kruising Dorpsstraat/ Larenseweg/ Station straat vonden de meeste aanrij dingen plaats: zeven, waarvan drie met een gewonde en één met dodelijke afloop. MEI 17 mei: Nationaal kampioenschap Fietscross 18 mei: Nationaal kampioenschap Fietscross 24 mei: Twintigjarig bestaan BlauwWit; PuzzelritMAC; Wilde Zwijentoemooi; Allard van Brug- gentoemooi. 25 mei: Wilde zwijnen toernooi; Al lard van Bruggentoemooi. 31 mei: Stratenvoetbaltoernooi; Baggers en Keilers toernooi JUNI 1 juni: Baggers en Keilers toernooi 2 juni: Fietsvierdaagse 3 juni: Fietsvierdaagse 4 juni: Fietsvierdaagse 5 juni: Fietsvierdaagse; Twee daags concours Bergruiters 6 juni: fietsvierdaagse; Tweedaags concours Bergruiters 8 juni: Koetsenrit; veteranen moto- renrit 14 juni: Landdag Stichting Paard rijden Gehandicapten 21 juni: Puzzelrit MAC 23 juni: Zwemvierdaagse 24 juni: Zwemvierdaagse 25 juni: Zwemvierdaagse 26 juni: Zwemvierdaagse 27 juni: Zwemvierdaagse 28 juni: Schapenscheren en markt; Jubileumtoemooi Mintonette JULI 8 juli: Hoolter Dagen 15 juli: Hoolter Dagen 16 juli: Openluchtspel 22 juli: Dorpsfeest; Nationale Wie lerronde 23 juli: Dorpsfeest; Autocross MAC Holterberg 24 juli: Dorpsfeest 25 juli: Dorpsfeest 29 juli: Hoolter Dagen 30 juli: Openluchtspel;Oriënte- ringsrit MAC Holterberg 31 juli: Open dag Landbouw AUGUSTUS 5 augustus: Handboogschieten 6 augustus: Openluchtspel 12 augustus: Sterkste Man en Vrouw van Holten 13 augustus: Reservedatum Open luchtspel 16 augustus: Grote vrije markt rond Smidsbelt; concours Berg ruiters 17 augustus:: concours Bergruiters 24 augustus: Holterbergrit MAC Holterberg SEPTEMBER 12 september: Superstarcompeti tie n.a.v. tienjarig bestaan sport hal 14 september: Oriënteringsrit MAC Holterberg 27 september: Holterbergtoer Wie- lerv. Holten 28 september: Hyppolon Bergrui ters OKTOBER 4 oktober: Nacht om Holten, MAC Holterberg 12 oktober: Jeugdcross MAC Hol terberg NOVEMBER 15 november: Elfde van de elfde Carnavalsvereniging Fienpreu- vers 16 november: Oriënteringsrit MAC Holterberg DECEMBER 16 december: kerstbijeenkomst Ned. ver. van Plattelandsvrou wen weg (taart), B. Veltkamp, Sta- tionsstr. 8 (kaas), Joh. Nijland, Bor- keldweg 85 (krentebrood). Uitslagen: Springen klasse L-Cat. B: 1. Hans Kuiper, Nieuwleusen 0 str.p., 2. Ma- rik Raamsman, Haarle 3 str.p. Springen klasse L-Cat. C: (na bara- ge) 1. Wouter Raamsman, Haarle o ft. 49.60 sec., 2. Frederique Oolbek- kink, Holten, 3. Ineke Bolink, Hol ten Springen klasse L-Cat. D: (na bara- ge) 1. Corina Broeze, Hellendoom, 0 f. 35.98 sec., 2 Martine Flim, Hellen doom, 0 f. 41.13 sec., 3. Willy van Coeverden, Holten, 0 f. 59.45 sec., 4. Sabine Wilmink, Bathmen, 4 str.p. 38.82 sec. Springen klasse M Cat. A/B: 1. San dra Roll, Holten 13 str.p. Springen klasse M Cat. C/D: (na ba- rage) 1. Eric te Winkel, Bathmen 9 str.p. 68.17 sec., 2. Wim Rietman, Bathmen, 3. Gea Rietman, Bath men. Springen klasse Z Cat. B/C: 1. Wou ter Raamsman, Haarle, 4 str.p. Springen klasse Z Cat. D: 1. Zwen- nie Vincent, Holten 0 ft., 2. Henrik Hammers, Wierden 15 str.p. Dressuur klasse B-Ring I: 1. Ellen Kemper, Nieuw Heeten 130 p., 2. Willy de Haan, Kampen 126 p., 3. Gea Hennink, Hellendoom 125 p., 4. Monique Haak, Wierden 124 p. Dressuur klasse B-Ring II: 1. Bea de Haan, Kampen 131 p., 2. Koos Hammers, Wierden 124 p., 3. Ger- Iinde Schuttevaar, Hellendoom 123 p., 4. e.e. Anita Schottink en An gela ten Elshof, Markelo 121 p. Dressuur klasse B-Ring III: 1. e.e. Mariëlle Hietbrink, Wierden, 129 p., Wouter Hietbrink, Hengelo, 129 p., 3. Gerrit Jan v.d. Pol, Bathmen, 127 p., 4. Lianne Veneklaas, Holten, 125 P- Achttal dressuur klasse M: 1. Mo- lenruiters, Bathmen 114 p. Achttal dressuur klasse L: 1. De Bergruitertjes, Holten 109 p. Viertal dressuur klasse L: 1. P.C. Markelo 115 p. B-springen Cat. B: (na barage): 1. Simone Huiskes, Almelo 0 f. 61 p., 2. Mark Timmerman, Wierden 0 f. 60 P B-springen Cat. C: (na barage): 1. Annelies Tukker, Markelo 0 f. 64 p., 2. Anneke Rietdijk, Rijssen 0 f. 63 p., 3. Koos Hammers. Wierden 0 f. 62 p. B-springen Cat. D: (na barage): 1. Helen Wissink, Goor, 0 f. 70 p., 2. Mariëlle Hietbrink, Wierden 0 f. 68 p., 3. Monique ten Elshof, Markelo 0 f. 67 p., 4. Diana v.d. Pol, Bathmen, 0 f. 56 p.. 8. Lianne Veneklaas, Hol ten 7 str.p. 60 p. Dressuur klasse L1 (Ring I): 1. Jea- nine Klein Velderman, Markelo 132 p., 2. Diana v.d. Pol, Bathmen 129 p., 3. Natasja Mollink, Almelo 128 p. Dressuur klasse L1 (Ring 2): 1. Hes ter Klein Lankhorst, Bathmen 129 p., 2. Liesbeth Müller, Holten 125 p., 3. Alieke Aaltink, Holten 124 p. Dressuur klasse L 2 (Ring 3): 1. Jar- no Kloosterman, Kampen 132 p., 2. Sabine Wilmink, Bathmen 128 p., 6. Jan Jansen, Holten 123 p. Ring 4: klasse M: 1. Annelet Bos, Rijssen, 123 p., 2. Wim Rietman, Bathmen 120 p. Ring 4: klasse Z: 1. Herman Kamp- herbeek, Hardenberg 117 p., 2. Ma rie Elise Dollekamp, Holten 116 p., 3. Natascha ten Have, Silvolde 114 P< Hemelvaartsdag werd, afgezien van een regenbui tijdens het mid dagprogramma, onder goede weersomstandigheden op het ter rein aan de Borkeldweg, door de ponyclub De Bergruitertjes het jaarlijks concourshippique geor ganiseerd waaraan door 25 vereni gingen met meer dan 200 combina ties werd deelgenomen. Het middagprogramma opende met een grote parade van alle vere nigingen die werd afgenomen door burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard, de heer M. G. J. Christiaens, federatievertegen woordiger en de voorzitter van de organiserende vereniging Frits Dollekamp. De parade stond o.l.v. Peter Greben te Laren (G.). De pa radeprijs werd toegekend aan de Bergruitertjes. Parcoursbouwer Henk Beunk uit Rijssen had met grote kennis van zaken de hindemissen geplaatst en hierover waren de meisjes en jon gens vol lof. Over de prestaties van de jongelui bij het springen was de jury maar matig tevreden. Een oor zaak zou wel eens kunnen zijn een té overladen seizoen waardoor de animo ook bij de viervoeters ver slapt. Het aantal weigeringen was erg groot als gevolg van té rustig aanrijden en op het beslissende moment bleef veelal het tikje met het zweepje achterwege evenals de aansporing „hun". Pauline Wan- sink gaf via de geluidsinstallatie van de M.A.C. „De Holterberg" een verslag en ze deed dat voortreffe lijk. Jubileumconcours Op 15 juni houdt de ponyclub i.v.m. het 25-jarig bestaan een Na tionaal Jubileumconcours (spring- wedstrijd voor pony's voor de klas sen M-Z en ZZ. Verloting Bij de gehouden verloting waren de tien prijzen voor: J. W. Baltes, Doorlopendedijk 5 (3-daagse reis voor 2-pers. naar Parijs), L. Nijland, Pasmansweg2 (draagbare radio), Kruimelaar, Lageweg (d. of h.-hor- loge), W. Reijlink (citruspers), J. G. Veneklaas, Landuwerweg, (isoleer kan), Tempelman, Maneschijns- weg 32 (badhanddoek), Deijk, San- geldijk (taart), J. Vincent, O-Dev. Door burgemeester en wethouders verleende verguningen ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: aan Nido Universal Machines B.V. voor het ged. vergroten van de fa- brieksruimte Industriestraat; aan de heer J. ten Velde voor het ged. veranderen van de showroom Dorpsstraat 39; aan de heer H J. Hulsman voor de bouw van een fokzeugenstal bij het perceel Boerendanssteeg 29; aan de heer J. Noteboom voor het ged. vernieuwen van de woning Dijkerhoekseweg 28; aan de heer E.J. Krooshof voor de verbouw van een schuur bij het perceel Beusebergerweg 7; aandeheerG. Paalman voor de verbouw van het zomerhuisje Meester Bosweg 1; aan de Ver. van Eigenaren Serv. Rat Molenbelt voor het vergroten van de carport bij Molenbelterweg 9; 2. aan Delft Geophysical vergunning verleend voor een regionaal seismisch onderzoek; 3. aan Veteraan Motorenclub te Goor een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. een veteraan motorenrit op 8 juni 1986; 4. aan D.J.A. Podt toestemming verleend voor een koetsenrit op 8 juni 1986; 5. aan Deventer Wielervereniging een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. een tijdrit op de Holterberg op 3 september 1986; 6. een vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet verleend aan: de Vereniging van Eigenaren Serv. Rat Molenbelt voor het perceel Molenbelterweg 9; mevr. P.B. Rietberg voor het perceel Kerkstraat 28; mevr. A. J.H.M. Keulen-Bos voor het perceel Keizersweg 22 (sporthal); 7. aan de heer A.M. Nijkamp ontheffing verleend voor het innemen van een standplaats voor de verkoop van waren bij het perceel Dorps straat 16/Smidsbelt 2 op Hemelvaartsdag en 2e Pinksterdag, alsmede ontheffing voor het plaatsen van „verrijdbare" bloembakken op het terras Dorpsstraat 16; 8. aan Zendingsgenootschap der Evangelische Broeder Gemeente ontheffing verleend voor een kaarsenverkoopaktie; 9. aan Gebr. Aaftink ontheffing verleend voor het berijden van wegen met een tractor met dubbele luchtbanden Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventu ele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentese cretarie. Huisvuilophaaldienst In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de maandagroute op 19 mei (2e Pinksterdag) wordt op gehaald op dinsdag 20 mei. De containers aan de Waagweg (gemeentewerf) is gesloten op maan dag 19 mei (2e Pinksterdag). Verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal STEMMING De burgemeester van de gemeente Holten brengt ingevolge artikel I-8 der kieswet ter openbare kennis, dat op 21 mei 1986 van des morgens acht tot des avonds zeven uur de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zal plaatshebben. Hij wijstop het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wette lijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Holten, 9 mei 1986 De burgemeester voornoemd. Inzameling landbouwplastic Ook dit jaar zal de gemeente Holten weer een inzameling houden van landbouwplastics. De opzet van de inzameling is dezelfde als vorig jaar, d.w.z. om het de mensen zo gemakkelijk mogelijk te maken zal het landbouwplastic weer huis aan huis (huisvuilroute) worden opgehaald met een speciaal daar voor in te zetten wagen. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal de inzameling dit jaar worden verzorgd door de firma Heerbaart Hengelo. Het huis aan huis inzamelen van het landbouwplastic zal plaatsvinden op woensdag 4 juni 1986 en, bij een groot aanbod, eventueel nog een ge deelte van donderdag 5 juni. Wat mag worden aangeboden? In principe mogen alle soorten plastic, zoals landbouwfolie, kunstmest-, veevoeder-, melkpoeder- en turfzakken, worden aangeboden. Hierbij wordt echter verzocht aan de volgende punten te voldoen: 1. verzocht wordt het plastic tijdig aan de weg te zetten b.v. daags voor de inzameling; 2. het landbouwplastic dient in handzame pakketten (door één persoon te tillen) aan de weg te worden gezet, op de plaats welke ook voor het huisvuil gebruikelijk is; 3. verontreiniging en vervuiling (zand, chemicaliën e.d.) dient zoveel mogelijk te worden voorkomen, aangezien dit problemen geeft bij transport en verdere verwerking. Biedt het daarom „uitgeklopt" aan. 4. verzocht wordt geen andere afvalstoffen dan landbouwplastic aan te bieden; 5. turf en/of kunstmestzakken e.d. afzonderlijk gebundeld van de zwarte folie aan te bieden. Er wordt echter op gewezen, dat de inzameling van „witte" landbouw plastics door de openbare lagere scholen „Dijkerhoek" (doorlopend) en „Kolschool" (21-24 mei 1986) geschiedt. Deze inzamelingen vinden, zoals in voorgaande jaren, normaal doorgang, zodat „witte" plastics kunnen worden bewaard voor de akties van genoemde scholen. Seismisch onderzoek In juni a.s. zal door Delft Geophysical B.V. een seismisch onderzoek wor den uitgevoerd in een deel van de gemeente Holten. Deze werkzaamhe den maken deel uit van een landelijk onderzoek met als doel de studie van de geologie van de diepe tot de zeer diepe ondergrond van Neder land. Het onderzoek wordt uitgevoerd in opdracht van de Rijks Geologische Dienst en zal plaatsvinden in het zuidoostelijke gedeelte van de gemeente (omgeving camping „De Prins, zwembad, Landuwerweg- Markeloseweg, Zuurberg en Larenseweg nabij gemeentegrens. Tijdens het onderzoek, dat slechts enkeie dagen in besiag zal nemen, zullen kleine springladingen op grote diepte in de grond tot ontploffing worden gebracht. De hierdoor opgewekte trillingen zullen worden geregistreerd en geven een beeld van de geologie van de ondergrond. De kans op schades aan eigendommen van derden is hierbij uitermate gering. Mochten er toch schades ontstaan dan zullen deze door Delft Geophysical B.V. worden vergoed. Grondeigenaren en pachters zullen vooraf persoonlijk door Delft Geophysical worden geïnformeerd en om toestemming worden ge vraagd om hun terrein te mogen betreden Voor eventuele klachten kan men zich wenden tot Delft Geophysical B.V., tel. 015-62 15 54, toestel 24 Ontwerp-grondwaterheffings- verordening Overijssel Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat van 12 mei 1986 tot 11 juni 1986 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, vooreen iederter inzage ligt de door gedeputeerde staten van Overijssel vastgestelde ontwerp-grondwaterheffïngsverordening Overijssel. Gedurende deze periode bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijke bezwaren in te dienen bij het college van gedeputeerde staten van Overijssel te Zwolle. V Holten, 15 mei 1986.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5