Open een spaarrekening bij de AB N en je bent deze sportieve rugzak rijker! IkbenbijdeABN. -§€s§. 1795 Flevohof in teken van kampioenschap melken Het Pinksterfeest feest van de geest Tyfoon te sterk voor handbaldames Èimmmm m Als je nu een spaarrekening opent en minimaal f lOr stort, krijg je deze fantastische rugzak. Gratis! Bedenk 'ns wat je daarin allemaal mee kan nemen. Je schoolboeken bijvoorbeeld. Of je sportspuUea Ruimte genoeg. En door de brede verstelbare schouder riemen draagt-ie lekker. Bovendien val je door de speciale sticker van reflec terend materiaal 's-avonds extra goed op. Dus veilig is-ie ook nog. Kom daarom sparen bij de ABN en haal snel die sportieve ii. rugzak, wantop is op! FTii3 Keukens - Sanitair - Tegels - Kachels BIJ VOORTMAN ALTIJD EERLIJK ADVIES EN SCHERPE PRIJZEN CwZ, Dez? V>G luxe kunststof keuken Komplete badkamer vesfv0e^a Voortman maakt graag voor u vrijblijvend offerte. Bezoek onze showroom, waar 35 keukens, diverse komplete badkamers, honderden soorten tegels en tientallen kachels, zeer ruim staan opgesteld. kom vrijblijvend kijken, en OVERTUIG U VAN DE ZEER INTERESSANTE PRIJZEN EN KONDITIES. Telefonische afspraak mogelijk) bouwstoffen bv Slijtlaag buitenwegen BEffX 1 m&AM, WET VERKQPEH.= DONDERDAG 15 MEI 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD Verkrijgbaar bij: A.B.N. Bank Dorpsstraat 24 Holten zolang de voorraad strekt TEGELS WANDTEGEL 15x15 par m1 5 kleuren PLAVUIZEN 10x20 of 20x20 vanaf17.50 SCHROOTJES KLASSE A 1,3x8,3 permtr. BADKAMERS *c Geopend van 7.30- 18.00 uur Dondordag van 7.30 - 21.00 uur Zaterdag van 8.30-16.00 uur RUSSEN: Nijverheidsstraat 40 - Industrieterrein „De Mors' BSSBBBSBSBSSBBBSSBBSBBSSBSSSSBSSBSSSSSSSBSS Tijdens de Pinksterdagen, 18 en 19 mei, staat Flevohof in het teken van de inspan ning, maar ook ontspanning. Beide dagen is de bezoeker in ieder geval verzekerd van vermaak. Op eerste en twee de Pinksterdag vinden de Na tionale Kampioenschappen Koeiemelken plaats en die maandag zullen tevens een Nederlands/Friese, Deense en Zweedse dansgroep een op treden verzorgen. Iedereen die op eerste of tweede Pinksterdag Flevohof bezoekt, kan meedoen aan de Nationale Kampi oenschappen Koeiemelken, waar voor speciaal twee Coberco-kunst- koeien staan opgesteld. Het gaat hierbij om in een bepaalde tijd zo veel mogelijk „melk" uit de koe te „halen". Aan de kassa zijn kaarten verkrijgbaar (zolang de voorraad strekt uiteraard), waarop een tijdstip van deelname staat vermeld, 's Mid dags worden de besten van de dag opnieuw opgeroepen om vervolgens deel te nemen aan de finale. De win naar van eerste Pinksterdag wordt tenslotte uitgenodigd om het de vol gende dag op te nemen tegen de bes te koeiemelker van die dag. Er wor den leuke prijzen beschikbaar ge steld en er zijn tevens enige troost prijzen. Op tweede Pinksterdag zal er 's morgens en 's middags een folkloris tische dansgroep optreden op het plein voor het restaurant. Al meer dan dertig jaar vermaakt deze in Friese klederdracht gestoken groep de mensen met hun Nederlandse en Friese volksdansen. Sinds 1979 heb ben ze regelmatig contact met een Deense en Zweedse dansgroep, die ook op deze dag aanwezig zullen zijn en de uit hun geboortestreek af komstige volksdansen uit zullen voeren. De verschillende dansen zullen begeleid worden door instru menten als accordeon en fluit, wat het geheel een zeer folkloristische en vrolijke aanblik geeft. Alle attrakties zijn bij de entreeprijs inbegrepen. Bovendien heeft iedere bezoeker aan Flevohof recht op een tweede gratis bezoek, dat wel dit jaar nog moet plaatsvinden. Flevohof is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Koeiemelkers" kunnen hun kuns ten botvieren op kunstkoeien, tij dens de Kampioenschappen Koeie melken op Flevohof -le en 2e Pink sterdag. Van de Christelijke feestdagen is Pinksteren eigenlijk het feest, dat het meest in het teken van een paar dagen vrij, van vakantie staat. Meer nog dan in de kerstvakantie trekt bijna iedereen er op uit. Voor al als Pinksteren na een vroege Pa sen, te vroeg om echt van mooi weer te genieten, meer kans geeft op voorjaarswarmte. En het is ei genlijk ook het moeilijkste feest. Want vraag eens aan kennissen naar de betekenis van Pinksteren. Het is voor veel mensen niet in een paar woorden te zeggen. Mensen, die Bijbelvast zijn weten het, ande ren herinneren zich catechisatie lessen. Zij zeggen het is het feest van de uitstorting van de Heilige Geest. Maar dan komen de vragen: Wat is dat? Hoe gaat dat? Wat is de betekenis van die woorden? Zijn het alleen buitenkerkelijken die het antwoord niet weten? Maakt het gedichtje van Hanna Lam uit „Alles wordt nieuw" ons wijzer?: 't Is feest vandaag, 't is Pinkster feest Wij staan in vuur en vlam Want Hij, die bij ons is geweest, Werkt verder aan zijn plan. Wij weten het nu zonneklaar Al ging hij van ons heen Wat hij belooft heeft, maakt hij waar Wij zijn niet meer aXLeen. Wij gaan op weg de wereld rond Et is geen houden aan De woorden gaan van mond tot mond Voor ieder te verstaan. De wonderen zijn om ons heen Ze zwaaien in de wind 't Is feest vandaagvoor iederen Een nieuwe tijd begint. Mogelijk is het zo dat iedereen het gedicht naar eigen aard en inzicht en geloof kan interpreteren. Men kan wensen, dat het zo moge zijn. Het geestelijke water Het gedicht is geënt op het Bij belboek Handelingen. Daar staat „Eensklaps kwam er uit de hemel een geluid als van een geweldige windvlaag. Er vertoonden zich ton gen als van vuur en Jezus' discipe len die in de Tempel in Jeruzalem waren, werden vervuld met de Hei lige Geest. Men zou het zo kunnen uitleggen dat het Pinksterfeest er van moet getuigen dat er naast alle slechte machten ook een andere geest werkt, die van rechtvaardig heid en vrede, bestemd voor alle mensen. En dan uit een ander Pink sterliedje: „Laat ook van die rijke zegen, drupp'len vallen op mfj neer". Het levenbrengende water is die zegen. Hoe nauw de Christelijke gedachte verweven is in de loop der eeuwen met oudé folklore, blijkt wel het beste uit het Vlöggeln, een open processie in Ootmarsum. Jon ge mensen, volwassenen, kinderen in zondagse kleren die hand in hand, zingend door de straten trek ken. Steeds plechtiger wordt de zang. Tot op het marktplein wordt gezongen: „Christus heeft nederge- zonden, Den Heiligen Geest met vorige tongen, Op den vijftigsten dag als Hij hadde verzeid, Zijn apostelen die hebben zich daarna verspreid, Alleluja. In het derde bekerduel hebben de Holtense handbaldames opnieuw een nederlaag geleden. De deelna me aan het bekertoernooi, dat ge zien wordt als voorbereiding op het nieuwe seizoen, gaf opnieuw een tegenstander die duidelijk sterker was dan Holten. Toch bood Holten In de eerste helft uitstekend partij. Vooral verdedi gend sloot het aan Holtense kant prima. Aanvallend had Holten wat moeite met het forse verdedigen van de Zwolse dames. Toch hield Holten tot de rust Tyfoon goed bij en bedroeg de achterstand slechts twee doelpunten. Rust 24. Na rust gaf het conditioneel ver schil en de reactie in spelsituaties de dames van Tyfoon de kans de voorsprong te vergroten. Holten kreeg nog een aantal kansen waar van er één werd benut. De eind- stancf werd daadoor 3-13. Scores: Ineke Leeftink 2, Tanja Hess 1. Donderdag 15 mei spelen de Hol tense dames tegen een van de ster kere teams in de poule, Actief. Deze wedstrijd begint om 19.30 in sport hal 't Mossink. Programma: Za 17 mei: JA 1 uit tegen Kwiek om 10.00. Vertrek 09.00. do 15 mei: dames senioren - Actief om 19.30. Bekerwedstrijd. Nog dit jaar zal een groot aantal we gen in het buitengebied van een nieuwe slijtlaag worden voorzien. Dit deelde wethouder H. J. Wester- ik mee tijdens de commissieverga dering Gemeentewerken. De we gen zijn de Bömersteeg, Schapen- dijk, Kwintenweg, Postweg (ge deeltelijk), Landsmansweg en Heideweg. Met de wekzaamheden is een bedrag van f. 68.394 gemoeid. Resultaten Blauw Wit pupillen Blauw Wit Dl-Hulzense Boys Dl Blauw Wit heeft de opgaande lijn van de afgelopen weken weer door getrokken. Al spoedig kwam men op voorsprong, maar Hulzen kwam terug 1-1. Nog voor de wissel kon Blauw Wit opnieuw voorsprong ne men, rust 2-1. In de tweede helft moest Hulzen wel aanvallen en kreeg Blauw Wit voorin alle ruimte. Eelco Jager en Gert Jan Ulfman waren het die in de slotfase de eindstand op 4-1 be paalden. Blauw Wit Fl-SDOL F1 Na een succesvolle derde plaats te hebben gehaald in het toernooi bij Davo, moest afgelopen zaterdag met zes spelers SDOL worden be streden. Blauw Wit leek het even moeilijk te krijgen, maar al spoedig bleek dat F1 met Hans Stam in de hoofdrol toch te sterk was voor de Luttenbergse pupillen. Na het kampioenschap van voor de win terstop en met nu maar 6 verlies- punten heeft F1 opnieuw een goede prestatie neergezet

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 13