SY Holten nu bakermat voor sportief talent I "Ik leef alleen voor voetballen op zondag" HEaterZ 0J Programma jubileum enda Heren Mintonette Van HVC tot omnivereniging Willem „coach" Dijkslag over SV Holten: Slotfeest HOLTENS NIEUWSBLAD 3 Voor de kinderen Voor iedereen van boven de twaalf De Almeloose Nacht van Plezier Voor hen die een feestje haten Voor allen die willen Swingen, Dansen en Springen DONDERDAG 1 MEI 1986 9 Wie van de oprichters uit 1921 had ooit kunnen vermoeden dat hun Holtense Voetbalclub HVC ooit nog eens zou uitgroeien tot een imposante omnivereniging met bijn 700 leden? Op het moment dat de SV Holten haar 65-jarig bestaan viert beoefenen 480 voetballers, 125 handballers en handbalsters, 50 atleten en atletes en 35 schakers elke week hun favoriete sport bij de SV. Een bakermat voor sportief talent, maar ook een vereniging die een hechte band met de hele Holtense gemeenschap onder houdt. Voor een kijkje in de keu ken van Holtens grootste sportver eniging schoven wij aan tafel met algemeen voorzitter Jaap van Doornick, voetbalvoorzitter Jan Kurz, atletiekvoorzitter Wim Brinks, handbalvoorzitter Wim Dalhuisen en schaakvoorzitter Jan van Calcar. Na wat aanloop problemen in het begin kunnen de verschillende sport afdelingen het nu uitstekend vinden met elkaar. „We voelen ons steeds meer ver bonden". OMNIVERENIGING: Vijf jaar nu bestaat de samenbundeling van sporten in één SV Holten. Alge meen voorzitter Jaap van Doornick maakt er geen geheim van dat het wel even wennen was. „In de aan loopfase waren er problemen en is er een discussie geweest of we hier wel mee moesten doorgaan. Met name de voetbalafdeling had moei te met deze vorm. Die raakte na tuurlijk een stukje macht kwijt. Misschien was het voor de voetbal ook niet zo nodig, maar de kleinere afdelingen profiteren wel degelijk van deze vorm. Kijk, maar eens naar het onderdak voor de schaak club in het Praothuus". Schaker Jan van Calcar beaamt dat volmondig. „Voor ons zijn er eigenlijk alleen maar voordelen. We hebben nu een eigen hok en dat is heel belangrijk voor de sfeer. Als we dat zouden moeten huren was het niet mogelijk. En je voelt je ook wat meer SV Holten-lid". De grootste poot in het geheel wordt vertegenwoordigd door Jan Kurz. Hij nam de voorzittershamer bij de voetballers over na een be stuurscrisis waarin ook de vraag over al dan niet omnivereniging meespeelde. „Er zijn nog steeds wrijvingspunten", vertelt Kurz. „Maar daar is mee te leven. De exploitatie van de kantine is één zo'n wrijvingspunt. Dat gebeurt grotendeels door de voetballers, terwijl het geld via een verdeelsleu tel ook naar de andere afdelingen gaat. Maar ik hoop dat dit veran dert wanneer de andere afdelingen zich wat meer thuis gaan voelen op Meermanskamp en ook him steen tje kunnen bijdragen. Een ander punt is natuurlijk de besluitvor ming. Die is door deze bestuurs vorm vertraagd. Op bepaalde mo menten wil je slagvaardiger kun nen zijn. Dat speelde bijvoorbeeld tijdens de ledenvergadering waarin de verlichting op het hoofd veld aan de orde kwam". „Toch voelen we ons al meer ver bonden met elkaar" merkt Wim Dalhuisen op. De handbalvoorzit ter die vanwege zijn benoeming als wethouder binnenkort de voorzit tershamer zal overdragen, ziet bij handbalwedstrijden steeds meer fervente voetbalsupporters langs de kant staan. „Dat vind ik ook de waarde van een omnivereniging, die verschillende gerichtheid. Je merkt wel dat voetballeiders hun stekels opzetten wanneer hun pu pillen laten blijken dat ze iets an ders willen, bijvoorbeeld handbal len. Het overlopen binnen de SV naar een andere sport ligt nog heel gevoelig". ACCOMMODATIE: De komende jaren richt de SV Holten zich in haar beleid vooral op het verbete ren en aanpassen van de accommo datie. Atletiek-voorzitter Wim Brinks is erg blij met de langver wachte atletiekvoorzieningen op Meermanskampeen grasbaan voor de lopers en mogelijkheden voor verspringen, kogelstoten en speer- en discuswerpen. „De atle- tieksport is afhankelijk van de ac commodatie die je te bieden hebt. Nu moeten we met name de jeugd afdeling binnen de perken houden. Er is ook een leeftijdsgrens inge steld tot 12 jaar. Waar moet je er mee heen? Door deze nieuwe voor zieningen kunnen we nu ook jonge re kinderen van 7,8 jaar begeleiden. Ik verwacht een grote toeloop voor de atletiek in Holten. Bovendien kunnen we ons nu meer op presta ties richten". Ook Wim Dalhuisen is uiteraard blij met het verharde handbalveld dat er op Meermanskamp komt. „De binnenaccommodatie is in Holten geen probleem, maar bui ten konden we nauwelijks terecht. Ik verwacht nu ook een toeloop van jongens. Holten is nog steeds een voetbaldorp, waarin handbal als een 'meidensport' wordt gezien. En ik moet zegen dat daaraan vanuit de scholen met afzonderlijke voet baltoernooien voor jongens en handbaltoernooien voor meisjes wordt bijgedragen. Maar de presta ties van ons eerste herenteam be wijzen toch wel dat handbal zeker geen meidensport is. Wij hebben het voordeel dat we de jeugd 's winters ook wat kunnen bieden. De winterstop is funest voor het voet ballen". ZELFWERKZAAMHEID: Funest Algemeen voorzitter Jaap van Doornick aan de bar met afdelings voorzitters Jan Kurz, Wim Dalhui sen en Wim Brinks. Jan van Calcar was verhinderd toen de foto werd genomen. of niet, in de winterstop is er in de kantine van de SV Holten heel wat tot stand gekomen. Een verlaagd plafond en kleinere ramen plus een fris verfje bieden er meteen een heel andere kijk op. Hoe zit het bij de SV Holten met de zelfwerkzaamheid in een tijd waarin daarom van ge meentewege steeds meer gevraagd wordt. „Die is er wel degelijk", rea geert Jan Kurz meteen. „Wanneer je iedereen maar zijn eigen verant woordelijkheid geeft. Dan moet je ze zelfs een beetje afremmen. Een aantal taken moet in handen van de overheid blijven. Het onderhoud van de velden bijvoorbeeld". Wim Brinks is het daar mee eens. ,Met een eenmalig iets als de aan leg van onze accommodatie kan het nog wel, maar daarna moet je uitkijken". Wethouder Dalhuisen geeft de doorslag wanneer hij op merkt dat sportaccommodaties en de zorg daarvoor in handen van de gemeente moeten blijven. Schaakvoorzitter Jan van Calcar grijpt de gelegenheid meteen even aan om een hartewens van de Hol tense schakers weer even naar vo ren te brengen: het in de oude staat terugbrengen van het openjucht schaakbord op het Smidsbelt en het plaatsen van de stukken in kis ten onder de zitbanken daar. „Daar willen we best zelf iets voor doen. Net zoals we het wagentje, waar mee de stukken nu nog moeten worden opgehaald zelf in elkaar hebben gezet en we ook vrijwillige bardiensten draaien". FEEST: Het 65-jarig jubileum wordt op 10 en 11 mei echt een feest voor en door de leden. „Dat hebben we bewust gedaan", vertelt Jaap van Doornick. „Voor KNVB-be- grippen is het eigenlijk ook hele maal geen officieel jubileum, dus geen receptie en zo. De oprichtings datum is eigenlijk ook in februari, maar omdat we toen met het carna val zaten, is het naar mei ver- plaatst". „Ja, Carnavalsvereniging De Fien- preuvers is ook uit de SV voortge komen. Dat vind ik ook het mooie aan deze vereniging. De combina tie van echte Holtenaren en men sen die hier later zijn komen wonen. De zogenaamde 'import' wordt hier geaccepteerd. Goed, je moet er zelf wel iets voor doen, maar het ge beurt toch maar. En uit eigen erva ring weet ik dat zoiets lang met overal gebeurt. Nee, de SV Holten staat middenin de gemeenschap". In de afgelopen maanden heeft de jubileumcommissie (bestaande uit spelers van Hol ten 6) een programma in elkaar gezet, dat gezien de variatie, ze ker zal aanslaan bij de leden van de SV Holten. Op 23 maart J.l. is men gestart met de verkoop van 7500 loten en dankzij een goede organisatie en de medewerking van vele leden zijn alle loten ver kocht. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 10 mei Jeugdleden vanaf 6 t/m 12 jaar. 10.15 uur: De voetballers, scha kers, atleten en handballers in de jongste categorie maken zich op voor de kinderolympiade. Een leuke sporthappening, die zo opgezet is dat het van het be gin tot het einde spannend is. Bovendien zijn er leuke prijsjes mee te winnen. 12.30 uur: na de douche en de prijsuitreiking gaan onze jong ste leden met him jeugdleiders aan tafel, waar hen een uitge breide broodmaaltijd wordt aangeboden. Jeugdleden vanaf 6 t/m 12 jaar, broertjes en zusjes, kinderen van leden en overigen die de SV Holten een warm hart toedra gen t/m 12 jaar. 13.30 uur: Hou je adem maar even in! Het is ons gelukt een wel zeer bijzonder tweetal naar het Meermanskamp te krijgen en wel: Kwipi en Kwappi. Twee grandioze clowns die zullen zor gen voor: dolkomische situa ties, slapstick, goochelshow, imitaties, ballonnenact, span ning en nog veel meer. Jeugdleden van 13 t/m 15 jaar. 14.00 uur: Voor onze al weer wat rijpere jeugd heeft de afdeling handbal een zeer gevarieerde zeskamp uitgezet. Een zeskamp met een duidelijk wedstrijdele ment. Ook hierbij zijn weer prachtige prijzen te winnen. 16.00 uur: Na afloop van de zes kamp in het Proathuus een grandioze Disco-Show. Na alle sportieve inspanningen bij de zeskamp is dit een prachtige ge legenheid je gezellig uit te leven. Discjockey Wim Rensen zorgt voor grandioze muziek. Leden vanaf de A-jeugd, sup portersvereniging, donateurs, sponsors en adverteerders. 20.00 uur: De echte SV Holten- familie is aanwezig op deze grandioze familie- en feesta vond, in de tent op Meermans kamp. De muzikale omlijsting is in handen van The Flying Birds, terwijl in het voorprogramma een aantal optredens zal plaats vinden van plaatselijke mata- doren. In het Proathuus zorgt Wim Rensen voor de muzikale afwisseling en in de kantine be staat de gelegenheid een hapje te eten. Zondag 11 mei 10.00 uur: De SV Holten-totaal dag zal beginnen met Früschop- pen o.l.v. de Gelselaarse tiroler kapel die de stemming er met een in weet te brengen. In de kantine wordt een expositie ge houden van Holten-65 jaar, een expositie met veel historisch materiaal. 12.00 uur: Op het terras zal een begin worden gemaakt met de barbecue. We hebben getracht de prijzen leuk te houden en de kwaliteit hoog. 13.00 uur: De Tiroler kapel wordt afgewisseld door een oude bekende binnen het SV- gebeuren, de groep Day-Break die tot omstreeks 16.00 uur zal spelen waarna het jubileum ten einde loopt. Op zoek naar een. vrijwilli ger die al jarenlang klaar staat voor de vereniging, kom je al snel terecht bij de voetbalafdeling van de SV Holten. En wie leent zich beter om eens in de schijn werpers van de publiciteit te worden gezet dan De Coach. Oftewel Willem Dijkslag (48) zoals sommi gen hem ook wel kennen? Als grensrechter, elftallei der, clubscheidsrechter, barbediende, terrein knecht, supporter en lid van de elftalcommissie was De Coach op en top rood zwart man. „Ik leef alleen voor het voetballen op de zondag", vertelt hij wan neer hij de rood-zwarte das nog eens recht schikt. Het verhaal van de op en top HVC-fanaat. Meer dan dertig jaar is hij nu lid. Eerst zelf nog actief als rechtshalf in het tweede van de Holtense Voetbal Club. Gouden tijden met „zuurtjesdokter" Willem ten Velde voor in de bus naar de uitwedstrij den. Een pepermuntje deed in die tijd nog wonderen. Hij herinnnert zich nog de tijd waarin het A-elftal van de rood-zwarten kampioen werd en Jan Maats als een soort pre-historische Dingeman Stoop aanbood om als sponsor de reisjes naar Arnhem en Nijmegen te beta len. Het ging niet door, helaas. Het be stuur zag het niet zitten. Toch wa ren het in de ogen van Willem Dijk slag heel andere tijden. Toen de gezelligheid nog hoogtij vierde en hij als leider van de A-jeugd en lid van de jeugdcommissie samen met Rinus den Heier en Willem Ban- nink tachtig negentig bekers in de wacht sleepte. Toen spelers als Arie Westerink, Gerrit Paalman, Harrie Petter en Anton Stukker furore maakten in de ieugd. Toen het eerste en het tweede kampioen werden onder Leo Halle. Nu is het volgens De Coach heel anders. Mentaliteit „De jeugd is een stuk teruggelopen in mentaliteit", merkt hij somber op. Vroeger ging je op de fiets naar de uitwedstrijden zonder enig com mentaar. Nu worden ze door papa met de auto afgezet en klagen ze voor de wedstrijd over koude spie ren. Nou, je ziet het aan de resulta ten. Echt beter wordt het er niet op". Het lid van verdienste heeft na tuurlijk gelijk. Al lang viert de ge zelligheid geen hoogtij meer, maar kun je dat in deze tijden ook nog wel verwachten? „Waarom niet", vraagt hij verbaasd. „Er zijn nog steeds wel mensen die dat kunnen waarderen. Een harde kern blijft er altijd. Kijk maar naar de zondagen wanneer de wedstrijden zijn afge-- last. Dan zit ik hier in de kantine wel gezellig te kaarten". „Ja, ik heb de telefoon naast mijn bed staan. Dan kunnen ze me met een om acht uur 's morgens bellen. Ik ga op een avond voor de wed strijd ook nooit laat naar bed. Elf uur. Maar dan hoor je de volgende morgen dat de spelers pas om een uur of twee, drie 's nachts in hun nest zijn gekropen. Dat is wel eens moeilijk. Ik ben nu grensrechter van het tweede en ik vind datje dan ook fanatiek moet zijn. Maar wan neer sommige spelers er dan hele maal niks aan doen, is het best wel eens moeilijk hoor. Daar erger ik me wel aan". „Maar ik ga gewoon door hoor. Je zelf motiveren. Als ik zie dat de scheidsrechter een warming-up doet, dan trek ik mijn traningspak aan en dan doe ik mee. Ik vang de scheidsrechters ook vaak op als ze hier binnenkomen. Dan neem ik ze mee naar het standenbord en laat ze zien hoe belangrijk de wedstrijd is. Ja, ondertussen ken ik ze alle maal wel van gezicht. En je merkt ook dat ze het waarderen als je ze een beetje begeleidt. Ja, officieel is daar iemand anders voor aange steld, maar ik vind het gewoon leuk om te doen". Meermanskamp De verhuizing van het Sportdal naar sportpark Meermanskamp heeft de SV Holten qua gezelligheid de das omgedaan volgens Willem Dijkslag. „Toen is alles door elkaar gehusseld. De elftallen, maar ook het bestuur. Er zitten geen echte Holtenaren meer in. De bestuursle den van nu kunnen dat typische' sfeertje niet meer aanvoelen. Lek ker ouwehoeren over vroeger, zoals Broer van Knols, De Menne en ik nog wel eens doen bij Boer Biet. El kaar jennen dat de een nooit in het eerste heeft gespeeld en zo. Dat is heel belangrijk voor onze SV". „Maar ik bhjf rood-zwart man hoor. Ik heb er lief en leed gedeeld, en ik zou er niet méér zonder kunnen. Ik leef ervoor. Nee, bij Blauw Wit heb ik nooit een voet over de drempel gezet. Dat zou ik niet kunnen. Daarvoor ben ik teveel Holten- man. Maar ook alleen voor de voet bal hoor. Als ik toevallig langs een andere sport alshandbal of atletiek loop, dan kijk ik wel. Maar dat het me nou interesseert, nee. Wat moet ik nou met die kastjes bij het scha ken?" Het is duidelijk. De Coach houdt al leen van voetballen. Hij gaat zelfs zo in zijn grensrechtersrol op, dat hij onlangs volkomen knock-out ging bij een wedstrijd van het twee de. Na vijf minuten van de wereld te zijn geweest door een passerende bal, ging hij rustig verder met vlag gen. „Het is wel leuk werk. Je moet je alleen niks aantrekken van het commentaar vanaf de zijlijn. Er vlagt er maar één, en dat ben jijAls je het niet goed doet, dan gooien ze je er wel pit en dat is mij nog nooit gebeurd". Cultureel Centrum Almelo Plaatsbespreken 05490 11260 za Otto van der Mieden Deze alles-kunstenaar is vanaf twee uur in en rond de Hagen te bewonderen. Flor vertelt De Man in alle kleuren Om kwart over drie, in de kleine zaal, vertelt Flor een sprookje over een man die altijd reist Waldo en Geert Op straat, in de kleine zaal kortom overal kan je Waldo en z'n vriend Geert tegenkomen. Clowns die misschien helemaal geen clowns zijn. Vanaf twee uur tot ongeveer vijf uur. Toegang 3,50 per kind (Het Hagenkinderabonnement is geldig) De Wierdense Revue Met een in hoofdzaak nieuwe show maar waar ook successen van vroeger te zien zijn. 20.00 uur Grote Zaal De Gebroeders Flint: Levensliederen Tragikomisch programma met Schokkende liede ren, Vrolijke liederen en Dramatische liederen; de Zangeres zonder Naam verbleekt bij zoveel punt gave treurigheid. 20.15 uur Kleine Zaal Op 6 podiums door ons gehele gebouw vanaf 22.30 uur. De P.P. band Puur Plezier voor uw Vertier, een vrolijk blues- en soul orkest. Elkie Deadman Parodie- en Playbackshow Waldo en Geert Net geen clowns maar wel vervuld van Vlaamse Vrolijkheid ahwel MM Wops De feestelijke huisfanfare van Rienk H. Kamer: Making Money While Other People Sleep Harry Volkerts, piano Huispianist aan de Oranjehoven, leermeester van Mr. P.v.V. (41), entertainer bij al onze concurren ten. Big Band Amor Voor de meer serieuzere dansliefhebbers deze spe cialisten in Foxtrot, Engelse Wals en Cha Cha Cha, Ja Ja Ja. Hans Liberg Een van de jonge nederlandse cabaretiers met een schitterend Mozart (1756 - 1791) programma. In het studio-theater vanaf 22.30 Tango Cuatro Bloedmooie, argentijnse, Tango's vol verdriet, woede en weemoed om naar te luisteren! Martin van Waardenberg Samen met Mijnheer de Jong (bassist) twee maal 3/4 uur rotterdamse ongein over leven en overle ven in hun programma Begin maar vast (cabaret) in de Grote Hal vanaf 24.00 uur tot 02.30 uur Rosa King and the Big Band Een zeer hard-zwingend evenement voor de voet jes, oortjes en handjes Toegang Slotfeest vanaf 20.00 20,00 Toegang na 22.30 10,00 Het eerste herenteam van Minto nette heeft zich, ondanks de 3-0 nederlaag tegen koploper ONI, ge handhaafd in de derde klasse. Maar het was wel op het nippertje. In Westerhaar-Vriezenveensewijk was alleen in de eerste set het spel onder de maat. Die werd dan ook met 15-y verloren. Daarna werd er echter agressiever gespeeld en vooral de snelle aanval met Ri chard in het midden scoorde veel. Tot 8-8 ging de strijd gelijk op, maar daarna was de slagkracht van ONI beslissend: 15-8. Ook in de derde set werd, vooral in het begin, goed gespeeld. ONI moest bij een 5-8 achterstand in een time-out vluchten. Die had succes. De thuisclub liep uit naar 13-8. Min tonette kwam weliswaar nog dich terbij, maar kon de 15-10 nederlaag niet meer afwenden. Gelukkig bleef ook de concurrentie puntloos, zo dat aan degradatie werd ontko men. Heren 2 Mintonette 2 heeft de laatste kans gegrepen in de strijd tegen degra datie. In Wierden werd met 1-3 van Volley 3 gewonnen, waardoor de kans op handhaving in de vierde klasse in eigen hand blijft Het kunststukje van vorig jaar, toen de degradatie/promotiewedstrijden werden gewonnen, kan nu worden herhaald.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9