1 J ubileum CPB Holten feestelijk herdacht Half miljoen voor hervormde gemeente Uit het politierapport Vanuit de kantlijn Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Open Deur tal uren hadden gewerkt aan de Actie kerkbalans geslaagd HQLTENS NIEUWSBLAD Geslaagd Op zoek naar de snelste Schure-klant Burgerlijke stand Verloren en gevonden 1 DONDERDAG 30 JANUARI 1986 Op de foto: de jubilaressen van de afd. C.P.B. Holten, zittend v.l.n.r.:J. Stam-Aanstoot, J. Hoekjen-Stam, H. W. Paalman-Dijkink en J. Wig- gers-Aanstoot allen 35 jaar lid). Staande v.l.n.r.: J. Timmerman- Aanstoot, M. Brinkman-Dijkink, Mien Bulsink-Bakker, J. Rietberg- Van Lindenberg, T. Span-v.d. Berg en A. Stam allen 25 jaar lid). In de door de Feestcommissie leuk versierde Ontmoetingsruim te van het kerkelijk centrum De Kandelaar heeft donderdagavond de afd. Holten van de Chr. Platte landsvrouwen Bond (C.P.B.) met een gezellige avond het feit her dacht dat 35 jaar geleden de afde ling werd opgericht. De presidente van de afdeling, mevr. M. Bulsink-Bakker sprak een welkomstwoord en zei in een kort openingswoord dat de afdeling blij en dankbaar mag zijn voor al het goede wat God wil geven in de C.P.B. en dat we zoveel mochten doen mèt elkaar en voor elkaar. „Vreugde en blijdschap zullen al tijd het kenmerk moeten zijn in onze vereniging en dat betekent positief staan, ondanks alle tegen strijdigheden, nu en in de toe komst. Met Gods Woord op elk ter- rein van het leven, ook in de ko mende jaren open staan voor el kaar, begrip opbrengen voor elkaar, ieder in zijn waarde laten, samen van verschillende kerken één zijn in onze Heer. Zo zijn wij christenvrouwen die Hij een op dracht geeft, in wier gevouwen han den het geloof als antwoord leeft", zo besloot mevr. Bulsink. Rijm De dames J. Beldman-Aanstoot, T. Reinink-Beldman en J. Wiggers- Aanstoot lieten hierna in een lang gedicht (in 't Hoolt'ns) de 35 jaar C.P.B. de revue passeren. Enkele regels uit het begin van het gedicht luiden: „In de vieftiger joar'n kwam 't eer ste groepien biej mekoar, nog wal op andring'n van de jonge boer'n wel is woar, ma die trökk'n zich al gauw trugge, de vrouwluu kwam heur misschien te veer over de brugge". De drie dames die een groot aan- „Praten met God... kan dat?" Over dit onderwerp zal ds. A. P. Pijpen zondag 2 februari spreken tijdens de Open-Deurdienst in de Neder landse Hervormde kerk. De dienst begintom 19.00 uur. Hetonderwerp sluit aan bij het februarinummer van de Open Deur, waarin het the ma „bidden" centraal staat. De De venter zanggroep Kol-le-aviv ver leent medewerking aan de dienst. Op vrijdag 24 januari j.l. is onze plaatsgenoot Ab Groen, Kozak- kenstraat 15 aan de Landbouwho geschool te Wageningen met lof ge slaagd voor het doctoraal examen in de landbouwwetenschappen (studierichting Zootechniek). Hij is per 1 februari a.s. aan de Wagening- se Hogeschool benoemd als onder- zoekassistent. „rijmelarij" (alle notulen en jaar verslagen werden „doorgenomen") kregen een verdiend en spontaan applaus. Na hun optreden had de huldi ging plaats van 4 dames, die sinds de oprichting lid zijn en zes die al 25 jaar op de ledenlijst staan. Zij wer den door de secretaresse mevr. M. F. Groenewegen-Goud gelukge wenst. De dames werden onder scheiden met e?n fraaie corsage die hun door de bestuursleden werd opgespeld. De oud-presidente mevr. J. Riet berg-Van Lindenberg dankte met een kort woord voor de huldiging en de onderscheiding. Na de pauze presenteerde mevr. Giesen, met assistentie van enkele dames van de feestcommissie, een verrassingsprogramma dat be stond uit een legpuzzel en een kwis voor vier echtparen. Aan de legpuz zel namen alle aanwezigen deel. De heren Van Wingerden en Groen lukte het zeer snel om een verknip te ansicht te „herstellen" en won- O.A.D. naar Goor Meestal kijk ik niet. Niet echt, be doel ik. Nee, wat ik met de reclame op de televisie doe, is kuisteren. Nooit van gehoordWel, dat kan kloppen want het is een nieuw woord. Kuisteren wil zoveel zeggen als bijna niet kijken, maar er wél - met een half oor natuurlijk - naar luisteren. Zo: de krant of iets an ders lezend en dan wel even kijken als je iets hoort watje aangenaam voorkomt. Dat kan om uiteenlo pende redenen zijn. Ik heb dat b.v. bij Grolsch, Fa en C&A. En sinds een tijdje ook bij Oad Holten. Bij Grolsch en C&A is dat om weer eens te zien welk vakmanschap in beeld is óf om te genieten van Kraai en De Gooijer. Fa doet bij mij de krant zakken in hetzelfde tempo als de juffrouw in kwestie de hand doek omladg brengt. Maar Oad Holten geeft een andere kick van herkenning. Dat is de band met Holten. Een woord dat de laatste tijd nog slechts landelijke bekend heid haalt als het gaat om de bijbe horende berg of de molenaarszoon. Gek eigenlijk, dat reclamemensen nen resp. de eerste en de tweede prijs. Bij de kwis deelden de echt paren Zwiers-Van Berkel en Groen- Harteveld de eerste en tweede prijs, de derde was voor het echtpaar Ek- kelkamp-Beute en het „poedeltje" was voor het echtpaar Dul-De Foc- kert dat puntloos bleef. Na de tweede pauze bracht een toneelgroepje uit de vereniging, dat bestond uit de dames B. Bos- schers-Beltman, T. van Dijk-De Waal, J. Hasewinkel-Scholman, H. Lentink-Beekman, J. Jansen-Tiek- stra. en I. van Wingerden-Knoester onder regie van mevr. J. Stam-Ha- sewinkel op zeer vlotte en boeiende wijze de komische thriller: „Zij kwam in de avond" over het voet licht. De volle zaal onderstreepte haar waardering met een spontaan applaus. Nadat de presidente Mien Bul sink-Bakker een kort dankwoord had gesproken tot allen die aan het welslagen van de avond hun mede werking verleenden werd besloten met het staande zingen van het Bondslied. 22 januari: Op de Oranjestraat werd een snelheidsconróle gehou den. Tien automobilisten over schreden de maximum snelheid van 50 km per uur. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 83 km per uur. 23 januari: Op de Larenseweg ter hoogte van transportbedrijf Mül- ler, vond een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. Een auto mobilist komende vanuit de rich ting Laren wilde een rechts van de weg geparkeerde auto passeren. Op het laatste moment zag hij dat dit vermoedelijk niet meer ging omdat er een tegenligger aan kwam. Het gelukte deze automobi list echter niet meer tijdig te stop pen achter de geparkeerde auto, en botste vervolgens tegen dit voer tuig. Er ontstond alleen materiële schade. Een leerlinge van de Scholenge meenschap vond het nodig om met een spuitbus een kleedkamer van de sporthal te besmeuren, waarvan de politie in kennis werd gesteld. De eventuele schade zal door de schoolleiding worden geregeld. 24 januari: Aangifte werd gedaan van diefstal van een portemonnaie vanuit de garderobe van de Scho lengemeenschap. Het feit werd een dag te voren gepleegd in een tijds bestek van hooguit 15 minuten. Een fiets die stond geparkeerd bij de fietsenstalling van de OAD moest het deze week ook ontgel den. Eén der banden werd op vier plaatsen doorgeprikt. Volgens aan- gever waren meerdere fietsen het „slachtoffer" geworden, doch daar van is bij de politie geen melding binnengekomen. Aangifte werd gedaan van door rijden na een aanrijding in de Haar- straat. Aldaar is vermoedelijk een fietser tegen een auto aangereden, waardoor schade ontstond. De fiet ser, vermoedelijk een leerling van de Scholengemeenschap, (die toch ook is verzekerd) vond het niet no dig zich te melden en laat dus een ander voor de schade opdraaien. 25 januari: Aan de Imhofsweg werd een gewonde gans aangetroffen. Het dier bleek totaal uitgeput te zijn, en werd ondergebracht in het dierenparkje aan de Vrijheidslaan, alwaar men zal proberen de gans te laten herstellen. 27 januari: De politie werd getipt dat er werd gevent met gereed schap bij de boeren in de omgeving van de Vijfhuizenweg, en men vroeg zich af of dit wel zuivere koffie was, mede gelet op de vele gereed schapdiefstallen die vorig jaar wer den gepleegd. Bij nader onderzoek bleek de man geen ventvergunning te hebben en hij werd daarvoor ook geverbaliseerd. Uit het onderzoek is overigens niets onrechtmatigs gebleken. Een fiets die op 4 januari werd gestolen, werd deze dag, echter ge heel vernield teruggevonden. De fiets werd aangetroffen in de Ab. Janszenstraat. In de Gaardenstraat werd een hond aangetroffen die kennelijk was aangereden door een auto. Het dier was ernstig gewond en werd door de politie overgebracht naar een veearts. Hulp mocht echter niet meer baten. De volgende dag meldde de eigenaar van de hond zich bij de politie. De veroorzaker is echter (nog) niet bij de politie be kend. Zaterdag 1 februari staat J. S. de Schure in het teken van de snelste bezoeker. Na vorig jaar de snelste barbediende de eer te hebben ge gund, is het nu tijd voor verkiezing van de snelste bezoeker. Het is de bedoeling dat men een van te voren uitgelegd circuit zo snel mogelijk aflegt, met een zo klein mogelijk aantal strafsecon- den. De aanvang van dit vermoei end, doch zeer spectaculair gebeu ren is om ongeveer 21.30 uur. In schrijven is mogelijk tot op de avond zelf op de inschrijflijsten in De Schure. De kosten bedragen f 1.- per persoon. Bijgaande foto toont hoe gezel lig het was tijdens de slotavond van de actie kerkbalans in de her vormde gemeente van Holten. De honderdvijftig medewerkers en medewerksters kwamen vanaf half acht hun papieren weer inle veren en troffen elkaar in een ge zellige sfeer, die extra werd opge luisterd door muziek van Erik Pet- tinga en enige spelletjes, georgani seerd door Bert Müller. De kerkvoogdij bleek gelukkig met het resultaat, dat borg moet staan voor voortzetting en uitbrei ding van het hervormd kerkewerk. Door een vernieuwde wijze van geldwerving moeten bij het eindbe drag van f 455.000 nog twee bedra gen worden opgeteld. Namelijk de inkomsten van de apart verkregen abonnementsgelden op Hervormd Holten (f20.000) en de inkomsten van de generale kas, een bijdrage van alle belijdende leden (f 30.000). Tot en met januari vorig jaar werd hiervoor niet apart geld opge bracht en waren de bijdragen voor kerkblad en Generale Kas (een be drag grotendeels bestemd voor de landelijke hervormde kerk) in de totaalbijdrage van kerkbalans op genomen. De actie in 1985 bracht toen in totaal f 490.000 op. Er is nu een totaalbedrag te zien van f505.000 waarmee de kerk voogdij dit jaar alle kosten moet dekken. Hoewel dit bedrag natuur lijk voor een kleine gemeente als Holten gigantisch mag worden ge noemd is het echter toch niet kos tendekkend. De geraamde kosten bedragen namelijk f535.000. Dit bedrag werd ook in vorige jaren niet gehaald, zodat momenteel op reserves wordt ingeteerd. De ge meente zal zich hierop moeten be zinnen. Voorlopig is de kerkvoogdij in ieder geval erg blij met het ver kregen resultaat. van het touringcar- en busbedrijf ojis voorhouden dat we over Oad moeten spreken. Twee lettergrepen dus, die je uitspreekt als de voetbal club uit Tilburg: Noad. En dat ter wijl men in de bakermat Holten niets anders en nooit anders dan OA.D. zegt. Oad of OA D., daar valt nog over te praten. Maar, Oad Goor? Hou er maar over op! je zegt toch ook niet Philips Valkens- waard? De oorzaak van deze ver huizing? Een verhuispremie (IPR) die Goor wel en Holten niet kan le veren? Dat wordt tenminste verteld vanuit de eerste kamer rechts op Dorpsstraat 27. Als je zo iets be weert, moet je er in verdiept heb ben. Dat is dus niet gebeurd, dat is duidelijk. Net zo min als er is beke ken of er andere potten zijn in Zwol le en Den Haag die ook voor Holten openstaan. Vraag maar eens om raad aan de burgervader uit 't Vjenne. Krekel naar Rijssen, de Mengunie naar Deventer en de O.A.D. naar Goor, althans vooreen deel. Wat is de volgende aderla ting? Jan Maats „noar Rieske"? De misthoorn i. s //?s //Zs. NED. HERV. KERK: 10.00 uur: ds. R. Visser (Bevesti ging van ambtsdragers) 19.00 uur: ds. A.H. van pijpen. Open Deurdienst m.m.v. zang groep Kolle-aviv uit Deventer. Uitgangscollecte: Werelddiaco- naat. Oppasdienst: mevr. Markvoort- Schoenaker en mevr. Koopman- Kotterink. 10.00 uur: Jongerendienst in Ire ne. Diessenplas: woensdag 5 februa ri 19.30 uur. Pastoor Rademaker. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. C.H. v.d. Berg, Aalten. 15.00 uur: ds. J. Zijstra, Vorde- n.In beide diensten is de le col lecte voor het Werelddiacontaa en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendicnst: groep 5 en 6 de heer H. Beltman. Oppasdienst: Ingrid Jansen, Wil- ma Aanstoot en Willy Brinks, Ans Aanstoot en Dianne Bos- schers. R.K. KERK: 10.00 uur uur Heilige Mis in ge bouw Irene. DIJKERHOEK: 10.00 uur: ds. S. v.d. Bos, em. pred. te Raalte. Uitgangscollecte: Werelddiacontaat. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. Bouman (Gezins- dienst/Heilige Doop), uitgangs collecte: plaatselijke diaconie. NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: F. Sijtsema, Keizersweg 32,tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. WUKVERPLEGING: Dienst: zr. Kroese, tel.. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundige: alle werkdagen van 13.30-14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbe zorgen van magazijnartikelen. Diëtistenspreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: J. Koppert, T. van Amerong- enstraat 25, Markelo, tel. 05476- 22 00. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00 -17.30 uur. DIERENARTS: T.A. Oostenbrug, Houtweg 18, tel. 05483 - 6 15 15. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrijdag 08.30-09.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gasvoor- ziening melden bij Gem. Energie bedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00rl7.30 uur. zaterdag 1 februari 15.00 uur: In samenwerking met de St. Paardrijden Gehandicap ten feestmiddag speciaal voor minder-valide „Keunedarpfer- s)ertkes" in manege „Snorre- wind" maandag 3 februari 20.00 uur: Verkeerskwis afd. Holten WN in zaal „Vosman" maandag 3 februari/dinsdag 4 februari DA Drogisterij Wedda i.v.m. verhuizing gesloten. dinsdag 4 februari 14.30 uur: Bejaardensociëteit „Holten" in „de Kandelaar" 17.00 uur: Officiële opening DA Drogisterij Wedda 20.00 uur: Bijeenkomst H.V.G. Dijkerhoek in „Bethanie". Spr. mevr. Hanegraaf. Onderwerp „Kreatief bezig zijn". 20.00 uur: Aanbieding op brengst viering 40 jaar bevrij ding aan Amnestie Internatio nal in café-rest. „De Biester". woensdag 5 februari 9.00 uur: Nieuwe zaak DA Dro gisterij Wedda, Dorpsstraat 10 geopend. 20.00 uur: Jaarvergadering Sportcommisie Holten in zaal „Vosman". vrijdag 7 februari 20.00 uur: Derde klaverjaswed- strijd ,31auw Wit" in clubhuis „Vletgoor". zaterdag 8 februari 13.00 uur: Keuring van de ver sierde wagens carnavalsop tocht 13.45 uur: Vertrek optocht vanaf Keizersweg 14.30 uur: Sleuteloverdracht door burg. mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard aan Prins Gert Jan I 15.00 uur: Kindercarnaval in „Het Bonte Paard" 20.30 uur: Grote carnavalsa vond in zaal Het Bonte Paard" zondag 9 februari 13.00 uur: Gekostumeerde voet balwedstrijd om de „Keunecup" op „Meermanskamp" (bij slecht weer in de sporthal) 16.30 uur: Kleintje carnaval in Hofbar Boer Biet maandag 10 februari 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman" 20.30 uur: Rosenmontag in café Maats. Muziek „de Funmakers" dinsdag 11 februari 15.00 uur: Bejaardencamaval in Hofbar café Jansen (Boer Biet). Geen vervoer! Dan bellen: 6 15 74, 6 13 73, 6 28 02 of 6 13 79 15.00 uur: „Stuif-es-in" voor de wat jongere Keunedarpers in zaal „Vosman" 20.30 uur: Afsluitingsfeest car naval '86 in Hofbar met als top per het befaamde „Tribunaal" donderdag 13 februari 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in „Het Bonte Paard" zaterdag 15 februari 12.00-1 4.00 uur: „Los-vast"-live in sporthal ,,'t Mossink" met Jan Rietman en Ome Joop, zaal open 11.00 uur maandag 17 februari 19.45 uur: Jaarvergadering afd. Espele Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt". Vertoning film over Holten. HOLTEN - Geboren: Eva d.v. H. van Beek en J. M. Westera; Sanne d.v. J. ten Wolthuis en J. H. Meijerman. Gehuwd: A. P. F. de Zwart 23 jr.. Amsterdam en G. Kleinburink 25 jr., Amsterdam. - - v i Gevonden: een paar zwarte handschoenen; een rode porte monnaie (knipmodel); een vest zakhorloge zonder ketting; een groen geruite shawl; een zilver en ring met inscriptie „Betsij, 9- 9-'82); een zwarte poes met brui ne vlekjes; een groene jongens fiets merk „Cortina". Verloren: een wieldop Daivona: een afsluitbare benzinedop van een bromfiets; drie sleutels in bruin/oranje etui; gymkleding in zwarte tas; een rijbewijs No. 54838; een zwarte portemonnaie met inhoud; een gecastreerde kater, overwegend wit.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3