Alleen het weer kan een spelbreker zijn Uit het politierapport Kérkdiensten Medische diensten van dag tot dag Landdag voor Twente en Salland in Deldenerbroek vanuit de kantlijn Pinksterconcert Peter Eilander HOLTENS NIEUWSBLAD 18 en 19 mei kampioenschap Fietscross verlichting Kerkelijke verkiezing Gevonden voorwerpen esta Voor leuke en betaalbare verlichting... Zondagsschool in Holten 'mm ^m^MwmlÊl^^tlÊÊÊÊÊÊ TOYOTA GARAGE SCHUPPERT B.V. Verkeers drempels DONDERDAG 15 MEI 1986 3 In het Pinksterweekeinde komen fietscrossers uit heel Nederland in actie op t Vletgoor. „Het enige dat we niet in de hand hebben is het weer. Voor de rijders maakt het weinig uit of het regent, die trekken zich daar niets van Organisatie aan, en wat de organisatie betreft zijn we op alles voor bereid maar voor de belang stelling hopen we asjeblieft op een beetje redelijk weer". en Alie Willems, mevrouw Nijland, A. Klein Velderman en ikzelf ge start met de daadwerkelijke orga nisatie". Voorzitter Henny van de keuken .van de Holtertrappers twijfelt er niet aan of het Nederlands kam pioenschap voor fietscrossers die niet zijn aangesloten bij de KNWU, dat zondag 18 en maandag 19 mei wordt verreden op de fietscross- baan op 't Vletgoor wordt een suc ces. Niet minder dan 520 rijders en rijdsters afkomstig uit vrijwel ge heel Nederland komen aan de start. Op de eerste dag komt de leeftijds groep tot en met negen jaar aan start; zondag worden de overige leeftijdscategorieën afgewerkt. Op beide dagen beginnen de wedstrij den om elf uur en is de entree gratis. Vorig jaar werd in Bergen op Zoom voor het eerst een Nederlands kam pioenschap voor niet-licentiehou- ders georganiseerd, waaraan ook door leden van de fc Holtertrappers met succes werd deelgenomen. Daar werd besloten om de kampi oenschappen dit jaar in Holten te organiseren. „Wij hebben toen in elk geval geleerd hoe het niet moet", aldus Van de Keuken. „Daarom zijn wij als bestuur direct na die kampioenschappen al be gonnen met de voorbereidingen. In januari is het organisatiecomité, bestaande uit het echtpaar Dries „Daar komt heel wat bij kijken. Zo moet er voor pakweg vierhonderd deelnemers en hun begeleiders on derdak worden gevonden. De meesten komen met tent op cara van. Speciaal voor hen is het ijs baanterrein ingericht als camping waarop men gratis mag verblijven. Alleen als het regent moet er uitge weken worden naar een ander ter rein, maar ook dat levert geen pro blemen op", verklaart Van de Keu ken optimistisch. Op de wedstrijdagen zelf zijn zo'n vijftig vrijwilligers in touw. Zoals gebruikelij k wordt ook door de Hol tertrappers dankbaar gebruik ge maakt van de materialen en kennis van de MAC Holterberg, terwijl het innerlijk versterking geheel in ei gen regie wordt verzorgd. Om de kosten te kunnen dekken wordt tijdens de wedstrijddagen een ver loting gehouden. Uit ervaring wijs geworden, komt er een grote tent, waar de bezoe kers, zowel met regen als bij grote warmte, onderdak kunnen vinden. Voor een zo onpartijdig mogelijk wedstrijdverloop is een buiten staander, de heer Van Gorchem uit Kaalte aangetrokken als wedstrijd leider met als trackmanager de Nij- verdaller Eijkenaar. J. v.d. Linden is benoemd als assistent track-ma nager. Kansen De kansen op een kampioenschap voor een van de Holtense deelne mers wordt door voorzitter Henny van de Keuken hoog ingeschat. Bart Willems, de kampioen van vo rig jaar kan rekenen op geduchte tegenstand van zijn nee fie Berry Meerman, terwijl ook Herman Klein Velderman, Dennis van de Keuken, Mark en Roy van der Lin den en Jeroen Grave uit Bathmen hoge ogen kunnen gaan gooien. EVI i< I ,f Wierdensestraat 52, Rijssen Traditiegetrouw zal ook dit^aar weer op Tweede Pinksterdag, 19 mei, in Deldenerbroek aan de Al- meloseweg/hoek Krudersweg ter hoogte van café 't Schaafje de jaar lijkse Landdag worden gehouden voor inwoners van Twente, Salland en de Achterhoek. Medewerking wordt verleend door de muziekvereniging De Bazuin uit Enschede, de gospelgroep De Be thel Singers uit Alemo. Verder zijn er diverse kinderspelen en gaat men gezamenlijk voetballen en vol leyballen. Tijdens de ochtenddienst zal de be kende TV-presentator Aad Peters voor jong en oud een stuk opvoeren Echte boter De wereld wil bedrogen worden, dus wordt ze bedrogen. Dat staat onomstotelijk vast, en je hoeft niet ver te gaan om dat te kunnen constateren. Denk al leen maar eens aan al die recla meboodschappen waarop de STER ons elke dat trakteert. Ach, in het merendeel van de ge vallen is het nog wel te pruimen, maar soms zitten er van die film pjes tussen die absoluut niet te verteren zijn. Zo verbaas ik me telkens weer over de absolute stompzinnig heid waarmee de reclamensen het Nederlandse volk willen overtuigen van de verrukkelijk heid van sommige margarine- merken. Zo slank zijn als je dochter, weet u wel. En dan twee juffen, die in werkelijkheid na tuurlijk op de lagere school bij elkaar in de klas hebben geze ten, presenteren als moeder en dochter. Ik vraag me in alle op rechtheid dan wel eens af of het feit dat beiden even slank zijn een verdienste is van degene die voor moeder speelt, of dat het als een handicap voor de doch ter moet worden aangemerkt. Nog bonter gaat het toe by een concurrerend merk margarine. Rij maar mee in de arrestee, weet u wel. Dat is het winterthe- ma en 's zomers is het de pick nick. Met veel ontzettend vrolij ke mensen die na veel ontspan ning en jolijt aan tafel gaan en tot de ontdekking komen dat de margarinepot leeg is. Wat een ramp! En de reclamespot otis maar wijs maken dat op zo'n moment het hele festijn in dui gen dreigt te vallen. Maar gelukkig de redding is na bij, want een of andere joker haalt wel weer ergens onver wacht een kuipje vandaan. Zon der ook maar een spoor van be leg bijt vervolgens de hele meute weer hartstochtelijk in het fa- brieksbrood met margarine er op. Bona (pp'etit), hoor. Nee, geef bij maar die meneer en die mevrouw die elk voor zich vertellen wat ze lekker vinden aan echte boter. En dat doen zonder allerlei franje er om heen. Gewoon, recht en ronduit in de camera kijken, en dan ver tellen. Over een broodje, het liefst warm en vers uit de bakke rij en dan echte boter er op. Dat is me toch lekker. Smeer, smeer en dan maar smullen. Niet te ge loven, zeg! Demis thoom. dat als titel meekreeg De Adelaar. De dienst begint om precies half elf en zal tot kwart voor twaalf duren. In de pauze, die zal duren tot onge veer kwart voor die zullen er veel activiteiten dwaarin jong en oud aan hun trekken kunnen komen. De middagdienst begint om kwart voor drie en duurt tot vier uur. De organisatoren, de werkgroep Landdag Deldenerbroek rekent ook dit jaar weer op een grote op komst. Men wordt verzocht beslist niet te parkeren op het terrein bij het cafe 't Schaafje maar op het parkeerterrein van de Landdag. Men dient brood en drinken zelf mee te brengen. De kerkeraad van de Geref. kerk heeft voor de vervulling van vaca tures de volgende personen kandi daat gesteld: Voor ouderlingen: J. H. Baard, Landuwerweg; Herm. Beldman, Roudaalterweg; M. F. Groenewegen-Goud, Köllingserf; B. J. Kruimelaar, A. J. Goldstein- straat; H. Rietman, Kolweg; J. A. Schuppert, Markepad; F. Stam, Stationsweg en mej. V. Sijsling, Keizersweg. Voor het ambt van diaken: G. J. Grootewal, Köllingserf; J. Verveda, Langstraat; C. v.d. Zwaag, Verzet- straat en H. J. Zwiers, Lichtenber- gerweg. De zondagsschool in Holten begint aanstaande zondag (18 mei) om 10.00 uur, omdat de kerkdienst ook om 10.00 uur begint. 8 mei: Op een perceel bouwland aan de Reebokkenweg, waar vorige week ook reeds een granaat was gevon den, werd weer een kop van een gra naat aangetroffen. De eigenaar heeft op eigen initiatief het land af gezocht met een metaaldetector. Hierbij stootte hij op ongeveer 15 plaatsen waar ijzer in de grond zat. De gemeente heeft nu een verzoek ingediend aan de explosieven op ruimingsdienst om dit perceel bouwland verder af te zoeken. Ook aan de Oude Deventerweg werd een granaat gevonden, waarvan melding werd gemaakt. De E.O.D. zal ook dit projectiel verwijderen. Eén van de gebroeders Mulder wist niet wat hij zag, toen hij met zijn rijdende winkel, getrokken door twee paarden, op de Haalmansweg reed. Een losgebroken hengst ste vende rechtstreeks op zijn paarden af met amoureuze bedoelingen en deed een poging om één der paar den te bespringen. Dat de hengst überhaupt geen succes kon heb ben, was hem kennelijk ontgaan; de betreffende paarden waren na melijk ook van het mannelijk ge slacht ofschoon niet fanatiek. Omdat de bestuurster de voor- waarschuwingslichten bij de spoor wegovergang aan de Rijssenseweg niet opmerkte, reageerde zij te laat toen de spoorbomen gingen sluiten en botste zij met haar auto hier te gen aan. De auto kwam tot stil stand op de rails, doch haar echtge noot had nog de tegenwoordigheid van geest om de auto terug te du wen, zodat alles nog relatief goed afliep. 7 mei: Aangifte werd gedaan van het slopen van een fiets, die de avond er voor (6 mei) by de sporthal had gestaan. Tevens werd aangifte gedaan van diefstal van een fiets welke niet voorzien was van een postcode, waardoor de kans dat deze fiets boven water komt aan zienlijk kleiner wordt. Op de Holterberg werd een auto opengebroken door het slot te ver nielen. Uit de auto werd ontvreemd een rode portemonnaie met enig geld. Deze portemonnaie had geze ten in een tas, die zichtbaar was achtergelaten. In de nacht van 7 of 8 mei werd in twee woningen respectieveUjk ge legen aan de Haarstraat en aan het Kosterspad ingebroken. In het eer ste geval bemerkte de bewoonster onraad en toen de daders bemerk ten dat ze werden waargenomen, namen ze de benen. Getracht werd een raam aan de achterzyde te for ceren. Meer „succes" hadden de in brekers aan het Kosterspad. Een schuifdeur werd opengebroken. Ontvreemd werden enkele munten en sieraden, alsmede enkele spaar bankboekjes. De technische re cherche stelde in beide gevallen een onderzoek in. 8 mei: In de vroege ochtend werd een hond doodgereden op de Rys- senseweg. De eigenaar van de hond kon worden opgespoord, zodat be nadeelde zyn schade daarop kan verhalen. By de Canadese begraafplaats werd een niet afgesloten fiets ge pikt. Een bromfietser reed achterop een personenauto op de Dorpsstraat. De auto stond stil om linksaf te slaan de Larenseweg op. Alleen ma teriële schade. Een drietal knapen kon nader wor den gehoord in verband met het vernielen van een bank in het park je aan de Vrijheidslaan. De bank werd met messen bewerkt. Uiter aard zullen ze voor de kosten moe ten opdraaien. Op de Holterberg kwam een jonge man zo ongelukkig met zijn fiets te vallen, dat medische hulp noodza- keüjk bleek. De verwondingen wa ren echter niet van ernstige aard. Op de kruising Pannenweg-Via- nenweg botsten een auto en een bromfiets op elkaar. Aanvankelijk rukte de ziekenauto uit, doch dit bleek overbodig. De toedracht van het ongeval is nogal onduidelijk, mede gelet op het feit dat beide be stuurders verschillende verklarin gen aflegden. Wel bleek dat de bromfietsbestuurder alcohol had genuttigd. Van hem werd dan ook een bloedproef genomen. Nog een valparty met een fiets werd er gemeld, ook weer op de Hol terberg. Een 13-jarige knaap kwam zodanig te vallen, dat zyn bovenlip open scheurde en wel zodanig dat het noodzakeiyk bleek dat hy voor het aanbrengen van hechtingen werd overgebracht naar een zie kenhuis te Deventer. Op de Al werd een ree aangereden. De betreffende auto liep schade op, doch ondanks intensief zoeken kon het dier, dat de aanrijding vermoe- deiy k niet heeft overleefd, niet wor den opgespoord. Op de Vianenweg werd een auto mobilist aangetroffen die te diep in het glaasje had gekeken. Ook van hem werd een bloedproef genomen en een ryverbod opgelegd. 9 mei: Op de Al werd een kostbare bayurk gevonden (waarde 3.000,-). Nadien bleek dat deze jurk uit een niet afgesloten bagageruimte van een bus was gevallen. De eigenares se had deelgenomen aan een dans wedstrijd in Bome. De schade aan de jurk bedroeg ongeveer 750,-. Aan de Larenseweg werden een rij- bewys, bankafschriften e.d. gevon den. Deze goederen bleken by een woninginbraak in Laren te zijn weggenomen. Op de Raalterweg geraakte een auto aan het slingeren, geraakte vervolgens in een houtwal en sloeg over de kop. De auto werd geheel vernield. De bestuurder werd o.a. met een gebroken neus per ambu lance vervoerd naar een ziekenhuis te Deventer. Ook hier bleek weer dat deze man alcohol had genut tigd, wat waarschynhj k ook de oor zaak van het ongeval is geweest. Ook van hem werd een bloedproef genomen. Op de Deventerweg geraakte te vens een personenauto van de weg en belandde in een droge sloot. De bestuurster verklaarde dat ze was geschrokken van een tegenligger. De bestuurster kwam in dit geval met de schrik vrij. De auto werd behoorüjk beschadigd. 10 mei: In de nacht van 10 op 11 mei werden twee fietsen ontvreemd. Eén uit de ry wielstalling by de NS en één by café Maats. Deze laatste fiets was niet afgesloten. 13 mei: Aan de Markeloseweg werd ingebroken in een woonwagen. De dader(s) vemielde(n) een ruit en na men een kleuren t.v. weg alsmede een stereotoren. Ook werd gepro beerd in een tweede wagen in te breken. Het slot bleek in dit geval bestand te zyn tegen het geweld. JÉ Peter Eilander. Op maandag 19 mei, tweede Pink sterdag, wordt 's avonds in de Gro te- of Lebuïnuskerk te Deventer een Pinksterconcert gegeven voor organist Peter Eilander. Peter Eilander is inmiddels ver trouwd geraakt met het prachtige drieklaviers Holtgrave-orgel. In 1982 maakte hy aan dit orgel zyn eerste solo-lp en vorig jaar was hy er te beluisteren tydens een con cert op Hemelvaartsdag. Eilander laat het niet alleen by orgel allen: zo is Wj docent aan de muziek school in Holten, dirigent van het Chrs gem. koort Cantate Deo uit Amersfoort en begeleider van di verse andere koren. Voor het Pinksterconcert stelde de NED. HERV. KERK: 08.30 uur: ds. W. Vons. 10.00 uur: ds. W. Vons en R. Vis ser; Openbare belijdenis en hei lige Doop. Medewerking Heli con. Uitgangscollecte: Pinksterzen- dingscollecte. Oppasdienst: Mevr. Stoeven- belt-Schreurs en Marianne Bo gaard. Diessenplas: Woensdag 21 mei 19.30 uur: ds. W. Vons. 2e Pinksterdag: 09.30 uur ds. W. Vons. GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur: ds. M. Berg. 2e Pinksterdag: 09.30 uur ds. M. Berg (Gezinszangdienst) In alle diensten is de eerste col lecte voor zending en de tweede collecte voor rente en aflossing. Oppasdienst: Joke Paalman en An ja van Leeuwen Wilma Polis te en Ans Kolkman. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Pinksterzen- dingscollecte OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. G. Bouman. Open bare Geloofsbehjdenis en Heilig Avondmaal. 2e Pinksterdag: 09.30 uur ds. G. Bouman. Uitgangscollecte: voor de Zending. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: Pinksteren: 17-18-19 mei tot dinsdag 08.00 uur: J.F. sytse- ma, tel. 05483-6 35 53. Spreeku ren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483- 6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 15 tot en met 22 mei: zr. J. Roelvink, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: 17 en 18 mei: R. Brouwer, Boom kamp la, Rijssen, tel. 05480- 131 94. 19 mei: J. H. Went, Mare. Sa- muëlstraat 3, Enter, tel. 05478- 16 53. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dagen nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.00 uur; woensdag 09.30 - 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. DONDERDAG 15 MEI: Uitstapje Bejaardensociëteit naar Friesland. Vertrek 08.30 uur vanaf Diessenplas en Irene. Opgave by VW (tel. 61533). Plattelandsvrouwen, afd Hol ten: 19.00 uur vertrek vanaf Vos man fietstocht met excursie naar AC restaurant. VRIJDAG 16 MEI: Gedurende openingstyden bi bliotheek: verkoop 2e hands boeken. ZATERDAG 17 MEI: Sporthal 't Mossink: Golden Earring; 08.30 uur: aanvang ju bileum-toernooi Blauw Wit. ZONDAG 18 MEI: Sportpark 't Vletgoor: 11.00 uur Nationale kampioenschap Fietscross. MAANDAG 19 MEI: 11.00 uur: Nationale kampioen schap Fietscross op 't Vletgoor. DONDERDAG 22 MEI: 19.00-20.00 uur: Inl. rechten-sy steem voor hen die geboren zyn in 1927 tot 1952 by G. Kruime laar, vert. CNV, Canadastraat 2. ZATERDAG 24 MEI: 09.00 uur: aanvang senioren- toernooi lagere elftallen Blauw Wit. Gevonden: bruine sleutelbos met zes sleutels, kentekenplaat DX-29-Z Jbos sleutels aan mus- ketonhaak; rood (Rabo)mapje met drie sleutels; een bankbil jet. Verloren: een PTT bus; zwart lederen pols tasje inhoudende o.a. rijbewyzen, paspoort, rei- scheques; een wit jack; versnel lingspook van een bromfiets; een bankbiyet; gouden zegel ring met blauwe steen; Polaroid zonnebril; verzekeringsbewys van een bromfiets STV 103; jon- gensbril zwart montuur; een groen/gele parkiet; een witte ka ter met grijze vlekken. HOLTEN - Geboren: Willemina Maria d.v. J. Aaltink en M. J. Haverslag, Dennis z.v. H. J. Stam en M. Sloterdyk (geb. te Deventer). Getrouwd: J. Nyiand 27 j. en A. R. Vasters 24 j. Overleden: G. J. Tiekink 79 j. (Deventer), H. J. Sandvoort 76 j. (Deventer), G. J. Reterink 90 j. (Deventer). musicus een programma samen waarin een soort vogelvlucht wordt gemaakt door de afgelopen eeu wen. Er staat uiteraard werk van J.S. Bach op het üjstje. Voorts com posities van Rinck, Vieme, Widor en Bossi. Gewoontegetrouw vergeet Peter Eilander niet het koraalspel het volle pond te geven. Daartoe die nen werken van Zwart, terwyl het concert wordt besloten met een grote koraalimprovisatie van Eil- lander zelf. Het concert begint om 20.00 uur; de deuren van de kerk gaan open om 19.30 uur. De toegangsprijs be draagt vyf gulden; kinderen tot dertien jaar gratis. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 /tel. 05483-6 13 63 Over het verzoek van een aantal bewoners van de Keizersweg en Köllingserf in hun straat verkeer- drempels aan te leggen, is door het college van b en w nog een beslis sing genomen. Eerst zal het zeer uitvoerige rapport Verkeerdrem- pels van de gelijknamige wergroep worden bestudeerd, alvorens een gefundeerd advies kan worden uit gebracht. Dit deelde wethouder Gemeentewerken H.J. Westerik op vragen van commissieleden mee.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3