Winkelen Zakendoen Computer gemeente in gebruik genomen Vrijwillige brandweer huldigt jubilarissen Principe accoord voor overname GAI Holten Firma Beltman in een modem jasje Geen pensiongast bij Overijsselse boeren m Inspraak bewoners Onze Woning gewaarborgd HOLTENS NIEUWSBLAD Niet veel m animo voor rietsubsidie Tuinbeurs Eerste steen gemeentehuis op 22 april Ereprijs Prijs DONDERDAG 6 MAART 1986 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer J. H. Krebbers te Markelo; - aan de heer J. H. Aanstoot Pasopsweg 5; 3. aan café-restaurant „De Witte" toestemming verleend voor het plaatsen van bewegwijzeringsborden; 4. aan Ronde-Comité Overijssel een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. de Ronde van Overijssel; 5. aan Cycle Club CC '75 een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. de Caracao-omloop; 6. aan Cycle Club CC '75 vergunning verleend voor de wielerronde Holten; 7. aan H.M.V. vergunning verleend voor een lompenaktie en open luchtspelen; 8. aan Organisatiecomité verkoop gedragen kinder- en tienerkle- ding vergunning verleend voor de verkoop van kinderkleding 9. aan Graphic Color te Oosterhout toestemming verleend voor straatfotografie; 10. aan de heer W. Aaltink vrijstelling verleend voor het plaatsen van een sta-caravan bij het perceel Broensweg 2. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf danwel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal- Cultureel Werk wordt gehouden op maandag 10 maart a.s. om 19.45 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot afrekening van emancipatiesubsidie t.b.v. de N.B.v.P./Holten en een aanvraag om extra subsidie van de N.B.v.P./Holten. Bij de boeren in Overijssel be staat niet zoveel animo om vakan tiegasten in huis te nemen. Tijdens een serie regionale vergaderingen van de OLM is die behoefte ge peild. Daaruit kwam naar voren, dat de meesten er weinig voor voelden om in navolging van de Duitse, Oostenrijkse en Engelse boeren pensiongasten op te ne men. Diverse redenen werden daarbij opgegeven. De geringe animo bij de boeren was voor het OLM-bestuur reden om het punt „vakantie-verblijf op de boerderij" laag op het vakantielijs tje te zetten. De landbouw kan na melijk bij de provincie een aantal projekten indienen voor subsidie. Die landbouwprojekten zijn dan vooral bedoeld om te kijken naar mogelijkheden voor extra verdien sten in de Overijsselse landbouw. Met een druk op een toets van de computer, heeft burge meester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard, in bijzjn van de gemeenteambtenaren dins dagmiddag het computersys teem van de gemeente Holten officieel in gebruik gesteld. Hij werd daarbij geassisteerd door de heer J. Boddé van de leverancier van het systeem, de firma H.A. Kramers en zoon b.v. Er was voor deze gelegenheid een demonstratie-opstelling gemaakt in de raadszaal van het gemeentehuis. Een aardig programmaatje was in de computer gestopt dat na de juiste handelingen uiteindelijk de naam van het computermerk, de naam Holten en de gemeentevlag van Hol ten tevoorschijn toverde. Burgemeester Van Rappard verheel de in zijn korte toespraak niet, dat de aanschaf van het computersysteem de nodige voeten in de aarde heeft gehad. Zoals bekend, was de raad niet gelukkig met de overhaaste wij ze waarmee het computersysteem „er door werd gedrukt". De burgemeester stak hand in eigen boezem door te verklaren dat het college wellicht wat schoonheids foutjes had gemaakt, en dat het kan tje boord was geweest. Hij maakte de raad een compliment dat men uiteindelijk toch voor het voorstel had gestemd, wat vooral van belang was geweest voor de ambtenaren die gebruik maken van de computer. Bijzondere waardering had de bur gemeester voor de Stuurgroep die het programma van eisen heeft ge formuleerd, waarop uiteindelijk het bijpassende syteem kon worden Ondanks de forse aanschafprijs, in totaal 370.000 gulden, meende Van Rappard dat Holten op de juiste tijd de automatisering heeft aangepakt, omdat door de concurrentie op com- putermarkt de prijzen ook voor klei ne gemeenten zoals Holten betaal baar zijn geworden. Verlies aan ar beidsplaatsen worden niet ver wacht, hooguit enkele verschuivingen van administratief naar informatief. Volgens de heer W. Engel van de fir ma Kramers is het vrijwel uitgeslo ten dat men kan „inbreken" in het systeem. Naar zijn zeggen is het computerpogramma uitbundig voorzien van allerlei voetangels en klemmen die inbraak vrijwel onmo gelijk maken. Ook ten opzichte van de privacy van de opgeslagen per soonlijke gegevens van de Holtense bevolking zijn voldoende veilig heidsmaatregelen genomen. Vooralsnog is de computer operatio neel op de afdeling financiën, bin nenkort gevolgd door de algemene dienst en tekstverwerking. In de loop van dit jaar zal de administratie van Sociale Zaken ingevoerd wor den. Per 1 januari van het volgend jaar zal de administratie van de ge meentebedrijven geautomatiseerd worden. Als laatste komt gemeente werken aan de beurt, als straks de dienst ondergebracht is in het nieu we gemeentehuis. Computerdeksundige W.Boddé en burgemeester, met achter hen wet houder Stegeman, kijken vol be wondering naar de computeraan- Zoals het er nu uitziet, zal het ge meentelijke potje voor rietsubsidie dit jaar niet volledig aangesproken worden. Bij sluiting van de aanvraag termijn op 1 maart, waren acht sub sidieverzoeken binnen gekomen. In totaal voor 702 m2 rietbedekking met een totaal bedrag van f. 14.000. Het gemeentebestuur heeft f. 25.000 op de begroting uitgetrok ken voor rietsubsidie. Dit deelde wethouder H. Stegeman maandag mee tijdens de commissievergade ring Gemeentewerken. Op vragen van commissieleden of door het overschot ook aanvragen van laatkomers gehonoreerd kun nen worden, moest de wethouder het antwoord schuldig blijven, aan gezien daarvoor een wijziging van beleid nodig is die door de gemeen teraad goedgekeurd moet worden. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer R. van Dijk voor de verbouw van de woning Oude Hellendoornseweg 2; - aan de heer J. D. Holterman voor het vergroten van een loods bij de woning Larenseweg 102; - aan de heer F. A. C. Koegler voor de bouw van een volière bij de zomerwoning Winkelbergweg 11; De firma Beltman, Sport en mode, gevestigd sinds 1958 aan de Dorpsstraat 9 in Holten, heeft zonder officieel vertoon dinsdag haar nieuwe interieur in ge bruik gesteld. Na een verbouwing van enkele weken, waarbij zo goed en zo kwaad als het ging de verkoop gewoon doorging, is het pand onder leiding van interieurarchitect Norma van de firma Lundia de winkel in een modem, licht jasje gestoken. Hoewel de verkoopcpper,'lakte gelijk is gebleven, is door het gebruik van veel wit en lichtgrijs - met als kleuraccenten rood en zwart - een moderne, ruime winkel onstaan, waarin het assortiment van betere heren-en jongens- kleding plus een uitgebreide sportafdeling, beter tot zijn recht komt. De beide firmanten, Jan en Herman Beltman, geassisteerd door mevrouw Beltman en Ina, zijn dan ook bijzonder tevreden over het resultaat. Na de vorstperiode zal oók de buitenkant van het pand een fris kleurtje krijgen, waardoor het meer in overeenstemming wordt gebracht met de moderne winkelpanden aan de overkant van de Dorpsstraat. De Holtense vrijwillige brandweer hield afgelopen vrijdag haar jaarlijk se feestavond. Plaats van handeling was dit keer het kegelcentrum Bar- barossa. Voordat echter de jasjes uit gingen en de sportschoenen aan, werden allereerst de jubilarissen van het afgelopen jaar in het zonnetje ge zet en werden de behaalde diplo ma's uitgereikt door brandweercom mandant W.J. Eshuis en burgemees ter mr. W.L.F.C. ridder van Rap pard, terwijl afscheid werd genomen van brandweerman J. Vincent die na vijftien jaar trouwe dienst met func tioneel leeftijdsontslag gaat. Beide sprekers spraken hun voldoe ning uit over de inzet die de vrijwilli gers ook het afgelopen jaar getoond hebben, onder andere bij de twee grote boerderij branden die in het buitengebied van Holten hebben ge woed. In het jaarverslag van de brandweer, dat een dezer weken zal worden afgerond, zal nader worden ingegaan op het functioneren van de brandweer in het afgelopen jaar en zal een evaluatie worden gegeven van de oefeningen die de brandweer heeft gehouden in samenwerking met de E.H.B.O. in Holten. De jubilarissen waren: 10 jaar bij de brandweer: Th. Door- nink, H. Pekkeriet. 15 jaar bij de brandweer: D. Ooster- velt, J.Vincent, W. Wansink, H.J. Wansink. Diploma's werden uitgereikt aan: Diploma brandwacht 2e klas: H. Es- huis J. A. Tuitert, J.F. Marberstein, G. Meyerink, G. Willems. Brandwacht le klas: H.J. Beunk, J.W. Jacobs, W.F. Brode, J. Hofman, G.J. Fobben, A.J. Lichtenberg. Hoofdbrandwacht: J. A. v.d. Bos, G.J. Schuppert, Th. Doomink. Sociale vorming en leiderschap on derbrandmeester: J. H. Heller. Burgemeester Van Rappard felici teert de jubilerende brandweerman- Terwijl er buiten nog nauwelijks te kenen van de aankomende vooijaar zijn te bespeuren, is het op 7, 8 en 9 maart in de Methoeve in Weerselo al volop lente. Wegens het grote succes van de afgelopen jaren vormen de verwarmde en overdekte hallen van de Methoeve weer het terrein van een schitterende lentetuin, die wordt aangelegd door een groot aantal groenspecialisten uit de regio. Er zal een groot aantal modeltuinen worden aangelegd, zoals een bloei ende plantentuin, een tuin waarin Bentheimersteen de boventoon voert, een tuin met vijvers, een rots- tuin, een tuin met verschillende ni- veau-'s etc. Ook is er van alles te zien op het gebied van fruitbomen, hy- dro-cultuur, kamerplanten, tuinin richting en tuinmeubilair. De openingstijden zijn: vrijdag 7 maart van 14.00 tot 21.00 uur; za terdag 8 maart van 11.00 tot 21.00 uur en zondag 9 maart van 11.00 tot 18.00 uur. de entree bedraagt f. 3 voor volwassenen, kinderen gratis. Vermoedelijk nog deze week - of anders begin volgende week - kunnen de huurders van de woningen van de woningbouwver eniging Onze Woning een brief verwachten met daarin uitleg over de gang van zaken rond de overname van de Gemeen schappelijke Antenne-inrichtingen in Holten door de Stichting Antenne-Inrichting Holten. Vorige week hebben de gemeente Holten en de woningbouwvereniging een principe accoord ge sloten met de Stichting Centraal Antenne Inrichting Holten. Om welke voorstellen het gaat, wilde directeur B.J. Doomebos - die tevens fungeert als secretaris/penningmeester van de stichting - vooralsnog niet aan de openbaarheid prijsgeven. Directeur Doomebos verklaarde wel dat de onderhandelingen tussen de participanten probleemloos zijn verlopen. Reeds eerder waren de betrokkenen overeengekomen de explotiatie van de gemeenschappe lijke antenne-inrichting en het ont vangststation op het appartemen tengebouw aan de Reilinksweg over te dragen voor een bedrag van ruim f. 38.000. Nu de kogel door de kerk is, zullen de bewoners volledig worden inge licht over de consequenties die de overname met zich mee zai brengen. Daartoe zal onder andere een in spraak- en informatie-avond wor den georganiseerd. De overname door de Stichting Cen traal Antenne Inrichting heeft voor de abonnees geen financiële gevol gen, en staat los van de geplande re novatie van kabelsysteem in Holten en de uitbreiding van het kabelsy steem in andere wijken dan in nieuwbouwwijken, zoals de Beuse- berg. De huurders betalen f. 2,50 per maand, een bedrag dat bij de basis- huur is inbegrepen. Pas wanneer het huidige systeem vervangen zal wor den door een kabelnet, wat wèl het uiteindelijk streven is van de Stich ting Centrale Antenne-inrichting, gaan de huurders elf gulden per maand betalen, het eenheidstarief dat geldt voor de kabel. Niemand kan echter zondermeer verplicht worden, gebruik te maken van aan merkelijk duurdere kabelaanslui ting. Uit technisch oogpunt is aansluiting op de reeds bestaande antenne-in richtingen evenwel niet meer moge lijk. Uit de onlangs door de PTT beschikbaar gestelde machtiging voor de tien jaar oude antenne-in richting, wordt nadrukkelijk gewe zen op de noodzaak van netverbete- ring. Het rijg- en aftaksysteem dat sinds 1973 in de Haar wordt toege past, voldoet niet meer aan de eiseii die tegenwoorditg gesteld worden aan beeld- en geluidskwaliteit en zal vervangen moeten worden door een beter, en meer mogelijkhéden bie dend, ster-systeem. Mogelijk dat op korte termijn al met de vervanging begonnen kan worden. Indien niet opnieuw door het aan houdende winterweer vertraging optreedt in het bouwschema van het nieuwe gemeentehuis, zal de eerste steenlegging plaats vinden op dins dag 22 april. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de plechtige handeling op 11 april te laten verrichten, maar door de vorst van de laatste maand is men achter geraakt op het bouwschema en werd de steenlegging in overleg met de aannemer elf dagen opgeschoven. Zoals bekend zal de eerste-steenleg- ging een van de laatste officiële han delingen zijn van het zittende ge meentebestuur, dat tijdens de raads vergadering van 28 april afscheid zal nemen. Op de eerste plaats bevatten de Overijsselse boerderijen over het algemeen te weinig woonruimte om een goede voorziening te kun nen bieden aan de vakantiegan gers. Daarnaast schatte men de verdiensten niet al te hoog in. Een ander argument om nee te zeggen was het feit, dat het juist in de zo merperiode erg druk is op de boer derij. De rompslomp, die vakantie gasten met zich meebrengen, kan men eigenlijk juist dan niet zo goed gebruiken. Overigens werd er aan de andere kant op gewezen, dat het goed zou zijn als pensiongasten een indruk zouden krijgen van het rei len en zeilen op een boerderij. Uit het oogpunt van public relations voor de landbouw leek dat de OLM- leden een goede zaak. Over de opvattingen van de ver schillende OLM-afdelingen rond het punt pensiongasten bracht voorzitter H. J. Slijkhuis maandag 3 maart verslag uit in het hoofdbe stuur van de landbouworganisatie. Nu de melkveehouderij, de var kenshouderij en de pluimveehou derij niet meer mogen groeien, zoekt de landbouw naar andere op lossingen. De provincie heeft 200.000 gulden beschikbaar gesteld om nieuwe mogelijkheden aan te zwendelen. Ook proefprojekten, die kosten op de boerderij kunnen besparen, komen voor die subsidie in aanmerking. Op het verlanglijst je van de landbouw komen projek ten voor als alternatieve teelten in Twente, viskweek door veehouders en goedkope stallenbouw. Op de in Rhenen gehouden Paas- veetentoonstelling werd in de ru briek vaarzen met 2 brede tanden een roodbonte vaars van slager Piet Brands getooid met de ere krans terwijl in de rubriek vaarzen met 4 brede tanden een le prijs werd toegekend aan een roodbonte vaars.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5