Handballers terecht naar eerste klasse Arno Stukker gladjes kampioen schaatsen Tafeltennisteam op de goede weg Eerste prijzen voor Bergruiters Belangrijke winst Mintonette-dames School Dijkerhoek Poules voor Straten- voetbal ingedeeld Oudjes doen het weer best op de Noordpool Atletiek HOLTENS NIEUWSBLAD SS? Door burgemeester en wethouders ver leende vergunningen, ontheffingen e.d. Openbare commissievergaderingen Spreekuur wethouder Stegeman Ontheffing verbod van verkoop van ijs op particuliere grond Mededeling DONDERDAG 27 FEBRUARI 1986 - Team 1 Halverwege de voorjaarscompe titie staat het le team (Martin Kerkdijk, Nico Valk en Fred Hulle man) er in d£ 2e klasse C redelijk goed voor met 5 punten uit even zoveel wedstrijden. Verrassend was toch wel enigszins het gelijke spel Tijdens de vorige week gehonden vergadering van de Stichting Stra- tenvoetbal Holten is de indeling van de poules bekend gemaakt In totaal hebben twintig ploegen van straten en buurtschappen voor dit toernooi, dat op zaterdag 31 mei zal worden gehouden op de velden van Blauw Wit, ingeschreven. Bekende deelnemers van voorgaande jaren - zoals de teams van de Ab Jansen- straat, Borkeld en Larenseweg - prij ken dit jaar niet op de deelnemers lijst doordat de vertegenwoordigers van deze teams zich niet hebben gemeld tijdens de vergadering. Wel aanwezig en ingedeeld zijn de teams van: Poule 1: Kozakkenstraat, Noorden- bergstraat, Buerenpad, Espelo, Beu- seberg 1. Poule 2: Kenemanstraat, Mossink- serfLook, Industriestraat, Gaarden- straat. Poule 3: Köllingserf, Oranjestraat, Lageweg, Churchillstraat, Canada straat. Poule 4: Schoutenstraat, Beuseberg 2. Holterbroek, Dorpsstraat, Dijker- hoek. van vorige week (5-5) tegen Futura uit Apeldoorn. Nico Valk speelde deze avond uitstekend en zette al zijn partijen In winst om. Martin en Fred wisten ieder 1 partij te winnen en moesten zowel in het dubbel als in één van de enkelpartijen een wat onfortuinlijk verlies incasseren. Al met al lijkt het er op dat de spelers onderling aardig aan elkaar ge waagd zijn, hetgeen wellicht op wat langere termijn nog meer resultaat kan opleveren. Team 3 Het derde team (Rien Lammer- tink, Ron Hulleman en Henk Wes- terik) heeft tot nu toe met afwisse lend succes gespeeld. Terwijl de openingswedstrijd tegen Toren- stad op zeer ongelukkige wijze met 6-4 werd verloren volgde twee maal een 8-2 zege tegen resp. Batmen en de Toekomst Vervolgens werd weer een 6-4 nederlaag geleden te gen Shot De vorige week gespeelde wedstrijd betekende weer winst: 7- 3 in en tegen Colmschate. Gezien de geringe krachtsverhoudingen in deze poule is zowel degradatie als promotie nog mogelijk. Aspirantenteam Dat competitie en training 2 zeer verschillende zaken zijn hebben deze jongens aan den lijve onder vonden. Tegen ETTV en De Toe komst werd tot twee maal toe kans loos met HM) verloren. Aangezien dit voor Bert, Nanko, Jeroen en Martijn de eerste keer is dat zij competitie spelen, is er echter nog geen reden tot paniek. Deze poule is zeer zeker te zwaar voor hen zo dat we aan de resultaten nog niet te zwaar moeten tillen. Juniorenteam Dit team doet het bijzonder slecht. Alhoewel ook hier een zwaardere indeling waar te nemen is dan in de vorige competitie het geval was, mag van hen toch wel Iets meer ver wacht worden. Maar liefst 3 maal werd met grote cijfers verloren. Wellicht dat serieus trainen nog enige vruchten kan afwerpen. In Heeten werden het afgelopen weekend de laatste voorrondes ge reden in dressuur en springen om de grote prijs van Salland. Enkele Bergruiters waren zeer succesvol. Sandra Diepe rink met Amber be haalde in de klasse M met 141 pun ten de eerste prijs en in de klasse L. waren met Ariamber de 126 pun ten goed voor de 4de prijs. Liesbet Smitt reed met Allard in de klasse B129 punten bij elkaar en dat betekende de 2de prijs. In de competitie gaat Sandra in de klas se M met Amber ruim aan de lei ding en met Ariamber staat zij in de klasse LI (57 deelnemers) op de vierde plaats. Liesbet bezet met Al lard in de klasse B de 2de plaats (68 deelnemers). De punten in de finale op 22 maart, waarvoor van elke klasse de 20 hoogst geplaatsten worden uitgenodigd zullen uitein delijk de beslissing brengen. Rikus Bronsvoort won zondag in Heeten met Mistral in de klasse B- springen de 3e prijs. Met Zephir kwam hij in de Klasse L, na een foutloze eerste rit, als snelste rond in de barrage en dat was goed voor het oranje vaantje en de grootste beker. Aangezien Rikus in de ande re voorrondes niet was gestart zal hij in de finale niet van de partij zijn. Door de 15-9 winst op Achilles is het herenteam van de afdeling handbal kampioen geworden en gepromoveert het naar de le klas se van de afdeling Usselstreek. Na het onverwachte verlies van Hee ten tegen Achilles van vorige week, had Holten aan 1 punt ge noeg voor een kampioenschap. Door de blessure van Meino v. Beek zag Holten toch met enige zorg de wedstrijd tegen het goed spelende Achilles tegemoet. Afge lopen zondag bleek, dat ook bij Achilles de griep had toegeslagen waardoor enkele vaste spelers ont braken. Holten startte ondanks lichte zenuwen met een vlotte 3-0 voorsprong die door goed aanvals- spel bij rust was uitgebreid tot 8-3. Vlak na rust ging men goed door en kon o.a. Johan Plantinga door goed combinatiespel vanaf de circel meerdere keren scoren. Tot de laat ste 10 minuten sloot ook de verde diging prima. De voorsprong kwam zelfs op 15-6. In de slotfase waren de gedachten reeds bij het kampioen schap en kwam Achilles toch nog iets terug. Maar de winst kwam op geen enkele manier meer in gevaar. Eindstand 15-9. Door de winst is Holten onbereikbaar geworden voor Heeten dat zelf niet speelde. Scores: Johan Plantinga 5; John Lamping, Nico Vorst 3; Jan v.d. Hoff 2; Alex Stegink, Jan Victor Dorlas 1. DAMES De dames speelden uit tegen Ac tief. Na een minimale voorsprong aan het begin werd Actief toch ster ker zodat het bij rust met 4-2 leidde. Na rust kwam holten terug tot 4-4, maar zag daarna geen kans om de wedstrijd in handen te houden. Daardoor kon Actief opnieuw uitlo pen en de winst met 8-5 in eigen huishouden. De dames junioren speelden aanvallend een leuke wedstrijd tegen Haarle. Verdedi gend werd er echter duidelijk min der gespeeld. Scores: Ineke Leef- tink 2; Mini v. Munster, Marti Bar- velin, Ria Jansen 1. De dames junioren speelden een vooral aanvallend goede wedstrijd tegen Haarle. Verdedigend werden er echter te veel fouten gemaakt, zodat Holten in de beginfase regel matig tegen een achterstand aan keek. Vlak voor rust kwam Holten echter terug. (4-4). Na rust was Hol ten de betere ploeg, maar kon geen grotere voorsprong dan 1 doelpunt worden genomen. Mede daardoor ontspon zich een spannende wed strijd, waarin Holten vlak voor tijd de winst mistte door een mislukte breakout. Daardoor eindigde de wedstrijd in een 10-10 gelijk spel. Scores: Iepy Bijma 3; Marieke Nij- land, Wilma Agterkamp 2; Diana Buss ink, Joke Markvoort, Frieda Agterkamp 1. JEUGD Al liet een steek vallen bij Bos kamp. Na een goede eerste helft brak er wat bij het team na een zeer discutabele beslissing van de scheidsrechter. Ondanks uitste kend keepsterwerk van Holtense kant, speelden in de aanval de ze nuwen een te grote rol. Boskamp won uiteindelijk na een 3-3 rust stand met 5-3. Cl staat ook vlak voor een kampioenschap. Nu werd uit tegen Heeten ook weer een gro te score behaald. Via een ruststand van 3-9 werd met 5-16 gewonnen. Holten is na 11 wedstrijden nog steeds ongeslagen. Door de winst op Achilles 4 wer den de heren van Holten kampioen in de 2e klasse A met recht op pro motie naar de hoogste afdeling bin nen de Usselstreek. Met nog 1 wed strijd te spelen haalde Holten uit 13 wedstrijden 22 punten. Op de foto het eerste team, met handbalvoor zitter Wim Dalhuisen, Edwin Bak ker (5), Meino v. Beek, Jan Victor Dorlas (8), Ron de Geiis (10), Jan v.d. Hoff (2) tevens trainer, John Lamping (4), Alwm v. Ommeren (13), Johan Plantinga (9), Alex Ste gink (3), Gerhard Leusink (1), Nico Vorst (6) en coach Henk Scholten. 1. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - aan de heer H. Nikkels, Valeweg 1 - aan de heer J. Stegeman, Vianenweg 23 - aan de heer H. H. Schmets, Churchillstraat 56 - aan de heer C. L. Tromop, Churchillstraat 77 - aan de heer G. Nijland, Tolweg 16 - aan de heer D. Aanstoot, Boldersweg 2 2. aan de heer J. W. Wegstapel, Dorperdijk 17 vergunning verleend voor het bouwen van een rundveestal; 3. aan mevrouw L. H. v.d. Hulst-Tuinhout, toestemming verleend voor het plaatsen van een dakraam in de woning Verzetstraat 30: 4. aan Drogisterij Wedda vergunning verleend voor het verplaatsen van een lichtreclame van Dorpsstraat 61 naar Dorpsstraat 10; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf danwel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 3 maart 1986, om 15.30 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a. - Aanleg warme douches in zwembad Twenhaarsveld - Aanleg atletiek- en handbalvoorzieningen op sportveldencomplex Meermanskamp - Aankoop gazonmaaier t.b.v. plantsoendienst - Aankoop huisvuilauto De commissie financiën vergadert op dinsdag, 4 maart 1986 om 14.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27 De agenda vermeldt o.a. - Aanleg warme douches in zwembad Twenhaarsveld - Verbetering recreatieve functie zwembad Twenhaarsveld - Aanleg atletiek- en handbalvoorzieningen op sportveldencomplex Meermanskamp - Aankoop gazonmaaier t.b.v. plantsoendienst - Aankoop huisvuilauto Wethouder Stegeman is verhinderd maandag, 3 maart a.s. spreekuur te houden. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op het bepaalde in artikel 13, lid 2 van de Algemene Politieverordening voor de ge meente Holten, waarbij het verboden is zonder ontheffing van burgemeester en wethouders standplaats in te nemen op particuliere grond voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren. Belanghebbenden kunnen daartoe een ontheffing aanvragen vóór 13 maart 1986. Bij de beoordeling van deze verzoeken om ontheffing zal onder meer nauwlettend worden nagegaan of door het innemen van de stand plaats verkeersbelangen zouden kunnen worden geschaad. De vergadering van de commissie voor woonruimtezaken zal niet gehouden worden op de eerste dinsdag maar op de tweede dinsdag van de maand maart en wel op 11 maart a.s. in het gemeentehuis van Holten, aanvang 19.30 uur. Arno Stukker mag zich sinds zaterdagmiddag kampioen marathonschaatsen van Hol ten noëmen. Na een spannen de wedstrijd over dertig ron den, waarin vooral de „oud jes** het nog best deden, bleek de s.v. Holten-goalie de mees te adem over te hebben voor een forse eindsprint, waarin hij alle concurenten de hak ken kon laten zien. Hij eindig de uiteindelijk met grote voorsprong op nummer twee en drie, Gerard Beldman en Jan Krieger. De anomimo voor de Holtens kam pioenschappen, die werden verre den op het uitstekend geprepareerde ijs van ijsbaan De Noordpool, was vooral bij de jongere schaatsers niet overweldigend. Bij de jongens tot zestien jaar werden tien deelnemers genoteerd; bij de meisjes tot 16 jaar verschenen slechts drie deelneem sters aan de start. Ook het aantal da- Op dinsdag 18 februari was het ijs van de ijsbaan de Noordpool sterk, genoeg om er de schaatswedstrijden van de o.s.b. Dijkerhoek te organise ren. Halverwege de ochtend reed een OAD-bus voor de school, die de onder- en bovenbouw naar Holten bracht. Al gauw waren met behulp van enkele sportieve ouders de glad de ijzers ondergebonden. Ondanks de gure wind en vrieskou verscheen iedereen aan de start. Veel spannen de ogenblikken volgden. Als winnaars kwamen uit de bus: Groep 3: jongens, 1. Nanco Holmer, 2. Geert Stevens; meisjes, 1. El ine Dibbits, 2. Monique Podt Groep 4: jongens, 1. Martijn Wolt huis, 2. Rob Rensen; meisjes 1. Wen dy Bronsvoort, 2. Bertine Meyer- man. Groep 5: jongens, 1. Marco Ooster- veld, 2. Michiel de Lange; meisjes 1. Dianne Stevens, 2. Betsie Pinkert. Groep 6: jongens, 1. Mark ten Wolt huis, 2. Marcel Kuiper; meisjes 1. Yvonne Veneklaas, 2. Rianne Eg- gink. Groep 7: jongens, 1. Geert Roeter- riink, 2. Martin Podt; meisjes 1. Kar lijn van der Meer. Groep 8: jongens, 1. Gerrit Prins, 2. Wilco Paalman; meisjes 1. Carlijn Berends, Laurien Ulfman. mes was met drie deelneemsters te leurstellend te noemen. Hoewel vijftien deelnemende heren voor Holten op zich geen gek aantal is, viel het op dat de meerderheid van de rijders hun sporen op schaats- gebied al ruimschoots had verdiend, terwijl van de aanstormende jeugd weinig te merken was, met uitzonde ring van bijvoorbeeld de winnaar, Arno Stukker. Vooral Jan Krieger maakte met zijn vijftig jaren nog een bijzonder fitte indruk. Hopelijk kun nen we volgende week melden over zijn succesvolle optreden in de Elf stedentocht. Van begin af aan was het Arno Stukker die poogde te ontsnappen aan het peloton. Volgens deskundi gen had dit ook makkelijk gekimd, ware het niet dat Stukker de eenza me tocht over dertig ronden kenne lijk niet aandurfde, zodat hij zich telkens liet terughalen door de attent rijdende Stukker, die vrijwel de ge hele wedstrijd de zaak onder contro le hield. In de 25e ronde probeerde Stukker opnieuw een uitvalspoging, die na twee ronden weer stuk liep zodat de wedstijd uiteindelijk beslist werd in de sprint. Bij de dames, die tien ronden reden, waren het Marietje Brinks en Truus Ongena die de dienst uitmaakten. Truus met haar negen en dertig ja ren, deed in geen enkel opzicht on der voor de jeugdige Marietje, die vooraf al had laten weten onder geen enkele voorwaarde te willen verliezen tegen een „oudere". Slechts in de eindsprint wist good- old Truus zich geklopt. Derde werd Jannie Oolbekkink. De jongens onder zestien jaar reden tien ronden. Winnaar werd Bert Po- liste, tweede Sander Pos en derde Si mon Bronsvoort. Bij de meisjes (7 ronden) werd winnaar Hannie Ool bekkink, tweede Sanne Boer en der de Henriette Dammink. Winnaar Arno Stukker neemt de beker in ontvangst van voorzitter Wim Bouwhuis van de ijsclub De Noordpool. De prijzen werden uitgereikt door voorzitter Wim Bouwhuis. Herman Maats zorgde voor het deskundige commentaar tijdens de wedstrijden. Mintonette trad zaterdag aan tegen haar belangrijkste opponent: ATC. In Hengelo werd het onder het toe ziend oog van o.a. het meegereisde Holtense publiek een wedstrijd vol spanning. De eerste set wonnen de Mintonette- dames zonder veel problemen. De opdracht was rustig te beginnen en niet te veel te variëren. De pass kwam prima, zodat er naar hartelust kon worden aangevallen. Door snel spel werd het dan ook 15-5. In de tweede set begonnen de Hol tense dames te ontspannen te spelen. Het tetnpo van de wedstijd daalde en dit kwam ATC ten goede. De Henge lose ploeg vertraagde het spel en speelde rommelig. Aan Mintonette kant lukt niet alles, er werden veel persoonlijke fouten gemaakt en de zenuwen begonnen een belanrijke rol te spelen. ATC profiteerde hier van het en eerste setverlies in de competitie werd een feit, 5-15. Dat Mintonette zoiets kan incasse ren, bleek tijdens de derde set. Het tempo werd weer opgeschroefd. Door meer te variëren en een goede serve werd het al snel 15-3. De vierde set begon met een achter stand, 6-0. Bij de stand 7-3 waren de twee mogelijke time-outs al ge bruikt. Minonette kwam langzaam terug tot 9-9. ATC serveerde twee maal fout en de Holtense dames wonnen met 15-9. Sponsor Borg- huis-Rottink zag een juichend team in de kleedkamer verdwijnen Door deze overwinning staat Minto nette zes punten voor op ATC. Za terdag spelen de dames weer in Hen gelo en wel om 15.15 uur tegen Achilles. Zwaluwcn-Mintonette (heren): 3-1. Het was een bittere pil die de Hol tense heren te slikken kregen in Almelo tegen de ploeg die voorlaat ste stond. Weer met Jan Hennen in de gelederen ep Henk op de flak leek het allemaal zo goed te gaan. Maar weer kwamen de heren van Minto nette kracht en lef te kort. De eerste set werd met 15-9 verloren. In de tweede set werd een voorsprong opgebouwd. Met 8-15 kwam Minto nette op gelijke hoogte. De derde set was de wedstrijd van de zwak lijdende scheidsrechter. Geen netfout of touchbal zag de man, en daardoor vierde de irritatie hoogtij in het veld. Het kwam het spel niet ten goede, en bovendien werd er een voorsprong van 4-7 mee verspeeld. De set ging verloren met 15-10. In de derde set speelde de scheidrechter een bedenkelijke rol, maar het is toch wat te gemakkelijk om hem de schuld van het set verlies, 15-7 in de schoenen te schuiven. Door deze nederlaag is Mintonette aardig aan de verkeerde kant van de ranglijst terecht gekomen, en wordt het tijd voor een paar overwinnin gen. Of moet het jonge eerste team het hebben van de steun van het tweede, die met him enorme presta tie (2-2) tegen de koploper zeker aspitaties in die richting hebben? Afgelopen weekend gaven de meeste atleten van de SV Holten voorkeur aan het beoefenen van de schaatssport op de Noordpool. De z.g.n. „harde kern" ging naar En schede om deel te nemen aan de 2e wedstrijd PJ.G.O.-crosscompeti- tie 1986. Gerard Wennemers deed het van de Holtenaren het beste met een tijd van 38.05 min. Ap Koetsier deed er 39.01 min. over en z'n rivaal Benny Ophof had voor de 10 km 39.40 min. nodig. Rond De Sprengenberg bij Haarle werd zondag een 10 km wedstrijd gelopen. Dirk Hoekman finishte in 41.02 min. en Ap Koetsier kwam in 48.03 min. binnen. Aan het loodzware parcours over 21 km waagde zich Benny Ophof. Voor hem werd 1 u. 40 min. geklokt Programma: Zaterdag 1 maart: Markelo. Heri- kerbergloop: 21/»-5-10 en 15 km. Zondag 2 maart: Tukkersloop te Albergen: 2-5-10 en 16 km. Op zondag 2 maart zijn in Amster dam de Nederlandse Veldloopkam pioenschappen. Onder de deelne mers de Holtenaren: Egbert Venek laas, Dirk Hoekman en Gerard Markvoort Succes!

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5