Problemen hoofdveld Blauw Wit groter dan aanvankelijk voorspeld Rode Kruis begint aan tweede telefooncirkel Een papieren hulde Holtens Nieuwsblad Deze week Schuldvraag voorlopig nog onduidelijk Boomfeestdag door vorst uitgesteld Invullen belasting formulier W% wi Spreekbeurt Jan Fransen Wereld gebedsdag Trainer u ontvangt een fraaie De problemen rond het hoofdveld van de voetbalver eniging Blauw Wit op het sportpark 't Vletgoor, blijken heel wat groter te zijn dan aanvankelijk werd gedacht. Dat is de uitkomst van een - nog niet openbaar - onder zoek dat op verzoek van Blauw Wit is ingesteld door de afdeling sportaccommoda ties van de N.S.F. Het hoofdveld van Blauw Wit werd vorig jaar officieel in gebruik geno men. Toen al was bekend dat de waterhuishouding op het veld mise rabel was. Bij de minste of geringste regenbui bleef er op gedeelten van het veld, met name aan de kant van de dug-out, water op het veld staan. Zowel architect (Grontmij) als uit voerder (Soweco) hebben steeds volgehouden dat de problemen ver oorzaakt werden door het gebruik van te zwaar onderhoudsmateriaal. Ook wethoudersportzaken Henny Rustebiel huldigde tot voor kort dit standpunt. Meerdere malen heeft hij, afgaande op de .informatie van deze twee instanties, in de sportcom- missie verklaard dat de waterhuis houding verbeterd zou worden door betere onluchting, bijvoorbeeld doormiddel van verticuleren van het veld. Naar zijn zeggen was aange toond dat onder de grasmat het veld „kurkdroog" was. Uit het rapport blijkt nu echter dat - wil het veld in de toekomst optimaal te gebruiken zijn - er op veertig centimeter onder de grasmat een drainage aangelegd moet worden om het overtollige water af te voe- Binnenkort zal het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Holten starten met een tweede telefooncirkel in Holten. De eerste telefooncirkel werd gestart in januari en draait nu acht weken. Het blijkt dat de tele fooncirkel ook in Holten voorziet in een grote behoefte. De deelnemers zijn bijzonder enthousiast. Er is nu voldoende ervaring opgedaan om uit te breiden met een tweede cirkel. Een telefooncirkel bestaat uit een groep mensen, die onder begeleiding van een vrij williger (st) er van het Rode Kruis iedere dag, ook tijdens de weekeinden en feestdagen, tele fonisch contact met elkaar heeft. Op een afgesproken tijdstip start de begeleid(st)er de cirkel door de eer ste deelnemer op te bellen. Vervol gens bellen de deelnemers elkaar op in de afgesproken volgorde. De laat ste deelnemer belt de begeleid(st)er, zodat deze weet dat iedereen in de cirkel is bereikt. Neemt iemand de telefoon niet op, dan wordt dit door gegeven aan de begeleid(st)er. Deze gaat na - eventueel door inschake ling van buren of familieleden - of er iets aan de hand is. Indien nodig wordt hulp ingeschakeld. De telefooncirkel biedt de deelne mers een regelmatig contact, veilig heid en gezelligheid onder het mot to: Alleen gaat het, samen gaat het beter. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij me vrouw. T. Dollekamp-Reinderink, Ericaweg 9, tel 6 10 71 en mevrouw W.A. Redeker-Radstake, Oude Die- peveenseweg 7, tel. 6 17 57. WÈÉk f Hamvraag zal zijn, wie voor de kos ten op moet draaien. Tijdens de commissie financiën, afgelopen dins dag, werden de eerste voorhoedege vechten al zichtbaar, toen de WD'- er Spijker zijn instemming onthield aan het voorstel geld beschikbaar te stellen voor de aanleg van een ver hard handbalveld en een atletiekac- commodatie op Meermanskamp, al vorens de tweede fase van 't Vlet goor was afgerond. Hij kreeg de overige commissieleden, die allen nauwe banden hebben met de voet- bal- en of handbalsport in Holten, niet mee. Wel waren de commissie leden eensluidend in hun verzoek aan het college om de Grontmij en Soweco duchtig aan de tand te voe len, zodat de schuldvraag boven wa ter komt. Vooralsnog rekent b en w er op dat de operatie de gemeente geen geld gaat kosten. Op poten Kind van de rekening is echter de voetbalvereniging Blauw Wit, die door het niet beschikbaar zijn van het hoofdveld ernstig gedupeerd wordt. „Dit gaat ons dik geld kos ten aldus voorzitter Gerrit Welink. „Alleen al aan reclamegelden mis sen wij door deze toestand jaarlijks zo'n twintigduizend gulden. Dat weegt niet op tegen de reductie die de gemeente ons geeft op de huur. Daarbij komt nog dat wij voor dit jaar een aantal toernooien hebben vastgesteld, zoals het Stratenvoet- baltoemooi en het toernooi ter gele genheid van ons twintigjarig bestaan op 24 mei. Wij hebben dan ook onmiddellijk na het bekend worden van de uitslag van het onderzoek een brief op poten geschreven naar het gemeentebestuur onmiddellijk 'aS: ,.-u Alles leek nog koek en ei tijdens de opening van het hoofdveld vorig jaar. Op de foto spelen wethouder Rustebiel en voorzitter Welink el kaar de bal toe. maatregelen te nemen, zodat het veld in mei weer bespeelbaar is, anders komen wij diep in de proble men". Ook de Sportcommissie heeft naar aanleiding van het rapport om zo spoedig mogelijke opheldering ge vraagd aan het college, waarop bij het ter perse gaan van dit artikel nog geen antwoord binnen was. Lachende derde bij dit alles zijn de vorige eigenaren van de landerijen waarop het sportpark 't Vletgoor is gerealiseerd. Van meet af aan heb ben zij gewaarschuwd voor de slech te structuur van het stuk grond, waar zich nu het hoofdveld bevind. „Het was vuile grond. Er wilde nooit wat op groeien, en er stond altijd water. Meerdere malen hebben wij met be hulp van andere trekkers, onze trek ker uit de prut moeten trekken. Toen ze bij de aanleg, ook nog eens grond gingen afgraven in plaats van opbrengen, was het een bekeken zaak: dat zou nooit wat worden. En nu zitten ze met de gebakken pe ren". Voor het eerst in haar dertigjarig bestaan heeft het Landelijk Comit'e Nationale Boomfeestdag zich ge noodzaakt gezien de viering van de Boomfeestdag uit te stellen. De vie ring stond gepland voor woendag 12 maart aanstaande. Reden is de aan houdende strenge vorst, die het on mogelijk maakt bomen te planten. De landelijke viering in Bergen op Zoom is verschoven naar donderdag 10 april. De eerste boom wordt ge plant door de minister van Land bouw en Visserij, is. G.J.M. Braks. Op welke datum de Holtense boom feestdag nu zal worden gehouden, is bij het ter perse gaan van dit bericht nog niet bekend, aangezien hierover eerst overleg gepleegd moet worden met de directeuren van de basisscho len. Dit jaar zal het Boomplantfeest in Holten overigens een ander karakter dragen dan in voorgaande jaren, doordat de gemeente niet meer be schikt over grote inplantpercelen. De laatste, bij het sportpark 't Vlet goor, werd vorig jaar tijdens Boom feestdag volgeplant. Nu zal er per school een aantal boompjes worden ingeplant, verdeeld over verschil lende lokaties in het dorp. Op Woensdag 12 maart zal onder- wijsspecialist van de WD, Jan Fran sen, een spreekbeurt vervullen in Holten. De spreekbeurt stond eerder gepland voor 24 februari, maar kon door de onverwachte dood van mi nister Rietkerk geen doorgang vin den. De bijeenkomst wordt gehouden in café-rest. Vosman en begint om 20.00 uur. Koud, maar toch hartverwarmend was de hulde die zaterdagmiddag de Holtense elfstedentocht-rijders op ijsbaan De Noordpool in ont vangst mochten nemen van het bestuur van de Noordpool, wethouder Sportzaken Rustebiel namens het gemeentebestuur en het schaats mijnend publiek. De boerenkapel van HMV was achter de warme ka chel vandaan gekomen om de hulde muzikale luister bij te zetten. Attente lezers zullen zes schaatsers op de foto ontdekken, in willekeu rige volgorde: P. Visser, J. Krieger, J. Krooshof, W, Beldman, G. Kolk man en HJ. Heuvelmans, terwijl er toch negen heldhaftigen de Toch der Tochten hebben mesgereden. Tekenleraar T.G. Lukkien, moest wegens verplichtingen elders de huldiging laten vobr wat het was (hij was trouwens, evenals Pieter Visser al eerder deze week muzikaal gehuldigd door HMV). Voor de twee overige schaatscracks was een andere reden niet op de huldiging te verschijnen. U raad het al: zij behoorden tot het leger van de zwartrijders. Zelfs hun namen wilden zij niet in de krant vermeid zien. Niet terecht, vinden wij, want evenals de zeven rijders met een officieel startbewijs, hebben ook zij twee honderd lange kilometers het uiterste van zichzelf gevergd. Dus Markvoort en Tuitert, bij deze een papieren hulde! Met uitzondering van Wim Beldman, die bij Dokkum moest afhaken, hebben de Holtense deelnemers de tocht zonder al te veel problemen volbracht. De routiniers. Heuvelmans, Krooshof en Kolkman, verleiden dat de tocht vorig jaar voor hen zwaarder was geweest. Toen^^en zij bijna kapot aan de eindstreep op de Bonkevaart. Dit jaar hadde-'ie nog genoeg reserve over. oodr^3' Evenais de „groentjes" op deze tocht, waren zij opnieuw onfj(Jbac indruk gekomen van het enthousiasme van het publiekyiiét vo"r fi deel de charme uitmaakt van de Elfstendentocht. Maar tiei beh^igrijk- ste reden om deel te nemen was voor allen: kijken waarna grazen lig gen. Héél ver, vinden wij. Ieder jaar blijken de aangiftebiljet ten voor de inkomstenbelasting weer de nodige vragen op te roepen. Daarom organiseert de Holtense F.N.V.-afdelmg ook dit jaar weer een avond waarop men kosteloos zijn biljet door speciaal hiervoor op geleide F.N.V.-leden kan laten in vullen. Dit jaar zal dat zijn op maandag 17 maart vanaf 19.00 uur bij café-rest. Vosman. Men wordt verzocht alle informatie betreffende het inkomen 1985 - zoals jaaropgaven, giro-, bank- en spaarrekeningen, nota's e.d. - mee te brengen. Opgave voor deze gratis F.N.V-belastingservice kan geschieden bij K. Reitsma, tel. 6 28 06 en J. Calkhoven, tel. 6 33 51. Aanstaande vrijdag (7 maart) zal in bejaardencentrum Diessenplas een bijeenkomst worden gehouden in het kader van de Wereldgebedsdag 1986, waaraan medewerldng wordt verleend door het Nederlands Her vormd kerkkoor onder leiding van J. op den Dries. Het thema van de Wereldgebedsdag komt uit Australië en luidt „Kies dan het leven". In een gebedslithurgie weten de gelovigen zich verbonden met mensen van verschillende ras sen, culturen en tradities uit plm. 180 landen om op die manier hoop en zorg, vreugde en verdriet, moge lijkheden en noden te delen. Zo kan er inspiratie opgedaan worden om gaven en talenten in dient van elkaar en de samenleving te stellen. De bijeenkomst begint om 19.00 Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen zal Eddy Haf kamp de selectie van s.v. Hol ten onderzijn hoede nemen. In het Holtens nieuwsblad een nadere kennismaking met de nieuwe man in de dug-out van Meermanskamp. Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 ,tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuws Als abonnee bent u daarvan verzekerd. aOChlI188 0p^88ft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee v Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Holtens Nieuwsblad Donderdag 6 maart 1986 - 39e jaargang - nr. 10 Abonnementsprijs f 35.25. Losse nummers 80 cent. Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij VanderLoeJJBV in samenwerking met de stichting ,jHoltens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1