Hockeyclub Holten in de clinch met college Holten verrast uit loper Broekland kopl« Wisselend succes competitie BCH Resultaten s.v. Holten TVV verslaat koploper Trias Mintonette dames ondanks griep weer naar de volle winst Müller en Van Heek domineren in Halle Klaverjassen HOLTENS NIEUWSBLAD Lichtwedstrijd op Vletgoor DONDERDAG 20 MAART 1986 Het afgelopen seizoen heeft wat de competitie betreft voor de bad mintonclub Holten twee kampioe nen opgeleverd. Het eerste team van zowel senioren als junioren liet de concurrentie duidelijk ach ter zich. De resterende teams ver vulden een bescheiden tot zeer be scheiden rol. Hier volgen de laat ste verslagen die bij uw speciale verslaggever in de bus werden ge deponeerd. Holten 2-Hardenberg 3 Hardenberg had de gevaarlijkste mensen thuisgelaten en wellicht juist daardoor werd het ditmaal een zeer plezierige badmintona- vond. Theo Aarsen had niet al te veel moeite met het spel van oppo nent Frits Vortman, dat stierf in schoonheid. Gerrit de Roos snapte zelf ook niet, hoe hij de tweede game met 1-15 kon verliezen, maar de eerste en derde waren wel voor hem. Jet de Beus gaf mejuffrouw Broekman in drie games aan de broek. Jetty Dorresteijn behaalde haar eerste single-zege in team 2 en vierde dat op de haar bekende wij ze. Belangrijker dan het verlies van het herendubbel was het meesle pende spel dat de toeschouwers werkelijk in vervoering bracht. De dames praatten minder dan de he ren en misschien juist daardoor wonnen zij wel. Jetty en Gerrit ken den geen pardon met him tegen standers in de mixed. In de andere mixed liepen alle vier acteurs/actri ces bijna op hun tandvlees op het eind van de derde game die weder om na veel hilariteit door de gasten werd gewonnen. Eindstand: 6-2. Kwiek 3-Holten 3 De laatste wedstrijd in Raalte te gen Kwiek werd een 6-2 nederlaag. Diny won ondanks een moeilijke start haar single. Ivonne en Harrie verloren in drie games, terwijl Ton z'n meerdere moest erkennen in een wel heel sterke invaller. Het he rendubbelspel werd snel afgewerkt en verloren. De dames verloren in drie games, waarvan de laatste een stand van 15-14 kende. De gemeng de dubbelspelen werden in drie ga mes beslecht; Diny en Harrie won nen, Ivonne en Ton niet. Door dit resultaat is het 3e definitief als laat ste geëindigd. Holten 6-Baco 2 In deze thuiswedstrijd tegen het op de derde plaats staande Baco uit Olst had Frits Redeker beslist zijn avond, want hij won zowel zijn enkelspel als het mixed-dubbel met Dinie van de Vreede. Bert Postma en Gerrie Oolbekkink wis ten hier geen punten meer aan toe te voegen, zodat de einduitslag 2-6 werd. Geen slecht resultaat, als men bedenkt dat de uitwedstrijd met 8-0 werd verloren. Met de deze competitie behaalde 8 punten zal team 6 ergens in de onderste regio nen terug te vinden zijn. Blauw Wit Senioren: Drienerlo I - Blauw Wit 12.30 u, V, 1.00 u.; Hulz. Boys 4 - Blauw Wit 2 2.30 u. V. 1.30 u.; Enter V. 4 - Blauw Wit 3 2.30 u. V. 1.30 u.; Blauw Wit 4 - Excelsior 612.45 u.; BZSV 5 - Blauw Wit 5 2.30 u. V. 1.30 u.; Blauw Wit 6 - Enter V. 8 11.00 u.; Blauw Wit 7 - Excelsior 12 2.30 u.; SWN 8 - Blauw Wit 9 2.30 u. V. 1.30 u.; Blauw Wit 8 is vrij. Junioren: Blauw Wit Al - Twenthe Al 2.30 u.; Excelsior B2 - Blauw Wit Bill.15 u. V. 10.15 u.; Blauw Wit B2 - M.V.V. '29 B212.45 u.; Blauw Wit Cl-Vesos Cl 10.30 u.; Blauw Wit A2 is vrij. Pupillen: SWN D2 - Blauw Wit Dl 10.00 u. V. 9.00 u.; Blauw Wit El - Nijverdal El 10.00 u.; SWN E4 - Blauw Wit E2 10.00 u. V. 9.00 u.; Blauw Wit F1 - De Zweef F110.00 u.; Vesos F2 - Blauw Wit F2 9.15 u. V. 8.15 u. Dames: Blauw Wit meisjes - Dinkel- land. S.V. Holten Senioren: Holten 1 - Go Ahead 114.30 u.; Hen gelo 2 - Holten 2 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 3 - Tubanters 410.00 u.; Hol ten 4 - Luctor 410.00 u.; De Zweef 6 - Holten 5 9.00 u. V. 8.00 u.; RKSV 2 - Holten 610.00 u. V. 9.00 u.; Holten 7 - De Zweef 11 10.00 u.; Haarle 5 - Holten 810.45 u. V. 9.45 u.; Holten 9 - Haarle 7 10.30 u.; Holten 10 - Riet vogels 510.45 u.; Enter 8 - Holten 11 10.00 u. V. 9.00 u.; PH 22 - Holten 12 9.00 u. V. 8.00 u.; Holten 13 - Haarle 9 9.00 u. Junioren: Holten Al - Des Al 14.30 u.; Hulz. Boys Al - Holten A216.15 u. V. 15.15 u.; MW '29 A3 - Holten A3 14.30 u. V. 13.15 u.; SC Daarle BI - Holten BI 12.45 u. V. 11.45 u.; Holten B2 - Almelo B3 12.45 u.; Tukkers Cl - Holten Cl 13.00 u. V. 11.45 u.; Hol ten C2 - RKSV Cl 13.00 U. Pupillen: Holten Dl - Excelsior Dl 10.00 u.; Holten D2 - Hulz. Boys Dl 11.00 u.; De Zweef D2 - Holten D3 10.00 u. V. 9.15 u.; PH El - Holten El 12.00 u. V. 11.00 u.; Holten E3 - SWN E3 10.00 u.; Holten F1 - Excelsior F110.00 u.; Holten F2 - SC Rijssen F1 11.00 u. Programma Sporthal 't Mossink voor de week van 22 maart 1986 tot en met vrijdag 28 april 1986 Zaterdag 12.30 - 18.00 badminton Holten 18.00 - 20.00 Fokker 20.00 - 21.00 Holterbroek 21.00 - 22.00 Kruithof Zondag 13.00 - 18.00 s.v. Holten, handbal Maandag 16.30 - 18.00 personeel scholenge meenschap 18.30 - 22.30 badmintonclub Holten Dinsdag 09.00 - 16.30 scholengemeenschap Holten (zaalvoetbal) 17.00 - 22.15 Mintonette 22.15 - 23.15 Blauw-Wit Woensdag 09.00 - 18.00 scholengemeenschap Holten (badminton) 18.30 - 22.30 badmintonclub Holten Donderdag 16.30 - 22.00 s.v. Holten, handbal 22.00 - 23.00 K.N.V.B. 23.00 - 24.00 s.v. Holten, All Stars Tijdens de eerste internationale wedstrijd, meetellend voor de side car serie die zondag werd verreden in Halle, hebben August Müller en Henk van Heek met twee eerste plaatsen de concurrentie duidelijk gemaakt dat zij in 1986 zeer zeker van plan zijn om hoge ogen te gooien S in de zijspancross. Tijdens de tijdtraining scoorden zij de derde traimngstijd achter De vries van Ton van Heugten en dat was voldoende om een goede plaats aan het starthek te zoeken. Johan Smit uit Markelo met Mart Kriggen in de bak, hadden de twaalfde tijd en Derk Jan Müller met bakkenist Gert ren. Jan Scheperman een voortreffelijke 15e tijd, direct achter wereldkam pioen Hansi Büchtold. Dus alle drie MACers op de eerste startrij. van nieuwkomer Eimbert Timmer mans en wisten met ruime voor sprong de eerste manche te winnen. Derk Jan en Gert Jan werd op voor treffelijke wijze negende. Johan Smit werd na een slechte start toch nog twaalfde. Bij de tweede start zaten ze er alle drie weer goed bij. August moest in de eerste ronde Ton van Heugten nog voor laten gaan maar nam toen snel de kop over en stond die niet meer af. Bennie Jansen en Marie Bens bleven ronde na ronde zeer dicht in het spoort van Augustmaar zagen geen mogelijkheden tot passe- Johan Smit had deze keer een betere start en werd tiende. Derk Jan en Gert Jan reden een bekeken race en forceerde niets. Voor deze zeer jeug dige combinatie is twee manches van Dirk Jan ging als eerste MACer van start in zesde positie, maar moest in de eerste ronde August zeer snel 30 minuten en twee ronden een laten passeren. August en Henk re- zware opgave en een zestiende y den zich tijdens deze manche snel plaats in een intemartionale wed- naar voren en vier ronden voor de strijd als deze is dan ook bewonde- finish namen ze de kopppositie over renswaardïg te noemen. Ji* In de nieuwe kleedkamers van de Hockeyclub werd door de dames de handen flink uit de mouwen gesto ken. Nu er eindelijk een einde is gekomen aan de lange vorst periode wordt er door de le den van de Hockeyclub Hol- kent dat de hockeyclub de eerste tien jaar „vastgebakken" zit aan het (particuliere) Sportdal. Het betekent kennelijk in de ogen van het college gelijkertijd dat wij niet, zoals de ten met man en macht, maar andere buitensportverenigingen in vooral vrouwenkracht, ge- Holten, kunnen rekenen op gemeen- werkt aan de afwerking van te^jke Steun. Hoe anders is het te de nieuwe kleedkamers van de hockeyclub op het Sport dal. In ploegendienst hebben de veterinnen, vijftien in ge tal, dag in, dag uit de laatste v weken op de steigers gestaan ticulier terrein loopt. Men vergeet om de nieuwe kleedkamers te kennelijk dat de weg dagelijks ge- ontdoen van het bouwpuin en bruikt wordt door de bewoners van te voorzien van een verflaag. »bers" die °P en naar verklaren dat de gemeente Holten eenvoudig weigert om de toegangs weg naar het Sportdal van een beetje puin te voorzien. Als argumentatie voor de afwijzing wordt gegeven dat de weg over par- Deze week werd de laatste station en dorp zijn. Ook vergeet men gemakshalve dat de hockeyclub hand gelegd aan het schilder- evenveel rechten kan laten gelden werk en kunnen de veteranen 'op gemeentelijke steun als de overi- gewapend met hamer en boor 8e sportverenigingen. Ook die krij- aan het werk om de banken gen gemeentere bijdragen om hun sportaccommodaties op peil te hou- en kleedhaken m de kleeefia- den". mers te installeren. „Nogmaals, wij zijn blij met de bij drage voor de bouw van de kleedka- Ondanks de toch nog voorspoedige mefs> maar dat betekent niet dat we bouw van de twee nieuwe kleedka- nu m eeuwige dankbaarheid de vol- mers, waarvoor, zoals bekend de gemeente Holten een subsidiebij dra- ge van 60.000 gulden heeft gele verd, wordt het aanvankelijke ent housiasme van de hockeyers enis- zins getemperd door de hele gang van zaken rond de afwikkeling van de derde fase van het gemeentelijk sportpark 't Vletgoor en daarmee samenhangend de plaats van de hockeyclub binnen de sport in Hol ten. De Hockeyclub is allesbehalve ge lukkig met de manier waarop het college van b en w met de belangen van de hockeyers omspringt en heb ben dit dan ook in een brief op poten aan het college kenbaar gemaakt. Voorzitter John Reinhardt legt uit waar de schoen wringt. gende tien jaar maar alles uit eigen zak betalen omdat we op particulier terrein spelen. Tenslotte hebben wij daar niet om gevraagd, maar wordt ons geen andere keuze gelaten. Wij kunnen ons niet aan de indruk ont trekken dat het college koste wat kost zijn poot wil stijf houden, dom weg om er een principezaak van te maken. Wie zijn mond durft open te doen is bij het college meestal niet geliefd". Halstarrig Ook binnen de gemeentelijke sport- commissie is met enige verbazing gereageerd op de houding van het gemeentebestuur. „Het moet toch niet zo moeilijk zijn voor de ge meente om een paar wagens puin op de weg aan te brengen. Ik begrijp die halstarrige houding niet van het col lege", aldus sportcommissielid J.A. Schuchard. Voorzitter Johan Groe- neveld merkte terecht op dat de sportcommissie op dit besluit van het college geen invloed heeft. Hij adviseerde de leden contact op te ne men met de frakties in de raad om zodoende invloed op het college uit te oefenen. Team 1 (Trias 5-Holten 4-6) Sensa tioneel mag de 4-6 winst genoemd worden in de uitwedstrijd tegen één van de koplopers te weten Tri as 5 dat nog ongeslagen aan de start verscheen. Opmerkelijk was het feit dat deze avond maar liefst 8 van de 10 partijen eerst in de 3e game werden beslist. Fred Hulleman had een uitste- echter zonder zijn normale spelni- veau te bereiken. Holten 2-De Zweef 3 0-0 Holten en de Zweef begonnen de tweede competitiehelft matig. De eerste 45 min. bood de strijd weinig boeiends. De verdedigers hadden de spitsen in de greep. Vooral de Holter achterhoede speelde een so lide partij met als grote uitblinker aanvoerder Koopman. In de twee de helft ging het spelpeil wel iets omhoog doch de score bleef blank. Holten 5-RV 21-2 Holten verloor de aansluiting met de top door toedoen van oud „Holten"-speler en thans trainer van RV, Willem Schooien. Hij was het tandwiel waar heel RV om draaide, het rustpunt ook voor de eerste goal door Soer in de luren te leggen. Nadien kwamen de rood zwarten sterk opzetten doch aan de afwerking mankeerde veel. Het spel werd grimmiger toen resulta ten uitbleven. Midden in de tweede helft moesten 2 spelers afnokken na een kloppartij. Holten had in middels de stand gelijk getrokken en het laatste kwartier zou de be slissing brengen toen de te ver op gedrongen Holtenaren hun defen sie verwaarloosden. RV had zijn re vanche op de nederlaag eerder dit seizoen. Holten 6-MW 6 2-4 Tegen koploper MW kon Holten in de eerste helft redelijk tegen stand bieden. Er werd niet ge scoord, door fabelachtige keepers werk van Vöske, al waren toen de betere mogelijkheden al voor de be zoekers. Na de thee begon de Holter acterhoede te wankelen, doelpun ten konden niet uitblijven. Tot 2-2 kon Holten de Parochianen nog bij benen o.a. door een loeier van Jan Kurz. De eindsprint van de aan staande kampioenen was Holten te machtig. Bij de stand 2-4 blies sch. Jaap van Doomink de wedstrijd af. Nijverdal 3-Holten 7 5-1 De wedstrijd van de dag, althans „Uit de krant hebben wij moeten kende vorm te pakken hetgeen vernemen dat we voor de eerste tien hem drie winstpartijen opleverde, jaar niet hebben te rekenen op de Nico Valk en Martin Kerkdijk won- voltooiïng van 't Vletgoor. Dat bete- nen ieder 1 partij terwijl het dubbel Nico/Fred ditmaal eindelijk weer eens succesvol was. Door deze over winning behoort een kampioen schap zelfs nog tot de (theoreti sche) mogelijkheden. zo had het moeten worden. Het draaide uit op een regelrechte te leurstelling voor iedereen met roodzwart bloed. En het begon zo mooi. Vanaf de aftrap nam Holten het intiatief wat beloond werd met een verdiende voorsprong. De kam pioenskansen, tegen medegegadig de Nijverdal, stegen. Conditioneel bleven de gastheren prima over eind, waardoor het spel zich meer verplaatste naar de andere kant. De trainingsarbeid tijdens de win terstop wierp na de pauze haar vruchten af en Holten kreeg geen kans meer Nijverdal voor de twee de keer te verslaan. SOS 7-Holten 9 2-4 Alsof de competitie geen 3 maand had stilgelegen, zette het negende de overwinningenreeks voort. Reeds in de eerste helft werd de basis gelegd voor de eindzege. Na een 0-3 ruststand werd in de tweede helft de strijd harder. Met name de centrumspits van SOS schoffelde er hevig op los en bles seerde de Holtergoalie en zijn ver vanger. Inmiddels staat Holten 9 op 18 punten en kan nu al terugzien op een sterk seizoen. Holten 11-SOS 51-0 Holten 11 speelde een sublieme partij tegen het vijfde van SOS. Vanuit de achterhoede, onder lei ding van de sterk acterende Gerrit Blankena, werden de spitsen op maat bediend. De afronding liet echter te wensen over. Vele kansen werden door Seino en Henk gemist en het geluk het Holten in de steek. Een terechte penalty benut door' Blankena, bracht uiteindelijk de beslissing in Holtens voordeel. Holten 12-Sportlust 5 0-11 Voor Holten 12 heeft de lange winter geen vormsomslag ge bracht. De accu bleek erg zwak en lijkt niet meer te kunnen worden opgeladen. Sportlust was heer en meester en bracht Holten één der grootste nederlagen toe. Het posi tieve van deze zondag was de mas sale opkomst van alle spelers. Blijft dit zo, dan zal er eens gewonnen worden. SOS 9-Holten 13 5-1 In Hellendoom leed Holten 13 de twaalfde nederlaag in successie. De veteranen wisten wel één keer te scoren en dat is op zich al een over winning voor de inproductieve ploeg. Anton Traanman onder streepte het probleem door een droomkans te missen. Holten heeft koploper Broek land in de eerste wedstrijd na de winterstop op een onaangename verrassing getrakteerd door vlak voor het einde de overwinning mee naar Holten te nemen. Vanaf de aftrap bleek al gauw duidehjk dat beide teams de laat ste tijd geen competitievoetbal hadden gespeeld. Beide teams speelden in de beginfase aftastend. Broekland mocht na tien minuten de eerste corner nemen welke ech ter geen resultaat had door goed optreden van keeper Erwin Stuk- ker. Naarmate de eerste helft vor derde kwam Broekland beter in zijn spel en werd Holten terugge drongen op eigen helft. Diverse aanvallen van de Broekland voor- waartsen werden of door de Holter verdediging of door de Holter kee per onschadelijk gemaakt. Vlak voor rust werd een schot van de Broekland middenvoor uitstekend door Erwin Stukker tot corner ver werkt. Een tegenaanval via Erik Knapen van Holten leverde bijna succes op maar de Broekland-kee per greep goed in. Ruststand 0-0. In de tweede helft een beter spe lend Holten maar het eerste kwar tier waren de beste kansen voor Broekland. In deze fase was Broek land een paar keer gevaarlijk bij een doelpunt maar een „sta in de weg" was deze middag zonder meer Erwin Stukker. In de vijfentwintig ste minuut werd uit een corner van Broekland de bal door een Broek land-speler op de lat gekopt en kwam Holten goed weg. Na vijfen dertig minuten werd de geblesseer de Erik Knapen vervangen door Erik Broekmaat. Bij het uitverde digen van Broekland kwam de bal ietwat gelukkig bij Arno Stukker terecht, die niet aarzelde en met een schot van zeker twintig meter afstand de keeper van Broekland het nakijken gaf. Het werden nog acht spannende minuten voor Hol ten, want Broekland wilde zich niet neerleggen bij deze stand. Vlak voor het einde werd Jan van Mul- lem nog gewisseld voor Hans Kief- tenbelt. Een minuut voor het einde wist Erwin Stukker een afstands schot van één der Broekland-voor- waartsen op een fantastische wijze te stoppen. Al met al een ietwat ge lukkige overwinning voor Holten in een overigens zeer sportieve wed strijd. Vosta-Mintonette (dames) 0-3. Afgelopen zaterdag speelde Min tonette in Glanerbrug tegen Vosta, nummer vier op de ranglijst tot nu toe. Zonder de zieke Yvonne, maar Team 3. (De Toekomst-Holten 2-8) met de nauwelijks van griep her- Dit team heeft een ogenschijnlijk stelde Martien en de wisselspeel- simpele overwinning behaald op stersGerryenWietskeuithettwee- hekkesluiter De Toekomst, doch de team, trad Mintonette min of niets is minder waar. Ron Hulle- meer gehandicapt aan. Ondaks dat man moest 1 verliespartij incasse* bleek ook in deze wedstrijd weer, ren en ook het dubbel Lammertin- dat de tegenstander zich bij voor- k/Westerik verliep stroef hetgeen baat bij een nederlaag neerlegde, het 2e verhespunt opleverde. Henk Zonder extreem veel inspanning Westerik wist z'n goede vorm wel te werd binnen dne kwartier een dui- continueren en won alle 3 partijen, delijke overwinning behaald op het Dit deed ook Rien Lammertink zenuwachtige en zwaak spelende team van Vosta. De setstanden 15- 4,15-1 en 15-5 betekenden zelfs een recordje voor de Mintonette-da- mes: Vosta mocht slechts 10 tegen- punten scoren. Aanstaande vrijdag speelt het eerste damesteam om 21.00 uur in sporthal 't Mossink te- Op het sportpark 't Vletgoor zul- gen pjevoll uit Fleringen, len woensdagavond 26 maart twee voetbalwedstrijden worden ge- WVC Volley-Mintonette (heren) 3= speeld tussen de geselecteerde 1. jeugdteams van de afdelingen Gel- Na de verloren wedstrijd van ver- derland en Twente. De eerste wed- leden week tegen Rivo 2 nu een strijd (aanvang half zeven) is voor nieuwe nederlaag tegen het laag A.s. zondag de thuiswedstrijd te- spelers tot 14 jaar en de tweede geklasseerde team uit Wierden. In gen Go Ahead, een voor Holten niet wedstrijd teams van 14 en 15 jari- de eerste set werden de Mintonette- te onderschatten tegenstander. gen begint om 8.00 uur. volleyballers onder de voet gelopen door een snel spelend Volley. Met een nieuw gezicht in de ploeg, Kest Keulen, was het begin nog hoopvol, maar na 6-6 wist Mintonette nog maar twee punten te scoren. Met 15-8 werd de set verloren. In de tweede set wisten de heren snel een 6-0 voorsprong te nemen en kwa men pas weer in moeilijkheden bij een 14-13 achterstand. Maar na een smash van Rik werd de service he roverd en scoorde Anton met een prima opslag de 3 winnende pun ten, 14-16. Wie nu dacht dat de ploeg hier moed uit putte kwam he laas bedrogen uit. Het vertrouwen was er niet en ondanks de goede aanval van die avond was vooral de verdediging het zwakke punt, het geen de 15-6 setnederlaag doet ver klaren. In de vierde set was er weer snel een achterstand, die niet meer in de te halen was. Met 15-6 werd een nederlaag geleden, in een fase van dg competitie die beslissend lijkt te worden voor Mintonette. Hoewel degradatie nog ver is, komt het degradatiespook toch wel in de verte om de hoek kijken. Het is te hopen dat er niet te veel spelers in spoken geloven, en dat er binnen kort weer zeges worden behaald. Misschien morgenavond om 21.30 uur in de sporthal wel. Uitslag 5 de Klaverjasavond S.V. Holten 1. G. Leusink4011; 2. J. J. v. Langen 3861; 3. J. Klunder Sr. 3852; 4. C. Brussee 3826; 5. R. v/d Molen 3741; 6. L. Schipper 3698; 7. F. Flantua 3687; 8. G. Kwintenberg 3676; 9. Mev. Klunder 3672; 10. H. J. V. Lan gen 3568. De koppelprijs was voor de heren A. Nijland en J. W. v. Langen met 1448 punten. Totaal stand na 5 klaverjasavon- den is als volgd: 1. J. Klunder Sr. 19185; 2. R. v/d Mo len 18404; 3. F. Flantua 18318; 4. Mev. Klunder 18299; 5. A. Ongena 18243; 6. J. W. v. Langen 17875; 7. G. Eftink 17566; 8. G. Jansen 17553; 9. G. Kwintenberg 17364; 10. B. Paal man 16926. De koffie, het bier en de hapjes wer den aangeboden door Ria Paalman en Broer Broekmaat De laatste klaverjasavond wordt gehouden op 4-4-1986.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7