Marke Holten Lente wat laat op gang Regiocontact heeft jaarprogramma gereed f' m VOORDELIG WINKELEN? KIJK IN UW WEEKBLAD DONDERDAG 24 APRIL 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 13 Drostendiensten Een drost, ook wel baljuw ge noemd, was ten tijde van de repu bliek der zeven verenigde Neder landen (1588-1795) een ambtenaar, die voornamelijk met de recht spraak was belast. Het drostambt was zijn rechtsgebied. Vanaf de dertiende eeuw was hij belast met het het algemeen toezicht op de justitie en het beteugelen van mis drijven, die niet onder de gewone rechtbanken vielen. In Overijssel presideerde de drost van Z all and de statenvergadering. Bij zijn afwe zigheid trad één van de vier andere drosten naar rangorde op. Volgens de landtrechten van Over-IJssel kon iemand tot drost worden gekozen als hij was "„een lantsate/echt ende recht gheboren/van goeden naem en faem/oock nae staets ghelegent- heyt wel ge-ervet ende gegoedet/- ende \njfentwintich jaren synes ol- derdoms". De drost moest zijn ambt „sells ge- trouwelicken bedienen tot bevor- deringhe van de Heylighe Justitie". Schrijvende over drostendiensten moet ook de naam vallen van Joan Derk van der Capellen tot de pol (1741-1784), lid van de Overijsselse landdag. De Overstichtse drosten dwongen de boeren tot het uitvoe ren van werk aan de wegen. De agrariërs ontvingen daarvoor geen betaling. Van der Capellen zag de drosten diensten als een verachting van de plattelanders. De drost was compe tent om de markegenoten te laten oproepen tot het verrichten van hand- en span(paarde)-diensten. Zij maakten misbruik van hun be voegdheid door deze in een recht ten eigen bate om te zetten. Joan Derk was op zijn speurtocht in oude boeken een resolutie van 1631 tegengekomen, waaruit bleek, dat de drostendiensten in datzelfde jaar waren afgeschaft. In ruil hier voor zou de bezoldiging van de drosten worden verhoogd. Het re sultaat was, dat de salarisverhou ding werd getoucheerd, terwijl de opdrachten tot het verrichten van drostendiensten niet in portefeuille bleven. Van der Capellen heeft op 13 april 1778 de staten op zijn historische vondst gewezen, maar hij moest een nederlaag incasseren. Hij kreeg niet langer toegang tot de landdag. Uiteraard had hij het „onmondige volk van boeren" op zijn hand. Dit had tot gevolg, dat hij in het najaar van 1782 weer werd toegelaten. Op 1 november van dat jaar bereikte hij zijn doel: de afschaffing van de drostendiensten. Het dankbare boerenvolk juichte hem toe, toen hij uit de vergaderzaal naar buiten kwam. Eén van de vele andere drosten diensten, welke de markegenoten konden worden opgelegd, was het vervoeren van militaire bagage. Het nu volgende heeft betrekking op een militair transport, dat - gelet op het jaar van afschaffing der dros tendiensten - formeel niet meer als een verplichting jegens de drost kan worden gezien, doch kan wor den aangemerkt als een verlate drostendienst. Op 9 november 1813 passeerden de eerste Kozakken bij Gramsber- gen onze oostgrens. Twee dagen la ter waren zij reeds in Rijssen, waar kolonel Galitskin de scepter over hen zwaaide. De volgende dag ging een aantal van hen via Holten op weg naar Deventer. Zij maakten deel uit van Russische en Pruisi sche legereenheden, die na de slag bij Leipzig bevel hadden gekregen om met hulp van een Engels legi oen de aftocht van de Franse troe pen uit Duitsland en Nederland te bewerkstelligen. Niet overal was er toen sprake van een „eenstemmige en algeme ne" vreugde, want de (plattelands)- bevolking had geen al te beste her inneringen aan soldaten van vreemde bodem. Medio november 1813 begonnen de Fransen ons land te verlaten, maar de stad Deventer bleef nog geruime tijd bezet. Welis waar omsingelden de Kozakken - de woestelingen onder hen werden tot de Kalmukken gerekend - de stad, d.w.z. zij bivakkeerden in om liggende plaatsen, o.m. Bathmen en Wilp, doch het duurde tot 22 april 1814, dat het Franse garni zoen in Deventer zich gewonnen gaf. Wie nu mocht hebben gedacht, dat rust en qrde weldra zouden zijn hersteld, kwam bedrogen uit. Het bleef een komen en gaan van bevrij ders. Onder de doortrekkende troe pen waren behalve Pruisische en Russsiche, ook de Brunswijkse ja gers, Engelsen, Hannoveranen, Saksen en niet te vergeten Franse krijsgevangenen (waaronder ook Nederlanderse „conscrits"), die te rugkwamen uit Rusland. De schou ten hadden maar te zorgen voor on derdak, voedsel, (alcoholhouden- deldrank en vervoer. Daarvoor moest ook een beroep op de bevol king worden gedaan. Zo ook in het begin van 1816 in Holten. De ingekwartierde militai- laden wordt het vertreksein gege ven. De vervoerders is meegedeeld, dat de voertuigen nog dezelfde dag in Oldenzaal, „zijnde een distantie van 10 uren", moeten aankomen. De paarden kunnen de zwaar be pakte wagens nauwelijks in bewe ging krijgen, laat staan rijdende houden. Een aantal soldaten meent, dat de paarden wel in staat zijn tot grotere prestaties. Op elke wagen neem een tiental militairen plaats. Nu wordt het de boeren toch te gortig. Zij protesteren luid, maar het baat hun niet. De soldaten dwingen de landbouwers „met ster ke dwangmiddelen, zonder de min ste barmhartigheid om volstrekt zonder vertoeving met spoed de reis voort te zetten". De paarden worden met sabels en stokken ge slagen. Sommige „bouwlieden ver menen, dat hunne paarden dit met de dood moeten besueren". Zij wa gen het opnieuw tegen deze mis handeling protest aan te tekenen. Geen succes. De reactie van de krijgslieden is: „Zo moet gij geprü- geld worden". Eerst in Delden, later nog in Hengelo moeten enkele paarden worden achtergelaten. De boeren moeten zelf maar zien, dat zij de beschikking krijgen over rem- plaganten. De kosten daarvan ko men voor him eigen rekening. De eerste wagens arriveren om zes uur 's avonds in Oldenzaal, anderen om elf uur en enkele zelfs ver na mid dernacht. De paarden zijn zo afge mat, dat hun eigenaren de terug reis niet duren aanvaarden. Eenmaal teruggekeerd in Bathmen wenden de vervoerders zich tot de schout om bij hem een „aanklagte te doen over het varen na Olden zaal". De schout brengt de klach ten bij schrijven van 2 maart 1816 over aan de gouverneur der provin cie. Het slot daarvan luidt: „En dus met één woord gezegd, zij heden noch nooid in al de tijd van het be leg van Deventer als andersints zo- danie toeren gehad hebben. Het zal uw Excellentie hieruit overvloedig blijken, dat het bovengemelde mij in de noodzakelijkheid gebragt heeft en het belang der ingezetenen van mij vordert, zodanige handel wijze met geen stilzwijgen te kun nen voorbijgaan, èn mij derhalven verplicht vinde zulks onder het oog van uw Excellentie te moeten bren gen, teneinde indien het mogelijk ware bij diergelijke gelegenheden hierin worde voorzien". Schout Pakkert heeft op de brief aangetekend, dat „een dito op den 5 maart 1816 na den ouden molen op de post is gebragt". Met deze molen werd bedoeld de Bathmense „olde mölle", waar Postjanna moest zorgen voor verzending per diligence, welke daar regelmatig stopte. De bezetters, de bevrijders en de boeren zijn al lang geleden heenge gaan, maar ook door overlevering weten wij, dat de nazaten van de echter al zoveel boeren uit Holten bij het militair transport ingescha keld, dat Vincent onmogelijk de ge-' geven order kan uitvoeren. Hij wendt zich daarom tot zijn collega van Bathmen, Jan Pakkert, met het verzoek de gemeente Holten de helpende hand te bieden. De schout van Bathmen voldoet aan ^amP aan de voet van de Holter- hora Ho lcn-7olrlro«Ho" no nil nnrol de vraag van zijn ambtgenoot door negentien landbouwers te gelasten zich op 21 februari 1816 met paard en wagen naar Holten te begeven om daar behulpzaam te zijn bij het vervoer van militairen en goederen. Zo is dan 21 februari 1816 aange broken. De Bathmense agrariërs gaan in de vroegte al op weg naar Holten. Enkele namen: Willem Braakman, D. Brilman, Lammert Brink, H. Noever, J. H. Rattink en J. Reterink. In Holten aangekomen wordt direct met het laden van de wagens begonnen. De paarden krij gen meer „als een gewone vragt" te trekken. Als alle wagens zijn volge- De Stichting Regiocontact Vecht Ve luwe Usse'streek heeft voor 1986 weer een aantrekkelijk programma samengesteld waarvoor historisch onderzoek is verricht en dat tal van onbekende plekjes ónder der aan dacht zal brengen, In de Stichting Regiocontact Vecht Veluwe Usselstreek is al twaalf jaar een actieve kem van mensen vere nigd. Zij zetten wandel- en fietseve- nementen op, die bedoeld zijn om een ontspannen dagje uit op speelse wijze te "combineren met informatie over heemkundige, historische en landschappelijke waarden in eigen streek. In een rouleersysteem vin den deze tochten plaats in Vecht- en Usselstreek en op de Veluwe en in de Usselmeerpolders. Voor het komende wandel- en fiets- seizoen is een drietal wandelingen georganiseerd en zijn negen fiets tochten uitgezet. De wandelingen zijn uitgezet in de omgeving van Brummen op de Veluwe, op de Overijsselse Heuvelrug en in de Us selstreek bij Deventer. De fietstoch ten voeren ondermeer door het Reestdal met als thema de natuur en oude boerderijen; door een gebied aan de Vecht rond het vroegere huis Haerst waar ook eendenkooien staan; naar monumenten van bedrijf en techniek in Nijkerk op de Veluwe en door Zuidelijke Flevoland; langs oude nederzettingen rond Otterlo (Veluwe); langs oude herbergen en verkeerswegen in Overijssel. Ook zullen deze tochten aandacht scb n- ken aan verschillende bouwstijlen van na 1840 tot 1940. De afstanden van de fietstochten variëren van 30 tot 50 kilometer waarbij altijd een rustpunt is opge nomen waar de deelnemers informa tie kunnen inwinnen of met elkaar een praatje maken. Al jaren lang De lente is vergeleken met normaal, wat laat op gang ge komen. Na zo'n echte winterse februari met plaatselijk 28 vorstdagen en veel schaats- weer, denk je al gauw: och, als het straks maart is, dan is het lente. Nu laat maart zich wel lentemaand noemen, maar dat betekent, zoals wij hebben ge merkt, nog niet dat het lente weer er ook is. Met twee zachte dagen konden wij genoegen ne men op 18 en 19 maart (op wel ke laatste dag de gemeente raadsverkiezing plaats vond), toen 15 18 graden werd be reikt. Toen april op de kalender. De grasmaand, maar in de eerste week kon er nog geen sprietje gras groeien omdat het te koud bleef met nachtvorst en schraal weer. In het begin van de week kwam uit Zuid Europa wat zachtere lucht opdringen door een depressie die van Spanje naar Frankrijk trok. Het Bal- kangebied had al enige dagen 20 tot 24 graden gemeld. Al is er van enige achter stand in de natuur sprake, toch kan dat soms in 2 a 3 weken ge heel zijn weggewerkt en in een voorsprong zijn veranderd. Wie al wat lentes mee loopt, weet dat je soms ook een vroege fraaie start hebt en dat in de tweede helft van april zich een koude golf aandient met sneeuwbuien en nachtvorst waarbij je alle winst weer kwijt bent. Neem de nacht van 19 april 1969 met in het Noorden acht graden vorst en een laag sneeuw! Neem 23 april 1981, een portie koude lucht met sneeuw val. Heel Nederland nog onder de sneeuw op woensdag 25 april 1950. En wat te zeggen van de 7 10 graden vorst vlak boven de grond in de nacht van 29 april 1976. Een enorme schade aan bloesems, vroege aardappelen en andere planten, terwijl voor dien alles zo vroeg en vrolijk leek! Opvallend veel sneeuw in het begin van de week nog in het berggebied. In de Ardennen nog een dun laagje, Sauerland tot 80 cm, Zwartewoud nog 1,40 meter sneeuw. Een snelle dooi met regen kan een forse stijging van de grote rivieren tot gevolg hebben. Het komt niet vaak voor dat er begin april nog zul ke sneeuwlagen in het stroom gebied van Rijn en omgeving worden aangetroffen. ren hebben opdracht gekregen zich gereed te houden voor het trans- u." port naar Oldenzaal. Huncomman. ren van Fransen. Zodra er toezicht, dant heeft de schout J an Vincent al °^rak'werder.iereofdengeptel- gesommeerd voor de nodige paar-!: en werd de tevomng zete den en wagens te zorgen. Er zijn nushandeld. In Markelo hebben de Kozakken zich volgens Benthem zo misdragen, dat van hun vee be roofde boeren met vrouw en kinde ren him erf verlieten om elders be scherming te zoeken. Dat er in Holten Engelsen en Ko zakken zijn geweest, valt af te lei den uit de namen „De Engelsche berg, de „Kozakkerie" nabij hotel Muller en de huidige Kozakken- straat. HILVERSUM W. Otten kenmerken zich deze evenementen door hun ongedwongenheid. Men kan ook begunstiger worden van de Stichting Regioconact; men ontvangt dan informatie uit de eer ste hand. Tweemaal per jaar is er een excursie naar kleinschalige objecten of wordt er een stadswandeling ge maakt. Een periodiek dat vier maal per jaar verschijnt geeft achtergrond informatie over de activiteiten en verschillende musea. Een jaarevene mentenkalender 1986 wordt op ver zoek aan belangstellenden toege zonden. Nieuwe enthousiastelingen die tot Regiocontact willen toetreden wor den gaarne gegroet Voor f. 20,- per jaar is men a! begunstiger (jongeren tot 17 jaar f. 10,-). Voor nadere in formatie rofen schrijven naar postbus 90,3850 AB Ermelo of bel len n'a 18.00 uur naar 03410 151 62 of 03417- 5 72 12. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan de Braderie Commissie Holten toestemming/vergunning ver leend t.b.v. het 32e Dorpsfeest; 2. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer W. Zandjans voor de bouw van een kelder en werkka mer bij de woning Bushofstraat 1 - aan de heer H. W. Brinks voor de bouw van een serre aan de woning Borkeldsweg 1; - aan de heer A. C. Reterink voor de bouw van een keuken aan de woning Bessinkpasstraat 2b; - aan de heer H. G. Sluiter voor de bouw van een woning aan de Maatmansweg; - aan mevr. A. J. Kruims voor de bouw van een woning aan de La- re nseweg; 3. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer J. W. Vukkink voor 15 eiken op een perceel aan de Meester Bosweg; - aan de heer G. J. Boode voor drie bomen aan de Oosterveldsweg - aan de heer J. Karkdijk voor drie bomen bij de woning Schouten- straat 24; - aan de heer A. J. Beuwer vooreen boom bij de woning Churchill- straat 59; - aan de heer G. J. Muller voor vijf bomen aan de Beusebergerweg- /Kattensteeg; - aan de heer G. J. Boode voor een boom op het perceel Espelo- dijk 11; - aan de heer W. Veltkamp voor een boom bij de woning Kol- weg71; - aan mevr. G. J. Prins-Beldman voor een boom bij de woning Industriestraat 18; - aan de heer H. J. Kruithof voor een boom bij de woning Hoffesstraat 15; - aan de heer E. J. Denekamp voor een boom bij de woning Lage- weg31; - aan mevr. G. Jansen-Tïmmermans voor een boom bij de woning Menumsweg 3; - aan de heer M. J. Hulsman, Holterweg 20, Heeten; - aan de heer M. G. Beverdan, Almelosestraat 28, Wierden; - aan de heer B. Bronsvoort, Oude Deventerweg 2; - aan mevr. Markvoort-Jeurink, Flisweg 4; - aan de heer J. A. Jansen, Dorpsstraat 1; - aan de heer H. ter Heegde, Hofstedeweg 86, Enschede, 4. Aan s.v. Holten ontheffing verleend t.b.v. viering 65-jarig jubileum: 5. aan f.c.c. de Holtertrappers ontheffing/toestemming verleend voor gebruik geluidsinstallatie tijdens wedstrijden, alsmede loterijver- gunning; Afscheid wethouders Op 28 april 1986 eindigt de zittingsperiode van de raad van Holten in de huidige samenstelling. Daarmee komt tevens een eind aan het wethouderschap van de heren H. Stegeman en H. Rustebiel die respectievelijk 8 en 4 jaar deel hebben uitgemaakt van het dagelijks bestuur van de gemeente Holten. Gaarne stellen wij allen, die met beide wethouders goede contacten onderhielden, in de gelegenheid afscheid van hen te nemen. Wij nodigen u daarom gaarne uit daartoe op dinsdag 29 april vanaf 17.00 uur in de aula van de Scholengemeenschap Holten, Haar- straat 14, aanwezig te zijn. Burgemeester en wethouders van Holten, Mr. W. L. F. C. ridder van Rappard, burgemeester J. P. Stegeman, secretaris Hinderwet Terinzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Hol ten liggen vanaf 28 april 1986tot en met 28 mei 1986 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uurter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: I. de heer G. H. Oosterveld, Vonderschottenweg 6 te Holten om een nieuwe, de gehele inrichting (varkensfok/mestbedrijf met opslag van mest en opslag van dieselolie) omvattende vergunning; 2. de heer H. J. Markvoort, Beusebergerweg 45 te Holten om een nieu we, de gehele inrichting (stierenmesterij met opslag van mest en op slag van dieselolie) omvattende vergunning. Voorts liggen deze aanvragen om vergunning gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal „'t Mossink", Keizersweg 22 (kantoor beheerder) te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inza ge. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 28 mei 1986 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders van Holten, Dorpsstraat 27, 7451 BR Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft in gediend worden indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet be kend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde monde ling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of de ont werp-beschikkingen. Hiervoordientmendaneenafspraakte maken vóór21 mei 1986 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie van Holten. Commissie woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 6 mei 1986 en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. Zelf compost maken in het VAM-vat De N.V. Vuilafvoer Maatschappij, beter bekend als VAM, heeft een silo op de markt gebracht voor het zelf composteren van groente-, fruit-, tuin- en keukenafval. Een uitstekende oplossing, waarbij het mes aan twee kanten snijdt. Enerzijds verbetert deze compost uw grond, zodat planten, bomen en heesters beter zullen groeien, anderzijds levert u een belangrijke bij drage aan de vermindering van de afvalstroom. Want meer dan de helft van ons huisvuil bestaat uit organisch afval, dat uitstekend tot compost is te verwerken. Een gemiddeld gezin produceert zo'n 450 kilo organisch afval, waarvan ruim 300 kg in de compostsilo kan verdwijnen. Het door de VAM ontwikkelde vat is zo geconstrueerd dat u, zonder er naarte kijken, elk jaar een flinke hoeveelheid compost kunt oogsten. Al met al een uiterst milieubewuste aanschaf. Uw gemeente geeft subsidie op de aanschaf U begrijpt dat de gemeente het zelf maken van compost wil bevorde ren. Daarom heeft de gemeenteraad besloten subsidie te verlenen voor voorlopig 100 vaten. Afhankelijk van de belangstelling zal bezien worden of hiervoor meer geld uitgetrokken moet worden. Uitgaande van een winkelprijs van f 120.- kan de gemeente u na aftrek van subsidie een VAM-vat aanbieden voor een prijs van f 70.- (incl. B.T.W.). Doe daarom mee aan de huis-, tuin- en keukenkringloop! U kunt het vat bestellen door invulling van onderstaande strook en deze in te zenden aan de gemeente, dan wel door intekening opeenfor- mulier dat verkrijgbaar is bij de afdeling algemene zaken op het gemeentehuis en bij gemeentewerken. Dorpsstraat 24b. De vaten zullen hierna door de gemeente worden gekocht en kunnen tegen contante betaling worderi afgehaald bij de gemeentwerf, Waagweg 4 te Holten. Er zal t.z.t. nader bericht volgen over de juiste data en tijdstippen voor het afhalen. Meer informatie Ten einde op zichtbare wijze informatie te verschaffen is in de hal van het gemeentehuis en in de bibliotheek een informatiestand ingericht. Daarbij is een demonstratievat van de VAM geplaatst en zijn folders beschikbaar voor belangstellenden. Tevens is de gemeente voornemens om in samenwerking met de VAM een voorlichtingsavond te organiseren. Deze avond zal worden gehouden op 6 mei 1986 in zaal Vosman te Holten. De aanvang van deze voorlichtingsavond is 19.30 uur. Naam: verzoekt om aanschaf van een compostvat a f 70.- incl. B.T.W. Handtekening: Voorverkoop siezoenabonnementen Rekreatiebad Twenhaarsveld Regelmatige bezoekers van Rekreatiebad Twenhaarsveld zijn goedko per uit met een abonnement. En wanneer dat abonnement wordt gekocht in de voorverkoop, bespaart u nog eens vele guldens. Aan de hand van onderstaande tarieven kunt u zelf berekenen wat voor u het voordeligst is. Aanvragen van seizoenabonnementen in de voorverkoop kunnen nog t/m 28 april a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis of worden toegezonden aan de gemeentesecretarie van Holten, afdeling wel zijnszaken, Postbus 13, 7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling om gebruikte maken van het in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide aanvraagformulier. De tijdig aangevraagde abonnementen liggen voor u klaar in het gemeentehuis van 1 mei t/m 13 mei 1986, op werkdagen van 8.30-12.30 uur, op 1 mei (koopavond) bovendien van 19.00-21.00 uur. Op 5,8 en 9 mei 1986 is het gemeentehuis gesloten. De abonnementen moeten worden betaald bij het afhalen. Het is niet noodzakelijk om de abonnementen persoonlijk af te halen. Voorop 13 mei 1986 nog niet afgehaalde abonnementen vervalt het recht op het voorverkooptarief. De tarieven voor het seizoen 1986 zijn als volgt: gezinsabonnement: voor normaal verkoop tarief a. Ie ouder 27.00 34.00 b. 2e ouder 15.00 21.00 c. kinderen 16 jaar en ouder 15.00 21.00 d. kinderen 6 t/m 15 jaar 10.00 11.00 (het onder c. en d. vermelde tarief geldt alleen wanneer gelijktijdig ook voor tenminste één van de ouders een abonnement wordt aange vraagd) individueel abonnement: a. personen van 16 jaar en ouder b. personen van 6 t/m 15 jaar en 60+ tienbadenkaart; a. personen van 16 jaar en ouder b. personen van 6 t/m 15 jaar en 60+ eenmalig bezoek: a. personen van 16 jaar en ouder b. personen van 6 t/m 15 jaar en 60+ 27.00 20.00 34.00 25.00 23.50 13.00 2.95 1.65 Kinderen tot en met 5 jaar gratis toegang. Bij de aanvraag van een abonnement in de voorverkoop is de leeftijd op 1 mei bepalend voor het te hanteren tarief. Vobr nadere informatie kunt u zich wenden tot het gemeentehuis, afdeling welzijnszaken. Dorpsstraat 27, tel. 6 16 66. Het seizoen 1986 begint op donderdag 8 mei 1986 (Hemelvaartsdag). De openingstijden zijn: zaterdag 10.00-18.00 uur, zondag 12.00-18.00 uur, maandag t/m vrijdag 7.00-20.00 uur, in mei en september tot 18.30 uur. Op Hemelvaartsdag is het zwembad geopend van 6.00 tot 18.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 13