HMV boeit velen met vrolijk Lenteconcert Reijlink heeft de beste Coberco-melk Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Vergadering district Holten Vanuil de kantlijn HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen^^p| verlichting) mimmm Uitslag puzzel Oudheidkamer GARAGE SCHUPPERTB.V. Kaderinstructeur EHBO Holten in buitengebied Engelse avond NB VP Holten NS per auto Dauwfrappen JS De Schure EVI 21.50 Thank you Holten Bedankbrief uit Canada Gemeente Iaat Expositie in AC'restaurant plastic ophalen DONDERDAG 1 MEI 1986 NED. HERV. KERK: 09.30 uur en 19.00 uur: ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Irene. Oppasdienst: Mevr. Koopman- Korterink en Astrid van de Wiel. 09.30 uur: Jongerendienst in Ire ne. Diessenplas: Woensdag 7 mei 19.30 uur: ds. J.H. Israel. GEREF. KERK: 09.30 uur en 15.00 uur: ds M. Berg. In beide diensten is de tweede collecte voor de diaconie en de tweede collecte vor rente en af lossing. Kindernevendienst: Mevr. Paalman-Verveda en mevr. Wit haar-Stam. Oppasdienst: Ima Jansen en Herma Stam. Hemelvaartsadg: 09.30 uur ds. M.Berg. In deze dienst is de eer ste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. B. Albeda van Markelo. Uitgangscollecte voor Irene. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Uit gangscollecte: 2 procent ont wikkelingshulp. Hemelvaartsdag: 10.00 uur ds. G. Bouman. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: Zaterdag 3 mei tot dinsdag 6 mei 08.00 uur J.H.A. Bruins, tel. 05483-63553. Dinsdag 6 mei 17.00 uur tot vrijdag 9 mei 08.00 uur J.F. Sijtsema, tel. 05483- 63553. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, teL 05483- 6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 1 tot en met 8 mei: T. Kamphuis tel. 05700-12425. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: 3 en 4 mei J.A. Groot, Aaltinks- weg, Holten. Tel. 05483-62884. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraatö, tel. 61515. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag fm vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 613 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 ui bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.00 uur; woensdag 09.30 - 12.30 uur en 14.00-17.30 uur. VRIJDAG 2 MEI: 19.30 uur: Grote feestavond i.v.m. 40-jarig bestaan HSV De Rietvoorn in zaal Vosman. 20.00 uur: Aanvang senioren- toernooi Blauw Wit op 't Vletr goor. ZATERDAG 3 MEI: Uitvoering van de Muziek school Holten door leerlingen van de docenten Dam, Eilander, ter hedde, Ritsema, Van Santen en Zaal. In de Schoolstraat om 10.30 uur. MAANDAG 5 MEI: 19.00 uur-20.00 uur: Inleveren schilderszegels Hout- en Bouw bond CNV bij G. Kruimelaar, Canadastraat 2. DINSDAG 6 MEI: Inschrijven voor en informatie over het dagonderwijs voor vol wassenen in Holten. Gebouw Irene, lokaal 3 van 09.00 uur tot 10.00 uur. (Zie advertentie) WOENSDAG 7 MEI: Tweede Bevrijdingsloop door het centrum van Holten. Eerste start om 18.45 uur in de Tuin- StraiDONDERDAG 8 MEI: 09^00 uur: Aanvang concours Ponyclub De Bergruitertjes op het terrein aan de Borkeldsweg. Jovemi Dauwtrappersroute Nieuw Heeten (routes afhalen tussen 05.00 uur en 12.00 uur bij Timmermanshuis. MAANDAG 12 MEI: 19.30 uur: Ruilavond HPC in rest. Vosman. DINSDAG 13 MEI: Inschrijven voor en informatie over het dag onderwijs voor volwassenen in Holten. Gebouw Irene, lokaal 3 van 09.00 uur tot 10.00 uur. DONDERDAG 15 MEI: Uitstapje Bejaardensociëteit naar Friesland. Vertrek 08.30 uur vanaf Diessenplas en Irene. Opgave bij VW (tel. 61533). Wilhelminastraat 20, Nijverdal. Tel. 1 23 19. Dat lang niet elke Holtenaar op de hoogte is van Holtens verleden wijst de uitslag uit van de puzzel wedstrijd die de Oudheidkamer Hoolt'n hield tijdens de afgelopen middenstandsbeurs. In totaal bo gen zich 109 mensen over de zes gestelde vragen, waarvan 30 de juiste oplossing invulden. De eerste vraag was een afgebeel de „knipmuts". Dat de „natakkers" in de Holterenk liggen was voor de meesten onbekend. De laatste wa tersnood in Holten was in 1932, en de grote brand die ons Holten bijna van de kaart veegde was in 1829. Verder kwam de vraag wat het loon was voor een halve dag graven aan de put van .juleke": 2 borrels. Tot slot liet de laatste foto een „wan" zien die vroeger diende om het kaf van koren te scheiden. De prijzen (drie krentebroden) kwamen terecht bij de volgende personen: T. Koopman, Joh. Arf- man en J. Krol. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 Ae\. 05483-6 13 63 Op zaterdag 26 april is in Utrecht geslaagd voor EHBO-instructeur, onze plaatsgenoot de heer D. J. Lichtenberg. Een van de belang rijkste wensen van de vereniging is hiermee in vervulling gegaan. Het bestuur hoopt dat hij deze kennis ten dienste van de vereniging zal stellen, zodat allen hiervan kunnen profiteren. Heer Ligtenberg is te vens lid van het ambulance team. Op 4 juni, en zonodig ook op 5 juni, wordt in het Holtense buitenge bied het zwarte landbouwplastic huis-aan-huis opgehaald. De ge meente Holten heeft daarvoor een particulier bedrijf in de arm geno men. Aangezien het plastic, door de lage olieprijzen niets meer ople vert, zal er per ton dertig gulden gemeenschapsgeld bij moeten. Uit milieu-oogpunt vindt men dit in Holten acceptabel. De basisscholen, die het witte plas tic inzamelen, vallen buiten deze regeling. Daar wordt het plastic zelf ingezameld. De afdeling Holten van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen beleefde een Engels avondje. Nadat presidente mevrouw Leg- deur bekend had gemaakt dat het jubileum-fotoboek in bruikleen zal worden gegeven aan de Oud heidkamer Holten, stond de rest van de avond in het teken van het buurland aan de andere kant van de Noordzee. 'Het provinciaal koor zong Engelse liedjes ter afwisseling van dia's, vertoond door de heer Koster. Op vrijdag 2 mei staat de Neder landse Spoorwegen met een spe ciale informatie-auto op de markt in Holten. Hier kan iedereen te recht die wat meer wil weten over het reizen per trein. Ook zijn er in de auto aantrekkelijke aanbiedin gen te koop, die men niet aan het loket kan krijgen. In de auto ligt het volledige infor matiemateriaal van de NS. Als spe ciale aanbiedingen gelden een Tie nertoerkaart in cadeauverpakking met speciale zonnebril voor 40 gul den, een Gezinstoerkaart met 25 gulden korting en een proefabon nement op de 60+ Seniorenkaart voor 15 gulden. Hiermee kan twee maanden lang met reductie wor den gereisd en een dag zelfs hele maal gratis. Op Hemelvaartsdag, donderdag 8 mei, wordt weer de traditionele fietstocht van jongerensociëteit De Schure verreden. De tocht is ongeveer 60 kilometer lang en voert ook dit jaar weer door een af wisselend landschap van bos, wei de en heidevelden, met onderweg tal van bezienswaardigheden. Voor de inwendige mens wordt goed gezorgd, want op verschillen de punten in de route staan een koffie-, voedsel- en limonadepost. Inschrijving is mogelijk van 06.00 uur tot 09.00 uur bij de Schure. De kosten bedragen f 2,50 per persoon (kinderen tot en met 12 jaar gratis). Aan het eind ontvangt iedere deel nemer een leuke herinnnering. Voor al uw moderne en klassieke verlichting... Wierdensestr. 52, Rijssen Afgelopen vrijdag tracteerde de Hol tense Muziek Vereniging de bevolking in sporthal 't Mossink op haar jaarlijk se Lenteconcert. Als opwarmertje speelde het orkest de mars Junior en Avant, waaronder ook de in het maag delijk wit gestoken majorettes en de drumband zich aan het redelijk talrijke publiek presenteerden. Na een welkomstwoord van voorzitter Johan Meijer vervolgde het orkest met Chorale Varié van Jan de Haan, welbekend van het NCRV-programma „U zij de glorie", waarvoor hij ook schitterende arrangementen schrijft. Dit stuk bestaat uit een Intrada en een snel tweede deel, waarin op het eind het Oudejaarsavond-lied Uren, da gen, maanden, jaren... in het lage re gister te beluisteren viel. Via een feestelijke Marche Hongroise, die het technisch kunnen van de leden behoorlijk op de proef stelde, kwamen we bij één van de hoogtepunten van deze avond: de Serenade van Derek Bourgeois, een muzikaal juweeltje dat zeer gevoelig werd neergezet on danks de lastige maatsoorten. Als voorlaatste nummer voor de pauze volgde A Moorside Suite (deel 3), waarmee HMV in 1975 het landelijk kampioenschap behaalde. Geïnspi reerd door de koffiegeur marcheerden de muzikanten als het ware de pauze in. Henk van Zeits, een van de jonge trompettisten, nam de solo voor zijn rekening van het stuk In rechte Baan. Na de pauze maakte de 30-jarige drumband haar opwachting. Dirigent Hugo Masselink gaf geen uitleg bij de gespeelde nummers, wat zijn collega Ard Weeink van het orkest wel deed, maar liet de trommelaars voorzichzelf spreken. Opvallend was de grote mate van concentratie en het goede kijken naar de dirigent. Bij de uitvoering van Bongo Beat en Festival Brasil werd te vens gebruik gemaakt van andere in strumenten zoals de tamboerijn, sam- babailen en woodblocks. Deze muziek zal echter nog feestelijker overkomen wanneer de dames en heren wat vro lijker kijken. Het orkest schotelde het publiek daar na een vrolijk muzikaal gesprek voor, waarbij een koperensemble als ge sprekspartner dienst deed. Na deze Cloches de Corneville volgde een swingend HMV in Copacabana. Mar jan Pasop en Wilma Meijer (met glim lach) zorgden voor de bijpassende be wegingen. Hugo Masselink presenteerde zich vervolgens als solist op de xylofoon. Hij oogste zeer veel bijval na een voor treffelijke solo van Czardés. Jammer was het dat het orkest op het eind iets teveel volume produceerde, waar door de solist even dreigde te worden weggeblazen. Het boeiende Lenteconcert werd be sloten met een optreden van het or kest samen met de majorettes, die hun beste beentje voorzetten op de ti telsong van de tv-serie De Fabriek, ge- BESTEL NU! de bekende RODE OOSTENRIJKSE HANGGERANIUMS 10 stuks schreven door orkestleider Ruud Bos. Aan het eind van de avond waren er bloemen voor de artistieke leiders Ma- rit Braam, Joke Voordes, Ard Weeink en Hugo Masselink, maar de attente voorzitter had ook gedacht aan sport halbeheerder Joop Arfman en Teunie Krooshof, die door hem persoonlijk in het zonnetje werd gezet als dank voor het vele onzichtbare werk dat zij bin nen de vereniging verzet. G. de Roos Nog steeds komen er in Holten reac ties binnen op het bezoek dat een aantal Canadezen vorig jaar rond het veertigjarig bevrijdingsfeest aan onze plaats brachten. Zo ook de volgende brief, gericht aan de „Town Hall Holten, Holland", met het verzoek de schriftelijke reactie aan de plaatselijke krant door te geven. Bij deze dus het bedankje van meneer P.B. Dunford, vorig jaar te gast bij de familie Brinks. A halo for Holten Forty years ago plus one later, espe cially a year ago on my first return to Holland, I shall never forget. Arriving in Holten was truly some thing to behold, the way the streets of your beautiful city were decora ted or what I could see trough my tears. We were on many streets, and many tears later and our third school stop where my host family were waiting. Mr. and mrs. Willum Brinks, son Ronald and daughter Anita. That evening at the Kande laar, with the choir, the band music and all the people singing was some thing to behold. I'm now nearly 65 years old and a man so I thought. It was a beautiful experience. The next day with my host family we went to the Canadian War Cemete ry. At De Wielen we met His Wors hip, Burgomaster Mr. W. van Rap- par d and his charming wife. Congra tulations to all members of town council for the many hours of work you must have put in for our return. We attended the service at N.H. Kerk end a procession to the resis tance memorial, again an emotional time for many. I had a full week and you will know of the full schedule. Thanks again to the We Do Remember Committee also the hundreds of school children, their parents and to the elderly people from within and around Hoi- ten, who decorated the streets. Last but not least a thanks for a pleasura ble trip with my host family through De Sallandse Heuvelrug. Thank you Holten P.B. Dunford Tot 1 juni 1986 exposeert Carla Ruys-Hooger haar olieverfschilde rijen in het AC-restaurant Holten. De geboren Amsterdamse woont nu in Hoogeveen. Hoewel zij al veel langer tekent en schildert, nam Carla Ruys pas vijf jaar geleden les. Nu maakt ze gemiddeld acht schilderij en per jaar, waarvan een aantal in Holten is te zien. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openings uren. De toegang is gratis. Vorige week dinsdag wer den in het Bonte Paard de districtsprijzen van Cober- co uitgereikt voor de afde- Drente Het Drentse volk heeft grote zonen voortgebracht. Dat is zeker letter lijk waar: Ellert en Brammert wa ren reusachtige kerels die vanuit hun heuvel Brammershoop tussen Borger en Odoom het Ellertsveld onveilig maakten. Maar het is ook figuurlijk waar. Dat van die grote zonen. Denk maar eens aan Anne de Vries, Jan Fabricius en Hans Heyting. Maar ook aan Jan War- rink en Wander Drent. Beiden ruimschoots in de publiciteit de af gelopen weken. Vanwege het af scheid nemen. Niet helemaal, want Wander Drent blijft halve dagen knippen en als je Jan Warrink een beetje kent dan weetje dat hij zich zeker nog halve dagen met de plaatselijke politiek zal bezig hou den. Een ander gemeenschappelijk trekje vind ik hun (Drentse?) on verstoorbaarheid, althans als het gaat om het optreden in het open baar. Niet van hun stuk te krijgen! En tenslotte, is het niet opvallend dat beiden twee zonen hebben voortgebracht die niets op elkaar lijken? Naast de overeenkomsten tussen ling Holten. De tegel voor de best gekwalificeerde melk in 1985 werd gewon nen door de ,fam. Reijlink coiffeur Wander en „slager" Jan zijn er natuurlijk ook grote ver schillen. „Toneel spelen ligt mij niet", zegt Jan Warrink met verve. Nou, daar moet je bij Wander niet mee aankomen, met zo'n opmer king. Wander is doodgewoon een groot acteur, die zijn publiek in zijn eigen Vestzaktheater altijd uitste kend wist te vermaken. Nog afge zien van het feit dat hij als be kwaam grimeur ook intensief be trokken was en is bij het „grote" to neel. En waar Wander vaak quasi serieus het vlijmscherpe mes han teerde om vaste klanten als Kokkie tot overgave en inzicht te brengen, daar hanteert Jan Warrink zijn minstens zo scheiye pen. Maar zel den als een lolletje bedoeld. Toch vormen ze samen ook nog een soort twee-eenheid. Op wie geza menlijk een heel bekende spreuk van toepassing is. De een de ene helft van het gezegde en de andere de rest. Heel nadrukkelijk in de juiste volgorde en beslist niet te ver wisselen. Dat zal snel iedereen dui delijk zijn. Welnu, het duo staat mo del voor de spreuk: De vos verliest wei- Juist, ja. Demis Thoom (Dorperdijk 15). Dat er bij dit bedrijf veel aandacht aan de melk wordt besteed is duidelijk, want vijf jaar geleden wonnen zij ook al een Coberco-tegel. Tweede voorzitter J. Veneklaas overhandigde verder schildjes aan bedrijven die vijfjaar achter elkaar eerste klas melk hebben geleverd. Die werden gewonnen door de fam. Slijkhuis (Raalterweg 52), fam. Nij- land (Broekweg22), fam. Strijtveen (Achterhoeksweg 2, Haarle) en de fam. Reijlink (Dorperdijk 15). On geveer tachtig veehouders kregen een sticker als bewijs dat zij in 1985 eerste klas melk hebben geleverd. In zijn openingswoord kon voorzit ter H. J. Slijkhuis niet om de super heffing heen. Ook de komende ja ren moet nog extra melk worden in geleverd (3 procent) om de produk- tie naar beneden te halen. Slijkhuis deelde mee dat binnen de Coberco meer veehouders onder hun toege stane quotum hebben gemolken dan erboven. Binnen Coberco werd het quotum met 48 miljoen kilo melk overschreden, maar de „on- derschrijding" was 53 miljoen kilo. Bij de bestuursverkiezing was B. Veneklaas aftredend en niet her kiesbaar. In zijn plaats werd J. Brinkman (Broekweg 14) gekozen. Voorzitter Slijkhuis dankte de we gens ziekte afwezige Veneklaas voor zijn getoonde inzet en belang stelling. Veneklaas was al be stuurslid in de tijd van de coöpera tieve melkfabriek De Vrijheid. Gevonden: siervelg merk Cos- mos; sleutel met hanger van ga rage Schuppert; een bankbiljet; twee ponies. Verloren: cheques en giro-kas cheques 1684992; OAD-porte- monnaie (rood) met inhoud; hor loge merk Seiko; een edelsteen uit een ring, voorstellende een vrouwenkop. Geboren: Bemd Jan Andries, z.v. M. Wolters en G. Markvoort (geb. te Deventer). Ondertrouwd: J. Nijland, 27 jaar, Holten en A. R. Vastert, 24 jaar, Holten. Gehuwd: H. Barvelink, 24 jaar, Holten en H. Koopman, 21 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3