BCH senioren kampioen Badmintontitels voor P. Eysink en B. Vroom Afslanken is niet zo moeilijk als het lijkt Schakers voorlopig nog op achterstand Plattelandsvrouwen kregen uitleg over begroting gemeente MODESHOW Schieten Jubileum Sporthal HOPPE BELLS BOTTEL! ER'S WIJN WENK SLIJTERIJ WIJNHANDEL VRUGGINK onze voorjaars DONDERDAG 27 FEBRUARI 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 'EK.UYPE! ggi (fÖi'HfC m Nu, zult u zeggen, dat is wel zo'n beetje hèt belangrijk ste. En gelijk heeft u. Maar u zult het vast niet erg vinden, als u voor die scherpe prijs er ook nog eens een prima adviesje bij krijgt En dat u echt volop keus heeft U vraagt maar. Aan wie? Aan uw Gulle Bottelier, natuurlijk. l'l-RHEIRA I'ORT.RUBY OFTAWNV NU BOOMSMA BEERENBl'RG NU PA.) UT 1985 ENTRE-DEUX- MERS A.C. Jong en wit maar met alle kenmerken van goedgerijpte wijn. Fris en fruitig. Nu 5,45.2 flessen voor slechts 10,00. Stationsstraat 10, Holten. TeL 05483 - 61375. SCHERP GEPRIJSD EN ADVIES TOE. AL DEZE AM8I KRINGEN ZIJN COmMP Ml (NU WRI Mis EEN VERRASSENDE KIJK OP MOOIE MODE Noteert u vast: wordt gehouden op ZATERDAG 22 MAART A.S. hIJSSEN Een groot deelnemersveld dat van heinde en verre naar Hol ten was gekomen, heeft afge lopen zaterdag gestreden om de titels die er te verdienen waren op het C-toemooi van de Badmintonclub Holten. De wedstrijdleiding, in handen van Jan Jacobs, daarbij geas sisteerd door zijn echtgenote Ans en zoon John, zorgde voor een soepele afwerking van de ongeveer 90 partijen. In het dames enkelspel veegde Petra Eysink in de finale iets te gemakke lijk de baan aan met Jaqueline Blin kers uit Heteren. Bij de heren was het wat spannender. Hier was het vooral de geselecteerde district] eugd die de dienst uitmaakte met als uit eindelijke winnaar Bas Vroom die tegen de verwachting in toch nog drie games nodig had tegen André Bouw. Van de Holtenaren wist Eddie Wille- mink met knap spel tot de derde ron de te komen, waarin André Bouw hem na drie games een halt toeriep. Pieter Aarsen stuitte in de eerste ronde meteen op de latere winnaar, Bas Vroom, die hij zeer goed tegen spel bood. Maar zoals te verwachten viel, bleek het vechten te zijn tegen de bekende bierkaai. Sytze Meinsma en Hans Zuethoff sneuvelden ook in de eerste ronde van het heren dub belspel. Gea Beldman vormde in het dames dubbelspel een koppel met Mirjam Voogd uit Deventer; zij eindigden als tweede in hun poule van drie. Sa men met Holten-trainer Harry Pe ters wist zij de eerste ronde van het gemengd dubbelspel niet te overle ven, iets wat Eddie Willemink en Pieter Aarsen wel lukte bij de heren, maar toen was het ook voor hen ge beurd. Na een lange, maar gezellige bad- mintondag mocht voorzitter Gerrit de Roos tegen half acht de prijzen uitreiken. Rest nog te vermelden, dat de finale in het heren dubbelspel wegens tijdsgebrek niet meer ge speeld kon worden en dat de eerste plaats in overleg met de tegenstan ders werd toebedeeld aan Bas Vroom en Arno Jansen wegens een beter game-gemiddelde. De uitslagen waren: H.E.: 1. Bas Vroom (BC Dynamo); 2. Andr'e Bouw (ZBC). D.E.: 1. Petra Eysink (HPV); 2. Ja queline Blinkers (BC Jarino). H.D.: 1. Bas Vroom/Amo Jansen (BC Dynamo); 2. Tjerk de Vries- /Paul Veeger (ZBC). D.D.: 1. Inge Meyer (BC Wik)/Petra Eysink (HPV); 2. A. Snijder/W. van Motman (Hanze 83). G.D. 1. Flora vHessen/Paul Veeger (ZBC); 2. Jaqueline Blinkers/A. Sül- ter (BC Jarino). Met veel voldoening sluiten dertien dames deze week htm afslankcurus bij fitness-centrum De Haan in Goor af. Gezamenlijk zijn deze dames het totale gewicht van een volwasssen persoon (73 kg) afgevallen. Begin december is in het fitness centrum een afslankcursus gestart. Het doel van de cursus houdt in dat men drie maal per week op een lestijd naar eigen keuze oefeningen komt verrichten om de stofwisseling te activeren, terwijl eenmaal per week een diëtiste aanwezig is die voor ieder persoonlijk het dieet sa menstelt en aanpast. Deze unieke combinatie van bewegen en dieet heeft er voor gezorgd dat deze groep dames in korte tijd zoveel zijn afge vallen. „De dames voelen zich nu een stuk prettiger", vertelt sportleraar Roel de Haan, die de dames tijdens de oe feningen persoonlijk begeleidt. „Het is niet alleen maar een dieet, maar ook het activeren van lichaam. Bij de een zijn dat de buikspieren, en bij de Het derde team van de schaak club Holten heeft in de belangrijke wedstrijd tegen mede-koploper Rijssen n een (voorlopige) 3-2 ach terstand opgelopen. De partij van Gerrit Luggenhorst, die is afgebro ken, moet hier de beslissing gaan brengen. Het ziet er naar uit dat Gerrit een pion gaat veroveren, maar of dat voldoende is om de par tij te winnen is twijfelachtig. De meest waarschijnlijke uitslag is 3'A - 2Vï in het voordeel van de Rijs- senaren. Philip E ij zin ga speelde een beke ken partij door de zaken gecompli ceerd te houden met als gevolg dat zijn tegenstander steeds meer in tijdnood kwam en uiteindelijk fou ten ging maken. Geert Stevens gaat steeds beter spelen, met fijne positionele zetjes verbeterde hij zijn stelling stap voor stap om ten slotte beslissend toe te slaan. Jaap Schipper verrekende zich helaas, waardoor een mogelijk winnende combinatie een verliezende combi natie werd. Jan ten Velde kon stuk verlies niet vermijden en moest op het eind van de avond constateren dat met een stuk achter zijn stel ling niet meer te verdedigen was. Jan-Erik Jansen verloor al spoedig twee stukken en kon in totaal ver loren stelling opgeven. Het eerste schaakteam heeft re vanche kunnen nemen voor de ne derlaag die eerder dit seizoen tegen Almelo Hl werd geleden. Dick van der Knaap schoof zijn tegenstan der van het bord op de van hem be kende wijze, Ton van Oijen gaf de winst niet meer uit handen na een fout van zijn tegenstander en Joep Middelink bracht zoveel dreiging en de stelling dat zijn tegenstander het niet meer zag zitten. De andere spelers (Jan Scheperman, Erik Gervedink Nijhuis, Henri ten Brin- ke, Dinant van Beek en Henk van Beek) kwamen alle remise overeen met hun tegenstander, dikwijl pas na een lange en boeiende strijd. Einduitslag Almelo IH-Holten I 2Vt-5^. ander de bil- en of beenspieren. Vanwege het grote succes, start het fitnesscentrum Sportschool De Haan zaterdag 1 maart aanstaande een nieuwe cursus van twaalf weken. Deelname voor deze cursus staat open voor heren en dames. Opgave zaterdag om 11.30 uur voor de dië tiste, die ook alle informatie zal verstrekken. Telefonisch kan men inlichtingen verkrijgen op teL 05470-7 60 70. Programma Sporthal 't Mossink voor de week van 1 maart 1986 tot en met 7 maart 1986 Zaterdag 10.00-12.00 Blauw-Wit 12.00-15.00 NHV 20.00-21.00 zaalvoetbalteam Hol- terbroek 21.00-22.00 Schotman Zondag 09.00-10.00 s.v. Holten-11 10.00-1130 s.v. Holten-4 12.00-15.15 NHV Maandag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.30-18.00 gemeentepersoneel 18.30-23.00 badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. voetbal 17.00-22.15 Mintonette 22.15-23,15 Blauw-Wit instruktlelokaal: 19.00-20.30 Schei- degger Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-22.30 badmintonclub Holten Donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.30 s.v. Holten, All Stars instruktlelokaal: 19.00-20.30 Schei- degger Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.00 Mintonette De leden van de afdeling Holten van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen hebben een kijkje kunnen nemen in het huishoudboek- Voor het eerst in haar bijna 10- jarig bestaan heeft de BCH een kampioensteam bij de senioren in haar gelederen. Hiervoor verant woordelijk was team 1, dat zo doende Holter badmintonhistorie schreef. Tegen Deventer 4 werd met 7-1 gewonnen, terwijl een ge lijkspel voldoende was geweest om de titel in de wacht te slepen. Naast het kampioenschap van de jeugd is de promotie naar de 2e klasse een welkome verrassing in dit jubileumjaar. Het derde team behaalde eindelijk weer eens een winstpuntje, wat voor het tweede en zesde team ditmaal niet was weggelegd. Holten 1 - Deventer 4 De centrale rol was deze keer die welke Gea Beldman vervulde, 's Morgens opbellen, dat de griep haar had geveld en 's avonds letter lijk en figuurlijk opgepept op de baan staan om het zo belangrijke vierde punt binnen te slepen. Over mentaliteit gesproken! De enkel spelen werden vrij eenvoudig in winst omgezet, ondanks de merk baar aanwezige nervositeit aan Holter zijde. Alleen Gea vond het nodig de vaste toeschouwers extra in spanning te laten door de eerste Bij de in zaal Vosman door de Schietvereniging De Eendracht om het clubkampioenschap gehouden wedstrijd waren de uitslagen als volgt: Luchtgeweer: Klasse A: 1. Dick Jansen 800 p.; 2. G. Koopman 169 p. (4x10); 3. E. J. Grootentraast 169 p. (3x10); 4. Wim Paalman 153 p. Klasse B: 1. Bert Wierbos 165 p.; 2. Bets Paalman 152 p.; 3. D. J. Nijen- dijk 150 p.; 4. A. Paalman 144 p.; 5. G. J. Sluiter 118 p. Klasse C: 1. G. J. van Aefst 105 p. Luchtpistool: Open klasse: 1. Ab. Bieleman 141 p. Op twaalf september zal ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van sporthal 't Mossink een „Superstar competitie" worden georganiseerd, waarvoor de deelname zal worden gevraagd van vertegenwoordigers van alle sportverenigingen in Hol ten. game met ruime cijfers te verliezen, waarna zij echter duidelijk orde op zaken stelde. Bloemen waren er toen van bestuur, trainer en team 4. Van de resterende partijen ging al leen de mixed van Gea en Pieter verloren. Eindstand: 7-1. Lettele 1 - Holten 2 Nog nagenietend van de onver wachte overwinning tegen Hasselt toog het nu complete 2de team naar Lettele, één van de tegenstan ders waarvan gewonnen moest kunnen worden. Jawel, eigenlijk wel dus. Maar eens te meer bleek, dat de beer wel eerst geschoten moet worden, voordat de huid kan worden verkocht. Lettele hield de twee wedstrijdpunten mooi in ei gen huis. Alleen Gerrit de Roos wist alle speltypen te winnen, al of niet ter zijde of in de weg gestaan (Wat een zelfkennis, Theo!), het geen 3 punten opleverde. En dat was het, 5-3 voor Lettele was het wat trieste resultaat. Holten 3 - Trefzeker 4 Het derde stond na de enkelspe- mes. Ton ter Broeke kwam iets te kort en verloor zijn single. De heren verloren hun dubbel, maar de da mes deden het gelukkig beter. Op de strategie voor het gemengddub- belspel moet team 3 nog maar eens flink oefenen om hierbij voortaan meer succes te kunnen boeken. Eindstand: 4-4. Phoenix 8 Holten 6 Terwijl de eerste toeschouwers zich reeds bij de sporthal verzamel den voor het Los-Vast spektakel, vertrok het zesde vandaar in een ijzige vrieskou naar Kampen. Bert Postma kreeg daar als koude dou che van Edrie van Dijk een 15-0,15- 0 nederlaag aan z'n broek. Frits Re- deker trof een wel èrg sterke inval ler (sommige verenigingen trekken zomaar „een blik" open). Hij ver loor met iets betere cijfers. Dini van de Vrede begon goed tegen Riet Verstraete (12-11), maar toen was de koek op. Roele had weer eens drie games nodig om te verliezen; tegen Dinie Meyberg werd het 7-11, 11-4 en 11-3. Na deze uitslagen te len voor het eerst in deze competi- hebben gezien, zal het geen verba tte op een 3-1 voorsprong. De da- zing wekken dat alle dubbelspelen mes Diny Wegstapel en Ivonne Ha- door Phoenix werden gewonnen, nenburg kenden geen pardon met Eindstand: 8-0. him tegenstanders. Harrie Menk- hort moest er harder voor „knok- Het trotse kampioensteam van de ken", maar won tenslotte in drie ga- Badmintonclub Holten. je van de gemeente Holten, ofwel de begroting. De heren De Blaauw van de afde ling Algemene Zaken en Vuuregge van de afdeling Financiën vertelden de dames wat er zoal komt kijken bij het opstellen van de begroting. Zo zijn er allerlei door het rijk opgeleg de regels, waaraan moet worden voldaan. In feite zijn de beleidsamb tenaren op het gemeentehuis er het hele jaar mee bezig om de begroting sluitend te krijgen. De heer De Blaauw ging verder in op het Streekplan en de ruimtelijke ordening. Uit zijn betoog bleek, dat Holten niet meer mag groeien dan de natuurlijke groei. Het aantal te bou wen woningen wordt toegewezen. Hierover heeft de gemeente weinig te zeggen. Verder vertelde hij dat de gemeente niet zelf mag beslissen waar wel of niet gebouwd gaat wor den. Ook het indienen van een be- zwaarsachrift kwam aan de orde en de betrokkenheid van de burger bij het bestemmingsplan. Volgens de heer De Blaauw moeten de inwoners niet te snel zeggen: met dat bestem mingsplan hebben wij niets te maken. In de pauze konden schriftelijke vra gen worden ingediend die nadien door beide heren werden beant woord. Als dank voor hun duidelijke uiteenzetting van deze moeilijke on derwerpen kregen de gemeente ambtenaren een attentie aangebo den uit handen van de presidente van de NBvP, mevrouw Wibbelink. De volgende koffieochtend is op 19 maart met de vereniging voor doven en slechthorenden. Op 20 maart wordt een avondbijeenkomst ge houden in het Bonte Paard in Dijker- hoek met als onderwerp Agra hulp.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9