„Ik vertrouw erop dat ik ze kan motiveren Tennisclub op zoek naar nieuwe aanwas D.G. Franken Müler/Van Heek starten seizoen HOLTENS NIEUWSBLAD Raedtskelder doet aan klantenbinding HOLTENS NIEUWSBLAD Ada Harris THC viert lustrum met receptie en feest voor f 10.- naar 12 voorzitter Bergruiters DONDERDAG 6 MAART 1986 Ooit een voetbaltrainer ont moet die niet vol goede be doelingen bij een nieuwe club begon? Natuurlijk niet. Ieder een heeft er zin in, ziet goede mogelijkheden met de selec tie en gaat vol vertrouwen de competitie in. Dat geldt ook voor de 32-jarige Deventer- naar Eddy Hafkamp, de nieu we trainer van Holten. Maar je merkt aan alles dat Haf kamp extra gemotiveerd is om er iets moois van te maken. Zijn eerste KNVB- club, een accommodatie waar hij zijn vingers bij aflikt en een actief bestuur dat hem ruggesteunt. Geen wonder dat hij vol overgave over zijn plannen in Holten vertelt. „Ik vertrouw erop dat ik ze kan motiveren". Een kennisma- Het telefoontje van Holten-voorzit ter Jan Kurz, waarin deze de aanstel ling bevestigde, is in huize Hafkamp aan de Eerste Weerdsweg in Deven ter juichend ontvangen. Met CJV'- ers-trainer Joop Janssen, die vol gend jaar naar Be Quick Zutphen gaat, was Eddy Hafkamp nog in de race. „Eigenlijk was ik niet van plan ergens te solliciteren", vertelt de Deventer trainer. „In goed overleg met het bestuur van WWV had ik be sloten om daar te stoppen. Zij wilden nog drie jaar met mij doorgaan, maar dat vond ik te lang. Wat dat betreft ben ik te ambitieus voor de onderaf deling. Ik heb toen rustig de ontwik kelingen afgewacht en was desnoods een jaartje gestopt. Maar toen Hol ten contact opnam was ik meteen enthousiast". De eerste kennismaking van Eddy Hafkamp met het Holtense voetbal dateert alweer van jaren her toen hij als speler van Helios voor een beker wedstrijd in Holten moest aantre den. De eersteklasser uit Deventer dacht een makkelijke middag te heb ben, maar speelde maar ternauwer nood met 1-1 gelijk waarna Helios met strafschoppen won. Ook herin nert hij zich nog een competitiewed strijd een paar jaar later. Zijn nieuwe aanvoerder Henk Warrink was toen ook al van de partij en moest toen toezien hoe Hafkamp doelpuntte na dat hij de bal met de hand had meegenomen. Iedereen had het ge zien behalve de scheidsrechter. Momenten uit een rijk voetbalverle den waarin de nieuwe trainer van Holten dertien jaar lang in het eerste van Helios voetbalde. Nu speelt hij nog in het zaterdagelftal van die club. Iets waarmee hij (mede op aandrang van het Holtense bestuur, maar vooral voor zijn vrouw Her- mien en de kinderen Olaf en Sheila volgend seizoen zal stoppen. „Ik heb het altijd van mijn goede wedstrijd mentaliteit moeten hebben. Een ka raktervoetballer ja. De mindere techniek compenseerde ik met hard werken. Dat vind je natuurlijk terug in mijn manier van trainen. Iedereen zal zich moeten waarmaken waarbij' de gevestigde orde niet wordt ont zien. Spelers kunnen bij mij niet op hun oude roem teren". Ambitie In zijn Helios-tijd leerde Eddy Haf kamp veel van de Apeldoomse trai ner Chris Hanskamp. Die adviseerde hem ook de trainerscursus te volgen.. Nog steeds gaat hij regelmatig op be zoek bij zijn vroegere leermeester en van hem kreeg hij meteen na zijn aanstelling bij Holten een bos rode rozen met een zwart lint erom. Bij HeÜos trainde hij in die tijd allerlei elftallen en liep hij ook stage voor het Oefenmeester UI- en het Oefen- meester II-diploma. Maar Hafkamp wilde hoofdtrainer worden en WWV bood hem die gelegenheid. De ambi tie waarmee hij bij die onderafde- hngsclub aan de slag ging leverde hem meteen het eerste seizoen het kampioenschap op. Frustrerend daar was echter het grote verloop wanneer de resultaten even wat minder waren. „Ik kan me niet indenken dat er één trainer is die het niets doet wanneer hij verliest. Vorig seizoen hadden we nog kans op het kampioenschap, maar verloren we bij Witkampers erg ongelukkig met 7-0. Daar heb ik dan erg veel moeite mee. Ik kan er niet tegen wanneer supporters dan de spelers gaan afkatten. Op mij mogen ze kritiek hebben, daar wordt ik voor betaald. En ik zal ook best wel eens fouten maken. Maar ik ben niet van plan om bij een wissel eerst het hele veld rond te lopen om iedereen te vragen wie ik er het best uit kan halen. Ik ben ervoor aange steld, dus beslis ik". „Tijdens de training en de wedstrijd sta ik ook boven de groep. Daarna ben ik een van hen en doe ik net zo gezellig mee. Dan ben ik gewoon Eddy Hafkamp en vertel een leuke mop. Wat dat betreft ben ik echt een verenigingsmens. Bij Helios en Hoewel enkele concurrenten het lie ten afweten en de zijspannen in een bijprogramma reden, hebben Au gust Müller en Henk van Heek voor zichtig het seizoen geopend. Op een hardbevroren baan in Ste- venshoek wisten zij in de eerste manche overtuigend beslag te leg gen op de eerste plaats, maar dat stelde gezien het deelenemersveld nog niet zoveel voor. Iedereen kijkt de kat nog even uit de boom. De tweede manche had het Holtens- De ereleden, mevrouw Vegter, mevrouw Nagelhout en de heer Vegter feliciteren het bestuur van de Ten nisclub Holten met het derde lustrum. In Irene kwamen de leden van de H.V.G. Ora et Labora donderdag avond bijeen om te luisteren naar een causerie van mevrouw Hiddink uit Lochem, die voordroeg uit het boek „Bloemen voor Ada Harris" van Paul Gallico. De Londense werkster Ada Harris heeft per dag vijf werkhuizen bij de high society. Eens wordt zij verliefd op een schitterende jurk van Dior. Daar gaat zij voor werken. Binnen twee j aar heeft zij een ticket naar Pa rijs bij eengespaard, plus het bedrag voor de jurk. Met veel moeite wordt ze toegelaten op de show van Dior. Nadat ze de japon eindelijk in bezit heeft gekregen, krijgt ze veel teleur stelling te verwerken. WWV is het altijd erg gezellig en wat ik nu zo heb meegemaakt lukt dat in Holten ook wel. Het Holtense volk ligt mij wel. In zo'n hechte gemeen schap is het fijn om te werken". Motivatie De afspraken die Hafkamp met het bestuur van Holten heeft gemaakt betekenen dat hij een groot deel van zijn tijd op sportpark Meermans kamp zal doorbrengen. Dinsdags be gint hij met een training voor vier keepers, waarna twee keer ander half uur met twee groepen wordt gewerkt. Die verdeling in twee se- lectiegroepen staat ook op het vrij dagse trainingsschema. Bovendien zal de Deventer trainer zich regel matig bij wedstrijden van het twee de, derde en de jeugd laten zien. „Daar heb ik geen enkel probleem mee. Op de trainingsavonden ben ik toch in Holten en dan maakt het me niet uit of het wat later wordt. Ik ben ook niet zo'n contractspeller die pre cies zijn uren volmaakt. Ik wil een kerngroep van zestien man voor het eerste en tweede vaststellen en een tweede groep van eveneens zestien spelers voor het tweede en derde. Ik heb gehoord dat er enkele talentvol le spelers uit de A-jeugd overkomen, dus dan kan ik met een brede selectie werken". „Het is heel belangrijk dat ook de rest van de seniorengroep aandacht krijgt en wat dat betreft heb ik bij Holten een prima organisatie aange troffen. Ik zal dan ook steeds de thuiswedstrijden van het tweede volgen en zoveel mogelijk wedstrij den van het derde en de A-jeugd gaan bekijken. Pas dan kun je een rechtvaardig oordeel over iemand vellen en het is heel belangrijk voor de motivatie in de groep dat die jongens weten dat ze ook aandacht krijgen. Ik heb er echt vertrouwen in dat we hier samen iets leuks kunnen opbouwen. Je merkt dat iedereen hier met de club bezig is en dat is heel belangrijk". L'Italiana in Algeri opera van Gioacchino Rossini, te zien in De Hagen Cultureel Centrum Almelo Plaatsbespreken 05490-11260 /Rijssense duo weer kopstart en re den onbedreigd op kop tot dat de ketting er af liep; vermoedelijk een kleine kinderziekte bij de nieuwe Honda van 1986, wat snel verholpen kan worden. Verder was August bij zonder te spreken voer de rijcapaci- teiten van de nieuwe combinatie. Over veertien dagen in Halle zal het zeker meer strijd geven en op 23 maart aanstaande op de Zuurberg, voor eigen publiek in Holten, zal tijdens de eerste kampioens-cross de strijd pas echt losbranden. Pleuni Touw Topgirls Hoe vergaat het een vrouw die carrière wil maken en i wil komen? Een komedie met een bittere ondertoon. 20.00 uur Toegang 19,50 CJP/Pas 65 17,50 Deelder spreekt Neerland's enige echte 'aucteur' die z'n lijfspreuk 'beter opbran den dan uitdoven' met kracht zal hard-maken. 20.00 uur Toegang 17,50 CJP/Pas 65 15.00 Piet Bambergen - John Leddy Goeie Buren Dat schept verplichtingen. John Leddy als, fors overspelige, taxi chauffeur en de heer Banibeigen als behulpzame buurman. Dat wordt geen lachen, dat IS lachen 20.00 uur Toegang 19,50 CJP/Pas 65 17,50 Opera Forum L'Italiana in Algeri Een van de populairste opera's van Rossini. Isabella en Lindoro ontsnappen middels komische situaties aan Mustapha, de bey van Algiers. Met Jan Alofs, Ans Phillipo en Henk Kreukniet. Regie: Vittorio Patanè. 20.00 uur Toegang/20,00 CJP/Pas 65 15,00 Ze leent de jurk uit aan een actrice, die het kledingstuk terugbrengt met een onherstelbare brandplek. Tot haar grote verrassing krijgt ze die dag een grote doos van Dior uit Parijs met een prachtig boeket bloe men, waarop staat „Ada, bedankt voor je vriendschap". Dan ontdekt ze dat vriendschap boven een mooie jurk gaat. Mevrouw Hiddink bracht het boek op een schitterende manier ten tone le. H.V.G. Ora et Labora komt weer bij een op 13 maart. Dan wordt de avond verzorgd door de wijkverple ging. Tegen inlevering van deze bon aan de kassa van De Hagen betaalt u slechts voor een voorstelling naar keuze. Met een informele receptie, zater dagmiddag in het eigen clubhuis op Meermanskamp, gevolgd door feest avond voor de oudere leden en ko mende zaterdag een feest voor de jeugdleden, heeft de Tennisclub Holten het vijftienjarig bestaan her dacht. Het bestuur, met aan het hoofd de onlangs tot voorzitter gekozen Han Kempers, kon de felicitaties in ont vangst nemen van o.a. de wethouder Sportzaken Henny Rustebiel, het dagelijks bestuur van de Sportcom- missie, en bestuursleden van ver schillende collega-sportverenigin gen uit Holten. Bijzonder verguld was het bestuur van TCH met de aanwezigheid van de ereleden en oprichters van de club, mevrouw Nagelhout en het echtpaar Vegter. Voorzitter Kempers verklaarde in zijn toespraak, dat weliswaar het lustum aanleiding was voor de infor mele receptie* maar dat het tevens een goede gelegenheid was om met collega bestuurders van gedachten te wisselen in een andere omgeving dan van achter de bestuurstafel. Naast tal van bloemstukken en ca- deau's onder couvert kreeg voorzit ter Kempers namens de hockeyclub Holten - die ontsproten is uit initia tief van enkele leden van de Tennis club - door voorzitter John Rein- hardt een ludieke bril met verlich ting aangeboden, als voorloper op de lichtinstallatie die dit jaar door de tennisclub zal worden geïnstalleerd op het tennispark. Reinhardt bena drukte in zijn humoristische speech de verbondenheid van de hockey club met de tennisclub. De Tennisclub Holten heeft in totaal 425 leden, waarvan 125 jeugdleden. Ondanks de verheugende aanwas van het aantal jeugdleden, is er bin nen de vereniging een discussie op gang gekomen over de aandacht die aan het jeugdtennis wordt besteed. Enerzijds kan een club slechts voort bestaan als er voldoende aanwas „van onderop" is, anderzijds ver trekken goede jeugdspelers al gauw naar verenigingen die op compititie- niveau hoger op de ladder staan, terwijl ook door studie buiten Hol ten het ontbreken van aantal goede jeudledenen voor de competitie tel kens weer problemen oplevert. Zonder de aandacht voor het jeugd tennis teniet te doen, wil het bestuur van TCH zich dit jaar dan ook wat meer gaan richten op de wat oudere sportieve Holtenaren, zo in de leef tijd rond de dertig jaar. Daarbij wordt ingehaakt op de landelijke actie: Sport doet je goed. Gedacht wordt vooral aan diegenen die bij andere sporten, zoals bijvoorbeeld voetbal, niet meer aan de bak ko men, maar nog wel hun conditie op peil willen houden, waarvoor tennis een uitstekende mogelijkheid is. Tot op hoge leeftijd (er zijn tennissers van zeventig jaar en ouder) kan men nog een aardig balletje meeslaan. Op de onlangs gehouden jaarverga dering van de rijvereniging De Berg ruiters is een bestuurswijziging tot stand gekomen. Na twaalf jaar actie ve zitting in het bestuur, trad Dirk Aaftink af. Dries Willems, die afge lopen jaar ad interim het voorzitter schap vervulde, verruilde zijn func tie voor die van bestuurslid. Hiermee kwam de post van voorzit ter vrij. Met algemene stemmen werd D.G. Franken door de verga dering gekozen tot tot voorzitter. Het bestuur van de vereniging is nu als volgt samengesteld: voorzitter D.G. Franken, vice voorzitter W.H. Mulder, secretaresse mej. E. Wille- mink, penningmeester H. A. Kuiper, J.H Huiskamp en H.J. Willems lid. Alle correspondentie dient gericht worden aan L.R. de Bergruiters, Postbus 34, 7450 AA Holten. Het café-/petit restaurant De Raedtskelder aan de Kerkstraat staat sinds kort onder nieuwe leiding van mevrouw P.B. Rietberg, en niet - zoals enige weken stond vermeld - van de heer Hagting, die zich op het laatste moment heeft teruggetrok ken. Mevrouw Rietberg heeft het plan om van de Raedtsklelder een trefpunt te maken dat beantwoordt aan de ver langens van velen. Geen alles over stemmende muziek, geen psychede lische lichteffecten, maar een be schaafde gelegenheid, waar een ie der kan binnenlopen, onder meer voor een vakkundig getapt goed glas bier- of zomaar voor een kop koffie. Mevr. Rietberg: „Het moet een sfeervol gebeuren worden waar ie dereen, man of vrouw, met genoe gen kan verblijven". Dat de exploi- tante ook zeer inventief is, bewijzen haar plannen met de Raedtskelder. Zo ligt het onder meer in haar be doeling om tijdens de donderdagse winkelavonden 's avonds van 20.00 tot 21.00 uur het bier voor slechts één gulden aan te bieden. Binnen enkele weken zal men een maal in de veertien dagen live-mu- ziek aantreffen op zaterdagavond. Daarvoor zal een klein dansvloertje worden aangelegd. Ook zullen op een terras zitjes worden geplaatst waar men straks de dorst kan lessen met het zicht op het nieuwe gemeen tehuis. De prijzen in de Raedtskelder zijn redelijk te noemen. Buiten het seizoen is het caf'e ge opend vanaf 16.00 uur; tijdens het seizoen vanaf 11.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11