Echtpaar Lokman deelt 50 jaar lief en leed Een lesje Agra-hulp voor boerinnen Veel speelplezier bij Geluk voor een ieder van dag tot dag Kerkdiensten Uit het politierapport Gevonden voorwerpen „Van melken tot kopje thee DONDERDAG 10 APRIL 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 1 TOYOTA Schuppert GARAGE SCHUPPERT B.V. Nationale Museumdagen Collegevorming J.H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zon dag geopend voor spoedrecepten om 11.00 en 16.00 uur, tijdens het spreekuur van de huisartsen. /Buiten deze uren, gelieve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 3 t/m 10 april: zr. J. Roel- vink, tel. 05700-124 25. Spreekuur wijkverpleegkundige: alle werkdagen van 13.30-14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbe zorgen van magazijnartikelen. Diëtistenspreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: W.J. Zwijnen, Pelmolenweg 4, Rijssen, tel. 05480-1 22 60. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00 -17.30 uur. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5,05483-6 15 15. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a. tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide ar4sln ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERDSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging Spreekuur: maandag t/m vrijdag 08.30-09.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-635 53 ENGERGIEBEDRUF: Storing electriciteits- en gasvoor ziening melden bij Gem. Energie bedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-9712 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-1730 uur en 18.30-20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. dat haar aanstaande er om bekend stond altijd met een flink tempo te fietsen. „D'n stramme" noemden mijn broers hem wel eens". Het echtpaar Lokman woonde aan vankelijk in Gorssel, waar Piet Lok man een winkel dreef. Aaltje had geen enkele moeite met de huishou delijke taak, als oudste van elf kinde ren was ze gewend dc handen uit de mouwen te steken. Later verhuisde men naar Deventer, waar de heer Lokman tot aan zijn pensionering werkzaam was in de textiel-detail- handel. Het echtpaar heeft één zoon en vijf kleinkinderen. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 ytel. 05483-6 13 63 Op 12 en 13 april vindt opnieuw het Nationale Museumweekeinde plaats.*Vrijwel alle musea in Neder land zijn die dagen gratis toeganke lijk. Bij deze gelegenheid kan men in het Rijksmuseum Twenthe zowel zater dag als zondag van 14.00 tot 16.30 uur terecht voor een deskundige be oordeling van antieke voorwerpen, curiosa, tekeningen, prenten enzo voort. De beoordeling heeft uitslui tend betrekking op ouderdom, her komst e.d. en niet op de eventuele geldwaarde. Tevens kan de tenstoonstelling Twente te pronk bekeken worden. Deze tentoonstelling geett in ruim 150 aquarellen, tekeningen en pren ten uit de 17e tot en met de 19e eeuw een beeld van Twente in deze periode. De openingstijden zijn op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Het gouden echtpaar Lokman-Stukker beziet het leven van de zonnige kant. 2 april: Aangifte werd gedaan van diefstal van vier wieldoppen van een personenauto. De auto stond geparkeerd op de parkeerplaats van restaurant „De Holterberg". Het feit vond plaats tussen 10.30 en 12.00 uur. Op de Boerendanssteeg te Dijker- hoek kwam een automobilist in de problemen, doordat een wielrijder plotseling de weg op kwam rijden. De fietser kon nog worden ontwe ken, doch door deze manoeuvre be landde de auto tegen een boom stronk, zodat de gehele voorzijde werd ontzet. Een jongeman was op een gegeven moment zo vriendelijk tegen zijn vriendin, dat hem dit een bekeu ring opleverde. Hij liet de jongeda me namelijk in zijn auto rijden, ter wijl zij niet in het bezit was van een rijbewijs. Ook de bestuurster liep uiteraard tegen een proces-verbaal op. Op 2 of 3 april werden enkele ruiten van de Scholengemeenschap ver nield door er gedeelten van tegels doorheen te gooien. Tevens werd een vogelvoederhuisje vernield. De schade bedraagt enkele duizenden guldens, waarvoor de gemeen schap vermoedelijk zal opdraaien, terzij iemand de politie die inlich tingen kan verschaffen die tot aan houding van de daders zal leiden. 5 april: Een garagehouder deed aangifte van diefstal van auto-on derdelen. Deze keer was hij een bumper kwijtgeraakt. Ook in het verleden was hij tot de ontdekking gekomen dat er af en toe wat uit zijn auto's verdween, o.a. radio's e.d. Een elfjarige jongeman was zo on gelukkig om pardoes met zijn crossfiets door een raam te schie ten van de dependance van de Haarschool aan de Wilhelmina- straat. Gelukkig kwam hij er zon der verwondingen af en was hij zo eerlijk om dit bij de politie te mel den. 6 april: De radiocontröledienst peilde een geheime zender onder Holten, toen men in Deventer bezig was met de plaatselijke politie om zenders op te sporen. De heer B. uit Holten, die uitzond onder de naam „Studio B" was de klos. Bij hem werden twee zenders aangetroffen die in beslag genomen werden. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. J. van Oord, Wier den. 19.00 uur: ds. W. Vons (Vesper dienst). Uitgangscollecte: Plaatselijke vrouwenverenigingen. Oppasdienst: Mevrouw Ymker- Blokzijl en Ineke in 't Veld. 10.00 uur: Jongerendienst in Ire ne. Diessenplas: Woensdag 16 april 19.00 uur: ds. M. Berg (H. Avondmaal). GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. H. E. Wijnja, Die ver (voorber. H. Avondmaal). 19.15 uur: ds. J. Griffioen, Her wijnen. In beide diensten is de le collecte voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. Stam-Slotboom. Oppasdienst: Lydia Heemskerk en Nicole Aanstoot. Jantina Aanstoot en Gea Stroe ve. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DUKERHOEK: 09.30 uur: ds. W. Vons. Uit gangscollecte: Plaatselijke Vrou wenvereniging. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. DONDERDAG 10 APRIL: 20.00 uur: ledenvergadering Oud-strijders in cafe-rest. Vos man. VRIJDAG 11 APRIL: 20.00 uur trekking verloting Blauw Wit in clubhuis. ZONDAG 13 APRIL: 14.00 uur: start le deelnemer puzzelrit MAC Holterberg MAANDAG 14 APRIL: Biljarttoemooi J.K.V.; 19.30 uur: ruilavond Holtense Postze gelclub bij Vosman. DINSDAG 15 APRIL: Uitstapje leden CPB, vertrek 08.00 uur; biljartoemooi J.K.V.; 20.00 uur De Marke, Oranje straat: lezing W.R. van Couwe- laar voor EHBO; 20.00 bijeen komst HVG Dijkerhoek in Bet- hanië; biljartoembooi om kam pioenschap van Holten. WOENSDAG 16 APRIL: 20.00 uur zaal Vosman: cabaret- programma Natascha Emanuels. DONDERDAG 24 APRIL Biljartoemooi om kampioen schap van Holten ZONDAG 20 APRIL: 13.00 uur De Poppe: Recreanten klootschiettoemooi om de „Pop pe trofee". VRIJDAG 25 APRIL: Laatste klaveijasavond Blauw Wit in clubhuis. Huldiging kam pioen. MAANDAG 28 APRIL: 20.00 uur sporthal 't Mossink: bijeenkomst superstar wedstrijd WOENDAG 30 APRIL: Koninginnedag: Volksspelen Kalfstermansweide. Gevonden: dolk in lederen houder, plastic AH tas in houdende een handschoen, twee lampjes en een schroe vendraaier, lichtblauw sleu telhoesje inhoudende f10.-, goudkleurig dameshorloge zonder band, huissleutel no. 12, zwart-bonte jonge hond, witte dwergpoedel. Verloren: zwarte porte- monnaie inhoudende f300.- 100 DM, gouden oorknop met parel, bos sleutels in zwart etui, zwart gevlochten rieten tasje met inhoud, sleutel van Opel Ascona no. 296, Eurocheque/pas ABN betaalpas, een haan (Lake- velder) witte vleugel en zwarte staart. In bejaardencentrum Diessenplas vierde het echtpaar P. Lokman- Stukker woensdag 9 april, temidden van familie, kennissen en vrienden, het feit dat zij een halve eeuw gele den elkaar het ja-woord gaven. Lo coburgemeester H. Stegeman kwam namens het gemeentebestuur het gouden echtpaar feliciteren. De heer en mevrouw Lokman (76 en 74 jaar) wonen al geruime tijd in Diessenplas waar zij het uitstekend naar hun zin hebben. Mevrouw Lok man-Stukker (Aaltje van de school- m'ester) is slecht ter been, waardoor ze wat aan huis gebonden is, maar samen met haar man neemt ze met veel plezier deel aan het maatschap pelijk leven in Diessenplas. „Schrijf dat vooral maar in de krant: het is hier geweldig in Diessenplas; het eten is voortreffelijk en de sfeer en verzorging is buitengewoon. Wij zijn blij dat we hier een plaatsje hebben kunnen krijgen". Meneer Lokman trekt er nog graag op uit op de fiets, al zijn het niet de grote afstanden zoals in de „verkeringstijd", vijftig jaar gele den, toen hij twee maal in de week door weer en wind van zijn woon plaats Gorssel naar Holten fietste. Aanvankelijk kwam ik naar Holten voor de godsdienstlessen van mees ter Stukker. Daar ontmoette ik toen Aaltje, en van het een{#wam het ander"vertelt de heer Lokman. Me vrouw Lokman voegt er nog aan toe, De agrarische contactpersonen van Holten, Espelo en Dijkerhoek van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen hebben tijdens een geza menlijke avond in het Bonte Paard in Dijkerhoek de agrarische leden voorgelicht over bedrijfsverzorging, met het accent op de hulp aan boe rinnen, de zgn. Agra hulp. Voor deze avond, waarvoor een goede belang stelling bestond, waren uitgenodigd dé heer Gerrits, hoofd van de buiten dienst van de bedrijfsverzorging Oost Nederland in Almen, mevrouw W. Beltman-Wechstapel, lid van de raad van toezicht en Jetta Tuiters, Agra hulp bij de bedrijfsverzorging. Uit de getoonde dia-serie Agrarische vrouw, voor en achter in touw bleek dat boerinnen gemiddeld zo'n 60 tot 80 uur per week werken. Bij eender de van de boerinnen gaat de zorg voor het bedrijf voor het huishou den. Valt een boerin uit door ziekte of ongeval, dan kan er een beroep gedaan worden op de bedrijfsver- zorgingsdienst. Deze coöperatieve dienst heeft 21000 leden, waarvan 1600 boerinnen. In 1984 kwam de eerste Agra hulp in dienst. Deze meisjes hebben allen een opleiding aan een Middelbare Agrarische school gehad, met aanvullend cur sussen zoals: veeverloskundige, computerkude e.d. Zij kunnen voor alle voorkomende werkzaamheden op het agrarisch bedrijf gevraagd worden. Agra hulp Jetta Tuitert legde uit dat de hulp kan variëren van melken, tuinverzorgen tot het kopje thee voor het ziekenbezoek. Ook bij zwangerschap kan men voor een gereduceerd tarief hulp krijgen. Bij gezinnen met jonge kinderen komt deze hulp desgewenst 's morgens en 's avonds. De heer Gerrits, die een dia-serie over de bedrijfsverzorging vertoon de, vertelde dat vorig jaar 24923 leden hulp vroegen, goed voor één miljoen uren. Sinds kort heeft de bedrijfsverzorging ook eenjeugdba- nenplan om werkloze jongeren aan een baan te helpen. Wie dit wil kan zo'n jongeren één of meerdere da gen per week krijgen voor uiteenlo pende karweitjes. Het begin is er. CDA en PvdA hebben elkaar kunnen vinden na een vergadering die maar twee en een half uur duurde. Westrik en Wim zullen de komende vier jaren de Ws vormen in het colle ge van Holten. Het zijn groentjes in het wethoudersvak, maar zo groen als één van hun beide voorgangers vier jaar geleden nu ook weer niet. Formeel moeten de beide wethouders nog in de eerste raadsvergadering op 29 april worden gekozen. Maar dat is een fluitje van een cent. De beide partijen hebben immers acht van de dertien zetels. Wat mag je als burger in het alge meen nu van een bestuurder ver wachten? In de eerste plaats dat er nieuwe iedeeën komen die verder worden uitgewerkt tot voorstellen. Eigen ideeën, wel te verstaan. Op dat punt laten vele wethouders en burgemeesters het afweten. De ergste categorie onder hen vormt de groep van de parafenzettes alias de voorle zers. Geen noemenswaardige in breng en slechts vertolker van door anderen, ambtemaren of politieke achterbannen, gebrou wen verhalen. Een andere groep is die van de doorgeefluiken. Het gebruik maken van ideeën waar anderen mee aankomen, is hun sterkste kant. Of zoals een voor malig wethouder uit Rotterdam eens zei: „Zoiets als de impoten te, die dankbaar gebruik laat maken van de spermabank. Er ontstaat wel een bevruchting en hij is wel de formele, maar niet de materiële vader". Maar de goede, de echte bestuurder weet al heel vroegtijdig nieuwe zaken zelf op te sporen en durft er mee voor de dag te komen. Samen met de ambtelijk medewerkers weten ze iets wat oorspronkelijk een „visioen" was om te zetten in een concreet voorstel. Een voorstel dat op het juiste mo ment gelanceerd moet worden. Zodat het binnen en buiten de gemeenteraad in vruchtbare aarde valt. En aansluit bij de werkelijkheid die door de bevol king als geheel in een gemeente belichaamd wordt. Laten we niet terugblikken op de vier jaren Holtense politiek waarin het „Kl-station" zo vaak bezocht moest worden. Ook in twee en halve dag per week is het vaderschap goed uit te oefenen. Demis thoom. Met veel enthousiasme heeft CJV Immanuël uit Dijkerhoek donder dag en vrijdagavond in een vrijwel uitverkocht Bethanië de boeren klucht „Geluk voor ieder" ten tone le gebracht. Het was voor spelers en publiek een avondje onbekommerd plezier waarbij de rolvastheid van sommige spelers ondergeschikt was aan het gezellig samen bezig zijn. Het verhaal speelt zich af op de boerderij van boer Harm (Erik Wechstapel) die als weduwnaar via het verhuurbedrijf Geluk voor Ie der, het „hupse ding" Aaltje (Hennie Nijland) in huis neemt, zeer tegen de zin van Dine de huishoudster (Thea Markvoort). Zoon Teun (Henk Ha verslag), die sinds een ruzie met zijn ongemakkelijke vader om een meis je in de stad woont, blijkt daar meer van af te weten. Dat komt uit als buurman Bas (Gerrit Veneklaas) Aaltje en zoon Teun samen onge kleed ziet zwemmen in de beek, tot grote verontwaardiging van buur vrouw Marie (Ineke Bosman) die evenals Dine de „vrouwleu uut de stad" niet erg vertrouwt. De mannen daarentegen zijn opgetogen over de aanwezigheid van Aaltje. Zo onstaat er zelfs een flinke ruzie tussen Dine en de knecht op de boerderij Gert- Jan (een sterke rol van Erik Rensen). Uiteindelijk komt alles toch op z'n pootjes terecht als Dora, de oma van Aaltje (Erna Broekhuis) op de boer derij verschijnt. Aaltje blijkt al jaren in eer en deugd getrouwd te zijn met Teun. Samen met vriend Cor (Henk Stevens) werd het grapje met het „verhuurbedrijf' opgezet om vader Harm ervan te overtuigen dat niet alle meisjes uit de stad slecht zijn. Oma Dora trouwt uiteindelijk met vader Harm en Dine krijgt haar Gert-Jan. Ongetwijfeld tot groot genoegen van de Dijkerhoekers werd het stuk ge speeld in dialect, wat de herkenbaar heid zeer ten goede kwam. Jammer, dat door het kleine toneel van Bet hanië bewegingsvrijheid erg beknot werd, terwijl doorde aanwezigheid van de huiskamertafel in het front van het toneel de verstaanbaarheid van souffleur Henk Jansen soms pro blemen opleverde die echter aan de vaart van het gebodene geen af breuk deed. De regis was in vakbe kwame handen van Bert Aaftink, de grime werd verzorgd door de heer Göbel. Een spelmoment uit de klucht Geluk voor ieder. De sectie Lichamelijke Opvoeding van de Scholengemeenschap Holten had voor maandag 7 april een aantal top baskestbalspelers van de Am sterdamse eredivisieclub The Cane- dians weten te strikken voor een basketbaldemonstratie op topni veau. Een bomvolle sporthal genoot van een flitsend optreden van drie boomlange Amerikanen en een Ne derlandse spelverdeler. Dickey Tho mas, Jimmy Moore, Clive Johnson en Jan Willem Jansen gaven een twee uur durende demonstratie. Het eerste gedeelte bestond uit een lesgeefsituatie aan de 60 derde klas- sers. Diverse „fundamentais" wer den getoond en geoefend. Daarna gaven de fullprofs zelf een demon stratie van hetgeen zoal mogelijk is. Links- en rechts handige lay-ups, één en twee handige dunks werden in di verse uitvoeringen geshowed. Als afsluiting vond er een wed strijd plaats tussen het schoolteam en de spelers van de Canadians. Met schitterend, flitsend en soms briljant aanvalsspel wisten de Canadians het publiek op de banken te krijgen. De wedstijd eindigde, ondanks leuk te genspel van het schoolteam, in een ruime overwinning voor de profs. Het was een schitterende basketbal happening die zeker voor herhaling vatbaar is.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3