Nieuwe kleding brengt handballers geen geluk Winst en verlies waterpoloteams BCH 1 rekent af met concurrent Gervedink Nijhuis schaakt 't snelst Dames Mintonette houden koppositie HOLTENS NIEUWSBLAD Nieuw record voor OKIA Sporthal DONDERDAG 30 JANUARI 1986 7 Zowel de dames als de heren van ZPC Twenhaarsveld speelden af gelopen weekeinde tegen OZPC uit Oldenzaal. De dames moesten met 1-8 het onderspit delven, maar voor de heren was er een even dui delijke 8-1 overwinning wegge legd. De dames begonnen aan een zwa re klus en hielden in de beginperio de goed stand. De eerste spelperio- de werd met 0-0 afgesloten. Ook na een snelle 0-1 achterstand in de tweede periode kwamen de Holten- se dames nog terug met een prach tig tegendoelpunt van Erna Veld wijk: 1-1. Pas in de derde periode maakte OZPC het krachtsverschil duide lijk met drie doelpunten (1-4). Twenhaarsveld slaagde er zelfs niet in een strafworp te benutten. On danks goed verdedigen van de Hol- tense ploeg scoorde OZPC in de laatste periode nog vier keer: 1-8. De heren van Twenhaarsveld verging het beter. Weliswaar werd de eerste periode met een 0-1 ach terstand afgesloten, maar tegen het eind van de tweede periode kwamen de Holtenaren sterk terug. Uit een man meer-situatie trok An- ton Aarsen de stand gelijk waarna in de derde periode de wedstrijd werd beslist. Met doelpunten van Wim Boode, Peter Boer en twee be nutte strafworpen van Edwin Ste- gehuis kwam Twenhaarsveld met 5-1 aan de leiding. Michel Kers en Peter Boer (2x) bepaalden in de laatste periode de eindstand op 8-1. De volleybaldames van Minto nette hebben de eerste competitie helft met een 0-3 overwinning op Harambee afgesloten en bezetten nog steeds de eerste plaats. De he ren hebben te maken met ziekte en blessures en verloren dan ook kansloos met 3-0 van Medusa. Deze week moesten de dames naar Enschede. Harambee is altijd een lastige tegenstander, dus be loofde het een leuke wedstrijd te worden. Mintonette begon een beetje moeizaam. De tegenstander was erg taai in de verdediging. De concentratie was niet 100%. Er werd erg slecht gestopt. Dini en Fenny moesten hard werken om een goede set-up te geven. Deze set won Mintonette met 5-15. Ook in de tweede set werd er slecht gestopt. Hier kon Harambee van profiteren. Veel te lang duurde het voor Minto nette het tiende punt scoorde. Toen ging de setwinst vrij snel naar de Holtense ploeg (10-15). De derde set was snel voorbij. Harambee zakte terug en Mintonette kon het snel afmaken: 2-15. De volgende wedstrijd is vrijdag a.s. om 21.00 uur tegen WA. Medusa-Mintonette (heren): 3-0 Al voor de wedstrijd waren er pro blemen. We konden precies met zes man weg en van die zes was Rik nog maar net (of net niet) genezen van zijn knieblessure. Het net! Het was met geen mogelijkheid strak te Tijdens het gewicht-touw- trektoernooi in Hengevelde heeft OKIA opnieuw een re cord verbeterd. De heren-ge riemd wonnen voor de vijfde achtereenvolgende keer. De 800 kilo op 210 centimeter hoogte betekende een verbe tering van het oude record dat op 800 kilo en 133 centimeter stond. Bij de dames werd er gestart met een gewicht van 250 kilo in de bak. Dat was voor geen enkel team een be zwaar. Bij de 400 kilo werd het serieuzer. De Kemper II viel af. Van de drie resterende teams bleek Pen- terman het sterkst. De 450 kilo werd binnen de minuut omhoog gehaald. OKLA werd goede tweede met een hoogte van 72 centimeter en De Kemper I derde met 52 centimeter. Voor de OKIA-dames betekende dit ook een nieuw record. Het oude stond op 400 kilo en 100 centimeter. Vrijdagavond 31 januari gaat OKIA naar café-restaurant De Twee Schimmels in Voorst waar het vol gende toernooi wordt gehouden. Het vertrek is om 19.15 uur vanaf Tonnie en Betsie. De gemeente Holten wil de huur voor gebruik van de gymnastieklo kalen en de sporthal 't Mossink voor de vaste gebruikers dit jaar niet ver hogen. Voor de niet regelmatige ge bruikers uit Holten en de gebruikers uit andere gemeenten gaan de huren wel omhoog. De vaste huurders van de gymloka len gaan ook dit jaar f. 6,65 per uur betalen. Voor de overige Holtenaren bedraagt de huur f. 8,50 per uur (was f. 8,-) en voor de overige huur ders wordt het huurbedrag met tien procent opgetrokken tot f. 12,50 per uur (was f. 11,95). Vaste gebruikers van de sporthal betalen f. 19,70 per uur. Voor de overige gebruikers zijn de prijzen met twee kwartjes per uur opgetrok ken, terwijl voor gebruikers uit an dere gemeenten en sportbonden de prijzen met 35 cent per uur zijn verhoogd. trekken! Het gevolg was dat ons be faamde „vissen", gevolgd door een set-up, niet van de grond kwam. Dat daarentegen onze tegenstan der wel via de netrand wist te sco ren, lijkt het vermoeden gerecht- De handballers van Holten werden bij hun eerste thuiswedstrijd in 1986 door sponsor Hermanstukker opnieuw vaardigd dat dit een onvervalste in de kleren gestoken. Op de foto staan v.l.n.r. Ron de Geus, John Lamping, Johan Plantinga, Meino van Beek, Al- 'truc' was. win van Ommeren, Jan Victor DorlasEdwin Bakker. Zittend: Jan van de Hoff, Nico Vorst, Gerhard Leusink, Al met al werd de eerste set sterk Alex Stegink, sponsor Herman Stukker en voorzitter van de afdeling handbal Wim Dalhuisen. begonnen en vooral Anton speelde toen een prima partij. Johan had zeer zijn bekende 'opvliegers' en ook Richard en Rik scoorden er rustig op los. Zo leek een setzege niet onmogelijk, maar door wat on gelukkige ballen in en via het net, werd de set toch met 15-12 verloren. Pech! In de tweede set was er een zeer spectaculaire rally. Achtereen volgens redden Johan en Rik met duikballen twee prikballen vn Me dusa, waarna Gerrit met een fan tastisch smash de bal afmaakte en een punt scoorde. Helaas deden de prikballen achter het blok ons wel de das om. Ook Paul kon er niets meer aan doen, zodat ook deze set verloren werd en wel met 15-10. In de derde set tartte het noodlot ons weer eens. Rik kreeg met blok ken een smash op zijn pink, maar daar we geen wissels hadden moest hij er in blijven. Ook het gebrek van een coach brak ons nu op en zo kwam het dat de derde set kansloos verloren werd met 15-7. We zijn nu enkele plaatsen gezakt en moeten de punten weer gaan pakken, an ders gebeuren er ongelukken. In de thuiswedstrijd tegen SCE voor tijd scoorde SCE toch op heeft Holten haar eerste nederlaag nieuw en pakte daarmee haar twee- in de zaalcompetitie geleden. De de overwinning in de competitie, door sponsor Herman Stukker in Scores: Meino van Beek 4. Alex nieuwe kleding gestoken handbal- stegink, John Lamping 3, Johan Iers speelden in de eerste minuten Plantinga 2, Jan v.d. Hoff, Nico tegen een niet volledig SCE en na- Vorst 1. men toen een 6-2 voorsprong. SCE De dames van Holten moesten het kwam echter beter in haar spel en nog puntloze HVE de eerste punten wist de achterstand bij rust tot een laten. Holten nam een 0-1 voor- gelijke stand om te buigen: 8-8. Na sprong, maar moest al snel met rust kwam SCE al vlot op een klei- slechts 1 wissel verder na een bles- ne voorsprong. Verdedigend liet sure van Tanja Hess. HVE werd wat men een aantal keren steken val- sterker en kwam bij rust met 2-1 len, terwijl aanvallend soms goed voor. Vlak na rust werd het 3-1. Hol- gecombineerd werd, maar het vi- ten kwam terug tot 3-2, waarna zier niet altijd op scherp stond. Zo- Marjan Baltus - voor het eerst weer doende bleef Holten aankijken te- het Holtense doel verdedigend na oTSen een achterstand die nooit gro- haar bezoek aan Australië - een Gelukkig wordt de ziekenboeg ter was dan doelpunten. In de strafworp stopte. In de rest van de PrtPnr/irOnHa clnfminntan i.i...:: JTT*,n kleiner en morgen hopen we de ren tree van Jan weer mee te maken. Om 20.15 uur in de sporthal te Hol ten tegen RAC 2. enerverende slotminuten probeer de Holten nog van alles en kwam men door twee treffers van Meino van Beek nog terug tot 14-15. Vlak wedstrijd scoorde HVE nog twee maal, waar Holten slechts een tref fer van Mini v. Munster tegenover kon zetten. Zo ging deze wedstrijd met 5-3 verloren. Scores: Marti Bar- velink, Ria Jansen, Mini v. Munster 1. Ook de dames-junioren van Hol ten verloren. In de thuiswedstrijd tegen Nw. Heeten ging het één helft gelijk op (3-3). Na rust werd Nw. Heeten vooral door de break out sterker. Daardoor verloor Holten regelmatig met 5-10. Treffers: Dia na Bulsink 4, Joke Markvoort 1. Jeugd Adspiranten A2 speelde een goe de wedstrijd uit tegen DSC. In de eerste helft werd een 2-3 voor sprong genomen. Na rust ging Hol ten goed door. Mede door goed keepsterwerk en een goed lopende aanval werd ruim met 6-14 gewon nen. Jongens adspiranten ging uit te gen CVO onderuit. Ondanks rede lijk spel, was CVO gevaarlijker. Zo konden de gastheren na een 8-4 ruststand met 14-9 winnen. BI had het uit tegen Kwiek erg moeilijk. Het op een tweede plaats staande Kwiek was duidelijk ster ker dan Holten, al had het een aan tal keren de scheidsrechter mee. Op de winst met 15-2 viel weinig af te dingen. Cl pupillen gaat erg goed. De moeilijke uitwedstrijd tegen Zwol le werd op keurige wijze omgezet in een 4-1 overwinning. Door deze overwinning is Zwolle als een van de sterkere teams voorlopig van de eerste plaats verdwenen. BCH 1 rekende af met mede-ti telkandidaat Aliotria in een wed strijd die zeer het aanzien waard was. Het vierde team won vrij een voudig van Diepenveen en vond het daarom warschijnlijk niet no dig voor een wedstrijdverslag te zorgen. De overige teams werden naar een vrij duidelijke nederlaag gemept. Holten 1 -Aliotria 1 Dat het spannend zou worden en dat er „veel" op het spel stond, was te merken aan de zenuwen, waar beide teams in het begin last van hadden. Eddie liet na een spannen de strijd, die drie games duurde, het punt aan zijn oudere, maar zeer geslepen tegenstander. Pieter kost te het ook drie games, waaronder twee verlengingen om Dick Stoel met geconcentreerd spel op de knieën te krijgen. Sonja had niet al te veel moeite om haartegenstand- ster haar wil op te leggen en zorgde voor het tweede winstpunt. Gea kon de Hasseltse dame niet vol doende naar het achterveld dirige ren, waardoor ze zelf in de proble men kwam en verloor. Het heren dubbelspel was een lust voor het oog en werd verdiend door Holten in winst omgezet. De Holtense dmes speelden in de eerste game zo slecht dat traine Harry Peters van schrik snel naar Deventer vluchtte. Toen het oog nog de meester niet meer op hen drukte, was ook de overwinning snel een feit. Toen daarna beide mixen in winst wer den omgezet, was de zeker niet ver wachte 6-2 zege een feit. Deventer 5-Holten 2 Ondanks twee drie-gamers kon een goed spelende invalster Diana Stegink BCH 2 niet naar een over winning op het vrij sterke en goed op elkaar ingespeelde Deventer voeren. Theo Aarsen kwam niet echt lekker in zijn spel tegen Wil lem Pauwels en moest veel loop werk doen, wat hem helaas weinig opleverde. Gerrit de Roos lukte bij na alles en hij zag zijn tegenstander steeds meer de moed verliezen, het geen een ongekend hoge overwin ning opleverde. Jet de Beus schoot regelmatig in de lach bij goed gesla gen shuttles van Miriam Voogd, maar bleef daardoor waarschijnlijk net iets te lang stan om deze terug te slaan. Diana kreeg in de eerste game welgeteld één punt mee, waarna ze de tweede game met be keken spel op haar naam bracht. Vervolgens gaf de grotere routine van Jolanda Roeterdink de door slag. De dames konden niet door drukken na een 3-15 winst in de eer ste game en ook de overige partijen gaven Deventer winst te zien: Eind stand: 7-1. Holten 3-Nieuwleusen 1. Yvonne Hanenburg kon de nipte winst van de eerst game jammer genoeg in de volgende twee niet herhalen. Dinie Wegstapel speelde haar beste wedstrijd van dit sei zoen tegen de zeer sterke eerste dame van Nieuwleusen, die na drie games de winst meepakte. On danks redelijke tegenstand verlo ren Harrie Menkhorst en Ton ter Broeke hun single in twee games. De damesdubbel werd na verlen ging in de tweede game verloren, waarbij kon worden aangetekend dat het Holtense tweetal misschien toch wel een weinig werd afge schrikt door de wel erg fanatiek uit de ogen kijkende schon en uit Nieuwleusen. De subtopper uit deze poule bleek in de resterende partijen te veel klasse in huis te hebben. Eindstand: 0-8. Staphorst 4-Holten 6 Hoewel de thuiswedstrijd des tijds net was begonnen is het zesde team er niet in geslaagd ook de uit wedstrijd in winst om te zetten. Al leen de tweede damesenkel werd gewonnen en het damesdubbel le verde een winstpunt op omdat er geen tijd meer was om de derde game van de partij uit te spelen: 6- 2. Al sinds enige jaren wordt op een van de clubavonden in de maand januari gestreden om de ti tel: „snelschaakkampioen van de S.V. Holten". Zo'n avond snel schaak is een zenuwslopend ge beuren! Immers, elke speler heeft slechts 5 minuten bedenktijd voor een hele partij, bovendien moeten er op zo'n avond vele partijen wor den gespeeld (deze keer: 11 door elke speler). Dick van der Knaap regelde „wie tegen wie" moest spe len, hierin bijgestaan door de com puter van Philip Eijzinga. Na 6 van de 11-ronden begon al duidelijk te worden dat Erik Gerve dink Nijhuis een zeer goede kans. maakte de titel te gaan veroveren. Hij had toen al een voorsprong van lVz punt op een groepje van drie achtervolgers: Dick van der Knaap, Joep Middelink en Wim Rietman (de snelschaakkampioen van 1985). Toch kwam de spanning nog even terug toen Erik van Dick verloor, maar daarna verspeelde hij geen punt meer. Dus werd Erik Gervedink Nijhuis (met 9V2 uit 11) clubsnelschaakkampioen 1986! Met 9 uit 11 deelden Dick van der Knaap en Joep Middelink de 2e en 3e plaats, gevolgd door Wim Riet man met 7 uit 11. Opvallend was de goede klassering van jeugdspeler Raymond Koster, die 6 uit 11 wist te scoren. Naast de „normale" competitie wordt in de schaakbond Overijssel een bekercompetitie gespeeld. Schaakverenigingen nemen hier aan deel met een enkel team dat uit vier spelers bestaat. Het Holtense viertal was in de eerste ronde vrij geloot en versloeg in de tweede ron de M.O.T. (uit Almelo) om zich daarmee voor de kwartfinales te plaatsen. Hierin moest onlangs worden gespeeld tegen Harden- berg (uit). Joep Middelink bracht Holten op een 1-0 voorsprong door zijn aanval fraai af te ronden met het geven van „stikmat". Het werd zelfs 2-0 toen Ton van Oijen, in ab soluut verloren stelling, zijn tegen stander „door de vlag zag gaan". Helaas werd Erik Gervedink Nij huis (in duidelijke betere stelling) ook slachtoffer van de tijdnood en zag Dick van der Knaap zijn partij verloren gaan na enkele onnauw keurige zetten in het eindspel. Door dit alles was de eindstand 2-2 ge worden. Om tóch tot een beslissing te komen, moesten dezelfde spelers hierna een snelschaakpartij spelen. Ook nu werd de eindstand 2-2. Dus moest er opnieuw worden „gesnel- schaakt" en wéér werd het 2-2. Ja, en toen moest er worden geloot en lachte Vrouwe Fortuna het team uit Hardenberg toe. Daarmee was het Holtens viertal op wat ongeluk kige wijze uitgeschakeld voor de halve finale. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan de heer G. J. Klein Teeselink vergunning verleend voor de ver bouw van een varkensschuur bij het perceel Beumersteeg 5; 2. aanM. A. C. „de Holterberg" vrijstelling c.q. ontheffing verleend voor diverse aktïviteiten in 1986; 3. aan ZW Blauw Wit '66 vergunning verleend voor het houden van eer loterij; 4. aan Carnavalsvereniging „De Fienpreuvers" vergunning verleend voor een carnavalsoptocht op 8 februari 1986. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter ge meentesecretarie. Commissie voor woonruimtezaken De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 11 februari a.s. en wel van 19.30 uur - 20.30 uur in het gemeentehuis. Commissie Sociaal-Cultureel Werk De eerstvolgende vergadering van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk vindt plaats op maandag 3 februari om 19.45 uur in het gemeente huis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot subsidieverzoe ken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen/afd. Dijkerhoek en de Kerngroep Rooie Vrouwen; het huishoudelijk reglement van de Commissie Bejaardensociëteit Holten en de procedure omtrent de ver kiezing van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk op 17 maart 1986. Sportcommissie De jaarlijkse vergadering van de Sportcommissie met de besturen van de Holtense sportverenigingen wordt gehouden op woensdag 5 februa ri a.s. om 20.00 uur in zaal Vosman, Oranjestraat 38. De uitnodiging en agenda voor deze jaarvergadering zijn toegezonden aan alle bij de secretaris van de Sportcommissie bekende sportvereni gingen. Verkiezing leden gemeenteraad Nummering van de lijsten van kandiaten De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van leden van de gemeenteraad van Holten maakt bekend dat op donderdag 6 fe bruari 1986 te 9.00 uur, in een openbare zitting in het gemeentehuis te Holten, Dorpsstraat 27 de nummering van de ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 19 maart 1986 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraad zal plaatshebben. Holten, 30 januari 1986 De voorzitter voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Verkiezing van de leden van de gemeenteraad stemmen bij volmacht De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag der stemming, dus voor of op 5 maart 1986, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (4 februari 1986) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker istoe- gestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kie zersregister. 5. Bij inwilligging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol- machtlegitimatiekaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook. in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag der stem ming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der kandidaatstelling (4 februari 1986) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan nemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Holten, 30 januari 1986 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Verkiezing van de leden van de gemeenteraad STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER De burgemeester van Holten brengt ter openbare kennis dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1.Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keu ze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag der stemming, dus uiterlijk op 5 maart 1986, door de kiezer worden in gediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (4 februari 1986) in het kiezersregister is op genomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toege staan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerslegiti- matiekaart. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook. in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling {4 februari 1986) in het kiezersregister is opgenomen, om deze te doen omzetten in een kie- zerslegitimatiekaart. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 14 maart 1986. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Holten, 30 januari 1986 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7