Belangrijke dag voorde Holtense zijspancrossers Blauw Wit-Sportlust voortijdig gestaakt 1HeaterAg Handbal Holten sluit competitie zeer succesvol af HOLTENS NIEUWSBLAD 10.- Revanche voor schaakclub Holten Veneklaas tweede in Tolcross 26 Open huis Modehuis Wonnink Jazz Koffie concert HOLTENS NIEUWSBLAD Prijswinnaars verloting Badmintonclub Kemperkamp- toernooi ENDa 20 20 23 DONDERDAG 20 MAART 1986 Aanstaande zondag 23 maart wordt een belangrijke dag voor de Holtense zijspan- crossers. Tijdens de eerste cross, meetellend voor het Nederlands kampioenschap die verreden wordt op eigen circuit op de Zuurberg, zullen maar liefst vier Mac Holter- berg combinaties aan de start verschijnen, alle vier rijdend op VMC Honda's gecon strueerd in de werkplaats van Hennie Vruwink in Holten. Een uniek gebeuren voor Holten. Alle ogen zijn zondag in eerste in stanties gericht op de Nederlandse kampioenen en vice-wereldkam- pioenen August Müller en Henk van Heek. Beide heren hebben in 1985 laten zien dat zij tot de absulute top in de zijspanwereld behoren en zul len dit jaar dan ook alles in het werk stellen om de Nederlandse titel met succes te verdedigen en tevens jacht gaan maken op de wereldtitel. Het visitekaartje hebben zij al afgegeven tijdens de wedstrijd in Halle waar de Holtense combinatie overtuigend beide manches won. August en Henk weten zich op voortrefflijker wijze gesteund door het Venko- Honda team en VMC motorcon structies. Het programma van het duo is voor dit jaar is overstelpend vol. Niet minder dan 32 wedstrijden zijn te rijden, acht kampioenscrossen, twaalf Grand Prix wedstrijden en twaalf Internationale wedstrijden. Men name in augustus zullen August en Henk Holten vrijwel niet zien door het overladen programma dat hen door heel Europa zal voeren. De tweede Holtense combinatie die aan de strat zal verschijnen is Derk Jan Müller en Gert Jan Sche perman. Derk Jan, de jongere broer I. Wilmink, Letteler koelkast (1365); 2. Hulleman, Köllingserf: le vensmiddelenpakket (2864); 3. Wessels, Canadastraat: etentje (481); 4. Haan, Gaardenstraat: schemerlamp (915); 5. Gerrits, Wilp: lectuurmand (997); 6. Sche perman, Schepenstraat: brood trommel (406); 7. Sanderman, Rijs- sen: pedaalemmer (2950); 8. Voogd, Deventer: kaasplank mes (2987); 9. Eddie Willemink, Köllingserf: flessenrek (321); 10. Paalman, Beu- sebergerweg: boekensteun (2975); II. Van der Velde, Deventer: römer topf (2609); 12. Müller, Ab Jansen- straat: bestekbak (824); 13. Pots- ma, Schoutenstraat: kaarsen (2402); 14. Driessen, Deventer: gla- zenset (2107); 15. Holterman, La- renseweg: zakdoeken (395); 16. De Vries, Zwolle: peper en zoutstelle- tje (2033); 17. Post, Weverstraat: olielampje (929): 18. Paalman, Brenderweg: servettenstandaard (1551); 19. Jacobs, Canadastraat: flesopener (365); 20. Braunius, Jeur- linksweg: voorraadbus (255). van August en Gert Jan behoren met hun 21 jaar tot de aanstormende jeugd. Na twee seizoenen junior te zijn geweest hebben zij dit jaar de senior status gekregen. Door een enkleblessure in 1985 konden zij slechts negen van de derten wedstrij den rijden, maar wisten er vier te winnen en zodoende toch nog een tiende plaats in de eindrangschik king te behalen. De goede prestaties, o.a. bij Internationale wedstrijden in Duitsland waren aanleiding om de heren te bevorderen tot senior. Uit de prestaties die tot nu toe geleverd zijn, is duidelijk dat Gert Jan niet ge bukt gaat onder de successen van August maar op eigen kracht rijdt. Voor de komende wedstrijd op de Zuurberg denkt Gert Jan zich onder de tien besten te kunnen scharen, al is het nieuwe systeem van drie man ches van rep. 30, 25 en 20 ronden niet in zijn voordeel. Sponsor Piet van Dijk uit Enschede ziet de tekomt van Derk Jan en Gert Jan met ver trouwen tegemoet. De derde Holtense combinatie die zondag van start gaat is Berrie Vru wink met in de zijspan zijn nieuwe bakkenist Philip Magnin, uiteraard op een VMV-Honda uit de werk plaats van vader Hennie. Dit wordt het derde seizoen voor Berrie dat hij bij de senioren rijdt. De vorige twee seizoen ging het wat moeizaam, o.a. door een beenbreuk, een nierblessu re en een ongeval in Frankrijk. Ber rie heeft in Egberts Motorbanden- handel ter Beek een sponsor gevon den. De vierde combinatie uit de MAC Holterberg gelederen die zondag- aan de start verschijnt is Johan Smit uit Markelo samen met bakkenist Mart Kiggen. Johan Smit rijdt voor het derde jaar in de seniorklasse en eindigde vorig jaar als dertiende. Johan en Mart zijn eerste reserve bij de Grand Prix en rijden in Nedrland alle internationale wedstrijden en in het buitenland de side-carseries. Ook hoopt hij dit jaar in Internatio nale Grand Prixwedstrijden te rij den. De Markelose combinatie wordt gesponsored door Jopa Ra cing Products uit Enter. Buiten de grote wedstrijden blij ven voorlopig nog Jan Rozendom en Wim Brilsink die niet langer als fana tieke supporters langs de lijn willen staan, maar het zelf eens gaan probe ren. Zij zijn samen op een EML- Honda gestapt en zijn volop in trai ning. Uiteraard moeten zijn onder aan beginnen en voorlopig staat rij- plezie en hobby voorop. Voor de wedstrijd van komende zondag zijn de winstkansen voor August en henk beslist gunstig te noemen. Tijdens een persconferen tie, waarop ook zijn naaste belagers Ton van Heugten en Wil van der Laan acte de presence gaven, gaf August zichzelf een goede kans, maar hij onderschatte ook de de kansen van een Mari Bens, Hans van Goch en Rein van Gastel niet. De trainingen beginnen 's mor gens om tien uur. Om 13.00 zal Holtens zijspan-glorie op een rij: v.l.n.r. Berry Vruwink met Philip Magnin, Derk Jan Müller met Gert Jan SchepermanAugust Müller en Henk van Heek en Jan Rozendom met Wim Brilsink. In de Tolcross over 11 kilometer te Enschede heeft Egbert Venek laas met het behalen van de tweede plaats, in een tijd van 37 m. 16 se conden, een zeer goede prestatie geleverd. De vierde plaats was met 38.50 m. voor Bertus Stevens. De bekende aüeet Marti ten Kate won de cross in 36.24 m. Programma: za terdag 22 maart P.J.G.O.-cross lo pen in Enschede; zondag 23 maart de „Joppecross" in Joppe. Voor de zevende keer in successie wordt zondag 23 maart het Kemper- kamptoernooi gehouden. Dit hand- baltoernooi voor dames-recreanten vindt plaats in de sporthal in Holten. Dit jaar wordt door zes teams deel genomen: Heeten, Voorwaarts, Raalte, Overwetering, Holten en de winnaar van vorig jaar Kwiek uit Raalte. Doordat er dit jaar op dezelfde zon dag nog een recreantentooernooi is in Dalfsen, waren er geen acht teams beschikbaar. De winnaar van dit toernooi zal voor het eerst de nieu we wisselbeker in ontvangst mogen nemen, n.l. de Miny Kemperbokaal. De wisselbokaal is beschibkaar ge steld door de familie Kemper, waar ook dit toernooi door ontstaan is. Voor alle deelenemende teams is een aandenken beschikbaar. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur. De prijsuitreiking word rond 1730 verwacht. Met burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard de officiële „aftrap" verrichten. Naast de zijspannen zul len er ook nog aan het strarthek verschijnen de klassen 125 cc groep A en vietakt nationaal. De toegangs prijzen bedragen f. 12,50 voor vol- wassennen en f. 5,- voor kinderen, terwijl kinderen onder acht jaar (mits onder geleide van een volwas senen) gratis toegang hebben, 's Avonds kan men in bar dancing De Waagh aan de Stationsstraat het mo- torcrossgebeuren in alle rust nog eens belrijken als daar op een scherm van vier bij vier 's middag opgeno men videobeelden worden ver toond. Een abrupt einde. Dat kreeg zaterdagmiddag de ont moeting tussen Blauw Wit en het Glanerbrugse Sportlust toen in de 56e minuut scheidsrechter Koopmans de wedstrijd staakte. De Nijverdalse arbiter wenst niet verder te gaan toen na het wegzenden van Sportlust- speler Guus Vlaanderen we gens beledigen van de scheidsrechter een tweetal Glanerbrug-aanhangers het speelveld betraden. Omdat ze te langzaam weer bui ten de lijnen gingen, althans naar de mening van de wedstrijdleiding, stuurde hij de beide elftallen naar de kleedkamers. Een betreurens waardig slot van een ontmoeting die, tenminste tussen de spelers on derling geen wanklank had ge kend. Dat de verstandhouding tussen de bezoekers en de aangewezen scheidsrechter verre van goed was, een situatie die al van enige jaren terug dateert, bleek overduidelijk uit de vele kleine plaagstootjes die van beide kanten werden uitge deeld. Enerzijds door veelvuldig aanmerkingen op de leiding ander- Het laa tste weekend van de zaal competitie '85-'86 is voor de Hol tense teams zeer succesvol ge weest. Daarbij boekten verschillen de teams opvallende successen. Van de 6 teams die in het veld kwa men, wonnen 5 hun wedstrijden en speelde er 1 gelijk. Een overzicht van de resultaten: De dames senio ren speelden uit tegen het op pa pier sterkere Nw. Heeten. Tot de rust ontspon zich een gelijkop- gaande wedstrijd waarin de stand 3-3 op het bord kwam. In de 2e helft werd Holten sterker. Met een voor treffelijk keepende Maijan Baltes (ze stopte o.a. 2 strafworpen!) en een goed draaiende aanval nam Holten in de 2e helft al vlug een 7-3 voorsprong. Nw. Heeten kwam in de loop van de 2e helft nog wel iets terug, maar de winst van 9-7 kwam voor Holten niet meer in gevaar. Ook de dames junioren leverden een goede prestatie, door het op de 2e plaats staande Pollux wederom een nederlaag te bezorgen. Eerder dit seizoen werd lx gewonnen en verloren. Vooral in de eerste helft werd met goed aanvalspel en een sluitende verdediging een verdien de 6-3 voorsprong genomen. Na rust kwam Pollux iets meer in de wedstrijd, maar de goede inzet bracht Holten de verdiende 8-7 overwinning. Scores: Diana Bul- sink 3; Iepy Bijma 2, Wilma Agter- kamp, Birgit v. Zon en Marieke Nij- land 1. Jeugd Door de 8-5 zege op Kwiek wer den de pupillen van Holten het 2e team (naast de heren senioren) dat kampioen werd. Dit kampioen schap had nog wat meer kleur om dat niet één keer werd verloren of gelijk gespeeld! Een compliment aan het team, trainster mevr. Jan sen en coach Tonnie Wissink. Ook de andere jeugd teams deden het goed. Al speelde vooral een sterke eerste helft. Toch werd de voor sprong van 3-0 bijna uit handen ge geven. Rust 4-3. Na rust hield Hol ten de touwtjes goed in handen en won met 7-4 van Lettele. A 2 had in Achilles een van de sterkere tegen standers uit de poule. Eerder in de competitie werd kansloos verloren. voor f 10.- naar Cultureel Centrum Almelo Plaatsbespreken 05490-11260 Puzzelrit De eerste puzzelrit seizoen 1986 die zondagmiddag door de MAC „De Holterberg" werd georgani seerd is in tour A gewonnen door Henk Oolbekkink die slechts 1 strafpunt opliep. 2. Jan Tuller, Hol ten, 7 straft}.; 3. M. Deten, Holten, 30 straft}. Tour B: 1. F. Lansink, Holten, 66 strafp. De poedelprijs was met 147 strafpunten voor Holtenaar M. Nij- land. De rit van plm. 38 km. was uitgezet door de clubleden G. Ag- terkamp en W. Boode. do do zo wo Familievoorstelling Jozef van den Berg - De Geliefden Alleen op de wereld, maar gelukkig in de koffer zitten mevrouw de Heks, mijnheer de Koning, Frederik de Vogel, Grootoog, de Portmonée en de Rups. 19.00 uur Toegang 12,50 Kinderen tot 12 jaar 5,- Toneelgroep Kat De Meeuw van Anton Tsjechow 21.15 uur Toegang/9,00 Jeugdtheatergroep Pimpernel Jozef en de wonderbaarlijke droom- jas Een Rockmusical 14.30 uur Toegang/ 5,00 Mary Dresselhuys - Huub Stapel - Henk van Ulsen leocadia Een sprookjesachtig blijspel van Jean Anouilh waarin dood, lief de alsmede veel verdriet de scepter hanteren. Maar gelukkig, het is uiteindelijk een 'blij' spel. De muziek is van Francis Poulenc. 20.00 uur Toegang 22,50 CJP/Pas 65 20,00 Tegen inlevering van deze bon aan de kassa van De Hagen betaalt u slechts Ook nu leek het fout te gaan. Na een ruststand van 3-6 werd de 2e helft met veel inzet gespeeld. Dat bracht fouten bij de gasten. Mede daardoor werd onverwacht maar verdiend een 11-7 overwinning bin nen gehaald. JA 1 moest de laatste thuiswedstrijd aantreden tegen de no. 2,2, ook een team van Achilles. Holten dat met enkele jonge spe lers over wissels kon beschikken speelde een goede wedstrijd en kon na een 5-4 ruststand ook na rust Achilles bijhouden. Met vooral aan het eind enkele fraaie scores via de break out werd vlak voor tijd de verdiende winst met 13-12 binnen gehaald. B 1 speelde thuis tegen Nw. Heeten. In de eerste helft kwam Holten vlot met 4-0 voor. De Het pupillen van de handbalafde ling s.v. Holten werd in de bloeme tjes gezet na het behalen van het kampioenschap. wedstrijd werd toen iets te gemak kelijk opgenomen. Zo konden de gasten nog voor rust terugkomen tot 4-2. Na rast namen ze zelfs een voorsprong. Dat was echter iets te veel van het goede. Holten kwam terug, maar meer dan de 7-7 zat er niet in. Zaalcompetitie Met dit weekeinde is een einde gekomen aan de zaalcompetitie. In het weekeinde van 5-6 april start het 2e deel van de veldcompetitie. De trainingen blijven tot 18 april in de sporthal. zijds door ergerlijk precies te flui ten voor elke overtreding van de grensbewoners. Desondanks was het voor het tal rijke publiek een aardige wedstrijd. Blauw Wit toonde aan dat ze goed hadden overwinterd en had in de eerste helft het beste van het spel. Voorin bleek Harry Kolkman weer op weg naar zijn vorm van het vorig seizoen en achterin speelde André Stam als linker-verdediger een zeer goede wedstrijd. Met een goed verdelende Albert Kolkman in de middenlinie en de weer zeer betrouwbaar spelende voorstopper Andries van Ieperen bleek de thuis club in staat een overwicht op te bouwen, maar het duurde tot de 45e minuut voor Blauw Wit op voorsprong kwam. Toen schoot Hans Stam een terug springende bal van de rand van het strafschopgebied laag tegen de touwen (0-1). Daarvoor had in de 34e minuut Harry Kolkman een hard schot te gen de lat zien belanden. De 2e helft was nauwelijks vier minuten oud toen de gasten op ge lijke hoogte kwamen. Onoplet tendheid in de Blauw Wit achter hoede leidde tot deze gelijkmaker (1-1). Blauw Wit schrok wakker en in de 53e minuut namen ze opnieuw een voorsprong. Harry Kolkman speelde op links zijn man volledig uit en rijn voorzet werd door de op gekomen Henry Stam magnifiek ingekopt (2-1). Blauw Wit leek nu door te drukken, maar in de 56e mi nuut werd dit door het optreden van de gasten uit Glanerbrug en scheidsrechter Koopmans onmo gelijk gemaakt. De strafcommissie van de TVB zal zich verder over deze zaak mogen uitspreken. Een trieste zaak voor alle betrokkenen. Stand: Denekamp 13-22; ASV 12- 19; Eversberg 13-17; Sportlust 12- 15; Blauw Wit 13-15; Daarle 13-15; Drienerlo 13-14; Marie 13-14; Vesos 14-12; Rietvogels 13-11; De Esch 13- 11; Markvogels 13-8; Boswinkel 14- 4; Oldenzaal 11-3. (In deze stand is de gestaakte wed strijd niet verwerkt). Naar Drienerlo Zaterdag moet Blauw Wit naar En schede waar op het sportpark van de T.H. om 14.30 u. de wedstrijd be gint tegen Drienerlo. voor een voorstelling naar keuze. Het tweede schaakteam van de schaakclub Holten is niet bij de pakken neer gaan ritten na de ne derlaag tegen koploper Rijssen n. Door een overwinning op Harden- berg IH hebben de Holtenaren zich bij de bovenste drie van de ranglijst weten te handhaven. Jan Beldman kreeg een nederlaag te slikken, Gerrit Stevens en Hans van Ooijen plaatsten hier overwinningen te genover. Theo van Lindenberg, Bertus van Beek en (invaller) Jan ten Velde kwamen elk remise over een met de tegenstander. Einduit slag Hardenberg III - Holten n 2V2- 3»A. Een uitstekende prestatie lever de Gerrit Luggenhorst door zijn af gebroken partij (uit de ontmoeting Holten m - Rijssen II) te winnen. Hierdoor werd de einduitslag van die wedstrijd 3-3 en bedraagt de achterstand van Holten m op kop loper Rijssen II slechts één punt. Tegen het sterke Oldenzaal I heeft het eerste schaakteam het tot nu toe niet slecht gedaan. Henri ten Brinke en (invaller) Theo van Lin denberg speelden elk remise, Joep Middelink won rijn partij en ook Ton van Oijen leek rijn partij te gaan winnen, maar in opperste tijd nood gaf Ton pardoes de party uit handen. "De overige partijen (die van Erik Gervedink Nijhuis, Jan Scheperman, Dick van der Knaap en invaller Geert Stevens) werden alle afgebroken. Voorlopige uit slag: Holten I - Oldenzaal 12-2. Een gelijkspel (4-4) zit er zeker in voor Holten I, misschen zelfs een kleine overwinning (4V2-3Vi) De vier afge broken partijen worden op 24 maart uitgespeeld. Donderdag 27 maart zal in samen werking met schoenenmode Steu nenberg en schoonheidssalon Hen nie de nieuwe voorjaarsmode 1986 worden getoond in modehuis Won nink. Een vijftal dames zal dan de actuele mode tonen in zowel kleine als grote maten. Bekende merken als Elvi, Marinanne de Paris, Linda Lu, Set- terlaine, Zaza, Diekmann zullen tij dens deze doorlopende modepresta tie te zien zijn. Zondag 23 maart om 12 uur zal er weer een koffieconcert worden ge houden in de sfeervol verbouwde boerderij van de familie Buurman aan de Oxersteeg 6 te Bathmen. De Jazzaholics zullen optreden met nostalgische, goed in het gehoor lig gende nummers. Na afloop zal er een „jam-session" worden gehou den, dus iedereen die een muziekin strument bespeelt, wordt verzocht dit mee te nemen. Voor muziek en koffie zal een bij drage van f 5,- worden gevraagd.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9