CDA nam afscheid van Stegeman Twee keer volle bak cabaret Diessenplas Kleurrijk slotfeest Hagen Alom waardering voor Marinus Bosschers 3 iimsiJM Zj jcicif" dij overheid svw*1'raa<Mede" DE MIDDENSTANDSVERENIGING „HABI" RUSSEN VAM HOLTENS NIEUWSBLAD Verandering in programma 65 jaar SV Holten Kaderinstructeur EHBO Holten TEGELCENTRUM .HET STENEN TIJDPERK" Jan Kamminga spreekt In Deventer D De Eendracht OKIA weer op derde plaats UITGEBREID PROGRAMMA BIJ AFSLUITER THEATERSEIZOEN GEWIJZIGDE KOOPAVOND VRIJDAG 9 MEI A.S. Het Bestuur DONDERDAG 1 MEI 1986 Burgerzaal Een bomvolle kantine van Gemeentewerken heeft afgelopen vrijdag het zilver en jubileum van Marinus Bosschers (49) bij de gemeente Holten herdacht. Naast familie, het voltallige college van burgemeester en wethouders, enkele raadsleden en de collega's van Gemeentewerken waren ook tal van oud-med- werkers komen opdraven. Alom waardering dus voor de manier waarop de jubilaris 25 jaar lang werkzaam was bij het Holtens slachthuis en de afdeling Ge meentewerken. In het onlangs in het clubblad van de SV Holten bekend gemaakte programma voor het 65-jarig jubile um is een foutje geslopen. Op zater dag 10 mei is de Kinderolympiade (aanvang 10.15 uur) voor alle pupil len van de SV Holten. Dus voor de voetbal-, handbal- en atletiekafde- ling. Leiders van de desbetreffende teams wordt verzocht dit nogmaals duidelijk aan de jongens en meisjes door te geven. Op zaterdag 26 april is in Utrecht geslaagd voor EHBO-iristructeur, onze plaatsgenoot de heer D. J. Lichtenberg. Een van de belang rijkste wensen van de vereniging is hiermee in vervulling gegaan. Het bestuur hoopt dat hij deze kennis ten dienste van de vereniging zal stellen, zodat allen hiervan kunnen profiteren. Heer Ligtenberg is te vens lid van het ambulance team. Wim Heemskerk is vrijdag avond klaverjaskampioen gewor den van de door de ZVV Blauw Wit georganiseerde competitie 1985/'86. Hij won de laatste van de vier gespeelde wedstrijden niet, maar zijn score van 4151 punten was toch voldoende voor het beha len van de titel. Heemskerk scoorde in drie van de vier wedstrijden die meetellen voor het kampioenschap 12495 punten. Dick Beldman, voorzitter van de activiteitencommissie wenste hen hiermee geluk Toch had het niet veel gescheeld of Marinus Bosschers had de 25 jaar overheidsdienst niet kunnen vol maken. Zijn werkzaamheden met de zogenaamde „rugmaaier" brachten hem driejaar geleden aan de grens van de invaliditeit. Inder daad teveel op de schouders geno men, zoals directeur Gemeente werken De Jong terecht opmerkte. Maar De Jong roemde ook de wils kracht waarmee Marinus er toch weer bovenop kwam, zij het dat hij nu andere werkzaamheden ver richt. Een riskante en ingrijpende neko- peratie bracht Bosschers weer op de been, iets wat ook burgemeester Van Rappard had verbaasd. Hij had al rekening gehouden met af keuring, nadat de jubilaris ander half jaar lang met een gipsverband om de nek had moeten lopen. Ook van Rappard prees de onverzette lijkheid van Bosschers. Hij bood namens de gemeente het Makku- mer-tegeltje aan. Marinus Bosschers zelf bleef onder al die huldeblijken de nuchterheid zelve. „Stilzitten heb ik nooit ge kund" verklaart hij zijn opmerkelij ke come-back. „Nu zit ik weer mid den tussen de jongens en dat is wel zo gezellig. Ik ben er inderdaad heel slecht aan toe geweest, maar dat is nu voorbij. Nu kijken we weer voor uit en dan zie ik het niet zo somber in. Ik hou wel van een aardigheidje en dan zitje hier bij Gemeentewer ken wel goed. Als iedereen zo stil bij elkaar zit is er ook niets aan." Desgevraagd beamen de collega's de laatste uitspraak van de jubila ris volmondig. „Marinus heeft al tijd iets aparts. Of hij op het slacht huis nu achteruit lopend in een kuil met slachtafval verdwijnt of een emmer met verf over zich heen krijgt, het is altijd lachen met hem." Wat dat betreft heeft Gemeente werken al een prima opvolger in huis voor kantinebeheerder Aan stoot (Pietje) die in augustus met de VUT gaat. En dat ziet Marinus Bosschers zelf ook best zitten. Dit jaar een slotfeest dat een kleurrijk geheel aan optredens te bieden Heeft? Programma-samen stellers Niek den Hartog en Emille Andringa hebben op een breed pu bliek gemikt, zowel qua prijs als formule. Om voor iedereen toegan kelijk te zijn, werd de entree op twintig gulden voor de hele avond en tien voor de „Nacht van het Gro te Genoegen", gehouden. Voor het Kinderslotfeest betaalt men drie gulden vijftig. Met orgelman Otto van der Mie den, de Vlaamse clowns Waldo en Geert en sprookjesverteller Flor, kunnen de kinderen 's middags aan hun trekken komen. Optredens die zowel binnen als buiten de Hagen plaats vinden. Het avondprogramma begint om acht uur met een optreden van de Wierdense Revue in de Grote Zaal. Een shew met veel nostalgie„Een GROTESTRAAT 96 - GOOR TEL. 05470-7 54 62 De afdeling Holten van de VVD maakt bekend, dat de voorzitter van de WD, de heer Jan Kamminga, op dinsdag 6 mei zal spreken in de Burgerzaal van het Stadhuis in Deventer. Hij geeft zijn visie op tal van actuele politieke zaken. Aanvang 20 uur. ledereen is van harte welkom in Deventer. De WD maakt zich sterk voor straks. Wordt lid en bel vandaag nummer6 20 00, mevr. M. Eggink-ten Velde, Korte Diessenplasstraat 1 In de dinsdagavond (22/4) in café-restaurant Vosman gehouden jaar lijkse Algemene Ledenvergadering heeft de afd. Holten van het CDA afscheid genomen van de heer H. Stegeman, die bijna 8 jaar wethouder is geweest. Voorzitter J. H. van Engbrink sprak een afscheidswoord tot Stegeman die veel en belangrijk werk heeft gedaan, niet alleen voor het CDA maar voor de hele Holtense gemeenschap. Als lid van het college mocht hij o.a. meewerken aan de planvorming van het nieuwe gemeente huis en hanteerde hij met grote vaardigheid de troffel bij het leggen van de eerste steen. Van Engbrink die in z'n toe spraak veel ruimte had gelaten voor humor herinnerde ook aan de „duivenkolonie" op de Herv. Kerk en het stagneren van het uurwerk doordat de duiven de wijzers „be zetten". Met zijn advies om het pro bleem op te lossen haalde Stege man de landelijke dagbladpers en bijna hadden we de CDA-wethou- der in de „Rooie haan" van de Vara gehad. Stegeman deed echter de in vitatie koeltjes af met „loat wiej 't ma under oons hól'n". Van Eng brink bood als blijk van waardering en herinnering een prachtige vul pen met inscriptie en een kleuren foto van de Holtertoren aan. Aan mevr. Stegeman-Meilink werden bloemen aangeboden. Stegeman dankte, mede namens zijn vrouw en kinderen, met een kort woord voor de waarderende woorden en geschenken die werden aangebo den en hij wenste zijn opvolger de heer H. J. Westerik wijsheid en sterkte ;om zijn verantwoordelijke taak te kunnen vervullen. Agenda Voordat het afscheid plaats had werd de 18 punten tellende agenda vlot afgewerkt. Uit het jaarverslag van mevr. A. Dulde Fockert bleek o.m. dat in het afgelopen jaar het ledental met 7 was gestegen tot 182. Penningmeester Th. M. J. van Dijk boekte over 1985 een positief saldo van f523.62. De kascontrolecom missie die bestond uit mevr. M. van Engbrink-Ramaker en de heer J. Wiggers had boeken en bescheiden in orde bevonden. De controle zal wat 1986 betreft plaats hebben door mevr. van Engbrink en de heer J. H. Baard. Als bestuursleden werden bij ac clamatie herkozen mevr. Dul-De Fockert en de heer A. Huiting. Na de pauze werd door de raadsleden H. Dul en H. J. Westerik uitvoerige informatie verstrekt over de uitslag gemeenteraadsverkiezingen en de collegevorming en portefeuillever deling. De heer H. Rietberg sprak een woord van dank voor de spon tane medewerking die werd ver leend bij het voeren van de recla mecampagne en deelde mee dat vrijdagmiddag 2 mei een verkie zingsteam dat bestaat uit de Twee de Kamerleden Steef Weijers, Van Muiden en Esselink, de Eerste Ka merleden Buiser, mevr. Krol en ge deputeerde Lanning een bezoek aan Holten zal brengen. Op het pro gramma staan o.a. een bezoek aan de Machinefabriek Nido-Universal en de weekmarkt op Smidsbelt. De vrij goed bezochte vergadering werd door de heer Stegeman met dankgebed beëindigd. Vorige week was het twee avon den lang lachen, gieren, brullen in bejaardencentrum De Diessen plas. De cabaretavond, die de me dewerkers ter gelegenheid van het 12 1/2 jarig bestaan in elkaar had den gezet, werd nog eens voor het voetlicht gehaald. Evenals op 21 maart toen de cabaretgroep voor de bewoners optrad, had men nu ook weer een overweldigend suc ces bij de familieleden van de be woners. Elke bewoner mocht twee introdu- cees meenemen en daar werd vori ge week donderdag en vrijdag druk gebruik van gemaakt. Tot twee keer toe was de zaal met 120 toe schouwers vol. De sketchjes, liedjes en grappen en grollen vielen goed in de smaak. Vooral Mop en het duo Dien en Katrien (een Holtense en een stadse) die het programma aan elkaar praatten oogstten veel bij val. Maar ook het dansje waarin de oplettende toeschouwers de twee koks in rococo-kostuum en met pruik op herkenden, moest op ve lerlei verzoek twee keer worden uit gevoerd. Knap was ook dat alle kostuums voor deze avond zelf waren ge maakt. Nadat de eerste avond van wege het grote succes was uitgelo pen, begon men vrijdagavond wat eerder waardoor onze fotograaf te laat kwam voor een groepsfoto. De bijgaande prent geeft echter ook een goede impressie van de cabare teske fratsen van de Diessenplas- medewerkers. Bij de in zaal Vosman door Schietvereniging de Eendracht om het clubkampioenschap '85/'86 ge houden wedstrijden werden de vol gende resultaten behaald: Luchtgeweer: klasse A: 1. G. Koopman 181 p.; 2. Dick Jansen 169 p.; 3. H. J. Nekkers 160 p.; 4. G. H. Paalman 155 p.; 5. E. J. Grootentraast 126 p. Klasse B: 1. G. J. Sluiter 148 p.; 2. A. Paal man 144 p.; 3. H. Vincent 141 p.; 4. D. J. Nij- endijk 140 p. KlasseC: 1. J. Louwerenburg 144 p.; 2. C. L. Tromop 140 p. (2x10); 3. F. L, Tromop 140 p. (1x10); 4. G. J. van Aefst 117 p. (1x10); 5. A. Pekkeriet 117 p. Luchtpistool (Openklasse): 1. H. J. Nekkers 170 p.; 2. Ab Bieleman 150 p. OKIA schijnt een abonnement te hebben op derde plaatsen. Ook in het toernooi van de TTV Vorden behaalde het eerste team deze plaats. De eerste twee wedstrijden tegen Erichem en Eibergen gingen weliswaar moeizaam, maar lever den toch twee gelijke spelen op. Tegen Heure echter was geen kruid gewassen. OKIA B was wat sterker dan de vorige keer. Tegen Bathmen 2 werd dadelijk gewonnen en EHTC, Heu re, Bathmen 1 en DES leverden een gelijk spel op. Van Erichem werd tenslotte weer gewonnen. OKIA C tenslotte kreeg twee pun ten cadeau van het afwezige Vor den 2 en haalde nog een gelijk spel tegen Olden Eibergen. Eindstand A-klasse: 1. Heure (39), 2. Eibergen (34), 3 OKIA 926), 4. Vorden (19), 5. Erichem (19), 6. Bi sons (16), 7. Oosterwijk (15), 8. Bek veld (0). Eindstand B-klasse: 1. Bathmen 1 (39), 2. Heure (38), 3. DES (28), 4. EHTC (25), 6. OKIA (15), 7. Eiber gen (13), 8. Bathmen 2 (8), 9. Eri chem 2 (20). Eindstand C-klasse: 1. Halfweg- boys (52), 2. Vorden 1 (42), 3/4 Noordijk en EHTC (35), 5. Olden Eibergen 1 (33), 6. Bekveld (27), 7. OKIA (18), 8. Olden Eibergen 2 (14), 9. Treklust (10). r I 1*1 Marinus Bosschers met familie,col- Da traditionele afsluiter van het' theaterseizoen van de Almelose schouwburg de Hagen, het slotfeest, vindt dit jaar plaats op 3 mei. De opzet van voorgaande jaren is aangevuld meteen eigen slotfeest voor de kinde ren tijdens het middagprogramma. .De Wierdense Revue" en de .Ge broeders Flint" vormen de hoofdacts van het avondprogramma. In de aan sluitende .Nacht van het Grote Ge noegen" za! er voor de bezoeker een gevarieerde rij van artiesten, als Tan go Cuatro, Hans Liberg, MM WOPS, klaar staan. De vermaarde Rosa King and her Big Band fungeren als derde hoofdact en uitsmijter. in hoofdzaak nieuwe revue, waarin overigens ook wordt teruggekeken naai- een roemrijk verleden". De tweede hoofdmoot vormen de Ge broeders Flint met een Liederen- programma. Na eerdere optredens tijdens het Slotfeest, bij Sonja en een Japanse Toernee lijkt dit gezel schap nu hier door te breken. Met het straattheater „Help, een Welp", kregen de Gebroeders een goede pers: maffe circusacts, welpen die hun akela vermoorden en bespiege lingen over politiek en familiele ven. „Het Liederenprogramma doet", aldus de programmatoelich ting, „de Zangeres zonder Naam verbleken: harde twintigste eeuw- se romantiek over leven, liefde en dood". Om half elf neemt de Nacht van het Grote Genoegen een aanvang. Het uiteenlopende publiek van bei de hoofdvoorstellingen zal in el- kaars gezelschap negen verdere acts kunnen beleven. Zo zijn te be luisteren op het Grote Toneel: de Puur Plezierband, een achtmans formatie met een blazerssectie la de Blues Brothers. Deze band wordt afgewisseld door Elkie Dead- man met een parodie- en playback- show. In de Kleine Zaal treedt de Big Band Amor op („een foxtrotje, een tangootje, een zeldzame Engelse wals en dit alles in stijl"), afgewis seld door cabaretier en hyper-indi vidualist Hans Liberg. Na zijn „Berg, Berg", nu met een woord- en tonenspel over Mozart. Dan in het studiotheater een uur Tango Qua- tro: een akkoestisch kwartet uit Ar gentinië. „De tango schetst een ca- tastropisch wereldbeeld - een pro gramma voor hen die niet van fees ten houden". Als verdere acts zijn er dan nog Martin van Waardenberg, MM WOPS, de clowns Waldo en Geert en Rosa King. „Begin maar vast" heet het programma dat caberetier van Waardenberg, samen met con trabassist Wilfried de Jong brengt. Hierin brengen „diverse persona ges hun verwarring, ontspoorde liefde en „het Wachten" in kleurrij ke beelden over het publiek". Mar tin van Waardenberg maakte eer der deel uit van het duo Van San ten. Na half elf zal in de Grote Hal doorlopend de fanfare MM WOPS, hetgeen staat voor: making money while other people sleep, te horen zijn. MM WOPS kwam voort uit de Veulpoepers, een vertegenwoordi ger uit het Tilburgse marge-circuit. Eveneens doorlopend, zullen de clowns Waldo en Geert voor ver strooiing zorgen. En tenslotte rondom het midder- adviseert haar leden i.v.m. Hemelvaartsdag, de wekelijkse koopavond te verschuiven naar i.v.m. moederdag. nachtelijk uur: Rosa King and her Big Band. King is een al jaren in Nederland langs de weg timmeren de, Amerikaanse saxofoniste. Haar repertoire omvat alle bestaande zwarte stijlen: jazz, blues, boogie, soul en funk. Een fraaie afsluiter. Met het slotfeest komt eveneens een einde aan de aktie, waarbij le zers van Holtens Nieuwsblad voor een tientje naar de Hagen konden. Maar dankzij de samenwerking tussen de Twentse Pers en de Ha gen kunt U op dit soort voordeel tjes blijven rekenen.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11