MOBE'86 Winkelen Zakendoen Holten weer lift omhoog Gun u zelf goud Grote prijs Sandra Dieperink Keuken in de Poppe is gemoderniseerd OUDELAAR Onzekerheid over C?B slui* mestproblematiek Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten yt Paalhuus LAGE GOUDPRIJS Playback in Bijeenkomst NBvP Holten Topper op 't Vletgoor seizoen af Jaarfeest Immanuël Expositie in Koetshuis schoen-aangeyend ^r Nu extra aantrekkelijk door Voor geen goud naar een ander! GOUDEN KETTINGEN ARMBANDEN RINGEN BROCHES VERLOVINGS RINGEN 13 in luchtige zomermode voeten uit - "7Q QH nieuwe modekleuren. f J £i* ;aro uiter Kolschool: 13.45 uur, Dorpsschool 13.50 uur, Haarschool 13.55 uur. Entree en deelname kost f. 1. De opgave staat open tot en met woens dag 2 april bij het Paalhuuus, tel 6 27 55. Voor de kleuters is er op dinsdag 1 april een kleutermiddag in het Kol- nus. Het thema van deze middag is het sprookjesbos. Ais het mooi weer is trekken kleuters en leiding geza menlijk er op uit naar het sprookjes bos. Het begint om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. De kosten be dragen f 1. Een keldertje pakken Ongetwijfeld is het begrip „een neutje pakken" niet geheel onbekend. Een afzakkertje halen zal ook beslist geen geheim zijn. Maar weet u dan ook wat in horaca-zin wordt bedoeld, met een „keldertje" pakken? Waarschijnlijk niet. Na een gesprekje met Riet Rietberg, sedert kort exploitante van bar-petit- restaurant De Raedtskelder kunnen wij u uit de droom helpen. Elke zaterdag vanaf 16.00 tot 18.00 uur, kan men in De Raetskelder een drankje nuttigen naar eigen wens en voorkeur tegen een uiterst prettige prijs. Ook het in een eerder stadium ingestelde Winkelrondje blijft gehandhaafd. Na de donderdagse winkelavond, kan men vanaf 20.00 tot 21.00 uur een winkelrondje halen in De Raedtskelder. Een pilsje kost gedurende die tijd slechts één gulden. Zaterdag 29 maart zal voor de eerste maal live-muziek ten gehore worden gebracht in De Raedskelder. Tevens kan men zich aan een dansje wagen op een speciaal aangelegde dansvloer. Grotestraat 115 Nijverdat, tel, 1 30 87 Op het afgelopend weekend in Heeten gehouden finale van de dressuurcompetitie, die ge durende de winterperiode zo'n 200 deelnemers aan de start bracht streden op uitnodiging de 20 hoogste geplaatste com binaties van iedere klasse. Sandra Dieperink met Am ber behaalde 54 pluspunten en kwam in het bezit van de grote prijs van Salland. Met Amber werd zij ook eerste in de klasse M2 met 129 punten en met Ari- amber was in de klasse L met 128 punten ook de eerste voor haar. In de strijd om de grote prijs werd zij vierde met Amri- amber met 37 pluspunten. In- grid van Dijk met Sonate won de 2e prijs in de klasse L met 123 p. en Liesbeth Smitt plaat ste zich met Allard als 2e in de finale klasse B met 124 punten. Voor de springruiters was er een groot evenement nl. de In- door-Twenthe in manege Hof- meijer in Ambt-Delden. In de klasse B won Arnold ter Maat met Twillight de 5e prijs. Bij ge- lukspringen Klasse L werd Erna Willemink met Spirit zes de en bij het jachtspringen Klasse L wonnen zowel Petra Berghuis met Rocky en Rikus Bronsvoort met Zefir resp. in groep 1 en 2 de 2e prijs met zeer snelle foutloze ritten. Erna werd met Spirit derde. Café-restaurant De Poppe aan de Markeloseweg is in Holten een begrip. Talloze jonge echtparen hebben daar in de loop der jaren hun huwelijksfeest gevierd. Kennelijk tot volle tevredenheid, want de reservering voor koperen en zilveren huwelijksfeesten nemen nog steeds toe, terwijl De Poppe ook steeds meer in trek komt voor de viering van verjaardagspartijtjes en jubilea. De vermeerderde belangstelling was aanleiding voor de gebroeders Aan stoot om de keuken aan te passen aan de eisen van de tijd. In de „stille" ff f periode, na de carnaval en voor het komende toeristenseizoen, werd de £t I ICt 8ehe,e keuken op z'n kop gezet. De keukenapparatuur werd vervangen en kj mIICII X VJ. uitgebreid, met o.a. een magnetronoven, een braadslede met een capaciteit van 60 tot 70 schnitsels en een moderne koelafdeling en een hypermoderne afzuiginstallatie. De oude keuken stamde uit 1968; met de nieuwe hopen de heren Aanstoot tenminste de komende twintig jaar uit de voeten te kunnen. Als vanouds blijft de keuken in handen van Bennie Aanstoot, die samen met zijn echtgenote en schoonzusje de scepter zwaait. Op de menukaart neemt de goede Hollandse keuken een ruime plaats in, aangevuld nu met een iets uitgebreidere kaart voor kleine gerechten en voorgerechten. Donderdag 3 april organiseert de Stichting voor Sociaal en Cnltnreel werk een play-back show voor de jengd tussen de zes en twaalf jaar. Hoe en wat, alleen of samen, dat maakt niet uit. Te denken valt aan knettergave groepen als Roberto Jacketti and the scooters, The Sto nes, Dolly Dots, Michael Jackson of Madonna. Net als vorig jaar zijn er weer mooie prijzen te winnen. De play-back show begint 's middags om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. De deelnemers en supporters wor den opgehaald met de huifkar. De opstapplaatsen zijn: Onze goudkollektie is aanzienlijk uitge breid. Grote keuze in JUWELIER HORLOGER De Plattelandsvrouwen,af deling Holten kregen vorige week dieren arts S. Minnema op bezoek. In een onderhoudend praatje ver telde de Holtense dierenarts over lotgevallen uit zijn praktijk, en over accupuntuur die hij toepast bij de ge nezing van dieren. Aan de hand van dia's vertelde over de verschillende dieren die door hem worden behan deld. Ook de operatietafel en met alle benodigdheden werd aan de da mes uitgelegd. Aan de hand van een diaserie liet Minnema zien wat er al lemaal komt kijken voor een opera tie bij een dier. Tijdens het huishoudelijk gedeelte herdacht de presidente mevrouw Legdeur-Magermans de onlangs ver ongelukte mevrouw Müller. Holten heeft in de thuiswed strijd tegen Go Ahead duidelijk la ten zien dat de ploeg weer in de lift zit. Een in de eerste helft beter spe lend Holten heeft in die fase en in de fase vlak na rust de wedstrijd tegen Go Ahead beslist. Hoewel de gasten na rust alles in het werk zetten om de opgelopen achter stand ongedaan te maken, reikte het verwoede offensief niet verder dan één tegentreffer: 2-1. Holten kwam duidelijk beter uit de startblokken dan Go Ahead. Een voorzet van Edwin Brouwer kwam helaas voor Holten verkeerd op het hoofd van Daniel Saaman- gun terecht. Na tien minuten kreeg Daniel Saamangun een dot van een kans maar hi j miste finaal. Een cor ner over links van Go Ahead werd door Erwin Stukker op tijd onscha delijk gemaakt. Een aandringend Holten zocht regelmatig de helft op van Go Ahead. Een schot van Rene Bannink werd door de keeper van Go Ahead uitstekend gestopt. In deze fase van de strijd kreeg Holten diverse corners te nemen. Een ef fectvolle corner, op links genomen door Rene Bannink, werd door Go Ahead-goalie wederom tot corner verwerkt. Uit deze corner wederom genomen door Rene Bannink wist Edwin Brouwer met een kopbal de score te openen. Acht minuten voor rust kreeg Daniel Saamangun we derom een pracht kans maar tot ie ders verbazing ging de bal net langs de paal. In de tweede helft een Go Ahead dat met de wind mee Holten onder druk zette. Een tegenaanval na vier minuten van Holten resul teerde door fouten van de keeper en achterhoede van Go Ahead in het tweede doelpunt voor Holten ge scoord door Daniel Saamangun. Een aandringend Go Ahead kon in deze fase van de wedstrijd de ver dediging van Holten echter niet verschalken mede door goed optre den van keeper Stukker en zijn ver dediging. Na een kwartier spelen werd Rene Bannink gewisseld voor Erik Broekmaat. Bij een aanval over rechts Van Go Ahead werd de bal slecht weggewerkt door de ver dediging van Holten waarna één van de Go Ahead voorwaartsen met een hard schot Erwin Stukker kansloos passeerde. Na drieender tig minuten werd een aanvl van Go Ahead omgezet in een doelpunt maar door de wisselvallig leidende scheidsrechter Elfrink uit Glaner- brug terecht wegens buitenspel af gekeurd. Het werden nog tien lasti ge minuten voor Holten maar Go Ahead kwam niet meer aan scoren toe. Vlak voor het einde kreeg Amo Stukker nog een kans maar deze speelde de bal te ver voor zich uit. Een verdiende overwinning voor Holten. A.s. vrijdag speelt Holten uit tegen USV. aanvang 14.30 uur. Zaterdagmiddag speelt Blauw Wit een thuiswedstrijd tegen ASV uit Aadorp. De bezoekers nemen, met 2 punten voorsprong op de Holtenaren, de 2e plaats op de ranglijst in. Omdat afgelopen za terdag zowel koploper Denekamp als nummer 2 ASV een nederlaag moesten incasseren is de spanning in de le klasse A weer sterk toege nomen, zeker als men weet dat de beide kopstukken elkaar op 2e Paasdag in Aadorp ontmoeten. Voor de Holtense club is het daar om van het grootste belang om za terdag beide punten aan de Dor- perdijk te houden, waardoor men weer aansluiting heeft met de kop lopers. Trainer Mennegat kan over een fitte selectie beschikken; hoewel van Dijk en Gerrit Stam nog wat hinder ondervinden van oude bles sures lijkt hun meespelen vrijwel zeker. Met steun van een grote sup- portersschare, die verzekerd kan zijn van een spannende strijd, en met het zelfvertrouwen uit de 2 laatste wedstrijden, die beiden met een positief resultaat eindigden, moeten de Blauw Witten in staat zijn hun positie verder te verbete ren. De wedstrijd staat onder lei ding van de Hengelose arbiter Campmans en begint om 14.30 uur. De leden van de OLM afdeling Hol ten wachten met spanning met wel ke maatregelen de regering uiteinde lijk op de proppen komt in verband met de mestoverschotten. Dit bleek tijdens de goed bezochte jaarverga dering van de OLM die op donder dag 20 maart werd gehouden in zaai Vosman. Onzekerheid, heerst of het uitrijver- bod voor mest dit jaar nog wordt in gevoerd, dan we! volgend jaar pas van kracht wordt. Ook is men be zorgd over de investeringen die ge pleegd moeten worden voor de op slag van mest. Een mestsilo zal voor een gemiddelde veehouderij zo'n veertig- tot vijfigduizend gulden gaan kosten. De vraag is, hoeveel subsidie het ministerie van land bouw zal gaan geven. Algemeen voorzitter H. Slijkhuis van de OLM kon zijn Holtense colle ga's weinig meer vertellen, dan dat op 17 april de mestproblematiek behandeld zal worden in de Tweede Kamer. Ook de besturen van de landbouworganisaties wachten met spanning de debatten in de Tweede Kamer af. Veel hoop op een goede oplossing voor de boeren had hij echter niet. Tijdens het huishoudelijk gedeelte van de jaarvergadering werd af scheid genomen van de bestuursle den B.J. Markvoort en J.A. Paal man. Hun plaatsen werden ingeno men door H. D. Klaasses en W. Stegeman. Na de pauze vertoonde de voorlicht ster van de OLM en Ned. Bond van Plattelandsvrouwen mevrouw J. van Weperen de film Ondernemer schap tussen vrijheid en gebonden heid. Vier verschillende boerenbe drijven, een glastuinderij, akker bouw, veehouderij en gemengd be drijf passeerden de revue. Na vertoning van de film werd aan de hand van vragen in groepjes gedis- cussieeerd. Tot slot werd meege werkt aan een enquête, waarvan het verslag landelijk zal worden gebun deld. Donderdag 20 maart kwam een groot aantal dames van de Chr. Plat telandsvrouwen Bond voor de laat ste bijeenkomst van dit seizoen bij een in de Kandelaar, Gastspreker was huisarts dr. Post uit Wezep die sprak over „De vierjaargetijden van de vrouw". Het jaarfeest van C.J.V. Immanuël Dijkerhoek wordt dit jaar gehouden op donderdag 3 en vrijdag 4 april in gebouw Bethanië te Dijkerhoek. Na het jaarverslag zal door negen le den van de vereniging het toneelstuk „Geluk voor ieder" worden opge voerd. Beide bijeenkomsten begin nen om 20.00 uur. Blauw Wit 6-Enter Vooruit 8 In een matig gespeelde wedstrijd heeft Blauw Wit niet kans gezien beide puntjes te pakken. Hoewel de mogelijkheden ruimschoots aan wezig waren en de tegenstander maar 10 spelers had kwam Blauw Wit niet verder dan 2-2. Blauw Wit opende de score door Wim Stem 1- 0. Nog voor rust nam Enter Vooruit het initiatief en scoorde tweemaal 1-2. Na de thee een sterk aanval lend Blauw Wit dat met de wind in de rug een groot overwicht op bouwde. De Enterse defensie wist echter van geen wijken. Vlak voor tijd moesten de Entenaren toch nog de gelijkmaker accepteren door een geslepen doelpunt van Renger Veldhuis. Dr. Post behandelde in zijn lezing veel voorkomende vragen, proble men en klachten die hij in zijn prak tijk tegenkomt. Het leven van vrou wen in lente, zomer, herfst en winter van het leven passeerde de revue. Op duidelijk en prettige wijze pre senteerde dr. Post dit onderwerp. Na de pauze werden vele schriftelijk gestelde vragen door de spreker be antwoord. De presidente mevrouw M. Bulsink-Bakker bedankte dr. Post en overhandigde hem een enve loppe met inhoud. Mevrouw D. Velthuis-Assink besloot de bijeen komst met een kort gedichtje en dankgebed. Ter afsluiting van dit seizoen zullen leden van de C.P.B een bezoek bren gen aan Bauknecht te Oosterhout, op dinsdag 15 april. Vertrek om 08.00 uur. Thuiskomst circa 19.30 In het Koetshuis van Kasteel Twicke! wordt van 28 maart tot en met 2 april een expositie gehouden van de Stichting Meesterlijk. De stichting is een groep van zelf standig werkende kunstenaars/am bachtsmensen die tot doel heeft een goede samenwerking en presentatie in de breedste zin van het woord te bevorderen. Deelnemers aan de expositie zijn: atelier Borg met gebrandschilderd glas en glas in lood, atelier Paapje Twente met exclusie handbedrukte kleding en interieurstoffen, Henk Kolk uit Buurse met handvervaar- digde tinnen voorwerpen, Kunst smederij Huub Elshoff en Jan en Ien Perrie met sieraden. De expositie is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. MW 29 A3-HoIten A3 Na een matig begin van beide kanten, kreeg Holten meer greep op de wedstrijd, mede door enkele omzettingen in het elftal. Na een kwartier kreeg Holten een hoek schop te nemen door Freek, en Hans, die precies op de goede plaats stond, kopte de bal in stand 0-1. Na 10 minuten in de 2e helft gaf Arend een voorzet en Hans kon in tikken 0-2. 'n Paar minuten later was het weer raak, weer was het Hans, die voor 0-3 zorgde. In de 25e minuut kreeg MW een hoekschop, hierdoor werd het 1-3, even later ging Jan O op de solo-toer en scoor de op behendige manier 1-4. Toen de stopper van MW mee naar vo ren ging, kwam er meer ruimte voor Holten A3, zodat de score hoog op liep. Freek P profiteerde hiervan en liet 1-5 aantekenen. Jan O kreeg nog één kans, en die benutte hij feil loos 1-6. Hulzense Boys's a2 Holten A2 kan de draad van voor de winterstop nog niet goed oppak ken. Vorige week verloor men op eigen veld met 7-1 van Bomerbroek Al en nu moest men aantreden te gen Hulzense Boys Al. In de eerste helft kwam Holten al snel op een voorsprong door een doelpunt van B. Blauw 0-1. Hierna was het Hul zen, dat de toon aangaf en Holten moest voor de tweede keer buigen voor een Al team. Het werd tenslot te een 3-1 nederlaag, zodat Holten A2 nog geen punten heeft weten te vergaren. Holten E3-SWN E3 Evenals vorige week weer een on bekende tegenstander nl. SWN. Een op papier sterkere tegenstan der dan het E4 „zevental" van de groenwitten uit Nijverdal. Holten E3 begon net zoals vorige wedstrij den met goed aanvallend voetbal. Met name door E. J. kwamen al goede doelkansen, maar de verde diging van SWN bleef nog over eind. Ondanks de aanvalsdrang van H. E3 kwamen zij door een on gelukkig eigen doelpunt op achter stand. Door de jongens in de rust goed te motiveren kwam er toch een eindstand van 4-2 op het bord. Vier punten uit twee wedstrijden, 10 goals voor 2 tegen, dat ziet er prima uit. Doelpunten van E. Jan f2), Nico (1), Vincent (1). Holten Dl-Excelsior Dl Na een matige eerste helft, waarir het spel op en neer golfde, werd er in de tweede helft heel wat betei gespeeld. Holten zette Excelsior onder druk, wat in de 15e minuut resulteerde in een doelpunt, door goed doorzetten van een Holtense aanvaller. Na die 1-0 voorsprong kreeg Holten Dl nog wel gelegen heid om de score op te voeren, maar er werd iets te haastig met de kan sen om gesprongen. PH El-Holten El De eerste helft was duidelijk voor Holten. Door goed samenspel en vechtlust kreeg Holten een licht veldoverwicht. Door een prachtige kopbal uit een corner kwam Holten na tien minuten op 0-1. Met veel kunst en vliegwerk wist PH de bal, die via de lat op de grond stuitte, uit het doel te houden, zodat de ruststand 0-1 bleef. Na rust een om gekeerd beeld, PH werd veel ster ker en Holten had alle moeite om de voorsprong te behouden, wat ook niet gelukte. PH scoorde tegen 1-1, tevens de eindstand. Holten Fl-Excelsior F1 De jongens van Holten F1 wisten een sterk spelend Excelsior te ver slaan. Voor rust waren de gasten iets sterker, maar met Rob als lei der van de verdediging bleef de nul gehandhaafd. Na rust bleven de gasten sterker en doordat Rob één keer het verdedigen vergat wist Ex celsior direkt te profiteren 0-1. De weer hard werkende Edwin wist lig gend op de grond te scoren 1-1. Di rekt na de gelijkmaker wist Ri chard de score op 2-1 te zetten. Ex celsior probeerde het hierna nog wel, maar de Holtense verdediging zat nu prima in elkaar. De Zweef D2-Holten D3 In de eerste helft leek het erop, dat Holten onder de voet zou wor den gelopen. Maar de jongens her stelden zich goed na een 2-0 achter stand. Na de rust had De Zweef een paar uitstekende kansen, maar mede door het goede keeperswerk bleef de stand ongewijzigd. In de laatste tien minuten had Holten zelfs een overwicht. Dit werd tot uitdrukking gebracht door een mooi doelpunt. Met een beetje ge luk hadden ze nog gelijk kunnen maken. Zover kwam het echter niet (2-1).

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 13