En zij zongen zo mooi... waterpompen m Ml Hoitens Nieuwsblad De Marke breidt uit met nieuwe opleiding „Keuze Goor was bijna onvermijdelijk" 1 Scholengemeenschap ligt dubbel om Finkers overgedragen Bejaarden sociëteit Culinair Ucntvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons éèn nieuwe abonnee opgeeft. BON Bloemschikken en hloemhinden in Holten Telefoonnet te klein IPR-premie struikelblok behoud Oad-garage voor OAD Van Ulsen naar Holten oltens Nieuwsblad Donderdag 30 januari 1986 - 39e jaargang Abonnementsprijs f 35.25. Losse nummers 80 cent. Gedrukte oplage 3075 Waar het precies aan gelegen heeft, viel in het carnavalsgewoel vrij dagavond in De Zon in Goor niet te achterhalen, tenslotte was het al een hele kunst om je tussen zeventien honderd hossende feestvierders staande te houden, maar voor het Holtense carnavalslied was tijdens de canavalssongfinale van Radio Oost en Omroep Gelderland slechts een laatste, twaalfde plaats weggelegd. Naar de mening van de ent housiaste supportersschare die mee was gekomen naar Goor, onte recht. We kunnen met hun meevoelen. De Keunedarper bijdrage „Geen ja mevrouw, of nee meneer", van componist Bert Fransen en tekstdichter Teun Deijk maakte naar onze mening een goede indruk die beslist beter gewaardeerd had moeten worden indien de jury, uit elke vertegenwoordigde vereniging 'e'en, zich beperkt had tot een beoordeling van de carnavalssong. Kennelijk werd echter meer aandacht geschonken aan de presentatie van het ge heel. Daarin waren de Holtenaren inderdaad bescheiden. Vooral het ontbreken van een eigen caravalsorkest met de nodige „toeters en bellen" deed zich gelden tijdens de opkomst in de tot de nok toe gevulde grote zaai. De overige deelnemende groepen wisten door hun hoempa, hoempa, direct de aandacht van het publiek te vangen en dat scheelde, om geheel in carnavalssfeer te blijven, een slok op een pilsje. Met in totaal 48 punten dus laatste; met net een half puntje meer werd Doetinchem elfde, wat hen de poedelprijs opleverde. Winnaars wer den, net als vorig jaar, de Grolsche Hofzangers uit Groenlo met het lied Wat Mooi. Zij behaalden in totaal 65 punten. De Korenköpkes uit Arn hem werden met het Korenmarktlied tweede, met in toaal 62 punten. Een droeve stemming dus bij het Keunedarpse legioen? Integendeel, mochten wij uit eigen waarneming constateren. Nadat de eerste te leurstelling was overwonnen, waren allen het er over eens, dat deelne men belangrijker was dan winnen. De Fienpreuvers zijn dan ook vast besloten volgend jaar weer mee te doen, met of zonder hoempa-or kest... Tijdens de vorige week dinsdag avond gehouden jaarvergadering van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen overhandigde de presidente, mevrouw Legdeur-Ma- germans, een cheque voor tien wa terpompen voor Sri Lanka aan het provinciaal bestuurslid mevrouw Beld-Welmerink. Het geld voor de waterpompen werd bijeengebracht op de jubileummarkt in november 1985. Tijdens het huishoudelijke gedeelte van de bijeenkomst werd het jaar verslag voorgelezen door mevrouw Kamperman. De kascommissie had de kas in orde bevonden en vroeg om een extra applaus voor de pen- ningmeesteresse. De penningmees- teresse gaf een toelichting over het financieel jaarverslag. Bij de bestuursverkiezingen waren de dames Dekker-Gerritsen en Kam- perman-Carmighelt niet herkies baar. De presidente bedankte hen voor het vele werk gedaan voor de bond, en bood namens het bestuur een bloemstukje aan. Als nieuwe bestuursleden werden benoemd de dames Jansen-Bosschers en Weste- rik-Paalman. Van de aftredende kontaktpersonen werd afscheid genomen, en de nieu we werden voorgesteld. Mevrouw Jansen-De Vries kreeg bloemen voor het schrijven van de verslagen voor de krant. Hierna werd de A.N.W.B.-film ver toond, gemaakt ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan. Hierin werden de verschillende activiteiten nader belicht, zoals de wegbewijzering, routes, juridische hulp, kamperen etc. Na de pauze werden dia's ver toond over het werk van de wegen wacht. Na afloop was er gelegenheid voor het stellen van vragen. Op dinsdag 4 februari aanstaande is er weer bejaardensociëteit. Ditmaal in de Kandelaar, aanvang half drie. Op 5 februari zal in de Twentse Schouwburg in Enschede een Ban quet Culinaire gegeven worden als onderdeel van de achtste Culinaire show. Het Banquet Culi naire is een zes gangen diner, dat tot de mooiste van Nederland mag wor den gerekend. Zeven van de beste koks van Nederland staan daar garant voor, onder andere de Holtenaar J. Oonk. Uitgeversmaatschappij Van derLoeffBV in samenwerking met de stichting Jioltens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 De Scholengemeenschap De Marke heeft vorige week uit Den Haag het verheugende bericht gekregen dat met ingang van het komende school jaar de school mag worden uitge breid met de vakrichting Bloem schikken en Bioembinden. De nieu we richting zal ccn aparte studierich ting gaan vormen binnen de afdeling agrarisch onderwijs van de Marke. „Wij zijn er dol blij mee", verklaar de een enthousiaste directeur J. Koe- lemay van De Marke. „Dit betekent een welkome verbreding van de agrarische vakrichting binnen de Marke, maar ook een aanwinst voor de verscheidenheid van onderwijs die wij in Holten de leerlingen kun nen bieden. Tot nu toe hadden de leerlingen met interesse voor het bloemenbindersvak de keuze tussen de opleidingen in Enschede of Zwol le". Volgens directeur Koelemay is de belangstelling voor het werken in de bloemisterij groot. Zo groot, dat tal van particuliere opleidingen van de grond zijn gekomen, die voor veel geld weinig opleiding leveren. „Het blijkt een gat in de onderwijsmarkt te zijn", aldus Koelemay. „Wij willen met de nieuwe opleiding niet concurreren met het lager Tuin- bouwonderwijs, maar voegen een vakrichting toe aan het LHNO. Wij denken dat de nieuwe opleiding door de andere instroom roldoor- brekend kan werken binnen onze agrarische afdeling, die tot nu toe voornamelijk een typische jongens opleiding is geweest. Vooral voor de leerÜngen zonder agrarische achter grond biedt deze opleiding meer mo gelijkheden na de tweejarige onder bouw". Huivesting De opleiding zal, net als de overige richtingen, vierjarig zijn: een ge meenschappelijke tweejarige onder bouw met aansluitend twee jaar bloemschikken en bioembinden. Voor de nieuwe vakrichting zijn be voegde leerkrachten al voorhanden Dat er op school ook nog wel degelijk valt te lachen, werd donderdag 22 januari bewe zen op de Holtense Scholen gemeenschap. Voor een ge hoor van eindexamenkandi daten van MAVO-4 bood gastdocent Herman Finkers op aanschouwelijke wijze een indruk van wat hij onder een spreekbeurt verstaat. Ge dachtig zijn laatste theater show was het thema: EHBO is mijn lust en mijn leven. Hoewel dit onderwerp de meeste raakvlakken met het vak biologie heeft, werden ook andere vakken als Duits (Herr Knacker), Engels (Yeahü, Live. Playback. Canada), handel (patat, kauwgombal, kadetje, kroket), kunst (minimal art) en voe dingsleer (slijmbal) behandeld. Zelfs lichamelijke oefening ontbrak niet aangezien het nodige van de lach spieren werd gevergd. Op een moment dat het aantal toe hoorders met slikbezwaren schrik barend toenam, en ook het eerste slachtoffer met maagzuur in de her sens moest worden afgevoerd, acht te docent Finkers de tijd gekomen- zijn lezing te beëindigen. De leerlin gen konden daarna tot rust komen bij de disco waarmee de avond werd besloten. op de Marke, alleen de huisvesting is nog problematisch, gezien de krappe behuizing van de scholengemeen schap, die ook nog eens verspreid is over het gehele dorp. Eind december werd door een depu tatie van de onderwijscommissie van de OLM, de directie van de Marke en het gemeentebestuur van Holten on der aanvoering van burgemeester Van Rappard, een bezoek gebracht aan Den Haag om een oplossing voor het huisvestingsprobleem te bespoedigen. Het gezelschap keerde niet hoopvol terug. Zoals te verwachten viel, waren voor het komende jaar alle gelden al verdeeld, maar ook voor de eerst ko mende twee a driejaar kon geen en kele toezegging gekregen worden voor een financiële bijdrage uit de rijkspot. Als enige werd bereikt, dat de nieuwbouw van de Marke hoger op de prioriteitenlijst werd ge plaatst. Binnen de onderwijscom missie van de OLM wordt nu intern beraden hoe men op korte termijn tot een aanvaardbare oplossing kan komen. Schoolverlaters Voor de nieuwe opleiding Kort Mid delbaar Agrarisch Onderwijs die is toegewezen aan de Rijks Middelbare Landbouw School te Hengelo - waarover wij vorige week bericht ten - fungeert de Marke als aanlever- lokatie. Directeur Koelemay ver wacht dat vanuit het voedingsgebied van de Marke zo'n 25 leerlingen belangstelling zullen tonen voor deze vorm van beroepsonderwijs. Gemikt wordt vooral op de leerlin gen die om een of andere uit de boot zijn gevallen bij het reguliere mid delbaar beroepsonderwijs. Het is een tweejarige opleiding die naast een gericht vakkenpakket ook aan dacht besteedt aan maatschappij leer, Nederlands en lichamelijke oe fening. Doordat alle leerlingen op de „nulfase" beginnen, kunnen ook leerlingen met een technische ach tergrond instappen op het Kort Mid delbaar Beroepsonderwijs. Het vertrouwde beeld van de grote gele touringcars en lijnbussen in de garage van O AD is straks voorbij. Er heerste vrijdag teleurstel ling in Holten en vreugde in Goor over het verplaatsen van het garagebedrijf en tech nische dienst van de O AD van de Burgemeester v.d. Borch- straat in Holten naar de En- tersestraat in Goor. Een keu ze die, zoals directeur ir. J.G.J. ter Haar vrijdagmiddag tijdens de personferentie uit legde, bijna onvermijdelijk was. „De lokatie Holten was, gezien alle problematiek rond de hinderwetvergunning in het jongste verleden, nauwe lijks een haalbare kaart, zodat verhuizen de enig juiste op lossing werd. Daarmee kwa men ook andere plaatsen als Holten in beeld". Door verschillende gemeentebestu ren uit de regio werd er flink aan getrokken om de OAD binnen de ge meentegrenzen te krijgen, waarbij uiteindelijk Goor de beste papieren bleek te beschikken, niet in het laatst door de aardige ruil die de OAD kon bedingen door het verplaatsen van de reeds bestaande garage in het centrum van Goor naar het indus trieterrein. Aangevuld met een IPR regeling voor de overige investe ringskosten, stak Goor als vesti gingsplaats met kop en schouders uit boven de andere kandidaten uit. Daarmee ging de uitbreiding Holten in feite voorbij. Directeur Ter Haar bestreed de geruchten als zou er een spanningsveld hebben bestaan tus-^ sen OAD en gemeente. „De gemeente Holten heeft het ge weldig betreurd dat wij Holten voor een deel gaan verlaten, dat is te begrijpen. Wij konden echter op deze voet niet verder gaan. Door de explosieve groei staan de wagens nu al op elkaar gepropt, zodat er spoe dig een oplossing gevonden moest worden. In Goor konden wij over een terrein beschikken waarop on middellijk met de bouw van een nieuwe garage konden beginnen zonder ingewikkelde bestemmings planprocedure, die in het geval van een uitbreiding in Holten wel vier of vijf jaar zou kunnen gaan duren, terwijl de uitkomst nog onzeker zou zijn. Van tegenwerking van de ge meente Holten is echter geen sprake. Goor had gewoon de beste papie ren". Nog voordat een spade in de grond is gestoken voor het nieuwe 8.000 m2 grote garagegebouw, denkt OAD al weer aan uitbreiding. Daarvoor is naast de anderhalve hectare op het industrieterrein De Spechthorst in Goor nog een optie voor 2 ha. veilig gesteld. Met de bouw van het nieu we pand zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. Volgend jaar maart moet de bouw gerealiseerd zijn. Ontwerper is architect Jorissen uit Rijssen. In totaal zullen 100 bussen er een plaats krijgen, terwijl ook voor de technische dienst een flinke ruimte toegemeten heeft gekregen. Door de gigantische groei van het re- creatiebusvervoer zullen nog dit voorjaar 50 nieuwe chaufeurs in op leiding komen. Ook voor de administratie in Holten betekent de groei van OAD een toename van het aantal arbeids plaatsen. Zo staat er deze week in het Hoitens Nieuwsblad al een op roep voor administratieve mede werkers. Ook voor de toekomst is di recteur Ter Haar optimistisch over uitbreiding van het aantal arbeids plaatsen op de lokatie Holten. Nog deze week zal de PTT op verzoek van de OAD het aantal telefoonlijnen in Holten drastisch gaan uitbreiden. Dit deelde di recteur Ter Haar van OAD vrij dagmiddag mee tijdens de pers conferentie. In totaal beschikt het dorp Hol- ten sinds de ingebruikstelling van i het nieuwe vijfcijferige telefoon- net over 54 in en uitgaande tele- foonlijnen. Daarvan worden mo menteel dertig lijnen door de OAD gebruikt. Deze zijn in het drukke boekingsseizoen alle uren van de werkdag volledig in gebruik. De wachttijd bij de tele- fooncentrale van OAD bedraagt i meer dan een kwartier. Dit bete- i kent een grote overbelasting van het totale telefoonverkeer in Holten. De problemen zullen echter nog groter worden als straks de auto matische boekingsmogelijkhe den via het zogenaamde „on line-systeem" operationeel wor- den bij OAD. Dan kunnen boe- j kingskantoren vanuit het gehele land direct via de computer hun boekingen invoeren in de com- puter op het OAD-kantoor. Daarvoor zijn 18 extra telefoon lijnen noodzakelijk, waardoor nog slechts 6 lijnen beschikbaar zijn voor overig telefonerend i Holten. De bekende toneelspeler Henk van Ulsen zal op zondag 16 maart, en niet op zondag 2 maart, zoals in Hervormd Holten stond vermeld, op uitnodiging van de Nederlands Her vormde kerk te Holten een voorstel ling geven met als thema het boek Job. De voorstelling, die wordt gege ven in gebouw Irene, is voor ieder een toegankelijk. De kosten bedra gen f, 5,- per persoon. De kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij het kerkelijk bureau bij de heer Teese- link. De voorstelling begint om 20.15 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1