Winterweer hield de MÊÊ toeschouwers thuis Winkelen Zakendoen Sanderman speelt Bach Uit het politierapport Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Vanuit de kantlijn Nieuwe computer voor supermarkt HOLTENS NIEUWSBLAD Goede kwaliteit Holtense carnavalsoptocht Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Spreekbeurt J. Franssen Nieuwe baas Raedskelder ADVERTENTIES WERKEN OMDAT ZE GELEZEN WORDEN. OOK DEZE. GARAGE SCHUPPERTB.V. DONDERDAG 13 FEBRUARI 1986 NED. HERV. KERK: 10.00 uur: ds. R Visser.(Heilig Avondmaal en gezinsdienst). 19.00 uur: ds. B. Albada van Markelo. Uitgangscollecte kerkkoor en Helicon. Oppasdienst: mevrouw Ad- miraal-Koenders en Annet Vuk- kink. Diessenplas: woensdag 19 fe bruari 19.00 uur, ds. Vons (Heilig Avondmaal). GEREF. KERK: 09.30 uur: de heer Versloot uit Ede. 15.00 uur: ds. G.A. Westerveld van Apeldoorn. In beide diens ten is de le collecte voor de kerk en de 2de voor rente en aflos sing. Kindernevendicnst: groep 5 en 6 o.l.v. Henk Paalman. Oppasdienst: mevr. Prins-Nij- kamp, mevr. Smit^Paalman, Mevr. Tromop-V.d. Meulen. Mevr. Dul-de Fockert, mevr. Paalman-Zwiers en Marion Dul. R.K. KERK: 10.00 uur uur Heilige Mis in ge bouw Irene. DIJKERHOEK: 10.00 uur: ds. J. v.d. Molen van Raalte. Uitgangscollecte: Kerk koor en Helicon. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Vie ring Heilig Avondmaal. NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dienst: zr. J. Roelvink, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 614 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: F.G. Koop, Spoorstraat 3, Goor, tel 05470-71350. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00 -17.30 uur. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel 05483-61515. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-635 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-618 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur bellen 033-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. Zaterdag 15 februari: 12.00- 14.00 uur: „Los-vast" live in sporthal 't Mossink met Jan Rietman en Ome Joop. Hal open: 11.00 uur. Maandag 17 februari: 14.00 uur: Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. Algemene Be schouwingen en behandeling begroting 1986. 19.45 uur: Jaar vergadering afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in gebouw „Trefpunt" Woensdag 19 februari: 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Holten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal Vosman. H. de Blaauw en J. Vregge. Onder werp „Bestemmingsplan en be groting v.d. gemeente Holten". Donderdag 20 februari: 9.00- 12.00, 14.00-17.00 u. en 19.00- 21.00 uur. Open-Dag „De Mar- ke". 19.30 uur: Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrou wenbond in de Kandelaar. Spr. de heer J. M. Hartog uit Ensche de. Onderw. De viering van de Joodse Sabbath. Maandag 24 februari: 20.00 uur: Algemene ledenvergadering MAC „De Holterberg" in club café De Beister. Zaterdag 1 maart: MAC-Voor- jaarsrit (Enduro) Start 9.00 u bij camping „Veneklaas". 10.00- 17.00 uur: Grote Nationale Post- zegelbeurs Holtense Postzegel club in aula Scholengemeen schap. Gevonden: gele knipportemon- nee met inhoud; 1 sleutel; zwarte kinderwant met rood/blauw/wit; geborduurde want; paar sport- sokken; rode kinderportemon nee; biljet van f. 50,-; siervelg met Prima. Verloren: twee sleutels aan mus- ketonhaak; regenpak; wieldop van Datsun; maandkaart O AD; zwarte tas met kleding; twee sleutels; grijze muts; bruine want; bos sleutels; gymschoen maat 35; lage noor; twee kinder handschoenen. Los Vast Ik weet nog hoe ik als jongen van een jaar of tien geweldig teleur gesteld wastoen ik voor het eerst een foto van Max van Praag zag. In de radiogids, die toen nog verscheen op een der derangs soort kringlooppapier. Van mijn grote favoriet, de zan ger van Accordeola onder leiding van Jan Gorissen, had ik mij toch een heel andere voorstelling ge maakt. Elke woensdagmiddag om twaalf uur zorgde ik er voor dat ik aan het apparaat van de distri butie gekluisterd zat om niets te hoeven missen. „Op de woelige baren", „Als de klok van Arne- muiden" en „Zeeman oh zee man"dat waren pas liedjes die je als kind warm van binnen maakten. En die de grote favo riet Eddie Christiani van mijn jongere broer volledig in de scha duw stelden. Mijn held met zo'n stem moestzeker een jonge en vooral knappe man zijn, want anders kon je niet zo zingen. Die foto deed me beseffen dat stem en uiterlijk niet altijd bij elkaar passen. Dat gevoel kreeg ik weer een beetje toen ik Jan Rietman voor het eerst op t.v. zag als presenta tor van zijn televisie-versie van het immens populaire Los Vast. Ik kende natuurlijk Los Vast als het radiogebeuren dat op 'e'en van de beste tijdstippen van de week, zaterdags van twaalf tot twee, een programma met vaart en variatie bracht. Waarin Jan Rietman met zijn geweldige stem als presentator van popmuziek goed paste. Maar toen ik hem in beeld kreeg, dacht ik meteen aan een kruising tussen Rietkerk en Brinkman. De 'e'en moet je nooit op t.v. zien, want dat is een regelrechte straf voor je ogen. En de ander op de radio met een opmerkelijke stem en doet dat daarbij lang en veel, zonder iets te zeggen. Hoe Los Vast is, kunnen we za terdag aanstaande weer horen als het programma vanuit de Holtense sporthal 't Trussink wordt uitgezonden. Live en met een Jan Rietman in zijn beste doen. Houen zo, Jan. Dat doet Frits Spits ook. Zulke uitgespro ken radiomensen moeten ver van de buis blijven. Anders zie ik mij genoodzaakt Rietman om te dopen in Brinkkerk. De misthoorn. Een snijdende oostenwind, met temperaturen ver onder nul, zorgde er zaterdagmid dag voor dat de carnavalsop tocht van de Fienpreuvers niet die belangstelling kreeg van de Holtenaren die hij ver diend had. Slechts tijdens het optstellen van de stoet in de Wilhelminastraat en Vrij heidslaan was er flink wat be langstelling; tijdens de tocht door het dorp was de publie ke belangstelling mondjes maat. Door de gure wind, die pal door de Dorpsstraat joeg, ging ook het ceremonieel rond de overhandiging van de dorpssleutel door burgemees ter Van Rappard aan Prins Gert Jan 1 in de kou verloren. Slechts een handjevol dappe ren woonden de plechtigheid bij. Overduidelijk was, dat de oproep van het bestuur van de carnavalsver eniging aan de wagenbouwers, meer aandacht te besteden aan de kwali teit van de inzending, niet tegen dovemansoren was gezegd. Met veel zorg was er door de deelnemers gezocht naar een echt carnavalesk onderwerp dat over het algemeen goed was uitgewerkt. Jammer alleen dat een aantal deelnemers van vori ge jaren het door de nieuwe eisen lie ten afweten, zodat het uiteindelijk een bescheiden optocht werd met in totaal twintig nummers, muzikaal begeleid door de HMV. de muziek vereniging Wilhelmina en de boe- renkapel Loarens Plezeer uit Laren (Gld.). Zonder de overige inzendigen te kort te doen, was de wagen van de vriendenvereniging Velocitas - „Ie De winnende carnavalsinzending van Velocitas. vuelt oe as'n vis int water met een glas bier an de snater" - een duidelij ke uitschieter die terecht de eerste prijs in de wacht sleepte. Reeds in december werd met de bouw van de wagen begonnen. Traditioneel hadden de dames van de raad van Elf weer veel werk gemaakt van hun loopgroep, ditmaal geheel in astronautenstijl, de nako melingen met zich meevoerend als Keune-W.Ockels. De gemeentepoli tiek ontbrak niet in de optocht. De MAC vroeg aandacht voor het in dustriebeleid van de gemeente Hol ten en de jeugd van de Schure reed mee in de laatste OAD-bus, met daarachter op de fiets een afbeelding van de burgemeester die kennelijk de bus had gemist. Petje Prins Gert Jan 1 had voor Holtens burgemeester een „Hier is mien stae"-petje meegebracht dat hem waarachtig ook nog paste. Voor de wethouders had de prins een vlag meegenomen. Voor scheidend wet houder Stegeman stevig in de top vast getimmerd, voor wethouder Rustebiel met een los touw, zodat na de verkiezingen de vlag naar belie ven omhoog of omlaag kan. Burgemeester Van Rappard was ook Met me trommel, me fluit en me petje... Naar aanleiding van het ingestelde onderzoek met betrekking tot het vernielen van een aantal personen auto's, waarover vorige week be richt werd, werden in de vroege ochtend van 4 februari in Deventer een viertal jeugdig knapen van hun bed gelicht Zij bekenden gepro beerd te hebben de auto's te Holten te stelen maar toen zij deze deze niet aan het lopen konden krijgen hadden zij zich tevreden gesteld met een paar fietsen. De fietsen zijn inmiddels ook weer terecht. Eveneens op 4 februari werd de hulp van de politie verzocht omdat een persoon wonende aan de Mar- keloseweg zijn woning niet uit kon. Een grote grommende zwarte hond had zich voor zijn deur geposteerd. Toen een emmer water de hond ook niet op andere gedachten bracht verzocht hij de politie hier tegen op te treden. Na de zaak even bekeken te hebben leek het toch handiger de eigenaar op te sporen die vervol gens de hond mee nam. niet met lege handen gekomen en had als eerste begin van een eigen carnavalsorkest een trommel voor de prins meegenomen en voor zijn adjudant een fluit. Verder had hij voor de Fienpreuvers een zakje zangzaad meegenomen zodat de carnavalisten volgend jaar bij het carnavalssongfestival beter beslagen ten ijs kunnen komen. Uitslagen Optocht: 1. Racing team Velocitas; 2. dames Fienpreuvers; 3. de Hol tense boerendansers; 4. dames Velo citas; 5. veteranen s.v. Holten. Publieksprijs: veteranen s.v. Holten Wagens-karretjes kinderen: 1. Juf frouw Ooievaar - kinderen Neurink; 2. Het touw - Frederique Oolbek- kink; 3. zwembad - Marc Wander Drenth. Verklede kinderen: 1. Blokken Paard - Henk Wichers; 2. snoopy - Marleen Brandes; 3. Chineesje - Jetske Markvoort; 4, V.d. Steen - Di- nie Krieger; 5. Haan - Annemarie Klein Velderman. In de avond van deze dag bleken enkele leden van het Engelse leger ook een beroep te moeten doen op de hulp van de politie. Zij waren na melijk reeds geruime tijd bezig ge weest him konvooi, dat zij kwijt ge raakt waren, op te sporen. Ook de plaats waar zij ondergebracht wa ren bleek niet meer te vinden te zijn. Na heel veel heen en weer ge- bel werd vast gesteld dat deze sol daten echt verdwaald waren. Het bleek dat zij niet in Holten maar in Haltern (Duitsland) moesten zijn! Hopelijk krijgen zij nog een aanvul lende cursus kaartlezen. In de avond van 5 februari werd door een oplettende inwoner ge meld dat zich in een van de vakan tiebungalows in het buitengebied zich een aantal figuren verdacht ophielden. Na onderzoek bleek het hier te gaan om twee jongemannen die door de politie van Den Haag werden gezocht voor oplichting. Onder andere had men een auto van 250.000,- gulden op oneerlijke wijze in het bezit gekregen. De vol gende ochtend werden beide man nen aangehouden terwijl de auto in beslag werd genomen. De mannen en de auto werden overgegeven aan de politie van den Haag. 7 februari werd een Holtenaar, ter wijl hij juist van een goede maaltijd bij het Chinees restaurant genoot, pijnlijk verrast toen men hem me dedeelde dat zijn auto, een blauwe Volvo, zojuist door een Oranj e Opel Kadett city was aangereden. De be stuurder van de Opel had echter het hazepad gekozen. Jammer ge noeg was het kenteken niet opge nomen. Mochten er getuigen zijn dan gaarne een berichtje aan de po litie. In de nacht van 7 op 8 februari wer den twee automobilisten, op ver denking van het gebruik van alco hol, overgebracht naar het politie- buro. Van een werd een bloedproef afgenomen waarvan pas bij de uit slag bekend zal zijn of er een glaasje teveel is genuttigd. De tweede maakte het wel erg makkelijk door de bloedproef te weigeren. Dit was dus al genoeg voor een dikke be keuring. Beide werd uiteraard ook nog een rijverbod opgelegd. Een nacht later werd nog een auto mobilist gegrepen in verband met alcohol gebruik. Ook deze moet de uitslag van de bloedproeg nog af wachten om precies te weten waar hij aan toe is. Dan werd er in de nacht van 8 op 9 februari noch een dame bekeurd omdat zij in een auto reed zonder dat zij in het bezit was van een rij bewijs. Zij reed omdat de eigenaar van de auto, die naast haar zat, al cohol had gebruikt! De slagzin „glaasje op, laatje rijden" blijft na tuurlijk wel van kracht, maar dan wel door iemand met een rijbewijs. RIJSSEN - Op zaterdag 1 maart vindt in de Gereformeerde Ont- moetingskerk aan de Boomkamp een orgelconcert plaats met een heel bijzonder programma. Stad- sorganist Dick Sanderman speelt dan 23 koraalvoorspelen van Bach uit de zogenaamde „Neumeister- verzameling". Deze onbekende Bach-composities bevonden zich De onderwijsspecialist van de WD, J. Franssen, lid van de Twee de Kamer zal op 24 februari een spreekbeurt vervullen in Holten. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel De Holterberg. sinds 1873 in de universiteitsbiblio theek van de Amerikaanse stad Yale. De Neumeister-verzameling is regelmatig door musicologen on derzocht, waarbij steeds over het hoofd werd gezien dat het muziek van Bach betrof. Pas in oktober 1984 werd in de pers melding ge maakt van de ontdekking van ruim dertig onbekende Bach-koralen. Aangezien deze ontdekking min of meer gelijktijdig werd gedaan door de Amerikaan Christoph Wolff en de Duitser Wilhelm Krumbach spitsten de discussies zich destijds meer toe op de vragen wie nu de eerste ontdekker was en wie de eer ste openbare presentatie mocht verzorgen dan op de muziek zelf. 'Inmiddels is een gedrukte uitgave van de Neumeister-verzameling verschenen, waaruit Dick Sander man op 1 maart de 23 mooiste ko raalbewerkingen zal spelen. Het concert wordt gegeven op het ne gentien stemmen tellende orgel van de Ontnoetingskerk, dat in 1983 werd gebouwd door de orgel- en clavecimbelmakers Fama en Raadgever uit Utrecht. Het concert begint om 19.00 uur. Geboren: Willemijn Frederieke De- Ondertrouwd: A. J. Stevens, oud 29 borah d.v. G. H. D. Tromop en J. jr., Holten en H. W. Schooien, oud Imhof; Adriaan Marinus z.v. J. D. 25 jr., Holten; R. J. Reeb, oud 25 jr., Vorkink en G. W. Oolbekkink; Es- Holten en R. B. M. Veldhuis, oud 21 ther d.v. A. G. H. Vincent en A. van jr., Holten. Ark (geb. te Deventer). Sinds 1 februari is het horecabedrijf de Raedskelder, Kerkstraat 28 over gegaan in andere handen. Eigenaar is nu de heer E. Hagting uit Borculo. Vorig jaar werd het pand, waarin vroeg het cafe De Steile Trap was ge vestigd heropend door Anton Be- rendsen uit Haaksbergen als bar- bistro onder de naam de Raedskel der. Met een klein intern feestje heeft C1000 voordeelmarkt Dikkers in Holten deze week de nieuwe computer in gebruik genomen. C1000 is het 20e bedrijf binnen de Centragroep van Schuitema, dat een afrekensysteem gekoppeld heeft aan een Texas Intruments-computer. Ter viering van dit feit werd de heer Dikkers een computertafel aangeboden. Door de installatie van de computer is het afrekensysteem van de kassa van de supermarkt in Holten nu rechtstreeks verbonden met het rekencentrum van Schuitema in Bodegraven. De garantie voor service A ën kwalïteiti A Off. Toyota-déalér iroór Holten-Bathmen e. o. Oranjestraat 30 -tel. 05483-6 13 63

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3