ramma MAC is voor dit jaar rond Reanimatiecursus succesvol afgesloten Haarschool kampioen schaatswedstrijden CDA begonnen aan verkiezingscampagne Echtpaar Klein Onstenk zestig jaar getrouwd N.P.B. wijzigt naam afdeling Derde lustrum van Postzegelruilbeurs C.F.B'leden leerden over de Sabbath Koffie met cabaret Biljarten Jaarfeest HOLTENS NIEUWSBLAD In de in het clubhuis De Biester gehouden jaarvergadering heeft de M.A.C. „De Holterberg" voor het komende seizoen weer een aantrekke lijk en zeer gevarieerd programma vastgesteld. Dat komende seizoen staat al vlak voor de startlijn want op zaterdag 1 maart wordt voor de 40ste keer de MAC-voorjaarsrit (Enduro) verreden die meetelt voor het Ned. Kampioenschap. Er hebben zich voor deze rit ruim 250 rijders inge schreven waaronder bijna alle bekende coureurs. In de klasse E-senioren 51 t/m 125 cc zal „maccer" Jan Vos de titel moeten verdedigen. Twee dames uit Dijkerhoek brengen de hart-reanimatielessen tijdens het examen in praktijk. De reanimatiecursus van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Dijkerhoek, is dins dagavond in het Bonte Paard Bonte Paard met een examen afgesloten. In totaal namen elf dames en twee heren aan de cursus deel. Allen be haalden het diploma. Zij werden opgeleid door mevrouw Pahlplatz uit Enschede van het reanimatie- team van de Nederlandse hartpa tiëntenvereniging. Het examen werd afgenomen door mevrouw Pahlplatz en de heer Grefte, die als een van de eersten met de luchtbrug naar Houston is geweest. De reanimatiecursus in Dijkerhoek kwam tot stand na een lezing van de Nederlandse Hartpatiëntenvereni ging regio Twente. Hieruit bleek hoe nuttig het was deze cursus te volgen. Reanimatie is het geheel van hande lingen die er op gericht zijn om te voorkomen dat de schijnbare dood overgaat in de definitieve dood. De schijnbare dood is de eerste fase van het overlij densproces, waarin er nog geen onherstelbare schade aan de Donderdagavond 20 februari kwa men leden en gasten van de C.P.B.- afdeling Holten bijeen in de Kande laar. Na de verwelkoming door de presidente mevrouw M. Bulsink- Bakker en het gezamenlijk zingen van lied 449:1, werd een korte over denking gelezen naar aanleiding van enkele verzen uit de bijbel. Mevr. M. Simmink-Bartels las de notulen. Secretaresse, mevr. M. F. Groenewegen-Goud en penning- meesteresse mevrouw D Veldhuis- Assink kregen hierna de gelegenheid om het jaarverslag en het financieel verslag voor te lezen. Hierna vertelde de heer Hartog uit Enschede over de viering van de Joodse Sabbath, die begint op vrij dagmiddag bij zonsondergang en eindigt op zaterdagavond wanneer het volkomen donker is. Het was indrukwekkend te horen hoe de orthodoxse Joodse gelovigen deze dag als absolute rustdag bele ven. Slechts indien het noodzakelijk is om een leven te redden, wordt van dit gebod afgeweken. Een aantal uren van de Sabbath wordt met het gehele gezin in de synagoge doorge bracht. De heer Hartog kreeg veel vragen te beantwoorden. De avond werd afgesloten met een dankgebed, uitgesproken door de tweede presidente, mevrouw T.M. Span-v.d. Berg. Zondag 2 maart a.s. wordt om 12.00 uur in de romatische boerderij van de familie Buurman in Bathmen een koffie-cabaret gehouden. Dat is weer eens iets anders. Bas Greveling - een sympathieke 24- jarige jongeman, bekend van de De venter theaterdagen en de Delftse Camaretten - zal een optreden ver zorgen met een gezellige conferen ce. Het blazersquintet „Sub Tile" zal dit muzikaal omlijsten. Een vrijwillige bijdrage van vijf gul den zal worden gevraagd ter bestrij- ding van de onkosten. De boerderij kan men vinden in de Oxersteeg 6 te Bathmen. Onder de Al door richting Gorssel, dan de eerste weg links richting Colmschate. organen is opgetreden. De hersenen zijn het meest kwetsbare orgaan en al na gemiddeld vier minuten zijn deze onherselbaar beschadigd. Wanneer binnen vier minuten be gonnen wordt met hartmassage en mon-op-mond beademing, kan deze beschadiging worden voorkomen. Het streven van de Hartpatiënten vereniging is, dat één op de tien mensen deze cursus gaat volgen. De kans om meer mensenlevens te red den wordt hierdoor aanzienlijk ver groot. De cursus omvat drie lesavon- den en elk jaar een herhalingsavond. De leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Dijkherhoek, hopen door hun deel name aan de hartreanimatiecursus een aanzet te hebben gegeven voor nog een groot aantal cursussen in Holten en omgeving, waarbij zij niet alleen denken aan leden van andere vrouwenverenigingen, maar ook aan leden van sportverenigingen. Gebleken is dat op de sportvelden hartreanimatie regelmatig levens reddend is. De dames die het diploma behaalden waren: D. Arfman, D. Boer, M. v.d. Meer, T. Oplaat, G. Oplaat, A. Pin- kert, D. Rensen, Rensen, J. Stevens, A. Tuitert, J. v. Wijlhuizen en de he ren: L. Rensen en G. Stevens. Het parcours van 77^2 kilometer dat wordt uitgezet op Holtens grondgebied moet door de senioren drie keer en door de junioren twee keer worden gereden. Start (eerste deelnemer vertrekt om 9 u.) en fi nish zijn bij camping „De Holter berg" (Veneklaas) vlak bij het sportpark .Meermanskamp". MAC-voorzitter Dirk J. Schooien opende de jaarvergadering met een woord van welkom waarna staande ogenblikken stilte in acht werden genomen ter nagedachtenis aan het op 5 nov. '85 overleden oudste ere-lid en medeoprichter Guus Muller. Uit het uitvoerig jaarverslag van secretaris Rob Mulder bleek dat de aktiviteiten in 1985 weer zeer vele waren. Hoogtepunten waren de „Mac-Vooijaarsrit", de Nat. moto- cross op de Zuurberg, kampioens wedstrijd KNMV-jeugd, „De Nacht om Holten" en de herdenking van het 40-jarig bestaan. Kerngezond Uit het door de penningsmeester G. Nijland uitgebrachte financieël verslag bleek o.m. dat 1985 kon worden afgesloten met een aan trekkelijk batig saldo. De controle commissie die bestond uit W. Ve neklaas en E. Broeze had boeken en bescheiden in orde bevonden. De controle zal in 1986 plaats hebben door W. Veneklaas en H. Sander- man. Als bestuursleden werden met bij na algemene stemmen herkozen voorzitter Schooien en A. Leppink terwijl inplaats van Rob Mulder als bestuurslid tevens secretaris werd benoemd B. J. Oplaat. Als leden van de Sportcommissie werden herkozen J. H. Oolbekkink, Johan Stevens en R. Schooien ter wijl als lid van de commissie Auto sport werd herkozen de heer E. M. Veneklaas. In de Imhof-commissie werden gekozen mevr. H. ter Beest en de heer G. J. M. van Aefst. Voorzitter Schooien sprak een woord van dank tot Rob Mulder voor het vele werk dat 6 jaar lang altijd met accuratesse werd gedaan in het belang van de club. Bij het bespreken van het pro gramma seizoen '86 ging de verga dering unaniem accoord met het voorstel van het bestuur. Er zullen in totaal meer dan 30 evenementen georganiseerd worden o.a. op zon dag 23 maart een kampioenscross zijspannen en 125 en 400 cc junio ren, autocross (woensdag 23 juli) een regio-jeugdcroos op 12 okt. en acht oriënteringsritten. Als ere-lid van de club werd op voorstel van het bestuur benoemd mede-oprichter/oud-bestuurslid Johan Willems aan wie de bijbeho rende oorkonde zal worden uitge reikt op de MAC-feestavond op 22 november. De afdeling Holten van het CDA is in de Kandelaar in een openbare ledenvergadering de verkiezings campagne gestart onder het motto „Het CDA komt bij u langs". Voor zitter J. H. van Engbrink wees in een kort openingswoord op het grote belang van het samen praten zeker nu er twee verkiezingen voor de deur staan. De heer ir. N. Buyser, lid van de Eerste Kamer hield een korte toe spraak over het rentmeesterschap (Genesis 1) wat betekent dat we Gods Schepping beheersen naar Zijn eis en de naaste liefhebben. Gerechtigheid is in feite voldoen aan Gods eis. Rentmeesterschap is in engere zin milieubeleid, schep ping gebruiken maar nooit mis bruiken. Eerbied voor het leven, ook voor het ongeboren leven. De heer M. J. Boerstra, lid Prov. Staten Overijssel herinnerde aan de olie crisis in 1973 met o.a. als gevolg stagnatie in de welvaart en toene mende werkeloosheid. Gelukkig gaat het sinds 1982 na het aantre den van het kabinet Lubbers de laatste jaren de goede kant uit met onze economie maar aan pot verte ren zijn we bij lange na nog niet toe. We mogen er als CDA niet in berus ten dat we meer dan 700.000 werke lozen hebben, waaronder een groot aantal jongeren, en er zal alles aan gedaan moeten worden om dit aan tal flink terug te dringen, zo besloot de heer Boerstra. De heer A. H. Hesselink te Dalfs- en (kandidaat lid 2e Kamer) wees op de plicht om de zwakken in de samenleving te beschermen. Soli dariteit (Ontwikkelingshulp) moet voor het CDA prioriteit hebben. Overheid moet niet alles regelen maar eerst de mensen wijzen op hun verantwoordelijkheid t.a.v. de naaste dichtbij en ver weg. Het CDA garandeert de echte minima en zal blijven strijden voor de men sen van de z.g.n. onderkant en handhaving van de democratische rechtsorde zo zei de heer Esselink. In discussie groepjes was hierna ge legenheid om op tal van zaken op politiek en landbouw economisch terrein met de drie sprekers van ge dachten te wisselen en o.a. kwam hierbij aan de orde het verkeerspro bleem in de Dorps- en Oranjestraat te Holten. Bij het oplossen van het pro bleem heeft het CDA in haar Alge mene Beschouwing 1986 zich uit gesproken voor aanleg van een verkeersweg ten noorden van de spoorbaan vanaf het grote viaduct tot de overweg in de Rijssenseweg. Statenlid Boerstra zal in Zwolle de onaanvaardbare toestand (da gelijks duizenden auto's door een winkelstraat) ter tafel brengen. Donderdag 6 maart (heden) wordt in het kader van de komende gemeenteraadsverkiezingen (19 maart) een openbare vergadering gehouden in c^fé-restaurant „De Biester" waarin de CDA-kandida- ten zich presenteren. Met ieder 21 punten eindigden de Haarschool en Kolschool op een ge deelde eerste plaats op de inter- scholaire schaatswedstrijden die woensdagmiddag 19 februari wer den georganiseerd door de ijsdub De Noordpool, in samenwerking met de scholensportcommissie van het basisonderwijs. De Haarschool mocht uiteindelijk de eerste prijs in ontvangst nemen daar zij in de ver schillende groepen de meeste eerste plaatsen bezette. De scholen hadden hun beste schaatscracks afgevaardigd naar de wedstrijden, die uitgekozen waren op grond van hun prestaties op de in voorafgaande dagen gehouden se lectiewedstrijden. Per groep streden de snelste twee jongens en twee meisjes van iedere school om de titels. De prijzen, die beschikbaar waren gesteld door de ijsclub, wer den uitgereikt door voorzitter Her man Maats. De uitslagen waren: Groep 3. Meisjes: 1. Agnes Jansen (Kol), 2. Marit Lebbink (Haar), 3. Kim Kortlever (Schakel). Jongens: 1. Harold t. Veen (Kol), 2. Gert-Jan Bril (Haar), 3. Mark Tuitert (Kom pas). Groep 4. Meisjes: 1. Leoni Wegsta- pel (Haar), 2. Yvonne Plantinga (Dorp), 3. Martje Keyser (Schakel). Jongens: 1. Ruud te Winkel (Haar), 2. Edwin Knapen (Kol), 3. Martijn t. Wolthuis (Dijk). Groep 5. Meisjes: 1. Jannie Kettela- rij (Dorp), 2. Leontine Derksen (Kol), 3. Andrea Vros (Kol). Jon gens: 1. Berry Meerman (Dorp), 2. Erik Haan (Dorp), 3. Harmen KI. Velderman (Kol). Groep 6. Meisjes: Monique v.d. Mo len (Haar), 2. Wendy Wissink (Kol), 3. Henriëtte Saalmink (Kompas). Jongens: 1. Camille Jansen (Haar), 2. Amo Knapen (Kol), 3. Erwin Riet berg (Schakel). Groep 7. Meiges: 1. Margot ter Schure (Haar), 2. Liesbeth Branius (Dorp), 3. Carin Piek (Schakel). Jon gens: 1. John Spijker (Schakel), 2. Wilfred v.d. Pluim (Kol), 3. Roel Wessels (Haar). Groep 8: Meisjes: 3-Jolanda Paal man (Dorp), 2.Monique Plantinga (Dorp), 3. Frederique Ooolbekkink (Kol). Jongens: Han Berghuis (Scha kel), 2. Mark Nijland (Kol), 3. Jeroen Kalis vaart (Haar). Uitslag scholen: 1. Haarschool, 21 punten (meeste eerste plaatsen) 2. Kolschool, 21 punten 3. Dorpsschool, 17 punten; 4. Schakel, 10 punten; 5. Kompas, 2 punten; 6. Dijkerhoek, 1 punt; 7. Espelo, 0 punten. Op de onlangs gehouden algeme ne ledenvergadering van de N.P.B.- afdeling Rijssen werd - na overleg met het landelijk hoofdbestuur - met algemene stemmen besloten de naarn van de afdeling te wijzi gen. De Nederlandse Protestanten bond is een open geloofsgemeen schap, welke landelijk ongeveer 14000 leden telt, ondergebracht in ca. 75 afdelingen, w.o. één in Parijs. Onder zijn leden telt de N.P.B. Vrijz. Hervormden, Luthersen, Re monstranten, Doopsgezinden, maar ook mensen, die niet bij een kerk aangesloten zijn. Als „open ge loofsgemeenschap" toont het werk van de plaatselijke afdelingen meerdere aspecten, o.a., het organi seren van kerkdiensten met voor gangers uit verschillende geloofs- groeperingen en het bevorderen van religieus-culturele vorming door gespreksbijeenkomsten. In het licht van de toekomstige ontwikkelingen - ook landelijk ge zien - heeft de afdeling Rijssen be sloten zich meer regionaal te mani festeren en is de naam dan ook ge wijzigd in: Vereniging Nederlandse Protestantenbond, afdeling Rijs- sen/Nijverdal en omgeving. Momenteel zijn er al meerdere le den uit o.a. Holten, Enter, Hellen- doom en Nijverdal. Door naams wijziging wil de afdeling nog eens beklemtonen dat een ieder uit deze omgeving, die ontmoetingen met mensen met een ondogmatische christelijke geloofsinhouding op prijs stelt, van harte welkom is. Nadere informatie wordt gaame verstrekt door de wnd. voorzitter: A. Grooters, T. H. de Vriesstr. 5, Nij verdal tel. 05486-5 59 68 en door de familie J. Bolten, Molenbelter- weg 9/103, Holten, tel. 05483- 6 38 04. In het bejaardencentrum Diessenplas vierden dinsdag de heer en mevrouw Klein Onstenk-Wansink het feit dat zij zestig jaar geleden elkaar het ja-woord gaven. Het hoogbejaarde echtpaar, me vrouw is 85 en meneer 84, ge niet nog een uitstekende ge zondheid. Sinds negen jaar wonen zij in het Holtense be jaardencentrum, waar zij zo veel als mogelijk is zelf zor gen voor hun huishouding. Johanna Wans ink en Evert Klein Onstenk leerden elkaar kennen door wederzijdse vrienden in Deventer. De jonge Evert woonde in Almelo en werkte bij Machinefabriek Stork in Hengelo. De jonge bruid voelde er echter maar weinig voor haar gelief de Deventer te verlaten, zodat er ge zocht werd naar een baan in het Sallandse. Een niet eenvoudige zaak in het crisisjaar 1935. Het lukte de heer Klein Onstenk huismeester te worden bij het rust huis Park Brabant in Schalkhaar, waar het echtpaar op het terrein een woning kreeg toegewezen. Tot aan zijn pensioenering was de heer Klein Onstenk werkzaam bij het rusthuis. Mevrouw Klein Onstenk was druk in het eigen huishouden en met de opvoeding van de enige zoon, die nu als predikant staat in Friesland. Daarna werd verhuisd naar Deven ter, waar zij tien jaar lang in een ge zellige flat woonden tot de leeftijd zich ging doen gelden. Verschillende bejaardencentra werden aan een cri- tisch onderzoek onderworpen, tot uiteindelijk gekozen werd voor een plaatsje in Diessenplas. De vriende lijke sfeer en fijne omgeving was doorslaggevend. Het feest in Diessenplas werd in huiselijke kring gevierd in de ver jaardagskamer. 's Middags bracht burgemeester Van Rappard het paar een felicitatiebezoek. De Holtense Postzegelclub H.P.C. heeft voor zaterdag 1 maart van 10.00 tot 17.00 uur in de aula van de Scholengemeenschap haar jaarlijkse grote postzegelruilbeurs georgani seerd. Het is voor de vijftiende keer dat de ruilbeurs wordt gehouden. Er bestond voorgaande jaren steeds een grote belangstelling voor de Holtense beurs en het actieve be- In de competitie van de Biljart bond „Ons Genoegen" presteerden de Holtense clubs als volgt: Hoofdklasse: B. C. Jansen-Schoen- maker 5-3. De 2e beste partij kwam op naam van A. Alberts van B. C. Jansen met 140-8-31-17.5. Overgangsklasse: Stroek-Kalfster- man 2-6. Eerste klasse: Jansen 2-Royal 2-6. Vlishoek-O.B.K. 2 2-6. Tweede klasse: Kalfsterman 2- Klepperderk7-1. Derde klasse A: Budde 3-Jansen 3 6-2. Kalfsterman 3-Paddestoel 6-2. Derde klasse B: Sporthal 2-Jansen 4 4-4, H.B.C, 3-Kalfsterman 6-2. Zaterdag 22 februari organiseerde de s.v. Holten schaatswedstrijden voor alTe jeugdelftallen. Er waren prachtige wedstrijden te zien. Na afloop was er voor elke deelnemer een prachtige poster van het Neder lands Elftal. De uitslagen waren: E en F: 1. A. Knapen, 2. R. ten Win kel, 3. E. Knapen; C en D: 1. A. Paal man, 2. M. Nijland, 3. S. Vos; A en B: 1. M. Scheperman, 2. R. Dommer- holt, 3. J. Speelman. stuur van de club heeft er alle ver trouwen in dat ook voor deze derde lustrumbeurs weer vele verzame laars uit de regio, en ver daarbuiten, naar Holten zullen komen. Voor een redelijke prijs zullen kof fie, frisdranken, soep en belegde broodjes vekrijgbaar zijn. Zij die per auto komen, wordt verzocht gebruik te maken van de parkeergelegen heid bij sporthal 't Mossink aan de Keizersweg. De toegang tot de beurs is gratis. Op uitnodiging van het bestuur zijn enkele postzegelhande laren op de beurs toegelaten. CJ.V. de Vriendenschaar houdt dit jaar haar traditionele jaarfeest op 7 en 8 maart in Irene. Beide avonden beginnen om half acht. Voor de pau ze zullen de jongens en meisjesclubs aan bod komen, met dit jaar iets geheel nieuws. Zij zullen een dag uit het leven van een scholier laten zien door middel van sketchjes, confe- rance en zang. Na de pauze en de verloting zal de toneelgroep van de zestien plus club, onder regie van Johan Stukker, het toneelstuk „Een schat van een bus te" opvoeren. De toegangsprijs voor niet-donateurs en genodigden be draagt f. 5; kinderen onder de zes tien jaar f. 2,50. Zoals andere jaren, zal ook nu op za terdagmiddag 8 maart het grote to neelstuk voor de bejaarden en ge handicapten worden opgevoerd. De aanvang is half drie. Voor vervoer kan worden gezorgd. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Rita Vorkink, tel 05731-342.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7