„Zo'n VUT^cursus zal ik niet nodig hebben" Vanuit de kantlijn Stille week Uit het politierapport Kèrkdiensten Medische diensten van dag tot dag Terreinbeheerder Tennis Hofman in de VUT: Paasmaaltij d Nieuwe pachter kantine Snoeien Gevonden voorwerpen OLM Holten vergadert Compost HOLTENS NIEUWSBLAD GARAGE SCHUPPERTB.V Voor leuke en betaalbare verlichting... DONDERDAG 20 MAART 1986 „Eigenlijk had ik er vorig jaar al uit gekund. Maar dan had ik hier elke middag alleen thuis gezeten. Daarom heb ik eerst gewacht tot mijn vrouw ook in de VUT was". Nu zijn vrouw Antje haar werk als schoonmaakster voor de ge meente Holten heeft beëin digd, vindt Teunis Hofman het ook welletjes. Per 1 april is hij terreinbeheerder af en komt hij nog slechts als sup porter op de gemeentelijke sportparken Meermanskamp en 't Vletgoor. Ook met zijn werk als consul is het dan ge daan. Maar daar is hij niet zo rouwig om: „Dat doe je toch nooit goed". In de woning van het echtpaar Hof man-Tempelman aan de Tuinstraat zijn de sporen van het vorige af scheid nog aanwezig. Mevrouw An tje Hofman-Tempelman werd na 33 jaar en 7 maanden trouwe dienst aan de gemeente Holten welverdiend in de bloemetjes gezet. Het Makkumer bordje heeft een stekje gevonden boven de schoorsteenmantel. Voor haar is het wel even wennen nadat ze al die jaren 's middags van twee tot zes in de Scholengemeenschap in de weer was met borstel, bezem en boenlap. „In die twee weken die ik nu thuis zit, heb ik me toch wel een beetje verveeld. Maar dat wordt straks wel anders wanneer Teunis ook thuis is. Dan kunnen we dingen samen gaan doen. En de grote schoonmaak komt er weer aan hè. Bovendien gaan we al zes jaar met de O AD naar Oosten rijk. Die reis staat nu ook weer op het programma. Nee, die cursus van de gemeente voor mensen die met pensioen gaan heb ik niet gedaan. Ik heb er wel een boekje van. Mis schien kan dat altijd nog". Privatisering Ook Teunis Hofman denkt niet dat hij de speciale VUT-cursus nodig zal hebben om zich na 1 april niet te ver velen. „Het zal wel even omschake len worden, maar ik ben niet bang voor een grote leegte. Er is genoeg te doen in de tuin en ik heb nog wat koeien op een weiland lopen. En mijn vrouw en ik houden van fiet sen. Ja, je moet wel wat doen om niet al te stijf te worden. En ik kan altijd mijn oude liefhebberij, het vissen, weer oppakken. Daar heb ik de laat ste jaren geen tijd voor gehad". Terreinbeheerder Hofman blijkt vooral benieuwd wat er nu met het werk gebeurt dat hij per 1 aprilMet collega Nuus was hij tot nu toe ver antwoordelijk voor het beheer van zowel Meermanskamp, 't Vletgoor en (afgezien van het maaien) bet hockeyveld in het Sportdal. En aan gezien Nuus nog maar halve dagen werkt, vraagt Hofman zich af of ook hier een gemeentetaak geprivati seerd gaat worden. „Met Nuus heb ik altijd prima sa mengewerkt. We wisten precies wat we aan elkaar hadden. Dan krijg je vanzelf dat je er eer in hebt de velden er zo goed mogelijk te laten uitzien. Ik vraag me af of die betrok kenheid ook zo groot is als je het werk uitbesteedt. Wij wilden bij voorbeeld altijd iets afwerken waar- :i. i TOYOTA! Schuppert v. ,15-,-'.-.ï De garantie voor service en'kwaliteit OM. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 Aei 05483-6 13 63 mee we bezig waren. Ook als je dan wat langer moest doorwerken. En het bezanden deden we altijd nog met de schuppe. Nu zal dat wel machinaal gebeuren". Keuren Hoewel het er voor de Holtense terreinbeheerders niet gemakkelij ker op werd gezien de verspreide lig ging, was de totstandkoming van sportpark 't Vletgoor een hele ver betering. „Voor die tijd waren de velden op Meermanskamp duidelijk overbespeeld", vertelt Teunis Hof man. „Vier of vijf wedstrijden per week is voor een veld teveel. Nu zijn de velden duidelijk beter. Hoewel we nu weer met het hoofdveld van Blauw Wit zitten. Dat wordt nog een hele touwtrekkerij wie er betalen moet. Ik snap ook niet dat er destijds voor 't Vletgoor gekozen is. De grond daar is altijd slecht geweest. Voor het nieuwe sportpark van de SV Holten was het destijds al niet ge schikt. En dat zou nu met een draina ge onder het veld verbeterd zijn? Ik heb mijn twijfels. Na een flinke bui staat alles onder water". Hofman kan het weten, want zijn functie als terreinbeheerder brengt met zich mee dat hij als consul van de KNVB afdeling Twente de velden keurt. Het kalken van de lijnen en het ophangen van de netten in de vroege morgen is hem door de zelf werkzaamheid van de verenigingen al uit handen genomen, maar voor het keuren is natuurlijk een onafhan kelijk figuur nodig. Op de ochtend van ons gesprek heeft hij na een lange voetballoze periode de Hol tense velden weer vrijgegeven. Niet onder druk van de bond benadrukt hij. „Nee, ze laten mij als consul hele maal vrij. Hetgeen voor de bond natuurlijk ook makkelijk is want dan zijn ze van die hele verantwoorde lijkheid af. Je moet wel een erg brede rug hebben voor dit werk, want goed doe je het toch nooit. De een wil wel voetballen, de ander weer niet. En iedereen weet het natuurlijk beter. Nee, daar heb ik me nooit wat van aangetrokken. Nu kan er gevoetbald worden. Er zit nog wel vorst diep in de grond, maar omdat de bovenlaag heel droog is levert dat geen gevaar op voor de grasmat". Diplomatiek Zelf een groot voetballiefhebber, houdt de afscheid nemende terrein beheerder zich diplomatiek op de vlakte bij het uitspreken van een voorkeur voor ofwel Blauw Wit of Holten. „Ik ga naar beide clubs kij ken", lacht hij, „maar ik ben nergens lid van. Wat ik me altijd wel zal blij ven herinneren is de promotie van Holten naar de derde klasse van de Op zondag 30 maart (eerste Paas dag) zal in gebouw Irene weer een Paasmaaltij d worden gehouden, ge organiseerd door de Jeugdraad van de Ned. Hervormde kerk. De maal tijd begint omstreeks half elf. Voorafgaande aan de maaltijd wordt om 08.30 uur in de Nederlands Her vormde kerk een gezinsdienst ge houden die geleid wordt door ds. R. Visser; de zondagsscholen zullen aan de dienst hun medewerking ver lenen. Na de gezinsdienst wordt verzameld bij gebouw Irene alwaar de bloemen verkrijgbaar zijn die aansluitend aangeboden worden aan de bewo ners van Diessenplas. Bij het bejaar dencentrum zal door alle deelne mers worden gezongen. Na afloop wordt dan in Irene de Paasmaaltijd gehouden. Opgave voor de Paasmaaltijd dient te ge schieden vóór vrijdagasvond 28 Het echtpaar Hofman: samen gezel- maart bij Henk Veltkamp tel. lig in de VUT. 6 38 94. KNVB. En dan nog niet eens die dag zelf, maar de maandag erna toen we alle rotzooi gingen opruimen. Dat was reuze gezellig. Ik vond nog trai ningsjacks van Sallandia in de kleed kamer en die hebben we de hele dag aan gehad. Maar zo'n promotiefeest kan nog wel even op zich laten wachten in Holten. Je ziet overal dat de mentaliteit van de jeugd minder wordt. Talent is er genoeg, maar het komt er niet meer uit". Wierdensestr. 52, Russen Lente Toen ik een dag of tien geleden de eerste kievieten door het prai riegras rond Holten zag struinen besefte ik voor het eerst dat de lente nabij was. Nog maar nau welijks bekomen van het regime van Koning Winters tweede jeugd. In Limburg zegt men wel eens: „Komt de winter te vroeg, vertrekt hij ook vroeg". Nu heb ik niets tegen Limburgers, maar het bewijs is weer eens geleverd dat je er niet altijd van op aan kunt. Want winter in november en een Elfstedentocht aan het eind van februari heeft dit sei zoen alle records geslagen. Niets tegen Limburg, maar in het alge meen trekt mijn hart meer naar de Achterhoek. Maar dat lijkt me in de gegeven omstandigheden vrij normaal. Daar, in het land waarpien in de kop heel iets anders is als heuf- piene, daar weet men ook het een en ander van jaargetijden en weersomstandigheden. Dat be wijst het volgende „As ut on weert in ut kale holt, volgt een veurjoar, guur en kolt". Dat on weer hebben we inderdaad al op een nacht gehad en niet zo wei nig ook. Ik ben dan ook be nieuwd of dit voorjaar guur een laag van temperatuur zal wor den. Niet te hopen na al die win terse ellende. Zondag 23 maart is ook al een bijzondere dag dit jaar. Niet al leen verjaart dan een van Hol lens snelste spoedslikkers, maar het is ook de zondag voor Pasen en dus Palmpasen. Vroeger als kind een ware feestdag. Als je wakker werd dan vond je de kra keling van Palmpasen bij je bed. Een broodkrans in de vorm van een haarvlecht. Die werd dan versierd met takjes van de buxus, vlaggetjes en gekleurd papier. Bovenop een sinaasap pel en trosjes met rozijnen. Alles bij elkaar op een draagstok en dan de straat op om te kijken wie de mooiste had. Vaak met een oudere broer of zuster erbij om dat zvJare ding te dragen. En natuurlijk werd er bij gezongen: Palm, Palmpasen/Ei- koerei, eikoerei!/'t Duurt nog ene Zondag,! Dan krijgen wij een ei. Nu dat ei niet langer een lekkernij is waar je een week lang reikhalzend naar uit kan zien, is het met Palmpasen ook gedaan. Jammer, maar zo gaat het in een welvaartstaat. Demis thoom Lijdensmeditaties in de „Stille Week" - tussen Palmzondag en Pasen - 24 Vm 29 maart - te hou den in de Hervormde Kerk te Holten. Op maandagavond Vm vrijdag avond is de aanvangstijd: 19.30 uur. Op zaterdagavond: 22.30 uur. De diensten op maandag 24, dinsdag 25 en woensdag 26 maart duren ongeveer een half uur. Maandagavond 24 maart zal pastoor A. J. Rademaker spre ken en verleent het Holtens Ge mengd Koor medewerking. Dinsdagavond 25 maart zal ds. M. Berg spreken en verleent het Hervormd Kerkkoor medewer king. Woensdagavond 26 maart zal ds. W. Vons spreken en verleent het inter-kerkelijk kinderkoor „Mozaïk" medewerking. Donderdagavond 27 maart wordt het Heilig Avondmaal ge vierd. Voorganger is dan ds. R. Visser. In deze dienst zijn al len, die behoren tot de organise rende kerkgenootschappen har telijk welkom! Vrijdagavond 28 maart zal het koor „Helicon" Passiemuziek naar het Johannes Evangelie ten gehore brengen. Deze avond zal ongeveer een uur duren. Zaterdagavond 29 maart wordt de Paaswake gehouden. Voor gangers zfjn pastoors A. J. Ra demaker en ds. W. Vons. Deze dienst duurt ook ongeveer een uur. In de loop der jaren is de belang stelling voor deze avonden steeds toegenomen en de orga nisatoren hopen dan ook dat dit jaar wederom velen deze diens ten zullen bijwonen. 10 maart: Een personenauto werd, over het hoofd. Deze belandde op gelet op de technische gebreken, de motorkap. Hij werd licht ge uit het verkeer genomen. De vering wond. De auto werd licht bescha- bleek niet in orde te zijn en ook aan digd. De fiets was minder sterk, de remmen mankeerde het één en daar zal een nieuwe voor moeten ander. komen. Sinds 3 maart is mevrouw Ada Keu len-Bos de nieuwe pachter van de kantine van sporthal 't Mossink. Voor de familie Keulen is het runnen van een sportkantine geen onbeken de zaak. Voordat zij naar Holten kwamen,beheerden zij vijf jaar lang de kantine van een groot sportcom plex in Workum (Friesland). In tegenstelling tot haar voorgang ster Truus Arends, is mevrouw Keu len niet in dienst van een brouwerij, maar pacht zij de kantine recht streeks van de gemeente Holten. 12 maart: Openbare schennis der eerbaarheid werd te omstreeks 12.30 uur gepleegd tegenover een 15-jarig meisje. De „potloodventer" pleegde zijn daad aan de Dorper- dijk ter hoogte van de ijsbaan. Hij verplaatste zich in een rode Citroen (Lelijk Eendje). Het danig ge schrokken meisje vluchtte een wo ning binnen, van waaruit de politie werd gebeld. De dader was bij de komst van de politie echter reeds gevlogen. 13 maart: Doordat een automobi list er wel een erg vreemde stijl van rijden op nahield, hij reed namelijk op de linker-rijbaan van de Marke- loseweg ter hoogte van de Rijssen- seweg, werd hij staande gehouden. De politie constateerde toen dat de bestuurder te veel aan Bachus had geofferd, zodat hij een bloedproef moest ondergaan en een rijverbod kreeg opgelegd. Dit was de zesde automobilist die in korte tijd in de kraag werd gevat in verband met alcoholgebruik achter het stuur. In de nacht van 13 op 14 maart wer den weer enkele mensen in de Haar bekeurd, die het niet nodig vonden hun auto in de daarvoor bestemde parkeervakken te parkeren. Eveneens in de nacht van 13 op 14 maart werd een poging gedaan om in te breken in een woning aan de Verzetstraat. Het slot van de ach terdeur was reeds voor een gedeelte verwijderd, maar vermoedelijk doordat de hond begon te blaffen, heeft men van verdere pogingen af gezien. 14 maart: Vanaf een parkeerplaats aan de Al werd een vrachtwagen geladen met koffie ontvreemd. Ter wijl de chauffeur rustig een kop kof fie zat te drinken in het restaurant, gingen onbekenden er met de wa gen vandoor. De totale waarde van voertuig plus inhoud bedroeg onge veer vier ton. In de loop van de mor gen werd de auto, geladen en wel, in Amsterdam aangetroffen. Van de daders echter nog geen spoor. 15 maart: Op de kruising Larense- weg-Rietmolenstraat ontstond een aanrijding tussen een fietser en een personenauto. Laatstgenoemde kwam uit het dorp gereden en wilde linksaf slaan. De bestuurster zag echter daarbij de fietser, die uit de tegenovergestelde richting kwam, Aangifte door een middenstander aan de Dorpsstraat werd gedaan van diefstal van ongeveer vijf krat ten met lege flessen. Wanneer de diefstal precies is gepleegd is niet bekend. Indien andere midden standers de afgelopen week krat ten hebben ingenomen van perso nen, waarvan men nu denkt dat dit misschien geen zuivere koffie is, dan zou de politie dit graag willen weten. Diefstal fietsen: Op 10 maart werd aangifte gedaan van diefstal fiets. Het karretje werd op 12 maart in het dorp weergevonden. Een brui ne damesfiets merk Princes werd gevonden op het Köllingserf. Te vens werd een groene Sparta heren fiets gevonden. Het verhikel stond reeds ongeveer een maand „gepar keerd" op de Kol. Een bruine heren fiets, merk Union, werd gepikt van uit de Looikolkstraat. Een groene damesfiets, merk Gazelle werd ge vonden in de Nagelhoutstraat. De fiets heeft een nieuw achterspat bord. De meeste gevonden fietsen kunnen niet bij de eigenaar worden terugbezorgd, omdat ze niet voor zien zijn van een postcode!!. De voetbalvereniging Blauw Wit is een doelnet armer. Onbekenden hadden hiervoor belangstelling. De volgende dag werd het net terugge vonden nabij de vijver van het Vlet goor. Een TL-balk werd vernield achter de sporthal. De (jeugdige) dader kon worden opgespoord. Hij draait nu voor de kosten op, terwijl tevens de justitie zal beslissen of hij nog een keer in de portemonnaie moet tasten. Op dinsdag 4 maart gaf de heer J. Mulder van Hoveniersbedrijf Hol tens Höfke voor de deelneemsters aan de cursus snoeien, georgani seerd door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwem de eerste les. Aan de hand van fraaie en duide lijke dia's vertelde de heer Mulder over bomen en heesters en hun snoei-onderhoud. Op 5 maart kamen de cursisten bij een in een koude, nog winterse tuin, om hetgeen geleerd was, in praktijk te brengen. NED. HERV. KERK: 10.30 uur: mej. B. v.d. Brink- (Jeugddienst). 19.00 uur: ds. W. Vons. Uitgangscollecte: (jeugddienst) plaatselijk jeugdwerk; orgel fonds. Oppasdienst: Mevr. Rensen-Van Dolder en Ariëtte Groen. Diessenplas: Woensdag 26 maart 19.30 uur, ds. De Vrijer. GEREF. KERK: 09.30 uur en 15.00 uur: ds. M. Berg. In beide diensten is de le collecte bestemd voor het eigen jeugd werk de 2de voor rente en aflos sing. Kindemevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. J. Stam-Slotboom. Oppasdienst: Gea Aanstoot en Wilma Meijerink. Ans Paalman, Betty Aanstoot en Marjan v.d. Voet. R.K. KERK: 10.00 uur uur Heilige Mis (Palm- wijding) in gebouw Irene. DUKERHOEK: 09.30 uur: ds. W. Vons. Uit gangscollecte: Plaatselijk Jeugd werk; orgelfonds. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dienst: zr. A. Thomas, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundige: alle werkdagen van 13.30-14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en te rugbezorgen van magazijnarti kelen. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: F.B. Zeilstra, Brederostraat 6, Rijssen, tel. 05480-145 69. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00 -17.30 uur. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-6 15 15. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERDSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrijdag 08.30-09.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: ïnlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRUF: Storing electriciteits- en gasvoor- ziening melden bij Gem. Energie bedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maan dag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 DONDERDAG 20 MAART: 20.00 uur De Kandelaar: Bijeen komst C.P.B. Dr. Post, huisarts over De vierjaargetijden van de vrouw.20.00 uur zaal Vosman, Jaarvergadering O.L.M. afdeling Holten. ZONDAG 23 MAART: Kampioenscross Zijspan 125 en 250 cc. MAC Holterberg. Circuit Zuurberg. MAANDAG 24 MAART: 20.00 uur: Jaarvergadering Rode Kruis, afd. Holten in De Biester; 20.00 uur bijeenkomst NbvP in zaal Vosman. Spreker S. Minne man, dierenarts; 19.30 raadsver gadering in gemeentehuis. DINSDAG 25 MAART: 20.15 uur: openbare vergadering CDA in de Kandelaar, staatsse cretaris mr. J. van Houwelingen. WOENSDAG 26 MAART: 19.00 uur: Belastingzitting C.J.V., rest. Vosman. DONDERDAG 27 MAART: Open huis modehuis Wonnink MAANDAG 31 MAART: 20.00 uur: Continental Singers in De Kandelaar VRIJDAG 4 APRIL: Klaverjasavond s.v. Holten op Meermanskamp ZATERDAG 5 APRIL: 20.30 uur dansavond Bonte Paard m.m.v. The Sherry's en Ria Valk. WOENSDAG 9 APRIL: 0930-12.00 uur en 13.30-15.00 uur Kinder- en tienerkleding- beurs in zaal Vosman Gevonden: een schijnwerper; drie sleutels aan groene label; verz. plaatje bromfiets WHG- 449; een want (rechts). Verloren: een rode portemon naie; een groene étui met reken machientje; rose/witte hand schoen; bruine omslag inhou dende een kentekenbewijs; een medaillon aan gouden ketting. Geboren: Monique dv. J. W. J. Paalman en T. Korte- rink; Nanda dv H. Z. Schutrups en M. Struik. Overleden: J. Smale-Vukkink, oud 71 jaar, (overl. te Deventer). Gehuwd: J. Aaltink, oud 20 jaar, Holten en M. J. Haverslag, oud 20 jaar, Holten; R. J. Reeb, oud 26 jaar, Holten en R. B. M. Veldhuis, oud 22 jaar, Holten. Mevrouw J. van Weperen, sociaal- economisch voorlichtster van de Overijsselse Landbouwmaatschap- pij en de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen zal op donder dag 20 maart tijdens de jaarvergade- „ring van de O.L.M. afdeling Holten een lezing houden met videofilm over: Ondernemersschap tussen vrijheid en gebondenheid. Verder zal tijdens de jaarvergade ring afscheid genomen van de be stuursleden B.J. Markvoort en J.A. Paalman die zich niet meer voor herkiezing beschikbaar hebben ge steld. Voor de vervulling van de vacatures Markvoort staan H.D. Klaasses en G.H. Oosterveld kandi daat, voor de vacature Paalman zijn dat H. Schorfhaar en W. Stegeman. Op dinsdag 6 mei zal door de gemeente een voorlichtingsavond gehouden worden in zaal Vosman over het gebruik van compostvaten, die zoals bekend met subsidie van de gemeente kunnen worden aange schaft. Een aantal compostvaten zal de komende weekk geplaatst wor den in de hal van het gemeentehuis en de Openbare bibliotheek.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3