\WÊ Holtens Nieuwsblad Modeshow trekpleister op Vooijaarsbeurs HHV Cabaret de Schure Normaal f zaterdag in Los Vast Begroting Jongeren Op 16, 17 en 18 april op Kalfstermansweide Open huis W. Muller weg bij AC Holten Gezinsdienst Bijeenkomst U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe SON Holtens Nieuwsblad Donderdag 13 februari 1986 - 39e jaargang - nr. 7 Abonnementsprijs f 35.25. Losse nummers 80 cent. Gedrukte oplage 3075 Hoe men ook denkt over het feest der zotheid, het carnaval begint in Holten vaste voet te krijgen, niet in het minst door de sociale betrok- kenheid van de Fienpreuvers bij het dorpsgebeuren. Dat komt voora! tot uiting tijdens de goodwill-avond die gehouden wordt voorafgaan» de aan het carnavalsweekend. lp deze avond worden Holtenaren die zich verdienstelijk gemaakt ^foben voor de Keunedarpse gemeenschap door de Prins van de Fien preuvers en zijn gevolg met een bezoek vereerd en onderscheiden. Prins Gert Jan 1, reikte de speciale onderscheiding als eerste uit aan de familie Muller, representanten voor alle gastgezinnen van de Canade se bevrijders, bij de herdenking van het 40-jarig bevrijdgingsfeest in mei van het afgelopen jaar. Daarna bracht het gezelschap, vergezeld van de kapel van de Fienbloazers een bezoek aan scheidend wethou der Stegeman. Deze werd niet alleen onderscheiden voor zijn wethou derschap maar tevens voor zijn vele functies die hij bekleedt, onder an dere op het gebied van de ruilverkaveling, het waterschap en de O.L.M. Jan Oosterkamp was de derde Kweunedarper die werd bezocht. Op cultureel gebied binnen Holtens grenzen een geweldenaar. Als een volslagen verrassing voor het carnavalsgezelschap was het Prins Gert Jan 1 gelukt meester Brouwer naar Holten te .lokken0. De componist van het Saallandlied (dat ongewild een carnavalskraker blijkt te zijn), die meer dan 20 jaar hoofd van de Dorpsschool was, werd in zijn oude vertrouwde schooi onderscheiden. Bij de hockeyclub werd Reike Dieben onderscheiden voor al haar werk zaamheden die zij voor het hockey in Keunedarp heeft verricht. Ten slotte werden cfe adverteerders in het zonnetje gezet die het mogelijk hadden gemaakt dat ook dit jaar weer huis aan huis het camavalspro- gramma bij de Keunedarpers in de bus kon vallen. Speciaal voor Holten heeft presenta tor Jan Rietman van NCRV's Los Vast ervoor gezorgd dat Normaal komende zaterdag een van de optre dende Nederlandse groepen zal zijn in de sporthal 't Mossink tijdens de live-opnamen van Los Vast. De Hol- tense jeugd heeft dit te danken aan het gediciplineerd optreden tijdens het concert dat Normaal vorig jaar heeft gegeven in Espelo. Het aantal optredende artiesten is nu bekend. Naast Normaal zijn dat: Ten Sharp, The affair, de groep Satisfy, Flavium, Mactaple, Annie Schilder, Demis Rousos en Nancy Boyd,Geor gië Davies, Saskia en Serge, Massa- da, Fay Lovsky, de Alenzusjes, Grand Forsyth, Erik Mesie (van Toontje lager), Koos Albers, The three Alleycast, The art company en de Georg Baker Selection. De zaal gaat open om elf uur. De ingang is aan de zijde van de scho lengemeenschap. De entree is gratis. Het parkeerterrein is vrijdag en za terdag afgesloten. Maandag 20 februari zal vanaf 14.00 uur in het gemeentehuis de gemeen telijke begroting worden behandeld. In totaal staan 21 onderwerpen op de agenda, waaronder de verhoging van een aantal gemeentelijke tarie ven, het beschikbaar stellen van een krediet voor een verkeersonderzoek van de Dorpsstraat/Oranjestraat en een voorstel tot uitbreiding van openbaarmaking van alle gemeente lijke commissies met uizondering van de commissie ABS, de commis sie Beroeps-en bezwaarschriften en de commissie Georganiseerd Over leg. De begrotingsbehandeling is openbaar. Op 22 februari wordt op initiatief van de Jeugdraad van de Ned. Herv. kerk in en om Irene een Jeugd-en Jongerendag gehou den, waarvoor alle jongeren uit Holten, ongeacht leeftijd en ge loofsovertuiging zijn uitgeno digd. In het Holtens Nieuwsblad een gesprek met twee bestuursle den van de Jeugdraad, Hans Ol denburg en Henk Veltkamp. Uitgeversmaatschappij Van derLoeJJBV in samenwerking met de stichting Jioltens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur 'in Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Adres: I Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 34.25 Na een panze van meer dan driejaar zal dit voorjaar in Holten weer een middenstandsbeurs worden gehou den. Op woensdag 16, donderdag 17 en vrijdag 18 april zullen meer dan veertig ondernemers, allemaal af komstig uit de eigen geledingen van de Holtense Handelvereniging, zich presenteren in een grootscheeps ge beuren op Kalfstermansweide. De belangstelling, zowel van het publiek als de deelnemers, voor een middenstandsbeurs is altijd erg groot geweest. Toch meende het bestuur van de Holtense Handelvereniging een pauze van enkele jaren in te moeten lassen. Herman Beldman hierover: „Het winkelen in Holten was de laatste jaren niet zo plezierig. We zaten met wat wij noemden 'het gat van Holten': lege winkelpanden in het centrum van Holten". „Je kunt dan het publiek wel naar de beurs halen waar alles piekfijn in orde is, maar als het daarbuiten dan niet in orde is, geef je een beeld dat verkeerd overkomt bij het publiek. Nu zo langzamerhand het gat is ingevuld, en Holten een echt cen trum krijgt waar het prettig winke len is, hebben wij die positieve ont wikkeling aangegrepen om opnieuw een middenstandsbeurs te organise ren". Beldman vertelt er nog bij dat het motto van de beurs zou kunnen zijn: Met 'e'en oogopslag zien wat er te koop is in Holten. „Inderdaad, het gehele assortiment dat in Holten te koop is, is vertegenwoordigd op de beurs, en dat is veel meer dan de meeste mensen denken. Juist zo'n beurs is een goede gelegenheid om zich als middenstand te presente ren". Grote trekker van de komende vooijaarsbeurs is ongetwijfeld de grote modeshow waaraan wordt meegewerkt door de firma Won- nink, Schuppert, Beldman, Steunen- Een foto van de najaarsbeurs in 1982, die door ongeveer 7000 men sen werd bezocht. berg, stoffenhuis Elly en Wyts, dro gisterij Wedda, kapper Drenth, bloe misterij Marjo, wolboerderij Van de Ree en schoonheidsalon Annelies. Vier mannequins en twee dressman- nen zullen dagelijks vier modeshows tonen waarin zij telkens weer een ander facet van de mode zullen laten zien. De presentatie van het geheel is in handen van Pascal Hannenberg, die ook tijdens de damesbeurs in de Evenementenhal de modeshows presenteert. Gedurende de modeshows zullen de firma's Albert Hein, bakker Nij- kamp en 't Klavier gratis hapjes serveren. De shows zullen alle drie dagen gehouden worden om 15.30, 17.00, 19.30 en 20.00 uur in de vorm van een lopende presentatie tussen de stands in. De voorjaars-middenstandsbeurs zal plaats vinden en een grote tent op Kalfstermansweide. Er komt een aparte in- en uitgang, zodat er een looprichting ontstaat, die automati sche langs iedere stand gaat. De mtreeprijs is heel laag gehouden, drie gulden voor volwassenen en 'e'en gulden voor kinderen. De beurs is geopend van 's middags 15.00 uur tot 's Avonds 22.00 uur. De scholengemeenschappen in Hol ten houden volgende week voor de leerlingen van de hoogste groepen van het basisonderwijs weer open huis. De scholengemeenschap "De Marke op donderdag 20 februari de scholengemeenschap Holten op vrij dag 21 februari. De directeuren van de Holtense ba sisscholen hebben inmiddels alle maal een uitnodiging ontvangen voor die leerlingen die dit jaar de ba sisschool zullen verlaten. Ook leer lingen (en hun ouders) die niet op Holtense basisscholen zitten, zijn op deze voorlichtingsbijeenkomsten welkom. Bert Visscher In het kader van het theatercircuit dat dit jaar langs een zestal jongeren centra in Overijssel trekt, treedt op zaterdag 15 februari de cabaretier Bert Visscher op in Jongerensocië- teit de Schure. De uit Veendam afkomstige Bert Visscher was vijf jaar lang de front man van cabaret Filter, dat in 1982 ter ziele ging. Sindsdien treed hij op met zijn soloprogramma „Desnoods geblindoekt op 'e'en been". Visschers speelt in dat programma een volslagen dolgedraaide onder wijzer die probeert een reeds van aanvang aan mislukte ouderavond te redden. Om de ouder-avond nog enigzins te laten slagen, bedient hij zich van de meest dwaze trucs en ca priolen. Steeds sterker worden zijn verhalen, steeds gewaagder zijn grappen. Bang om te falen, gaat hij verder en geeft alles, desnoods ge blindoekt op 'e'en been. De voorstelling begint om 12.00 uur. De Schure is open vanaf 20.00 uur. Kaarten zijn 'a f. 5,- verkrijgbaar aan de kassa. Met ingang van 1 april zal de mana ger van het AC-restaurant en voor zitter van de Holtense VW, de heer W. Muller van baan veranderen. Vanaf die datum is hij benoemd tot rayonmanager bij het grootwinkel bedrijf Vroom en Dreesman. De heer Muller krijgt de supervisie over de restaurants van de V&D- vestigingen in het Noorden en Oos ten van het land. Hij was meer dan acht jaar werkzaam bij AC. Zijn vertrek uit Holten betekent niet dat er onmiddellijk gezocht moet worden naar een nieuwe voorzitter van de VW. Muller, die woonachtig is in Rijssen en daar de eerste jaren ook zal blijven wonen, dient in elk geval zijn bestuurlijke rit uit, en wil ook een tweede ambtstermijn voor zijn rekening nemen. De statuten van de Holtense VW staan dit toe. Aanstaande zondag, 16 februari, is er weer een gezinsdienst. Deze dienst is mede voorbereid door de zondagsschool. Het belooft een fees telijke dienst te worden, waarin ook het gezinsavondmaal zal worden ge vierd. Bovendien zal het kinderkoor Mozaïek zingen. Voorganger is ds. R. Visser. De kinderen verzamelen zich om 09.45 bij de Dorpsschool, vanwaar ze gezamenlijk naar de kerk gaan. De zondagsschoolleiding hoopt dat ook mensen, die nog niet aan zo'n dienst hebben deelgenomen, deze keer zullen meedoen. Donderdagavond 20 februari, om 19.30 uur hopen leden van de C.P.B., afdeling Holten bijeen te ko men in De Kandelaar. De heer J.H. Hartog uit Enschede zal spreken over de viering van de Joodse Sab bath. Belangstellenden zijn van har te welkom.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1