A Dauwzwemmen in 25-jarig zwembad sports agenda Wielervereniging houdt zaterdag Holterbergtour Winst en verlies voor Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Resultaten Blauw Wit Resultaten s„v. Holten Steen verhindert opmars Müller Titel TTV Holten voor Arjan Halskert Tweestrijd Koopman en Veneklaas 7 mei HOLTENS NIEUWSBLAD Winst Holten tegen PEC 2 Avondtoernooi van Blauw Wit Atletiek Toernooien basisscholen DONDERDAG 1 MEI 1986 7 Zaterdag 3 mei houdt Wielerver eniging Holten weer de voorjaar stoertocht, die zal worden verre den door het heuvelachtige land schap van Salland en Twente. In het traject zijn de zwaarste heu vels opgenomen, maar de tocht is toch voor iedereen te overwinnen. De routes van de 100,150 en 200 km. lopen tot Ommen gelijk. Na de start zal er eerst een aanlooproute zijn, die via Beuzeberg, Holter- broek, Dijkerkhoek, Vijfhuizen, Heihuizen loopt, waarna de Motie- weg als eerste opstakel zal gelden. Via de Holterberg, Tunnelweg, Sa natoriumlaan in Hellendoom en de Lemelerberg gaat het richting Om men waar de 150 km. deelnemers afscheid nemen. Zij gaan via Vilste ren, Dalfsen, Ommen naar Den Ham, waar ze de route van 100 km. vervolgen. De terugreis van de 100 en 150 km. gaat via Hulzen, Hellen doom, Nijverdal richting Holten. De mensen met de lange adem (200 km.) gaan vanaf Den Ham rich ting Kloosterhaar, Geesteren, Vas- se, Ootmarsum, Zenderen, Delden, Enter, Nijverdal, Hellendoom, Nij verdal, Holterberg naar het eind punt in Holten. De gehele route leidt door prachtige bossen en vel den en over enig „vals Plat" in het Twentse land (Hooidijk) Ootmar sum. Tijdens de tocht heeft men ook enkele malen kans op een ontmoe ting met het amateurpeloton, dat op deze dag zal afzien in de Ronde van Overijssel. Deze klassieker voor amateurs passeert bijv. tussen 13.45 en 14.45 uur de Holterberg. Startplaats van de toertocht is Sporthal 't Mossink. Starttijden: 100 en 150 km. van 8.00 tot 10.00 uur. 200 km. tussen 7.30 en 8.30 uur. Een fraaie herinnering, gegraveerd met naam van de tocht, datum en verreden afstand ligt aan het eind klaar. Onderweg zal de wielervere niging zorgdragen voor de inwendi ge versterking van de mens. De rou tes zijn geheel gepijld en tevens ontvangt men bij de start een volle dige routebeschrijving. De Wielervereniging rekent op deelname uit het hele land. Bij de Holterbergherfsttoertocht op 28 september 1985 kwamen de deelne mers uit de volgende regio's uitge drukt in procenten: Overijssel 47,3, Gelderland (Achterhoek) 8,3, Gel derland (Veluwe) 11,5, Utrecht 13,5, Noorden 15,9, Z. Holland, Brabant 2,9 en één deelnemer uit Duitsland. Het aantal deelnemers was toen 408. Blauw Wit Zaterdag 3 mei: Senioren: Oldenzaal 1-Blauw Wit 1 2.30 u. V. 13.00 u. Kloosterhaar 3-Blauw Wit 2 2.30 u. V. 1.00 u. Blauw Wit 3-ASV 2 2.30 u. Blauw Wit 4-Enter V. 6 12.45 u. Rietvogels 3-Blauw Wit 8 2.30 u. V. I.30 u. Junioren: PH Al-Blauw Wit Al 2.30 u. V. 130 u. Haarle A2-Blauw Wit A2 1.00 u. V. 12.00 u. Vesos Bl-Blauw Wit BI 12.45 u. V. II.45 u. BlauwWit B2-Excelsior B412.45 u. Blauw Wit Cl-Twenthe C2 10.30 u. Pupillen: Holten D3-Blauw Wit Dl 10.00 u. Eversberg El-Blauw Wit El 10.45 u. v. 9.45 u. Blauw Wit E2-SVZW E2 10.00 u. Blauw Wit Fl-Holten F1 10.00 u. Nijverdal F2-Blauw Wit F2 10.00 u. V. 9.00 u. Dames: OSV-Blauw Wit meisjes 9.30 u. V. 8.30 u. Dinsdag 6 mei: Blauw Wit 1-Sportlust 118.45 u. (30 min.). Dames: Markvogels-Blauw Wit 18.30 u. V. 18.00 u. SWN C3-Blauw Wit Cl Na de midweekse zege (2-0) tegen Holten C2 moest Blauw Wit afgelo pen zaterdag in de uitwedstrijd te gen SWN C3 genoegen nemen met een gelijkspel (1-1). Hoewel de meeste kansen duidelijk voor de Blauwwitters waren, was het voor de rust dat de thuisploeg onver diend op voorsprong kwam (1-0). Na de thee ging Blauw Wit sterk in de aanval, doch door veel te sta tisch spel van de voorhoede leverde dat nauwelijks kansen op. Uitein delijk kwam er toch nog één fraai opgezette aanval waaruit dan ook prompt de meer dan verdiende ge lijkmaker ontstond (1-1). Blauw Wit Dl-SDOL Dl De eerte helft een sterk aanval lend Blauw Wit dat geen afinaker kende. Kansen werden er genoeg gecreëerd, maar niet benut. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld, ook nu dus volop kansen en linker spits Eelco Jager wist de score te openen 1-0. De Blauw Wit aanval len bleven gevaarlijk, hierdoor werd een strafschop aan de Blauw Witten gegeven die helaas naast werd geschoten. Blauw Wit Dl-Den Ham Dl Na de volle winst van afgelopen donderdag ging Blauw Wit de con frontatie met Den Ham met ver trouwen in. Met tien tegen tien een op en neer gaande wedstrijd, met kansen voor beide ploegen. Voor de rust wist geen van beide ploegen te scoren, na rust was het Gert Jan Ulfinan die de volle winst voor Blauw Wit binnen schoot. Blauw Wit El-Sp. Rijssen El Vanaf het begin een sterk aanval lend Sp. Rijssen, dat halverwege de eerste helft op voorsprong kwam. Blauw Wit dat hierna sterk aan drong maar niet haar sterkste wed strijden speelde had weinig geluk. Paal en lat stonden treffers in de weg. Sp. Rijssen was echter zeer ge vaarlijk met de counter, maar Ton Veldhuis en Marcel Veltkamp hiel den de zaak verder goed gesloten, zodat er niet meer gescoord werd. SWN E3-Blauw Wit E2 Een met enkele invallers spelend Blauw Wit E2 heeft afgelopen zater dag een voetballesje gehad van een goed spelend SWN. Blauw Wit speelde zonder inzet, terwijl Maar ten en Johan het alleen ook niet konden. Een steen heeft ervoor gezorgd dat August Müller en Henk van Heek hun ambitieuze plannen in de Grand Prix voor zijspannen in En geland niet hebben kunnen verwe zenlijken. Liggende op een achtste plaats kreeg de HQltense zijspan- rijder een steen tegen zijn motor- bril, waardoor hij tijdelijk 'ver blind raakte en de strijd in de eer- Op donderdag 8 mei, He melvaartsdag, gaat het ver warmde openluchtbad Twenhaarsveld weer open. Traditiegetrouw gebeurt dat vanaf zes uur 's mor gens met dauwzwemmen. Ook voor de rest van de dag is er een activiteitenpro gramma. Recreatiebad Twenhaarsveld bestaat 25 jaar en zal daar in de loop van het seizoen ruim schoots aandacht aan be steden. Op Hemelvaartsdag is het open luchtbad gratis toegankelijk. Om 06.00 uur wordt er voor de vroege vogels met dauwzwemmen begon nen, waarna broodjes en koffie ver krijgbaar zijn. Voor iedere bezoeker ligt er een sticker klaar in de vorm van een dauwdruppel. Voor wie van het zwemmen nog niet moe is, bestaat de mogelijk heid mee te doen aan spelletjes, wedstrijden en recordpogingen. Zo is er een crossloop, eierwerpen, schoonspringen, badminton, vol leybal, voetbal, mattenrace, stel tenrace en een skippyballen-race. Alles in en rond het water. Een rustig muziekje op de achtergrond zorgt vor de juiste stemming. Om twee uur 's middags staat een groot waterfestijn op het program ma, waarbij onder de deskundige leiding van de Holtense brandweer een partijtje spuitvoetbal wordt ge speeld. Dubbele programma's zijn mo menteel voor de voetballers meer regel dan uitzondering en dat zal ook tot 10 mei zo blijven. Woens dagavond 23 april trad Blauw Wit in Nijverdal aan tegen De Evers- berg en afgelopen zaterdag was op 't Vletgoor de Sc. Daarle de tegen stander. Eversberg toonde meteen aan de punten in huis te willen houden en trok in de richting van het Holtense doel, waar Ed van Dijk in de 13e en 15e min. door prima reddingen de thuisclub van scoren afhield. Met een daarop had Hans Bekkemens pech toen hij de bal knap vrijmaak te, maar zijn schot stuitte op de voet van de doelman. In de 23e mi nuut kwam Blauw Wit toch op ach terstand. Een snelle aanval door het centrum werd door de Blauw Wit defensie onvoldoende afge stopt, waardoor Picanussa de bal kon inschieten (1-0). In de 29e mi nuut raakte Harrie Kolkman, op nieuw goed op dreef, de binnenkant van de paal. Blauw Wit bleef druk uitoefenen en toen in de 33e minuut een achterspeler van de gastheren hands maakte mocht Hans Stam een strafschop nemen. De Blauw Wit aanvoerder faalde en schoot de bal over, zodat met een 1-0 achter stand de rust aanbrak. In de 57e minuut kwam Blauw Wit alsnog gelijk. Van Iperen be reikte Harrie Kolkman, die onder de keeper door scoorde (1-1). Alles leek erop dat een gelijkspel de uit slag zou worden, tot in de 77e mi nuut keeper Van Dijk geblesseerd raakte. In de daaropvolgende Eversberg-aanval kon hij onvol doende ingrijpen, waardoor de thuisclub opnieuw de leiding nam: Donderdag 1 mei: De Zweef 4-Luctor 419.00 u. De Zweef 6-Holten 519.00 u. V. 18.00 u. Haarle 5-Holten 819.00 u. V. 18.00 u. Holten 9-Haarle 7 19.00 u. Holten 10-Rietvogels 519.00 u. Enter 8-Holten 1119.00 u.V. 18.00 u. PH 22-Holten 1219.00 u. V. 18.00 u. Zondag 4 mei: Mariënheem 1-Holten 1 14.30 u. V. 13.30 u. Holten 2-Rood Zwart 2 10.00 u. Rietvogels 2-Holten 3 10.00 u. V. 9.00 u. RKSV 2-Holten 610.00 u. V. 9.00 u. Holten 7-De zweef 1110.00 u. Holten 4, 8, 9, 10, 11, 12 en 13 zijn vrij. Dinsdag 6 mei: Holten 1-IJsselboys 119.00 u. Vrijdag 9 mei: (Onder voorbehoud) BWO 2-Holten 2 19.00 u. V. 18.00 u. Zaterdag 3 mei: Junioren Holten Al-Twenthe Al 2.30 u. Holten A2-ON A2 14.30 u. Vr. Boys A2-Holten A3 11.00 u. V. 10.00 u. Tukkers Bl-Holten BI 14.30 u. V. 13.00 u. Holten B2-Haarle B212.45 u. Holten Cl en C2 zijn vrij. Pupillen: Wierden Dl-Holten Dl 11.45 u. V. 10.30 u. Holten D2-SWN D211.00 u. Holten D3-Blauw Wit Dl 10.00 u. Holten El-DES El 10.00 u. SWN E4-Holten E3 10.00 u. V. 9.15 u. Blauw Wit Fl-Holten F1 10.00 u. 9.30 u. Hulz. Boys Fl-Holten F210.00 u. V. 9.15 u. Handbal Za 3 mei: Al thuis tegen Kwiek om 13.00, A2 thuis tegen Nw. Heeten om 12.00, JA1 thuis tegen Schalk haar om 14.00, BI uit tegen Overwe- tering om 15.00 vertrek 14.00, Cl thuis tegen ABS om 11.00. Zo 4 mei: Dames junioren thuis te gen V K om 11.00, Dames senio ren thuis tegen Wesepe om 12.00, Heren senioren uit tegen SCE om 12.00, vertrek 10.00. Holten heeft in het oefenduel tegen PEC 2 een goede beurt gemaakt. Het elftal van trainer Piet Schrij vers moest met een 2-1 nederlaag huiswaarts. Vooral in de eerste helft speelde Holten goed. Al na zeven minuten schoot René Bannink raak. Valk voor rust werd het zelfs 2-0 door Herman Deijk. Dankzij goed werk van doelman Erwin Stukker bleef het lange tijd zo. Pas vlak voor tijd kwamen de Zwollenaren op 2-1, maar daar bleef het dan ook bij. De ZW Blauw Wit houdt op vrij dagavond 2 mei op sportpark 't Vletgoor een avondtoernooi voor de seniorenelftallen 5 tot en met 9. Het toernooi dat om 20.00 uur be gint is rond de klok van half elf af gelopen. De eerste wedstrijden worden dan ook bij daglicht gespeeld, de rest bij kunstlicht. In dit gezelligheids- toernooi wordt gestreden om de Clubhuisbeker. ste manche moest opgeven. In de tweede manche was het zicht weer terug, en finishte de Holtens- /Rijssense combinatie op een vier de plaats. Niet genoeg om zich in de stand voor het WK op te werken. De tussenstand daarvoor is nu als volgt: 1. Bachtold (40 pnt), 2. Van Heugten (34 pnt), 3. Huwiler (24 pnt), 9. Müller (13 pnt). Bij de jaarlijkse clubkam pioenschappen van de TTV Holten is Arjan Hakkert als winnaar bij de senioren uit de bus gekomen. In de oud ste jeugdcategorie was Teu- nis Rensen niet te verslaan en Jeroen Hendriks behaal de de titel bij de jongste jeugd. De senioren werden in twee poules ingeloot en er werd gespeeld met het voorgiftrsysteem, waardoor ie dereen gelijke kansen had. In poule A werd Rien Lammertink winnaar, gevolgd door Ron Hulleman. In poule B werd Martin Kerkdijk eer ste en Arjan Hakkert tweede. De laatste won echter in de kruisfinale van Rien Lammertink en moest toen de finale spelen tegen Martin Kerkdijk die Ron Hulleman ver sloeg. Nu bleek Aijan sterker dan in de poulewedstrijd. Hij werd club kampioen. Het gevecht om de der de en vierde plaats besliste Rien Lammertink in zijn voordeel. Voor het eerst speelden de senioren ook een geloot seniorendubbel. Winnaar daarin werd het duo Arjan Hakkert/Rien Lammertink dat de combinatie Nico Valk/Henk Hen driks achter zich liet. Martin Kerk dijk en Johan Markvoort werden derde. Jeugd Bij de oudste jeugd van 13 tot 18 jaar bleek Teunis Rensen het sterkst in de vijfkamp. Hij werd gevolgd door Stephan Trentelman en de winnaar van vorig jaar Den nis Damen, die nu derde werd. Jeroen Hendriks was in de zeven kamp van de jongste jeugd (tot en met 12 jaar) oppermachtig. Hij be haalde zes punten. Aangezien dit zijn derde titel is, kwam hij defini tief in het bezit van de wisselbeker. Tweede werd hier Jeroen Kalis vaart met vijf punten. Het gevecht om de derde plaats was erg span nend. Nanco Stevens, Bert Kreu- wel en Martiin Fransen kwamen allemaal op drie punten uit, maar na het tellen van de gewonnen ga mes kwam Martijn als derde uit de bus. In Gorssel namen enkele Holtense lopers deel aan de Zessprongloop. Hans ten Dam had vor de 6500 meter 25.46 nodig en de oud-doel man van SV Holten, Jan Deijk kwam uit op een tijd van 32.05. Gerard Markvoort klokte op de 13 kilometer een tijd van 47.42. De tijd van Dirk Hoekman op deze afstand (50.18) viel tegen. Op zaterdag 3 mei staat de Drieluik-marathon van Bomerbroek (1-5-14 kilometer) op het programma en voor zondag 4 mei de derde Euregio Grensstreek loop in Enschede. Een estafette loop over 42 kilometer waaraan ge renommeerde Holtense teams meedoen. Op de dinsdagavonden 6 en 13 mei en op donderdagavond 15 mei wor den op sportpark Meermanskamp weer de jaarlijkse jaarlijkse hand en voetbaltoernooien voor leerlin gen van de basisscholen afge werkt. De wedstrijden worden ge speeld tussen 18.30 uur en 20.00 uur. Bij de meisjes strijden zes teams in een halve competitie om de hand- baltitel. De opzet van het voetbal toernooi voor de jongens is anders dan voorgaande jaren. Omdat de kleinere scholen problemen had den bij het samenstellen van een re presentatief elftal wordt er nu met zeventallen gespeeld. Grotere scholen kunnen meer zeventallen inschrijven. Twaalf teams zullen de eerste twee avonden om een plaats in de finalepoule spelen, die don derdag 15 mei wordt afgewerkt. 2-1. Verder dan een kopbal van Thijs Blok, goed gestopt door de keeper, kwamen de gasten niet meer. Blauw Wit-Daarle 1-0 Een wedstrijd waar eigenlijk heel weinig over te vertellen is. Een ma tig Blauw Wit in de eerste helft, dat Daarle enige prima kansen royaal zag missen. Aan Holtense kant haalde Albert Kolkman een royale voldoende, maar vooral de inzet was in de eerste 45 minuten aan Blauw Wit zijde onvoldoende. In de tweede helft had Blauw Wit wind- voordeel en zag kans meer druk uit te oefenen op het Daarle doel. Na bijna een kwartier spelen bereikte Thijs Blok de opgerukte Henri Stam, die de Daarle-goalie ver schalkte (1-0). Blauw Wit bleek veel meer kwaliteiten in huis te hebben dan de gasten, maar maakte hier van onvoldoende gebruik. Omdat de Blauw Wit verdediging, weer on der leiding van Ten Wolthuis, ech ter weinig kansen weggaf konden ook de gasten niet scoren, zodat Blauw Wit eindelijk weer eens de volle winst binnenhaalde. Mini-Match Dinsdagavond speelt Blauw Wit een „wedstrijd" van 34 minuten te gen het Glanerbrugger Sportlust. Dit is het restant van de 5 weken geleden door arbiter Koopmans ge staakte duel. Blauw Wit begint met een 2-1 voorsprong aan het karwei terwijl Sportlust de resterende tijd met 10 man zal moeten spelen, om dat juist vóór het staken één van him spelers naar de kleedkamer was gezonden. De aanvang is om 18.45. Hengelo 2-Holten 2 2-0 Holten 2 ging op bezoek bij Hen gelo. Op de Waarbeek ontspon zich een spannende wedstrijd. Via een discutabele strafschop kwam Hen gelo op voorsprong. Wat Holten ook probeerde, er kon geen bres in de hechte blauwwitte defensie wor den geslagen. Na de pauze werd de Holter-doelman voor de tweede keer gepasseerd en was de wed strijd beslist in Hengelo's voordeel. Holten 3-Tubanters 4 3-0 In deze beslissende fase van de competitie had Holten 3 het betere spel t.o.v. De Tubanters. Na een kwartier kwam Holten op voor sprong uit een vrije trap van G.B. Holten verdedigde sterk en de aan vallen werden goed over de flanken verspreid. Holten kwam voor rust nog op 2-0 door'eenn prachtig doel punt van B.B. Hoewel de bezoekers na de wisseling iets beter in hun spel kwamen, scoorde spits B. J. Vincent nummer 3. Het laatste kwartier verliep als de bekende nachtkaars. Door het verlies van De Zweef is Holten in veilige haven en degraderen De Zweef en De Tu banters. Lap. 4-Holten 41-3 Een gevecht tegen degradatie. Holten kwam zeer zelfbewust bin nen de lijnen. Met collectief spel werd de thuisclub onder druk ge zet. Het gehele team van de Kleppe speelde op deze voorlaatste compe titiedag de sterren van de hemel, iets wat we na de winterstop zo ge mist hebben. Met 15 punten is Hol ten 4 in veilige haven en moet Lap het een trapje lager zoeken. Omhoog 4-Holten 5 0-1 Holten verraste haar tegenstan der met bijzonder sterk spel. Op sportieve wijze werd revanche ge nomen op de nederlaag van enkele weken geleden. Samen met enkele spelers van Holten 7 wisten Soer en zijn mannen Omhoog te achterha len op de ranglijst. Met nog 2 wed strijden te goed is de positie nog aanzienlijk te verbeteren. Rietvogels 4-Holten 61-5 Een handjevol toeschouwers zag twee verschillende speelhelften. Het onderaanstaande Rietvogels mocht de eerste helft dicteren en nam een 1-0 voorsprong. De tweede driekwartier bracht een herrezen Holten binnen de lijnen. De Vogels kregen geen poot meer aan de grond, met de regelmaat van de klok scoorde Holten 6 een handvol doelpunten, waardoor zij hun te genstander nog vaster op de laatste plaats drukten. Holten 8-Luctor 5 2-1 Op papier twee gelijkwaardige tegenstanders. Toch zou Holten de meest aanvallende ploeg zijn wat in twee treffers tot uitdrukking kwam. Helaas kwam er een domper op de wedstrijd toen een Luctor- speler hoogstwaarschijnlijk een been brak. Tukkers 10-Holten 12 4-4 Na een bijzonder enerverende wedstrijd met veel doelpunten en nog veel meer opgelegde kansen ging Holten 12 uiteindelijk met 1 punt uit Albergen weg. Eerst kwam het twaalfde achter, maar in de tweede helft bracht de zo dikwijls verguisde Dick Kolk met 2 doel punten Holten in de winningsnood. Dat de Albergenaren toch nog te rugkwamen tot 4-4 kon de pret niet drukken. Holten 13-Nijverdal 5 2-1 Wat allang voorspeld werd, werd jX zondag bewaarheid. De eerste zege van Holten 13 is binnen. Reeds in de eerste helft werd de basis ge legd voor de eindzege. De Holtense middenstand, de schilder en de uit blinkende slager, zorgden voor de 2-0 ruststand. Verder dan 1 tegen doelpunt kwam Nijverdal niet in tweede helft. De roodzwarten haa- den nog wel kansen het verschil op te voeren. Na het laatste fluitsig naal van sch. Schipper verlieten de veteranen onder luid applaus het speelveld waar hun aanhang bij wijze van huldebetoon een erehaag vormde. Tijdens de Bevrijdingsloop in Holten op woensdagavond 7 mei komt het tot een langverwachte confrontatie jussen SV Holten-atleet Egbert Ve neklaas en Daventria-lid Meindert Koopman uit Holten. Ook Holtenaar Bertus Stevens van Daventria is dan van de partij. Een sterk bezet veld voor deze tweede uitgave van de Hol tense stratenloop. Meindert Koopman is momenteel herstellende van een achillespees blessure. Het is de vraag of hij vol uit kan gaan in de confrontatie van Holtense atleten en lopers uit de regio. Uit Holten zullen op de tien kilometer tevens de marathon- cracks Dinant Markvoort en Chris Offringa van de partij zijn, evenals de subtoppers Henk Mulder, Ge rard Markvoort, Dirk Hoekman, de doorzetters Ap Koetsier en Benny Ophof en good old Marinus Baltus. Voor de drie snelste lopers op die af stand zijn er extra prijzen, evenals voor de snelste dame. Kapsalon Wander Drent heeft voor de win naar van de tien kilometer een fraaie beker ter beschikking ge steld. Om 18.45 uur wordt gestart met de Scholierenloop tot en met 9 jaar, gevolgd door de Scholierenloop tot en met 12 jaar. Allebei over 1425 meter. Daarna volgt om 19.15 uur de Prestatieloop (3 en 6 kilometer) en om 20.00 uur valt het startschot voor het spektakelstuk over tien kilometer.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7