„Allereei st GEB-man daarna p >as ambtenaar" De Haar wordt nu volgebouwd Wim Woudsma gast bij sv Holten Met Hemelvaart is zwembad weer open Club oud-strijders wijzigt haar opzet Marke geeft weer veehouderij cursus voor boerinnen X Oprichtings bijeenkomst PCOB Poppen theater in De Schure Open Deur i i Sporthal Vissen HOLTENS NIEUWSBLAD JÈMEENTf- HOflfS Voor leuke en betaalbare verlichting... VOORVERKOOP SEIZOENABONNEMENTEN REKREATIEBAD TWENHAARSVELD DONDERDAG 17 APRIL 1986 In de raadsvergadering van maart werd het besluit goed gekeurd het Holtens Energie bedrijf te verkopen aan de stroomgigant LJsselcentrale. In vier verklaringen van ieder ongeveer vijf minuten ver klaarden de frakties in de raad zich accoord met de ver koop. Niet het besluit op zich, maar het gemak waarmee de raad oordeelde over de ver koop had het vrijwel voltallig aanwezige personeel toch wel verbaasd. Directeur van de Berg kon zich die verbazing wel voorstellen. „Wij hebben het personeel wel op de gan van zaken voorbereid, maar de klap kwam toch hard aan. Men moet ook niet vergeten dat het GEB is in de loop van de jaren een stuk van onszelf geworden. Wij voelen ons al lereerst GEB-man en daarna pas ambtenaar". Persoonlijk bekijkt Van de Berg genuanceerd. „Uit energie oogpunt was het wellicht verstandiger ge weest om de ontwikkelingen nog even af te wachten en de voorstellen van de andere gemeenten in de on derhandelingen te betrekken, als zeg ik er direct bij dat we niet tot de lengte der dagen met een eigen GEB konden doorgaan. Voor het perso neel echter is de verkoop aaan UC een verstandig besluit geweest. Op zo korte termijn is het echter moei lijk om het uiteindelijk resultaat te beoordelen". Hoewel de verkoop door de raad is goedgekeurd, betekent een en an der niet, dat GEB Holten van de ene op de andere dag een ander heer krijgt. Het raadsbesluit moet nog door de provincie worden goedge keurd, waarbij inspraak van andere gemeenten mogelijk is. Directeur Van de Berg verwacht dat zeker de gemeenten die te samen met Holten een nieuwe Energiebedrijf wilden stichten, protest zullen aantekenen, zodat het uiteindelijk nog wel enige tijd zal gaan duren voordat UC heer en meester wordt aan de Industie- straat. Holten neemt een strategi sche positie in de aanleg van een nieuw energiebedrijf. Men zal zich beslist niet zondermeer bij de ver koop neer leggen. Voor directeur Van de Berg bete kent de verkoop tevens het eind van zijn actieve loopbaan. Hoewel er van alle kanten op is aangedrongen dat hij tenminste nog vijf jaar de zaak zou runnen in Holten heeft hij te kennen gegen gebruikt te maken van een afvloeiingsregeling. „Ik blijf na de overdracht nog een half jaar om de lopende zaken af te werken, dan is het afgelopen. De verkoop is voor mij een goede gelegenheid om op te stappen. Nu kan ik afscheid ne men als eerste, enige en laatste direc teur van het GEB in plaats van straks als een soort zetbaas een handje te krijgen van de directie van de Ussel- centrale". Rendement Anton Van de Berg kwam in 1962 vanuit Deventer naar Holten, als opvolger van de vader van wethou der Henk Westerik. Hij werd in eer ste instantie aangesteld als bedrij Bei der. Later werd zijn functie omgezet tot directeur. „Dat paste in feite beter bij de hele situatie. Het GEB is altijd al een eigen clubje geweest binnen het gemeeentelijk apparaat, waarbij het economische rendement voorop staat. Dat voelt het perso neel ook goed aan. De uitstekende resultaten die wij in bijna 25 jaar hebben opgebouwd, komt voor een groot deel voor rekening van het personeel, die zich daadwerkelijk bij de zaak betrokken voelen. Daarom kan ik me ook zo goed voorstellen, wat het betekent nu het „eigen." bedrijf over gaat in andere handen. Gelukkig hebben wij de garantie gekregen dat tenminste zeven jaar er een aparte afdeling Holten blijft. Dat is niet alleen gustig voor het pero- neel, maar ook voor de verbruiker". Leeuw Directeur Van de Berg wil niet nalaten het college een pluim op de hoed te steken. „Ik kan niet anders zeggen, dat dat er zorgvuldig is on derhandeld, waarbij de belangen van het college natuurlijk anders Directeur Van de Berg: Als een leeuw voor de kooi. lagen dan bij ons. Burgemeester Van Rappard heeft tijdens de onderhan delingen wel eens gezegd, dat ik „als een leeuw voor de kooi" heb gele gen om de belangen van het pero- neel zeker te stellen; dat is tendele waar, ook voor het bedrijf heb ik het uiterste dgedaan om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Van Rappard zei aan het eind van de gemeenteraadsvergadering dat hij niet tevreden was, maar wel met een tevrednee gekriebel in de buik. Ik voor mij zeg liever: wel tevreden maar met een naar gevoel in de buik". Maandag 21 april, des middags om 14.00 uur is er een samenkomst in „De Kandelaar", waar de provin ciale voorzitter van de Prot. Chr. Ouderen Bond zal komen spreken over het onderwerp: „Ook in Hol ten is er wat aan de hand". Uitnodi gingen zijn uitgegaan naar een aan tal adressen in Holten. De oprichting van een plaatselij ke afdeling van de PCOB is een zaak, die dringend nodig is nu er op plaatselijk niveau gesproken wordt over het gecoördineerd Ouderen werk. Ouderen van Prot. chr. le vensovertuiging, die de leeftijd van 55 jaar zijn gepasseerd zijn op deze samenkomst van harte welkom. In het theatercircuit in Overijssel treedt op zaterdag 19 april in j.s. De Schure Wim Noordegraaf op met zijn poppentheater De Rode Kijk doos. De voorstelling draagt als titel „geluk". Het is een verhaal van een zielig mannetje dat neurotisch kikkers loopt te zoenen in de hoop dat één in een prinses verandert met wie het nog lang en gelukkig leven is. Dat loopt dus heel anders af, waarbij bloed en viezigheid niet uit de weg gegaan worden; het blijft een schreeuwende man in een aangepas te bungalowtent. De voorstelling be gint om 21.00 uur. De entree be draagt f. 5,-. Het Open Deurwerk Holten is dezer dagen aanwezig op de Voorjaars- beurs op Kalfstermansweide met een caravan van 15.00 tot 22.00 uur. Op maandag 21 april is er in gebouw Irene, aanvang 20.00 uur een open gesprekskring waare men met vra gen en/of opmerkingen terecht kan. Hoe de taken inhètcöïïcge van b en w van Holten zijn geregeld, werd dinsdagmiddag weer eens duidelijk bij de officiële start van de bouw van tien bejaardenwoningen op de hoek van de Keizersweg en de Jan Rie- bergstraat, nabij de sporthal. De bei de wethouders hulden zich in be schermende bouwkledij om op een shovel van de firma Krikkink het eerste grondwerk te verzetten; bur gemeester Van Rappard hield na afloop van de plechtigheid in de kantine van de sporthal het begelei dende praatje. De bejaardenwoningen maken deel uit van een gecombineerd bouwplan dat is ontwikkeld door het Bouw fonds Nederlandse gemeenten in sa menwerking met de Algemene Wo ningbouw Stichting ANWS, dat Woensdagmiddag 2 april was Wim Woudsma, speler van G.A. Eagles, op uitnodiging van het jeugdbestuur te gast bij de s.v. Holten. Ruim anderhalf uur nam hij de spelers van het D één elftal op enthousiaste wijze onder handen. Na een warming-up zoals ook de selektie van de Deventer eredivi sieclub die maakt, stond de training verder in het teken van de oe fenstof van de bekende trainer Wiel Coerver. Diverse vormen van kappen en draaien werden geoefend. Iedere beweging werd eerst langzaam uitgevoerd en als dat goed ging werd de snelheid opge voerd. Woudsma benadrukte dat deze oefeningen niet in één trai ning te leren zijn, maar dat het belangrijk is dat ze dagelijks her haald worden. Na afloop kregen alle spelers een foto met handtekening van de Deventer middenvelder, die beloofde nog eens terug te komen om de vorderingen te bekijken. naast de tien huurwoningen ook nog acht premie C koopwoningen om vat. Burgemeester Van Rappard wees er op dat met de realisatie van de wo ningen nu het „noodverband de Haar" nu afgerond is, maar dat het er uiteindelijk anders uit is komen te zien dan wethouder Rietberg, naar wie de Jan Rietbergstraat is ge noemd, in zijn periode zich had voorgesteld. Het „noodverband de Haar" was bedoeld als snelle over brugging voor het bouwplan Beuse- berg dat werd opgehouden door pro- cedurekwesties. Door tegenslagen kon echter niet al in 1975 maar in 1980 met de bouw van woningen in het partieëel plan worden begonnen. Burgemeester Van Rappard was bij zonder verheugd dat juist voor be jaarden er nu in de kom van het dorp, op een bijna ideale plek, vlak bij alle vaoorzieningen woningen gebouwd worden. Een enquete heeft uitgewezen dat er grote behoefte bestaat aan woningen voor bejaar den, waarvoor een lange wachtlijst bestaat. De bejaardenwoningen voldoen aan de wensen van bejaarden om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wo nen. Zij krijgen een slaapkamer op de begane grond, terwijl ook de doucheruimte en natte cel op de benedenverdieping zijn gesitueerd. Op de bovenverdieping is nog ruim te voor twee extra kamers. De huur prijs ligt boven de vijfhonderd gul den per maand. Voor de premie c woningen is de vraag wat minder groot. Van de acht woningen zijn er inmiddels vier ver- De beide wethouders eendrachtig bezig met het klaren van hun laatste officiële klus. kocht. Alle'woningen worden ge bouwd door aannemer Voordes die verwacht voor het eind van het jaar de eerste woning te kunnen opleve ren. Het zwembad Twenhaarsveld gaat op 8 mei (Hemelvaarstdag) weer open voor het publiek. Het zwem bad is geopend van maandag tot en met vrijdag van 07.00 tot 20.00 uur (in mei en september van 07.00 tot 1830 uur), op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en op zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Op Hemel vaartsdag is het zwembad al om zes uur 's morgens open voor het dauw- zwemmen. De toegang op Hemel vaartsdag is gratis. In de afgelopen winterperiode zijn opnieuw een aantal verbeteringen aangebracht, zoals warme douches, haardrogers, zonnestoelen, ligban ken en een beschut zonneterras, ter wijl een watertemperatuur van 22 graden wordt gegarandeerd. Om het zwemmen aantrekkelijk te maken voor een groot publiek zijn de prijzen niet of nauwelijks ver hoogd. Regelmatige zwemmers zijn goedkoper uit met een abonnement. Wanneer dat abonnement wordt ge kocht in de voorverkoop, kan dat per gezin een besparing opleveren van enkele tientallen guldens. Wel licht goed te weten dat kinderen onder vijf jaar gratis toegang heb ben, mits onder begeleiding van een volwassene. De voorverkoop is inmiddels ge start. Nog tot 28 april kan met het aanvraagformulier worden ingele verd op het gemeentehuis. Wie het formulier niet heeft ontvangen of inmiddels is kwijt geraakt, kan op het gemeentehuis een extra formu lier ophalen. De tijdig aangevraagde abonnementen zijn tussen 1 en 13 mei af te halen op hetzelfde adres. In verband met de examens van de Scholengemeenschap Holten zal met uitzondering van vrijdag 25 april: lenteconcert HMV, sporthal 't Mossink de gehele week gesloten zijn. Wierdensestraat 52, Rijssen Regelmatige bezoekers van Rekreatiebad Twenhaarsveld zijn goedko per uit met een abonnement. En wanneer dat abonnement wordt gekocht in de voorverkoop, bespaart u nog eens vele guldens. Aan de hand van onderstaande tarieven kunt u zelf berekenen wat voor u het voordeligst is. Aanvragen van seizoenabonnementen in de voorver koop kunnen van 14 t.m. 28 april a.s. worden ingeleverd op het gemeentehuis of worden toegezonden aan de gemeentesecretarie van Holten, afdeling welzijnszaken. Postbus 13, 7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling om gebruikte maken van het inmiddels in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide aanvraagformulier. De tijdig aangevraagde abonnementen liggen voor u klaar in het gemeentehuis van 1 mei tm. 13 mei 1986, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur, op 1 mei (koopavond) bovendien van 19.00-21.00 uur. Op 5, 8 en 9 mei 1986 is het gemeentehuis gesloten. De abonnementen moeten worden betaald bij het afhalen. Het is niet noodzakelijk om de abonnementen persoonlijk af te halen. Voor op 13 mei 1986 nog niet afgehaalde abonnementen vervalt het recht op het voorverkooptarief. De tarieven voor het seizoen 1986 zijn als volgt: Gezinsabonnement: a. 1e ouder b. 2e ouder c. kinderen 16 jaar en ouder d. kinderen 6 t.m. 15 jaar (het onder c en d vermelde tarief geldt alleen wanneer gelijktijdig ook voor tenminste één van de ouders een abonnement wordt aangevraagd) Individueel abonnement: a. personen van 16 jaar en ouder b. personen van 6 tm. 15 jaar en 60+ Tienbadenkaart: a. personen van 16 jaar en ouder b. personen van 6 t.m. 15 jaar en 60+ Eenmalig bezoek: a. personen van 16 jaar en ouder b. personen van 6 t.m. 15 jaar en 60+ Kinderen tot en met 5 jaar gratis toegang. Bij de aanvraag van een abonnement in de voorverkoop is de leeftijd op 1 mei bepalend voor het te hanteren tarief. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot het gemeentehuis, afdeling welzijnszaken. Dorpsstraat 27, tel. 6 16 66 Het seizoen 1986 begint op donderdag 8 mei 1986 (Hemelvaartsdag) De openingstijden zijn: zaterdag 10.00-18.00 uur zondag 12.00-18.00 uur maandag t.m. vrijdag 7.00-20.00 uur, in mei en sept. tot 18.30 uur. Op Hemelvaartsdag is het zwembad geopend van 6.00 tot 18.00 uur. Sportcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 21 april a.s., aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake de vaststelling van de uitslag van de op 7 april j.l. gehouden verkiezing van leden van de Sportcommissie, het uitbrengen van een advies aan het college van burgemeester en wethouders inzake het verlenen van een subsidie aan hockeyclub Holten en het uitbrengen van een advies aan het college van burgemeester en wethouders inzake het beschikbaar stel len van een krediet t.b.v. het coaten van tennisbanen. Voor verkoop 27.- 15.- 15.- 10.- 27.- 20.- Normaal tarief 34.- 21.- 21.- 11.- 34.- 25.- 23.50 13.00 2.95 1.65 Tijdens de vorige week donderdag gehouden jaarlijkse ledenvergade ring van de Club van Oud-Militairen werd door voorzitter D. Beldman meegedeeld dat de naamsaandui- ding gewijzigd is in Club van Oud- militairen en Verzet Dit om de ver bondenheid met de georganiseerde groep van oud-strijders, Indiëstrij- ders en mensen uit het verzet en Bin nenlandse strijdkrachten te bena drukken. Door een wat grotere financiële armslag zal de club in de toekomst wat meer activiteiten kunnen ont wikkelen. Het belangrijkste blijft echter de jaarlijkse herdenkingsbij eenkomst en de Stille Tocht naar het momument voor de gevallenen en de Canadese begraafplaats, samen met de jeugd en burgers van Holten. Anderzijds zal er nu wat extra aan dacht geschonken worden aan de onderlinge band. Ook zal het facet gezelligheid een duidelijke plaats krijgen. Een proeve daarvan kregen de oudstrijders al op de laatste herfstvergadering, waarbij ook de dames van de leden aanwezig wa ren. Dart zal gecontinueerd worden. Een bezoek aan alle oud-militairen, heeft tot resultaat gehad, dat ruim 90 leden zich konden vinden in de ge wijzigde opzet. Op de jaarvergadering, die door on geveer 30 leden werd bezocht, kwam in behandeling een verzoek van het Nieuw Guinea-detache- ment, als „verlengstuk" van de In- diëstrijders uit die periode om lid te mogen worden van de club van Oud- Militairen in Holten. Hun verzoek werd met algemene stemmen inge willigd. Besloten werd om naast de jaarlijkse Stille Tocht naar het monument aan de Molenbelterweg, eveneens jaar lijks samen met de schoolejud kran sen te leggen op de Canadese be graafplaats. Vrijdag 14 november zal de gezelli ge avond worden gehouden. Het bestuur bestaat thans uit D. Beld man, voorzitter; J.H. Veneklaas Slots, secretaris; H.J. Baltes, pen ningmeester; J. W. Jansen en G. J. Aaitink leden. Viswedstrijden competitie 1986. Ie wedstrijd in het Twentekanaal te Eefde op zondag 6 april. Aantal, deelnemers 29; totaal gevangen 805 cm. Grootste vis: G. Jansen brasem 41 cm, W. Nyenhuis brasem 41 cm. Uitslag: 1. G. Jansen 252 cm, 2. W. Nyenhuis 99 cm, 3. H. Achterkamp 98 cm, 4. G. Brands 901 cm, 5. H. ter Harmsel 82 cm, 6. A. Lichtenberg 52 cm, 7. D. Zanting 41 cm, 8. H. Kette- larij 30 cm, 9. B. Groot Obbink 24 cm, 10. J. W. Plekkenpol 19 cm, 11. A. Zanting 17 cm. Reeds enige jaren worden er aan diverse agrarische scholen, met name in Overijssel, cursussen Rund veehouderij gegeven voor boerin nen en toekomstige boerinnen. In 1984/'85 is aan de Scholengemeen schap de Marke een dergelijke cur sus voor het laatst gegeven. In september 1986 zal bij voldoende deelname weer een dergelijke cursus gegeven worden. De duur van de cursus bedraagt 24 avonden. Aan de orde komen in de cursus de volgende onderwerpen: - Bodem en plant. - Gezondheids- en ziekteleer. - Veevoeding en veefokkerij. Men kan zich voor deze cursus opge ven tot 1 juli bij S.G. de Marke, tel 05483-6 20 64. Tevens zullen ook nog de volgende cursussen gegeven worden: - Basiscursus Informatica, 6 avon den. - Bijenteelt voor beginners, 40 les uren.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5